Březen 2014

Noví Opeth možná již v červnu

23. března 2014 v 18:28 | Kaňour |  Music News
Švédská progresivně metalová formace údajně dokončila práce na svém jedenáctém studiovém albu, které by mohlo spatřit světlo světa již v červnu letošního roku a vyjde u Roadrunner Records. Informací je prozatím poskrovnu, tudíž si na konkrétnější datum vydání, obal a další zprávy budeme muset ještě chvíli počkat.

Prozatím se musíme spokojit jen s prohlášením ústřední persony uskupení, Mikaela Åkerfeldta: "Pokud to zní jako my, je to dobré. A pokud to zní jako něco, co neznáme, je to také dobré. Toto album má několik částí, které zní jako my, a některé, které zní nově. Bude to více heavy než 'Heritage' a možná více melodičtější. Myslím, že pro posluchače bude trochu snadnější se do nahrávky dostat, protože je to album hodně zaměřené na melodii. Jsme progresivní kapela. Někdy zníme jako metalová kapela, někdy ne.

Åkerfeldt také poznamenal, že nové album bude produkovat sám: "Miluji zvuk 'Holy Diver' od Dia, je to zvuk čerstvých osmdesátých let, kde stále můžete zaslechnout sedmdesátá léta, ale naše album bude více heavy."

Poslední album Opeth nese název "Heritage", vyšlo v roce 2011 a stalo se patrně nejdiskutovanější nahrávkou celé diskografie kapely.

Premiéra nového videa Abhorrent Decimation v magazínu Terrorizer

23. března 2014 v 16:53 | Ježura |  Music News
Premiéra nového videa Abhorrent Decimation v magazínu Terrorizer

Terrorizer Magazine představuje nové video od Abhorrent Decimation a zároveň titulní skladbu jejich debutové nahrávky 'Infected Celestial Utopia'.

Sledujte video zde - http://www.terrorizer.com/...

'Infected Celestial Utopia' natočil Doug Anderson z Visceral Video, který spolupracoval s takovými jako Eye of Solitude, Acrania, Dichotomy nebo Unfathomable Ruination, a to v opuštěných kasárnách v britském Rochesteru. "Stavěli to na obranu proti Napoleonovi, ale když to dokončili, bylo už po válce," komentuje zpěvák Ashley Scott (rovněž z londýnského deathového kvartetu Fleshrot) lokaci.

K samotnému natáčení Ashley dodává: "Nikdo další se v tom neangažoval. Vizuálně jsme dali Dougovi hodně svobody, vážně si užíváme praci s ním, ale v jádru jsme ho pověřili něčím úplně odlišným od natáčení 'A Putrid Vision', které bylo hodně čisté. Chtěli jsme něco temnějšího a tajuplného."

Sledujte 'A Putrid Vision' zde!

"Video je v podstatě o tom, že sestupujeme na temné místo, příběhové záběry napříč videem vám ukazují jednoho z přeživších z 'End Of Days'.

"Textově je nahrávka sadou prozkoumaných metafor o cestě Země skrze vyhlazení. Když se dostaneme k poslední skladbě 'Infected Celestial Utopia', sledujeme jednu osobu, věřícího přeživšího, najdou úkryt v podzemí s jejich biblí. Jsou posedlí tím, co viděli, a ztratí všechnu víru. Chce zničit bibli a spálit ji, když si uvědomí, že utopie, ke které se modlil, neexistuje. Dochází k uvědomění, že ta infikovaná nebeská koule, kterou obýváme, je nebem i peklem; není žádné vyšší místo a žádná božská síla větší než samotná země. Takže jsme ho chtěli zachytit, jak se vzdává a jedná nejistě a pak ničí svou bibli a pálí ji."

"Vybrali jsme tuhle skladbu, protože nám ukazuje poměrně odlišnou stranu. Ta skladba je v zásadě víc melodická, pořád s brutálními částmi a blastbeatovými sekcemi, ale s tím divným zabarvením sólové kytary vytváří trochu nepohodlný pocit a atmosféru, že je něco špatně."

Odchyťte Abhorrent Decimation na dubnovém/květnovém turné po Velké Británii, kde budou podporovat italské death metalové mistry Hour Of Penance.

'Infected Celestial Utopia' je nyní k dispozici u Coldbirth Records.

-----

Terrorizer Magazine Premiere New Abhorrent Decimation Video

Today Terrorizer Magazine presents, the new Abhorrent Decimation video and title track to their debut record 'Infected Celestial Utopia'.

Directed by Doug Anderson of Visceral Video who's worked with the likes of Eye Of Solitude, Acrania, Dichotomy & Unfathomable Ruination 'Infected Celestial Utopia' was shot in an abandoned military barracks in Rochester, UK. "It was built to defend against Napoleon but by the time it was completed the war was over," comments vocalist Ashley Scott (also of London death quartet Fleshrot) on the location.

Speaking of the shoot itself Ashley adds, "No one else was involved. Visually we gave a lot of freedom to Doug, we really enjoy working with him, but essentially his mandate was to go for something totally different to the 'A Putrid Vision' shoot, which was quite clear and polished. We wanted something a bit darker and eerie."

Watch 'A Putrid Vision' Here!
https://www.youtube.com/watch?v=cXN276ooeuc

"The video is essentially us getting down in a dark location, the narrative shots throughout the video show you one of the survivors of the 'End Of Days'.

"The whole record lyrically is a set of explored metaphors about the earths journey through eradication. By the time we get to the last track 'Infected Celestial Utopia' we are following a single person, a religious survivor, they find safety underground with their bible. They are basically possessed by what they have seen and lose all faith. He goes on to destroy the bible and burn it as he realises the utopia he prayed for does not exist. He comes to the realisation that the infected celestial sphere we inhabit is both Heaven & Hell; there is no higher place and no divine power greater than earth itself. So we wanted to capture him throwing up, and acting all sketchy then destroying his bible and burning it."

"We selected this track as it shows a relatively different side to us. The song is essentially more melodic, still with brutal parts and blast sections but with the weird lead guitar lick it creates a bit of an uncomfortable feeling and 'off atmosphere'."

Catch Abhorrent Decimation on tour supporting Italian death metal masters Hour Of Penance throughout the UK this April/May.

'Infected Celestial Utopia' is out now via Coldbirth Records.

www.facebook.com/abhorrentdecimation

[tisková zpráva]

Videoklipy od Circle II Circle a Trollfest

23. března 2014 v 14:56 | Kaňour |  Music News
>>> Formace Circle II Circle kolem Zaka Stevense, bývalého člena Savatage, má nový videoklip. Natáčelo se na skladbu "Diamond Blade" z loňského alba "Seasons Will Fall", které vyšlo konkrétně 25. ledna u earMUSIC.


>>> Druhý videoklip pochází z dílny norských folk metalových smíšků Trollfest. Videoklip pochází pro změnu z teprve nevydaného alba, které má název "Kaptein Kaos" a vyjde 28. března vyjde u NoiseArt Records. Podrobnosti o nové desce si můžete přečíst zde.


Psyclon Nine zrušili celé turné. Místo nich přijedou Diary of Dreams a Whispers in the Shadow

23. března 2014 v 12:52 | MF |  Koncerty & Akce
Pražský koncert aggrotech mlátičky Psyclon Nine, naplánovaný na 25. dubna odpadá. Jako více než adekvátní náhrada vystoupí v Rock Café špička německého darkwave Diary of Dreams a gothicrockoví okultisté Whispers in the Shadow.

Nejen fanoušci se těšili na návrat aggrotyranů Psyclon Nine do Prahy, bohužel ale marně. Jak nás totiž před chvíli informovala bookingová agentura, předák formace Nero Bellum nejspíš opět padnul do hluboké drogové jámy (i se všemi penězi od fanoušků, které nasbíral prostřednictvím Kickstarteru) a přes měsíc neodpovídá na e-maily ani telefony. Situace došla dokonce tak daleko, že zbývající členové opustili Psyclon Nine a tudíž došlo k rozpadu kapely i možnosti koncertovat.

Kvůli tomu tedy padlo naplánované celé evropské turné (včetně pražského koncertu) i sama kapela. Kdy a v jakém stavu se frontman Nero objeví, prozatím neví ani jeho nejbližší

Po všech stránkách nepříjemnou situaci jsme se ale rozhodli vyřešit uspořádáním více než důstojné, ryze gotické náhrady. Letošní jarní úroda nových nahrávek totiž na této scéně přinesla dva vynikající počiny - "Elegies in Darkness" německých darkwave matadorů Diary of Dreams a "Beyond the Cycles of Time" rakouských occult gothrockerů Whispers in the Shadow.

Zareagovali jsme tedy na četná přání našich čtenářů a fanoušků gotiky a obě kapely na uvolněný termín pozvat. V pátek 25. dubna tedy obě formace přijedou pokřtít své zbrusu nové desky do pražského klubu Rock Café.

Diary of Dreams se na scéně pohybují již dvě desítky let. Frontmanem a hlavní tvůrčí postavou kapely je Adrian Hates, někdejší kytarista Garden of Delight a zakladatel labelu Accesion Records, u nějž Diary of Dreams vydávají své desky. Čerstvá kolekce "Elegies in Darkness", která vyšla v polovině března, patří už nyní k vrcholům jejich diskografie a dobře známé jsou také jejich hypnotické koncerty, díky nimž se kapela často objevuje v pozici headlinerů velkých hudebních festivalů. Diary of Dreams se v Praze představili naposledy před pěti lety na našlapaném festivalu "Into Darkness".

Diary of Dreams - a day in December

Ani vídeňští Whispers in the Shadow nejsou na temné scéně žádnými nováčky. Hybnou sílou a autorem většiny repertoáru je zpěvák a kytarista Ashley Dayour, který do hudby i textů Whispers in the Shadow vkládá notnou dávku mystiky a okultismu. O tom se čeští posluchači mohli naživo přesvědčit už dvakrát a v paměti zůstává zejména předloňské strhující vystoupení. Novinkovou desku "Beyond the Cycles of Time" kapela označuje jako finální hudební fázi čtyřdílného alchymického cyklu a jedná se o prvotřídní vyvrcholení.

http://www.youtube.com/watch?v=EqV0p7Jrt1w
Whispers in The Shadow - Drowning like the Moon (live)

Vstupenky je možné zakoupit v prodejních sítích Ticketstream a Eventim za 390,- Kč (+ poplatky jednotlivých sítí), cena v den koncertu činí 490,- Kč.

Vstupenky na neuskutečněný koncert Psyclon Nine je možno vrátit v místě prodeje.

[tisková zpráva pořadatele]

Slovenští Janesession představili nový videoklip ke skladbě Moje mesto

23. března 2014 v 11:30 | MF |  Music News
Slovenští Janesession představili nový videoklip ke skladbě Moje mesto

Radost svým fanouškům udělala bratislavská rocková smečka JANESESSION. Kapela před několika dny zveřejnila svůj nový videoklip ke skladbě Moje mesto. Ta pochází z úspěšné fošny High Five, na které divoká partička vůbec poprvé pracovala se svým rodným jazykem.

"Klip jsme natáčeli v klubu British rock stars a samozřejmě přímo v ulicích Bratislavy," zmínil bubeník JANESESSION Marc B.K. a dodal: "Skladba Moje mesto se objevila na několika kompilacích a klip bude v nejbližší době k vidění v různých televizích."

Na povedeném videu, v němž hraje hlavní roli energická a výrazná frontmanka Jane Razor, se podíleli Brian Blan, Michal Kotora a Adam Chalány. Klip momentálně naleznete na Youtube či Bandzone profilu kapely.

JANESESSION chystají novou fošnu, která by měla navázat na High Five. Experiment se slovenštinou se podařil, proto je logické, že v něm kapela hodlá pokračovat. "Nové album bude opět ve slovenštině. Předběžný název je Cirkus dekadencie. Ze strany fanoušků je zájem i o anglickou verzi, ale zatím nejsme dohodnuti se žádným vydavatelem, který by se o ni postaral," řekl Marc B.K..

JANESESSION platí za jednu z nejvýraznějších rockových kapel na Slovensku. Jejich živelný projev je maximálně strhující, což platí hlavně o koncertech. Muzikanti mají za sebou několik nahrávek, na kterých se podílely i takové legendy, jako je Aleš Brichta, Marián Greksa či Peter Uherčík. Na koncertech účinkovali společně s Pretty Maids, Pink Cream 69, Judas Priest, Adam Bomb, Nashville Pussy, Eric Martin (Mr.Big), Mike Tramp (White Lion), Oliver/Dawson Saxon, Bob Wayne.

Minialbem High Five se také konečně ustálila sestava souboru, kdy trojici Jane Razor, Marc B. K. a Tommy Screw doplnil kytarista Big D., který přišel z kapel Daggerose a Tits Of Your Girlfriend.

Kontakt a odkazy:
E-mail: management.janesession@gmail.com

[tisková zpráva]


Pozvánka na 'Neogenesis Tour' od Diabolical

22. března 2014 v 23:00 | MF |  Koncerty & Akce
Diabolical ze Švédska aktuálně koncertují ke svému pátému albu 'Neogenesis', které vyšlo v loňském roce u ViciSolum Productions. Kapela poslední rok koncertovala docela intenzivně a právě oznámila několik festivalových akcí včetně prestižního britského Bloodstock Festivalu! Tohle bude největší výjezd skupiny do Evropy v letošním roce, během něhož se objeví v Polsku, Česku, Slovensku, Slovinsku, Rakousku, Francii a Belgii.

-----

Diabolical hail from Sweden and are currently touring their fifth album 'Neogenesis' which was released via ViciSolum Productions last year. The band have been touring quite heavily over the last year and have just announced a number of festival shows including the UK's prestigious Bloodstock Festival! This is the first major outing for the band in Europe this year and it will see them visit Poland, Czech, Slovakia, Slovenia, Austria, France & Belgium.

Diabolical - Neogenesis Tour - Third Chapter
w/ Souldrainer & Hatescript

10/04/14 Gdańsk, Poland - Wydział Remontowy
11/04/14 Zielona Góra, Poland - 4 róże dla Lucienne
12/04/14 Wrocław, Poland - Easy Rider Club
13/04/14 Chorzów, Poland - Leśniczówka
14/04/14 Třinec, Czech Republic - Barrocko
15/04/14 Bratislava, Slovakia - U Očka
16/04/14 Maribor, Slovenia - Gustaf Hall
17/04/14 Prague, Czech Republic - Exit-US
18/04/14 WR Neustadt, Austria - Triebwerk

Diabolical - Neogenesis Tour - Fourth Chapter
w/ Facebreaker, ButWeTryIt & Nemost

19/04/2014 Plzeň, Czech Republic - Parlament Club
20/04/2014 Aalen, Germany - Rock It
21/04/2014 Nancy, France - T.O.T.E.M.
22/04/2014 Deinze, Belgium - Elpee
24/04/2014 Darmstadt, Germany - Steinbruch Theater
25/04/2014 Karlsruhe, Germany - AKK
27/04/2014 Hamburg, Germany - Bambi Galore

A sample of what to expect...

[tisková zpráva]

Reality Grey - Define Redemption

22. března 2014 v 21:48 | nK_! |  Recenze
O italské formaci Reality Grey jsem se poprvé dozvěděl až těsně před nabídkou recenzování jejich druhé dlouhohrající desky, která nese název "Define Redemption" (ale to jste z nadpisu určitě sami poznali). Tihle pánové hrají melodic death metal, který jest samozřejmě jedním z mých nejoblíbenějších žánrů, takže jsem po zběžném poslechu na článek přikývl. A nutno podotknout, že ochutnávka to byla nečekaně pořádně masitá!

Obvykle se k nově objevivším kapelám stavím docela skepticky. Reality Grey měli donedávna na kontě pouze jedno demo, jednu řadovku a jedno EP... a navíc jsou z Itálie, kde snad ještě nevznikla a nikdy nehrála kapela, která by mě dokázala dlouhodobě zabavit. Být xenofobní se ale nevyplácí, a to obzvláště v hudební branži, protože Reality Grey, jak jsem již výše naznačil, více než příjemně překvapili, a to hlavně proto, že se do své hudby nebojí naložit gigantickou porci enegického muzicírování, proložit ji dobrými nápady dodávajícími materiálu svěží nádech a celé to překrýt polevou v podobě výborného technického zpracování, které bych od podobných uskupení málokdy čekal (navíc label Bakerteam Records, který kapelu zaštiťuje, ani navenek nevypadá, že by dokázal nějaké zázraky - opak je ale v tomto případě pravdou).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records / Bakerteam Records]

Six Degrees of Separation - The Hike & Other Laments

22. března 2014 v 20:17 | MF |  Recenze
Six Degrees of Separation už dávno nepatří mezi nějaké mladé nebo nadějné skupiny, právě naopak - dnes už se řadí mezi stálice a jistoty českého metalového koloritu. Po minulé anabázi v podobě desky "Of Us" z roku 2010, kterou si kapela vydala sama na vlastní značce Triotus Production, se Six Degrees of Separation v loňském roce opět vrátili po klasický label (v tomto případě Metalgate Records), s jehož pomocí v prosinci vydali svou pátou oficiální desku s názvem "The Hike & Other Laments"

Žádná velká překvapení se v případě novinky nekonají, vlastně by se dalo celkem bez problémů říct, že jestli jste měli někdy v minulosti tu čest s nějakou nahrávkou Six Degrees of Separation, pak vás "The Hike & Other Laments" asi jen těžko nějak zvlášť překvapí nebo šokuje. Skupina si na albu plus mínus drží svůj již zaběhnutý standard a oproti svým třem předcházejícím deskám se posouvá vlastně jen minimálně, spíše kosmeticky. Ve výsledku se tedy dá tvrdit, že je to v podstatě standardní album Six Degrees of Separation, ale na druhou stranu, standard téhle kapely je na velice dobré úrovni, o tom zase žádná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Horned Almighty jdou nahrávat

22. března 2014 v 19:00 | MF |  Music News
V sobotu 22. března se dánští black metalisté Horned Almighty vydají do studia a začnou zde natáčet svou pátou velkou desku. Novinka by se podle všeho měla jmenovat "World of Tombs", obsahovat by měla celkově osm nových songů a k dostání bude ještě během tohoto roku.

Stejně jako v případě předchozích dvou alb "Contaminating the Divine" (2009) a "Necro Spirituals" (2010) se o mix a mastering "World of Tombs" postará Jacob Bredahl (Hatesphere, Purified in Blood, Svartsot).

Jednu novou písničku z "World of Tombs" již Horned Almighty prezentovali také živě - záznam najdete na YouTube.

Nový trailer od Memories of a Dead Man

22. března 2014 v 16:19 | MF |  Music News
Memories Of a Dead Man zveřejňují video-teaser ke svému zbrusu novému albu "Ashes Of Joy" (STWM/Season of Mist).

Oficiální datum vydání: 14. dubna 2014!

-----
Memories Of a Dead Man presents a vide-teaser about their new brand album "Ashes Of Joy" (STWM/Season of Mist).

Official release date : April 14th, 2014!


1- Prélude (Solemn Requiem)
2- Aurora
3- The fall of doG "Maelstrom Involution"
4- Melancholia
5- Touched with Pensiveness
6- Wounded Knee
7- From Mud To Heaven
8- La Nausée
9- Draft of the Second
10- Going out With the Whore's Saliva
11- The Fall of doG "Erase My Eyes"
12- The Swan's March

[tisková zpráva]


Koncertní data a video Lowbau

22. března 2014 v 14:29 | MF |  Music News
Rakouská formace Lowbau vyráží na krátké turné po východní Evropě, data jsou následující:

02.04.14 : Roham bar , Budapest (HU)
03.04.14 : The shelter, Cluj Napona (RO)
04.04.14 : Barock, Petrosani (RO)
05.04.14 : Private Hell Club, Bucharest (RO)
06.04.14 : Mistral-bar, Xanthi (GR)

Kromě toho ještě obstarají support řeckých sludgerům Lucky Funeral na dvou koncertech jejich evropského turné:

17.04.14 : Kathy's garage, Dresden, Germany
18.04.14 : Viper room, Vienna, Austria

V neposlední řadě Lowbau zveřejnili videoklip k písničce "Order of the Bull" ze svého alba "A Darker Shade of Blues":


Odraza odhalují detaily o debutu

22. března 2014 v 11:34 | MF |  Music News
Duben bude znamenat vydání debutového alba ODRAZA, dua složeného ze Stawrogina (Massemord) a Priesta (Massemord, Medico Peste, Voidhanger), u Arachnophobia Records. Deska byla natočena ve studiích Orion a Czyściec (Furia, Morowe, Massemord, Bloodthirst) a zmixována u M. v No Solace (Mgła, Kriegsmaschine, Medico Peste, Voidhanger). Výsledek je opravdu působivý.

Esperalem Tkane obsahuje sedm black metalových songů páchnoucích shnilým chlastem, starým potem, levnými cigaretami a obecně atmosférou špinavého kanálu. Skupina říká:
Mluvíme o tom, co se skrývá ve starých, vetchých budovách, obecních pozemcích ve velkém městě. O věcech, které jsme nechali za sebou, o souhrnu všech našich selhání a o samotě, která nás všechny pronásleduje. To jsou věci, které nás znechucují. Nejnižší aspekty života a možná i nejpodstatnější věci okolo nás - náš vlastní odraz v zrcadle. Spíláme a bráníme se seznámit se s metafyzičnem a nedostupnem.

Není tu prostor pro nějaké vyšší myšlenky nebo pro duši. Jenom tady a teď - špinavá studie závislosti a zániku v městském prostředí. Charakteristický nelítostný zvuk polského black metalu je tu v kontrastu s několika bluesovými, rozsáhlými a dalšími elementy, které se zpočátku mohou zdát trochu mimo. A to dává základ strhujícímu a fascinujícímu albu.

Titulní skladbu můžete ochutnat ZDE

Deska vyjde v klasickém jewelcasu se zlatým CD a osmistránkových tlustým bookletem. Kromě toho bude exkluzivně v internetovém obchodě Arachnophobia Records k dispozici edice v černém slipcasu se zlatým sítotiskovým artworkem v limitaci sta kusů

Kazetová verze vyjde u Devoted Art Propaganda.

-----

April will mark the release of the debut album by ODRAZA, a duo consisting of Stawrogin (Massemord) and Priest (Massemord, Medico Peste, Voidhanger), via Arachnophobia Records. The album has been recorded at Orion and Czyściec studios (Furia, Morowe, Massemord, Bloodthirst), and it was mixed by M. at No Solace (Mgła, Kriegsmaschine, Medico Peste, Voidhanger). The result is truly impressive.

Esperalem Tkane consists of 7 black metal tracks reeking of digested booze, aged sweat, cheap cigarettes and the general atmosphere of a filthy gutter. The band comments:
We talk about what's present amongst the old, decrepit buildings, the council estates in a huge city. About the things left behind us, about the sum of all failures, and the loneliness that haunts us all. These are the things that disgust us. The lowest aspects of life and, perhaps, the most significant things around us - our own mirror reflection. We revile and oppose the courtship with the metaphysical and the unattainable.

There is no place for higher ideas, nor for soul. There's only here and now - a filthy study of addiction and of demise in an urban environment. A characteristic, ruthless Polish black metal sound is contrasted here with several bluesy, spacious and other elements that may initially seem somewhat out of place. This makes up for an engrossing and fascinating album.

The title track, you can check HERE

The album will be released as an ordinary jewel-case with a golden CD and 8-page, thick booklet. Additionally, available exclusively at the Arachnophobia Records web store, there will be a black slipcase edition with golden, screen printed artworks, limited to a hundred copies.

Cassette version will be released by Devoted Art Propaganda.

Tracklist:
I. Niech się dzieje
II. Wielki Mizogin
III. Esperalem Tkany
IV. Cicha 8
V. Gorycz
VI. Próg
VII. Tam, gdzie nas nie spotkamy

More info:

[tisková zpráva]


Cutterred Flesh - Dying in Pieces

21. března 2014 v 21:11 | Stick |  Recenze
Nikdy bych neřekl, že česká, potažmo západočeská metalová scéna začne disponovat čím dál kvalitnějšími spolky na poli metalovém. I když je to asi dost způsobeno tím, že jsem českou scénu začal sledovat poměrně nedávno, tak je pro mě hromada zavedených spolků novými, ale o to je to příjemnější překvapení. Daří se především na extrémnějším hudebním poli, jak je tomu v případě brutalistů Cutterred Flesh pocházejících z Karlových Varů. Ti loni vydali po třech letech nové album s názvem "Dying in Pieces" a byť s křížkem po funuse, musím uznat, že se jedná o materiál tuze kvalitní. Důkazem toho, že si to myslím nejen já, budiž i zájem ze strany vydavatele Bizarre Leprous Productions, který je jinak zaměřený spíše primárně na grindovou scénu.

Kapela má kořeny v americké brutální škole bez moderních příkras. Nejvíc by sedělo asi přirovnání ke Cannibal Corpse, Suffocation a podobně laděným technicky brutálním spolkům. V devíti skladbách na ploše minutu přesahující půl hodiny se s posluchačem nepářou. Sází brutální riffy, technické riffy, zkáza a krájení těl probíhá v rychlých i pomalých tempech. Albu nechybí potřebná variabilita a při průměru tři a půl minuty na song dokážou celou stopáž napěchovat zajímavými melodiemi a jednotlivými party. Obzvlášť lahůdkově zní basa, jež v konečném mixu nezaniká a užije si několik vlastních výjezdů, které vskutku stojí za to.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Bizarre Leprous Productions]

Gandreid - Nordens skalder

21. března 2014 v 19:35 | MF |  Recenze
Jsou žánry, v nichž je ta hranice mezi dobrým a špatným velice, velice tenká, mnohdy se dokonce i stává, že čistě co do zvuku znějí nahrávky, které jsou považovány za kvalitní, a nahrávky, které jsou považovány za odpad, takřka totožně. Jedním z nádherných příkladů, kde je to parádně vidět, jsou třeba různé drone/doom/noise/experimental věci. Nicméně, jedním ze stylů, v nichž to taktéž bezesporu platí, je i black metal.

Obzvláště se to týká té špinavé a undergroundové formy black metalu v duchu úplně původní podoby tohoto žánru. Mám na mysli veškeré ty garážové projekty s kanálním zvukem, kde znějí kytary spíše jako otvírání rezavé konzervy nebo vrzající schody. V některých případech je to kult, syrová atmosféra a jedná se o pravou esenci black metalu, v jiných, které na letmý poslech znějí zvukově skoro stejně, ovšem jde o amatérské neumětelství. A ta hranice je tak tenká, že u některých desek se na tom, do jaké sorty ten počin patří, neshodnou ani samotní posluchači black metalu mezi sebou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Naturmacht Productions]

Grave Digger informují o novince

21. března 2014 v 17:31 | MF |  Music News
Vcelku nedávno proběhla informace o tom, že němečtí heavy metaloví veteráni Grave Digger začali s natáčením svého patnáctého řadového počinu - nyní přichází čas na dávku konkrétnějších detailů...

Novinka ponese název "Return of the Reaper" a vyjde u Napalm Records 11. července v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Finsku a v Beneluxu, 14. července ve zbytku Evropy s výjimkou Španělska, Švédska a Norska, kde bude k dostání ještě o dva dny později. Severní Amerika se pak dočká 15. července.

Nahrávání "Return of the Reaper" proběhlo v Principal Studios, kde Grave Digger už v minulosti natočili podstatnou část své diskografie.

Obálku, která je k nahlédnutí vpravo, stvořil Maďar Gyula Havancsák (Annihilator, Destruction, Sear Bliss; jako aktivní muzikant Bornholm), s nímž už mají Grave Digger zkušenosti - je totiž autorem přebalů pro počiny "The Last Supper" (2005), "Liberty or Death" (2007), "Ballads of a Hangman" (2009), "The Clans Will Rise Again" (2010) a "Clash of the Gods" (2012).

Arkan: detaily nového alba

21. března 2014 v 15:40 | MF |  Music News
Formace Arkan z Francie (většina členů je ovšem původem ze severní Afriky - Alžírska a Maroka) odhalila kompletní informace o své nadcházející třetí velké nahrávce s názvem "Sofia". Ta vyjde pod značkou firmy Season of Mist 23. května v Evropě a 27. května v Severní Americe.

Obal a tracklist "Sofia" najdete vpravo, respektive na konci článku. Mimo nich už byla vypuštěna jedna nová skladba, konkrétně úvodní "Hayati" - poslechnout si ji můžete na Soundcloudu. Počin vyjde ve formátu digipack CD.

Zpěvačka Sarah Layssac o desce již dříve prohlásila: "Album se zabývá těžkou osobní zkouškou, kterou musel projít jeden ze členů Arkan. Z mého úhlu pohledu má 'Sofia' více významů. Od bolesti k revoluci, boje končí s utichnutím srdečního tepu a 'Sofia' sklouzává od smutku k míru. Zatímco 'Salam' [předchozí počin z roku 2011 - pozn. redakce] byla koncepční deska s otevřenou hlavou, 'Sofia' se zabývá spíše smutnější stránkou našich dějin."

Tracklist "Sofia":
01. Hayati
02. My Reverence
03. March of Sorrow
04. Leaving Us
05. Soiled Dreams
06. Deafening Silence
07. Endless Way
08. Wingless Angel
09. Beauty Asleep
10. Scar of Sadness
11. Cold Night's Dream
12. Dark Epilogue

Khroma vydávají videoklip ke "Collapse"

21. března 2014 v 14:29 | MF |  Music News
KHROMA vydávají videoklip ke "Collapse"

Finská metal/electro/ambient skupina Khroma vydala videoklip k titulnímu tracku svého nadcházejícího alba "Collapse".


Debut Khroma bude venku od 28.3. 2014 (Finsko) a 30.4. 2014 (zbytek světa). "Collapse" vyjde u Inverse Records.

-----

KHROMA releases music video for "Collapse"

The Finnish metal/electro/ambient group Khroma has released a music video for the title track of their upcoming album "Collapse".

Watch the video here: https://www.youtube.com/watch?v=m6oKn3Fu628

Khroma's debut album will be out 28.3. 2014 (Finland) and 30.4. 2014 (rest of the world). "Collapse" will be released by Inverse Records.

Pre-order the album:
http://inverse.fi/shop/catalog/
http://www.levykauppax.fi/artist/khroma/collapse/#cd

http://www.khromaband.com/
https://www.facebook.com/khromaband
http://inverse.fi/wordpress2/sample-page/khroma/

[tisková zpráva vydavatele]


Meridian Dawn vydali lyric video k songu 'Thieves'

21. března 2014 v 12:57 | MF |  Music News
Americko-finsko-belgická moderně metalová skupina Meridian Dawn vypustila lyric video k songu 'Thieves' ze svého nadcházejícího EP vydání The Mixtape, které vyjde 25. března v Severní Americe.

Podívejte se na video, které dal dohromady Niklas Sundin (Dark Tranquillity), video kapelu reprezentuje nejen textově, ale také hudebně.

'Thieves' bylo mixováno, produkováno a masterováno Thomasem "Plecem" Johanssonem (Scar Symmetry, Watain, Solution .45) ve studiu The Panic Room ve Skövde ve Švédsku.

Christopher Jon, kytarista Meridian Dawn, song komentuje následovně: 'Cítíme, že písnička zvukové i vizuálně reprezentuje MERIDIAN DAWN v nejčistší formě. Doufáme, že si každý finální podobu užije stejně jako my'.

Sledujte první lyric video Meridian Dawn ke skladbě Iconic http://vimeo.com/87240894

-----

American/Finnish/Belgian Modern Metal band Meridian Dawn has launched the lyric video for the song 'Thieves' off of their upcoming EP release The Mixtape which will be release in North America on March 25th

Watch the video - which was put together by Niklas Sundin (Dark Tranquillity) the video not only express the band lyrically but musically as well.

'Thieves' was mixed, produced, and mastered by Thomas "Plec" Johansson (Scar Symmetry, Watain, Solution .45) at The Panic Room studio in Skövde, Sweden.

Meridian Dawn guitarist Christopher Jon shares the following about the song: 'We feel this track sonically and visually represents MERIDIAN DAWN in the purest form. We hope everyone enjoys the final product as much as we did'.

Watch Meridian Dawn's first lyric video for the song Iconic http://vimeo.com/87240894

Visit Meridian Dawn online at:


[tisková zpráva kapely]


Nové EP kapely členů At the Gates, Entombed a dalších

21. března 2014 v 11:19 | Kaňour |  Music News
Čerstvě vzniknuvší superkapela Akani vydá na jaře, konkrétně v květnu, nové minialbum "Santa Muerte" pod labelem Demons Run Amok Records, které dispozici na sedmipalci. Pro novou nahrávku dali síly dohromady kytarista Anders Björler (At the Gates, ex-The Haunted), zpěvák Jorge Rosado (Merauder), kytarista Daniel Antonsson (ex-Soilwork, ex-Dark Tranquility), basák Victor Brandt (Entombed A.D., ex-Entombed, ex-Satyricon) a bubeník Anders Lowren (Dead Reprise).

EP bylo nahráváno, produkováno i mixováno členy Akani a Martinem Jacobssonem v Rovljud Studios ve švédském Örebro. První zveřejněnou nahrávku "Who's to Blame?" si můžete pustit na Bandcampu kapely, napravo je k prohlédnutí obal "Santa Muerte".

Amorphis, Hamferð: Praha - Rock Café, 15.3.2014

20. března 2014 v 22:19 | Onotius |  Reporty
Finští metaloví melodici Amorphis přitáhli množství převážně černě oděných jedinců do pražského klubu Rock Café, jež svým umístěním poblíž Národního divadla jako by upozorňovalo na kulturní úroveň, jíž některé koncertní večery reprezentované nejen tímto (za zmínku stojí z poslední doby například koncerty Kylesy či Moonspell) oplývají. O úvod večera se postaralo pro mě doom metalové překvapení Hamferð. Tedy ne úplně překvapení, protože jsem od zdejšího guru MF byl informován, že pokud by se on na koncert vydal, tak zejména kvůli tomuto uskupení. Možná jsem ale jeho slova bral moc na lehkou váhu (tedy dost tomu přispělo, že se mi nedařilo žádnou jejich nahrávku sehnat). O to více mě proto překvapil jejich charismatický projev. Ale pěkně popořádku.

Při příchodu někdy tak deset minut před oficiálním otevíráním sálu jsem po zjištění, že šatna není otevřená, přisedl ke stolku k pár fanouškům. Čekání mi ukrátil jeden z nich, který se mě otázal na nejoblíbenější album Amorphis (možná ho překvapila má odpověď že ze starších "Tuonela"; to, že z novějších preferuji "Skyforger", ovšem byla zase asi celkem klišé odpověď), přičemž se z něho vyklubal vášnivý fanoušek Sonata Arctica. "Nu, proti gustu žádný dišputát," říkám si v duchu a dále se chvíli nenápadně bavím tím, jak se vzájemně se svými druhy hašteří, kdo z nich vlastně poslouchá popík. Mezitím je konečně otevřena šatna, takže se vydávám nejdříve tam, poté do samotného sálu, kde čekajícím krátí dlouhou chvíli pouštěná hudba z reproduktorů; v jeden moment matně rozeznávám nějaké My Dying Bride, snad nás chtějí trochu žánrově nasměrovat k Hamferð, říkám si. Prostor, jež je mi znám z již zmiňovaných akcí, je tentokrát připraven i včetně plátna s motivem poslední desky "Circle", kterou považuji za velice zdařilou v rámci Finy už vyšlapaných cest. Tedy právě ona melodická a hitová tvář doprovázena onou severskou romantikou bude naživo velice intenzivní, říkal jsem si. Nakonec mi dlouhou chvíli při čekání na předkapelu ukrátil rozhovor s jedním vrstevníkem, s nímž jsem stihl tematicky přejít od Emperor až po studium. Scéna je mezitím připravena a přichází…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Klipy od †††, Arch Enemy a Death SS

20. března 2014 v 21:19 | MF |  Music News
>>> Formace s prapodivným názvem ††† (alias Crosses), v jejímž čele nestojí nikdo jiný než Chino Moreno (Deftones, Palms), vypustila svůj nový videoklip, který byl tentokrát natočen ke skladbě "†he Epilogue". Ta se samozřejmě objevila na čestvém debutu "†††", jenž je venku od 11. února. Video sledujte na tomto odkazu.

>>> Švédští melodic death metalisté Arch Enemy, od nichž před pár dny odešla jejich dosavadní zpěvačka Angela Gossow, představují první song s novou vokalistkou Alissou White-Gluz (ex-The Agonist). Jedná se o písničku s názvem "War Eternal", což je titulní track chystané desky, jež vyjde v červnu. Koukejte zde:


>>> Nový klip ze své dílny do světa vypustili rovněž kultovní hororoví veteráni Death SS z Itálie. "Dionysus" je už čtvrtým singlem z jejich comebackové fošny "Resurrection", která vyšla v červnu loňského roku pod značkou Lucifer Rising Records. Výsledek sledujte tady:


The Wounded Kings - Consolamentum

20. března 2014 v 19:45 | Prdovous |  Recenze
The Wounded Kings jsou jednou z toho mála (doomových) kapel, při jejímž objevu jsem si připadal jako Alenka v říši H. P. Lovecrafta. Zatěžkané riffy, psychedelická atmosféra plná rozlitého absinthu a drog a nad tím vším hypnotický vokál - to vše jsou ingredience mojí krevní skupiny. K tvorbě kapely jsem se dostal až po masivní proměně jejích členů z roku 2011, z nichž zbyl jen zakládající Steve Mills, znám tedy jen poslední album "In the Chapel of the Black Hand" nahrané již v nové sestavě. To mě z výše vypsaných důvodů naprosto pohltilo a dlouho nepustilo. Nová deska "Consolamentum" tak byla z mého pohledu očekávanou novinkou.

A to vlastně i přesto, že jsem se o vydání "Consolamentum" dozvěděl docela pozdě. Člověku se i sebelepší deska časem oposlouchá (jakkoliv se k ní může později vracet) a začne kdesi za obzorem vyhlížet nový materiál. Nejinak to je i s The Wounded Kings. Teď už ale k samotnému albu: velekněz Mills a jeho akolyté postavili tentokráte rituál poněkud odlišně než na předchozí desce. Formou se přiblížili druhé řadovce "The Shadow Over Atlantis". Ceremonie tak dostala podobu čtyř dlouhých skladeb a tří krátkých meziher. Nejkratší skladba nejde pod sedm minut, zbylé tři části však hravě překonávají deseti minutovou hranici. Tři krátké kytarové štěky po třech minutách pak posunují celkovou délku na pětapadesát minut. Jde tak o nejdelší dílo v diskografii - o dobrou čtvrthodinu delší než první tři počiny. Zranění králové (a královna) však ani přesto nenudí. Ačkoliv jde o doom metal v tom nejlepším slova smyslu, tj. řádně pomalý a zatěžkaný, dalo by se o něm tvrdit, že vlastně utíká jako voda. Než se nadějete, doznívají poslední tóny závěrečné "Sacrifice", čímž album pálí v rituálním ohni veškeré obavy z toho, že by vás pro větší délku mohlo začít nudit. The Wounded Kings opravdu zvládají zaplnit větší plochu se stejnou lehkostí, s jakou skládají své čtvrthodinové opusy - ačkoliv překročit hodinovou délku by se jim už vyplatit nemuselo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Vader informují o novince

20. března 2014 v 19:03 | MF |  Music News
Poláci Vader již zanedlouho vydají svou jedenáctou studiovou placku. Ta se bude jmenovat "Tibi et Igni" a k dostání bude od 30. května u Nuclear Blast jako jewelcase CD, digipack CD se dvěma bonusovými songy ("Necropolis" a "Des Satans neue Kleider"), limitovaný digipack s podepsanou knihou a také barevný vinyl, jehož součástí bude jako bonus i 7'' EP s jinými dvěma bonusy ("Necropolis" a "Przeklęty na wieki").

Podobně jako předcházející alba "Impressions in Blood" (2006), "Necropolis" (2009) a "Welcome to the Morbid Reich" (2011) a několik dalších neřadových počinů, i "Tibi et Igni" bylo natočeno v polském studiu Hertz v Bělostoku pod producentským dohledem Sławeka a Wojteka Wiesławských (Behemoth, Hate, Decapitated a samozřejmě i jmenované nahrávky Vader). Obálku pak vytvořil legendární Joe Petagno (Pink Floyd, Led Zeppelin, Motörhead).

Samotné desce bude ještě předcházet singl "Go to Hell", na němž se objeví demo verze dvou písniček "Where Angels Weep" a "Triumph of Death". Datum jeho vydání bylo stanoveno na 18. dubna a k dispozici bude jako 7'' EP ve třech barvách - černé, červené (300 kusů) a bílé (300 kusů)

Tracklist "Tibi et Igni":
01. Go to Hell
02. Where Angels Weep
03. Armada on Fire
04. Triumph of Death
05. Hexenkessel
06. Abandon All Hope
07. Worms of Eden
08. The Eye of the Abyss
09. Light Reaper
10. The End

Novinky u Asphyx

20. března 2014 v 17:49 | Kaňour |  Music News
Nizozemští death metalisté Asphyx oznámili, že jejich dlouholetý bubeník a zakládající člen Bob Bagchus opouští kapelu a začne trávit více času s rodinou. Za bicí usedne Stefan Hüskes, dlouholetý přítel kapely a současný bubeník black/thrashových Desaster. Asphyx svému splouzakladateli popřáli vše nejlepší a poděkovali mu za "léta brutality, zkázy a smrti". Bob Bagchus byl poslední zakládající člen hrající v Asphyx, přičemž dva ze tří zakládajících členů z kapely odešli již v jejích začátcích. Skupina dokončila tři nové písně, které použije pro split se Švédy Torture Divison.

Bob Bagchus se k odchodu vyjádřil takto: "Chtěl bych poděkovat všem našim fanouškům po celém světě za skvělou, skvělou podporu a obětavost! Na zdraví!

Kromě splitu s Torture Divison kapela oznámila, že začala pracovat na několika písních pro pokračovatele alba "Deathhammer". To vyšlo v únoru 2012 prostřednictvím Century Media Records.

Mayhem s detaily o páté desce

20. března 2014 v 15:02 | MF |  Music News
Norská black metalová legenda Mayhem uvolnila veškeré detaily o své netrpělivě očekávané páté dlouhohrající desce. Jak už bylo dříve prozrazeno, tento nástupce opusu "Ordo ad Chao" z roku 2007 ponese název "Esoteric Warfare" a vyjde 23. května v Evropě a 27. května v Severní Americe u Season of Mist. Nově přibyla obálka a tracklist, které najdete okolo tohoto textu.

Jen dodejme, že onen přebal vytvořil Zbigniew Bielak (Watain, Vader, Deströyer 666), jenž je autorem také artworku pro evropskou verzi singlu "Psywar", který vychází 25. dubna. Více info o singlu najdete ve starší novince a samotný song "Psywar" si můžete pustit na konci článku.

Jak už tomu tak bývá, na výběr bude větší počet různých verzí - fandové Mayhem si mohou vybírat mezi jewelcase CD, digipack CD, MC kazetou, LP v několika barevných provedeních a sběratelským vinylovým setem. Předprodej bude spuštěn 26. března.

Na závěr ještě připomeňme, že 30. května se Mayhem opět objeví v České republice, tentokrát v Plzni na festivalu Metalfest Open Air.

Tracklist "Esoteric Warfare":
01. Watcher
02. Psywar
03. Trinity
04. Pandaemon
05. Mylab
06. Six Seconds
07. Throne of Time
08. Corpse of Care
09. Posthuman
10. Aion Suntalia