Březen 2014

Novinky u Helloween

27. března 2014 v 19:09 | MF |  Music News
Power/speed metaloví Němci Helloween oznámili, že se po éře u firem Steamhammer a Sony Music vracejí zpět pod křídla labelu Nuclear Blast, pod jehož záštitou svého času vydali už dvě desky, jmenovitě "The Dark Ride" (2000) a "Rabbit Don't Come Easy" (2003).

Mimoto již Helloween, kteří v letošním roce slaví výročí 30 let od svého vzniku, začali pracovat na dalším albu, jež naváže na loňský počin "Straight Out of Hell". Až skončí léto, kapela se opět vydá natáčet do studia Mi Sueño na Tenerife (jehož vlastníkem je jen tak mimochodem zpěvák Andi Deris), kde vzniklo už několik jejich alb. Produkce se pak klasicky ujme matador melodického metalu Charlie Bauerfeind (Saxon, HammerFall, Rage, Gamma Ray), s nímž Helloween již v minulosti spolupracovali na šesti deskách a množství dalších neřadových počinů.

Novinka, jež bude celkově už šestnáctou studiovou nahrávkou Helloween, by měla vyjít začátkem roku 2015.

Novinka Powerman 5000 vyjde v květnu

27. března 2014 v 16:34 | MF |  Music News
Zámořská formace Powerman 5000, v jejímž čele stojí Michael David Cummings alias Spider One, mladší bratr známého muzikanta a filmaře Roba Zombieho, vydá 27. května své nové album. To se bude jmenovat "Builders of the Future" a celkově půjde už o devátou řadovku skupiny.

Na "Builders of the Future" se mimo jiné objeví také song "How to Be a Human", který Powerman 5000 už dva roky hrají na koncertech. Kompletní tracklist najdete níže, obálka desky se pak nachází vpravo

"Builders of the Future" bude navazovat na placku "Somewhere on the Other Side of Nowhere", která vyšla v říjnu 2009. V roce 2011 ještě Powerman 5000 vydali počin s názvem "Copies Clones & Replicants", což bylo album předělávek doplněné jednou novou písničkou "Under the Milky Way".

Tracklist "Builders of the Future":
01. Invade, Destroy, Repeat
02. We Want It All
03. How to Be a Human
04. You're Gonna Love It, If You Like It or Not
05. Builders of the Future
06. I Want to Kill You
07. Modern World
08. Live It Up Before You're Dead
09. I Can't F-cking Hear You
10. Evil World

První info o novince Threshold

27. března 2014 v 12:53 | MF |  Music News
Progresivní Britové Threshold v poslední době pracovali na materiálu pro svou jubilejní desátou dlouhohrající desku, která právě teď vzniká v Thin Ice Studios v Anglii (finální mix je naplánovaný na květen). Novinka ponese název "For the Journey" a k dostání by měla být v září letošního roku u firmy Nuclear Blast.

Produkce novinky se klasicky ujali dva členové Threshold, Karl Groom (kytara) a Richard West (klávesy), kteří v tomto tandemu produkovali všechna předchozí alba s výjimkou debutu "Wounded Land" (ten produkoval pouze Karl Groom).

Na "For the Journey", které bude navazovat na počin "March of Progress" ze srpna 2012, by se měly nacházet následující skladby (jejich pořadí není konečné!):

* Watchtower on the Moon
* Unforgiven
* The Box
* Turned to Dust
* Lost in Your Memory
* Autumn Red
* The Mystery Show
* I Wish I Could
* Siren Sky

Dymytry - Homodlak

26. března 2014 v 19:56 | Ježura |  Recenze
Jestli bych měl ukázat na nějakou domácí metalovou kapelu, která v posledních letech na našem lokálním písečku vystoupala strmou cestou zatraceně vysoko, budou to jednoznačně Dymytry. Fanoušků mají mraky, ti jsou z nich patřičně hotoví a mezi lidem se stále dál šíří zvěst o jediné české kapele, která může konkurovat světové produkci. Že to absolutně není pravda už jen z toho důvodu, že takových kapel tu máme celou řadu, jen o nich asi dotyční myslitelé ještě asi neslyšeli, ale teď nechme stranou. Aureolu kapely, na kterou by podle některých měl být český národ být hrdý pomalu ze zákona, totiž kapku narušuje nemalý zástup takových, kteří tvorbu Dymytry naopak považují za vidláckou blbost, která se může zalíbit zase jenom vidlákovi. Že se tihle - jak se dnes s oblibou říká - haters většinou rekrutují z řad posluchačů s obecně vzato sofistikovanšjším hudebním vkusem, to je ale jen takový námět k zamyšlení. Mnohem důležitější je, že právě Dymytry se svou třetí deskou nazvanou "Homodlak" se stali námětem dnešního povídání, které si klade nikterak nízký cíl - v rámci možností objektivně zhodnotit, jak si na tom Dymytry v provedení 2014 stojí.

Vzhledem k tomu, jak polarizovaná je metalová obec, když přijde na Dymytry, ještě než se pustím do vlastního hodnocení, zkusím uvést na pravou míru můj osobní postoj k téhle kapele. Stručně řečeno patřím k těm, kteří Dymytry fakt rádi nemají, jejich hudba mi nijak neimponuje a celý ten hype okolo nich mi přijde stejně neopodstatněný, jako třeba ten okolo Sabaton - což nakonec dává celkem smysl vzhledem k tomu, že množiny fans těchto dvou kapel se v našich zeměpisných šířkách z podstatné části překrývají. Těm paralelám ale ještě není konec. I když k oběma kapelám chovám v zásadě negativní emoce, je to z větší části kvůli tomu, jak o nich davy lidí básní, i když moc o čem básnit není, a když na to přijde, vlastní muzika mi nijak zvlášť nevadí. Přítomný čas je však minimálně v případě Dymytry trochu mimo. Platilo to totiž v dobách, kdy měli na kontě akorát řadový debut "Neser", a protože mě jeho nástupce "Neonarcis" úplně minul, popravdě jsem vůbec netušil, jak na mě "Homodlak" zapůsobí, a byl jsem ochoten připustit si kdejakou možnost. Teď už to ale vím a vizitka to není moc reprezentativní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Zemřel zpěvák Gwar

26. března 2014 v 17:53 | MF |  Music News
23. března zemřel David Murray Brockie, vokalista a hlavní postava maskované zámořské kapely Gwar, v níž vystupoval pod pseudonymem Oderus Urungus. Bylo mu 50 let. Nalezen byl ve svém domě v Richmondu ve Virginii, přičemž smrt podle všeho nastala přibližně v sedm hodin večer místního času.

Příčina smrti je doposud neznámá, více by měla napovědět pitva. Místní policie ovšem v současné době nepředpokládá ani sebevraždu, ani násilnou smrt.

Gwar vznikli v roce 1984 (předchozí dva roky ovšem ještě fungovali pod jiným názvem) a za dobu svého působení vydali 13 řadových desek, z nichž ta poslední se pod názvem "Battle Maximus" objevila loni v září.

Klipy od Five Finger Death Punch a Gojira

26. března 2014 v 15:25 | MF |  Music News
>>> Američané Five Finger Death Punch natočili další video ke své poslední nahrávce "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Volume 2" z minulého listopadu, což je druhý díl dvojalba, jehož první část vyšla v červenci téhož roku. Tentokrát byl klip pořízen k songu "The House of the Rising Sun", což je ve skutečnosti předělávka tradiční folkové písně, jíž proslavila zejména anglická rocková skupina The Animals svou verzí z roku 1964. Podání od Five Finger Death Punch sledujte tady:


>>> S novým klipem přispěchala rovněž francouzská formace Gojira. Ta před nedávnem vydala "Les enfants sauvages", což je kniha s CD a DVD, jež mapuje turné kapely k poslední desce "L'enfant sauvage" z roku 2012. A právě kvůli propagaci prvního zmiňovaného počinu vzniklo video ke skladbě "Born in Winter", které najdete níže.

Za zmínku jistě dále stojí fakt, že se už Gojira pustila do psaní materiálu pro své další, celkově šesté album. Další podrobnosti najdete ve starší novince.


Symphony X pracují na novém materiálu

26. března 2014 v 12:01 | MF |  Music News
O progresivních power metalistech Symphony X ze Spojených států amerických nebylo poslední dobou příliš slyšet, nicméně nyní to vypadá, že se věci konečně začínají dávat do pohybu. Jak totiž kytarista a hlavní skladatel Michael Romeo nedávno sdělil v krátké zprávičce na oficiálním Facebooku kapely, již začal se psaním nového materiálu pro další studiovou desku. "Cyklus tvorby nového alba Symphony X opět začíná," prohlásil Romeo.

Chystaná novinka bude navazovat na tři roky starou nahrávku "Iconoclast". Ta vyšla červnu 2011 u firmy Nuclear Blast v podobě jewelcase CD, limitovaného 2CD digipacku a 2LP ve třech různých barevných provedeních - modrém, šedivém a bílém.

Heretical podepsali s Beyond...Prod.!

25. března 2014 v 23:57 | MF |  Music News
Beyond…Prod. s radostí oznamují, že HERETICAL se oficiálně přidali k tomu labelu! Italské kombo známé svým agresivním atmosférickým black metalem vydá své nové dílo "Daemonarchrist - Daemon est Devs Inversvs" v dubnu.

Album bylo natočeno a produkováno Fabiem Monaco (Schizo) v Sound Empathy Studio (Stockholm). Deska pro kapelu znamená návrat na scénu a prolomí roky studiového ticha s obnovenou sestavou: Nefarius - zpěv, Azmeroth - kytary, Orias (ex-Aposthate) - klávesy, Arymon (aka Dario Casabona Schizo, Brisen, ex-Sinoath) - bicí.

Skupina oficiálně oznámila přítomnost zpěváka Gianlucy Becuzziho z Limbo, legendární electro-dark skupiny z Florencie, jako speciálního hosta.

Přebal byl vytvořen francouzským umělcem Pierrem-Alainem D./3MMI Design (Necrodeath (Ita), Myrah (Swe), Sworn (Nor), Damnation (Fra), Ecnephias (Ita) ecc…).

-----

Beyond…Prod. is pleased to announce that HERETICAL have officially joined the record label! The Italian combo, known for their aggressive, atmospheric Black Metal, will release their new work "Daemonarchrist - Daemon est Devs Inversvs" next April.

The album was recorded and produced by Fabio Monaco (Schizo) at the Sound Empathy Studio (Stockholm). The album marks the return to the scenes of the band and breaks years of discographic silence with a renewed line-up: Nefarius - vocals, Azmeroth - guitars, Orias (ex-Aposthate) - keyboards, Arymon (aka Dario Casabona Schizo, Brisen, ex-Sinoath) - drums.

The band has officially confirmed the presence of the singer Gianluca Becuzzi, from Limbo, the legendary electro-dark band from Florence, as a special guest.

The covert artwork was created by the French artist Pierre-Alain D./3MMI Design (Necrodeath (Ita), Myrah (Swe), Sworn (Nor), Damnation (Fra), Ecnephias (Ita) ecc…).


[tisková zpráva vydavatele]


Dope Out - Bad Seeds

25. března 2014 v 22:22 | Kaša |  Recenze
Francoužští rockeři Dope Out, kteří v roce 2010 povstali z pozůstatků tehdy zaniknuvších Politics for None, jsou jednou z part, které se zhlédly v zámořském hard rocku, jenž netrpí na nedostatek energičnosti, a podle toho taky debutové album "Bad Seeds" zní. Je pravda, že pojmenovat tvorbu této čtveřice jako hard rock, případně heavy rock, jak tvrdí sama kapela, není úplně do puntíku charakterzující označení, protože u Dope Out si přijde na své i milovník grunge, klasického rocku, punk-rocku, metalu a já nevím čeho všeho ještě. Ačkoli by se mohlo zdát, že to bude nějaká slátanina se snahou zavděčit se co nejširšímu posluchačskému okruhu, tak si buďte jistí, že přestože pánové svou práci dělaji pořádně melodicky a hitově, tak o stupidní pop-rockové rádiovce nepadne ani slovo.

"Bad Seeds" si bere to nejlepší z výše uvedených škatulek, výsledkem čehož je směsice rockových bicích, metalových kytar, punk-rockových refrénů, grungové nenačančanosti a hlavně kopa skvělých songů, které mají obrovskou porci drajvu. Přestože se Dope Out snaží jít na věc modernějším přístupem, tak se nemůžu zbavit pocitu, že album to je svým způsobem retroklasické. Možná je to celkovou atmosférou, která víc než jednadvacáté století připomíná devadesátá léta, možná tím, že spousta riffů zní jako kombinace starých The Offspring, Nirvany a z těch novějších part se mi nabízí Volbeat. Tak či onak, vyloženou modernu prostě nečekejte. Pořád nesmím opomenout dodat, že to nezní tak nesourodě, jak se z mého popisu zdá, takže desítka skladeb, jež tvoří vlastní náplň "Bad Seeds", jsou obecně pohodové a tvrdší rockové vypalovačky, které ženou neúnavně kupředu a jen s výjimkou v podobě závěrečné "Die Alone", z níž se nakonec vyklubala balada, mají pořádný tah na branku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dooweet]

Oranssi Pazuzu, Tábor radosti: Praha - K4, 21.3.2014

25. března 2014 v 20:33 | MF / Prdovous |  Reporty
Oranssi Pazuzu je skupina, která má na našem skromném plátku poměrně speciální místo… opravdu málokterá kapela zde má recenze na všechna alba, jež doposud vydala, a navíc s tak vysokými známkami. Prvním dvěma deskám "Muukalainen puhuu" a "Kosmonument" jsem dal osobně 10/10, a jestli má děravá paměť nešálí, v případě "Muukalainen puhuu" šlo o vůbec první absolutní hodnocení, které zde kdy padlo. V případě loňského "Valonielu" už jsem sice deset bodů nevytáhnul, nicméně ten půlbod jsem dal dolů spíše proto, aby to nevypadalo, že zde mají tito psychedelic black metaloví Finové ty desítky předplacené.

Tak či onak, s takovouhle konstelací asi nikoho nepřekvapí, že Oranssi Pazuzu už nějaký ten pátek figurovali na předních místech pomyslného seznamu toho, co bych chtěl bezpodmínečně vidět živě. Když tedy konečně nadešel jejich první český koncert, šlo z mého pohledu o naprostou povinnost, tudíž byl program na pátek 21. března už dlouho dopředu jasný - stokilometrová cesta do Prahy a pořádná dávka finské psychedelie…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Overkill informují o své novince

25. března 2014 v 19:37 | MF |  Music News
Thrash metaloví veteráni Overkill ze Spojených států amerických po nedávném odhalení názvu své nové desky "White Devil Armory" ukázali také její přebal a seznam songů, které se zde objeví - obě najdete vpravo, respektive níže.

"White Devil Armory" vyjde v červenci letošního roku u Nuclear Blast Records v Evropě a eOne Music v Severní Americe.

Nahrávání novinky je v současnosti již hotové - proběhlo ve studiu Gear Recording. Nyní materiál mixuje Greg Reely (Fear Factory, Strapping Young Lad, Theatre of Tragedy, DevilDriver), s nímž Overkill spolupracovali již na minulé desce "The Electric Age" z března 2012, na kterou bude "White Devil Armory" navazovat.

Tracklist "White Devil Armory":
01. Freedom Rings
02. Where There's Smoke...
03. Pig
04. Amorist
05. Down to the Bone
06. Bitter Pill
07. King of the Rat Bastards
08. Another Day to Die
09. It's All Yours
10. In the Name

The Birthday Massacre po letech opět vytáhnou v Praze králíka z klobouku

25. března 2014 v 17:42 | MF |  Koncerty & Akce
Synth/electro/rocková senzace z Toronta a jedna z nejoriginálnějších současných kapel, známá svým energickým živým vystupováním, se vrací do ČR. The Birthday Massacre kombinují úspěšně několik hudebních stylů od prvků metalu až po pop. V neděli 30. března je spolu s přeloučsko-pardubickými Phosgene Girls můžeme po šesti letech uvítat v Praze.

Všechno začalo na Fanshave College v ontarijském Londonu. Tam se potkali v roce 1999 dva studenti uměleckých oborů Rainbow a Chibi a po nějaké té společné večeři se usnesli, že by mohli pro zábavu založit kapelu. Rainbow do tohoto plánu brzy zahrnul také kamaráda z dětství - Michaela Falcoreho, který také právě studoval na vysoké a dělal hudbu. Tak vzniklo pevné jádro kapely, která dostala jméno Imagica (podle románové klasiky Cliva Barkera).

Na ostatních postech se v průběhu let sem tam někdo vymění, ale obě kytary a vokál jsou až do dnešních dnů dané. Kolem tohoto jádra přišla na svět první dema (nazvaná prostě "Demo 1" a "Demo 2"), na které navázalo debutové album "Nothing and Nowhere" (2002). A také změna názvu kapely, protože jedna Imagica tou dobou v Kalifornii vyhrávala metal. Proto se Chibi a spol pojmenovali po jedné ze svých skladeb a vznikli The Birthday Massacre. Kapela si hned od začátku potrpěla na fialovou barvu a už od prvního alba jasně definovala vizuální stránku svých nahrávek, která je cíleně promyšlená a originální.

Pravý průlom však nastal až s dalším výtvorem "Violet". Ten vyšel nejdřív v červenci 2004 jako EP, aby byl později doplněn o několik znovu nahraných songů z debutu a opětovně v srpnu u Metropolis Records vydán jako LP. Tracky jako "Blue", "Violet" nebo "Holiday" si okamžitě získaly srdce dalších fanoušků. V roce 2005 vyšlo také DVD "Blue", na němž je povedený videoklip k titulní skladbě a také dokument o jeho natáčení. V tomtéž roce se kanadský ansábl ukázal poprvé taky v Praze. V Matrixu mu dělali předskokany On Air a Tear. O rok později si to chlapci a dívka zopákli v Rock Café, tentokrát ve společnosti polských Deathcamp Project. Od té doby se tu však TBM neukázali, takže pokud někdo byl na těchto koncertech, může si už za pár dnů srovnat formu tehdejší s tou nynější.

http://www.youtube.com/watch?v=vBmDgtJyc1U
The Birthday Massacre - Blue (oficiální videoklip)

V bookletu třetího alba "Walking with Strangers" z roku 2007 je uvedeno už jen hlavní trio - tedy Chibi, Rainbow a Mike. Důležité ale je, že se kapele daří nadále produkovat hity jako "Red Star", "Kill the Lights" nebo "Falling Down". Nový slušivý kabátek tu dostaly taky dvě skladby z demočasů ("Remember Me" a "To Die for"). Natáčí se další klip, hrají se další koncerty, v diskografii "králíčků" přibylo EP "Looking Glass" s několika remixy i dosud nikde neuvedenými songy. Završením všeho bylo pak DVD a live album "Show and Tell" s kompletním koncertem z německého Hamburku, který zastihl protagonisty ve výtečné formě.

O další videoklip "In the Dark" se podělil Michael Falcore s Rodrigem Gudinem, což je zakladatel známého hororového Rue Morgue Magazine. Temně zamilovaná pohádka byla předzvěstí další dlouhohrající desky "Pins and Needles", která byla na pultech v roce 2010. Prvně není na obalu velké desky silueta, ale charakteristické fialové odstíny jsou i tady na díle Vincenta Marconeho zachovány. U basy střídá pana O.E. Nate Manor ze známých Wednesday 13. I tentokrát po elpíčku následovalo épéčko s několika zajímavostmi a zmíněným videoklipem. Nese titul "Imaginary Monsters" a hotové bylo v roce 2011.

http://www.youtube.com/watch?v=HWapoQMeics
The Birthday Massacre - In the Dark (oficiální videoklip)

Dosud poslední plnohodnotný zápis do diskografie "Hide and Seek" byl zbouchán o rok později a víceméně pokračuje ve zvukové tradici The Birthday Massacre. Letos se tedy dočkáme Chibi a jejich králíků i v Praze, kde představí zatím bezejmennou novinku, na kterou se bleskově vybralo díky dnes tolik populárnímu a funkčnímu crowfundingu. Na její tvorbě se tak podílejí i fandové a vyjde u PledgeMusic. Těšme se tedy, jak nám ji uvedou The Birthday Massacre již za pár dní!

Jako předskok Kanaďanů se v Lucerna Music Baru představí tuzemská hvězda dark wave hvězda Phosgene Girls. Čtyři členové, dva (ženský a mužský) hlasy a introspektivní cesta, která duní páteří a hýbe svaly - žádné ublížené fňukání, ale energický ponor do temných vod s hlavou hrdě vztyčenou.

THE BIRTHDAY MASSACRE (CAN), PHOSGENE GIRLS
30. března 2014
Praha, Lucerna Music Bar (Vodičkova 36)
Vstup: 390 Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream a na webu www.musicbar.cz (v pokladně LMB bez poplatku) / 490 Kč na místě

[tisková zpráva pořadatele]

Rošády na bicích u Hate a Melechesh

25. března 2014 v 15:08 | MF |  Music News
>>> Od polských death/black metalistů Hate odchází bubeník Stanisław "Hexen" Malanowicz, jenž se podílel na posledních třech deskách "Morphosis" (2008), "Erebos" (2010) a "Solarflesh: A Gospel of Radiant Divinity" (2013). Rozchod podle slov obou stran proběhl v přátelském duchu; důvodem, proč se Hexen rozhodl kapelu opustit, je údajně ten, aby se mohl soustředit na své další projekty, díky nimž by se už nemohl věnovat Hate na 100%.

Jako náhradník do sestavy Hate naskakuje Paweł "Paul" Jaroszewicz, jenž bude v kapele vystupovat jako Pavulon. Dále působí ve formacích Antigama a Crionics a dříve vystupoval v řadách Vader, Decapitated, Lost Soul nebo Rootwater.

Už zanedlouho se Hate vydají na evropské turné po boku Kampfar, Velnias a Iskald, v jehož rámci se zastaví rovněž 12. dubna v pražském klubu Modrá Vopice. Mimoto skupina průběžně pracuje na novém řadovém albu, jež bude celkově už deváté v diskografii Hate.

>>> Oproti tomu kolegové z Melechesh jsou na tom přesně opačně - od nich totiž bubeník neodchází, nýbrž k nim přichází nový. Původem izraelská black/folk metalová smečka do svých řad přijala amerického muzikanta Sashu Horna (Forbidden, ex-Novembers Doom, ex-Ava Inferi). V kapele nahrazuje Michała "Młodyho" Łysejka (Decapitated, Morowe, Strandhogg, Night of the World), jenž u Melechesh zaskakoval jako sezónní hráč pro živá vystoupení.

V loňském roce Melechesh jako stálého člena přijali také baskytaristu a vedlejšího zpěváka Scorpiose (Acherontas, Sabnack, Crimson Moon). Aktuálně u skupiny ještě zůstává volná pozice druhého kytaristy. Na natáčení šestého dlouhohrajícího počinu, na němž Melechesh právě pracují, druhou kytaru částečně natočí sám Ashmedi, hlavní mozek kapely, a částečně se bude podílet bývalý člen Moloch (v kapele 1994-2013), jenž však už nebude s formací koncertovat. Pro živé koncerty mají Melechesh v záloze dva sezónní hráče, dokud nenajdou stálého člena.

Hexis (DEN) 30.3. v Praze

25. března 2014 v 11:32 | MF |  Koncerty & Akce
Heartnoize a Brainwave Production uvádí:

Na Žižkově se tuto neděli, na místě klubu Final, otevře brána do pekla o velikosti obývacího pokoje. Vaším poslední večerem vás provedou pohřebně doomoví V rukou osudu spolu s Sagittarius A, kteří předvednou nebezpečnou kombinaci death a black metalu. Konečnou ránu pak zasadí blackmetalová smršť v podání zplozenců Dánského království Hexis.
Míšení black metalu s vlivy sludge, post-metalu nebo hardcoru není už dnes tak neobvyklé. Hexis to ovšem zvládají s přímo děsivou lehkostí a přímočarostí a zvou nás na transcendentální výlet do vlastní temné pokřivené reality po cestě dlážděné blast-beaty i ukrutnými half-tempy obehnané nekonečnou zdí z kytarového hluku.

Jejich nový počin Abalam posedne člověka tak snadno, jako stejnojmenný démon. S nonšalantní grácií na něm dále tříbí pekelné umění mistrů v oboru jako jsou Celeste, Rorcal, Arkon Infaustus nebo i Portal. Kdo by však snad ještě pochyboval, živá zkušenost ho dozajista donutí uvěřit a přidat se na stranu absolutního zla.

// SAGITTARIUS A (blackened death metal, Praha)
/ http://sgra.bandcamp.com/
/ live: http://www.youtube.com/watch?v=2OJ7eY56Zow

Pod maskou nevinných mladíčků se skrývají démonické bytosti šířící zvukem dosud neznámou chorobu. Vysoce toxická směs smrtelného a černého kovu se špetkou moderních neduhů. Instantní sebevražda v novém balení.

// V RUKOU OSUDU (funeral doom, Severní Čechy)
/ http://vrukouosudoom.blogspot.cz/
/ live: http://www.youtube.com/watch?v=AHXhIvgV4ek

Řev gigantického medvěda lapaného v nekonečném labyrintu kanalizačního systému v dokonalém souznění s melancholickým tlukotem jeho umírajícího srdce. Kolem stále živé mršiny se srocují podzemní duchové a připravují se na bál. Bude se tančit - v rytmu 0 BPM.

VSTUPNÉ: 166,6 - 266,6
DATUM: 30.3.
START: 19:00


[tisková zpráva pořadatele]

Chiasmatic & International Songwriting Contest 2013

25. března 2014 v 0:03 | MF |  Music News
Chiasmatic & International Songwriting Contest 2013

ISC je prestižní autorské klání jehož se letos ve 21 kategoriích zůčastnilo na 18.500 soutěžících z více než 100 zemí světa a experimentální projekt Chiasmatic se protančil s kompozicí Temptament až do třináctičlenného finále kategorie World Music!

Z hlubin minulosti se tak opět vynořil neodbytný vinyl Forgotten Silence/Chiasmatic, který po ceně Břitva za nejlepší EP/split/singl 2009 sklízí další úspěchy. Tato neočekávaná informace probudila znovu k životu hibernovaný projekt Chiasmatic složený hlavně ze členů seskupení Paladran a Musica Folklorica. Probíhají přípravy na natáčení klipu, ale hlavně mezi aktéry začínají proudit nové nápady v duchu plánovaného dokonalého propletení kontrastních forem energie do nového skupenství hudby - energické ethnofúze.

Celé pozadí projektu Chiasmatic poodhaluje profesionální TV dokument - http://youtu.be/V1VQaCC6Bfw

Odkazy:

[tisková zpráva]

The Milton Incident - Innocence Lost

24. března 2014 v 22:33 | Prdovous |  Recenze
Francouzská agentura Dooweet k nám v poslední době vychrlila slušnou řádku alb. "Innocence Lost", které mají na svědomí alternativci The Milton Incident, je jedním z nich. Pro tuhle pětičlennou skvadru z Paříže jde o první album, které se na pulty (internetových) obchodů podívá na konci tohoto měsíce. A jak že se jim novopečená novinka, kterou vlastně ještě ani nevytáhli z trouby, povedla? Na to by měly odpovědět následující řádky.

V prvé řadě by bylo vhodné si ujasnit, co od The Milton Incident může posluchač očekávat. Kapela sama o sobě tvrdí, že hraje alternativní metal. Aby to nebylo málo, obsáhlou škatuli, pod kterou se může schovat kde co (a co si budeme nalhávat, především kdejaký paskvil), obohatili o vcelku nic neříkající předponu "dark". Osobně tak docela nevím, co tím pánové chtějí říct, protože z reproduktorů se na vás nevyhrne nic jiného, než vcelku "standardní" alternativní metal kdesi na pomezí vyměklého metalcoru a zvuku ranných Linkin Park, které někdo obral o synťáky, či spíše starších KoRn bez výrazné basy. Z tohoto pohledu nic nového, nic třeskutě originálního. Sic se o to kapela nepokouší, rozhodně by to ale nebylo na škodu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dooweet]

Na co se nedostalo #44

24. března 2014 v 20:49 | MF |  Minirecenze
Culted - Oblique to All Paths (17. ledna, Relapse Records)
doom metal, Kanada / Švédsko

Na poslech "Oblique to All Paths" od mezinárodního doom metalového projektu Culted jsem se i relativně těšil. Debutovou desku "Below the Thunders of the Upper Deep" (2009) ani následné EP "Of Death and Ritual" (2010) jsem sice neslyšel, ale i tak jsem byl zvědavý, co se z téhle záležitosti vyklube. Něco se z toho sice vyklubalo, ale abych byl upřímný, doufal jsem, že s albem budeme trochu větší kamarádi…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Brooding Hex - 19:13
02. Illuminati - 06:42
03. Intoxicant Immuration - 10:43
04. March of the Wolves - 04:16
05. Distortion of the Nature of Mankind - 01:52
06. Transmittal - 11:52
07. Jeremiad - 07:28

Autor: MF

Deluge Grander - Heliotians (5. února, Emkog)
progressive rock, USA

Spojené státy nejsou běžně považovány za prog rockovou velmoc, což se snaží svým letošním počinem "Heliotians" vyvrátit uskupení s podivným názvem Deluge Grander. Tato šestice má za sebou již dvě studiová alba "August in the Urals" a "The Form of the Good" z roku 2006, respektive 2009, a přestože žádné z nich díru do světa neudělalo, neznamená to, že by to byla alba nekvalitní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Ulterior - 14:03
02. Saruned - 05:00
03. Reverse Solarity - 21:31

Autor: Kaša

Flotsam and Jetsam - No Place for Disgrace - 2014 (14. února, Metal Blade Records)
thrash metal, USA

Rozhodnutí přehrát své starší album je vždycky problematické. Skalní fanoušci můžou vyskočit z kůže, protože původní atmosféra oblíbených opusů je pryč, nicméně pro nové, neznalé posluchače se může počin typu "No Place for Disgrace - 2014" stát odrazovým můstkem k proniknutí do starých dobových klenotů tvůrců, kterými není nikdo jiný než legendární zahraniční powe/thrashoví Flotsam and Jetsam.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. No Place for Disgrace - 07:00
02. Dreams of Deaeth - 05:55
03. N.E. Terror - 06:12
04. Escape from Within - 07:17
05. Saturday Night's Alright for Fighting - 04:06
06. Hard on You - 05:00
07. I Live You Die - 06:18
08. Misguided Fortune - 06:34
09. P.A.A.B. - 06:24
10. The Jones - 04:22

Autor: Kaša

Hannes Grossmann - The Radial Covenant (22. ledna, selfrelease)
progressive / technical death metal, Německo

Hannes Grossmann není žádná kapela, jak jsem se původně domníval, ovšem jedná se o bubeníka, jenž ničí škopky v kapelách Obscura či Blotted Science, nicméně největší jméno si udělal jako dnes už bývalý člen Necrophagist. Vzhledem k tomu, na jakých územích se všechny uvedené party pohybují, není žádné překvapení, že jeho sólový debut "The Radial Covenant" spadá víc než cokoli jiného do škatulky technický death metal.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Aeon Illuminate - 08:18
02. Alien Utopia - 04:33
03. The Sorcerer - 07:43
04. Solar Fire Cells - 04:08
05. The Voyager - 05:47
06. The Radial Covenant I. II. - 10:49
07. Euclidean Elements - 03:41

Autor: Kaša

Rhesus Factor - Norse Songs (31. ledna, Body Music)
EBM, Německo

Ačkoliv se možná trochu naivně nepovažuji za nějakého posluchače-začátečníka, pořád se sem tam objeví album, které mi dá docela zabrat, než ho poberu. Což je samozřejmě super, že pořád existuje muzika, jež člověka překvapí. Přesně to se mimo jiné povedlo počinu s názvem "Norse Songs" od německého elektronického projektu Rhesus Factor. Vcelku paradoxně se tak ale nestalo kvůli tomu, že by šlo o nějak zvlášť složitou muziku, vlastně právě naopak…

"Norse Songs" je totiž ve své podstatě tak jednoduchá nahrávka, až si prostě nejsem jistý, jestli se mi to líbí, nebo ne… ale nejspíš ano, když mám stále chuť to poslouchat. Tak či onak, je to poměrně minimalistická záležitost, každá skladba je postavena jen na jednom jednolitém nápadu… vlastně se tomu pomalu ani nedá říkat nápad, ve skutečnosti je to pomalu jenom rytmika ohlodaná na kost plus mluvené slovo v absolutně neměnném pojetí napříč celou deskou. V některých kusech se sice nad tento "základ" vynoří i nějaký další jednoduchý motiv (např. "Njord", "Vali", "Hermod") a vždy to má výtečný účinek (obzvláště "Vali" v tom vyniká), na značně monotónním pocitu to ovšem nemění zhola nic. Ta hudba je naprosto strohá - to je to správné slovo, které tomu úplně přesně sedne. Samotná hudební produkce je stejně strohá jako její obálka a také dýchá podobně údernickou atmosférou, přestože se texty nesou v duchu severské mytologie.

K tomu si připočtěte, že to album má celých 70 minut, což se zdá jako totálně šílená stopáž na podobnou náplň. A vlastně možná i je. Nicméně i přesto to v průběhu poslechu nemám chuť vypínat a pořád se mi chce si to pouštět. Musím říct, že něco podobného jsem snad ještě neslyšel, takže možná i z tohoto důvodu mě "Norse Songs" přitahuje, ale ta nálada alba je natolik zvláštní, že to v současné době prostě točím pořád dokola. Ale budu upřímný - pokud si to někdo pustí a řekne, že je absolutní píčovina, která se nedá poslouchat, pochopím to…

Tracklist:
01. Dellingr - 05:00
02. Skadhi - 04:34
03. Njord - 04:48
04. Ithunn - 04:55
05. Mimir - 03:56
06. Vali - 04:16
07. Vidar - 04:48
08. Hermod - 04:16
09. Huginn & Muninn - 04:20
10. Ran - 04:16
11. Hevring - 04:17
12. Bara - 04:27
13. Aegir - 04:00
14. Frigg - 04:00
15. Tyr - 04:25
16. Kvasir - 04:16

Hodnocení: bez hodnocení
Autor: MF

Carnifex - Die Without Hope

24. března 2014 v 19:28 | Kaša |  Recenze
"Die Without Hope" je pro mne další z řady alb, díky nimž jsem měl možnost poodkrýt roušku hudební skupiny, o které už léta vím, mám přesnou představu o tom, jak její tvorba bude znít, a přesto jsem byl až doposud dost líný na to, abych se odhodhlal si některé z jejich alb pustit, přestože vím, že by se mi to snad i teoreticky mělo líbit. Američtí drtiči Carnifex jsou pochopitelně jednou z těchto part, k nimž jsem přičichl až s vydáním jejich pátého studiového alba bez hlubší znalosti předchozího čtyřlístku studiových počinů, ovšem věřím, že zas tak o moc jsem nepřišel, protože z těch několika mála ukázek, které jsem si na netu vyslechl, se jedná o tentýž, až na půdu nasraný deathcore, jímž tato pětice ničí vše, co jí stojí v cestě.

Předpokládám, že každý, kdo se v hudebních škatulkách alespoň trochu orientuje, tak ví, že deathcore je v podstatě spojení hrubosti death metalu a moderního metalcoru, takže z toho už tak nějak dopředu vyplývá přesné znění alb, jako je "Die Without Hope". O technické zdatnosti jednotlivých členů nemůžu být pochyb, takže bicí drtička, v dáli dunící baskytara a zničující riff s nějakým tím sólem je přesně to, oč tady běží. Řvoun Scott Lewis mě vyloženě nepřekvapil, ačkoli se mi líbí, že nestojí pouze na jedné póze, ale úplně vpohodě je schopný přejít od vyšší polohy hrubé brusky k nelidskému deathovému chropotu. Pravda, tohle všechno už je ale žánrový standard, který svým způsobem přispívá k tomu, že drtivá většina obdobných kapel mi zní v podstatě stejně. Nicméně to je můj vlastní nedostatek plynoucí z toho, že v daném žánru znám vlastně jen ta největší jména jako Heaven Shall Burn, či Job for a Cowboy. Ten zbytek už mě celkem úspěšně míjí. Nicméně, i tak mi to nebrání odnést si z poslechu "Die Without Hope" přesně to, co od podobné hudby očekávám. Nasranost, chytlavost a energii. No, ale hlavně ta nasranost, protože i když se tu tam na moment zklidní (kráťoučká klavírní pasáž v druhé polovině "Condemned to Decay" je odzbrojující), tak drtivá většina hrací doby je jako výbuch nukleární pumy, takže nářez bez špetky slitování.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Frail Grounds vydávají nové video 'Freeze Me'

24. března 2014 v 18:20 | Ježura |  Music News
Frail Grounds vydávají nové video 'Freeze Me'

Eternal Terror & Blank TV představují nové video 'Freeze Me' od norské progresivně metalové šestice Frail Grounds. 'Freeze Me' pochází z debutového koncepčního alba Frail Grounds, 'The Fields Of Trauma', které vyšlo 3. března 2014 u Hostile Media.

Video je výsledkem 30 hodin natáčení, 120 hodin stříhání, postprodukce a speciálních efektů, 165 scén, 2,5 litrů krve, dvou rolí kobercové pásky, 250 gramů latexu, 3 metrů platového potrubí a videokonceptu napsaného vokalistou Mortenem Andrem a režisérem Davidem Langbachem.

Sledujte 'Freeze Me' zde!
Evropa (Eternal Terror) - http://www.eternal-terror.com/main/index.php?id=3851
Odkaz na video (http://youtu.be/JYEO341UKwQ)
Zbytek světa (Blank TV) - http://youtu.be/-ojKd97JEbA

Morten Andre komentuje, "Koncept tohoto videa předchází příběhu, který se odehrává na 'The Fields Of Trauma', ukazuje něco, co se událo dříve, a také vede k přebalu alba. Abych citoval větu ze skladby 'Emberstorm': 'ale něco přežilo. Jeho krev nikdy nevyschla.' Lokace, které jsou k vidění ve videu, mohou být temnými hlubinami, kterých protagonista alba dosahuje na jeho konci."

"Natáčelo se na dvou různých místech, scény s kapelou byly natočeny v mediální škole v norském Tønsbergu, zatímco 'ostatní' scény vznikly ve sklepě hluboko pod nemocnící v Oslo. Fantastické místo pro takový námět videa a pobývání tam mi připomnělo seriál 'Království' od Larse Von Triera [smích]."

"Vlastní natáčení bylo velice vzrušující a zábavnou zkušeností. Za kamerou stál režisér David Langbach a umělec ohledně speciálních efektů, Tommy Bjelland. Před kamerou bylo pár mých dobrých přátel jako třeba 'muž v černém' nebo mučitel, a mě samozřejmě někdo rozpozná jako oběť. Sedět připoutaný k té židli, v tom temném sklepě, až na moje boxerky úplně svlečený, to vám byla zkušenost [smích]. Video jsme natočili ve třech dnech, jeden den na každou 'scénu'.

-----

Frail Grounds Release New Music Video 'Freeze Me'

Today Eternal Terror & Blank TV presents, the new video 'Freeze Me' from Norwegian progressive metal sextet Frail Grounds. 'Freeze Me' is taken from the debut and concept Frail Grounds album 'The Fields Of Trauma' which was released on 3rd March 2014 via Hostile Media.

The video is the result of 30 hours of shooting, 120 hours of cutting, post-production and special effects, 165 scenes, 2.5 litres of blood, 2 rolls of duct tape, 250 grams of latex, 3 metres of plastic piping and a video concept written by vocalist Morten Andre and video director David Langbach.

Watch 'Freeze Me' here!
Europe (Eternal Terror) - http://www.eternal-terror.com/main/index.php?id=3851
Video Link (http://youtu.be/JYEO341UKwQ)
Rest Of World (Blank TV) - http://youtu.be/-ojKd97JEbA

Morten Andre comments, "The concept for the video is a prequel to the story that takes place on 'The Fields of Trauma', showing something that has happened earlier and also leads up to the cover art for the album. To quote a sentence from the song 'Emberstorm', 'but something survived. Its blood never dried'. The locations seen in the video might be the gloomy depths which the protagonist of the album reaches towards the end of the album."

"The filming was done in two different locations, the band scenes were shot inside a media school in Tønsberg, Norway, while the 'other' scenes was shot in the basement deep beneath a hospital in Oslo. A fantastic location for the theme in the video, and being there brought me associations to Lars Von Trier's 'Kingdom' series [laughs]."

"The actual filming was very exciting and a fun experience. Behind the camera was David Langbach, the director, and Tommy Bjelland, the special effects artist. In front of the camera were some great friends of mine, as the 'men in black' and the torturer, and of course someone might recognize me as the victim. Sitting bound to that chair, in that gloomy basement room all stripped down to my boxer shorts was an experience [laughs]. We filmed the video through three days, one day per 'scene'.

Buy 'The Fields Of Trauma Here
Hostile Media (Label): http://hostilemedia.net/store/
Amazon.co.uk: http://www.amazon.co.uk/The-Fields-Trauma-Frail-Grounds/dp/B00I46IOYG
iTunes: https://itunes.apple.com/cz/artist/id347731972?affId=1736887
Century Media Distro (North America): http://www.cmdistro.com/Item/Frail_Grounds_-_The_Fields_of_Trauma/43605

What The Press Say
"A strong debut album by a talented band." - Prog Archives

"I have said it before and I will say it again - there is a whole
lot more to the Norwegian rock scene than death Metal…" - Metal Talk

"This is an epic piece of work." - Metal As Religion

www.frailgrounds.com
www.facebook.com/frailgrounds

[tisková zpráva]


The Unchaining podepsali s Behemoth Productions

24. března 2014 v 17:45 | MF |  Music News
Behemoth Productions s radostí informují, že The UNCHAINING se oficiálně přidali k této nahrávací společnosti!

Italská JEDNOČLENNÁ SKUPINA, která má osobitý atmospheric black metalový sound s doteky doomového zvuku, vydá své první dlouhohrající album "Ruins at Dusk" v dubnu!

Deska byla zmasterována Giovannim Indorato v Cyber Ghetto Studio!

-----

Behemoth Productions is pleased to inform you that The UNCHAINING have officially joined the record label!

The Italian ONE MAN BAND, which has a personal Atmospheric Black Metal with a touch of Doom sound, will release their first full length album, "Ruins at Dusk" next April!

The album has been Mastered by Giovanni Indorato at the Cyber Ghetto Studio!

[tisková zpráva vydavatele]

Misery Index: detaily o páté fošně

24. března 2014 v 15:31 | MF |  Music News
Death/grindoví Američané Misery Index odhalili přebal a tracklist své nadcházející novinky "The Killing Gods" - to první si můžete prohlédnout napravo, to druhé zase níže. Počin vyjde 23. května v Evropě a 27. května v Severní Americe pod značkou Season of Mist.

"The Killing Gods" bude k dispozici hned v několika různých formátech - jewelcase CD, černé 2LP, bílé 2LP (400 kusů), zlaté 2LP (200 kusů) a CD box, jehož součástí bude jewelcase CD s bonusovým songem (půjde o předělávku od Ministry) ve slipcase obalu s alternativním artworkem, připínáček, nášivka a tři samolepky.

První nový song "Conjuring the Cull" najdete na Soundcloudu. Bez zajímavosti jistě není fakt, že prvních pět songů na "The Killing Gods" vlastně tvoří jednu dlouhou ucelenou kompozici s názvem "Faust".

Novinka byla natočena ve Wright Way Studios v Baltimoru v Marylandu pod dohledem Stevea Wrighta (Slipknot, Dying Fetus, předchozí dvě alba Misery Index) s výjimkou bicích, které byly nahrány ve studiu Visceral Sound u Scotta Hulla z Pig Destroyer. Jako host se na "The Killing Gods" představí John Gallagher z Dying Fetus, jenž si střihl vokál v songu "Colony Collapse".

Tracklist "The Killing Gods":
01. Urfaust
02. The Calling
03. The Oath
04. Conjuring the Cull
05. The Harrowing
06. The Killing Gods
07. Cross to Bear
08. Gallows Humor
09. The Weakener
10. Sentinels
11. Colony Collapse
12. Heretics

Klipy od Den Saakaldte a Whyzdom

24. března 2014 v 12:17 | MF |  Music News
>>> U norského black metalového projektu Den Saakaldte se po několika letech minimální aktivity v letošním roce konečně začínají dávat věci do pohybu. Kromě LP reedice debutu "All Hail Pessimism", příjetí nového vokalisty Eldura z Fortíð a příprav zbrusu nové desky "Kapittel II: Faen i Helvete", o nichž už jsme jednou psali, aktuálně kapela také vydala split album s kultovní finskou formací Horna.

Počin vyšel u Blut & Eisen Productions jako 7'' EP v limitaci 666 kusů (100 na šedém vinylu, 566 na černém). Horna na split přispěla skladbou "Tuliseppele" a Den Saakaldte zase songem "Destinasjon helvete", k němuž také vznikl videoklip:


>>> Nové video zveřejnili rovněž symphonic metalisté Whyzdom z Francie. Jedná se o song "Dancing with Lucifer" z poslední řadové nahrávky "Blind?", jež vyšla v říjnu roku 2012. Zatímco album ještě nazpívala dřívější vokalistka Elvyne Lorient, v klipu se samozřejmě objevuje současná zpěvačka Marie Rouyer, jež do kapely přišla v loňském roce.

Za zmínku jistě stojí ještě fakt, že letos v lednu začali Whyzdom natáčet své třetí dlouhohrající album. Na pár záběrů ze studia se můžete podívat na YouTube.


FATAL SMILE (SWE), SHAMELESS (USA/DE) - Praha, 13.4.2014

23. března 2014 v 23:57 | MF |  Koncerty & Akce
FATAL SMILE (SWE), SHAMELESS (USA/DE)
Special guest: HENYCH 666

13.04.2014 - CZ, Praha - Futurum Music Bar

Poprvé se svým samostatným vystoupením přijíždí na jediný koncert do ČR švédská hard rocková formace FATAL SMILE, aby zde v rámci aktuálního evropského turné, představila to nejlepší ze svého repertoáru. Vystoupila zde sice již jednou v roli předskokana evropské šňůry skupiny LORDI před 5 lety, ale až nyní přijíždí předvést ohromnou sílu samostatného vystoupení.

Skupina vznikla již v roce 1995 a hrdě se hlásí k odkazu takových kapel jako Whitesnake,Dio, Metallica nebo WASP. Posledně jmenovaným se přibližuje i svou současnou horrorovou image a agresivní, melodickou linkou chytlavých rockových skladeb.

Na svém prvním albu začala skupina pracovat v létě 2001 a vyšlo začátkem roku následujícího. Bylo pojmenováno "Beyond Reality" , podle první společně napsané skladby a z desky vznikl klip ke skladbě "Bad Kharma,kterou sice docela často vysílal švédský televizní kanál ZTV,ale například stanice MTV ho tvrdošíjně odmítala jako příliš nemravné. V létě roku 2003 se skupina vydala na své první americké turné.

V roce 2006 vydávají druhé album "Neo Natural Freaks" kterým se skupině daří prorazit i mimo Švédsko, získává stále více fanoušků a dělá předskokana W.A.S.P. a Winger. Jsou stále častěji slyšet i v rádiích a jejich singl "Learn, Love, Hate" se dostává mezi tři nejhranější ve Švédsku. Tento úspěch jim pomůže i k prvnímu japonskému turné.

Opravdovým skokem do 1. ligy je následující, zlomové třetí album "World Domination",vydané v roce 2008. Album mixoval věhlasný Michael Wagener,který v minulosti pracoval skoro s každým,kdo v rocku něco znamená, včetně Ozzy Osbourna anebo Skid Row. Tento počin byl nominován jako "album roku" švédské "Metal Awards" v kategorii glam/sleaze a Sweden Rock Magazine ho ohodnotil jako desku měsíce. Následuje další mohutné turné,které obsahuje 350 vystoupení,včetně festivalu ve Wackenu a klip ke skladbě "SOB" je velice často vysílán ve všech rockových televizích.

Zatím posledním zářezem je deska "21st Century Freaks" z roku 2012, kdy z 22 hotových rockových pecek vybrala kapela 11 nejlepších,které se dostalo na album. Prvním singlem alba byl nadupaný "Welcome To The Freakshow" na který skupina také natočila hodně nákladný videoklip. Ale vložené investice se určitě vyplatily.

Dalším silným okamžikem bylo nahrání skladby "For The Last In Line", věnované jednomu z největších pěvců historie rocku - Ronnie James Diovi k třetímu výročí jeho odchodu.

Video:

Na rozdíl od FATAL SMILE přijíždí druhá hvězda večera ,glam-sleaze metalová parta SHAMELESS,k nám již počtvrté a je českému publiku již poměrně dobře známa. Společně se zakladajícími členy,kapelníkem a baskytaristou Alexxem Michaelem a kytaristou B.C. se na postu bubeníka představí nová tvář - Tommy Wagner,spolupracující v minulosti třeba se skupinou Bonfire. Hlasem kapely je skvělý Stevie Rachelle,který je zároveň již mnoho let i frontmanem americké rockové stálice TUFF, s mnoha skvělými rockovými hity na kontě (například jejich klip k "All New Generation" zhlédlo na kanálu Youtube již téměř 170.000 diváků). Hudba je samozřejmě směs hard rocku a glam metalu s důrazem na údernost a melodii. Od vydání debutového alba v roce 1999 "Backstreet Anthems", které produkoval Gilby Clarke z Guns´n´Roses, spolupracuje Alexx na psaní nových skladeb často s Keri Kellim, kytaristou skupiny Alice Coopera. Pravidlem zústává, že se na každé desce SHAMELESS objeví spousta hvězdných hostů, mezi kterými nechybí například bývalý člen Kiss Bruce Kulick, Tracii Guns, Chris Holmes z WASP a téměř vždy bubeník Eric Singer (KISS, Alice Cooper), který stál u vzniku kapely. Hodně let byl členem také zpěvák Steve Summers z amerických Pretty Boy Floyd. Do Prahy přijedou SHAMELESS představit své novinkové album po kterém je pojmenované i jejich současné "Beautiful Disaster Tou 2014".

Video:

Třetí partu tohoto večera není potřeba až tolik představovat, protože snad každý český rockový fanoušek zná Vlastu Henycha,který byl 25 let frontmanem kultovní metalové skupiny Törr. Vyprodukoval s ním 13 alb a v roce 1993 byl součástí projektu Zemětřesení (spolu s Milošem Dodo Doležalem, Štěpánem Smetáčkem a Alešem Brichtou). Když se situace v Törru shoršila natolik, že skupinu po čtvrt století opustil, začal v tichosti a v klidu budovat vlastní projekt a v roce 2011 s přichází s debutovým EP "Psychonaut". Nové seskupení dostává po svém "otci" název HENYCH 666 a kromě hudby, která přirozeně navazuje na tvorbu Törru a pohybuje se na hranici metalu a hard rocku, je součástí vystoupení i originální image a show.

Video:


Událost na fb:

Info: 602 387 290

[tisková zpráva pořadatele]

The Morganatics - Never Be Part of Your World

23. března 2014 v 22:08 | Prdovous |  Recenze
Francouzi The Morganatics jsou jednou z těch relativně nedávno vzniklých kapel, které krátce po svém představení vyplivly do éteru rovnou plnohodnotnou řadovku. To v poslední době sice není kdovíjak vzácný jev, vydat ale takhle z fleku desku, jež je vyzrálá a přestavuje velmi solidní materiál na profesionální úrovni, to už pravidlem zdaleka není. A "Never Be Part of Your World" je přesně takovou deskou.

Pětice muzikantů fungování kapely i svoji hudbu přirovnává k alchymistickému dílu, v němž se snaží dosáhnout souladu a silné struktury. Jak se kapele daří v personální rovině, se můžeme jen dohadovat. Myslím ale, že vzhledem ke kvalitě skladeb, ze kterých navrch dýchá i mladistvá dravost začínajících kapel, to Francouzům klape náramně. A s hudbou je to vlastně dost podobné. Pařížané svůj žánr v oficiálních materiálech označují pěkně po francouzsku spleen rock, což vlastně není nijak daleko od pravdy. Jejich směska alternativního rocku a metalu drnká hlavně na tu melancholičtější strunu. Hodně tomu přispívá zpěvák a kytarista Sebastien specifickým vokálem, jenž se v některých momentech nenachází příliš daleko od Chestera Benningtona z Linkin Park. Zvuk kytar, které krom Sebastiena třímá i vedoucí kytarista Lauris, by se na první pohled mohl zdát běžný, snad až klišovitý. Při důsledném poslechu však najdete, a to zejména v tvrdších pasážích, velmi atmosférické zabarvení, které spolu s dobře poskládanými riffy a klávesami dává albu místy až velmi teskný a nostalgický nádech věcí (a citů) dávno minulých.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dooweet]

Hiidenhauta - Noitia on minun sukuni

23. března 2014 v 20:35 | MF |  Recenze
Pořádně se podívejte na ten obal vpravo… jen černá a bílá barva, sníh, les, zakuklená postava, která v ruce drží zvířecí hlavu… co myslíte, co asi tak kapela s takovýmhle přebalem může hrát za muziku? Stačí jenom dodat, že tato formace s dost špatně zapamatovatelným jménem Hiidenhauta pochází z Finska, a asi si většina z vás podobně jako já pomyslí cosi o typické blasfemické špinavé a podzemní odnoži black metalu z této země.

Finsko se rozhodně nerovná jen heavy/power a melancholicky melodické kapely, právě undergroundový black metal tu má velice silné zastoupení a tradici, jež začala už kdysi dávno u skupin jako Beherit. Je tu spousta extrémně kvalitních ortodoxních smeček, jejichž jmenováním bychom klidně mohli strávit nějaké to odpoledne, ale coby příklad klidně postačí kultovní záležitosti jako Horna, Behexen, Satanic Warmaster, Urn, Barathrum, Goatmoon, True Black Dawn a tuny a tuny dalších…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Inverse Records]