Suicidal Angels - Divide and Conquer

6. února 2014 v 19:36 | Stick |  Recenze
Že je thrashové revivalování velice v kurzu už pár let, toho si nejspíše všiml každý, kdo se trochu zajímá o dění na thrash (i obecně) metalové scéně. Na vzestupu jsou jak staří veteráni, tak i mladí borci, kteří mocnému thrashingu taktéž propadli. Mnoho z kapel se drží opravdu striktního omílání starých klasik, akorát s mladistvějším drajvem a nadšením, někteří se časem rozhodnou jít trochu svou cestou, jak se to povedlo na posledním albu takovým Warbringer. Jasně, pořád byla cítit úcta ke klasice, ale lze zaznamenat i pokus o vlastní ksicht. Pak jsou klasici, kteří prostě drhnou starou školu bez ohledu na minulost, přítomnost či budoucnost. Jedněmi z takových jsou Suicidal Angels z Athén.

Ti letos vydali po třinácti letech existence svou pátou dlouhohrající fošnu "Divide and Conquer". Od roku 2010 sází svá alba s dvouletou kadencí, stejně jako u předchozích desek album ošperkoval svým uměním dnes již legendární výtvárník Ed Repka, jehož práci asi není nutné nějak blíže představovat. Těm méně znalým však mohu připomenout obaly prvních tří desek Death, "Rust in Peace" od Megadeth či debutovou fošnu Atheist. Album je vybaveno celkem našlapaným zvukem, mix a mastering měl na Fredrik Nordström z Fredman Studios. Nemám proti jeho práci nic, ale v posledních letech mi nahrávky z jeho dílny tak úplně zvukově nevyhovují. Cítím z nich jistou míru přílišné sterility. Album je rozhodně nahrané na úrovni, ale přesto se mi zvuk zdá poněkud příliš čistý, mám pocit, že by neškodilo krapet jej pošpinit a pustit ven tu správnou dravost a nasrání.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Opat Opat | E-mail | Web | 6. února 2014 v 19:58

Já se shodnu asi nejvíce s MF. To, že je tu jakási nová vlna thrash metalu, to mi vůbec nevadí, vylíhla se velice zajímavá jména. Ale zrovna SUICIDAL ANGELS mi vždy přišli naprosto monotónní, a to nejen na deskách, ale i naživo. Viděl jsem je třikrát v poměrně krátkém časovém horizontu, vždy naprosto stejné a pro mě nezáživné.

2 MF MF | E-mail | Web | 6. února 2014 v 21:00

Já je viděl jednou (jestli si dobře pamatuju) a taky mě to moc neposadilo na prdel ani živě...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama