close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Behemoth - The Satanist

20. února 2014 v 20:19 | MF |  Recenze
Asi nikdo z těch, kdo si ještě na vlastní oči (uši) pamatují, jak před 20 lety Behemoth na svých raných počinech drhli čistý syrový black metal, v té době neodhadoval, do jaké podoby se skupina postupem času dostane. Už se třetí deskou "Pandemonic Incantations" (mimochodem, podle mě asi nejpodceňovanější počin diskografie kapely) se do jejich zvuku začaly vkrádat vlivy death metalu, které postupem času čím dál tím více nabíraly na síle. Behemoth vydávali jedno kvalitní album za druhým a pustili se do intenzivního koncertování. Ten zlom, v němž se dá začít tvrdit, že se jim to nasazení opravdu vyplatilo, nastal s počinem "Demigod" z roku 2004, s nímž Behemoth definitivně vkročili do první ligy, což následující deska "The Apostasy" jen potvrdila. V této chvíli se pomalu někteří začali ptát, zdali Nergal a spol. s rostoucí popularitou nezpřístupní svůj zvuk, ale odpovědí byla nahrávka s naprosto opačnou povahou - agresivní a technická jízda "Evangelion".

V téhle chvíli už Behemoth začali být opravdu velkou skupinou se jménem, na nějž metalová obec slyší. Jakkoliv by se mohlo zdát, že jim už nic nestojí v cestě, do hry vstoupila leukémie frontmana Nergala, která kapele vystavila na dlouhé měsíce stopku. Jenže i když to s lídrem Behemoth v jednu chvíli vypadalo poměrně bledě, nakonec všechno dopadlo dobře a přípravy desátého dlouhohrajícího opusu mohly započít. Popularita kapely, pětiletá pauza od předchozího alba, otázka, jak se do nového materiálu promítne Nergalova zkušenost s nemocí - to všechno zapříčinilo, že "The Satanist" zcela jistě patřilo mezi nejočekávanější alba roku 2014. Postupem času se kolem nahrávky vytvořil tak mohutný hype, navíc vydatně podporovaný také hodně sebevědomými prohlášeními samotného Nergala, až byla deska vlastně již předem "odsouzena" k úspěchu, když ji mnozí pasovali pomalu na album roku dlouho předtím, než vůbec vyšla…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 korej korej | 20. února 2014 v 21:03

Ov Fire and the Void je nuda jako celej Evangelion.. [:tired:]

2 MF MF | E-mail | Web | 20. února 2014 v 21:36

Neříkal jsi mi posledně, že Evangelion je oukej a The Apostasy je nuda? :D

3 Beny Beny | 20. února 2014 v 21:40

Všechna alba Behemoth od Satanicy po The Satanist jsou vysoká škola death/blacku. Cílevědomou a vytrvalou dřinou se zaslouženě vydrápali na trůn tohoto žánru. Poprvé jsem viděl Behemoth před 14ti lety po vydání alba Satanica a musím hluboce smeknout před tímto komandem kam až se vypracovali. Úcta, respekt, obdiv !!!

4 Beny Beny | 20. února 2014 v 21:51

Myslím si, že jakékoliv porovnávání s ostatními alby jejich diskografie je zbytečné. Každé album je jinak výjimečné.
Na The Satanist není toliko navrstvených vokálů, je krásně vytažená basa a zvuk není tak nakompresovaný. Behemoth dál vládne ! :-)

5 Honza Honza | 26. února 2014 v 15:55

Song Satanist mi připomíná trochu Gojiru :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama