Únor 2014

Nové číslo Pařátu vychází 20. února

17. února 2014 v 23:09 | MF |  Music News
Jelikož koncertní comeback roku se nezadržitelně blíží, na titulní straně únorového 56. čísla Pařátu najdete tentokrát českou kapelu - KRABATHOR. Po dřívější podrobné historii týkající se aktivních let na vás tentokrát čekají 4 strany podrobných informací zaměřujících se na období "ničeho" a samozřejmě koncertní návrat na letošní Brutal Assault. Co všechno mu od roku 2004 předcházelo atd.

Po deseti letech tu máme nové album DEFLORACE. Užijte si ho s takovým "utrpením", jaké je vám blízké a sympatické. Jak se stalo pravidlem, začátek roku bývá nabitý novými alby. Máme tady netrpělivě očekávané BEHEMOTH, KAMPFAR, CYNIC či CREMATORY, takže jsme s radostí jejich frontmany vyzpovídali. Stejně tak Cronose, Negrua, Zdeňka Šimečka a plno dalších, kteří zrovna necílili promo aktivitami k připravovaným novým vydáním.

10 let uběhlo od realizace posledního čísla magazínu Payo, před 15 lety na sebe poprvé upozornili DYING PASSION, před 20 lety vyšlo přelomové "Wildhoney", dávno tomu, kdy začali hrát v Rusku funeral doom metal a v Austrálii rachotit fanoušci extrémní hudby.

Koukněte na www.paratmagazine.com - kde najdete kompletní obsah a veškeré další informace.

[tisková zpráva vydavatele]

Transatlantic - Kaleidoscope

17. února 2014 v 21:39 | Zajus |  Recenze
Tak vám nevím. Jsem velký fanda progresivního rocku a rozhodně dovedu ocenit dlouhé skladby. Tvorba Transatlantic spadá do obou těchto kategorií a i vzhledem k jejich oblíbenosti v prog rockové komunitě by se dalo mluvit o hudbě pro mě přímo stvořené. Skutečnost je však taková, že z počinů této superskupiny jsem dokázal jakž takž přijmout pouze debut "SMTPe", a ani zde nemůžeme mluvit o jakékoliv oblibě. "Kaleidoscope" je čtvrtým počinem Transatlantic a od posledního alba "The Whirlwind" uběhlo pět let. Jak se tato doba podepsala na hudbě slavné čtveřice? Dokázali jedni z nejúspěšnějších hudebníků moderního rocku překročit obvyklou zahleděnost do vlastních útrob a vytvořit dílo svěží na povrchu a inteligentní pod ním?

Než se pokusím zodpovědět výše nadhozené otázky, sluší se jistě v krátkosti objasnit, proč používám termín superskupina a kteréžto slavné postavy za Transatlantic stojí. V první řadě zde máme Neala Morse, zakladatele Spock's Beard, který na sebe přinejmenším v posledním desetiletí strhl výraznou pozornost díky řadě povedených sólových desek. Morse doplňuje jeho dlouholetý parťák Mike Portnoy, který proslul jako jeden z nejuznávanějších bubeníků ještě v řadách Dream Theater a i po jejich opuštění tak nemá o práci nouzi. Dvojici pak doplňuje kytarista Roine Stolt (The Flower Kings) a basák Pete Trewavas (Marillion). Jak již bylo řečeno, sestava je tak vskutku velkolepá a to samé se dá očekávat i od hudby samotné.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Northern Plague - Manifesto

17. února 2014 v 20:25 | Ježura |  Recenze
O Polsku se často říká, že je to tak trochu továrna na death metal. A ono se to neříká jen tak nadarmo, protože vedle těch několika zavedených jmen jako Vader, Behemoth, Hate nebo Decapitated nabízí polská scéna celou řadu dalších kapel, které to drhnou po vzoru svých slavnějších souputníků a tu s větším, tu s menším úspěchem se snaží ukousnou pro sebe část věhlasu, jakým se polská škola pyšní. A není potřeba kdovíjak ostrého intelektu, aby čtenář pochopil, že dnes se jedné takové kapele podíváme na zoubek.

Northern Plague pocházejí z města Białystok (po našem Bělostok) ležícího na severovýchodě Polska a svůj vznik datují do července 2009, takže prostou matematickou úlohou nám z toho vychází, že to táhnou nějakých čtyři a půl roku, což není vůbec dlouhá doba. A vskutku, Northern Plague mají na kontě zatím jen EP "Blizzard of the North" z roku 2011 a potom řadový debut "Manifesto", který je předmětem tohoto povídání, takže asi není úplně na místě čekat zázraky. Jak je ovšem známo, ani zkušenost není vždy zárukou kvalitního hudebního zážitku a Northern Plague navzdory svému služebnímu mládí jasně dokazují, že to jde i bez ní. "Manifesto" je totiž skutečně podařená nahrávka, která polské škole nedělá ani v nejmenším ostudu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Na co se nedostalo #39

17. února 2014 v 19:29 | MF |  Minirecenze
Crimson Blue - Innocence (8. prosince 2011, selfrelease)
"nu art metal", Rusko

Ruští Crimson Blue za sebou nemají nikterak dlouho kariéru, jež od vzniku v roce 2009 čítá jedno EP "Island" z roku 2011 a debutové album "Innoncence" z téhož roku, které si kapela vydala svépomocí a kterému se nyní podíváme takhle zpětně v krátkosti na zoubek. Sama kapela se označuje za "nu art metal", takže hlavní atributy v podobě jednoduché kompoziční stránky, melodických vokálů a rádobytvrdých kytar, které se tváří, že objevily svět tvrdé hudby, se nabízejí samy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Iceland - 05:22
02. L.M.A. - 02:47
03. Clouds - 04:17
04. Flax - 04:35
05. Ave Sensorium - 03:34
06. Nagual - 04:47
07. Forest (Atonement) - 03:38
08. H.U. Lab Experiment I - The 6th Sense - 07:49
09. September - 05:29
10. Haesitaio - 07:04
11. Innocence - 05:22

Autor: Kaša
[K recenzi poskytl: GlobMetal Promotions]

Ea - A Etilla (13. ledna, Solitude Productions)
funeral doom metal, Rusko?

Ea je dost zvláštní skupina… oficiálně o ní nejsou známé vůbec žádné informace a neoficiálně vlastně v podstatě také ne. Neví se, kdo tam hraje, dokonce ani odkud ta kapela pochází, i když podle všeho to vypadá, že se jedná buď o Rusko, nebo Spojené státy americké. Ví se pouze dvě věci - že tvorba Ea vychází z textů starověkých civilizací a že hudebně jde to naprosto skvostný funerální doom metal. Sice se přiznám, že by mě osobně také o Ea zajímalo víc věcí, ale čert to vem, lepší výborná hudba a minimum informací než naopak.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. A Etilla - 49:12

Autor: MF

Mammoth Storm - Rite of Ascension (7. ledna, selfrelease)
stoner / doom metal, Švédsko

Mammoth Storm je nová akvizice na severské doom metalové scéně… tedy, řečeno hodně vágně, jelikož muzika, s jakou se toto švédské trio prezentuje, není úplně čistě doom metalová. Ačkoliv na první pohled to může působit jako úplně mladá a nezkušená skupina, v její sestavě ve skutečnosti mimo jiné figuruje třeba Daniel Arvidsson známý především jako kytarista Draconian, který však zde obsluhuje baskytaru a mikrofon.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Rite of Ascension - 11:55
02. Obscure Horizon - 12:47

Autor: MF

NTSLAE - Dream Harassment (7. ledna, selfrelease)
depressive black / doom metal / drone, USA

V žánrové kombinaci, v jaké se pohybuje rovněž zámořský projekt s názvem NTSLAE, je ona hranice mezi dobrým a špatným velice, velice tenká a je hodně lehké ji překročit a skončit na té "špatné" straně. Navíc ještě v tomto specifickém stylu platí, že někdy až křečovitá snaha vytvořit depresivní a misantropický monument má přesně opačný účinek, a sice že výsledek působí všelijak, jenom ne depresivně… většinou spíše mírně trapně, úsměvně, někdy se člověk té hrané temnotě i zasměje, jak je to blbé. Samozřejmě zde vznikají i kvalitní díla, o tom není sporu, ale jak si tak všímám, to horší suverénně převažuje. Do jaké sorty patří onen tajemný projekt NTSLAE?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Get Raped - 02:22
02. Big Cunt - 06:11
03. Segregated - 01:35
04. Useless Sanity - 04:23
05. Get a Life - 03:28
06. Traciomis Caucarius - 07:54
07. The Omnipotent One - 03:09
08. Now Is Not the Time - 05:50

Autor: MF

Warsickle - Selftitled (22. ledna, Gothic World Records)
EBM, Česká republika

Český jednočlenný elektronický projekt Warsickle, v jehož čele stojí jistý Vanson, na své novince s prudce nápaditým názvem "Selftitled" předvádí vlastně až nečekaně povedené EBM. Proč nečekaně? Jednoduše proto, že zpočátku, tak po dvou, třech posleších, mě deska příliš nechytila a nepřišla mi jako něco zvláštního. Nějakým způsobem jsem však měl stále chuť si to pouštět znovu, až jsem si nakonec uvědomil, že mě ta sice šlapavá, ale nijak zvlášť agresivní "diskotéka" hodně baví. Hudební základ je kvalitní, jede to parádně, ale není to vyloženě triviální a rozhodně v tom jsou nápady. Navrch přidejte zefektovaný vokál a máte výsledek. Songy se sice nesou v +/- stejném duchu, ale vůbec to nenudí a některé pecky jsou vážně super, třeba "Putrid State", "Go Pussy Go", "Welcome" nebo "Burn the Bridge".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Invasion - 04:31
02. Putrid State - 04:07
03. Corruption - 03:16
04. Go Pussy Go - 03:48
05. Raise Your Consciousness - 04:40
06. Vomit Your Mind - 04:10
07. Welcome - 03:33
08. Burn the Bridge - 04:22
09. Der Kaiser ist Tot - 06:49
10. This Is Electronic - 05:34
11. Jáma Pekel [Master's Hammer cover] - 07:01
12. Burn the Bridge (Blut Reaktor Remix) - 03:28
13. Corruption (Tanzkonsol Remix) - 04:05
14. Burn the Bridge (With My Molotov Mix by Acrophilic Project) - 03:54
15. Go Pussy Go (Tanzkonsol Remix) - 05:03
16. Corruption (Synapsyche Remix) - 04:10
17. Burn the Bridge (Destructed by Detuned Destruction) - 03:46
18. Jump the Pain (Polotovar Remix by Tabinnoise) - 03:23
19. Go Pussy Go (Qx-Rh85 Remix) - 03:37
20. Die Abrechnung? - 01:14

Autor: MF

Hellyeah: první info o novince + odchod dvou členů

17. února 2014 v 18:28 | MF |  Music News
Američané Hellyeah odhalili první konkrétní informace o svém nadcházejícím čtvrtém albu. To se tedy bude jmenovat "Blood for Blood", nicméně oproti původně ohlášenému dubnu nakonec vyjde až 10. června u Eleven Seven Music. Seznam songů, které se na tomto nástupci placky "Band of Brothers" z roku 2012 objeví, najdete na konci článku.

Novinku produkoval kanadský producent Kevin Churko, jenž má za sebou spolupráce mimo jiné třeba s Ozzy Osbournem, Five Finger Death Punch nebo In This Moment.

Další novinka v řadách Hellyeah je pro fanouška o něco méně veselejší - kapelu totiž opouštějí hned dva členové, jmenovitě kytarista Greg Tribett a baskytarista Bob "Zilla" Kakaha. Na místo nového baskytaristy již byl potvrzen Kyle Sanders (Bloodsimple).

Tracklist "Blood for Blood":
01. Sangre Por Sangre (Blood for Blood)
02. Demons in the Dirt
03. Soul Killer
04. Moth
05. Cross to Bier (Cradle of Bones)
06. DMF
07. Gift
08. Hush
09. Say When
10. Black December

Klipy od Anette Olzon a Newsted

17. února 2014 v 14:34 | MF |  Music News
>>> Před pár dny tu proběhla zprávička, že Anette Olzon, dřívější zpěvačka Nightwish, zanedlouho vydá své první sólové album s názvem "Shine" - nejdříve se tak stane 28. března v Německu, do českých obchodů pak nahrávka doputuje s příchodem 31. března. Nyní Anette vydala oficiální videoklip k prvnímu singlu "Lies", o jehož zrežírování se postaral Patric Ullaeus (In Flames, Dimmu Borgir, Kamelot):


>>> I druhý videoklip pochází od člověka, jenž svého času býval členem mnohem známější kapely - jak už samotný název prozrazuje, formaci Newsted nevelí nikdo jiný než Jason Newsted, někdejší člen Flotsam and Jetsam a Metallicy. Skupina nyní vypustila nové video k songu "...as the Crow Flies", jenž se objevil na debutové desce "Heavy Metal Music" ze srpna loňského roku. Režii si stejně jako v případě předchozích dvou klipů k písničkám "Soldierhead" a "King of the Underdogs" vzal na starost Leon Melas.


Prong chystají nové album

17. února 2014 v 12:14 | MF |  Music News
Thrash/industrial metaloví veteráni Prong ze Spojených států amerických se pustili do mixování svého nového řadového alba, které bude celkově devátým velkým počinem kapely. Příliš dalších informací o desce ovšem není známo - ví se jen to, že se bude jmenovat "Ruining Lives", že by se měla objevit někdy v polovině tohoto roku a že se o její vydání postarají Long Branch Records/SPV. Posledním doposud známým dílkem skládanky je obal - ten najdete vpravo.

"Ruining Lives" bude navazovat na fošnu "Carved into Stone", jež vyšla v dubnu roku 2012 pod stejnou značkou, pod níž se objeví i chystaná novinka. K dispozici byly dvě verze - digipack CD a 2LP+CD.

Hangatyr - Elemente

16. února 2014 v 21:23 | MF |  Recenze
Když s tou kapelou nejste obeznámeni už z minulosti a předchozích alb, bývá německý black metal skoro vždy docela loterie. Není pochyb o tom, že se v této zemi v rámci tohoto žánru vyskytuje množství skvostů a vysoce kvalitních smeček, v žádném případě netvrdím opak, protože já sám mám tvorbu nejedné místní formace v obrovské oblibě. Na druhou stranu, nezřídka se stává, že je black metal z Německa těžký průměr (to ještě v tom šťastnějším případě) nebo rovnou totální hovadina (to když máte fakt pech), v nemalém procentu případů je na vině to, že ta která skupina ve své tvorbě uplatňuje pověstnou německou pohanskou kýčovitost. A vzhledem k tomu, že debut "Helwege" z roku 2010 jsem neslyšel, byla pro mě pětičlenná formace Hangatyr z Durynska a její druhá deska "Elemente" právě takovouhle sázkou do loterie…

Jak to teda dopadlo? Spadá "Elemente" do oné vzácnější sorty skvostů, nebo se jedná o ten druhý případ? Nebudeme nijak chodit kolem horké kaše, Hangatyr jsou ukázkovým příkladem toho druhého a o poznání méně pozitivnějšího scénáře. Jak bylo naznačeno v prvním odstavci, tento scénář může mít hned dvě verze, z nichž "Elemente" je naštěstí ještě ta o něco lepší a poslouchatelnější, což v překladu znamená, že se stále nejedná o nějaký extrémní provar, po jehož poslechu byste měli potřebu poslat dříve zkonzumované pochutiny zpět na světlo boží (čti: zvracet), ale jde o album, jež spadá tak nějak do průměru, maximálně hodně lehounkého nadprůměru, ale to už vážně jen o chlup. To z "Elemente" dělá nahrávku, kterou si určitě můžete poslechnout, nijak vás to neurazí a třeba jako kulisa k nějaké práci to může posloužit, protože když to vnímáte na půl ucha, tak se tou nohou do rytmu klidně poklepávat dá.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Rainwill - Zer0ed by Pr0gress

16. února 2014 v 20:23 | Zajus |  Recenze
Hlavní vlna melodic death metalu je již několik let za námi, kapely jako Soilwork, In Flames či At the Gates byly na vrcholu v polovině devadesátých let a na přelomu tisíciletí. Dokonce i řadu jejich následníků lze považovat za relativně dlouho fungující kapely. Těžiště metalu se posunulo do melancholičtějších poloh, a najít tak dobré, tvrdé, přímočaré a zároveň melodické death metalové album již není tak jednoduché jako před několika lety. Proto můžu s potěšením oznámit, že v případě Rainwill platí všechna přídavná jména zmíněná v minulé větě.

Druhé album ruské kapely Rainwill nazvané "Zer0ed by Pr0gress" začne zostra. První a zároveň titulní skladba svým rozjezdem připomene úvod doposud poslední desky "Bringer of Plagues" amerických Divine Heresy. Zpěvák Sergey Grebenkov připomíná mnohem slavnější postavičku melodického death metalu, vokalistu Amon Amarth Johana Hegga. Album tak začne zcela běžně až tuctově, a pokud by posluchač nevěnoval pozornost žádné z následujících pětatřiceti minut a nechal album plout v pozadí, nejspíše by tak vyznělo celé. Jenže ďábel se skrývá v detailech a těch zajímavých není na "Zer0ed by Pr0gress" pomálu. Pojďme si je projít alespoň zevrubně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: GlobMetal Promotions]

Pár novinek

16. února 2014 v 19:42 | MF |  Blog News
Dlouho jsme tu neměli žádné novinky z naší interní kuchyně, ale to jen proto, že se nedělo nic, co by stálo za řeč. To se nedávno změnilo, tak se na to pojďme podívat...

První věc... nejspíš jste si už všimli, že jsme malinko upravili vzhled Sicmaggot. Především se zvětšila velikost písma, mírně jsme celou stránku roztáhli a dále jsme taky začali zarovnávat text do bloku a zvětšili odsazení obrázků od textu. Poslední dvě věci ještě nejsou úplně všude, protože se to musí udělat v každém článku zvlášť, což už při počtu víc jak 6500 článků není sranda na půl hodinky, ale pomalu už to srovnáváme...

Druhá věc... konečně jsme se vyhecovali ke spuštění nové ankety. Možná si pamatujete, že když tu byla poslední anketa, trochu nám ji začali prznit spamboti, takže jsme ji zrušili s tím, že po čase dáme novou. Klasicky jsme malinko zachrápali, takže to trvalo skoro tři čtvrtě roku, ale lepší pozdě než vůbec. Každopádně, nová anketní otázka je velice jednoduchá: "Jakou rubriku máte na Sicmaggot nejradši?"

Pokud patříte mezi čtenářské veterány a náš skromný plátek sledujete už delší dobu, možná si vzpomenete, že přesně tahle anketa tu už x let zpátky byla, dokonce to byla jedna z prvních anketních otázek vůbec. Nicméně vzhledem k tomu, že od té doby se až na jednoho člověka obměnila kompletní redakce, z velké části jistě i čtenářské osazenstvo, několik tehdejších rubrik bylo zrušeno, jiné přibyly a o těch, které zůstaly, si neskromně myslíme, že jsou v současnosti na úplně jiné (myšleno lepší, jen pro jistotu :)) úrovni, jistě bude stát za to se na to zeptat znovu...

Anketu najdete jednak pod tímto článkem, jednak také v levém menu mezi sekcí spolupráce a odběrem novinek. Tak hurá hlasovat!

Grave Digger pracují na novém albu

16. února 2014 v 19:14 | MF |  Music News
Heavy/power metaloví veteráni Grave Digger z Německa se už pustili do nahrávání svého nového alba. Kapela se již nachází v Principal Studios v německém městě Senden, kde nahrávka vzniká a kde Grave Digger mezi lety 1995-2005 již natočili celkem sedm svých řadových počinů, mimo jiné třeba včetně kultovního "Tunes of War" (1996).

Novinka, jejíž jméno doposud nebylo prozrazeno, by měla vyjít 11. června letošního roku pod hlavičkou rakouské firmy Napalm Records.

Chystané album bude navazovat na desku "Clash of the Gods" ze srpna 2012. Počin byl k dispozici jako standardní jewelcase CD, limitované digipack CD se dvěma bonusovými songy a 2LP v celkem čtyřech různých barevných provedeních - černé, modré (200 kusů), červené (100 kusů) a průhledné (100 kusů). Na desce si zahostovali například Michael "Das letzte Einhorn" Rhein z neměcké folk metalové stálice In Extremo nebo dva členové Van Canto, Stefan Schmidt a Ross Thompson.

Lacuna Coil se loučí s kytaristou a bubeníkem

16. února 2014 v 15:39 | MF |  Music News
Přestože mají Italové Lacuna Coil těsně před vydáním nového alba "Broken Crown Halo" (stane se tak 31. března - více informací ve starší novince), kapelu opouštějí rovnou dva dosavadní členové - kytarista Cris "Pizza" Migliore a bubeník Cristiano "CriZ" Mozzati. Oba odcházejí ze svého vlastního rozhodnutí. Lacuna Coil ohledně této záležitosti zveřejnili následující zprávu:

"S těžkým srdcem vám dnes musíme oznámit tuto novinku: naši dva bratři Cris "Pizza" Migliore a Cristiano "CriZ" Mozzati se rozhodli odejít z Lacuna Coil. Pizza i CriZ v nedávné době zažili velké změny, které ovlivnily jejich životy. Víme, jak může být stresující a těžké udržovat v rovnováze normální život a život profesionálního koncertujícího muzikanta, tudíž naprosto respektujeme jejich rozhodnutí soustředit se na své rodiny a život doma. Na cestování a prozkoumávání světa s Pizzou a CriZem máme neuvěřitelné vzpomínky a oběma bychom chtěli popřát jen to nejlepší do začátku nové vzrušující kapitoly jejich životů. Nikdy nezapomeneme, jak důležitou roli v kapele hráli, a na ty neuvěřitelné chvíle, co jsme spolu zažili."

Vyjádření obou odcházejících hudebníků najdete v anglickém jazyce na oficiální Facebookové stránce Lacuna Coil.

Na nacházejícím turné Lacuna Coil se ke kapele jako bubeník přidá Ryan Folden, jenž Italům již dříve vypomáhal na dřívějších koncertních šňůrách.

Novinka Mushroomhead se blíží

16. února 2014 v 13:44 | MF |  Music News
Maskovaní Američané Mushroomhead již od podzimu roku 2012 průběžně pracovali na svém osmém řadovém albu, které naváže na desku "Beautiful Stories for Ugly Children" ze září 2010. Nyní se konečně k vydání novinky začíná schylovat - bude se jmenovat "The Righteous & The Butterfly", k dostání bude od 13. května u Megaforce a její obálku a tracklist najdete okolo tohoto textu.

Název "The Righteous & The Butterfly" je podle kapely poctou dvěma lidem, kteří předčasně zemřeli - prvním je John "JJ Righteous" Sekula, bývalý kytarista Mushroomhead z let 1993-2001, jenž zemřel v roce 2010; druhým je Vanessa Solowiow, dřívější fotografka skupiny a také manželka bubeníka Stevea "Skinnyho" Feltona.

"The Righteous & The Butterfly" bude zajímavé v tom, že půjde o první nahrávku Mushroomhead, na níž se představí hned tři zpěváci, z nichž jsou všichni stálými členy. K dosavadní dvojici Jeffrey "Nothing" Hatrix - Waylon Reavis se totiž přidal navrátilec Jason "J Mann" Popson. Ten v řadách Mushroomhead původně působil od založení v roce 1993 až do roku 2004, kdy odešel a byl nahrazen právě Waylonem.

Tracklist "The Righteous & the Butterfly":
01. Our Apologies
02. How Many Times
03. Devils Be Damned
04. Qwerty
05. Portraits of the Poor
06. Childlike
07. This Cold Reign
08. We Are the Truth
09. Son of 7
10. For Your Pleasure
11. Worlds Collide
12. Graveyard Du Jour
13. Out of My Mind
14. Rumor Has It [Adele cover]

Od Coroner odchází bubeník

16. února 2014 v 11:26 | MF |  Music News
Thrash metalové veterány Coroner ze Švýcarska opouští jejich dosavadní bubeník Marky Edelmann, jenž v kapele působil po celou dobu její aktivní činnosti, tedy v letech 1983-1996 a následně 2010 až doposud.

Marky své rozhodnutí opustit skupinu vysvětluje tím, že se podle něj Coroner po své obnově v roce 2010 dostali nyní do bodu, kdy by buď měli úplně přestat s hraním reunionových koncertů, nebo se pustit do tvorby nové desky. A vzhledem k tomu, že podle svých slov už reunionových vystoupení odehrál dost a na natáčení nového alba se prý nechce podílet, rozhodl se, že na konci února kapelu opustí.

Všichni tři dosavadní členové Coroner včetně Markyho Edelmanna se prý dohodli, že skupina bude i nadále pokračovat s jiným bubeníkem. Jeho jméno doposud nebylo oznámeno.

Cannibal Corpse nahrávají další album

16. února 2014 v 9:39 | MF |  Music News
Floridští řezníci Cannibal Corpse hlásí, že se aktuálně chystají začít nahrávat svůj nový dlouhohrající zásek, který by měl vyjít v létě u Metal Blade Records a který bude celkově třináctým řadovým počinem kapely. Zároveň se bude jednat o nástupce fošny "Torture" z března 2012. Místem činu se stane Audiohammer Studios, kde budou legendární death metalisté tvořit pod dohledem producenta Marka Lewise (Deicide, Six Feet Under, The Black Dahlia Murder).

Cannibal Corpse několik posledních alb - jmenovitě "Torture" (2012), "Evisceration Plague" (2009) a "Kill" (2006) - natáčeli u Erika Rutana (Hate Eternal, ex-Morbid Angel). Důvod přechodu k Lewisovi vysvětluje baskytarista Alex Webster: "Máme fakt rádi materiál, který dříve udělal. Udělali jsme tři skvělé nahrávky s mým dobrým kamarádem Erikem Rutanem. Je jeden z nejlepších. Řekli jsme si: 'Udělali jsme s ním tři úžasné nahrávky. Pojďme zkusit něco jiného.' Ne proto, že bychom byli nespokojeni s tím, co dělal - odvedl fantastickou práci - ale připadalo nám, že už to trochu splývá. S Erikem jsme pracovali od roku 2005. Pomysleli jsme si: 'Bylo to dobrých osm let. Teď pojďme zkusit Marka a uvidíme, jak to bude vypadat.'"

Koncerty na březen

15. února 2014 v 22:03 | MF |  Koncerty & Akce
Pagan Wrath 7
1.3. - Kostelec nad Orlicí, restaurace Na Skále (19:00)
Vystoupí: Askeregn (GER), Kraake (CZ), Márnice (CZ), Poprava (CZ), Dysangelium (CZ)
Cena: 130

Turisas (FIN)
4.3. - Praha, Nová Chmelnice (19:00)
Cena: 490
Více informací: Obscure Promotion

Grails (USA), Lilacs & Champagne (USA)
6.3. - Praha, Pilot
Více informací: Silver Rocket

Mgła (POL), Svartidauði (ISL), One Tail, One Head (NOR), Cult of Fire (CZ)
8.3. - Praha, Nová Chmelnice (19:00)
Cena: 490/550
Více informací: FB event

Van Canto (GER), Winterstorm (GER)
8.3. - Praha, MeetFactory
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Within Temptation (NL)
11.3. - Praha, Incheba Aréna
Cena: 650
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

WarCall (USA), Anacreon (CZ), Dying Behind (CZ), Zajetí kouře (CZ)
13.3. - Praha, Modrá Vopice (20:00)
Cena: 80

Amorphis (FIN), Hamferð (FOE)
15.3. - Praha, Rock Café
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Majesty (GER), Wisdom (HUN), Stormwarrior (GER)
16.3. - Praha, Nová Chmelnice
Cena: 450
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Cauldron (CAN), Volture (USA), Unborn (CZ)
18.3. - Praha, Modrá Vopcie (19:00)
Cena: 220/250
Více informací: L'inphantile Collective

Gamma Ray (GER), Rhapsody of Fire (ITA)
20.3. - Praha, Retro Music Hall
21.3. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Negură Bunget (ROM), Galadriel (SVK)
21.3. - Praha, Exit-Us

Oranssi Pazuzu (FIN)
21.3. - Praha, K4

Deadly Storm 8
22.3. - Plzeň-Božkov, hospoda Pod Kopcem (16:00)
Vystoupí: Master (USA), Fleshless (CZ), Mater Monstifera (CZ), Lahar (CZ), Sepsis (CZ), Gate of Illusions (CZ), 1000 Bombs (CZ), Dysangelium (CZ), Stíny plamenů (CZ)
Cena: 250
Více informací: FB event

Gorgoroth (NOR), Vital Remains (USA)
23.3. - Ostrava, Barrák (19:00)
Cena: 350/400

Caliban - Ghost Empire

15. února 2014 v 19:51 | nK_! |  Recenze
Naši západní sousedé obvykle do tvrděrockového oceánu kapel přispívají spíše thrash nebo power metalovými smečkami, leč essenští Caliban si již sedmnáctým rokem jedou ten svůj typicky německy vypilovaný metalcore. Opravdu vypilovaný? Může kapela, která má za sebou již osm řadových desek, ještě dnes v provařeném žánru vůbec něčím překvapit? Vzala si z dílny mistra Williama Shakespeara krom inspirace ve vlastním názvu i jeho pověstnou genialitu? A stojí vůbec za to ten metalcore ještě pořád poslouchat? Nu, uvidíme.

Upřímně, "Ghost Empire" je naprosto tuctová fošna. Doopravdy. Není na ní téměř nic, pro co by stálo ji vytáhnout z regálu v hudebninách a chlubit se kamarádům, že posloucháte tvrdou německou hudbu. Radši jim pusťte nějaký poctivý pornofilm honosící se stejnými přívlastky, budou jistě neskonale šťastnější a vás to v době všemocného internetu nevyjde ani moc draho. Ale teď vážně - první deskou Caliban, kterou jsem měl tu čest slyšet celou, byla právě dnes recenzovaná "Ghost Empire" a kdovíjak odvařený z ní tedy nejsem. Na kapelu takového jména (tihle chlapíci mi nikdy nepřišli úplně neznámí) jsem čekal o něco více, než jsem ve skutečnosti dostal. Když se jedná o devátou řadovku, neznamená to, že měla by znít genericky a nudně. Naopak by měla nabídnout osvěžující vítr, který vymete hluchá místa předchozí tvorby a snaží se vlastní žánr nějakým způsobem inovovat. Caliban mají však na tvorbu metalové hudby trochu jiný názor.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Klipy od Chrome Division, Necronomicon a Sonata Arctica

15. února 2014 v 18:05 | MF |  Music News
>>> Norští rockeři Chrome Division, v jejichž řadách působí členové kapel jako Dimmu Borgir, Mortiis nebo Susperia, mají na kontě čerstvou placku s názvem "Infernal Rock Eternal", která vyšla 17. ledna. Nyní k ní kapela vypustila další videoklip, tentokrát k songu s názvem "Lady of Perpetual Sorrow". Sledujte zde:


>>> Extrémní smečka Necronomicon z Kanady vydala svou aktuální desku v červnu loňského roku pod názvem "Rise of the Elder Ones" u firmy Season of Mist. Nové video vzniklo k titulnímu songu "Rise of the Elder Ones":


>>> Poslední videoklip této novinky mají na svědomí finští power metalisté Sonata Arctica. Ti na rozdíl od předcházejích dvou formací svůj aktuální počin ještě nevydali - "Pariah's Child" totiž vyjde až koncem března u Nuclear Blast (více informací ve starší novince). Klip byl dle očekávání pořízen k prvnímu singlu, jímž je písnička "The Wolves Die Young". O jeho režii se postaral vyhledávaný režisér Patric Ullaeus (Lacuna Coil, Dimmu Borgir, Kamelot).


Poláci Vesania pracují na novince

15. února 2014 v 15:27 | MF |  Music News
Polská symphonic black/death metalová formace Vesania, v jejíchž řadách mimo jiné působí hudebníci jako Orion (Behemoth), Heinrich (Masachist, ex-Decapitated, ex-Unsun) nebo Daray (Dimmu Borgir, Masachist, ex-Vader), hlasí, že v letošním roce po sedmi letech konečně vyjde nová řadová deska, jež bude celkově čtvrtým dlouhohrajícím počinem kapely. Novinka se bude jmenovat "Deus Ex Machina" a první ukázku z ní (název písničky nebyl prozrazen) si můžete pustit na YouTube. Song je doplněn záběry ze studia.

"Deus Ex Machina" bude navazovat na album "Distractive Killusions", jež vyšlo v prosinci 2007 v nákladu rakouské firmy Napalm Records jako jewelcase CD a limitované digipack CD se dvěma bonusovými songy. V domácím Polsku vydání zaštítili Mystic Production.

Black metalová MATER MONSTIFERA zahraje na plzeňském festivalu DEADLY STORM 8!

15. února 2014 v 13:40 | MF |  Koncerty & Akce
Black metalová MATER MONSTIFERA zahraje na plzeňském festivalu DEADLY STORM 8!

MATER MONSTIFERA zahalí celý večer do pořádné černoty. Máte rádi black metal? A líbí se vám, když jsou v něm patrné chladivé melodie? Pak si jistě rádi tyhle Jihočechy poslechnete. Pokryjí Plzeň černým závojem smrti a nechají vás na chvilku na druhém břehu řeky Styx. MATER MONSTIFERA přijedou do Plzně předvést pořádnou porci temnoty.

video:

DATUM: 22.3. 2014, 16:00 hod
MÍSTO: HOSPODA POD KOPCEM - PLZEŇ BOŽKOV
Vstupné: 250,- Kč

[tisková zpráva]


Van Halen pracují na nové desce

15. února 2014 v 13:09 | MF |  Music News
O hard rockové legendě Van Halen nebylo v posledních měsících příliš slyšet, ale podle všeho to vypadá, že důvodem byla příprava nové dlouhohrající desky - po počinu "A Different Kind of Truth" (2012) již druhé po posledním návratu zpěváka Davida Lee Rotha do sestavy v roce 2006. Informaci pustil ven Mark Tremonti, jinak také kytarista Alter Bridge.

Mark Tremonti byl v nedávném rozhovoru pro VH1 Radio Network dotázán, jak to vypadá s případným druhým albem jeho sólové skupiny, v níž mimo jiné hraje také Wolfgang Van Halen, baskytarista Van Halen. Tremonti řekl: "Když teď máme v kapele Wolfganga... má zrovna spoustu práce s Van Halen, dávají dohromady novou desku, takže bude obtížné sladit všechny rozvrhy."

Na otázku, jestli mu Wolfgang Van Halen prozradil, jak nová muzika zní, Tremonti reagoval následovně: "Víte, neřekl. Řekl jenom: 'Jo, zní to skvěle, chlape. Zní to skvěle.'"

"A Different Kind of Truth" vyšlo v únoru 2012 a jednalo se o první řadový počin Van Halen po dlouhých 14 letech od alba "Van Halen III" z roku 1998. Jak už bylo řečeno, zároveň s tím šlo o první desku kapely po druhém návratu zpěváka Davida Lee Rotha do sestavy. Nahrávce se prodejně dařilo velice dobře a během prvního týdne po vydání se jí jenom ve Spojených státech amerických prodalo 188 000 kopií, což jí zajistilo 2. místo v žebříčku prodejnosti Billboard 200. V první pětce se "A Different Kind of Truth" dále umístilo v Austrálii, Kanadě, Finsku, Japonsku a Švédsku. V České republice bylo album na 9. příčce.


Třetí fošna Jig-Ai na obzoru

15. února 2014 v 11:19 | MF |  Music News
Domácí goregrindová smečka Jig-Ai, jejíž tvorba opěvuje speciální extrémně násilný druh japonské animované pornografie hentai, již zanedlouho vydá svou očekávanou třetí dlouhohrající placku. Ta ponese název "Rising Sun Carnage", objeví se v nákladu Bizarre Leprous Production a její obálka se nachází vpravo. Datum vydání ani další detaily prozatím nejsou k dispozici, nicméně samotné album je již možné si předobjednat.

"Rising Sun Carnage" bude navazovat na zásek "Katana Orgy", jenž vyšel v červenci 2008 na CD taktéž u Bizarre Leprous Production. Album se poprvé začalo prodávat na tehdejším ročníku známého grindcorového festivalu Obscene Extreme.

V mezičase po vypuštění "Katana Orgy" až dodnes pak Jig-Ai vydali už jenom jeden počin, a sice split s Poláky Ass to Mouth (kteří jen tak mimochodem aktuálně mají těsně před vydáním druhé řadovky "Degenerate"). I ten vyšel u Bizarre Leprous Production, tentokrát ovšem v podobě desetipalcového červeno-černého splatter vinylu v limitaci 500 kusů

Stroszek - Wild Years of Remorse and Failures

14. února 2014 v 20:02 | MF |  Recenze
Asi jen těžko lze recenzi na projekt jako Stroszek začít jinak než povídáním o tom, co je tato formace vlastně zač a odkud se vzala. Skupinu má na svědomí jistý Claudio Alcara, jenž by měl být čtenářům metalové stránky znám především asi jako zakládající kytarista italských black metalistů Frostmoon Eclipse, kteří by se vzhledem k době působení na scéně (od roku 1994) již pomalu dali zařadit do sorty veteránů; kromě toho se ovšem v minulosti mimo jiné mihl i na jednom albu u další italské black metalové smečky Handful of Hate, jejíž historie se rovněž táhne už nějaký ten pátek.

Časem se však podle všechno Claudio dostal do bodu, kdy si nejspíš potřeboval ulevit od hraní black metalu a zkusit také trochu klidnější muziku - a právě tohle je ta pravá chvíle, kdy na scénu nastupuje jméno Stroszek. Jedná se totiž o Claudiův vedlejší projekt, v jehož rámci se ovšem ani v nejmenším nevěnuje black metalu, dokonce ani jakémukoliv jinému metalu. Hudba, jakou pod hlavičkou Stroszek tvoří, je totiž povětšinou akustická a zasahuje do žánru folk nebo, chcete-li, neofolk a v těch "nejostřejších" momentech by se dala nazvat folk rockem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hypnotic Dirge Records]

Holocausto Canibal chystají EP

14. února 2014 v 18:14 | MF |  Music News
Portugalští death/grindoví řezníci Holocausto Canibal před nedávném podepsali novou smlouvu na vydání svého chystaného EP s názvem "Larvas" s českým extrémním vydavatelstvím Bizarre Leprous Production a nyní také zveřejňují obálku, jež bude minialbum zdobit - prohlédnout si ji můžete napravo.

Datum vydání ani seznam skladeb, které se na "Larvas" objeví, v této chvíli ještě nejsou k dispozici, nicméně Holocausto Canibal slibují, že k jejich zveřejnění dojde v nejbližší době.

Počin byl natočen v Portugalsku v 213 Studios, kde kapele pomáhal producent Bruno Silva (Grunt, Heavenwood). Mastering "Larvas" však proběhl v Polsku ve známém studiu Hertz (Behemoth, Vader, Decapitated, ale třeba i čeští Tortharry).

"Larvas" by údajně mělo být pokračováním toho, co Holocausto Canibal předváděli už na svém předcházejícím řadovém albu "Gorefilia" z dubna 2012. Samotná kapela se nechala slyšet, že EP je prý podobně jako červ na obálce "shnilé, hnusné, slizké a tučné". Samotná muzika je pak podle slov vydavatele ovlivněná mimo jiné kapelami jako Napalm Death, Cannibal Corpse nebo Carcass.

Decapitated pracují na dalším albu

14. února 2014 v 16:35 | MF |  Music News
Techničtí death metalisté z Polska Decapitated ohlásili, že aktuálně pracují na dalším dlouhohrajícím albu. Avšak s výjimkou toho, že se kapela právě nachází ve zkušebně, kde nový materiál piluje, a že nahrávání by mělo začít již brzy, nebyly žádné další informace vypuštěny.

Novinka bude navazovat na desku "Carnival Is Forever" z července 2011. Šlo o první počin po obnově činnosti Decapitated po tragické autonehodě v Bělorusku v roce 2007, při níž zemřel bubeník Witold "Vitek" Kiełtyka a z níž se zpěvák Adrian "Covan" Kowanek dodnes zotavuje a není jisté, jestli se vůbec někdy plně uzdraví. Chystané album jinak bude celkově šestým řadovým počinem skupiny.

Kytarista Wacław "Vogg" Kiełtyka, který byl jako jediný ze současné sestavy Decapitated v kapele již ve staré éře před zmiňovanou autonehodou, se v loňském roce věnoval přípravě comebackové desky avantgardní skupiny Lux Occulta, v níž rovněž působí. O vydání tohoto počinu s názvem "Kołysanki" se hovořilo již na podzim loňského roku, ale doposud se album ještě do prodeje nedostalo. Lux Occulta ovšem před pár dny ohlásili, že se tak zanedlouho konečně stane a již brzy se spustí předprodej. Ukázku v podobě skladby "Dymy" najdete na Bandcampu.