The Revolt - Lost in Fiction

11. ledna 2014 v 21:03 | Ježura |  Recenze
Asi nebudu moc daleko od pravdy, když pelhřimovské The Revolt zařadím po bok desítek a stovek dalších provinčních formací, které mimo domovské území zná jen pár lidí a pro které je skládání a hraní vlastně takovým koníčkem a náplní volného času. Dobře, zrovna The Revolt asi nelze považovat za žádné amatérské cucáky už jen při pohledu na jejich dosavadní diskografii, která nějaký ten titul obsahuje, ale stejně - takhle na první dobrou by vám asi sotva něco poklepalo na rameno a řeklo: "Tohle vypadá zajímavě, to si poslechni!" Jenže jak známo, mezi počtem fanoušků, profláklostí jména a hudebními kvalitami konkrétní kapely rozhodně nepanuje přímá úměra, takže by bylo nadmíru pošetilé automaticky podobné spolky klasifikovat jako druhořadé. Kvalita se totiž nachází i tam, kde by to jeden podle prvního soudu vůbec netipoval, a zrovna The Revolt jsou toho zářným důkazem.

Přitom ale rozhodně nelze tvrdit, že by na své aktuální desce "Lost in Fiction" přicházeli s něčím převratným, neotřelým, novým... Pod škatulkou crossover metal se v případě The Revolt skrývá něco, co valnou měrou vychází z melodického death metalu, a je to dochuceno špetkou moderny, která má asi nejblíže k metalcoru. Žádné divy se tedy vážně nekonají a The Revolt se spoléhají výhradně na svoji schopnost poskládat z těchto základních ingrediencí muziku, která bude za něco stát. No, a věřte nebo ne, ono se jim to daří mnohem lépe, než by náhodný kolemjdoucí mohl hádat. I když... takhle s odstupem si říkám, že to vlastně dává docela smysl. Hezká a sympaticky neklišoidní obálka, obecně střízlivé avšak pečlivé zpracování bookletu i vlastního CD, to všechno svědčí o snaze kapely prezentovat se v co nejlepším možném světle, a je potěšující, že hudební stránka věci za tou grafickou ani náznakem nezaostává.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: The Revolt]
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Angaroth Angaroth | 12. ledna 2014 v 10:50

Nejsou mi neznámí, ale dlouho jsem je neslyšel a podle ukázek to vypadá na vkusně zahraný moderní melodeath/metalcore takže novinku rozhodě zkusím ;-)

2 Ježura Ježura | 12. ledna 2014 v 12:40

[1]: Rozhodně zkus! Jestli těma ukázkama myslíš klipovku, tak ta je dost fajn, ale podle mě pořád ne to nejlepší, co na desce je. Takže zklamanej asi nebudeš :-)

3 Angaroth Angaroth | 12. ledna 2014 v 17:33

Tak první dojmy z desky se více méně shodují s recenzí. Kratší délka by opravdu prospěla. Bez milosti bych vyhodil hlavně If I ask you hrozná sladárna. Naopak se mi líbí úvodní You Want It a klipová Not Afraid.

4 Ježura Ježura | 12. ledna 2014 v 17:43

Když pominu to intro, tak celej start je dost dobrej.

5 Pepe,The Revolt Pepe,The Revolt | E-mail | 13. ledna 2014 v 23:27

Zdravím pánové.Díky Ježurovi za recenzi a Angarothovi za postřehy.Každá připomínka je námi vždycky kvitována.K délce CD mohu napsat asi toto.Ve studiu jsme strávili spoustu času,a desky se vesměs dneska moc nekupují.Tak jsme si řekli že si prostě necháme zmastrovat a vypálit všechny skladby,protože to děláme hlavně pro sebe a blízké kamarády a fandy.Na druhou stranu si stejně spousta posluchačů nakonec vybere jen pár věcí,které se jim v dané době líbí,a za měsíc už zase poslouchá něco jiného,nového.Bylo by hezké jednou za dva roky vydat 40 minutovou placku,prodat jí aspoň 10-20000 ks,i více,ale upřimě,komu se to dneska podaří,hlavně v čechách.Jak píšeš Ježuro jsme jen další lokální kapela která tu muziku dělá hlavně pro zábavu a pro radost ,ale snažíme se jí dělat dobře a ve všech směrech pořádně.Ale asi by pro nás bylo dost velkým luxusem si nenechat
ty písničky navždy zvěčnit na našem CD-čku,jsou dva roky zúročené práce na koncertech,ve zkušebně.Ještě jednou díky za pozitivní recenzi,jsme rádi,že se to líbí.

6 Ježura Ježura | 13. ledna 2014 v 23:40

[5]: Jasně, já naprosto chápu, co vás k tomu vedlo. Jenom když se na tu desku člověk dívá tak, jak před ním leží, tak je holt trochu znát, že by tomu kratší stopáž seděla víc... Ale vzhledem k tomu, na jaký bázi fungujete, to skoro ani nejde brát jako výtka, snad jenom jako konstatování faktu :-)

7 Pepe Pepe | 14. ledna 2014 v 8:28

[6]:Určitě máš prsvdu,že ta stopáš by měla být kratší a asi by to byl, bráno v celku,ještě větší mazec.A i když možná se mnou nebudete souhlasit,tak třeba If I Ask You,dokáže na koncertě hodně lidí zvednout a přitáhnout k podiu,a i o to tady jde.Ale to by jsme tady mohli brát písničku po písničce.Po delší době jsem si zase desku pustil,abych měl nějakej odstup,a vesměs se plně stotožňuji s recnzí,ale na druhou stranu do dneška nevím který věci tam nedat,protože jak píšeš,každá ta písnička má v sobě něco dost dobrýho a mě by to pak někde asi chybělo.Ještě jednou díky za Tvůj čas a prostor ,který jste nám u vás dali,měj se.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama