Ramchat - Bes

28. ledna 2014 v 20:49 | MF |  Recenze
Asi jsem nebyl sám, koho hodně překvapilo, když začátkem loňského roku opustil řady slovenských veteránů Lunatic Gods kytarista Pavel Baričák alias Hirax, který kapelu hluboko v 90. letech zakládal a byl hlavním autorem muziky. Jen na posledních dvou deskách "Vlnobytie" (2012) a "Ante Portas" (2007) složil drtivou většinu hudby a napsal veškeré texty. Ačkoliv těsně potom, co se tato zpráva dostala na veřejnost, jsem si říkal, jak asi budou znít Lunatic Gods bez Hiraxe v budoucnu, netrvalo dlouho a objevila se druhá otázka - jak bude znít Hirax bez Lunatic Gods?

Zatímco Lunatic Gods na oficiální vydání prvního počinu nové éry, minialba s názvem "Slnovraty", teprve čekají, ačkoliv už je online k dispozici k poslechu, Hirax již debut své nové kapely stihl vydat v prosinci. Ta kapela dostala jméno Ramchat a onen debut, jímž je shodou okolností rovněž minialbum, dostal název "Bes". Jak to tedy dopadlo?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

[K recenzi poskytl: Ramchat]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ruslan Ruslan | 7. prosince 2014 v 15:00

Ramchat je lež! A ostuda slovanského pagan metalu, výplod lidového sedmilháře Hiraxe. Hudebně je to sice kvalita, ale textově je to podvrh, který se snaží tvářít strašně slovansky a nevím co, ale ve skutečnosti lže, překrucuje a vymýšlí si. Hirax naživo vystupuje jako skutečný lidový demagog, mluví kecy o přírodě a abstraktních kravinách, jsa sám stoupencem Slovansko-Árijských véd, sekty lhářů a překrucovačů. V jednom ze svých textů onoho "Ramchata" pasují na úroveň bohů, jako Veles, nebo Svarog, ale žádný Ramchat nikdy u Slovanů neexistoval, je to přebrané moderní božstvo z Indie! Rád bych varoval případného posluchače, aby si o věcech, o kterých texty vyprávějí, nejprve něco načetl a teprve poté se s nimi ztotožnil. Hirax je lhář a celá tahle kapela je demagogie, vezoucí se na vlně popularity pagan žánru, třebaže je hudebně zdařilá.

2 Ježura Ježura | 7. prosince 2014 v 16:05

[1]: Nevím, nevidím do toho a klidně to může být tak, jak říkáš. U nás ale vždycky stála na prvním místě hudba, a nejinak je tomu i v tomhle případě :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama