Legion of the Damned - Ravenous Plague

27. ledna 2014 v 20:03 | Kaša |  Recenze
Holandští drtiči Legion of the Damned jsou pro mne asi tím nejukázkovějším příkladem toho, jak je hudební průmysl nevyzpytatelný. Dokud tahle parta fungovala (téměř 13 let, jen tak pro informaci) pod svým původním jménem Occult, neměl o ní nikdo ani páru. Tedy, abych to uvedl na pravou míru, myslím tím v mezinárodním měřítku, protože v té době jejich význam nepřesahoval posluchačstvo v podobě hudebně nadšených krajánků z jejich domoviny. Stačilo však, aby si v roce 2005 změnili název na Legion of the Damned a téhle kapely bylo najednou všude plno. Člověk by to pochopil, kdyby nějak výrazně upravili svou hudební tvorbu, jenomže Legion of the Damned hrají stále totéž, co drtili ještě pod svým původním jménem, takže nevím, co za tímto "zázrakem" stálo a upřímně řečeno to nepřipisuji ničemu jinému, než právě oné nevyzpytatelnosti scény.

Ačkoli se nejedná hudebně o žádnou exhibici dříve neslyšeného, ale o poctivou kombinaci šlapavého thrash/death metalu, podávají Legion of the Damned tuto recyklaci hudebních postupů starých mnoho let takovým způsobem, že to prostě nemůže nefungovat. Kdo od této party slyšel byť jen jediné album, tak ví naprosto přesně, jak zní těch zbývajících pět. Už na debutu "Malevolent Rapture", tedy pokud budeme chápat fungování pod aktuálním jménem jako samostatnou kapitolu, bylo jasně definováno, že hlavním gró bude v tomto případě kombinace zabijáckých kytarových riffů, slayerovských sól, zničujících bicí a nasraného řevu Maurice Swinkelse. Tomu by se sice dala i na novince úspěšně vytknout statika v rozsahu, kdy prakticky neuhne ze své charakteristické polohy, ačkoli pro mne osobně to v tomto případě není vyloženě na obtíž, protože jeho vokál na tento styl hudby padne jako ulitý.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hancock hancock | 29. ledna 2014 v 5:05

Súhlas s recenziou, hodnotenie 6,5-7 vyjadruje aj môj postoj. Slušný štandard.
Že Occult nič a LOTD teraz takáto sláva?Jednoduché. Manažerské prášky, promotion. Keď som videl kade-tade deväťdesiat a viac percentné hodnotenia tejto dosky, či tróniť je ako Dosku mesiaca, veľmi som sa na ňu tešil, no po vypočutí... že bych zešílel sa nedá povedať. Po pár posluchoch mi pripomínala iba nasranejší Motorhead. No Lemmy aj po hádam šesťstopäťdesiatej platni (alebo možno práve preto) kope inú ligu.
Má to gule, áno, ale to už by mal byť žánrový štandard a nie body navyše.

2 MF MF | E-mail | Web | 29. ledna 2014 v 22:50

Jo, ty vysoký cifry i taky nejdou do hlavy... ale máš recht, prostě je tlačí velká firma, tak ty dobrý známky mají v těch velkejch a tzv. relevantních magazínech automaticky... ale to nejsou jen LotD, je to běžný... bohužel...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama