Leden 2014

Sabaton odhalili název a obal novinky

10. ledna 2014 v 15:52 | Ježura |  Music News
Pár dní nazpět jsme informovali o tom, že Švédové Sabaton nastoupili do studia a nahrávají nové album. Nyní už se ale ví, jak se novinka bude jmenovat, a jaký artwork ji bude zdobit. Tak tedy - deska ponese název "Heroes" a její obal, který stvořil Péter Sallai, si můžete prohlédnout napravo. Baskytarista Pär Sundström o názvu a přebalu pravil toto: "Ten název jsme měli v hlavě ještě dříve, než jsme nahráli 'Carolus Rex', a nápady na artwork jsme měli už roky. Vybírali jsme mezi několika různými, ale když jsme uviděli tenhle, věděli jsme, že je pro tohle album ten pravý."

Deska "Heroes" se nahrává ve studiu The Abyss pod dohledem Petera Tägtgrena (Hypocrisy, Pain). O této spolupráci dále hovoří Sundström: "Peter má pořád v rukávu pár es, které s tímhle albem určitě vyneseme."

Poslední album jménem "Carolus Rex" vydali Sabaton v květnu 2012 u labelu Nuclear Blast Records. Jde o koncepční nahrávku, která se točí okolo švédských dějin a zejména pak okolo osoby krále Karla XII.

UPDATE: Stejně jako v případě minulého alba, i "Heroes" bude mít víc obálek pro různé edice. Náhled dalšího přebalu na tomto odkazu.

Winter Metal Attack 2014

10. ledna 2014 v 12:16 | MF |  Koncerty & Akce
Winter Metal Attack 2014

V sobotu 18. ledna vypukne již osmý ročník tradičního zimního metalového festivalu Winter Metal Attack, který poprvé přivítá zahraniční kapelu a startuje již v 16:00. Akci opět hostí pražský klub NOVÁ CHMELNICE na ulici Koněvova, vstupné činí 150,- s pro prvních 50 platících je přichystáno jedno pivo zdarma.

Předešlý ročník festivalu se konal 19. ledna v prostorách klubu Nová Chmelnice a předvedly se kapely Post Mortem, Self- Defence, Mater Monstifera, Unborn, Panychida, Six Degrees of Separation a Mindwork.

Největší hvězdou osmého ročníku budou thrash metaloví ZODIAC ASS z Pasova (Německo) fungující již od roku 2001. I když se definují jako thrash metal, jejich tvorba nemá žádné hranice a můžeme v ní najít mnoho prvků z jiných žánrů.

Dále nám sluchy oblaží mostečtí DEATHSTAR hrající death metal. V květnu tohoto roku vyšla skupině placka pod názvem Beyond All Fears, která propagují na koncertech.

Zahrají nám i pražští thrasheři UNBORN, kteří spatřili světlo světa roku 1996. V současné době propagují novou desku Awaken to Reality a na koncertech se představují v nové, neokoukané sestavě.

Další kapelou, která se zúčastní, jsou mystical metaloví RETURN TO INNOCENCE z Mladé Boleslavi. Po dlouhé tvůrčí pauze je činnost skupiny opět obnovena a to hned ve velkém stylu, vydáním desky The Ring of Moon, kterou nahrávali v dubnu minulého roku.

Sestavu doplní také pražští 7SINS OF SURVIVING hrající death metalcore, kteří pilně tisknou obaly na nové, již nahrané EP pod názvem The Fallen Has Risen.

Svým grind-punkem se nám do hlavy vloudí HALALÍ z Prahy. Posledním vystupujícím večera pak budou STOCKHOLM SYNDROME z Prahy hrající rock 'n' roll metal.

Neváhejte a přijďte na porci kvalitní metalové hudby, která vám zahřeje krev v lednovém nečasu. Pro více informací a novinek navštivte Facebook profil http://facebook.com/wintermetalattack.

[tisková zpráva pořadatele]

Videoklip "Corvi Neri" od L'Impero delle Ombre online

10. ledna 2014 v 11:08 | MF |  Music News
"Corvi Neri", videoklip od italské heavy / doom metalové kapely L'impero delle Ombre, je online. Je to nevydaná písnička ze 12'' vinylového splitu L'impero delle Ombre / Bud Tribe, který vyšel v říjnu 2013 na oslavu prvních pěti let Jolly Roger Records.

-----

"Corvi Neri" videoclip from italian heavy / doom metal band L'impero delle Ombre is online. This is an unreleased track taken from split vinyl 12" L'impero delle Ombre / Bud Tribe out on October 2013 to celebrate first 5 years of Jolly Roger Records.

[tisková zpráva vydavatele]


Malice in Wonderland - The Royal Brigade

9. ledna 2014 v 21:36 | Kaša |  Recenze
Přestože se s oblibou říká, že rock je mrtvý žánr, najdou se hordy kapel, které tento názor nesdílí a nadále pálí jednu desku za druhou, jež vycházejí z jeho odkazu. Co víc, i nově vzniknuvší spolky sází v mnoha ohledech klasická alba na stůl, jako by se nechumelilo, a podřizují tomuto svému záměru úplně vše. Na promosnímcích vypadají, jako by se fotilo v osmdesátých letech, zpěváci se nebojí uječených výšek a nešetří se velkými stadiónovými refrény, kterými pak duch let minulých promlouvá naplno. Jednou z takových kapel, kterým výše uvedené není cizí, je Malice in Wonderland. Ti se prozatím prezentovali debutovým albem "Malice in Wonderland", jež vyšlo před devíti lety, a nyní, po dlouhé době, vychází druhé album s titulem "The Royal Brigade".

Norsko sice proslulo jiným hudebním stylem, ovšem najdou se výjimky, které představují severskou krajinu i z trošku jiného hudebního světla, a správně tušíte, že Malice of Wonderland jsou jednou z těchto part. Přestože jsem zpočátku mluvil o rocku obecně, tak to není úplně přesný popis toho, co čtveřice vlastně hraje. Výmluvnější je melodický heavy rock / metal ve stylu švédských Europe s příměsí glamrockové teatrálnosti a gotické melodiky. Zní to nejspíš těžko proveditelně, ovšem v podání Malice of Wonderland překvapivě přirozeně. To však nečiní z "The Royal Brigade" o nic víc zajímavější album, než jsou běžné melodické heavy rockové počiny, přičemž se záměrně výhýbám označení heavy metalové, protože i když jsou občas ke slyšení typické hevíkové kytary a pochodové rytmy, tak drtivá většina materiálu je takový neútočný rock, jemuž k tuctové rádiové produkci chybí jen velmi málo. No, což o to, já mám mainstreamový rock docela i rád, ovšem musí v něm být něco zajímavého, co jej alespoň trochu nadzvedává nad úroveň žánrového průměru, který leckdy nestojí za nic. A to pomyslné "něco" Malice in Wonderland chybí. Ani skladatelsky, ani instrumentálními výkony to není žádný skvost, takže krom lehce zapamatovatelného zpěvu Chrise Wickeda, který některé skladby vyloženě táhne, je to skrz na skrz průměrná deska, které bych se v budoucnu klidně vyhnul.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Inverse Records]

Cronian - Erathems

9. ledna 2014 v 20:02 | Ježura |  Recenze
Norská extrémní progresivní scéna je vskutku plodná a kapel se k ní dá zařadit opravdu hodně, přičemž většina z nich se může pyšnit zavedeným jménem a řadou příznivců. Zajímavé ale je, že když se v tom začnete trochu šťourat, vyjde vám, že většina těchto kapel je více či méně personálně spřízněná a není žádnou výjimkou, když nějaký konkrétní hudebník funguje třeba i ve třech i více věhlasných formacích či projektech. A přesně to je i případ jistých Cronian. Tato kapela (nebo spíše projekt, protože Cronian fungují výhradně na studiové bázi) je dítkem dvou mužů, jimiž jsou Øystein Garnes Brun a Andreas Hedlund, a ti obeznámenější čtenáři už teď mají asi jasno. Oba tito pánové figurují v sestavě slovutných Borknagar, přičemž mistr Hedlund (známý spíše pod pseudonymem Vintersorg) dále funguje v rámci svého sólového projektu, v kapele Otyg a ještě v dalších formacích. V obou případech tedy jde o nesmírně zkušené hudebníky, kteří mají navíc pod společnou hlavičkou Cronian na kontě už dvě plnohodnotné desky. Všechny předpoklady tedy mluví v jejich prospěch, tak se pojďme podívat, jak novinková, v pořadí třetí a jménem "Erathems" pokřtěná deska Cronian dopadla.

Jelikož je "Erathems" prvním albem Cronian, se kterým mám tu čest, před vlastním poslechem jsem trochu hledal, co od toho můžu čekat, a dočetl jsem se, že prý progresivní metal. Fajn, progresivní metal opatřený skladatelským rukopisem Øysteina Bruna a Vintersorgovým vokálem, to zní vážně lákavě, takže jsem se chutě pustil do poslechu, a ani jsem "Erathems" nedoposlouchal a už jsem kroutil hlavou. Můj první dojem z desky byl totiž až trapně prostý - Borknagar 2 s občasným připomenutím Vintersogových sólovek. A ono se není moc čemu divit. Vintersorg je skutečně nezaměnitelný zpěvák a Øystein G. Brun se podle všeho svoji kytarovou hru ani nesnaží nějak rozlišovat... Jestli vám tedy připadá, že melodika a kytarový základ "Erathems" opravdu dost připomínají současnou tvorbu Borknagar, máte naprostou pravdu, protože to vážně přeslechnout nelze. Na druhou stranu by ale bylo pošetilé "Erathems" jen tak odstřelit jako kopírku a důvody jsou pro to dva - zaprvé je ta deska vážně dobrá a zadruhé to není zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Na co se nedostalo #31

9. ledna 2014 v 18:59 | MF |  Minirecenze
Deadlock - The Arsonist (26. července 2013, Napalm Records)
melodic death metal / metalcore, Německo

Deadlock mi vždycky přišli jako taková divná kapela… i když, to není úplně to správné slovo… spíš špatná kapela. V době, kdy byl tento model na vrcholu a trendovou záležitostí, začali produkovat tu nejtuctovější kombinaci melodického death metalu a metalcoru, akorát typické melodicky odzpívané refrény nahradili ženským vokálem a do toho (a to se jim zase musí nechat) sem zkusili nějaký menší experiment… což na první pohled vypadá možná solidně a bylo by to samozřejmě i chvályhodné, kdyby ta kombinace v jejich podání nezněla tak debilně a ty rádoby experimenty nevyznívaly ještě hovadštěji než dočista tuctový základ. Člověk by řekl, že s tímhle Deadlock dojedou hned, jak ten trend trochu pomine, ale oni nějakým způsobem pořád fungují dál a vydávají další nudná alba…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. The Great Pretender - 03:57
02. I'm Gone - 03:28
03. Dead City Sleepers - 03:54
04. The Arsonist - 03:30
05. Darkness Divine - 03:50
06. As We Come Undone - 03:54
07. Hurt - 05:33
08. The Final Storm - 03:54
09. Smalltown Boy [Bronski Beat cover] - 04:09
10. My Pain - 03:34
11. Dead City Sleepers (Erode-Remix) - 06:19
12. As We Come Undone (Philip Abbas Remix) - 07:47

Autor: MF

Glorior Belli - Gators Rumble, Chaos Unfurls (29. října 2013, Agonia Records)
black / southern metal, Francie

Francouzští Glorior Belli byli vždycky skupinou s hodně specifickým a jasně rozpoznatelným soundem - vlastně do takové míry, že bych se osobně vůbec nebál je označit za nezaměnitelnou kapelu. Od syrového black metalu se postupně vyvinuli do zajímavé hudby formy, jež na samotný black metalový základ nabaluje další (pro tento žánr) neotřelé vlivy jako doteky stoner metalu, jižanského rocku a také lehkým bluesovým feelingem poháněnou kytaru. Ačkoliv vrcholem jejich tvorby pro mě stále zůstává nemocný opus "Manifesting the Raging Beast", jenž se ještě nesl v duchu čistokrevného black metalu, i následující dvě desky "Meet Us at the Southern Sign", s níž tento přerod propukl naplno, a "The Great Southern Darkness" jsou bezesporu skvělé. Nejnovější album "Gators Rumble, Chaos Unfurls" je rovněž skvělé… ale nemůžu si pomoct, už ne tak moc…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Blackpowder Roars - 02:58
02. Wolves at My Door - 05:01
03. Ain't No Pit Deep Enough - 04:35
04. A Hoax, A Croc! - 03:51
05. From One Rebel to Another - 04:00
06. I Asked for Wine, He Gave Me Blood - 04:29
07. The South Will Always Know My Name - 03:29
08. Le Blackout Blues - 04:03
09. Blackwoods Bayou - 02:50
10. Built for Discomfort - 04:01
11. Gators Rumble, Chaos Unfurls - 05:53

Stormlord - Hesperia (20. září 2013, Trollzorn Records)
symphonic black / power metal, Itálie

Stormlord pro mě vždycky byli trochu rozporuplnou skupinou. Na jednu stranu jejich hudba nikdy nebyla nijak marná a některé jejich songy mám i docela rád, ale na druhou stranu nemůžu tvrdit, že by mě jejich desky nějak zvlášť braly nebo že bych měl potřebu tuhle římskou partu pod vedením šéfredaktora Rock Hard Italy poslouchat v nějaké větší míře… každému albu dám pár poslechů a pak to jednoduše nechám plavat, protože i v epickém a symfonickém black metalu je velká spousta hudby, která mě oslovuje mnohem více. A s novinkou "Hesperia" se to má úplně stejně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Aeneas - 06:05
02. Motherland - 04:37
03. Bearer of Fate - 06:44
04. Hesperia - 04:19
05. Onward to Roma - 06:38
06. Sic Volvere Parcas - 01:05
07. My Lost Empire - 05:27
08. Those Upon the Pyre - 09:38

Autor: MF

Synsophony - Karmic Existence (13. srpna 2013, Acephale Winter Productions)
experimental dark ambient, Velká Británie

Synsophony je britský projekt, který vznikl na počátku roku 2013 a za dobu své existence již stihl vytvořit dvě EP, z nichž to první se jmenuje "Karmic Existence" a vyšlo v srpnu. Kapela sama sebe častuje dost obsáhlou a poměrně nepředstavitelnou škatulkou doom drone/dark ambient/black metal, což jsou všechno žánry, které v její hudbě ve větší či menší míře jistě uslyšíte (byť třeba poslední zmiňovaný styl je tam přítomen opravdu jen minimálně... no, spíš vůbec), nicméně pokud jde o mě, já bych se s tím vůbec nesral a vystačil si s tím, že Synsophony nazveme experimentální hudbou, protože takováhle škatulka dle mého skromného názoru počínání této britské dvojice plně vystihuje…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Karmic Existence - 23:13

Autor: MF
[K recenzi poskytl: Synsophony]

Synsophony - Rabbit Hole (5. ledna, Acephale Winter Productions)
experimental dark ambient, Velká Británie

O minirecenzi výše jsem u Synsophony zmiňoval, že projekt již stihl vytvořit dvě minialba… tím druhým po "Karmic Existence" je počin s názvem "Rabbit Hole". Možná - a osobně bych tipoval, že tomu tak bude - se jedná o narážku na králičí noru z "Alenky v říši divů"… pokud ano, tak chudák Alenka, protože jakkoliv byla nora v původní britské knize fantaskní a podivuhodná, "Králičí nora" v podání Synsophony je… možná ne fantasknější, ale zcela jistě depresivnější a více nepříjemná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Rabbit Hole - 12:55

Autor: MF
[K recenzi poskytl: Synsophony]

Pergamen: videoklip "Déšť"

9. ledna 2014 v 17:59 | MF |  Music News
Domácí black metalisté Pergamen zveřejnili nový videoklip ke skladbě "Déšť", o jehož režii se postaral Stefan Jestrebi. Výsledek je k vidění na konci článku. Samotný song se objevil na desce "Per Somnum", jež vyšla na konci roku 2011 ve vlastním nákladu v netradiční formátu A5 sešitu. Album je nyní zdarma ke stažení na oficiálním webu kapely.

Aktuálně Pergamen vydávají nové album s názvem "Nuber Atra", opět v podobě CD v A5 sešitu. Počin obsahuje celkem sedm písniček, které byly natočeny v létě 2013 ve studiu Lukáše Musila (Cast of Mind) v Praze. O grafiku novinky se stejně jako v případě "Per Somnum" postaral Jaromír "Deather" Bezruč (Vital Remains, Avenger, Tortharry).


Nové mini PERVERSITY - Infamy Divine - právě vychází u Lavadome

9. ledna 2014 v 16:30 | MF |  Music News
Nové mini PERVERSITY - Infamy Divine - právě vychází u Lavadome

U tuzemského labelu Lavadome právě vychází nové MCD "Infamy Divine" od slovenských death metalistů PERVERSITY.

Zde si můžete poslechnout dvě ukázky z nového materiálu.
http://lavadome.bandcamp.com/track/...

"Infamy Divine" lze objednat přes e-mail orders(zavináč)lavadome.org nebo na stránkách obchodu Lavadome: http://store.lavadome.org. Digitální formát je k mání přes bandcamp: http://lavadome.bandcamp.com.

Tracklist:
'Vermin'
'Angel Of Prostitution'
'Goddess Of Maggots'
'Incest Of Flesh'
'Supreme Accusation'
'Infamous'

Perversity a Lavadome na Facebooku:
http://facebook.com/perversityband
http://facebook.com/lavadome

[tisková zpráva vydavatele]

Videoklipy od Caliban a Suicidal Angels

9. ledna 2014 v 12:42 | Prdovous / MF |  Music News
>>> Německá metalcorová úderka Caliban vypoustila do světa nový videoklip k písni "Devil's Night", který je ke zhlédnutí níže. Píseň bude součástí připravované desky "Ghost Empire", jež bude vydána pod Century Media Records 27. ledna v Evropě a 4. února v Severní Americe. Kapela jím naváže na desku "I Am Nemesis" z února 2012, které vyšlo pod stejným vydavatelstvím. Více informací o novince najdete na našem blogu tady, obal si můžete prohlédnout zde.


>>> Nový klip vydali rovněž řečtí thrash metalisté Suicidal Angels - jedná se o kousek s názvem "In the Grave", jenž - jak jinak - pochází z novinkové nahrávky "Divide and Conquer", která se do prodeje dostane už 13. ledna. Více informací o desce najdete ve starší novince.


Detaily o debutu Alfahanne

8. ledna 2014 v 18:35 | Ježura |  Music News
Debut "Alfapokalyps" švédských Alfahanne vyjde 10. února u Dark Essence Records. Ve studiu Necromorbus jej namixoval Tore Stjerna (Watain, Blacklodge, Inferno) a obal stvořil Mikael Skoog. Jako hosté se na desce představí pánové Hoest (Taake), Niklas Kvarforth (Shining) a V'gandr (Helheim, Taake).

Alfahanne jsou na scéně od roku 2010 a poprvé o nich bylo slyšet loni, kdy skladbou "Tills ljuset tar oss" přispěli na split se švédskými Shining. Kapela svůj styl popisuje jako "alfapokalyptic rock", který míchá black metal s klasickým rockem a punkem a gotickými vlivy.

Tracklist "Alfapokalyps":
01. Bättre dar [feat. Niklas Kvarforth]
02. Ormar af Satan
03. Såld På Mörkret [feat. Hoest]
04. Dödskult
05. Rocken dör
06. Syndarnas flod
07. Alfa hordes
08. Indiehora [feat. V'gandr]
09. Där drömmarna dör
10. Alla ska mé

Debut THAW dostupný na vinylu

8. ledna 2014 v 14:34 | MF |  Music News
Drtivý první dlouhohrající počin polských post-black metalistů THAW se právě díky spojeným silám Third Eye Temple a Godz Ov War Productions dočkal dalšího vydání. Album, které dříve vyšlo na CD (Avantgarde Music) a MC (Instant Classic), bylo nyní vydáno ve dvou unikátních verzích na vinylu: exkluzivní průhledný modrý vinyl v gatefold kapse s přílohou (limitováno na 100 kusů) a černý vinyl ve standardní kapse s přílohou (limitováno na 250 kusů). Obě edice mají úplně odlišný obal.

Celé album si můžete poslechnout TADY

V posledních měsících se živá aktivita THAW zvýšila, kapela si zahrála (mimo jiné) s Behemoth, Corrections House, Jarboe, Aluk Todolo, Belzebong nebo Obscure Sphinx. Ještě dříve v roce 2013 se pak THAW zúčastnili Metalfestu v Polsku. V únoru 2014 přijde turné Bewitching the Polonia, na němž budou THAW sdílet pódium s Morowe a Mord'A'Stigmata a budou pokračovat v propagaci své desky.

-----

The crushing first full-length release of Polish post-black metallers THAW has just received another reissue, thanks to joined forces of Third Eye Temple and Godz Ov War Productions. The album previously released on CD (Avantgarde Music) and MC (Instant Classic), this time was issued in two unique versions on vinyl: exclusive transparent blue vinyl in gatefold sleeve with insert (limited to 100 copies) and black vinyl in standard sleeve with insert (limited to 250 copies). Both editions featuring completely different artwork.

You can listen to the whole album HERE

Recent months showed increased live activity by THAW, the band was playing with (among others) Behemoth, Corrections House, Jarboe, Aluk Todolo, Belzebong and Obscure Sphinx. Also earlier in 2013 THAW took part in Metalfest Poland. February 2014 will bring Bewitching The Polonia Tour on which THAW will be sharing stage with Morowe and Mord'A'Stigmata and will continue promoting their debut album.

Thaw comes off as an impressive band that is beginning to take the black metal framework and push it into sludge/doom and experimental territory. There is quite a lot to like about their debut, but I believe the best is yet to come…. - Cosmos Gaming

The songs on this album all run together, creating the impression of one singular, epic composition. It is easy to get lost in THAW's expansive, dark soundscapes, only to be suddenly and violently jerked back into reality by an onslaught of punishing riffs and tortured vocals. - Absolute Hell

Thaw deliver modern Black Metal with a few dissonant notches and spacey, almost Post Rock-ish moments, which I'm usually really not a fan of in Black Metal. Thaw manage to pull it off without sounding too much like Hipster Black Metal, though. Especially, since most of them sound rather dark and eerie. Nice discovery! - Simon Sludge

Ordering info:
e-mail: info@thirdeyetemple.com

More info available at:

[tisková zpráva vydavatele]

Swine - Swine

7. ledna 2014 v 21:19 | Kaša |  Recenze
Dva roky po svém vzniku, jenž se datuje ke konci roku 2011, předhazují australští borci Swine své debutové album "Swine". Tolik k historii této party, protože o samotné kapele se toho moc vyhledat nedá, takže vzhledem k tomu, že ani ona sama toho o sobě na svých oficiálních stránkách nevyzradí, tak se musíte spokojit s vědomím, že krom sestavy se toho ze zákulisí moc nedozvíte. V klasické čtyřčlenné sestavě, jež čítá vokalistu Burdta, kytaristu Ollyho, basáka Nicka a bubeníka Maze, se řítí Swine jako neurvalá mašina, která sere na všechny okolo a debutový počin tomu taky odpovídá.

Album je to rychlé, agresivní, ovšem po vzoru amerických pouštních part taky pěkně špinavé. Špinavé jako ten nejzaplivanější klub v Austrálii, takže je evidentní, že to nebude žádná načančaná rocková záležitost plná vlezlých refrénů, ale tady se drhne ten nejobyčejnější řízný mix hardcoru a punku, jenž je v několika málo momentech dobarvován stoner metalem, aby to mělo tu správnou dřevní atmosféru. Instrumentální osazenstvo Swine si nic nezadá s takovými legendami, jakými jsou Black Flag nebo Bad Brains, takže se většinou funguje v hodně šlapavám tempu, kdy jsou jednotlivé skladby postavené kolem jednoho, v lepší případě dvou, přímočarých a jednoduchých riffů. Přestože kapela vzešla z punkové scény, tak má hodně blízko k crossover thrashovému pojetí stylu, takže kytary jsou dostatečně tvrdé a v některých momentech jsem měl dokonce pocit, že poslouchám umírněnější Converge. Zpěvák Burdt řve, seč mu síly stačí, a jeho barva hlasu je velmi blízká Erlendovi z Kvelertak. I on disponuje neurvalým, přírodním vokálem, se kterým se většinou pohybuje v agresivních rovinách, ale umí rovněž melodicky zjemnit, k čemuž se však neuchyluje moc často ("Vagina Dentata" je jedním z mála případů).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Swine]

L’impero delle ombre / Bud Tribe - Corvi neri / Warrior Creed

7. ledna 2014 v 19:52 | MF |  Recenze
Sice je tohle něco, čím by se recenze v žádném případě začínat neměla, ale v tady si tak nějak nemůžu pomoct… recenzovat tenhle počin totiž měl někdo jiný z redakce, ale chvíli potom, co si to poslechl, za mnou přišel s tím, že to odmítá poslouchat, takže jsem se v nějakém záchvatu dobré nálady uvolil, že si to tedy od něj převezmu… a když jsem si to poprvé pustil, hodně rychle jsem pochopil, proč to kolega nechtěl poslouchat, natožpak recenzovat…

Nebudu ovšem předbíhat a nebudu vám hned na začátku říkat, že je tenhle split fakt špatný a naprosto zbytečný počin (sakra!), a aspoň ze začátku to zkusíme vzít trochu informativně. Onen mysteriózní počin, jemuž se tedy nyní budeme věnovat a který jsem vlastně ještě konkrétně nejmenoval, je ve skutečnosti split albem mezi dvěma italskými skupinami. Tou první jsou L'impero delle ombre, kteří by prý měli produkovat doom metal. Druhými účastníky jsou Bud Tribe, kteří by zase měli hrát klasický heavy metal.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Jolly Roger Records]

Novinky u Benighted

7. ledna 2014 v 19:18 | Ježura |  Music News
Francouzi Benighted mají v současnosti před vydáním nového alba. To se bude jmenovat "Carnivore Sublime", 14. února letošního roku jej vydají Season of Mist, a to jak ve formátu standardního jewelcase CD, tak jako limitovaný digibox, který bude krom vlastního alba obsahovat ještě bonusové CD, nášivku, placku a plakát. Přebal "Carnivore Sublime" si můžete prohlédnout napravo, tracklist alba i bonusového CD pak na konci článku. Pár dalších informací stran "Carnovore Sublime" si můžete dohledat ve starší novince.

Vydání nového alba už ale v kapele nezastihne dosavadního baskytaristu Erica Lombarda. Ten se ke kapele připojil v roce 2004 a podílel se na čtyřech řadovkách. Prohlášení kapely vypadá takto: "S lítostí oznamujeme, že náš bratr Eric už v kapele nebude déle hrát na baskytaru, protože ho vytěžují jeho nové rodinné povinnosti. Do budoucna mu přejeme jen to nejlepší a děkujeme mu za všechny ty společné roky. Mezitím jsme rádi, že vám můžeme představit Alexise Lieu jako našeho nového basáka! Těšíme se, až se s vámi v nové sestavě uvidíme na turné a nemůžeme se dočkat, až naživo zahrajeme songy z 'Carnivore Sublime'. Díky za úžasnou podporu!

Krom toho, jak někteří z vás vědí, Kevin [Foley; bicí] v listopadu bubnoval u Decapitated, takže bude bohužel chybět na promofotkách a v klipu, které jsme ten měsíc nasnímali. Ale nebojte se, pořád je oficiálním členem Benighted."

Tracklist "Carnivore Sublime":
01. X2Y
02. Noise
03. Experience Your Flesh
04. Slaughter/Suicide
05. Spit
06. Defiled Purity
07. Jekyll
08. Collection of Dead Portraits
09. Carnivore Sublime
10. Les Morsures de Cerbère
11. June and the Laconic Solstice

Tracklist bonusového CD:
01. Meticulous Invagination [Aborted cover]
02. Du riechst so gut [Rammstein cover]
03. Old [Machine Head cover]
04. The Twins [live]
05. Saw It All [live]
06. Forsaken [live]
07. Nemesis [live]
08. Spit [demo]
09. Collection of Dead Portraits [demo]

Origin připravují novinku

7. ledna 2014 v 16:51 | Ježura |  Music News
Techničtí death metalisté Origin z amerického Kansasu ještě v lednu nastoupí do studia, aby tam nahráli svou novou desku. Ta se bude jmenovat "Omnipresent" a vyjde někdy letos v létě u labelu Nuclear Blast Records. Bubeník John Longstreth na adresu blízké budoucnosti kapely pravil toto: "Uvědomili jsme si, že prostě dává smysl se vrátit do Chapman Recording v Lenexa (stát Kansas) a mučit ubohého Roberta Rebecka našimi rozkladbami, dokud nebude schopný (při ohrožení vlastní příčetnosti) otesat tenhle hudební bordel a učinit jej soudržným poslechovým majstrštychem!

Jako obvykle očekávejte všechny klasické atributy Origin a také překvapení, která ženou kapelu s každým novým albem. Připravte se, že to bude tvrdé; tohle album bude drtit.

Když je řeč o starém a novém, rovněž se těšíme na studiovou premiéru Jasona Kreysera jakožto vokalisty Origin. Pošlete mu prosím svou lásku, modlitby, obecně pozitivní energii, meditaci, peníze atd., protože my mu rozhodně ukážeme, jak je to ve studiu super.

Origin nahrávají desky v tak nějak masochistickém, chaotickém a nesmyslném stylu. Je to náš nejlepší trik, k nejlepšímu triku potřebujeme nejlepšího chlapa, a proto tu máme Jasona. S kapelou strávil dva roky náročného cestování a my víme, že je tím pravým.

Kdyby to náhodou někdo nevěděl, Origin nahráli 'Entity' jako trio bez regulérního vokalisty, takže se těšíme, až Jason začne dělat to, co se od regulérního vokalisty čeká, aby ve výsledku měli Paul [Ryan; kytara - pozn. redakce] a Mike [Flores; baskytara - poznámka redakce] méně práce!"

Svojí poslední desku "Entity" Origin vydali v červnu 2011 a nahrávali ji v Chapman Recording Studios ve městě Lenexa, stát Kansas s dlouhodobým technikem Robertem Rebeckem. Obálku nakreslil Colin Marks (Nevermore, Kataklysm, Exodus).

0 X í S T nabízejí digitální diskografii zdarma ke stažení a cvičí pro svou druhou desku

7. ledna 2014 v 14:01 | MF |  Music News
0 X í S T nabízejí digitální diskografii zdarma ke stažení a cvičí pro svou druhou desku.

Finská doom dark metalová skupina 0 X í S T nabízí svou digitální diskografii jako bezplatný / name your price download na bandcamp stránce 0xíst (http://0xist.bandcamp.com). Tato nabídka bude platit během ledna 2014.

Další novinkou je, že kapela cvičí materiál pro své druhé dlouhohrající album. Bude to první počin 0xíst s basistou Samelim Köykkä (ex-Colosseum) a kytaristou Juhanim Jokisalou (Apocryphal Voice). Deska bude obsahovat přibližně 6 songů pomalého a těžkého dark metalu. Debutové album 0xíst, "Nil", vyšlo v prosinci 2012 v rámci spolupráce mezi Ostra Records a Cold Void Emanations. Desku pak v březnu 2013 následovalo první evropské turné 0xíst.

Další živé vystoupení 0 X í S T bude premiérová show ve Švédsku. Odehraje se v Rocks Bar ve Stockholmu v sobotu 1. února.

0 X í S T, neboli zero exist, hrají metal, který je pomalý, těžký, hrozivý a naprosto splňuje to, jak bývá popisován - dark metal.

-----

0 X í S T offering digital discography for free downloading & rehearsing for their 2nd album.

Finnish doomy Dark Metal band 0 X í S T is offering their digital discography for free / name you price downloading at 0xíst bandcamp page (http://0xist.bandcamp.com). This offer will be valid throughout January 2014.

In other news, the band is rehearsing material for their second full-length album. This will be the first 0xíst release to include bassist Sameli Köykkä (ex-Colosseum) & guitarist Juhani Jokisalo (Apocryphal Voice). The album will include approximately 6 tracks of slow and heavy Dark Metal. 0xíst's debut album "Nil" was released in December 2012 as co-operation project between Ostra Records and Cold Void Emanations. The album was followed by 0xíst's first European tour in March 2013.

0 X í S T's next live performance will be their Swedish debut show. It will take place at Rocks Bar in Stockholm on Saturday first of February.

0 X í S T, as for "zero exist", performs metal that is slow, heavy, menacing and stands truthfully for what it is being described to be - dark metal.

[tisková zpráva kapely]


Tradiční plzeňský death/thrash/ blackový festival DEADLY STORM 8 zná první jména na soupisce!

6. ledna 2014 v 23:21 | MF |  Koncerty & Akce
Tradiční plzeňský death/thrash/ blackový festival DEADLY STORM 8 zná první jména na soupisce!

Již po osmé zahřmí v tradičním prostředí hospody Pod Kopcem v plzeňském Božkově death/black/thrashové běsnění v podobě dnes už legendárního jednodenního festivalu DEADLY STORM 8. Tento rok do Plzně dorazí pestrá směsice extrémních spolků, které se rozhodně nebojí udělat svojí muzikou pořádnou paseku ve vašich sluchovodech. Na své si přijdou jak fanoušci death metalu, thrashe, blacku, tak všichni, kdo mají rádi pohodu, dobré pivo a příjemnou společnost.

Hlavním lákadlem jsou bezesporu legendární death metalisté MASTER, kteří předvedou songy ze svého posledního, kritiky vysoce ceněného alba The Witchhunt. Kapela oslavila 30 let své existence a patří ke stálicím světové scény. Rovnou z turné po Jižní Americe do Plzně! V čele této legendy stojí jeden z otců death metalu jako takového, Paul Speckmann, který působil také ve smečkách ABOMINATION, FUNERAL BITCH, DEATH STRIKE. MASTER poslední dobou zrají jako víno a jejich vystoupení bývají hodně divoká. Přijďte se přesvědčit a uvidíte sami! Pamětníci zajisté vědí, s kým budou mít tu čest a mladší ročníky si určitě rádi připomenou dobu, kdy se hrál death metal pořádně od podlahy. MASTER PO LETECH OPĚT V PLZNI!

FLESHLESS se pohybují na nejen české undergroundové scéně již dlouhých dvacet let. Jejich směsice grindu a deathu dovede rozproudit krev nejednoho fanouška. Ostřílení bardi z Děčína zase po dlouhé době zavítají do města piva a jsou rozhodnuti rozsekat restauraci Pod Kopcem na malé kousíčky svojí energickou muzikou. Všichni milovníci grindu a deathu nesmí chybět v kotli pod pódiem!

Troška toho pravověrného thrashe nikdy neuškodí a tak se můžete těšit na legendární LAHAR z jižních Čech. Při jejich vystoupeních bývá dobrým zvykem, že fanoušci létají vzduchem při šíleném stage divingu. Bude letos překonán rekord v letech z pódia? Směs thrashe, crossoveru a hard core musí udělat radost snad každému, kdo se kdy otřel o podobně zaměřenou muziku. Headbanging a mosh pit zaručen!

DATUM: 22.3. 2014, 16:00 hod
MÍSTO: HOSPODA POD KOPCEM - PLZEŇ BOŽKOV
Vstupné: 250,- Kč

VIDEO MASTER:

[tisková zpráva pořadatele]


Thraw - Decoding the Past

6. ledna 2014 v 21:25 | Kaša |  Recenze
No vida. Je tomu necelý rok, kdy jsem v recenzi slovinských thrash metalových dravců Panikk předvídal, že si na ně už nejspíš nikdy nevzpomenu, a je to tady. Já si vzpomněl. Nebudu lhát, že by se tomu stalo jen tak bez příčiny a zasteklo se mi po jejich loňském debutu, ale na vině jsou jejich krajané, kteří u stejného labelu vydávají své první dlouhohrající album. V tomto případě máme tu čest s pěticí Thraw, jejichž první počin, který navazuje na sérii demáčů a jednoho EP, dostal do vínku název "Decoding the Past".

Hned na úvod si odbudu to, co jsem měl původně v plánu ke konci recenze, a sice srovnání se zmíněnými Panikk, protože přeci jen, stylové zaměření a národnostní příslušnost obou part k tomu přímo svádí. Jakkoli jsem od Thraw očekával porci obyčejného thrash metalu na oldschoolových základech, tak jsem jej dostal, ale na jejich obranu říkám, že ne zas tak úplně obyčejného. Zatímco Panikk sází na bezútěšnou energičnost a přímočarost, tak Thraw se k tomuto stylu staví jinak a orientují se směrem k techničtějším bandám. A protože to dělají velmi dobře, jejich počin mi přijde o něco zajímavější a hlavně povedenější. Stejně jako jejich kolegové, po inspiraci se poohlíželi u zámořských kolegů (myšleno vzorů). Propagační řeči hovoří o spojení legend Dark Angel, Sadus a Forbidden a musím říct, že to má něco do sebe. Na "Decoding the Past" slyším v hojné míře hutné technické riffy, které bourají zdi, ve stylu Dark Angel a pronikavou baskytaru, která jako by vypadla z alb Sadus. Nechybí ani ty melodie, tentokrát dle vzoru Forbidden, ačkoli nejsou v případě slovinských mladíků tak pronikavé a nápadné, jako tomu bylo u Forbidden na opusu "Twisted into Form", ale náznaky zde jsou. Ale dost už bylo srovnávání. Stylově znalí posluchači už teď vědí, co od Thraw očekávat a těm ostatním stejně doporučím si "Decoding the Past" vyslechnout, poněvadž nejenže to je album vyrovnané, chytré a přesto agresivní, ale mohlo by být slibným odrazovým můstkem pro poznání vyjmenovaných veličin.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Tank Records]

Cult of Fire - मृत्यु का तापसी अनुध्यान

6. ledna 2014 v 19:57 | MF |  Recenze
Úplně prvotní nástup Cult of Fire byl ještě trochu nenápadný a vydání debutového EP "20:11" z roku 2011 zaznamenali snad jen lovci domácích undergroundových chuťovek. S prvním dlouhohrajícím počinem "Triumvirát" už to ovšem bylo naprosto jiné a najednou se o Cult of Fire mluvilo všude, čemuž se ovšem nelze divit. Přišli totiž s něčím, co tady v naší zemi ještě nebylo… s "moderním" black metalem světové úrovně, který byl dotažený do maxima naprosto po všech stránkách… prezentace, koncertní mše, celková atmosféra okolo skupiny a samozřejmě v neposlední řadě také hudba, jež se nesla v duchu excelentního black metalu té nejvyšší kvality s úžasnou atmosférou, výtečnými nápady a obrovskou silou… vše v podání natolik přesvědčivém, že se Cult of Fire téměř okamžitě vyšvihli do pozice nejžádanějšího koně české scény a začali své temné umění předvádět na nejvybranějších evropských podzemních festivalech, o nichž se všem ostatním místním kapelám jenom zdá.

Všechna ta kvalita Cult of Fire však nespadla jen tak ze vzduchoprázdna, protože za impozantně vysokými kápěmi a červenými kutnami se totiž skrývají lidé s bohatými zkušenostmi. Ačkoliv se o Cult of Fire vždy mluví jako o české formaci, v jejím středu ve skutečnosti stojí hudebník slovenského původu - Infernal Vlad, jenž se objevil v projektech jako Infernal Imperator, Zlo, ale i v živé sestavě podzemní legendy Maniac Butcher. Druhou klíčovou postavou je bubeník Tomáš Corn, který taktéž působí v živé sestavě Maniac Butcher, ale prošel množstvím dalších kapel, mezi nimiž nejvíce ční mnohými dodnes uctívaná death metalová formace Lykathea Aflame. Základní trojici pak kompletuje vokalista Devilish z Dark Storm. Všechno lidé, kteří už se v metalovém podzemní pohybují nějaký ten pátek, mají toho dost za sebou a nechybí jim zkušenosti, jež nyní využili právě v rámci Cult of Fire. A výsledek je natolik fenomenální, že se nebojím říct, že suverénně převyšuje cokoliv, na čem se všichni zúčastnění podíleli v minulosti.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Zpěvačka Evanescence se soudí s labelem

6. ledna 2014 v 19:20 | Ježura |  Music News
Amy Lee, zpěvačka amerických Evanescence, podala žalobu na dlouholetého vydavatele kapely, firmu Wind-Up Records. Tvrdí, že label poškozoval kapelu domlouváním nekvalifikovaných promotérů, kterým chyběly užitečné nápady. Lee po firmě požaduje 1,5 milionu amerických dolarů za ušlé zisky.

U Evanescence to není zdaleka první soudní spor. V prosinci 2005 Lee žalovala svého bývalého manažera za porušení svěřené povinnosti, profesionálního pochybení, sexuálního napadení, ublížení na těle a dalších přečinů. Dennis Rider, tedy zmíněný manažer, již předtím žaloval Lee za udájné neproplacené honoráře. Za to samé Rider žaloval i bývalého kytaristu Evanescence, Bena Moodyho.

Poslední, eponymní deska Evanescence vyšla v říjnu 2011 u zmiňovaných Wind-Up Recods a jde o třetí řadovou desku kapely. Úspěšný debut "Fallen" vydali Evanescence v březnu 2003, druhou desku "The Open Door" pak v září 2006. V současné době je Amy Lee jediným zakládajícím členem, který v kapele vydržel po celou dobu její existence.

Novinky u Fortíð

6. ledna 2014 v 14:19 | Ježura |  Music News
Fortíð, pagan metalové to uskupení z Islandu, respektive Norska, má pro své příznivce hned dvě novinky. První z nich je vydání videoklipu k titulní skladbě desky "Pagan Prophecies" z roku 2012. Video nasnímal Hannu Mikola ze studia Visual Vortex a učinil tak během finského turné, které Fortíđ podnikli v loňském roce; živé záběry jsou dále proloženy obrazy s motivem zániku lidstva. Jak to k sobě pasuje, se můžete přesvědčit přímo pod článkem.

Další novinka se pak týká chystaného alba. To už je nahráno a v současnosti se chystá jeho mix. O více informací se leader kapely, Einar Thorberg, nepodělil, ale nechal se slyšet, že texty nové desky budou napsány v islandštině. Zatím nepojmenovaná novinka bude pátým řadovým počinem Fortíđ a naváže tak na trilogii "Völuspá" a již zmiňovaný počin "Pagan Prophecies".

Fortíð byl původně Thorbergův sólový projekt. Mezi vydáním druhého a třetího dílu trilogie "Völuspá" (tedy "The Arrival of Fenris" a "Fall of the Ages") se však Thorberg přestěhoval z domovského Islandu do Norska, kde pro Fortíð naverboval permanentní sestavu ve složení Øystein Hansen (ex-Thornbound; kytara), Rikard Jonsson (Forsefed Horsehead, ex-Deject; baskytara) a Daniel Theobald (Curse, Den Saakaldte, Ethereal Forest; bicí). Einar Thornberg naživo vystupuje jako kytarista a zpěvák.


Johnny Deathshadow - Blood & Bones

5. ledna 2014 v 21:59 | nK_! |  Recenze
O německou kapelku Johnny Deathshadow pravděpodobně nikdo z našich čtenářů nikdy ani šosem nezavadil, takže si dám tu práci a v prvním odstavci se ujmu té cti a pokusím se tyhle pomalované chlapíky trochu představit. Tihle pánové podobní smrťákům pocházejí z Hamburgu a hrají tzv. deathrock. Dejte dohromady Wednesdaye 13 s Alice Cooperem, jemně opepřete třeba za pomoci Misfits, uberte trochu na hororové avantgardě, přidejte o málo více melodiky a jste doma.

Popravdě, Johnny Deathshadow vypadají dobře, vyjadřují se dobře, proma dodávají v dobré kvalitě a i jejich hudba zní dobře. Jenže v čem je háček? Ještě ze školních škamen si pamatuji, že dobře znamenalo za tři a nejinak je tomu i u těchto rádoby-styl-osvěžujících panáčků, kteří sice vše odvádějí řemeslně úchvatně, ale pořád tak nějak na průměrné úrovni. Technicky je vše v naprostém pořádku, zde není krom časem se dostavujícímu pocitu hráčské repetitivnosti co vytýkat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Platinum PR]

Verdict - The Meaning of Isolation

5. ledna 2014 v 19:28 | Kaša |  Recenze
Aniž bych chtěl být jízlivý, "The Meaning of Isolation" z dílny drtičů Verdict by se dalo do posledního detailu popsat, aniž by ho člověk vlastně vůbec slyšel. Formulka, kdy začaly kapely dohromady spájet thrash metalovou rychlost s death metalovou hrubostí, je natolik provařená a natolik limitující, že vymyslet něco zajímavého, odlišujícího a neotřelého, je takřka nemožné. A Verdict se o to ani nesnažili. Nebo přesněji řečeno, nevypadá to tak. Jejich novinka je totiž takřka ukázkovým příkladem klasické hudební náplně, kterou si člověk pod výše uvedenou kombinací představí, ovšem, abych jim zase nekřivdil, tak je to rovněž důkaz, že i donekonečna omílané téma může posluchače na určitou chvíli slušně zabavit, i když něčeho hlubšího se u ní nedočká.

"The Meaning of Isolation" je v pořadí čtvrté album party z německého Miltenbergu, a přestože to první, "Reflections of Pain", vyšlo "teprve" v roce 2002, tak historie samotné kapely sahá ještě dál, přesněji řečeno do roku 1991, kdy tato pětice začala drhnout technický death metal, jehož mantinely (údajně) v roce 1997 opustila, aby se zaměřila na energičtější formu metalové hudby. Přestože jsou na albu v relativně hojné míře ke slyšení melodie (zejména prostřednictvím slušných kytarových sól), tak je jejich hudba přesně taková, jaká má být. Agresivní, rychlá, v rámci mezí chytlavá a plná úderných sloganů, které slouží jako refrény. Určitě víte, co tím myslím. Formálně samozřejmě nic proti, ale takových kapel je dnes víc než dost, takže i když mě "The Meaning of Isolation" baví a klidně si jej pustím, aniž bych jej v půli chtěl vypnout, tak jsou na scéně mnohem lepší spolky, které znějí takřka stejně, ale jsou energičtější, melodičtější a já nevím co víc ještě. Ale fajn, za to kapela prostě nemůže. Pokud budu nestranně přistupovat k Verdict a jejich novince jako ke kapele, která hraje to, co ji baví, tak nelze v podstatě nic namítat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Gorgoroth dokončili natáčení své novinky

5. ledna 2014 v 17:56 | MF |  Music News
Ačkoliv o přípravách nového alba Gorgoroth se začalo mluvit jen chvíli potom, co se objevila poslední deska "Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt", a vše nasvědčovalo tomu, že by celkově devátý dlouhohrající počin mohl vyjít už v roce 2011, nakonec se práce na nahrávce značně protáhly. Nyní už ovšem Gorgoroth hlásí, že natáčení alba, které se bude jmenovat "Instinctus Bestialis", bylo dokončeno a zbývá ještě dodělat finální mix, s nímž by se mělo začít ještě v průběhu tohoto měsíce. Výsledek by se měl na trhu objevit v polovině letošního roku.

"Instinctus Bestialis" bude první deskou Gorgoroth, na níž se představí nový vokalista skupiny, jímž je srbský muzikant Atterigner známý především z kapely Triumfall. Atterigner v Gorgoroth nahradil dlouholetého zpěváka Pesta, jenž zde působil nejprve v letech 1995-1997 a posléze ještě 2008-2012 a podílel se celkem na čtyřech deskách.

Poslední album Gorgoroth se jmenovalo "Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt" a šlo o první studiový počin norských pekelníků po nechvalně proslulém sporu, v němž se kytarista Infernus soudil s baskytaristou Kingem a zpěvákem Gaahlem o práva na používání jména kapely. Soud nakonec přiznal práva zakládajícímu kytaristovi, takže se King ov Hell i Gaahl vrhli na jiné projekty - první jmenovaný se společně se Shagrathem z Dimmu Borgir postavil do čela (prozatím jednorázové) all-star black metalové formace Ov Hell, druhý se podílel na folk/ambientním projektu Wardruna pod vedením Kvitrafna (shodou okolností svého času rovněž člen Gorgoroth); oba také společně začali působit ve formaci God Seed, kterou ovšem krátce po odchodu z Gorgoroth hned uložili k ledu, aby ji o pár let později znovu přivedli k životu a v říjnu 2012 s ní vydali debutovou desku "I Begin".

"Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt" vyšlo v říjnu 2009 u dnes již nefungujících Regain Records na CD a o rok později i na LP v limitaci 666 kopií. Existuje rovněž picture-LP verze v limitaci 300 kusů, kterou vydal Infernus na svém vlastním labelu Forces of Satan Records. Začátkem prosince 2011 pak ještě Gorgoroth vydali nově přetočenou verzi svého třetího velkého alba "Under the Sign of Hell" původně z roku 1997.

King of Asgard jdou v březnu nahrávat

5. ledna 2014 v 14:40 | MF |  Music News
Švédští viking metalisté King of Asgard se v březnu vydají do Sonic Train Studios nedaleko Göteborgu, jejichž vlastníkem je Andy LaRocque, kytarista kapely Kinga Diamonda, a začnou zde natáčet své třetí, doposud nepojmenované dlouhohrající album.

Zpěvák a kytarista Karl Beckman novinku popisuje následovně: "Epické a melodické songy z prvních dvou alb jsou vylepšeny monofonními bojovnými chorály a divokým riffováním, které může připomenout dřívější projekty některých členů. V tom přístupu je něco temnějšího, je tam atmosféra, která King of Asgard není cizí, ale pořád tam je něco, co na předchozích dvou deskách nebylo ke slyšení. Všechny významné znaky King of Asgard tu jsou, ale zároveň to přináší i cosi nového."

Novinka bude navazovat na na počin "...to North", jenž vyšel v poslední červencový den roku 2012 pod hlavičkou firmy Metal Blade Records. Kromě regulérní verze byl k dostání rovněž limitovaný digipack s bonusovým songem "Vinterskugge" (cover od Isengard) a rovněž LP+7''EP ve dvou barvách - zlaté a černé (barva se měnila jen u velkého vinylu, sedmipalec opět s bonusovou písničkou je v obou případech černý).