Leden 2014

První info o novince Massacre

14. ledna 2014 v 12:05 | Ježura |  Music News
Legendární floridští death metalisté Massacre odtajnili tracklist své nové očekávané desky "Back from Beyond", jejíž jméno odkazuje na debut "From Beyond" a která bude první řadovou nahrávkou kapely po 18 letech. "Back from Beyond" vydají v březnu Century Media Records.

Od reunionu v roce 2011 Massacre zatím stihli vydat loňský singl "Condemned to the Shadows", který obsahuje dvě nové skladby "Succumb to Rapture" a "Back from Beyond" a který vyšel na sedmipalcovém vinylu ve třech variantách - klasické černé, průhledné (200 kopií) a žluté (200 kopií). "Condemned to the Shadows" vydali 29. března 2013 Century Media Records.

Massacre v současnosti fungují v sestavě Frederick "Rick Rozz" DeLillo (kytara; ex-Death), Terry Butler (baskytara; Obituary, ex-Death, ex-Six Feet Under), Mike Mazzonetto (bicí; ('M') Inc., Pain Principle) a Ed Webb (vokál; Generichrist, Destined to Ruin, ex-Diabolic).

Tracklist "Back from Beyond":
01. As We Wait to Die
02. Ascension of the Deceased
03. Hunter's Blood
04. Darkness Fell
05. False Revelation
06. Succumb to Rapture
07. Remnants of Hatred
08. Shield of the Son
09. The Evil Within
10. Sands of Time
11. Beast of Vengeance
12. Back from Beyond
13. Honor the Fallen

Nový singl metalových Raw připravuje půdu pro dlouhohrající desku

14. ledna 2014 v 10:26 | MF |  Music News
Nový singl metalových Raw připravuje půdu pro dlouhohrající desku

S novým singlem se před několika dny přihlásili o slovo pražští RAW. Progresivní nádech, kupa melodií, silný ženský vokál, growl a hymnický refrén, to je skladba Stand, ke které kapela pořídila i amatérský videoklip. Nahrávka vznikla na konci minulého roku ve studiu Rápotice pod taktovkou Jana Říhy. Skladba, kterou naleznete na www.bandzone.cz/raw, má mimo jiné sloužit jako ochutnávka z připravovaného dlouhohrajícího alba.

"Chtěli bychom desku natočit zhruba na přelomu března a dubna. Momentálně pilně pracujeme na novém materiálu. Několik skladeb máme hotových, další musíme ještě dodělat," načrtla zpěvačka Veronika Seidlová.

RAW do nového roku vstupují s pořádnou energií. Aby ne, v sestavě kapely se vloni uskutečnily výrazné personální změny, které RAW velmi slušně nakoply! Za bicí usedl Tom Kasprzyk, kterého někteří fanoušci mohou znát z kapel Meat či Noxist. Podařilo se také obsadit post druhé kytary, kterou nyní obsluhuje Josef Goliáš.

RAW jsou na scéně čtyři roky. Odrazovým můstkem bylo v roce 2011 pětiskladbové demo Venom In Veins, které si stále můžete poslechnout na Bandzone profilu kapely. Od té doby RAW studiově mlčeli... Možná je to dobře, protože jejich styl si za tu dobu, kterou muzikanti vyplnili mnoha koncerty, sedl. Z jejich nových skladeb jsou cítit zkušenosti a zápal do muziky. Pokud máte rádi poctivý metal s výraznou frontmankou, měli byste zbystřit! Debutové album RAW je za dveřmi!

Sestava kapely:
Veronika Seidlová - zpěv, Stanislav Novotný - growl, Radek Štorch - kytara, Josef Goliáš - kytara, Leopold Machatka - basa, Tom Kasprzyk - bicí

Kontakt: www.bandzone.cz/raw (e-mail - raw.metal@seznam.cz)

[tisková zpráva]

Nový videoklip od Godlike!

13. ledna 2014 v 23:58 | Ježura |  Music News
Godlike vydali zbrusu nové video ke své skladbě "original rebels". Skladba pochází z jejich debutového alba Malicious Mind. "V poslední době jsme psali nějaký ten nový materiál, takže jsme chtěli naše fanoušky ujistit, že se nám stále daří dobře a že pořád nakopáváme prdele," říká frontman Jussi Lahtinen. Tento klip plně koresponduje s textem skladby a herci byli prostě skvělí! Režírovala to Hanna-Maria Grönlund, která režírovala i naše poslední video "Sickness". Natočila pro nás skvělá videa," dodává Jussi.

Prohlédněte si ono video na Youtube:

Webové stránky: www.godlike.fi

-----

Godlike has released a brand new music video for their song "original rebels". The song is from their debut album Malicious Mind. "We`ve been writing some new material lately so we wanted to give our fans a heads up that we`re still doing well and kicking some ass", says band`s frontman Jussi Lahtinen. This video support`s the song`s lyrics perfectly and the actors were just great! It is directed by Hanna-Maria Grönlund who directed our last video "Sickness" too. She`s done some amazing videos for us", Jussi adds.


Homepage: www.godlike.fi

[tisková zpráva]


Killface - Feeding the Dead

13. ledna 2014 v 20:59 | Ježura |  Recenze
Pokud jste se někdy ocitli v situaci, kdy se na vás ze všech možných stran a zdrojů valí hromady muziky, pak mi jistě dáte zapravdu, že člověku po čase nezbývá, než ten příval trochu filtrovat. To ale u kapel, o kterých vůbec anebo skoro vůbec není slyšet, není tak snadné, jak by se mohlo zdát, takže nezbývá, než se uchýlit k dost pofidérním metodám - to se takhle kouknete na proklamovaný žánr dotyčné nahrávky, zemi původu jejích tvůrců, případně můžete vzít v potaz ještě takové drobnosti jako název kapely nebo třeba potenciálně lákavý artwork, tohle všechno dáte dohromady a vyleze vám z toho cosi, do čeho se promítá vaše představa o nějakém tom žánrovém průměru, případné svérázné nátuře té které národní scény a plusové body může dodat třeba nějaký ten cool název nebo artwork. A tímhle balastem bych nezačínal, kdyby to nebyl případ desky, která přijde na paškál níže, takže prosím potlesk pro irské thrash deathové komando s vyloženě něžným jménem Killface a neméně jemnocitně se tvářícím řadovým debutem "Feeding the Dead".

Abych recenzi trochu natáhnul a ještě jednou zrecykloval úvodní omáčku, povím vám, že jsem od "Feeding the Dead" čekal poměrně nekompromisní nářez (protože thrash/death), který by možná mohl znít nějak svojsky a proti onomu žánrovému průměru nabídnout něco trochu odlišného (protože zatím každá irská kapela, kterou jsem slyšel, přesně tohle zvládala), přičemž v obém mě sympatické žánrové názvosloví, které si našlo cestu do názvu kapely i alba, spíše utvrzovalo, než aby budilo pochybnosti. No, a výsledek těmto mým očekáváním vlastně docela odpovídá, i když tedy rozhodně ne zcela...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Lugga Music Productions]

Kylesa, Sierra, Jagged Vision: Praha - Rock Café, 10.1.2014

13. ledna 2014 v 20:02 | Prdovous |  Reporty
Moje první významnější setkání s americkou sludgovou veličinou Kylesa proběhlo relativně pozdě a nedávno, totiž v objevení loňské desky "Ultraviolet" a následným poslechem starších alb, která jsem si v některých případech oblíbil přinejmenším stejně jako novinku, k níž Kylesa pořádá turné. Výlet na lednový koncert tak byl jasnou povinností a neodradila mě od něj ani vyšší cená vstupenky, která se pohybovala kolem čtyř set korun za kus. Spolu s sebou přivezli staří harcovníci i pár mladých, neznámých tváří - kanadské stoner rockové trio Sierra a stoner hardcore smečku Jagged Vision z norského Stavangeru.

Celá akce byla velmi dobře zorganizována a hrát se začalo přesně v osm. Úděl první kapely padl na bedra Jagged Vision, kteří dostali nelehký úkol rozhýbat dav o sto, stopadesáti hlavách. Během půlhodiny se jim to povedlo jen částečně. Řízná směsice sludge, hardcoru a stoneru rozkmitala pár hlav, většina posluchačů však zůstala u poklepávání nohou. Jejich hudba se poslouchala velice dobře, o tom žádná, něco jí ale přece jen chybělo k tomu, abych začal házet řepou nebo se drát do kotle. Pětice hudebníků se na pódiu přitom opravdu snažila, frontman Ole Wik řádil, co mu síly stačily, a ani zbytek kapely se nenechal zahanbit, kluci si první vystoupení evropského turné evidentně užívali. Bubeník kapely navíc slavil své sedmadvacáté narozeniny. Písně jsem prakticky neznal, nic nepomohl ani zběžný náslech skladeb uvolněných na Bandcampu, hádám však, že náplň setlistu tvořila aktuálně vycházející prvotina "Harvest Earth", která byla během koncertu k dostání a nejspíše se jí v budoucnu ze zvědavosti podívám na zub. Velmi mě potěšil perfektní zvuk, který byl jednak velmi čitelný, jednak dával vyniknout zvířecí, špinavé nátuře, kterou stoner/sludgová hudba od přírody obnáší. Kolem a kolem velmi sympaticky strávená půlhodina, za kterou se Norové rozhodně nemusí stydět.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Na co se nedostalo #32

13. ledna 2014 v 18:53 | MF |  Minirecenze
Celeste - Animale(s) (22. listopadu 2013, Denovali Records)
black metal / hardcore, Francie

Celeste hrají muziku, u níž si dost dobře dokážu představit, že to někomu těžce nesedne, zvlášť když se s ní Francouzi vytasí v takové podobě, jaká je přítomna právě na nejnovějším opusu "Animale(s)", tedy rovnou s dvojalbem. Ale co si budeme povídat, přesně takhle to má být, protože tohle asi ani nemá být hudba, která je určena pro každého. Co se týče mě osobně, vzhledem k mé zálibě v jakékoliv hudební "špatnosti" mě právě takovéhle záležitosti jako Celeste oslovují.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
Disk I:
01. Laissé pour compte comme un bâtard - 05:01
02. Au pied d'une bicoque peu séduisante - 03:12
03. Sans crainte de s'avouer un jour naufragée - 03:32
04. (X) - 06:36
05. Tes âmes soeurs immaculées - 05:20
06. Dans ta salive, sur sa peau - 09:20

Disk II:
01. D'errances en inimitiés - 07:25
02. Cette silhouette paumée et délabrée qui sanglote et meurt - 07:30
03. Empreinte d'érotisme - 02:32
04. (Y) - 03:20
05. Serrés comme soun cœur lacéré - 07:17
06. Outro - 08:09

Coronatus - Recreatio Carminis (25. října 2013, Massacre Records)
gothic metal, Německo

Nebudu vás nijak lakovat… Coronatus mi odjakživa přišli jako fakt debilní kapela. Nicméně cokoliv nového, co pod svým jménem vypustí do světa, mi dává za pravdu, že je můj názor zcela oprávněný. Tohle je skupina, u níž mi smysl existence vážně uniká, protože jejich muzika je tak špatná, že z ní zvrací i zarytí příznivci žánru, přesto jim desky dlouhodobě vydává hodně solidní a zavedená firma Massacre Records a nějakým způsobem pořád hrají (a asi i nějaké publikum mají, jinak by nekoncertovali a netočili co dva roky album), přestože si tak nějak neumím představit, že by někdo vážně chtěl takovouhle sračku dobrovolně poslouchat.. Ale asi i takoví jsou mezi námi…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Ouvertüre - 01:43
02. Towards Horizon - 04:46
03. In meinem Reich - 04:11
04. The Monk - 04:23
05. Schwester - 03:13
06. Der Gesandte - 05:25
07. Winterrosen - 03:33
08. Elisa (Seven Swans) - 02:30
09. Sternenstaub - 04:09
10. So tanzt! - 03:51
11. Erhebt die Wogen! - 03:25

Autor: MF

Death Karma - A Life Not Worth Living (1. října 2013, Iron Bonehead Productions)
death / black metal, Česká republika

Death Karma je možná skupina, jejíž název toho některým z vás aktuálně moc neřekne, nicméně jména hudebníků, kteří za tímto projektem stojí, by vám už neznámá být neměla. Death Karma má totiž na svědomí dvojice Infernal Vlad a Tomáš Corn alias Tom Coroner, tedy lidé v současnosti známí především z Cult of Fire. Jak vidno, muziky mají na skladě opravdu dost, protože obě desky Cult of Fire, "Triumvirát" a "मृत्यु का तापसी अनुध्यान", vydali s cca ročním odstupem, a aby toho nebylo málo, vyšlo mezi nimi právě ještě debutové EP Death Karma s názvem "A Life Not Worth Living".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. A Dead Oracle - 05:14
02. G.G. Funeral - 03:56
03. Dark Omens - 03:57
04. DeathKaos - 04:21

Autor: MF

Sarkom - Doomsday Elite (15. října 2013, Dark Essence Records)
black metal, Norsko

Jakkoliv je black metal stále stylem, který se tváří ortodoxně (a spousta opravdu ortodoxních formací, jež vyznávají staré pořádky a nehodlají z nich uhnout ani o píď, tu je, o tom žádná), dokáže také pořád překvapovat. A to i v případě skupin, které se tváří dost zle a konzervativně. Takoví jsou na první pohled také norští Sarkom, jenže i přes warpaint a velmi vysoký výskyt hřebů, nábojových pásů a dalších podobných laskomin dokážou přijít s deskou jako "Doomsday Elite"...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Doomsday Elite - 04:31
02. I utakt med Gud - 04:42
03. No Loose Ends - 03:47
04. Inside a Haunted Chapel - 06:56
05. Predators in Disguise - 06:06
06. Solemn Disorder till Human Extinction - 05:34
07. Cosmic Intellect - 04:47
08. Stigma - 04:20

We Butter the Bread with Butter - Goldkinder (9. srpna 2013, Visible Noise / BMG)
metalcore / neue deutsche härte, Německo

We Butter the Bread with Butter je kapela, u níž mě vždycky fascinoval hodně sympaticky šílený název, ale jaksi jsem tak nějak neměl náladu na to, abych se vyhecoval k ozkoušení samotné hudební produkce. Ledy byly konečně prolomeny se srpnovou novinkou "Goldkinder", čemuž možná trochu napomohlo i docela zábavné vystoupení v Josefově na Brutal Assaultu, nicméně musím říct, že i přes jisté nepopiratelné kvality alba má očekávání nebyla úplně splněna.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Alles was ich will - 03:49
02. Meine Brille - 03:38
03. Pyroman & Astronaut - 04:07
04. Ohne Herz - 03:15
05. Super heiß ins Trommelfell (S.H.I.T.) - 03:28
06. Viva Mariposa - 05:05
07. Fall - 03:37
08. Mayday Mayday - 03:21
09. Makellos - 04:03
10. Das Uhrwerk - 04:04
11. Krieg aus Gold - 03:55
12. Psycho - 03:59
13. Kind im Brunnen - 04:49

Autor: MF

Sonata Arctica informují o nové desce

13. ledna 2014 v 17:28 | Ježura |  Music News
Finové Sonata Arctica odhalili detaily svého nového alba. To se bude jmenovat "Pariah's Child" a 28. března letošního roku jej vydají Nuclear Blast Records. Zpěvák Tony Kakko povídá: "Jako vždy je těžké přijít se jménem pro naše nové dítko. Snažil jsem se k tomu přistupovat z různých úhlů; jak je to naše osmé album a jak jednoduché by bylo tento fakt pominout. Všechna ta symbolika v číslu osm, věčnost a tak dále. Pak jsem začal přemýšlet o tom, jak jsme různými způsoby opustili naše 'totemové zvíře,' vlka, a všechno, co s tím souvisí.

Vzhledem k tomu, že se hudba na albu kloní víc ke 'staré' Sonatě, což znamená více power metalových prvků a vlků v té či oné formě ve spoustě skladeb, bylo jasné, že na obalu potřebujeme vlka. Opuštěného vlka, vyděděnce. Nebo vlastně vyděděncova potomka. Novou generaci, která přinese zpět staré logo."

Sonata Arctica na podporu nové desky vyrazí 10. dubna na evropské turné. Čeští fanoušci se dočkají nejprve 1. května, kdy se v pražské Retro Music Hall uskuteční klubový koncert, a pak ještě 2. srpna, kdy Sonata Arctica vystoupí na festivalu Ostrava v plamenech, který se uskuteční v ostravských Vítkovicích.

Loni v srpnu od kapely odešel dlouhodobý baskytarista Marko Paasikoski, kterého nahradil Pasi Kauppinen (Silent Voices, Winterborn, ex-Requiem).

Poslední deska Sonata Arctica se jmenuje "Stones Grow Her Name" a vyšla 18. května u vydavatelství Nuclear Blast Records jako limitovaný digibook, limitovaný box (500 kusů), standardní jewelcase, vinyl v béžové (250 kusů) a oranžové barvě a digitální download.

Metal Tank Records podepisují se Circle of Witches

13. ledna 2014 v 16:05 | MF |  Music News
Metal Tank Records podepsali s italskou stoner / rockovou senzací CIRCLE OF WITCHES. Kapela vydá své nadcházející album s názvem "Rock the Evil" 15. února 2014. První ukázka z desky byla uvolněna na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=OCJEEP2wvbk

-----

Metal Tank Records signed the Italian Stoner / Rock sensation CIRCLE OF WITCHES. The band will release their upcoming album entitled "Rock the Evil" on February 15, 2014. The first preview from the album has been posted on YouTube at http://www.youtube.com/watch?v=OCJEEP2wvbk

[tisková zpráva pořadatele]


Novinky u Den Saakaldte

13. ledna 2014 v 14:09 | MF |  Music News
V táboře poslední dobou nepříliš aktivního norského black metalového projektu Den Saakaldte se konečně začínají dávat věci do pohybu. 17. února vyjde pod hlavičkou polské firmy Agonia Records dlouho očekáváná vinylová reedice dlouhohrajícího debutu "All Hail Pessimism" z roku 2009 - limitace bude činit 50 kopií ve fialové barvě a 200 v černé. V obou případech půjde o 2LP s exkluzivní bonusovou skladbou.

Kromě toho se již také začíná blížit druhá řadová deska "Kapittel II: Faen i Helvete", o níž už se hovoří nějakou dobu. Den Saakaldte ohlásili jméno nového zpěváka, jímž se stal Eldur (Fortíð, Curse), jenž se tohoto postu ujal namísto Niklase Kvarfortha (Shining). Natáčení novinky by mělo započít už v únoru.

Den Saakaldte začali fungovat v roce 2006 jako projekt Sykeliga (ex-Naer Mataron) a za celou dobu fungování kapely jejími řadami prošlo hned několik známých muzikantů severské black metalové scény - kromě zmiňovaného Niklase Kvarfortha ze Shining a nově i Eldura z Fortíð to byl kupříkladu Hellhammer (Mayhem, Arcturus, ex-Dimmu Borgir), Uruz (Urgehal, ex-Crest of Darkness), Kobro (Carpathian Forest), Tjalve (Pantheon I, ex-1349) nebo Seidemann (1349, Pantheon I). Kromě jednoho dema a split alba se švédskými Shining doposud kapela vydala jen jednu desku - "All Hail Pessimism", jež vyšla v lednu 2009 na CD u Avantgarde Music.

Pardubičtí death metalisté DYSANGELIUM mají nové video!

13. ledna 2014 v 0:16 | MF |  Music News
Pardubičtí death metalisté DYSANGELIUM mají nové video!

Dysangelium členové:
Nekro - Vocals
Vihar - Guitars
Dědek - Guitars
Oťák - Bass
Ctibor - Drums

Death Metal-Pardubice

Kontakt:
dysangelium@seznam.cz

Kamera+Střih: Daniel Sirůček

DYSANGELIUM VYSTOUPÍ NA plzeňském festivalu DEADLY STORM 8:
DATUM: 22.3. 2014, 16:00 hod
MÍSTO: HOSPODA POD KOPCEM - PLZEŇ BOŽKOV
Vstupné: 250,- Kč

[tisková zpráva]


Blind Secrecy - The Edge

12. ledna 2014 v 20:28 | Zajus |  Recenze
Jako čtenář vyhledávám v zásadě dva druhy recenzí. První recenze jsou takové, jejichž autor má široký hudební přehled a dokáže tak nalézat nečekané paralely a doporučovat hodnotné alternativy. Napsat takový druh recenze vyžaduje mnoho hodin strávených poslechem nejen recenzované kapely samotné, ale i kapel podobných či sestavou spřízněných. Druhý druh recenzí staví na principu zábavy. Takové texty se snadno čtou, a i když nebývají informačně nabité, jejich přínos spočívá v potěšení čtenářova mozku lingvistickou hravostí. Tedy, co postrádají po stránce obsahové, vynahrazují svou propracovanou formou. Dnešní recenze bude kompromisem mezi těmito dvěma extrémy.

Objektem dnešního zkoumání je finská kapela Blind Secrecy, konkrétně její EP "The Edge". To navazuje na poměrně strohou historii. Od založení v roce 2006 kapela vydala tři demosnímky a EP "Arise". "The Edge" je tak teprve prvním počinem, který vychází s pomocí profesionálního labelu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Inverse Records]

Ewigheim - Nachruf

12. ledna 2014 v 19:06 | Ježura |  Recenze
Možná někomu z vás utkvělo v paměti, o jakých jménech jsem spekuloval v prosincovém eintopfu. Vedle vítězné Panychidy se mým textem mihli rovněž Poláci Behemoth a také jistí Ewigheim patřící k početnému zástupu německých gothic metalových kapel. Už tehdy jsem vysvětloval, že Ewigheim prakticky neznám a jejich novinka "Nachruf" jitří moji zvědavost zejména proto, že se v řadách kapely angažuje dvojice Tobias Schönemann a Markus Stock, tedy ústřední duo mých oblíbených The Vision Bleak. S přihlédnutím ke kvalitativní úrovni tvorby The Vision Bleak to znamenalo jediné - naději, že se Ewigheim zařadí do nepočetné společnosti německých gothic metalových kapel, které nehrají kraviny. A jelikož je to radost pokaždé, když se na takovou světlou výjimku podaří narazit, teď si trochu popovídáme o tom, s čím že to jdou Ewigheim na trh.

Co se na desce "Nachruf" urodilo, jsem na jednu stranu tak nějak čekal, na druhou stranu ale ne až tak docela. Tím očekávaným je pojetí gothic metalu, s jakým Ewigheim nakládají. Jedná se o klasický střednětempý materiál, který staví na potemnělých melodiích, elektroniku ne zcela náhodou evokující rytmice a výrazném pěvcově vokálu. Ano, to je dost přesná charakteristika ne zcela nevýznamné části německé žánrové scény, a proto přichází na řadu mé druhé očekávání. Jak už jsem naznačil, právě od Ewigheim jsem si sliboval, že by mohli i v rámci relativně zprofanovaného žánru přinést opravdovou kvalitu a ukázat, že to jde. Jenže jak už zde padlo, nakonec to až taková sláva není.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Chthonic vydají DVD

12. ledna 2014 v 17:16 | Ježura |  Music News
Taiwanští melodic black metalisté Chthonic plánují vydání nového DVD. To se bude jmenovat "Ián-Bú" a 25. února jej vydají Eagle Records. Hlavní částí DVD bude živý záznam vystoupení, které Chthonic odehráli na loňském Formoz Festivalu v Taipei za doprovodu tradičního orchestru Chai Feng a známé taiwanské operní zpěvačky Tang Mei-yun. Dále se na DVD objeví videoklipy ke skladbám "Defenders of Bú-Tik Palace", "Supreme Pain for the Tyrant", "Sail into the Sunset's Fire", "Set Fire to the Island" a "Next Republic" z aktuální desky "Bú-Tik", zákulisní materiál z natáčení těchto klipů, exkluzivní rozhovory s baskytaristkou Doris Yeh a režisérem Vincem Chuangem a také řadu dalších zákulisních záběrů.

Poslední desku "Bú-Tik" vydali Chthonic v květnu 2013 u Spinefarm Records a v diskografii kapely jde o sedmý řadový zářez. Na konci listopadu loňského roku se Chthonic rovněž představili pražskému publiku v roli předskokana norských Satyricon.

Tracklist "Ián-Bú":
01. Intro: Arising Armament
02. Oceanquake
03. Supreme Pain for the Tyrant
04. Next Republic
05. Takao
06. Broken Jade
07. Southern Cross
08. Sail into the Sunset's Fire
09. Defenders of Bú-Tik Palace
10. Outro: Undying Rearmament

Kompletní sestava Tongeren Metal Festu odhalena!

12. ledna 2014 v 14:42 | Ježura |  Koncerty & Akce
S velkou pýchou a bez dalších průtahů bychom chtěli oznámit poslední kapely pro Tongeren Metal Fest, nejmladší belgický metalový festival, který se uskuteční v sobotu 12. dubna 2014 v de VELINX v Tongerenu.

Nově oznámemá klasická heavy metalová kapela ANGEL WITCH během svého exkluzivního vystoupení Tongeren zcela jistě zapálí. Energičtí thrasheři PREMATORY a místní death metalová skvadra PREDATORIA tuto nesvatou noc otevřou!

Kompletní lineup vypadá následovně:
ASPHYX
ANGEL WITCH
HERDER
SAILLE
PREMATORY
PREDATORIA

Na novou festivalovou upoutávku se můžete podívat zde: http://www.youtube.com/watch?v=MS97mAWI-J8

Vstupenky jsou k sehnání na www.develinx.be a v předprodeji stojí 13 Euro.

Tento festival je nástupcem develinxského každoročního metalového festivalu 'Metaal Paaskabaal', na kterém vystoupili umělci jako Hail Of Bullets, Ostrogoth, Gama Bomb, Paul Di'Anno a mnozí další. Logo Tongeren Metal Festivalu, které vytvořil Dries Gaerdelen, se inspiruje příběhem o Ambiorixovi a je na něm vidět hrůzostrašný maskot festivalu.

Mezitím nezapomeňte dát LIKE naší FB stránce a kontrolovat naše officiální stránky!

-----

With much pride and without further ado we would like to announce the final bands for Tongeren Metal Fest, Belgium's newest metalfestival set to take place Saturday 12th of April 2014 at de VELINX in Tongeren.

Newly announced classic heavy metal act ANGEL WITCH will surely set Tongeren aflame during this exclusive performance. The energetic thrashers PREMATORY and local deathmetal squad PREDATORIA will open this unholy night!

The full line-up is as follows:
ASPHYX
ANGEL WITCH
HERDER
SAILLE
PREMATORY
PREDATORIA

A brand new festival teaser can be viewed here: http://www.youtube.com/watch?v=MS97mAWI-J8

Tickets can be bought through www.develinx.be and cost €13 in presale.

This festival is the follow-up to De Velinx's annual metalfestival 'Metaal Paaskabaal', which featured artists like Hail Of Bullets, Ostrogoth, Gama Bomb, Paul Di'Anno and many others. The Tongeren Metal Festival artwork, created by Dries Gaerdelen, was inspired by the tale of Ambiorix and highlights the festival's macabre mascot.

In the meantime, don't forget to LIKE us on Facebook and keep an eye on our official website!

[tisková zpráva]


Nové vydání CDček Strana Officina

12. ledna 2014 v 12:01 | MF |  Music News
Alba "Strana Officina", "Ritual", "Rock & Roll Prisoners" a "Rare & Unreleased" od Strana Officina budou poprvé vydány v Cd formátu u Jolly Roger Records a venku budou v polovině února 2014 (evropská distribuce u H'Art & Code7). Kompletně remasterováno a včetně bonusových tracků. Tady jsou obaly a tracklisty:

-----

Strana Officina's "Strana Officina", "Ritual", "Rock & Roll Prisoners" and "Rare & Unreleased" albums will be released for the first time on Cd format by Jolly Roger Records and will be out on half February 2014 (European distribution by H'Art & Code7). Completely remastered will include also bonus tracks. Here are covers and tracklists:

STRANA OFFICINA (1984)
VIAGGIO IN INGHILTERRA
AUTOSTRADA DEI SOGNI
LUNA NERA
PICCOLO UCCELLO BIANCO
SOLE MARE CUORE (BONUS TRACK / DEMO 1982)
VAI VAI (BONUS TRACK / DEMO 1982)
OFFICINA (BONUS TRACK / RECORDING SESSIONS 1985)
GUERRA TRISTE (BONUS TRACK / LIVE 1983)

RITUAL (1987)
THE RITUAL
GAMBLIN' MAN
UNKNOWN SOLDIER
METAL BRIGADE
VITTIMA (BONUS TRACK / RECORDING SESSIONS 1985)
UNKNOWN SOLDIER (BONUS TRACK / LIVE 1988)
THE RITUAL (BONUS TRACK / LIVE 1988)
NON SEI NORMALE (BONUS TRACK / LIVE 1988)

ROCK N ROLL PRISONERS (1988)
KING TROLL
WAR GAMES
THE KISS OF DEATH
BLACK MOON
ROCK & ROLL PRISONER
BURNIN' WINGS
FALLING STAR
DON'T CRY
KING TROLL (BONUS TRACK / LIVE 1988)
WAR GAMES (BONUS TRACK / LIVE 1988)

RARE AND UNRELEASED
VAI VAI (DEMO 1979)
NON C'E PIU' MONDO (DEMO 1979)
AMORE E FUOCO (DEMO 1979)
VIAGGIO IN INGHILTERRA (DEMO 1979)
OFFICINA (BONUS TRACK / DEMO 1979)
PROFUMO DI PUTTANA (BONUS TRACK / DEMO 1979)
NON SEI NORMALE (DEMO 1979)
DIFENDI LA FEDE (1985)
GUERRA TRISTE (1981)
SOLE MARE CUORE (1989)

[tisková zpráva vydavatele]

THERMIT, HOMICIDE HAGRIDDEN (Thrash Storm Tour 2014) - České Budějovice, mc Fabrika (27. ledna 2014)

11. ledna 2014 v 23:07 | MF |  Koncerty & Akce
THERMIT, HOMICIDE HAGRIDDEN (Thrash Storm Tour 2014) - České Budějovice, mc Fabrika (27. ledna 2014)

Thrashový uragán se řítí na České Budějovice! Do jihočeské metropole dorazí dvojice řádně nadržených a energických thrash metalových kapel ze zahraničí. Polští THERMIT a italští HOMICIDE HAGRIDDEN rozpumpují 27. ledna Music club Fabrika!

THERMIT pocházejí z Polska a na scéně jsou od roku 2009. Nejdříve hrnuli instrumentální thrash metal, což jim vydrželo dva roky. Změna přišla v roce 2011, kdy se za mikrofon postavil charismatický křikloun Trzeszcz. Nadupaný instrumentální základ skvěle doplnil a kapela od té doby jede jako dobře namazaná mašina! Rok 2013 pak THERMIT považují za zlomový, což dokládá i vynikající EP Encephalopathy, které mimo jiné obsahuje deseti minutovou skladbu Thermitallica. Nejde o nic jiného, než o povedený mix několika skladeb thrashových titánů Metallica. "Naším posláním je dokázat, že polská metalová scéna je stále na nejvyšší úrovni," říkají sympatičtí muzikanti. Své nasazení hodlají dokázat i ve Fabrice!

Italští HOMICIDE HAGRIDDEN hrnou syrovější formu thrash metalu, která připomíná například Slayer. Nekompromisní rychlost, kulometná sóla, vykřičený zpěv... Oproti THERMIT jsou HOMICIDE HAGRIDDEN o něco letitější. Debutové dlouhohrající album kapela vydala v roce 2005 v Japonsku! Poslední fošna US pochází z roku 2012.

Pokud chcete zažít prvotřídní thrashovou jízdu, dorazte 27. ledna do Fabriky! Vstupné je pouhých 80 korun!!!

ODKAZY:

THERMIT:

HOMICIDE HAGRIDDEN:

MC FABRIKA - www.mcfabrika.cz

[tisková zpráva pořadatele]

The Revolt - Lost in Fiction

11. ledna 2014 v 21:03 | Ježura |  Recenze
Asi nebudu moc daleko od pravdy, když pelhřimovské The Revolt zařadím po bok desítek a stovek dalších provinčních formací, které mimo domovské území zná jen pár lidí a pro které je skládání a hraní vlastně takovým koníčkem a náplní volného času. Dobře, zrovna The Revolt asi nelze považovat za žádné amatérské cucáky už jen při pohledu na jejich dosavadní diskografii, která nějaký ten titul obsahuje, ale stejně - takhle na první dobrou by vám asi sotva něco poklepalo na rameno a řeklo: "Tohle vypadá zajímavě, to si poslechni!" Jenže jak známo, mezi počtem fanoušků, profláklostí jména a hudebními kvalitami konkrétní kapely rozhodně nepanuje přímá úměra, takže by bylo nadmíru pošetilé automaticky podobné spolky klasifikovat jako druhořadé. Kvalita se totiž nachází i tam, kde by to jeden podle prvního soudu vůbec netipoval, a zrovna The Revolt jsou toho zářným důkazem.

Přitom ale rozhodně nelze tvrdit, že by na své aktuální desce "Lost in Fiction" přicházeli s něčím převratným, neotřelým, novým... Pod škatulkou crossover metal se v případě The Revolt skrývá něco, co valnou měrou vychází z melodického death metalu, a je to dochuceno špetkou moderny, která má asi nejblíže k metalcoru. Žádné divy se tedy vážně nekonají a The Revolt se spoléhají výhradně na svoji schopnost poskládat z těchto základních ingrediencí muziku, která bude za něco stát. No, a věřte nebo ne, ono se jim to daří mnohem lépe, než by náhodný kolemjdoucí mohl hádat. I když... takhle s odstupem si říkám, že to vlastně dává docela smysl. Hezká a sympaticky neklišoidní obálka, obecně střízlivé avšak pečlivé zpracování bookletu i vlastního CD, to všechno svědčí o snaze kapely prezentovat se v co nejlepším možném světle, a je potěšující, že hudební stránka věci za tou grafickou ani náznakem nezaostává.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: The Revolt]

A Winter Lost - Die längste Nacht

11. ledna 2014 v 19:28 | MF |  Recenze
A Winter Lost jsou kapelou, která na první pohled trochu klame. Hudebně se jedná o čistokrevný black metal severského střihu, ale texty jsou kompletně v německém jazyce, z čehož by asi každý docela logicky usuzoval, že tohle trio bude pocházet z nějaké německy mluvící země a jen se zhlédlo ve starém black metalu, který svého času byl (no, vlastně ještě pořád asi je) tak typický především pro Norsko. Jenže A Winter Lost jsou všechno rodilí Kanaďané a pocházejí z Britské Kolumbie. A proč tedy ta němčina? Údajně prý proto, že hlavní mozek a výhradní skladatel skupiny, Chase Suðrland, má německé předky (a to i přesto, že na internetu lze nalézt i přesně opačnou informaci, a sice že nikdo z kapely nemá německé předky).

"Die längste Nacht" je druhým dlouhohrajícím počinem A Winter Lost a stejně jako i v případě debutu "Weltenende" z roku 2010 na něm ihned zaujme nádherně zimní obálka… ačkoliv ta na prvním albu byla možná ještě o kousek víc chladnější, protože u toho obrázku začne být člověku vážně zima. O přebalech ovšem nehovořím jen proto, že se mi líbí; přišlo mi nutné je zmínit z toho důvodu, že jejich podoba naprosto přesně vystihuje pojetí, atmosféru i filozofii toho, co A Winter Lost hrají.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Sun & Moon Records]

Yossi Sassi opustil Orphaned Land a pracuje na sólové desce

11. ledna 2014 v 17:49 | Kaňour |  Music News
Kytarista a jeden ze zakládajících členů izraelských Orphaned Land, Yossi Sassi, opustil skupinu po 22 letech účinkování. Nyní se chce soustředit na své nové sólové album, "Desert Butterflies", jež naváže na Sassiho sólový debut "Melting Clocks" z roku 2012. Poslední člen, který Orphaned Land opustil, byl Matti Svatitzki, jenž z kapely odešel před dvěma roky. Ve svém projevu Izraelci informují také o chystaném turné, stejně tak prozrazují i něco málo o další budoucnosti.

Kapela uvedla ve svém prohlášení: "Je to pro nás smutný den, pamatuji si den, kdy jsem já a Uri hledali kytaristu a podali inzerát v jednom z izraelských hudebních obchodů, nikdo na nějaký čas nezavolal do té doby, než jsme dostali jedinou odpověď, která přišla od Yossiho. Od našeho mládí jsme byli žíly stejného těla a duše a budovali něco, co byla říše světla. Ovšem respektujeme fakt, že rozdílné cesty jsou součástí života. Tyto situace se staly ještě větší a větší než Orphaned Land a důležitá věc je, že jsme stále a navždy bratry a dveře zůstávají otevřeny na obě strany. Psaní a sdílení pódia je něco, co bychom mohli stále udržovat i v blízké budoucnosti. Do této doby nabízíme Yossimu přátelské objetí a přejeme mu vše nejlepší! Jako Orphaned Land budeme pokračovat dál směřovat s plnou sílou k našim cílům. Nikdy jsme neměli hlavního skladatele nebo jediného strůjce dění kapely, Orphaned Land byli vždy dobrodružství, ve kterém jsou všichni členové partnery v procesu psaní písní i ve formování konceptu kapely, Orphaned Land budou vždy nápad, koncept, který je více celek než hodně rozdělených částí. Plánujeme a brzy oznámíme mnoho koncertů pro rok 2014, stejně tak jako psaní nového materiálu pro další alba. S nekončící láskou, budiž světlo, Kobi Farhi jménem Orphaned Land.

Také Yossi Sassi se k odchodu vyjádřil, zde je část jeho slov: "Orphaned Land byli snem proměněným v realitu s obrovskou porcí tvrdé práce a úspěchů. Je to moje životní práce, která zahrnuje více než 22 let jako zakládající člen, skladatel, producent a mnoho dalších rolí. (...) První sen je už na cestě, nové album, na kterém pracuji v těchto dnech, se bude jmenovat 'Desert Butterflies', koncepční dílo, bohaté a rozmanité, pokračovatel mého debutu 'Melting Clocks'. (...) Nikdy vás neopouštím. Nezavírám dveře, nezavírají je členové Orphaned Land a určitě ne ani vy, moji milí a věrní fandové, přátelé a následovníci. Nejlepší teprve přijde... to vám garantuji, osobně. Vždy s vám, vždy váš Yossi.

Yossi Sassi se také před nedávnem rozpovídal na téma sólové desky i Orphaned Land na našich stránkách, rozhovor si můžete přečíst zde. Poslední deskou Orphanded Land je "All Is One" z loňského roku.

Nové info o chystané desce Xandria

11. ledna 2014 v 14:54 | Ježura |  Music News
Němečtí symfonici Xandria se podělili o informace týkající se jejich nadcházející šesté řadovky. Nová deska ponese název "Sacrificium", vyjde 2. května letošního roku u labelu Napalm Records a podle kapely bude pokračovat ve šlépějích posledního alba "Neverworld's End", ovšem "přinese víc všeho, co se lidem na 'Neverworld's End' líbilo". Artwork nahrávky si můžete prohlédnut napravo.

"Sacrificium" bude prvním albem Xandria, které nazpívá nová zpěvačka Dianne van Giersbergen. Ta loni v říjnu nahradila dosavadní frontwoman Manuelu Kraller. Pokud si o této výměně zpěvaček chcete počíst více, pak se podívejte na starší novinku.

Novinka naváže na album "Neverworld's End", které v únoru 2012 vydali rakouští Napalm Records. Tato deska se nahrávala, míchala a masterovala v münsterských Principal Studios a je to jediné album Xandria, které nazpívala Manuela Kraller. Předchozí čtyři nahrávky svým hlasem ozdobila původní zpěvačka kapely, Lisa Middelhauve.

V únorovém Pařátu bude probíhat DEFLORACE

11. ledna 2014 v 10:14 | MF |  Music News
10 let po úspěšné desce "Massacre" se DEFLORACE vrací s novým materiálem, který je opět zasvěcen tématice masových vrahů. Jedna z nejstarších českých death/grindových kapel (rok založení 1992) se po letech hibernace probouzí k životu, aby do vás pod vedením zpěváka a již dávno jediného zakládajícího člena Petra "Bubly" Vrbicy nasekala 9 vyvražďovaček, jejichž názvy jsou odvozeny od jmen lidských zrůd a jejich činů. Peter Kurten, Ondrej Rigo nebo Miroslav Šmíd, ta jména dodnes budí hrůzu. Ostatně i z obalu na vás "hledí" jedna z obětí masového vraha, o němž je na desce řeč.

Své třetí album "Suffering" DEFLORACE natáčela ve studiích Davos (Vyškov) a Franz Kavkaz (Domažlice) a těšit se na něj můžete od 20. února, kdy vyjde společně s 56. číslem Pařátu za klasických 102,- včetně poštovného a magazínu. Uvnitř Pařátu samozřejmě také najdete rozsáhlé pojednání o 22 letech existence DEFLORACE včetně zmínky o tom, že lyrickou náplň této kapely by nebylo špatné brát s nadhledem.

Než vám nabídneme první ochutnávku songů ze "Suffering", tvorbu DEFLORACE si můžete připomenout na www.bandzone.cz/deflorace

[tisková zpráva vydavatele]

Delayhead vydají "Vol. 80%"

10. ledna 2014 v 23:55 | MF |  Music News
Delayhead (Pori, Finsko) vydají své druhé dlouhohrající album 28. února 2014. "Vol. 80%" kráčí ve stopách upřímného, neomaleného rock metalu svého předchůdce "Vol. 40%", ale ještě zvyšuje level. Podle zpěváka/kytaristy Tuomase Saarinena se skupina nepokouší následovat trendy, ale spoléhá se namísto toho na přirozenost: "Nesnažíme se předávat nějaké zvláštní poselství nebo tak něco. Buď posloucháte, nebo ne. Když píšeme songy, snažíme se vytvořit něco, co bychom chtěli sami poslouchat. Dělat to jiným způsobem by bylo klamání sama sebe i ostatních. Je to pokrytecké psát songy, které pro vás znamenají hovno."

Kapela slibuje, že "Vol. 80%" bude obsahovat muziku mnoha odlišných nálad, z nichž při některých budete chtít pořádně házet hlavou, zatím u jiných se budete chtít na chvíli zastavit. Na videoklip "To Live/Die For" se podívejte tady:


Povolení headbangingu uděleno!
-----

Delayhead (Pori, Finland) will release its second full-length album on February 28th 2014. "Vol. 80%" follows in the honest, in-your-face rock metal footsteps of its predecessor, "Vol. 40%", but ups the ante. According to singer/guitarist Tuomas Saarinen, the band does not attempt to follow trends, but relies on its natural delivery instead: "We're not trying to send any particular message or anything. You either listen or don't. When we write songs, we try to create something we would like to listen to ourselves. Doing it any other way would be fooling ourselves and others. It's hypocritical to write songs that don't mean shit to yourself".

The band promises "Vol. 80%" will contain music for many different moods, some of which make you want to seriously bang your head, while others maybe make you want to stop for a moment. Check out the music video for "To Live/Die For" here:

http://youtu.be/Cvj3nkpazCw.

Permission to headbang granted!

[tisková zpráva vydavatele]


Kataplexis - Downpour

10. ledna 2014 v 21:14 | MF |  Recenze
Kataplexis je smečka z kanadského města Calgary, která týrá ušní ústrojí posluchačů nyní již sedm let, během nichž vyprodukovala jeden demosnímek, jeden split a hlavně jeden dlouhohrající zásek "Insurrection" v roce 2010… ačkoliv označení dlouhohrající je trochu nadnesené, protože délka toho alba se nevyšplhala ani na půl hodiny…

Nyní Kataplexis vydávají druhý řadový počin, který byl pojmenován "Downpour". Ten je dokonce ještě o něco málo kratší a jeho hrací doba se zastavila přesně na 27 minutách a 14 vteřinách. Přestože se to může zdát jako dost málo, jsou žánry, u nichž je právě maximálně půlhodinová délka nahrávky tak akorát a tím pádem vlastně i žádoucí. A přesně to je i případ Kataplexis, protože si dost dobře nedokážu představit, že bych měl to, co tito Kanaďané produkují, poslouchat třeba hodinu… to upřímně říkám, že by mi asi jeblo (nebo spíš bych to tedy vypnul a nedoposlouchal), ale v rámci těch 27 minut "Downpour" vraždí přímo ukázkově, člověka baví, a když dohraje, tak vám vůbec nepřijde, že by vás Kataplexis o nějaké minuty ošidili, protože prostě máte dost a jste s výsledkem spokojení.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Kataplexis]

Rise of Avernus - L'appel du vide

10. ledna 2014 v 19:26 | Kaša |  Recenze
Rise of Avernus se v zásadě nijak neliší od zástupů kapel, kterými se současná přeplněná scéna přímo hemží. Svou historií, kdy si v roce 2012 krátce po svém vzniku vydali svépomocí třískladbové eponymní EP, jež jim rychle pomohlo k debutovému plnohodnotnému albu, kopírují klasický vývoj heavy metalové kapely, která touží prorazit. Čím se však Rise of Avernus alespoň trochu liší, je, že zatímco v období vzniku zmíněného EP čítala kapela (tehdy spíš ještě projekt) pouze dva členy, a sice zpěváka a kytaristu Bena Vanvollenhovena a dále zpěvačku a klávesačku Catherine Guirguis, tak pro potřeby prvního regulérního alba "L'appel du vide" se spojili s dalšími třemi neznámými jmény, čím vznikla plnohodnotná kapela, která, i přes své nedlouhé trvání, dala dohromady natolik silný materiál, aby se o ní dalo mluvit jako o slibné formaci a příslibu do budoucna. Ale to už trošku předbíhám, takže hezky popořadě.

Hned na první pohled zaujme zdařilý obal, o nějž se postaral basák a zpěvák deathových Septicflesh, Spiros Antoniou, zde vystupující jako Seth Siro Anton. Už to je pro mne jistým způsobem záruka ne úplně tuctového posluchačského zážitku, protože aniž bych chtěl snižovat jeho kredit tvrzením, že už těch grafik udělal tolik, že to vypadá, že "dá" každému, tak (možná naivně) doufám, že si alba, pod něž se svou prací podepíše, alespoň trochu vybírá a že v Rise of Avernus spatřil něco zajímavého, co jej přesvědčilo se s nimi spojit. Zůstanu ještě chvíli u technického zpracování nahrávky, avšak trošku z jiného soudku, protože na první poslech překvapí skvěle vyvážený, na hranici tvrdosti a líbivosti oscilující zvuk, za nějž můžeme "vinit" Jense Borgena, v jehož studiu probíhal finální mastering. Možná jeho vklad nadnáším, ale práce takového jména je vážně znát snad z každého tónu desky a můžete se tak připravit na mix kytarově ostrého soundu s čistě průrazným zvukem bicích, který je ve výsledku odlehčován orchestrálními aranžemi, aniž by výsledek zněl jako neforemná koule, kde se jednotlivé elementy přehlušují na úkor toho jiných.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Aural Music / Code666]

Barren Earth představují nového zpěváka

10. ledna 2014 v 18:08 | Ježura |  Music News
Finští progresivní death metalisté Barren Earth představili světu nového zpěváka. Tím je Faeřan Jón Aldará a nastupuje na pozici, kterou v červenci loňského roku z časových důvodů opustil jeho předchůdce Mikko Kotamäki (Swallow the Sun). O svém novém působišti povídá toto: "Jelikož jsem fanoušek Barren Earth od samého začátku, nemám pochyb, že ukážu svůj zájem o post zpěváka. A teď když se věci daly do pohybu a věnoval jsem nějaký čas a pozornost novému materiálu, jsem vážně nadšený, že jsem součástí budoucnosti kapely. A teď se bude pařit!"

Kytarista Janne Perttilä dodává: "Jón je kamarád se silným hlasem, který k našemu starému i novému materiálu prostě dokonale pasuje. Křenil jsem se jako blázen když jsme s ním na první zkoušce projížděli pár nových skladeb poté, co jsme si několik měsíců po mailu vyměňovali demáče; všechno znělo tak dobře. Nejde to říct tak, aby to neznělo jako klišé, ale jeho příspěvek k novému materiálu už teď posunul zvuk kapely na novou úroveň. Nemůžu se dočkat, až vtrhneme na pódium a do studia!"

Druhé album kapely, "The Devil's Resolve", vyšlo v březnu 2012 u Peaceville Records, a to na CD a vinylu. Artwork stvořil Paul Romano (Mastodon) a o mix vinylové verze se postaral Dan Swanö ve švédském studiu Unisound. Barren Earth v současné době pracují na materiálu pro třetí album, s jehož nahráváním by se mělo začít zjara.