Leden 2014

Al Jourgensen z Ministry se musí léčit ze závislosti na alkoholu

23. ledna 2014 v 14:47 | MF |  Music News
Al Jourgensen, frontman legendární industrial metalové mašiny Ministry, nastoupí 3. února do léčebného zařízení, aby mu zde pomohli s jeho závislostí na alkoholu. Oznámil to sám Jourgensen na svém Facebookovém profilu, kam napsal následující:

"Má střízlivosti nezabije, opakuji, nezabije můj sarkasmus. Jestli něco udělá, tak ho ještě zostří. Vážím si podpory od mého bratra a mé rodiny. S narkotiky a crackem už jsem se vypořádal sám, ale s tímhle budu potřebovat pomoct, takže když na mě budete myslet a budete se za mě modlit, jen to uvítám."

Ministry byli založeni na začátku 80. let původně jako čistě industriální kapela, ale postupně do své hudby začali přidávat metalové vlivy. Skupina fungovala až do roku 2008 a do té doby vydala celkem jedenáct desek. V srpnu 2011 byl ohlášen comeback, po němž Ministry vydali další dvě alba "Relapse" (2012) a "From Beer to Eternity" (2013). Po vydání druhého zmiňovaného se Ministry opět rozpadli.

Novinky u Therion

23. ledna 2014 v 11:57 | MF |  Music News
Švédští symfonici Therion (resp. tedy spíš jejich lídr Christofer Johnsson) sice stále pracují na rockové opeře, ale v mezičase ještě dojde k vydání dalších počinů. Konkrétně se bude jednat o novou edici dnes již klasické desky "Theli" z roku 1996 a DVD s názvem "Adulruna Rediviva and Beyond" - oba nosiče se na trhu objeví 21. února.

"Theli", které původně vyšlo v sprnu 1996, se nyní objeví jako deluxe edice CD+DVD. CD bude kromě základní desky o deseti skladbách obsahovat také tři bonusové bonusové písničky "In Remembrance", "Black Fairy (Europian Metal Version)" a "Fly to the Rainbow" (cover od Scorpions); na DVD se pak objeví záznam, na němž Therion přehráli "Theli" živě v celé jeho délce.

"Adulruna Rediviva and Beyond" (obal vpravo) bude kompletem, jenž bude obsahovat dvě živá DVD - jeden záznam pochází z koncertu v maďarské Budapešti v roce 2007 a druhý z vystoupení na festivalu ProgPower USA v Atlantě v roce 2011. Kromě toho bude součástí ještě třetí DVD s krátkým filmem a dokumentem.

Koncem roku 2014 by pak měla vyjít nová studiová deska Therion.

Poslední klasické dlouhohrající album Therion se jmenuje "Sitra Ahra" a vyšlo v září 2010 u Nuclear Blast. Přesně o dva roky později pak skupina přišla s počinem "Les fleurs du mal", který se ve skutečnosti skládal z předělávek francouzských popových písniček ze 60. a 70. let. V té době také kytarista a hlavní mozek Christofer Johnsson ohlásil utlumení aktivit Therion na dobu neurčitou z důvodu přípav již zmiňované metalové opery.

Na co se nedostalo #34

22. ledna 2014 v 21:39 | MF |  Minirecenze
Crystal Viper - Possession (13. prosince 2013, AFM Records)
heavy metal, Polsko

Polští Crystal Viper jsou jednou z těch kapel, u nichž už tak nějak předem víte, co od jejich nového alba dostanete. Až doposud parta okolo zpěvačky Marty Gabriel, jejíž rockový chraplák patří k tomu nejzajímavějšímu, co muzika Crystal Viper nabízí, produkovala absolutně čistokrevný heavy metal v naprosto klasickém duchu, kde není moc prostoru pro nějaká překvapení. Šlapavé hitovky, chytlavé refrény a jedeme. Na druhou stranu se ovšem musí nechat, že na rozdíl od spousty podobně zaměřených formací je tohle opětovné oživování toho, co bylo již dávno a již mnohokrát řečeno, v podání Crystal Viper docela zábavné a nějakým způsobem opravdu sympatické… snad proto, že zrovna jim to člověk tak nějak nemá problém věřit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Zeta Reticuli - 00:55
02. Voices in My Head - 05:01
03. Julia Is Possessed - 04:04
04. Fight Evil with Evil - 05:47
05. Mark of the Horned One - 03:38
06. Why Can't You Listen? - 06:51
07. You Will Die You Will Burn - 04:18
08. We Are Many - 05:24
09. Prophet of the End - 05:40

Autor: MF

Finnr's Cane - A Portrait Painted by the Sun (1. listopadu 2013, Prophecy Productions)
doom / atmospheric black metal / ambient, Kanada

Musím říct, že tohle album se nakonec stalo větším oříškem, než jsem původně očekával. Zpočátku mi totiž druhá deska "A Portrait Painted by the Sun" kanadských Finnr's Cane přišla poměrně dost nezáživná a suchá i přes veškeré zcela jasné objektivní a papírové kvality. Ačkoliv z nejednoho momentu formálně sálala hloubka, ve skutečnosti mi to nedávalo tolik, kolik bych od kapely s podobným zaměřením a stylovým záběrem očekával.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. This Old Oak - 05:40
02. Gallery of Sun and Stars - 07:19
03. A Promise in Bare Branches - 05:33
04. The Wind in the Wells - 03:20
05. A Great Storm - 06:51
06. This Is a Face in the Sky - 05:41
07. Tao - 06:14


Korium - Do komnát večnej zimy (26. srpna 2013, War Against Yourself Records)
black metal, Slovensko

Koronas určitě patří mezi nejaktivnější muzikanty na slovenské black metalové scéně, přinejmenším tedy co do počtu vydávaných nosičů, protože těch se pod hlavičkou jeho jednočlenného projektu Korium objeví za rok vždy hned několik, obzvláště od roku 2011 je ta kadence úctyhodná a v diskografii se to jen hemží především minialby a splity. Budeme-li se ovšem bavit pouze o těch počinech, které jsou formálně označeny jako dlouhohrající, je "Do komnát večnej zimy" teprve třetí deskou po nahrávkách "The Pendulum of Sorrow" (2009) a "Csejthe, staré spiace domy" (2012).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Do komnát večnej zimy I - 14:04
02. Do komnát večnej zimy II - 14:50
03. Skrze mráz - 15:00

Autor: MF

Unrated - The Choice Is Yours (7. září 2013, selfrelease)
rock / metal, Česká republika

Začínající středoškolská kapela, která mezi své fanoušky vrhla první EP "The Choice Is Yours" - tak jednoduše a řekl bych, že i výstižně, by se Unrated dali charakterizovat. Aniž bych chtěl přistupovat k mostecké čtveřici s nějakými předsudky, tak proč tajit, že podvědomě jsem neočekával žádný zázrak. Spíš naopak. Nebudu vám mazat med kolem huby, že se stal zázrak a z této party se vyklubalo neuvěřitelné překvapení, ale s klidným srdcem můžu říct, že nejsou špatní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Fylé - 01:59
02. Face to the Hell - 03:16
03. Without Fear - 02:50
04. Be Unrated - 03:50
05. Awareness - 03:29
06. Whore - 04:19
07. Fucking Fate - 02:53

Autor: Kaša
[K recenzi postkytl: Unrated]

Virrasztók - A halál színei (4. prosince 2013, Nail Records)
psychedelic folk metal, Maďarsko

Na Virrasztók jsem svého času narazil, když tato formace z jihomaďarského Pécse vydala v roce 2009 svůj dlouhohrající debut "Az emlékezés órája"… a v podstatě ihned mě kapela zaujala jak vysoce kvalitní hudební produkcí, tak i obrovskou originalitou svého zvuku, který jsem nikde jinde předtím a vlastně ani potom (nepočítám-li následující počiny samotných Virrasztók) neslyšel. Maďaři okamžitě vystřelili mezi skupiny, jejichž tvorbu jsem hodlal i nadále sledovat, a "Az emlékezés órája" jsem zařadil mezi své oblíbené desky - a zcela právem, protože dnes už s odstupem mohu říct, že ten počin zkoušku časem přežil, když si jej dodnes s chutí pouštím.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Vilávége - 05:29
02. Kivándorlás - 04:57
03. Élve eltemetve - 05:13
04. A halálon is túl - 06:39
05. A félhold árnyékában - 05:13
06. A lélekharang - 05:59
07. Dobozi Mihály - 05:17
08. Végzetes keringő - 05:49
09. Az idő kereke - 06:19
10. Rózsa Sándor - 05:34
11. A halálra táncoltatott falu - 04:38
12. Outro - 00:50

Autor: MF

Ilvcia - In the Nature of Reason

22. ledna 2014 v 19:48 | Zajus |  Recenze
Většina z nás jistě považuje nějaký žánr za vrchol hudební tvorby. Nemyslím tím jednoduše náš nejoblíbenější žánr, ale žánr, který považujeme za nejnáročnější z pohledu hudebníků. Žánr, který vyžaduje unikátní kombinaci talentu, píle, nadšení a hlavně zkušeností. Pro mě je tímto žánrem progresivní rock. Ne nadarmo se sedmdesátá léta minulého století, kdy progresivní rock kraloval hudebnímu světu, často považují za zlatou éru hudby. Proto na každou kapelu, která se v jeho rozbouřených vlných rozhodne plout, nahlížím zcela automaticky kritičtěji. Jinými slovy si říkám: "A proč by právě tato kapela měla nahrát dobré progrockové album? Co ji odlišuje od ostatních, co dá posluchači navíc?" A v tuto chvíli vstupují do hry Španělé Ilvcia. Podle propagačních materiálů byla Ilvcia založena roku 2010, odehrála několik málo vystoupení a před debutem "In the Nature of Reason" nevydala jediné veřejně dostupné EP či demo. Podle mého předpokladu o nezbytnosti zkušeností tak "In the Nature of Reason" nemůže být dobrým albem. Jenže ono je to úplně jinak.

Pětice hudebníků sice možná postrádá zkušenosti, to jim ale nezabránilo nahrát album, které je až na několik výhrad dobré. Základní hudební hranice jsou vymezeny samotným žánrem, tedy progresivním rockem, a jeho klíčovými představiteli. Ilvcia se zhlédli v Yes, konkrétněji v Ricku Wakemanovi, jehož styl je v klávesách na "In the Nature of Reason" slyšet nejvýrazněji. K inspiraci klasiků se pak přidávají další vlivy, které vše činí mnohem zajímavějším. Sama kapela přiznává oblibu Mogwai či Tool, přičemž zejména vliv prvních jmenovaných vtiskl albu zasněnou atmosféru. Další vlivy pak přicházejí z rodného Španělska, na albu totiž můžeme zaslechnout spletité akustické kytarové melodie typické pro flamenco.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Ilvcia]

Detaily o druhé desce Morowe

22. ledna 2014 v 18:40 | MF |  Music News
Kompletní detaily o druhé desce polských experimentálních black metalistů Morowe jsou venku. Jak už je známo z dřívějška, počin se bude jmenovat jednoduše "S" a vyjde jako CD a limitované LP pod značkou Witching Hour Productions - stát by se tak mělo v nejbližší době. Nyní přibyl zveřejněný obal (vpravo), seznam skladeb (níže) a v neposlední řadě také možnost poslechu kompletního alba - zájemci nechť směřují kroky na tuto adresu.

V únoru se Morowe vydají "S" podpořit i na krátké polské turné s názvem Bewitching the Polonia 2014 po boku Mord'A'Stigmata a Thaw. Některé zastávky se však odehrají i relativně blízko českých hranic, například ve městech Krakov, Vratislav nebo Katovice.

V Morowe se potkávají tři známí hudebníci polské extrémní hudby - Nihil (Massemord, Furia, Cssaba, Seagulls Insane and Swans Deceased Mining Out the Void), Młody (Strandhogg, Night of the World, Pagan Forest, Access Denied) a Hans (Ulcer Uterus). Debut "Piekło.Labirynty.Diabły" vyšel 1. června 2010 u Witching Hour Productions jako digibook CD a černé LP v limitaci 500 číslovaných kopií.

V loňském roce se ještě Morowe podíleli na koncepčním split albu "Dziwki dwie" po boku krajanů Non Opus Dei. Nahrávka vyšla v srpnu jako digipack CD také pod značkou Witching Hour.

Tracklist "S":
01. W
02. W pokoju magii
03. Wszechświat przyciąga
04. Ważne
05. Oni przyjdą
06. Nocna strawa
07. Z1
08. Muchy
09. Trzecia dłoń

Murmur vydali druhé album

22. ledna 2014 v 16:18 | MF |  Music News
Experimentální black metalisté Murmur vydali před pár dny svou druhou stejnojmennou dlouhohrající desku. Stalo se tak 17. ledna v Evropě pod hlavičkou Season of Mist; v Severní Americe počin vyšel včera, 21. ledna.

"Murmur" je k dispozici jako digipack CD limitované výhradně na první press. Jako bonusová skladba se na něm nachází předělávka "Larks' Tongues in Aspic, Pt. 2" původně od King Crimson.

Album v celé jeho délce si můžete pustit například na tomto odkaze.

Vydavatelská firma nahrávku nazývá jednou z "nejinovativnějších, nejoriginálnějších desek, které vzešly z moderní black metalové scény". "Murmur" by si prý měli pořídit především fandové kapel jako Nachtmystium, Deathspell Omega, Blut aus Nord, Dysrhythmia nebo King Crimson.

Murmur doposud vydali debutovou studiovou desku "Mainlining the Lugubrious" v roce 2010 u Inferna Profundus Records jako CD v limitaci 500 kusů. O rok později se pak objevily ještě na společném sedmipalcovém splitu s Nachtmystium, kam přispěli písní "Shuttle I".

Tracklist "Murmur":
01. Water from Water
02. Bull of Crete
03. Al-Malik
04. Recuerdos
05. Zeta II Reticuli
06. Zeta II Reticuli, Pt. 2
07. King in Yellow
08. When Blood Leaves

U In Mourning končí bubeník

22. ledna 2014 v 13:36 | Kaňour |  Music News
Švédské progresivní death metalisty In Mourning opustil bubeník Christian Netzell. Stalo se tak tři měsíce po oznámení, že se kapela po neaktivnějším období vrací zpět na scénu s chystaným albem. Důvodem odchodu byly údajné hudební rozdíly. Během nadcházejících koncertů Netzella nahradí bubeník Mattias Bender.

Zde je oficiální prohlášení kapely: "Christian si vybral, že opustí In Mourning! Po čtrnácti letech hraní s In Mourning se Christian rozhodl opustit kapelu především kvůli hudebním rozdílů. Budeme se loučit s úžasným bubeníkem a impozantním chlapem. Nejsou tu žádné nepřátelské pocity kvůli jeho odchodu a Christianovi přejeme vše nejlepší ve všech jeho současných i budoucích projektech. Pro plánovaná živá vystoupení se k nám připojí náš kamarád Mattias Bender jako 'stand-in' bubeník. Pokud jde o budoucnost, tak vás budeme informovat o tom, co se bude dít, ačkoli In Mourning určitě pokračují s prácemi na nové nahrávce."

In Mourning se na scéně pohybují již od roku 2000, metalové obecenstvo však poprvé obdařili dlouhohrajícím počinem až o osm let později, tedy v roce 2008, kdy kapela debutovala deskou "Shrouded Divine". Od té doby Švédové stačili vydat ještě dvě alba, poslední se jmenovalo "The Weight of Oceans" a vyšlo v roce 2012 u Spinefarm Records.

Informace o debutu Menace

22. ledna 2014 v 11:14 | MF |  Music News
Již před časem proběhla zprávička, že Mitch Harris, kytarista legendárních grinderů Napalm Death, zakládá nový vedlejší projekt s názvem Menace. Nyní přicházejí kompletní informace o jeho debutové desce...

Počin se bude jmenovat "Impact Velocity" a vyjde 14. března v Evropě a o čtyři dny později v Severní Americe - v obou případech pod hlavičkou Season of Mist. Album bude mít podobu CD digipacku, který bude limitovaný pouze na první vydání a bude obsahovat také exkluzivní bonusovou skladbu "Insult to Injury", jež se na případných dalších výlisech už neobjeví.

Obálku a tracklist "Impact Velocity" najdete vpravo a dole. Na konci článku si pak ještě můžete pustit první ukázku muziky v podobě oficiálního animovaného videoklipu k písničce "I Live with Your Ghost".

Tracklist "Impact Velocity":
01. I Live with Your Ghost
02. Painted Rust
03. Multiple Clarity
04. To the Marrow
05. I Won't See the Sun
06. Drowning in Density
07. Positron
08. Everything and Nothing
09. Within Context
10. Malicious Code
11. Impact Velocity
12. Seamless Integration


Usurpress / Bent Sea split

21. ledna 2014 v 21:28 | Kaša |  Recenze
Přestože sám sebe nepovažuji za fanouška split počinů, respektive neřadových zářezů obecně, řekl jsem si, že nastal čas, abych i já dal šanci něčemu, co neposlouchám denně, takže správně tušíte, že tady je výsledek. Dvacetiminutový bezejmenný nářez, kde se v rámci jedenácti skladeb setkává dvojice Usurpress a Bent Sea, je v plné parádě připraven zaútočit na sluchovody případných posluchačů, protože tohle je agresivní, nesmlouvavá a hlučná jízda bez špetky slitování, na níž se dohromady spájí severský death metal a grindcore v té nejryzejší podobě.

Přestože hudebně jsou si obě party hudebně relativně příbuzné, tak pokud posluchač poodkryje jejich personální a biografické zákulisí, tak už to s tou příbuzností nebude tak žhavé. Usurpress je svým způsobem běžná severská death metalová čtveřice, která funguje čtvrtým rokem a mimo předloňského debutu "Trenches of the Newtherworld" mají za sebou nějaká ta EP a splitka. V jejich hudbě se to hemží chrastivými kytarami, a dokud tato parta nesklouzne trošku jiným směrem, o čemž ještě bude řeč, tak by se dala s přehledem zaměnit s klasiky švédského death metalu. To Bent Sea sice na svůj plnohodnotný debut čekají, protože po EP "Noistalgia" je toto druhý počin stejného zaměření, nicméně by se dali s přehledem považovat za superkapelu. Považte sami. Zakladatelem této formace, jejím bubeníkem a rovněž studiovým kytaristou, je Dirk Verbeuren ze Soilwork, na basu jej doprovází Shane Embury z Napalm Death a mikrofonu se chopil jistý Sven "Svencho" de Caluwé z death/grindových Aborted. Minimálně první dva borci jsou natolik profláklé ksichty, aby se můj barometr očekávání ocitl ve zcela jiných hodnotách.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Selfmadegod Records]

Kauan - Pirut

21. ledna 2014 v 19:43 | Prdovous |  Recenze
15. února 2013 přeletěl nad Čeljabinskem meteor, načež explodoval několik kilometrů nad povrchem země, svým jasem zastínil slunce a jeho zbytky dopadly na široké území zhruba dvacet kilometrů za městem. Kromě toho, že ve zmíněném městě a několika dalších způsobil škody, za který by se nemuselo stydět nejedno hudební komando, přerušil i nahrávání nové desky Kauan, která tou dobou nesídlila nikde jinde než v Čeljabinsku (v současnosti přesídlila do Kyjeva). Deska tak spatřila světlo světa mnohem později, než bylo plánováno - a velmi pravděpodobně i v docela odlišné podobě, neboť právě výbuch meteoritu muzikanty z Kauan velmi ovlivnil a stal se jednou z hlavních inspirací při jejím skládání.

Vkusný, minimalistický přebal alba je zdoben pruhem páry, který zbyl po přeletu vesmírného tělesa. Pod ním se skrývá disk obsahující jednu dlouhou, téměř čtyřicetiminutovou skladbu rozdělenou do osmi částí. Že inspirace nekončí jen u přebalu, je možno pocítit již v počátku prvé části, jež by se dala charakterizovat coby rozvinuté intro. Kvílící kytara přecházející v jemnou symfonickou vložku v podání violy se náhle zvrtne v autentický záznam supersonické vlny a sypajícího se skla. Následuje olovnatě těžký doom metal a hutná atmosféra dokreslovaná growlingem. Závěr prvé části tak připomíná návrat k prvnímu albu "Lumikuuro", jež se neslo především ve znamení atmosférického doom/blacku. "Pirut" však především pokračuje tam, kde vývoj Kauan naposledy skončil, a nadále rozvíjí charakteristickou směsici post-rocku, doom metalu a ambientu, která mi před pěti lety v podobě "Aava tulen maa" tolik učarovala. Zásahy do fungujícího konceptu nejsou velké, a ač se nedá přímo tvrdit, že kapela vykrádá sama sebe, některé pasáže k minulé "Kuu.." nebo právě "Aava tulen maa" odkazují. Podobně jako v případě "Kuu.." je i v případě "Pirut" naprostá většina inovací velmi dobře skryta v kompozicích a i posluchač znalý předchozích alb je zaznamená až na několikerý poslech. Dalo by se říci, že to je jedna z charakteristik rukopisu Antona Belova, mozku kapely, stejně jako mylný dojem, že se motá v bludném kruhu a nijak se nevyvíjí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tortorum informují o své druhé fošně

21. ledna 2014 v 17:54 | MF |  Music News
"Katabasis", druhé dlouhohrající album norských black metalistů Tortorum, se mezi lidi dostane 8. března. Pod vydání se podepíše firma World Terror Committee Productions, která chystá CD i LP verzi. Obal a tracklist desky, jež byla natočena ve známém studiu Necromorbus ve Švédsku, si můžete prohlédnout vpravo a níže.

"Katabasis" bude navazovat na debut "Extinctionist", jenž vyšel v březnu 2012 u World Terror Committee na CD a dvou LP verzích - průhledné (100 kusů) a černé.

Ačkoliv se o Tortorum mluví jako o norské kapele, ve skutečnosti je ze základní tříčlenné sestavy rodilým Norem pouze kytarista Specter (Aeternus, ex-Gravdal), který navíc není zakládajícím členem. Zpěvák a baskytarista Barghest (Spearhead) pochází z Velké Británie a kytarista Skyggen (Dead to This World, ex-Thunderbolt) je původem Polák.

Tracklist "Katabasis":
01. Descensus
02. The Great Appetence
03. In Nameless NonBeing
04. Severance and Perseverance
05. As the Light Falls to Slaughter
06. Into the Sixth Coil
07. Open Wide the Gates of Chaos
08. Attributions to the Dead
09. Beyond the Earth and Air and Sun

Ralf Scheepers hostuje na chystaném albu Desert

21. ledna 2014 v 14:36 | MF |  Music News
Ralf Scheepers (Primal Fear, ex-Gamma Ray) se objeví na nadcházejícím albu DESERT jako hostující vokalista.

Prohlášení DESERT: Paroháče nahoru, bojovníci! Nyní můžeme oficiálně potvrdit, že jedním ze speciálních hostů na našem chystaném albu nebude nikdo jiný než - pan Ralf Scheepers! Legendární hlas Primal Fear, Gamma Ray a Tyran' Pace. Ralf laskavě souhlasil přispět svým hlasem do jednoho ze songů na naší nové nahrávce. Pořád jsme nadšení, že jeden z nejlepších Metalových zpěváků na světě, jehož hlas budoval náš hudební vkus nějakých 20 let, zazpíval jednu z nejvíc zabijáckých a nejsilnějších písniček, kterou jsme kdy napsali!!! Nemůžeme se dočkat, až vám ukážeme výsledky této spolupráce! Těšte se na další velké novinky \m/

-----

Ralf Scheepers (Primal Fear, ex-Gamma Ray) made an appearance on DESERT's upcoming album as guest vocalist.

The statement from DESERT: Horns up, Warriors! Now we can officially confirm, that one of the special guests on our upcoming album will be the one and only - Mr. Ralf Scheepers ! The legendary voice of Primal Fear, Gamma Ray and Tyran' Pace. Ralf kindly agreed to contribute his voice to one of the songs on our new record. We are still excited, that one of the best Metal singers in the world, who's voice built our musical taste something like for 20 years, had sang one of the most killing and powerful songs we ever wrote !!! We have no patience to show you the results of this collaboration! Stay tuned for more breaking news \m/


[tisková zpráva kapely]

Forgotten Silence pracují na novém materiálu

21. ledna 2014 v 12:36 | MF |  Music News
FORGOTTEN SILENCE pomalu, leč tvrdě pracují na novém materiálu, který se bude jmenovat "IDOLA SPECUS". Jedná se experiment, plující ve vodách dekadentního ambientu, industrialu, minimalismu, drum n´bassu - vše formou podivně bizarního soundtracku k neexistujícímu filmu. Studiové práce jsou v plném proudu a ke slyšení budou i zajímavě využití hosté. Tento experiment vyjde jako CD a pravděpodobně jako LP v první polovině tohoto roku.

[tisková zpráva kapely]

Enthroning Silence - Throned Upon Ashes of Dusk

20. ledna 2014 v 20:08 | MF |  Recenze
Enthroning Silence je italský projekt, jehož žánrové zařazení je naprosto jednoduché - depresivní black metal. Dvě desky už pod tímto názvem vyšly před deseti a více lety, konkrétně "Unnamed Quintessence of Grimness" v roce 2002 a "A Dream of Nightskies" v roce 2004, jenže poté se nad skupinou trochu zavřela voda a třetí dlouhohrající počin se tak objevil až na sklonku loňského roku po dlouhých devíti letech pod názvem "Throned Upon Ashes of Dusk" - a jak už zcela jistě tušíte, právě tenhle kousek bude naším dnešním tématem.

Devět let už je dost dlouhá doba, což asi vědí i samotní Enthroning Silence, takže se nejspíš rozhodli vyvážit dlouhé čekání dostatkem nového materiálu, což v překladu znamená, že se hrací doba "Throned Upon Ashes of Dusk" vyšplhala na vysokých bezmála 67 minut. Na jednu stranu je to možná pochopitelné, ale ve výsledku právě v téhle délce osobně vidím slabinu nahrávky, ale o tom až o něco později...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dusktone]

Koncerty na únor

20. ledna 2014 v 19:01 | MF |  Koncerty & Akce
Kataklysm (CAN), Krisiun (BRA), Fleshgod Apocalypse (ITA)
2.2. - Praha, Storm club
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Red Fang (USA), The Shrine (USA), Lord Dying (USA)
6.2. - Praha, Futurum (19:00)
Cena: 390
Více informací: Obscure Promotion

Skindred (UK), Soil (USA), Maplerun (EU), The.Switch (CZ)
6.2. - Praha, Lucerna Music Bar (19:00)
Cena: 420

U.D.O. (GER)
6.2. - Praha, MeetFactory
7.2. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Ulver (NOR)
7.2. - Praha, Palác Akropolis (19:00)
Cena: 550
Více informací: Obscure Promotion

Iced Earth (USA), Warbringer (USA), Elm Street (AUS)
8.2. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Suicidal Angels (GRE), Fueled by Fire (USA), Lost Society (FIN), Exarsis (GRE)
12.2. - Praha, Nová Chmelnice
Cena: 550
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Civil War (SWE), Katana (SWE)
13.2. - Praha, Nová Chmelnice
Cena: 550
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Deep Purple (UK)
14.2. - Pardubice, ČEZ Aréna
Cena: 690-990
Více informací: Live Nation

Die Krupps (GER)
15.2. - Praha, Rock Café (20:00)
Cena: 590
Více informací: Obscure Promotion

Primal Fear (GER), Bullet (SWE)
15.2. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Bullet for My Valentine (UK), Coldrain (JAP), Callejon (GER)
16.2. - Praha, Roxy (18:00)
Cena: 690
Více informací: Obscure Promotion

M.O.D. (USA), Gride (CZ), Exorcizphobia (CZ), Beast Within the Sound (CZ)
16.2. - Praha, Futurum (19:00)
Cena: 299/350
Více informací: L'inphantile Collective

Sepultura (BRA), Legion of the Damned (NL), Flotsam and Jetsam (USA), Mortillery (CAN)
16.2. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 600
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Enforcer (SWE), Skull Fist (CAN), Vanderbuyst (NL)
19.2. - Praha, Kain
Cena: 390
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

22.2. - Praha, Nová Chmelnice (20:00)
Cena: 420
Více informací: Obscure Promotion

Scott Kelly and the Road Home (USA), Kall (CZ)
26.2. - Praha, Pilot
Více informací: Silver Rocket

Steel Panther (USA)
26.2. - Praha, Lucerna Music Bar (20:00)
27.2. - Brno, Fléda (20:00)
Cena: 399/450
Více informací: Live Nation

Goatwhore nahrávají novinku

20. ledna 2014 v 17:08 | MF |  Music News
Zámořská extrémní sebranka Goatwhore z New Orleans hlásí, že se pustila do natáčení dlouhohrající novinky, která bude celkově šestým řadovým počinem kapely. Místem činu se stalo studio Mana Recording na Floridě, kde skupině pomáhá producent Erik Rutan (Cannibal Corpse, Six Feet Under, Vital Remains, jinak také frontman Hate Eternal), s nímž Goatwhore nahrávali už předchozí tři alba "Blood for the Master" (2012), "Carving Out the Eyes of God" (2009) a "A Haunting Curse" (2006).

Předběžné datum vydání je prozatím stanoveno na léto, více konkrétních informací o desce doposud není známo.

V dubnu se Goatwhore vypraví na turné po boku kapel Behemoth, 1349, Inquisition a Black Crown Initiate. Bohužel pro našince, jedná se o severoamerickou šňůru.

Informace o novince Architects

20. ledna 2014 v 14:29 | MF |  Music News
Metalcorová skupina Architects z Velké Británie odhalila kompletní detaily o svém nadcházejícím albu, které bude celkově již pátou řadovkou. Novinka, jejíž obal a tracklist si můžete prohlédnout klasicky okolo tohoto textu, se bude jmenovat "Lost Forever // Lost Together" a na trhu se objeví s příchodem 11. března pod značkou Epitaph Records.

Architects počin nahrávali ve studiu Fredman ve švédském Göteborgu za pomoci producentů Fredrika Nordströma (In Flames, Dimmu Borgir, Powerwolf) a Henrika Udda (Bring Me the Horizon, Old Man's Child, Dream Evil).

Architects se na podporu "Lost Forever // Lost Together" vydají i na turné, jehož evropská část odstartuje 7. března a potrvá až do 16. dubna, České republice se ovšem vyhne. V naší zemi se ale kapela letos objeví i tak, a sice na festivalu Brutal Assault, který se odehraje v srpnu v Josefově.

"Lost Forever // Lost Together" bude navazovat na desku "Daybreaker" z května 2012

Tracklist "Lost Forever // Lost Together":
01. Gravedigger
02. Naysayer
03. Broken Cross
04. The Devil Is Near
05. Dead Man Talking
06. Red Hypergiant
07. C.A.N.C.E.R.
08. Colony Collapse
09. Castles in the Air
10. Youth Is Wasted on the Young
11. The Distant Blue

Silent Stream of Godless Elegy - nové album se pomalu blíží

20. ledna 2014 v 12:00 | MF |  Music News
S hrdostí oznamujeme, že producentem nové desky SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY bude Yossi Sassi, kytarista izraelských ORPHANED LAND!

[tisková zpráva kapely]


Klipy od Amon Amarth, Locrian a Thorax

19. ledna 2014 v 22:10 | MF |  Music News
>>> Švédští vikingové Amon Amarth natočili další video ke svému poslednímu albu "Deceiver of the Gods", a sice k písničce "Father of the Wolf". Tentokrát ovšem nejde o klasický klip, nýbrž rovnou o krátký film, jehož hrací doba lehce přesahuje deset minut. Na výsledek koukejte zde:


>>> Experimentální Američané Locrian, kteří ve své tvorbě spojují žánry jako black metal, drone, ambient nebo noise, zveřejnili nový videoklip ke skladbě "A Visitation from the Wrath of Heaven", jenž natočili společně s režisérem J.P. Bradburnem. Píseň se objevila na aktuální desce s názvem "Return to Annihilation", jež vyšla v loňském červnu u Relapse Records.


>>> Nové video na konto si připisují rovněž domácí heavy metalisté Thorax, kteří ze svého loňského debutu "Proč věštírny mlčí" vybrali ke zvěčnění písničku "Metuzalém". O režii postaral Pája Junek (Spreading Dead, Anarchuz, Wild Hunters), jenž se podílel už na předchozím videu "Vox Mortis".


Heiden - A kdybys už nebyla, vymyslím si tě

19. ledna 2014 v 19:37 | Prdovous |  Recenze
Brněnská čtveřice na naší scéně rozhodně není neznámá a myslím, že můžu vcelku spolehlivě tvrdit, že již loňský (sakra, ten čas letí) počin "A kdybys už nebyla, vymyslím si tě", byl jednou z nejočekávanějších domácích desek a nejinak tomu bylo v mém případě, neboť jsem byl silně navnazen zveřejněným singlem "Setkání". Předchozí deskou "Dolores" suverénně vyhráli cenu Břitva a v kategorii Hard & heavy k nim putoval i Anděl. Otázkou tak zůstává, zda se Heiden podaří zopakovat úspěch i s aktuální deskou.

Asi nebude nic na škodu, když hned v úvodu prozradím, že přinejmenším já v to doufám, jakkoliv je letošní konkurence nezanedbatelná. Někteří by mohli spatra kontrovat Cult of Fire, Infernem či dalšími spolky. Heiden se ale podařilo nejen vytvořit velmi kvalitní desku, navrch se mi ale dokázali trefit do aktuálního vkusu a nálady tak jako málokdo jiný. A přitom to taky nebylo tak zadarmo a na první dobrou, jak by se z předchozí věty mohlo zdát. "A kdybys už nebyla, vymyslím si tě", je totiž velmi, ale opravdu velmi náladová deska. Tak moc náladová, že kdyby vám sedla hned napoprvé jako ulitá, skoro bych si říkal, že je něco špatně, tím spíš, pokud jste znalí předchozí tvorby - a to nejen "Dolores", ale ještě o něco starší (a podle mého názoru trochu nedoceněnou) "Obsidian", která posluchači nabízí přirozený a logický předěl mezi současnou a starší tvorbou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Overkill odkládají album

19. ledna 2014 v 18:56 | MF |  Music News
Zámořští thrash metalisté Overkill sice původně měli svou již sedmnáctou řadovou desku vydat v březnu letošního roku, ale nyní z jejich tábora přichází zpráva, že došlo k odkladu novinky. Ta tedy podle aktuální plánu vyjde až v červenci - v Evropě u Nuclear Blast a v Severní Americe pod značkou eOne Music. Zároveň s tím také došlo k posunu většiny koncertních dat z března na podzim (výjimkou jsou vystoupení ve Velké Británii, která proběhnou dle původního plánu).

Overkill celou situaci ohledně odkladu nového alba okomentovali následovně: "Pořád na nové nahrávce pracujeme, ale to čekání se vyplatí, bude to víc oldschool kulervoucí thrash!"

Doposud nepojmenovaná novinka bude navazovat na počin "The Electric Age" z března 2012. Ten vyšel u Nuclear Blast jako jewelcase CD, digibook CD+DVD, CD+DVD box a nakonec LP v celkem osmi různých barevných provedeních a různých limitacích. V Severní Americe desku vydali eOne a dále existují i další licenční verze (Japonsko, Mexiko, Rusko, Argentina). V dubnu se objevila reedice v takzvané "tour edition", která nabídla lehce odlišný obal (stejný motiv, hnědé zabarvení namísto zeleného) a jako bonus živé EP "Live from Oz" se čtyřmi songy (k sehnání i samostatně).

Hradby Samoty V. (první info)

19. ledna 2014 v 16:30 | MF |  Koncerty & Akce
HRADBY SAMOTY V.
(4.- 5. 7. 2014, ROSICE)

- IN SLAUGHTER NATIVES (swe)
- BAD SECTOR (it)
- PAPRSKY INŽENÝRA GARINA (cz)
- SUI GENERIS UMBRA (pl)
- SVARTSINN (nor)
- PHRAGMENTS (sk)
- LAMIA VOX (rus)
- THE DEVIL & THE UNIVERSE (at)
- ABANDONED ASYLUM (pl)
- MY LIVE EVIL (sk)
- LAZY BASTARDS SOUNDSYSTEM (sk)
- HLUKOVA SEKCE (cz-sk)
- RUŽOVÍ KOVBOJI (sk)
- БРАДА (sk)
- SHIBUYA MOTORS (sk-cz)
- DIDAKTIK EM (sk)
- 777 BABALON (sk)
- TERRIFYING VISIONS OF HELL (sk)
- NOIZE KONSPIRACY collabration: 0n0, ACIDMILK, AVOIDED
- KARL KRAUTER ft NINA /cz/


[tisková zpráva pořadatele]

FLESHLESS letos vydají nové album!

19. ledna 2014 v 15:16 | MF |  Music News
FLESHLESS letos vydají nové album!
Death/grindeři z Děčína letos vydají nové album "Devoured Beyond Recognition" CD/LP.
Zatím můžete objednávat zbrusu nová trička!

FLESHLESS VYSTOUPÍ na plzeňském festivalu DEADLY STORM 8:
DATUM: 22.3. 2014, 16:00 hod
MÍSTO: HOSPODA POD KOPCEM - PLZEŇ BOŽKOV
Vstupné: 250,- Kč

[tisková zpráva]

Druhá deska Kuolemanlaakso na obzoru

19. ledna 2014 v 11:46 | MF |  Music News
Finští doom/death metalisté Kuolemanlaakso, v jejichž řadách se objevují současní nebo bývalí členové kapel jako Chaosweaver, Swallow the Sun, Alghazanth nebo Barren Earth, už zanedlouho vydají své druhé dlouhohrající album. "Tulijoutsen", jak se novinka jmenuje, vyjde 28. února pod značkou finské firmy Svart Records jako download, limitované digipack CD (s jedním bonusovým songem), černé LP (350 kusů) a červené LP (150 kusů).

Stejně jako v případě debutu "Uljas uusi maailma" z listopadu 2012, i na "Tulijoutsen" se produkce ujal V. Santura (Secrets of the Moon, Hellsaw, Obscura), mimo jiné také kytarista Triptykon a Dark Fortress.

První ukázku z "Tulijoutsen", song "Tuonen tähtivyö", si můžete pustit na Soundcloudu Svart Records.

Tracklist "Tulijoutsen":
01. Aarnivalkea
02. Verihaaksi
03. Me vaellamme yössä
04. Arpeni
05. Musta
06. Glastonburyn lehto
07. Tuonen tähtivyö
08. Raadot raunioilla [digipack bonus]

ASS TO MOUTH vypustili druhou skladbu z chystaného alba "Degenerate"

18. ledna 2014 v 23:27 | Ježura |  Music News
Maniakální grindcoroví taktici z polské Vratislavi ASS TO MOUTH zveřejnili další nový singl ze svého blížícího se druhého řadového alba "Degenerate", které vyjde v polovoně února u Selfmadegod Records.

Skladba "Sentenced To Grind" je nyní dostupná na SoundCloud profilu Selfmadegod Records nebo na YouTube kanálu.

ASS TO MOUTH z polské Vratislavi podepsali smlouvu se SELFMADEGOD RECORDS pro vydání své druhé řadovky v únoru 2014. "Degenerate" bylo nahráno, smícháno a zmasterováno v Hellsound / Soundscope studiu - Vratislav / Polsko v sestavě: Kuba - vokály, Jarek - baskytara/vokály, Maciek - kytara, Pablo - bicí. Dvacetiskladbové album obsahuje 30 minut grindcorové zuřivosti s vyspělejším zvukem, který je nyní ostřejší a více ovlivněný punkem.

ASS TO MOUTH vznikli v prosinci 2004 v sestavě: Sandro - vokály, Jarek - baskytara/vokály, Maciek - kytara, a Pablo - bicí. V prvních třech letech aktivity kapela odehrála více než 50 koncertů v Polsku a v zahraničí, včetně turné s Ahumado Granujo, Epitome, Parricide, Squash Bowels, Jig-Ai a Neropathia. V listopadu 2006 tahle čtyřka natočila první MCD "Asses For The Masses".

V průběhu roku 2007 byl Sandro na vokálech nahrazen Jankesem a kapela nahrála pět skladeb pro 7'' split EP s Jig-Ai (které nakonec vyšlo jako 10'' LP v roce 2011). ATM hráli v nové sestavě živě, a to včetně evropského turné na podporu své první řadovky "Kick Ass", která vyšla u Lifestage Productions v roce 2008, ukrajinského turné s Epicrise, představení na evropských festivalech jako Obscene Extreme, SWR Metalfest, Arsch Cholie, Death By Thousand Cuts, a dalších evropských vystoupení.

Na začátku roku 2009 ATM opustil Jankes a kapela zůstala tříčlennou. V dubnu 2010 se ke kapele jako vokalista připojil Kuba (ex-Selfhate, ex-Toxic Bonkers) a kapela začala pracovat na své druhém řadovém albu.

Do dnešních dní ASS TO MOUTH odehráli okolo 130 koncertů v Polsku, na Ukrajině, v Rusku, Německu, Rakousku, České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Itálii, Španělsku, Portugalsku, Francii, Nizozemí a Belgii.

-----

Wroclaw, Poland's maniacal grindcore tacticians, ASS TO MOUTH, have deposited another new single from their impending second full-length album, "Degenerate", due mid-February via Selfmadegod Records.

"Sentenced To Grind" song is now available at Selfmadegod Records SoundCloud or YouTube channel.

ASS TO MOUTH from Wroclaw, Poland have signed a deal with SELFMADEGOD RECORDS to release their second full length February 2014. "Degenerate" was recorded, mixed & mastered @ Hellsound / Soundscope Studio - Wrocław / Poland in the line-up: Kuba - vocals, Jarek - bass/vocals, Maciek - guitar, Pablo - drums. The 20-song album contains 30 minutes of grindcore ferocity with refreshed sound that's more sharp and punk influenced currently.

ASS TO MOUTH were founded December 2004 with line-up consisting of: Sandro - vocals, Jarek - bass/vocals, Maciek - guitar, and Pablo - drums. During the first 3 years of activity the band have done over 50 shows in Poland and abroad, including tours with Ahumado Granujo, Epitome, Parricide, Squash Bowels, Jig-Ai and Neuropathia. November 2006 the foursome have self-released its first MCD "Asses For The Masses".

In the middle of 2007 Sandro has been replaced on vocals by Jankes and the band recorded 5 songs for 7"EP split with Jig-Ai (which was eventually released as 10"LP in 2011). ATM have been playing live in the new line-up, including European tour in support of their first full length LP "Kiss Ass" released on Lifestage Productions in 2008, Ukrainian tour along with Epicrise, appearances on European festivals such as Obscene Extreme, SWR Metalfest, Arsch Cholio, Death By Thousand Cuts, and numerous shows in Europe.

At the beginning of 2009 Jankes left ATM and the band existed as a 3-piece. April 2010 Kuba (ex-Selfhate, ex-Toxic Bonkers) has joined the band on vocals and the band started to work on their second full length LP.

Until now ASS TO MOUTH have played around 130 shows in Poland, Ukraine, Russia, Germany, Austria, Czech Republic, Slovakia, Romania, Italy, Spain, Portugal, France, Netherlands and Belgium.

"Imagine pure old school grindcore (with a crusty edge of pissed off punks) that's been hit with an ugly-stick covered in the bloody remnants of abortion, and you have Ass To Mouth." - My Last Chapter

"This is one fantastic grind album from start to finish. Unrelenting, violent, funny, it has everything any grind fan would be looking for." - Heathen Harvest

"(…) And if you'll ever want to listen to some grind, pick this up. This is how grindcore should be done." - Metal Archives

Tracklisting:
1. 44&41
2. Under The Razor's Edge
3. Sentenced To Grind
4. We Are The Pigs
5. One Shot Too Far
6. Drunk & Stoned
7. One Mackerel Drama
8. Mama I'm Not Coming Home
9. Here Comes Mr. Pig
10. Alcowhore
11. Dead Kaczynskis
12. Brainless Retards
13. Suffer The Hangover
14. Idiots Crusade
15. The Good, The Bad And The Dead
16. Generation GrindCore
17. You Have 0 Friends
18. 13
19. Degenerate
20. Scumbag

Discography:
Asses For The Masses - demo (2006)
Kiss Ass (2008)
Split 10"LP w/ JIG-Ai (2011)
Degenerate (2014)

http://www.assgrindsystem.com/
http://www.facebook.com/assgrindsystem

http://assgrindsystem.bandcamp.com
http://www.selfmadegod.com
http://www.youtube.com/user/SelfmadegodRecords
http://www.facebook.com/selfmadegod

[tisková zpráva vydavatele]