Leden 2014

Rain Shadow - Chuť krve

31. ledna 2014 v 19:54 | Kaša |  Recenze
Mladoboleslavská čtveřice Rain Shadow si právě kroutí svůj osmý rok existence, a během těch osmi let stihla vydat hned po roce fungování v roce 2007 debutové album s titulem "Invaze prvního stínu", které si kapela vydala ve vlastním nákladu a na nějž nyní navazuje novinka "Chuť krve". V mezidobí mezi oběma počiny se samozřejmě koncertovalo, proběhla i nějaká ta personální obměna, až se sestava ustálila na jménech Zoltán Kondás (basa, zpěv), Petr Lisler (bicí), Tomáš Arnold (kytara) a Ľuboš Šály na postu druhého kytaristy, což by na takový ten nezbytný úvod tak akorát stačilo, takže si pojďme novinku představit z pěkně zblízka.

"Chuť krve" se kupodivu z velké části natáčelo ve zkušebně samotné kapely, což mě osobně překvapilo, protože krom toho, že je zvuk pořádně špinavý, což stejně přisuzuji spíš stylovému záměru než technické nevybavenosti, by člověk ani pořádně nepoznal, že nemá co do činění s výtvorem (na české poměry) profesionálního studia. Na můj vkus by mohly kytary trošku víc chrastit, nicméně jako celek si jednotlivé elementy nemají co vytýkat, protože tvoří hutný, komplexní celek. Abych si hned z kraje odbyl nějaké ty výtky, tak ta nejpodstatnější z mé strany směřuje k vokálu Zoltána, jenž disponuje klasickým nečitelným murmurem, jemuž, ač funguje pouze v mezích mateřské češtiny, je bez textů v ruce (i s nimi si musím slova občas představovat) horko těžko rozumět a přišlo mi, jako by se zatoulal z nějaké death/grindové sebranky, které se v tomto snad i vyžívají. Ale věřím, že stejně jako mě nesrozumitelnost vokálu lehce iritovala, tak spoustě lidí tento projev, proti němuž z hlediska vhodnosti pro daný styl nelze nic namítat, skvěle sedne.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Rain Shadow]

Lamb of God si dávají pauzu

31. ledna 2014 v 19:13 | Kaša |  Music News
Randy Blythe, zpěvák zámořských metalistů Lamb of God, na svém Instagramu oznámil budoucí plány své domovské kapely, která se rozhodla udělat si po právě skončivším turné k prozatím poslednímu studiovému zářezu "Resolution" na blíže neurčenou dobu pauzu, přičemž to vypadá, že hlavním iniciátorem tohoto kroku byl právě Blythe.

Oficiální prohlášení Randyho Blytha: "Tak, a turné k dalšímu albu se chýlí ke konci. Tohle bylo velmi rušné a v určitých chvílích VELMI STRESUJÍCÍ turné, které začalo asi před třemi lety v naší zkušebně. Potřebuji si dát pauzu. Zítra mě čeká 19hodinový let zpět do USA a poté ještě jeden do Richmondu a kromě dvou festivalových vystoupení v roce 2014 nebudu na Lamb of God vůbec myslet. Žádné turné, hraní heavy metalu, psaní nového materiálu - VŮBEC NIC Z TOHO - na dost dlouhou dobu. Budu mít čas dělat jiné věci, dát se dohromady a být trochu jako normální člověk."

Album "Resolution" vyšlo 24. ledna 2012 u Roadrunner Records a následné světové turné bylo na delší dobu přerušeno kvůli zpěvákově zatčení v Praze a následným soudním tahanicím souvisejících s obviněním zpěváka ze zabití fanouška při předchozí koncertní návštěvě této pětice z Virginie v Česku.

Metsatöll: info o novince

31. ledna 2014 v 17:46 | MF |  Music News
Estonští folk metalisté Metsatöll přinášejí kompletní informační servis o svém šestém albu, jehož název zní "Karjajuht". Novinka se na trhu objeví s příchodem 7. března v Evropě a o dva dny později ve Velké Británii pod hlavičkou Spinefarm Records. K dispozici bude CD, limitované digipack CD a LP. Vpravo najdete přebal, který bude "Karjajuht" zdobit, níže si pak můžete prohlédnout tracklist.

Součástí "Karjajuht" bude také singl "Lööme mesti", jenž už nějakou dobu (od poloviny listopadu) rotuje venku. Nyní Metsatöll přidali také druhou písničku z novinky - "Tõrrede kõhtudes". Podrobit poslechu ji můžete na Soundcloudu.

Produkce "Karjajuht" se ujal Samu Ruotsalainen, známý především jako bubeník Finntroll a Shape of Despair a v minulosti působil například i u kultovních black metalistů Barathrum. Mastering dostala na starost Minerva Pappi (Swallow the Sun, Shade Empire, Waltari).

"Karjajuht" navazuje na album "Ulg", které vyšlo 1. listopadu 2011.

Tracklist "Karjajuht":
01. Külmking
02. Lööme mesti
03. See on see maa
04. Must hunt
05. Terasest taotud maa
06. Öö
07. Tõrrede kõhtudes
08. Metslase veri
09. Surmamüür
10. Mullast
11. Karjajuht
12. Talisman

Videoklipy od Ektomorf a Within Temptation

31. ledna 2014 v 15:14 | MF |  Music News
>>> "Retribution", studiová novinka maďarských kanců Ektomorf, vyjde už za pár dní, 31. ledna (více informací ve starší novince). Kapela na její podporu natočila videoklip k songu "Numb and Sick", v němž hostuje Cristian Machado, vokalista zámořských nu-metalistů Ill Niño. Ten se samozřejmě objevil i v samotném videu:


>>> Symfoničtí Holanďané Within Temptation svou novinku "Hydra" rovněž vydávají 31. ledna a s blížícím se datem své fanoušky vydatně zásobují videoklipy - a stejně jako v případě předchozích "Paradise (What About Us?)" a "Dangerous", kde si zahostovali Tarja Turunen (ex-Nightwish), resp. Howard Jones (ex-Killswitch Engage), se i nyní jedná o písničku, v níž se objevuje host - tentokrát jde o "Whole World Is Watching" s Davem Pirnerem (Soul Asylum):


Impaled Nazarene s prvním infem o novince

31. ledna 2014 v 13:53 | MF |  Music News
Finové Impaled Nazarene, kteří jsou proslulí extrémně rychlým black metalem, aktuálně makají na novém studiovém počinu, jenž bude celkově už dvanáctou dlouhohrající nahrávkou kapely. Novinka se bude jmenovat "Vigorous and Liberating Death", vyjde 14. dubna a bude obsahovat celkem 13 kousků, jejichž seznam si můžete prohlédnout níže (pořadí není konečné).

Album je již natočeno i zmixováno, zbývá dodělat ještě mastering, který dostane na starost Mika Jussila, jenž stejnou úlohu obstaral na několika předchozích deskách Impaled Nazarene - jmenovitě "Nihil" (2000), "Absence of War Does Not Mean Peace" (2001), "All That You Fear" (2003), "Pro Patria Finlandia" (2006), "Manifest" (2007) a "Road to the Octagon" (2010) - a dále má na triku spolupráci třeba s Korpiklaani, Moonsorrow nebo Nightwish). Obálku "Vigorous and Liberating Death" pak vytvoří finský tatér Taneli Jarva.

V létě Impaled Nazarene po čase opět vystoupí v České republice v rámci festivalu Brutal Assault, který se odehraje ve dnech 6.-9. srpna.

Tracklist "Vigorous and Liberating Death" (ne konečný!):
01. King Reborn
02. Flaming Sword of Satan
03. Kuoleman Varjot
04. Vigorous and Liberating Death
05. Sananvapaus
06. Dystopia A.S.
07. Apocalypse Principle
08. Drink Consultation
09. Hostis Humani Generis
10. Martial Law
11. Vestal Virgins
12. Riskiarvio
13. Pathological Hunger for Violence

MetalGate Czech Death Fest VI. 12.-14.6.2014

31. ledna 2014 v 10:22 | MF |  Koncerty & Akce
Novinky z MetalGate Czech Death Fest 2014:

Vážení pozor, máme tady horkou novinku z naší festivalové kuchyně. Prvního headlinera už znáte, čili nyní je na čase si představit toho druhého, kterému patří sobotní prime time. Tentokráte notně přitvrdíme, jelikož druhým headlinerem MetalGate Czech Death Fest 2014 je britská grindcorová ikona LOCK UP (UK), jinými slovy, akustická devastace zaručena!

Tím již dřive uvedeným headlinerem letošního ročníku, je konkláve temných řeckých mystiků SEPTICFLESH (GR), jimž bude patřit páteční prime time! Těšit se můžete na skladby z aktuální desky The Great Mass, která se zrovna dokončovala když SF vystoupili na MetalGate Season Enclosure 2010, a další pecky.

Využijte předprodeje 2. vlny vstupenek za zvýhodněné ceny.


[tisková zpráva pořadatele]

Na co se nedostalo #36

30. ledna 2014 v 22:24 | MF |  Minirecenze
Code - Augur Nox (19. listopadu 2013, Agonia Records)
progressive black metal, Velká Británie

Code je kapela, kterou všichni fajnšmekři do inteligentního black metalu, jenž se nebojí nezůstat stát na místě a v rámci žánru jít směrem kupředu, dávno znají - a to zdaleka nejenom kvůli dřívější personální provázanosti s kultovními industrial black metalovými Nory Dødheimsgard, s nimiž Code dříve v sestavě sdíleli vokalistu Kvohsta (nyní Hexvessel) a kytaristu Vicotnika, ale i díky hudební stránce, jež byla dle mého skromného názoru naprosto skvělá již od debutu "Nouveau Gloaming" z roku 2005.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Black Rumination - 05:00
02. Becoming Host - 03:32
03. Ecdysis - 04:51
04. Glimlight Tourist - 04:51
05. Dx. - 01:26
06. Garden Chancery - 03:41
07. The Lazarus Cord - 07:33
08. The Shrike Screw - 04:09
09. Rx. - 02:00
10. Trace of God - 03:49
11. Harmonies in Cloud - 06:22
12. White Triptych - 07:20


Fecal Body Incorporated - Pathogenesis / Origin of the Grinding Flesh (12. listopadu 2013, Bizarre Leprous Productions)
goregrind, Bulharsko

Co si budeme povídat, od goregrindu člověk tak nějak obecně očekává chlíváckou muziku… a obzvlášť velké prasárny lze čekat, když se jedná o záležitosti ze zemí jako Rusko, Ukrajina, Mexiko… anebo Bulharsko. Fecal Body Incorporated, kteří pocházejí právě z posledního jmenovaného státu, tuto teorii jenom potvrzují, protože goregrind v jejich podání je muzika pro otrlé jedince (i když… to vlastně v podstatě každý goregrind). Sice podobná hudba jen málokdy bývá něčím jiným než extrémním brutálním výplachem, ale jak už se na mnoha příkladech ukázalo, i tak to může být po čertech zábavná věcička (pokud to tedy člověk bere trošku s nadhledem)… jenže ne vždy se tak úplně poštěstí, což je pro mě bohužel zrovna tento případ.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Intro / In the Deep Realms of Pathology - 02:06
02. Removal of Rotting Fetus from the Womb - 01:21
03. Pathogenesis - 02:24
04. Bizzare Body Modification - 02:50
05. Something Rotten for Dinner - 04:02
06. Pus Decomposition of Fermented Female Organs - 02:26
07. Maggots and Rancid Meat - 02:21
08. Fecal Body Incorporated - 03:10
09. Genital Ulceration, Necrotizing Fasciitis and Uterus Gangrenous Amputation - 04:18
10. Outro / Gormageddon - 02:24
11. Horrible Existense [Corpse cover] - 02:00
12. Designer of My Identity [Cocklush cover] - 02:00
13. Intro / Maggots Infestation [bonus] - 02:03
14. Incarnated Vulva Miscarriage [bonus] - 02:42
15. Gonorrhea Macerated Anus [bonus] - 02:38
16. Origin of the Grinding Flesh (instrumental) [bonus] - 03:18
17. Origin of the Grinding Flesh (eerie drone mix) [bonus] - 04:22

Autor: MF
[K recenzi poskytl: Bizarre Leprous Productions]

Fejd - Nagelfar (29. května 2013, Napalm Records)
folk rock, Švédsko

Za celou tu dobu, co už tady na téhle stránce páchám cosi, co by při notné dávce představivosti mohlo připomínat recenze, jsem u spousty kapel psal něco o tom, že jsem se již dlouho chystal na poslech jejich hudby, ale bylo to právě až nově vydané album, jež se stalo tím impulsem, abych to konečně udělal. Švédové Fejd jsou také jedním z takových případů, akorát v jejich případě ten impuls spíše než od novinkové desky přišel tehdy, když jsem tuto formaci pod vedením bratrů Rimmerforsových viděl živě v Německu na festivalu Ragnarök, kde tenkrát předvedli naprosto fantastické a skoro geniální vystoupení, díky němuž jsem zpětně dostudoval obě alba, která jsem do té doby znal jen hodně letmo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Ulvsgäld - 05:30
02. Sigurd Ring - 06:02
03. Nagelfar - 06:37
04. Dis - 00:22
05. Den skimrande - 05:15
06. Jordens smycke - 04:28
07. Fjärrskådaren - 05:15
08. Vindarnas famn - 05:19
09. Häxfärd - 05:31
10. Ulvsgäld [bonus; rehearsal track]ejd - - 04:15

Autor: MF

God Is an Astronaut - Origins (16. září 2013, Rocket Girl)
post-rock, Irsko

God Is an Astronaut jsem objevil relativně nedávno. Tak nedávno, že by se to vzhledem ke kvalitám této kapely, o které jsem se do té doby připravoval, dalo nazvat hříchem (ano, až s vydáním "Origins", získáváte bludišťáka). O to víc jsem se však snažil proniknout zpětně do jejich diskografie co nejhlouběji. Nutno podotknout, že jsem se pořádně ještě neodlepil od "Origins". Odpověď na otázku, proč tomu tak je, je vlastně docela jednoduchá.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. The Last March - 04:43
02. Calistoga - 04:30
03. Reverse World - 05:10
04. Transmissions - 04:03
05. Weightless - 04:12
06. Exit Dream - 03:31
07. Signal Rays - 04:07
08. Autumn Song - 03:47
09. Spiral Code - 04:13
10. Strange Steps - 04:55
11. Red Moon Lagoon - 04:45
12. Light Years from Home - 05:06

Autor: Prdovous

Obscure Sphinx - Void Mother (15. listopadu 2013, selfrelease)
sludge / metal / post-rock, Polsko

Možná, že na první pohled jsou polští Obscure Sphinx poměrně nenápadnou skupinou, ale jejich druhá deska "Void Mother" je tak extrémně silná, že rozhodně má na to, aby své autory takřka okamžitě vystřelila do první ligy alternativních kytarových žánrů - třeba ne do první ligy co do věhlasu, ale určitě minimálně co do kvality, protože "Void Mother" je po všech stránkách jednoduše excelentní nahrávka. Je tvrdá, nekompromisní, chytrá, atmosférická, perfektně vystavěná, působivá, uhrančivá, nápaditá, neotřelá…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Lunar Caustic - 07:52
02. Velorio - 02:38
03. Waiting for the Bodies Down the River - 11:12
04. Feverish - 07:35
05. Nasciturus - 09:31
06. Meredith - 02:29
07. Decimation - 07:11
08. Void - 03:37
09. The Presence of Goddess - 15:33

Hecate Enthroned - Virulent Rapture

30. ledna 2014 v 20:15 | Ježura |  Recenze
Myslím, že se se mnou nikdo nebude hádat, když prohlásím, že Hecate Enthroned rozhodně nepatří k extrémně populárním kapelám. Nezasvěcený člověk je prostě tak nějak registruje, ví, že existují, ale tím to asi končí. Pro toho samého nezasvěcence tak bude možná trochu šok, když zjistí, že Hecate Enthroned příští rok oslaví rovných dvacet let existence pod současným jménem (pod tím původním se totiž dali dohromady už roku 1993 - to to letí). Asi tedy není sporu o tom, že to nejsou žádní mlíčňáci, ale naopak zkušení muzikanti s hromadou muziky za sebou. I když... včetně toho současného je to pouhých pět řadových alb, přičemž novinka "Virulent Rapture" navazuje na počin "Redimus" až dlouhých deset let od jeho vydání, takže je to spíš taková menší hromádka než opravdová hromada. Člověk neznalý předchozí tvorby se tedy může sotva čeho chytit, protože při takovéhle konstelaci vstupních podmínek jde od "Virulent Rapture" čekat opravdu všechno, takže se na to pojďme podívat trochu podrobněji.

Odpověď na otázku, co Hecate Enthroned hrají za muziku, je velmi prostá - je to dost starosvětský symfonický black metal s trochou toho koření v podobě krapet death metalových riffů, ale jinak jde o vážně klasický materiál se vším, co k němu patří, a pozdní devadesátky jsou odtud cítit na sto honů. Hecate Enthroned vykreslují rozmáchlé epické plochy, snaží se vytvářet atmosféru a to death metalové riffování na to navazuje kupodivu docela přirozeně. Je sice pravda, že ty největší hoblovačky se mi z celého alba pozdávají asi nejméně, ale na druhou stranu se zase musí nechat, že špatné určitě nejsou, materiálu to přidává na dynamice, a když se takový menší příval překlopí do nějaké té melodické a epické pasáže, je to docela paráda.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Inverse Records]

At the Gates vydají po devatenácti letech album

30. ledna 2014 v 18:39 | Kaňour |  Music News
Jedno z nejvýznamnějších uskupení švédského melodického death metalu, At the Gates, ohlásilo studiový návrat. Švédové, kteří po obnově činnosti již několik let opět koncertovali, nyní přicházejí s novým albem "At War with Reality", které vyjde pod labelem Century Media Records ke konci letošního roku. Novinka by měla být nahrána v sestavě jako "Slaughter of the Soul", poslední album kapely z roku 1995.

Kapela k novince přidala vyjádření: "Tak, je to téměř 24 let od zrodu At the Gates a více než 18 let od našeho posledního alba 'Slaughter of the Soul'. Mnoho let uběhlo a vydali jsme se na na několik život-měnících reunionových turné a show v posledních pár letech. Takže proč vytvářet nové album právě teď, můžete si říkat. No, zjistili jsme během posledních pár letech koncertování, že si to, co děláme, užíváme v plném rozsahu. Milujeme, když spolu hrajeme, když trávímee čas jako přátelé. Ale jako hudebníci neustále píšeme novou hudbu. To je obrovská část naší identity. (...) Když nám Anders [Björler, kytarista - pozn. redakce] loni v létě poslal první píseň, měli jsme nulové očekávání vydání. Věděli jsme jedinou věc - znělo to úžasně! Byli jsme době, kdy jsme si ani nebyli jistý albem, ale věci se daly do pohybu, zrodilo se více písní a my jsme věděli, že se stane něco skvělého.

Víme, že jste na nový materiál všichni zvědaví. Takže abychom jednoduše vysvětlili, kde jsme hudeně, popsali bychom nové album jako perfektní mix mezi starými At the Gates a 'Slaughter of the Soul', snažíce zachovat dědictví a historii. Vybrali jsme si Century Media jako našeho celosvětového partnera pro následující album. Jsme za ty roky s lidmi v labelu přátelé. (..) Takže doufáme, že vás budeme pravidelně informovat o vývoji nového alba. Budeme se snažit desku nahrát během června a července s předběžným datem vydání v říjnu či listopadu 2014 u Century Media Records."

DESTROYING DIVINITY s novým albem u Lavadome

30. ledna 2014 v 16:57 | MF |  Music News
DESTROYING DIVINITY s novým albem u Lavadome

Jihomoravští DESTROYING DIVINITY dokončili práce na svém čtvrtém albu, které se bude jmenovat "Hollow Dominion". Albu bude vévodit osm skladeb devastujícího death metalu. Nahrávání a mix jsou opět dílem studia Šopa. O vydání novinky se v první polovině roku 2014 postará tuzemský label Lavadome.

Úvodní skladba "Eternity Guardians" z připravovaného alba je ke slyšení na Bandcampu či Bandzonu kapely:
http://destroyingdivinity.bandcamp.com/
http://bandzone.cz/destroyingdivinity

Kompletní tracklist alba:
Eternity Guardians
Burning Divine Domination
Scent of Death
Empire of Emptiness
Suffering Redemption
Defleshed Skeleton
Sinful Omens
Inner Slavery


[tisková zpráva vydavatele]

Mötley Crüe ohlašují poslední turné

30. ledna 2014 v 15:56 | MF |  Music News
Zámořská glam metalová legenda Mötley Crüe oficiálně oznámila to, o čem se už nějakou dobu spekulovalo - poslední turné a po jeho konci definitivní ukončení činnosti kapely. O tom, že to členové Mötley Crüe myslí vážně a nehodlají pouze ohlásit takzvaně poslední koncertní šňůru pro zvýšení návštěvnosti, svědčí i to, že 28. ledna před zraky novinářů přímo na tiskové konferenci, kde skupina svůj plánovaný konec zveřejnila, podepsali dohodu o zastavení koncertování, která vejde v platnost s koncem roku 2015.

Zmiňované poslední turné s originálním názvem The Final Tour započne 2. července v americkém Michiganu a kapele na něm bude dělat společnost další legenda - shock rocker Alice Cooper. Severoamerická část šňůry bude trvat až do 21. listopadu, kdy skončí v kanadském Vancouveru, a poté se Mötley Crüe vydají i do zbytku světa.

Mötley Crüe na scéně fungují od začátku 80. let a za svou kariéru vydali celkem devět dlouhohrajících alb a obrovské množství dalších neřadových počinů. Celkově prodali více jako 80 miliónů desek. Poslední velkou studiovou nahrávkou nejspíš zůstane album s názvem "Saints of Los Angeles" z roku 2008.

Black metalové STÍNY PLAMENŮ vystoupí exkluzivně na plzeňském festivalu DEADLY STORM 8!

30. ledna 2014 v 14:07 | MF |  Koncerty & Akce
Black metalové STÍNY PLAMENŮ vystoupí exkluzivně na plzeňském festivalu DEADLY STORM 8!

STÍNY PLAMENŮ se rozhodly zase po delší době opustit kanalizační zařízení v našem městě a předvést nám pořádnou porci prvotřídního black metalu. Bude to řezat, bude to bolet a bude to zběsilé! Všichni příznivci černého kovu a mrazivých melodií jsou očekávání v restauraci Pod Kopcem. Lord Morbivod a jeho smečka vás zvou na výlet do podzemních chodeb. Bude vám chladno a bude to opět ZLO!

DATUM: 22.3. 2014, 16:00 hod
MÍSTO: HOSPODA POD KOPCEM - PLZEŇ BOŽKOV
Vstupné: 250,- Kč

VIDEO:

[tisková zpráva]

Gus G. informuje o sólovém debutu

30. ledna 2014 v 12:52 | Kaša |  Music News
Řecký kytarista Kostas Karamitroudis, známý spíše jako Gus G., nedávno ohlásil vydání svého debutového sólového alba "I Am the Fire", jež vyjde 17. března v Evropě a o den později v Severní Americe prostřednictvím Century Media Records.

Nyní se tento hrdina šesti strun, jenž v současnosti působí krom své domovské skupiny Firewind jako sólový kytarista doprovodné kapely Ozzyho Osbournea, uvolil k odhalení finálního tracklistu a obalu, který jeho chystanou novinku bude zdobit. Jedná se o výtvor umělce jménem Gustavo Sazes, jenž pracoval na přebalech alb Arch Enemy, Kamelot či Dream Evil.

Pro úplnost ještě dodejme, že "I Am the Fire" bylo nahráváno částečně v domácím studiu Guse G. v Řecku a částečně v Los Angeles v průběhu minulého roku a o jeho mix se postaral Jay Ruston, jenž má za sebou spolupráci s Anthrax či Stone Sour. Na albu se podílela celá řada hvězdných hostů, jejichž výčet můžete zhlédnout v seznamu skladeb níže. K propagaci alba rovněž vznikl videoklip ke skladbě "My Will Be Done", který režíroval Patric Ullaeus a vokály v písni obstaral Mats Levén (Therion, Candlemass). Podívat se na něj můžete na konci článku.

Tracklist "I Am the Wind":
01. My Will Be Done [feat. Mats Levén]
02. Blame It on Me [feat. Mats Levén]
03. I Am the Fire [feat. Blake Allison]
04. Vengeance [feat. David Ellefson]
05. Long Way Down [feat. Alexia Rodriguez]
06. Just Can't Let Go [feat. Jacob Bunton]
07. Terrified [feat. Billy Sheehan]
08. Eyes Wide Open [feat. Mats Levén]
09. Redemption [feat. Michael Starr]
10. Summer Days [feat. Jeff Scott Soto]
11. Dreamkeeper [feat. Tom S. Englund]
12. End of the Line [feat. Mats Levén]


Hollow Haze připravuji novou desku

29. ledna 2014 v 22:31 | Kaša |  Music News
Italská power metalová čtveřice Hollow Haze pilně pracuje na svém šestém řadovém albu, jež naváže na loňskou nahrávku "Countdown to Revenge". To vyšlo 10. září u Scarlet Records a zajímavostí je, že na tomto počinu se jako nový zpěvák v řadách Hollow Haze představil Fabio Lione, který si získal věhlas díky působení u legendárních symfonických klasiků Rhapsody of Fire. Jako pěvecká výpomoc se na připravovaném albu objeví Mats Levén, jenž má za sebou účinkovaní v řadách Therion, At Vance či Firewind.


A Hero for the World - Winter Is Coming (A Holiday Rock Opera)

29. ledna 2014 v 19:46 | Kaša |  Recenze
"Chce se mi zvracet." Kdo by neznal legendární hlášku Václava Postráneckého z kultovního bijáku "Černí baroni"? Hlášku, která, víc než cokoli jiného naprosto přesně vystihuje mé pocity z nového alba formace A Hero for the World s všeříkajícím názvem "Winter Is Coming (A Holiday Rock Opera)". Kapela, v jejímž čele stojí dvojice Švédů a jeden Amík, pochází z metalové hudbě netypických Filipín a snaží se prorazit podprůměrným power metalem. Takhle jsem na tuhle partu nahlížel v době vydání loňského debutu. Ten byl sice špatný a povedených momentů aby na něm člověk hledal lupou, ale něco málo se najít dalo. Kupříkladu refrén úvodní titulky se mi vybaví i takhle zpětně. A to jsem desku od vydání neslyšel. Ačkoli to nepředpokládám, ale jestli si někdo pamatujete inkriminovanou loňskou recenzi eponymního debutu, tak věřte, že to, co bylo minule "jenom" špatně, je nyní ještě stokrát horší.

Nebudu lhát a tvrdit, že bych se snad po zkušenosti minulé na aktuální počin této kapely těšil. Přistupoval jsem k němu s těžkým pesimismem a můžu klidně říct, že i s odporem, ale přesto jsem byl připravený jej vyslechnout a klidně si poopravit názor na tvorbu této party. A stalo se. Základ zůstal neměnný. Power metal plný vesele vlezlých melodií, patosu, nechutného optimismu, žánrovým standardům podřízené rytmiky, rádoby bombastických kláves a navrch průměrný vokál hlavního mozku Jacoba Kaasgaarda, který se výšek opravdu nebojí a zní jako špatná kopie Tobiase Sammeta a Michaela Kiskeho. Jo, to všechno tam je, stejně jako minule, ale novinka "Winter Is Coming (A Holiday Rock Opera)", která vychází v extrémně krátkém čase po loňské nadstandardní porci hudby, přináší tohle všechno v míře vrchovaté, navíc bohatě posypané vánočním cukrkandlem a výsledkem je naprosté hudební dno, na nějž jsou všechna hodnotící měřítka a přirovnání krátká. Už jsem slyšel velké množství desek, jejichž počet by šel určitě do čtyřmístného čísla, ale takovou sračku jsem ještě v životě neslyšel. A to říkám se vší vážností a objektivitou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Jacob K Music]

Edguy pojmenovali novinku

29. ledna 2014 v 18:52 | Kaša |  Music News
Nedávno jsme vás informovali, že power metalisté Edguy mixují svou novou desku, jejíž termín vydání byl předběžně stanoven na duben. Nyní tato pětice z německé Fuldy odhalila její titul, jenž zní "Space Police - Defender of the Crown". Datum vydání bylo upřesněno na 18. dubna a stane se tak pod záštitou Nuclear Blast Records, s nimiž kapela spolupracuje od počinu "Hellfire Club" z roku 2004.

Edguy v souvislosti s touto informací vydali oficiální tiskové prohlášení: "18. dubna vydají Edguy své desáté studiové album 'Space Police - Defenders of the Crown'. Minulý týden měli vybraní novináři šanci poprvé album slyšet a jejich reakce byla úžasná. Existuje několik dobrých důvodů, proč se domnívat, že tohle album se stane jednou z nejsilnějších a nejtvrdších nahrávek Edguy vůbec. Další informace budou brzy následovat."

Klipy od Demonical a Winds of Plague

29. ledna 2014 v 17:12 | MF |  Music News
>>> Švédští death metalisté Demonical zveřejnili nový videoklip ze své aktuální fošny s názvem "Darkness Unbound", která vyšla v září loňského roku pod křídly firmy Cyclone Empire. Video vzniklo k songu "An Endless Celebration" a záběry pro něj byly natočeny na koncertě, jenž se odehrál v říjnu v Bukurešti v Rumunsku v rámci turné na podporu právě "Darkness Unbound". V rámci této šňůry Demonical vystoupili i v České republice na festivalu Phantoms of Pilsen.


>>> Winds of Plague, zámořská formace, jež ve své tvorbě kombinuje symfoniku s moderním deathcorem, vypustila další klip na podporu svého poslední alba "Resistance" z října loňského roku, tentokrát k písničce "Left for Dead". Na výsledek koukejte zde:


Novinky v táboře Evergrey

29. ledna 2014 v 15:09 | MF |  Music News
Progresivní Švédové Evergrey hlásí hned dvě novinky ve svém táboře - tou první je podpis smlouvy pro vydání nového dlouhohrajícího alba s firmou AFM Records. Tou druhou je pak příprava právě onoho nového alba, které naváže na počin "Glorious Collision" z roku 2011. Novinka by se podle všeho měla objevit ještě v průběhu letošního roku.

Deska se bude natáčet hned v několika různých studiích a její finální mix proběhne v Dánsku v Hansen Studios pod taktovkou Jacoba Hansena (Volbeat, Amaranthe, Pretty Maids). Evergrey k novince vydají celkem dva singly, přičemž k jednomu z nich vznikne rovněž videoklip, o jehož režii se postará Patric Ullaeus (In Flames, Dimmu Borgir, Kamelot).

Klipy od Motorband, Stam1na a Transatlantic

29. ledna 2014 v 12:32 | MF |  Music News
>>> Domácí heavy metalisté Motorband, u nichž působí například bubeník Klaudius Kryšpín (Pražský výběr, ex-Stromboli) a svého času na konci 80. let u nich zpíval i známý muzikálový zpěvák Kamil Střihavka, zveřejnili nové video k písničce "Poslední soud". Natáčení klipu proběhlo v listopadu loňského roku v zámecké zahradě v Teplicích a výsledek dopadl následovně:


>>> Finská formace Stam1na vydá své šesté velké album s názvem "SLK" již zanedlouho, konkrétně 7. února u Sakara Records. A práve z něj pochází i song "Panzerfaust", na nějž skupina natočila videoklip:


>>> Poslední video novinky má na triku progresivní superskupina Transatlantic, v jejíchž řadách se mimo jiné objevují kapacity jako Neal Morse (sólová dráha, Flying Colors) nebo Mike Portnoy (Flying Colors, ex-Dream Theater, ex-Avenged Sevenfold). Nové album "Kaleidoscope" je venku od 27. ledna a tentokrát z něj byla vypuštěna skladba "Black as the Sky":


Ramchat - Bes

28. ledna 2014 v 20:49 | MF |  Recenze
Asi jsem nebyl sám, koho hodně překvapilo, když začátkem loňského roku opustil řady slovenských veteránů Lunatic Gods kytarista Pavel Baričák alias Hirax, který kapelu hluboko v 90. letech zakládal a byl hlavním autorem muziky. Jen na posledních dvou deskách "Vlnobytie" (2012) a "Ante Portas" (2007) složil drtivou většinu hudby a napsal veškeré texty. Ačkoliv těsně potom, co se tato zpráva dostala na veřejnost, jsem si říkal, jak asi budou znít Lunatic Gods bez Hiraxe v budoucnu, netrvalo dlouho a objevila se druhá otázka - jak bude znít Hirax bez Lunatic Gods?

Zatímco Lunatic Gods na oficiální vydání prvního počinu nové éry, minialba s názvem "Slnovraty", teprve čekají, ačkoliv už je online k dispozici k poslechu, Hirax již debut své nové kapely stihl vydat v prosinci. Ta kapela dostala jméno Ramchat a onen debut, jímž je shodou okolností rovněž minialbum, dostal název "Bes". Jak to tedy dopadlo?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

[K recenzi poskytl: Ramchat]

Videoklipy od Poisonblack, Soil a Steel Panther

28. ledna 2014 v 19:03 | Kaňour |  Music News
>>> Finská kapela Poisonblack kolem Villeho Laihialy, bývalého člena Sentenced, zveřejnila videoklip na píseň "Down the Ashes Rain" z loňské desky "Lyijy", která konkrétně vyšla 13. září u Warner Music Finland. Sledujte zde:


>>> Také hard rockeři Soil s tvorbou videoklipů nezáostávají a přichystali videoklip na píseň z nového alba "Whole". Natáčelo se k songu "Loaded Gun" a klip režíroval Joshua Allan Vargas.


>>> Nové album pomocí videa propagují rovněž glam metalisté Steel Panther, kteří vydali již druhý videoklip k písni z chystané novinky "All You Can Eat", jež má vyjít 1. dubna u Open E Records/KLS. Videoklip režírovaný Kirker Butlerem (známého především kvůli pracem na seriálu "Family Guy" alias "Griffinovi" v české distribuci) patří skladbě "The Burden of Being Wonderful". O nové desce si můžete přečíst tady.


Pretty Maids informují o svém novém počinu

28. ledna 2014 v 16:34 | MF |  Music News
Dánští veteráni Pretty Maids sice vydali svou poslední desku "Motherland" v březnu loňského roku, ale už v prosinci ohlásili, že začínají natáčet další album s názvem "Louder Than Ever". Jak se ovšem nakonec ukázalo, nejedná se o čistokrevný dlouhohrající počin...

"Louder Than Ever" je totiž zčásti tvořeno novými skladbami, které jsou celkem čtyři (v tracklistu níže na pozicích 1, 4, 9 a 12), zčásti pak nově nahranými songy, jež původně vyšly na starších albech Pretty Maids z let 1995-2006. Součástí kompletu je rovněž DVD s archivními záběry z 80. let, rozhovory a dalšími bonusy.

"Louder Than Ever" vyjde 21. března v Evropě a 25. března v Severní Americe. Obal se nachází vpravo, seznam písniček níže.

Proč se Pretty Maids pustili do počinu jako "Louder Than Ever", to vysvětluje vokalista Ronnie Atkins: "Měli jsme dva hlavní důvody udělat takovéhle album. Zaprvé, chtěli jsme, aby věci zůstaly v pohybu tím, že vydáme 'mezičlánek' před další 'opravdovou' studiovou deskou. Potom jsme byli zvědaví, jak budou starší písně znít se současnou sestavou kapely a v rukou našeho současného producenta Jacoba Hansena. Původní nápad byl udělat mix nově nahraných a zremixovaných skladeb, coverů a nových songů, ale nakonec jsme to trochu seřízli do téhle podoby. Záměrně jsme se rozhodli nepřetáčet materiál z 80. a začátku 90. let, protože je svým způsobem 'posvátný' pro nás i pro našeho fanoušky."

Tracklist "Louder Than Ever":
01. Deranged
02. Playing God
03. Psycho Time Bomb Planet Earth
04. My Soul to Take
05. He Who Never Lived
06. Virtual Brutality
07. Tortured Spirit
08. With These Eyes
09. Nuclear Boomerang
10. Snakes in Eden
11. Wake Up to the Real World
12. A Heart Without a Home

Lacuna Coil: obálka a tracklist novinky

28. ledna 2014 v 12:22 | MF |  Music News
Italové Lacuna Coil po nedávném odhalení názvu svého sedmého alba nyní zveřejňují také jeho obálku a seznam songů, které se zde objeví. Na obojí se můžete podívat okolo tohoto textu.

Jen připomeňme, že "Broken Crown Halo" vyjde 31. března (resp. 1. dubna v Severní Americe) pod značkou Century Media Records. Jeho produkce se ujal Jay Baumgardner (Evanescence, Papa Roach, P.O.D.), mastering pak dostal na starost Howie Hoffmann (Rammstein, Nirvana, Deftones).

Předcházející album Lacuna Coil se jmenovalo "Dark Adrenaline", vyšlo v lednu roku 2012 a šlo o druhou velkou nahrávku, na níž Italové spolupracovali s producentem Donem Gilmorem (Linkin Park, Bullet for My Valentine). Počin vyšel pod křídly Century Media v podobě standardního jewelcase CD, pak limitovaného CD s odlišným artworkem, který vytvořila samotná skupina, limitovaného CD+DVD digipacku, limitovaného CD+LP a nakonec limitovaného boxu s digipackovou verzí, kalendářem a třemi připínáčky.

Tracklist "Broken Crown Halo":
01. Nothing Stands in Our Way
02. Zombies
03. Hostage to the Light
04. Victims
05. Die & Rise
06. I Forgive (But I Won't Forget Your Name)
07. Cybersleep
08. Infection
09. I Burn in You
10. In the End I Feel Alive
11. One Cold Day

Eths vydají EP

27. ledna 2014 v 22:16 | MF |  Music News
Francouzští metalcoristé Eths vydají 14. března pod křídly Season of Mist nové EP s názvem "Ex Umbra in Solem". Půjde o první materiál kapely s novou zpěvačkou Rachel Aspe, jež na jaře loňského roku nastoupila na místo původní vokalistky Candice Clot. Minialbum bude k dispozici jako digipack ve striktní limitaci 1000 kusů a download.

Píseň "Ex Umbra in Solem", po níž bylo EP pojmenováno, je zbrusu nový song. Počin dále obsahuje tři živé kusy, jejichž záznam byl pořízen 24. října loňského roku v Paříži, a nakonec tři skladby z poslední desky "III" v přetočené verzi s Rachel za mikrofonem.

"III" vyšlo 6. dubna 2012 pod hlavičkou Season of Mist jako jewelcase CD, digisleeve CD a sběratelský box.

Tracklist "Ex Umbra in Solem":
01. Ex Umbra in Solem
02. Samantha [live]
03. Bulimiarexia [live]
04. Crucifère [live]
05. Voragine [Rachel on vocals]
06. Harmaguedon [Rachel on vocals]
07. Proserpina [Rachel on vocals]

Legion of the Damned - Ravenous Plague

27. ledna 2014 v 20:03 | Kaša |  Recenze
Holandští drtiči Legion of the Damned jsou pro mne asi tím nejukázkovějším příkladem toho, jak je hudební průmysl nevyzpytatelný. Dokud tahle parta fungovala (téměř 13 let, jen tak pro informaci) pod svým původním jménem Occult, neměl o ní nikdo ani páru. Tedy, abych to uvedl na pravou míru, myslím tím v mezinárodním měřítku, protože v té době jejich význam nepřesahoval posluchačstvo v podobě hudebně nadšených krajánků z jejich domoviny. Stačilo však, aby si v roce 2005 změnili název na Legion of the Damned a téhle kapely bylo najednou všude plno. Člověk by to pochopil, kdyby nějak výrazně upravili svou hudební tvorbu, jenomže Legion of the Damned hrají stále totéž, co drtili ještě pod svým původním jménem, takže nevím, co za tímto "zázrakem" stálo a upřímně řečeno to nepřipisuji ničemu jinému, než právě oné nevyzpytatelnosti scény.

Ačkoli se nejedná hudebně o žádnou exhibici dříve neslyšeného, ale o poctivou kombinaci šlapavého thrash/death metalu, podávají Legion of the Damned tuto recyklaci hudebních postupů starých mnoho let takovým způsobem, že to prostě nemůže nefungovat. Kdo od této party slyšel byť jen jediné album, tak ví naprosto přesně, jak zní těch zbývajících pět. Už na debutu "Malevolent Rapture", tedy pokud budeme chápat fungování pod aktuálním jménem jako samostatnou kapitolu, bylo jasně definováno, že hlavním gró bude v tomto případě kombinace zabijáckých kytarových riffů, slayerovských sól, zničujících bicí a nasraného řevu Maurice Swinkelse. Tomu by se sice dala i na novince úspěšně vytknout statika v rozsahu, kdy prakticky neuhne ze své charakteristické polohy, ačkoli pro mne osobně to v tomto případě není vyloženě na obtíž, protože jeho vokál na tento styl hudby padne jako ulitý.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!