Psyclon Nine - [Order of the Shadow : Act I]

27. prosince 2013 v 21:03 | Monsterfuck |  Recenze
Vzhledem k tomu, že jsme stránka zaměřená především na metalovou muziku, věřím tomu, že když prohlásím, že metal pro mě vždycky byl, je a asi ještě nějaký ten pátek bude jedničkou a žánrem, který mě obecně nejvíce oslovuje, asi tu nebudu sám a nejspíš se nás tu najde víc takových. Stejně tak - a to už tu také na různých místech několikrát padlo - jsem si ovšem během posledních řekněme dvou, tří let oblíbil taktéž tvrdou elektroniku, která svým pojetím i přístupem ve výsledku nemá zas tak daleko k extrémnímu metalu. Dnes si představíme skupinu, která oba tyto světy - tedy tvrdou elektroniku a tvrdý metal - v rámci své tvorby spojuje do jednoho celku…

Určitě každý z vás zná tunu industrial metalových kapel, a kdyby na to přišlo, jistě byste jich tu z fleku pěkných pár vysypali. Většinou je to ale jen normální metal, do toho práskneme pár vteřin rádoby industriální intro a do muziky nějaký nenápadný sampl v pozadí… nic proti takovým skupinám, sám mám spoustu hudby tohoto druhu rád, ale v tomhle případě bude dobré, když si pod kombinací elektroniky a metalu právě tohle představovat nebudete a na podobné věci hned zapomenete. Když jsem totiž výše zmiňoval, že dnes půjde o kombinaci tvrdého metalu a tvrdé elektroniky, rozhodně jsem tím nemyslel jeden sampl, ale opravdovou "diskotéku" s kytarami, kde se riffy a beaty mísí v jedno. A právě Američané Psyclon Nine jsou nádherným příkladem takového přístupu…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hancock hancock | 28. prosince 2013 v 14:23

Potešila ma táto skvelá recenzia s veľkou dávkou emocionality na moju podmienečne obľúbenú kapelu, dík. A prečo "podmienečne" obľúbenú?
Což o to, za muziku by som pokojne udelil aj 9/10, no Nero Bellum je pre mňa spevák bez gulí. To mu ešte, kurva, nikto nepovedal, že znie ako hračkársky transformer? Keď si toto uvedomím, veškerá "brutalita a agresivita" pre mňa stráca na sile.
Sám som kdesi napísal, že pri niektorých projektoch (hlasoch) je treba prijať pravidlá hry a len potom sa naplno ukážu a odhalia krásy (či škaredosti) ich estetiky. No pravidlo, že keď normálny hlas osekám, priškrtím, vykastrujem, elektronicky z neho vydlabem sonórnosť, k tomu pridám black metalové rekvizity a texty plné "desolations", tak potom  automaticky dostanem nejakého démona zla... tak toto pravidlo hry na mňa akosi nefunguje.
V súvislosti s touto kapelou som mal zaujímavý zážitok. V slúchatkách som mal pocit, že čím viac to ohulím, tým mi to viac sipí, tak som to dal na bedne. Poprosil som dcérku, či si to môžem trochu "osoliť". Keď prikývla a ohulil som to, s rozžiarenými očami vykríkla "jééj, škriatok!"... Potom sme sa chvíľu bavili o tej hudbe, pripomínala jej "vojnu hračiek". Kúrnik, uvedomil som si, akú má to neskazené dieťa pravdu.
Od tých čias, keď mám chuť na metalovú elektroniku akosi radšej siaham po Celldweller, kde si spevák zo mňa nerobí blbca, alebo po The Browning, kde skutočný groovy (rozumej "drážky do mozgu vyrypávajúci")vocal tie gule naozaj má.
Opäť opakujem, samotná hudba P9 je vynikajúca a "gule" nepostráda. A poznámka na záver- keď toto píšem, hrá mi The Winnery Dogs, skvelá partička okolo Mikea Portnoya a Ritchie Kotzena; uvedomujem si, aký má ten Ritchie aj napriek glamour minulosti dobrý spev... :-D

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 28. prosince 2013 v 17:38

Je pravda, že ten vokální projev je... no, hodně specifickej. Ale mně se to líbí. Jako chápu, že někomu to takhle upištěný a zefektovaný fakt nesedne, ale mně to tam do muziky pasuje a vůbec mi to nevadí, spíš naopak, ten vokál mi přijde hodně dobrej :)

Jinak chudák dcérka, pouštět jí zrovna Psyclon Nine :-D

3 hancock hancock | 28. prosince 2013 v 20:04

Dík za celkom pokojné prijatie môjho názoru. Možno mi uznáš i to, že so spevákom typu Jonnyho McBee z The Browning by Psyclon Nine proste nemalo chybu !!

Inak, malá počula už aj tažšie kúsky, napríklad Mashuggah, no vydrží tak jednu dve skladby. Najdlhšie vydržala so mnou počúvať Anathemu (celú dosku!), čo sa dosť divím, lebo priveľa vzruchov tam nebolo. Napokon, prvý koncert naživo (Dream Theater) si vypočula už v maminom brušku. Má 5 rokov. :-D

4 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 29. prosince 2013 v 2:13

Tak nevím, proč bych měl vyvádět, když si někdo myslí něco jinýho nebo to vidí (slyší) jinak... vždyť tak to má bejt :)

Ale Psyclon Nine se mně líbí tak, jak je teď, takže si to s jiným zpěvákem ani nepředstavuju :-D Jsem ale každopádně hodně zvědavej, jak si to Bellum dávat živě, jestli to zvládne vytáhnout stejně jako na desce... v dubnu budou Psyclon v Praze, tak to zajdu zkontrolovat :)

Jinak prcek má koukám docela kvalitní školu :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama