Heiden, Et Moriemur, Llyr: Praha, 7.12.2013 / Plzeň, 8.12.2013

12. prosince 2013 v 21:44 | Prdovous / Ježura |  Reporty

Praha - HooDoo, 7.12.2013 [Prdovous]


Je tomu měsíc a rok, co se v Praze naposledy ukázali brněnští bardi Heiden. Tehdy předskakovali německým Heretoir, spolu s liberečáky Drom a místními alternativci Tengri. Bylo to moje první setkání s kapelou vůbec a odnesl jsem si z jejího vystoupení ty nejlepší možné dojmy - byl jsem tedy zvědav, jak se s publikem popere letos. O zbylých dvou kapelách, totiž o plzeňských Llyr a domácích Et Moriemur, jsem slyšel pouze podle jména, o jejich hudbě jsem věděl pouze to, že hrají doom metal - což je také dosti široká škatule, jak se v průběhu večera ukázalo. Do vinohradského klubu HooDoo jsem docválal tramvají zhruba půl hodiny po ohlášeném začátku - a asi tak další tři čtvrtě hodinu jsem lelkoval nad pivem, než začala hrát první kapela. Vyzvedl jsem si tedy alespoň objednávku v podobě novinky Heiden, "A kdybys už nebyla, vymyslím si tě", a trika, jež vydání doprovází - a musím říct, že to se po grafické stránce zatraceně vyvedlo. Motiv labutě a nočního nebe, odkazující na jednu z písní alba, je skutečně krásný.

To už ale na pódium právě přichází první doomaři Llyr. Ti sice naladili kdovíkdy, nicméně se poté odebrali zpět k baru. A popravdě, vůbec se jim nedivím, protože platící návštěvníky bych spočítal na prstech svých rukou a až v průběhu večera bych si k počtům musel půjčovat ruce cizí. Llyr i přesto předvedli skvělý, energický set složený dle všeho jak ze skladeb z předchozí desky, tak z připravovaného alba, které má vyjít někdy příští rok. Bohužel, v nevytopeném, chladném HooDoo, navíc v nešťastné pozici první kapely, se plzeňským nepovedlo strhnout ani tu hrstku lidí postávajících u pódia, nezbývalo tedy než přát kapele lepšího přijetí na domácí půdě o den později.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kverd kverd | Web | 12. prosince 2013 v 22:50

Zdar klucí, dík za Vaše pohledy, jen nad jednou věcí mi fakt zůstavá rozum stát: kde všichni pořád berou tu moji nervozitu, asi podle obličeje nebo fakt nevím :-D. V Praze bylo lidí málo, ale že by nám to nějak extra vadilo se skutečně říct nedá. Celý koncertování k Akunvst berem jako vítanou změnu klima oproti zkušebně nebo studiu do který jdem s nulovým očekáváním, čili návštěvnost nebo reakce kohokoli s náma nijak nehejbou. Pokud můžu mluvit za sebe, hrálo se mi fajn v Praze i Plzni a hlavně: rádi jsme se zase po čase potkali s lidma.

2 Prdovous Prdovous | 12. prosince 2013 v 23:13

Tím obličejem nejsi moc daleko od toho, z čeho jsem vycházel :) Já si k tomu ještě přidal skromný projev k publiku, vůbec celkové vystupování a nervozita byla na světě. Ale je dost možný, že můj pohled byl hodně zkreslený tím, že mi během pražského koncertu fakt nebylo moc dobře a zase jsem někde viděl v něčem něco, co tam fskutečnosti vůbec nebylo :)

3 Ježura Ježura | 12. prosince 2013 v 23:14

[1]: Asi by se k tomu měl vyjádřit hlavně kolega Prdovous, ale já bych řek, že někdo může za nervozitu snadno zaměnit tvůj mimořádně civilní projev mezi skladbama. Ono to tak vážně maličko působí, ale na druhou stranu to aspoň mně pasuje ke všemu, co se během vašeho koncertu na pódiu děje, takže je to naprosto v pohodě :-)

4 Ježura Ježura | 12. prosince 2013 v 23:14

Kruci, tak byl chlapec nakonec rychlejší :-D

5 kverd kverd | Web | 13. prosince 2013 v 0:07

Prdovous: No to asi ano, civilní vystupování k Heiden patří, co hrajeme živě a obličej mi zřejmě už taky zůstane :-D

6 Prdovous Prdovous | E-mail | 13. prosince 2013 v 13:53

[5]:Vím, toho jsem si všiml už před rokem v Chapeučku, ostatně k hudbě Heiden snad nic nehodí víc, než civilní vystupování. Jen tehdy mi to asi přišlo jiný (uvolněnější?) no :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama