Hail of Bullets - III: The Rommel Chronicles

11. prosince 2013 v 22:02 | Ježura |  Recenze
Pro ty z vás, kteří jsou dějinami nepolíbení, si dovolím recenzi uvést v trochu netradičním duchu, konkrétně malou lekcí dějepisu. Erwin Johannes Eugen Rommel byl německý důstojník proslulý zejména velením takzvaným Deutches Afrika Korps, tedy tankové armádě, která mezi lety 1941 a 1943 operovala v severní Africe. Velké uznání si vysloužil již v roce 1917, kdy byl za fatálně úspěšnou pěší ofenzívu v rámci bitvy u Caporetta oceněn nejvyšším německým vojenským řádem Pour le Mérite, dále sehrál klíčovou roli při obsazení Francie v únoru 1940, kdy se 7. tankovou divizí, takzvanou "divizí duchů", prolomil francouzskou obranu a připravil půdu postupující německé invazi. V rámci afrického tažení si v hodnosti polního maršála vysloužil přezdívku "pouštní liška" a po stažení německých vojsk z Afriky byl pověřen inspekcí Atlantického valu, tedy opevnění, které mělo zabránit spojenecké invazi do Evropy. Na konci války se zapletl do plánovaného atentátu na Adolfa Hitlera, což Rommela nakonec postavilo před volbu, zda předstoupit před vojenský soud a nechat se popravit bez vojenských poct, nebo spáchat důstojnou sebevraždu. Zvolil druhou možnost a 14. října 1944 spolkl kyanidovou kapsli. Polní maršál Erwin Rommel byl geniálním taktikem a jedním z nejlepších tankových velitelů všech dob, který si vysloužil respekt jak mezi svými vojáky, tak mezi svými nepřáteli.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hellhammer Hellhammer | 12. prosince 2013 v 16:37

Tak nějak nevím pánové:D

První počin HOB mě docela dostal,líbila se mi ta agrese,drive,technika a k tomu skvělé texty.Dvojka nebyla taky marná,ale už toho na mě tady začíná být moc stejného,pořád stejné postupy,je to relativně dost předvídatelné a ani tu agresi už to nemá tak vyšponovanou.

Pan Van Drunen je sice pořád jed plivající saň,bubeník Warby je střelec,ale celé mě to moc nebaví,čekal jsem trochu víc,než jen obšlehlé postupy z dvou desek předešlých..Texty úrovně master, to tentokrát nezachrání

Pestilence se svým Obsideem je letos,podle mě,přímo deklasovali..

6/10

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 12. prosince 2013 v 19:24

Já osobně jsem nový Pestilence neslyšel, tak nemůžu moc soudit :) Ale obecně mě baví spíš ten špinavější death metal než ten techničtější, takže Pestilence nikdy nebyli moc v okruhu mýho zájmu, takže bych to ani nemoh nějak pořád posoudit :)

Debut HOB je rozhodně top, ta deska je fakt náhul, ale tahle nová mi taky přijde dost dobrá, na rozdíl od nudnější dvojky...

3 hancock hancock | E-mail | 13. prosince 2013 v 8:51

Trochu nadsadená záležitosť, a to nie len tu... Áno, kvalitný thrash (nič viac, nič menej), klasický thrashový spev-nespev (skôr nezaujímavý), aranže som počul v tomto žánri už aj pestrejšie a tvorivejšie...
Čo ma však od tejto kapely doslova odpudzuje, to je tzv. vojnová tématika! No čo som blázon, aby som počúval o vojnovom mumraji a tváril sa pritom, aké je to dobré a zaujímavé? Skôr sa nemôžem ubrániť smiechu, keď záhrobný hlas označuje slovom "hero" masového vraha, a kapela si myslí, aká je dobrá a originálna! Skúšal som počúvať iba hudbu, no znalosť angličtiny ma nedokázala uchrániť od kadejakých "war decisions" a iných kravín, ktoré by som radšej prenechal na Turisas či Sabbaton... Akí by len HOB mohli byť celkom dobrí a (pre mňa) počúvateľní pri inej tématike!
Mám pocit, že jediní, čo sa dokázali vysporiadať s touto témou s nadhľadom a zábavou sú (pane Monsterfucku,)akísi Five Finger Death Punch !
BTW, recenzie klasicky veľmi dobré, páni recenzenti, takže nič osobné... :-)

4 hancock hancock | 13. prosince 2013 v 13:11

Čítam to po sebe a vidím, že som v návale emócií použil nesprávne pojem "thrash". Ospravedlňujem sa, mal som samozrejme na mysli "death".
Inak, za ostatným si stojím. :-)

5 Hellhammer Hellhammer | 13. prosince 2013 v 13:24

To Hancock:právě,že válečná tématika dělá tuhle kapelu zajímavou a je to rozhodně mnohem lepší,než klasická vyčpělá deathová lyrika,kterou má každá druhá kapela,a která se ohání čerty,ďábly,smrtí,ohněm,chcíplejma zvířatama a lidskejma vnitřnostma,když to přeženu...

Tohle je právě originální,zajímavý,je to o něčem,dokonce to má i souvislej příběh.A to,že někdo označí vraha za "hero",je hodně vytržené z kontextu,může to třeba popisovat,jak si ten daný vrah,stál v očích svých spolubojovíků,atd atd...

Je vidět,že to Drunena ta historie baví, a rozhodně mu nechybí přehled i nadhled.

Vím,že každému se líbí něco jiného,ale stěžovat si u HOB na špatné texty,je jako kdybych si stěžoval,že Slipknot mají špatnou show.Show mají,narozdíl od hudby, právě dotaženou na maximum,a stejně tak texty HOB,jsou to jediné co je na téhle desce 100%!

6 hancock hancock | 13. prosince 2013 v 13:38

Hellhammere, súhlasím s tvojím výčtom "vyčpělé deathové lyriky", ibaže ja by som k tomu kľudne pridal aj vojnovú tématiku. Mám na to asi osobný psychický blok, no už od puberty ma označovali za "pacifistu". Mám dojem, že k tejto téme pre mňa povedali dosť už kedysi pred sto rokmi Status Quo v skladbe In The Army Now. Teraz ma to dokáže iba otráviť.
Proti HOB (v muzike) nemám nič.
A dobré deathové témy naznačili už Strapping Young Lad - mesto (city), odcudzenosť, psychika v extrémnych situáciach, etc... A ešte ich je určite kopec...

7 Hellhammer Hellhammer | 13. prosince 2013 v 14:12

Tak jasně,každého to baví jinak,pro mě jsou třeba další top v deathu a textech Hypocrisy a jejich sci-fi,ufo,jiné dimenze atd..i když v poslední době mají už také některé texty více klasické..

SYL jsou také na výši,to souhlasím,je v tom i taková ta Devinova ironie v textech(Far Beyond Metal,Fucker atd..).

Mě právě historie,i historie vojenství baví,zajímá mě a proto si rád poslechnu v metalu zajímavý text o historii,válkách atd..

I když se shodneme v tom,že co předvádějí Sabaton(kteří toto téma proflákli v metalu momentálně asi nejvíc),mi už úplně nesedí,jejich texty jsou takový: "hej hou jdeme do války a střílíme,nepřítel padá"
...

Ale HOB mě právě oslovili texty,že je to takové osobité,výpravné a není to prvoplánové hero pokřiky.
Narozdíl od jejich hudby,která mě osobně, opravdu hodně bavila jen na prvním cd,jak jsem napsal výše:)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama