Five Finger Death Punch - The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Volume 2

17. prosince 2013 v 22:22 | Ježura |  Recenze
Na naší skromné stránce se jméno Five Finger Death Punch neobjevuje zdaleka poprvé, ale kdyby se tu náhodou našel někdo, komu to stejně nic neříká, zkusím kapelu trochu uvést. Tak tedy... Five Finger Death Punch jsou kapela, která zejména v zámoří požívá ohromné popularity a o které její fanoušci neřeknou jediné křivé slovo. Spíše je pravděpodobnější, že se od těch fanatičtějších z nich doslechnete něco ve stylu, že jsou Five Finger Death Punch noví Iron Maiden, nejnašlapanější moderní kapela a tak dále a tak dále. A tito příznivci kapely mají letos opravdu hody, protože milí muzikanti stihli v druhém pololetí vydat hned dvě desky, nebo lépe řečeno dvě části jedné desky jménem "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell". Její první část si od kolegy stejně jako starší počiny Five Finger Death Punch vysloužila takřka absolutní hodnocení, takže je na čase podívat se, jak se vydařila část druhá...

Srovnávat kolegovu devítku první části (neřku-li devítky pro desky "American Capitalist" a "The Way of the Fist" a skoro-devítku pro "War Is the Answer", jejichž recenze se u nás taky objevily) se známkou, kterou uděluji já dvojce, by však mohlo být krapet zavádějící, takže vyložím karty na stůl hned z kraje. Ze starších počinů Five Finger Death Punch jsem slyšel akorát první díl "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell" (takže starší desky nekomentuji) a ten je podle mého prostě pitomý až hrůza a nemám šajnu, odkud se ta devítka vzala. Tehdy jsem to trochu rozvedl v hodnocení pod recenzí, takže komu by nestačilo tohle povídání, může si počíst ještě tam, ale popravdě to asi nebude moc potřeba. "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Volume 2" je na tom totiž prakticky stejně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 17. prosince 2013 v 22:44

Já jsem se už s poslechem neobtěžoval, protože stejně vím, že by mi z toho zase bylo na blití. Slyšel jsem jen Battle Born a cover House of the Rising Sun a oboje jsou naprosto totální a naprostý píčoviny... tyhle dva songy jsou fakt špatný i na poměry 5FDP, což je kurva co říct...

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 17. prosince 2013 v 22:48

Jo a ještě jedna věc - " Chtěl jsem napsat, že nechápu, co na tom všichni ti lidé tak žerou, ale bylo by to stejné, jako se pozastavovat nad enormní popularitou televize Nova nebo bulvárních deníků. Prostě dejte lidem laciné a prázdné pozlátko a oni vám urvou ruce a ještě rádi zaplatí."

To přirovnání je naprosto přesný...

3 Dunce Dunce | 18. prosince 2013 v 10:15

Mě to teda nijak zvlášť neotravuje, na druhou stranu nic extra takže bych byl s hodnocením někde mezi. Nevíte někdo co se děje s Mudvayne? Jestli se plánujou dát v blízký době dokupy?

4 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 18. prosince 2013 v 14:36

Pokud vím, tak u Mudvayne zatím furt nic... nebo jsem aspoň nic nezachytil. Zpěvák a kytarista aktuálně dělají na nový desce Hellyeah, basák teď nedávno rozjel novej projekt s názvem Kurai. Ale u samotnejch Mudvayne zatím pořád asi ticho...

5 hancock hancock | E-mail | 18. prosince 2013 v 18:08

Pôvodne som sa nechcel zapájať do debaty o 5FDP, pretože mi je jasné, že v tomto magazíne (až na nK_!)im "pšenka nepokvete". Dobre. Veď koľko ľudí, toľko názorov. Čo už s vami...
Len nech mi, prosím, nikto nehovorí, že prijímam hovno na zlatom podnose, ak ma proste muzika tejto kapely baví. Rovnaký extrém ako nekritické prijímanie a zbožňovanie tejto kapely je aj hádzanie ich do kanála a označovanie nulovou hodnotou! ROVNAKÝ EXTRÉM ! Objektívna pravda (ak vôbec existuje) bude asi kdesi uprostred.
Ja jednoducho milujem ten pocit v žalúdku, keď v  skladbe Lift Me Up Ivana Moodyho vystrieda Rob Halford; nie je to o nič horšie ako "dřevní" Judas Priest, ba skôr ide o novú inkarnáciu NWOBHM, len nie z Británie ale z Ameriky. Mal som to šťastie (alebo 5FDP mali to šťastie?), že som to počul ako prvé a tým si ma kapela nadobro získala.
Že americká arogancia a nadutosť? Klídek. No a čo? Iba PRAVIDLÁ HRY ! Tie to vyvažujú vysokou porciou nadhľadu. A to Nova nemá. Že komercia a popmetal? Fajn. Ak prináša takú produkciu, drive a vysoký "fun" faktor, prečo by som to mal odmietať? Ach, keby takáto komercia znela z našich rádií! Veď je to špičkové.
Že sa tam nájdu aj píčoviny? Iste. Ale na to, páni, máte na prehrávačoch gombík s dvojitou šípkou.

6 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 18. prosince 2013 v 23:28

To o pop metalu tvrdil jen nK_! :D

7 Mx19 Mx19 | 19. prosince 2013 v 18:15

O něco slabší než první díl, ale i tak tuctové. Vůbec nehápu, jak tuhle kapelu někdo můe nazvat komerční srač***, neříkám, že to není komerční, jednoduché to rozhodně je a taky se to dobře poslouchá. Neříkám, tím že poslouchám jen komerčí hudbu, já to míchá i z jinými skupinami jako je machin head nebo Dream theater a zároveň poslouchám komerčnější skupiny jako je A7x nebo FFDP. Celkově hodnotím jejich poslední dvě alba jako jejich vrchol kariéri, naprostá bomba!
Hodnoení FFDP:
1. TWOTF 8/10
2. WIA 7/10
3. AC 9,5/10
4. TWSOH1 10/10
5.TWSOH2 8/10

8 Kaša Kaša | E-mail | Web | 19. prosince 2013 v 20:01

Za mě jen krátce a radši bez bodů, protože jsem zvládl sotva jeden poslech a do druhého se mi zrovna nechce. 5FDP možná vypadají dobře, technicky to taky zní dobře, ale hudebně je to pořád stejná sračka, jako byla všechna předchozí alba. Chápu, že se to někomu líbí, taky mám své úchylky, ale z mého pohledu jsou 5FDP neuvěřitelně přeceňovaná kapela, jejíž umělecké ambice se vyčerpaly hned na debutovém albu. Od té doby totiž drhnou pořád to samé, jen ještě o třídu horší.. Toliko pozornosti si takhle slabá nahrávka prostě nezaslouží..

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama