Dark Tranquillity, Death Angel, Tristania: Praha - Futurum, 27.11.2013

3. prosince 2013 v 21:46 | Ježura |  Reporty
Hudební událost, jejíž průběh se pokusím shrnout v následujících řádcích, byla svým způsobem jedinečná. Nejde ani tak o samotné obsazení, protože všechny vystupující kapely (snad s výjimkou dvojice Extrema a Adimiron, která celý večer otevírala) nejsou na českých pódiích nijak zvlášť ojedinělým úkazem. Kdepak... tím, co tento koncert vyčlenilo z řady dalších, byla skutečnost, že se v jeden večer na jednom pódiu sešla sestava složená hned ze dvou turné. Potemnělé duo Dark Tranquillity-Tristania doplnila thrashová sestava pod vedením slovutných Death Angel a já se přiznám, že mi to nebylo ani trochu po chuti. Nic proti samotným kapelám, ale dost jsem se obával, že dojde ke střetu dvou zcela odlišných nálad a výsledek tím nakonec utrpí. No, a když už jsem se tu vyznal ze svých obav, slušelo by se hned vzápětí zmínit, že se tyto obavy nakonec ukázaly jako liché. Vezměme to ale postupně...

Večer zahájili svým vystoupením italští Extrema, kteří se pokusili publikum rozehřát agresivním mixem progu, thrashe a kdovíčeho ještě. A vzato kolem a kolem to nebylo vůbec špatné. Mimořádně ostrý zvuk kytar sice občas trochu pohřbíval melodiku riffů, ale i tak to šlo poslouchat. Smeknout musím před nasazením, s jakým Extrema vyrukovali, protože svou slabou půlhodinku odehráli v takovém tempu, že by se z toho mohla poučit celá řada prvoligových kapel. Na druhou stranu to ale občas bylo trošinku přes čáru a neustálé hecování k circle pitu, když před pódiem postávalo tak padesát lidí, zafungovalo spíš opačně. Otvírák to ale byl příjemný, o tom žádná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Xichty.cz (autor: Jiří Čižmar)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evil Evil | Web | 14. prosince 2013 v 20:35

já jsem si koncert užila.. nejraději mám právě poslední Dark Tranquillity.. prostě srdcovka.. trash moc nemusím, ale poslechnu si jej.. ale není to ta hudba, ze které mám husí kůži a zrychlenej tep.. což se o DT zrovna říct nedá.. vybrali mi v setlistu moje nejoblíbenější kousky a jsem ráda, že zahráli jak starší, tak nový pecky.. Mikaela mám hrozně ráda.. třeba jsem vůbec nedoufala, že si vzpomene, že můj xicht už kdysi před dvěma rokama viděl na koncertě v Mnichově :-)

2 Ježura Ježura | 14. prosince 2013 v 20:51

To je fajn, že se ti koncert líbil! A jo, Mikael je vážně fajn týpek :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama