close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Prosinec 2013

Kult - Unleashed from Dismal Light

31. prosince 2013 v 21:58 | Monsterfuck |  Recenze
Povězme si upřímně… co lze asi tak čekat od kapely, která si vystupuje v paintu, veškeré její fotky i obaly jsou striktně černobílé a navíc si do svého názvu vetkne hrdé slovo Kult. Pokud vás byť i jen náznakem napadlo něco o black metalu, pak je váš odhad naprosto správný.

Italská čtveřice vznikla na začátku tohoto tisíciletí, ale soudě dle obsáhlosti diskografie, pánové asi nemají potřebu sypat nosiče se stejnou kadencí, s jakou své blastbeaty sype světoběžnický bubeník Gionata Potenti, jenž mimo Kult hraje či hrál asi tak ve stovce kapel (namátkou třeba Glorior Belli, Acherontas, Hiems, Benighted in Sodom, Tundra, Handful of Hate, Frostmoon Eclipse, Tumulus Anmatus, jako host se mihl i v českých Silva Nigra… má toho na triku fakt kotel). To v překladu znamená, že Kult doposud spáchali jedno demíčko, jeden split se srbskými kolegy The Stone a v roce 2006 dlouhohrající debutovou fošnu s názvem "Winds of War", jež nabídla dost konzervativní a syrový black metal, nicméně v kvalitě více než solidní…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Stormess - Stovky tváří

31. prosince 2013 v 20:32 | Prdovous |  Recenze
Rocková smečka o čtyřech hrdlech ze stověžaté Prahy, fungující zhruba od roku 2007 - tak by se ve stručnosti dali popsat Stormess, kteří letos vypustili do světa svojí druhou studiovku "Stovky tváří". Tři roky starou debutovku "Sny" jsem neslyšel, to ale může být v dnešní recenzi svým způsobem výhoda, jak se můžete dočíst níže. Myslím, že není nač otálet a můžeme začít… třeba od prvních dojmů.

Album vás uvítá (skoro) černobílou obálkou znázorňující ženská (alespoň doufám) záda, na nichž spočívají čtyři ruce, každá s jinak obarvenými nehty. Otočíte-li jewelcase, v němž je CD uloženo, uzříte hrudník se zakrytými ňadry a nahlédnete-li do bookletu, nejspíš vás čeká menší překvapení. Čtyři ruce s obarvenými nehty nepatří totiž nikomu jinému, než čtyřem členům kapely, což pro některé posluchače může být dejme tomu nevšední. Trochu mi v něm chybí texty, ale chápu, že náklady obnášející vydání desky nejsou nejmenší, a pokud je kapela hradí z vlastní kapsy, je lepší booklet se slušně zpracovanými fotkami, než vůbec žádný. Navíc jsou všechny texty v češtině a dobře srozumitelné z poslechu alba.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Stormess]

Nová deska Judas Priest v příštím roce

31. prosince 2013 v 19:09 | Kaňour |  Music News
To, že heavy metalová legenda Judas Priest chystá nové album, jste se mohli již před nějakou dobou dočíst zde, nyní kapela přichází se stručnou, ale jasnou informací. Nový dlouhohrající počin vyjde v roce 2014. Nástupce poslední desky "Nostradamus" ještě nedostal svůj název, jisté však je, že to bude první album, na jehož přípravě se nebude podílet zakládající člen, kytarista K. K. Drowning, který Brity opustil v roce 2011.

Kapela za sebou zanechala krátkou zprávu: "Přejeme všem našim fanouškům skvělé Vánoce a velice metalový nový rok. Vydáme nové album někdy v roce 2014, takže vydržte!"

Nové album se stane nástupcem historicky prvního koncepčního opusu Judas Priest nazvaného "Nostradamus", který pojednával o francouzském, taji obklopeném lékaři Nostradamovi a který vyšel 16. června 2008.

NARTTU, STONEHILLS, PHOENIX IN FIRE - České Budějovice, mc Fabrika (3. ledna 2014)

31. prosince 2013 v 18:31 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
NARTTU, STONEHILLS, PHOENIX IN FIRE - České Budějovice, mc Fabrika (3. ledna 2014)

Že se začátkem roku žádné zajímavé koncerty nekonají? Ale kdeže! Pokud vám tepe srdce pro rockovou muziku, měli byste hned 3. ledna vyrazit do českobudějovického Music clubu Fabrika. Vystoupí zde totiž trojice kapel z jižních Čech - NARTTU, STONEHILLS a PHOENIX IN FIRE.

Přímočarý rock s českými texty a zpěvnými refrény předvedou NARTTU, kteří jsou na scéně sedm let. V jaké jsou nyní formě, se můžete přesvědčit například na ww.bandzone.cz/narttu.

Těsně před Vánocemi se zde totiž objevil nový videoklip ke skladbě Strašák Viktor.

Nový klípek mají také STONEHILLS, kteří svým našlapaným bigbítem NARTTU skvěle doplní. Mladá kapela z Vodňan letos v létě vydala své nové CD s názvem Zrození.

Zajímavou novinkou na tuzemské kytarové scéně jsou českobudějovičtí PHOENIX IN FIRE. Výrazné klávesy, ženský vokál... Podobně laděný symfonický metal v Českých Budějovicích příliš kapel nehraje, proto je třeba každou novou vlaštovku podpořit.

Jestli vyhledáváte mladou krev na tuzemské rockové scéně, neměli byste v pátek 3. ledna ve Fabrice chybět. Večírek vypukne ve 21 hodin!

ODKAZY:

MC FABRIKA - www.mcfabrika.cz

[tisková zpráva]

Distorted Harmony - první ukázky ze studia

31. prosince 2013 v 16:22 | Monsterfuck |  Music News
Oficiálně jsme dokončili nahrávání všech skladeb pro naše druhé album! Zde je video, které jsme pro vás vytvořili, s prvními ukázkami ze studia a speciálním novoročním songem kapely:
Podívejte se na video na YouTube

Také odpočet naší Indiegogo kampaně se blíží ke konci - zbývá už jen 5 dní, abyste nás mohli podpořit a dostat pár skvělých a unikátních výhod jako: podepsané a věnované druhé album, speciální edici trička "I made it happen", mikinu s naším jménem a logem a mnohem víc…
Díky vám jsme už dosáhli 70% našeho cíle! Každý příspěvek se počítá a opravdu pomáhá.

-----

We have officially finished recording all the tracks for our second album! Here is a video we have made for you with the first sounds from the studio and a special New Year song by the band:
Watch the video on YouTube

Also, the countdown for our Indiegogo campaign is nearing the end - only 5 days left to support us and get some cool & unique perks like: a signed and dedicated 2nd album, a special edition "I made it happen" T-shirt, a hoodie with our name and logo on it and much more...
Thanks to you, we already reached 70% of our goal! Every contribution counts and helps us a lot.

Distorted Harmony Indiegogo page

[tisková zpráva kapely]


Zatokrev chystají další desku

31. prosince 2013 v 12:42 | Monsterfuck |  Music News
Švýcarska sludge/metalová formace Zatokrev ohlásila přípravy svého čtvrtého dlouhohrajícího alba. Příliš informací o novince ale prozatím není známo - Švýcaři prozradili jen to, že by měl počin vyjít v příštím roce a že se nový materiál ponese v duchu skladby "Angel of Cross" z poslední desky "The Bat, The Wheel and a Long Road to Nowhere". Zanedlouho by prý však měl být oznámen název novinky.

Zatokrev vzkázali: "'Angel of Cross' pro nás byla přirozenou, speciální a magickou částí skladání, která nám ukázala zcela nové směry a možnosti, jak vytvářet příští desku(y)."

"The Bat, The Wheel and a Long Road to Nowhere" vyšlo v srpnu 2012 u Candlelight Records na CD. V letošním roce se pak pod značkou Pelagial Records, což je firma patřící členům skupiny The Ocean, objevila vinylová reedice jako 2LP v průhledné podobě a s novým obalem, který je k vidění vpravo. Limitace činí 300 kopií.

Na co se nedostalo #29

30. prosince 2013 v 21:47 | Monsterfuck |  Minirecenze
Entrails - Raging Death (13. května, Metal Blade Records)
death metal, Švédsko

Švédští Entrails jsou nezvyklý úkaz na severské death metalové scéně. Kapela, která vznikla v roce 1990, fungovala osm let, ovšem nezmohla se na jediné album, protože údajně nebyla spokojena se svou tvorbou, se po desetileté pauze vrátila na scénu, aby v aktuální dekádě začala sekat jednu skvělou desku za druhou. "Raging Death" navazuje na své úspěšné předchůdce a přináší poctivou tři čtvrtě hodinku chrastivého death metalu, jak jej kdysi zprofanovali At the Gates či Grave.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. In Pieces - 04:47
02. Carved to the Bone - 04:30
03. Bloodhammer - 05:12
04. Headless Dawn - 04:24
05. Cadaverous Stench - 05:56
06. Descend to the Beyond - 05:01
07. Death League - 03:58
08. Chained and Dragged - 04:23
09. Defleshed - 02:14
10. The Cemetery Horros - 05:24

Autor: Kaša

Gnaw - Horrible Chamber (15. října, Seventh Rule Recordings)
noise / sludge / drone, USA

Americká pětice vedená Alanem Dubinem sice není ve světě kdovíjak známá, svým debutovým počinem "This Face" už však pár posluchačů zaujmout dokázala, přinejmenším v rámci domácí scény v New Yorku. Letošní rok přinesl na podzim pokračování v podobě řadovky "Horrible Chamber", která tři roky starého předchůdce v hnusu a špíně ještě o něco překonává.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Humming - 05:26
02. Of Empers - 05:14
03. Water Rite - 07:04
04. Worm - 04:48
05. Widowkeeper - 09:43
06. Vultura - 06:31
07. This Horrible Chamber - 12:05

Hodnocení: 8,5/10
Autor: Prdovous

James LaBrie - Impermanent Resonance (29. července, InsideOut Music)
modern metal, USA

Jméno James LaBrie asi není nutno nijak obšírněji představovat, protože status, jehož dosáhl se svou domovskou kapelou Dream Theater, je dost velký, aby se o nich dalo mluvit o jedné z největších kapel současnosti. To, že to už dávno není "jen" zpěvák Dream Theater, ale realizuje se prostřednictvím sólových alb, taktéž není velká novinka, takže se krátce podívejme na zoubek tomu aktuálnímu, které nese titul "Impermanent Resonance".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Agony - 04:22
02. Undertow - 04:03
03. Slight of Hand - 05:21
04. Back on the Ground - 04:05
05. I Got You - 03:46
06. Holding On - 04:53
07. Lost in the Fire - 03:52
08. Letting Go - 04:17
09. Destined to Burn - 04:00
10. Say You're Stil Mine - 03:32
11. Amnesia - 03:44
12. I Will Not Break - 03:52

Hodnocení: 7/10
Autor: Kaša

Nocte Obdcuta - Umbriel (Das Schweigen zwischen den Sternen) (8. března, MDD)
avantgarde black metal, Německo

Nocte Obducta je skupina, o níž mám sice už dlouhé roky ponětí, nicméně až doposud jsme se vzájemně vyhýbali, upřímně si nejsem jistý, jestli jsem kdykoliv předtím od těchto Němců slyšel byť i jen jediný tón. Ledy se podařilo prolomit až v letošním roce s aktuální novinkou "Umbriel (Das Schweigen zwischen den Sternen)" a jediné, co mohu říct, je to, že jsem vážně debil, že jsem se do muziky Nocte Obducta nepustil už dřív…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Kerkerwelten - Teil I - 03:46
02. Gottverreckte Finsternis - 04:39
03. 01-86 Umbriel - 05:29
04. Dinner auf Uranos - 13:53
05. Mehr Hass - 06:38
06. Leere - 14:17
07. Ein Nachmittag mit Edgar - 08:24
08. Reprise Dinner auf Uranos - 04:23
09. Kerkerwelten - Teil II - 07:08

Onslaught - VI (11. září, AFM Records)
thrash metal, Velká Británie

Thrashový uragán jménem Onslaught si pro letošní rok připravil své šesté album příznačně nazvané "VI" a buďte si jistí, že to je pořádný nářez, což je ostatně asi tak jediné, co od nich lze očekávat. To ale neberte jako výtku, protože tahle parta to umí na jedničku. Přestože nikdy nepatřila mezi věhlasné stylotvůrce, ani největší hvězdy žánru, tak se jí dnes vyrovná jen málokdo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. A New World Order - 00:36
02. Chaos Is King - 04:05
03. Fuel for My Fire - 05:05
04. Children of the Sand - 06:04
05. Slaughterize - 04:01
06. 66'Fucking'6 - 05:11
07. Cruci-Fiction - 05:08
08. Dead Man Walking - 04:05
09. Enemy of My Enemy - 05:09
10. Shellshock - 06:38

Autor: Kaša

Gehenna - Unravel

30. prosince 2013 v 19:49 | Monsterfuck |  Recenze
Gehenna je skupina, kterou bychom mohli bez většího přemýšlení zařadit do tolik proslulého ranku kultovních black metalových kapel z Norska. Vznik Gehenna se datuje do začátku 90. let a za dobu svého fungování na konto nastřádali množství vysoce kvalitních počinů. Nicméně se jedná spíše o "legendu druhé třídy" - nikoliv co do kvality tvorby, ale co do proslulosti. Těmto Norům se totiž evidentně nepovedlo se dostat na úroveň, kdy by jejich jméno bylo známé všem posluchačům metalu napříč všemi subžánry, jako je tomu třeba v případech Emperor, Immortal, Satyricon, Mayhem, Burzum a pár dalších. Gehenna spíš patří ke kapelám, jež jsou kultem jen pro ty zasvěcené, kteří nemají přehled jen tak po povrchu, ale s oblibou se prohrabují hlubinami black metalového žánru a pátrají po klenotech, jichž je zde obrovská spousta a Gehenna mezi ně bezesporu patří.

Nezřídka se stává, že je nějaká skupina na začátku své cesty ostrá a nekompromisní, ale postupem času se přestává bát experimentovat, zpomaluje, zkouší nové věci, stává se melodičtější… chtělo by se skoro říct, že vývoj Gehenny je přesně opačný. Ne, že by Norové na svých starých počinech hráli nějaký čajíček, nicméně jejich první tři desky "First Spell" (1994), "Seen Through the Veils of Darkness (The Second Spell)" (1995) a "Malice (Our Third Spell)" (1996) se nesly ve znamení black metalu s klávesami… neřekl bych přímo melodického black metalu, protože se stále jednalo o hodně syrovou hudbu, do níž ovšem tu a tam vstupovaly excelentní klávesové momenty s fenomenální atmosférou. Zejména "First Spell" mám upřímně neskutečně rád, a přestože má to album jen nějakých 26 minut, jedná se o fantastickou záležitost, kterou bych se nebál zařadit mezi svých deset nejoblíbenějších nahrávek norského black metalu 90. let - což je vzhledem k tomu, kolika skvosty byla tahle doba doslova natřískaná, hodně velké ocenění.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Illdisposed jdou nahrávat

30. prosince 2013 v 16:35 | Monsterfuck |  Music News
Dánští death metalisté Illdisposed hlásí, že v únoru začnou s natáčením své už dvanácté řadovky. Ta stejně jako poslední tři studiové počiny kapely vyjde pod značkou Massacre Records, s nimiž Illdisposed nedávno prodloužili smlouvu. S vydáním novinky se počítá na léto 2014. Album bude premiérou hned pro dva členy skupiny - baskytaristu Kussena a bubeníka Kima Langkjæra Jensena.

Illdisposed nahrávání oznámili v následující krátké zprávičce: "Dvanáct songů hotových. Nula jich zbývá. V únoru jdeme do studia natáčet nové, dosud nepojmenované album."

Minulá placka Illdisposed se jmenovala "Sense the Darkness" a vyšla v září 2012 u Massacre Records jako CD a limitované digipack CD se dvěma bonusovými songy. Album se nahrávalo především v Antfarm Studio v Dánsku s producentem Tue Madsenem (Dark Tranquillity, Aborted, Heaven Shall Burn), s nímž Illdisposed předtím spolupracovali na třech jiných deskách - "There Is Light (But It's Not for Me)" (2011), "Burn Me Wicked" (2006) a "1-800 Vindication" (2004). Obal "Sense the Darkness" vytvořil Mircea Gabriel Eftemie z Mnemic.

Novinka Al-Namrood v lednu

30. prosince 2013 v 12:44 | Monsterfuck |  Music News
Orientální black metalisté Al-Namrood ze Saudské Arábie pojmenovali svůj čtvrtý dlouhohrající počin "Heen Yadhr Al Gsaq" (oficiální anglický překlad zní: "When Dusk Appears"). Album mělo původně vyjít 14. ledna, ale nakonec bylo jeho vydání posunuto na dřívější datum, takže bude deska k dispozici už od 6. ledna. To však platí jen pro CD verzi, protože výroba vinylu prý bude z technických důvodů trvat déle.

Album bude obsahovat sedm skladeb o celkové hrací době 40 minut. Jednu z nich - "Youm Yukram Al Jaban" - si můžete pustit na Stereokiller profilu Al-Namrood.

"Heen Yadhr Al Gsaq" naváže na desku "Kitab Al Awthan", která vyšla v lednu 2012 u Shaytan Productions.

Neronoia - Sapore di luce e di pietra

29. prosince 2013 v 21:52 | Prdovous |  Recenze
Jeden industrialový počin z Itálie jsme tu před nedávnem měli - projekt Naxal Protocol si svojí prvotinou vydobyl velmi solidní hodnocení sedmi a půl bodu. Na rozdíl od něj však Neronoia není reinkarnací mrtvého uskupení, nýbrž levobočkem milánských Canaan, jež se pohybují kdesi na pomezí metalu, gotiky a ambientu. A právě v rámci "vedlejšáku" si bývalí i stávající členové vybíjejí všechny své dark ambientní chutě a tužby, které si v hlavním úvazku musí či museli nechat od cesty. Výsledkem jejich postranních úmyslů je již sedm let existence a třetí album, které vám chci v dnešní recenzi představit.

"Sapore di luce e di pietra" ve volném překladu může znamenat něco jako "Chuť světla a kamení", první slovo názvu však skýtá více významů - příchuť, ale v jistém smyslu i pachuť. Přiznám se, že předchozí dvě nahrávky jsem neslyšel, nemůžu tedy posoudit, jestli je novinka chutnější než předešlé počiny, dopředu vás však mohu ujistit, že kvalitativně tady o pachuti nemůže být řeč. Ještě jsem vás k poslechu nenavnadil? Mě už jen silně abstrahující název lákal k nakousnutí. Jak šmakuje kamení, si můžete rychle zjistit snadným experimentem, pokud jste to nestihli v té části dětství, která je toliko charakteristická otázkou "proč". Světlo už je ale oříšek i pro zkušené degustátory. Co s ním? Na jazyku vám odhalí leda kousanec od včerejšího oběda, v tom horším případě nepěkný povlak. Pokud však "Sapore di luce e di pietra" proženete sluchovody, možná nějakou představu získáte. Pořád nic? Tak pokračujeme dál.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Aural Music / Eibon Records]

Vyre - The Initial Frontier Pt. 1

29. prosince 2013 v 19:51 | Monsterfuck |  Recenze
Německý sextet Vyre ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko na první pohled vypadá, jako kdyby šlo o začínající kapelu, ale jak už tomu nezřídka kdy bývá, i přes krátkou existenci jména za tou kapelou nestojí žádní zelenáči. Když v první větě řekneme něco takového, v té druhé by se samozřejmě slušelo ihned dodat, kdože tedy za tímhle projektem stojí - a protože se nepovažuji za hovado, tak to samozřejmě ihned dodám, byť se tak stane až ve větě třetí, jelikož tu druhou mi zabral tento zcela zbytečný slovní chcanec. Sestava Vyre je z velké části propojena se dvě jinými skupinami, jež ovšem k sobě mají také hodně blízko - Geïst a Eïs.

A jaká tedy spojitost mezi všemi třemi kapelami je? Dost jednoduchá. Nejprve přišli Geïst, ale ti v roce 2010 museli kvůli hrozbě soudu od skoro-stejnojmenné formace Geist změnit (respektive zkrátit) jméno na Eïs. A jak že do toho zapadají Vyre? Jejich sestavu tvoří lidé, kteří jsou bývalými členy Geïst, Eïs nebo obou. Jmenovitě jsou to vokalista KG Cypher (v dřívějším působišti Cypher D. Rex), kytaristé Hedrykk (F. Gausenatt) a Zyan a klávesák Doc Faruk. Ti všichni k sobě po odchodu z Eïs přibrali nového baskytaristu T. Maximiliana a bubeníka Androida a pustili se do nového projektu, jímž je právě Vyre.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Jaldaboath vydávají druhou desku

29. prosince 2013 v 19:12 | Monsterfuck |  Music News
Britští středověcí srandisté Jaldaboath, jimž nevelí nikdo jiný než Grand Master Jaldaboath (Ewigkeit, Old Forest, ex-The Meads of Asphodel), aktuálně vydávají svou druhou desku. Následovník debutu "The Rise of the Heraldic Beasts" se jmenuje "The Further Adventures..." a vyjde 1. ledna 2014 pod značkou Death to Music Productions. Obligátní výbavu podobných novinek - tedy obálku alba a seznam jeho skladeb - si můžete klasicky prohlédnout okolo.

"The Further Adventures..." sice oficiálně vychází až 1. ledna, ale kdo si album včas předobjednal, dostal jej v předstihu už začátkem prosince.

Dvě ukázky z "The Further Adventures..." si můžete pustit na Soundcloudu - jde o songy "Roland the Farter" a "Black Metal Beauty".

Jak už bylo zmíněno, "The Further Adventures..." je následovníkem počinu "The Rise of the Heraldic Beasts", jenž vyšel v dubnu 2010 u Death to Music Productions. O půl roku později jej ovšem vydali znovu Napalm Records s širší distribucí.

Tracklist "The Further Adventures...":
01. Roland the Farter
02. Warrior Monks of Whitehawk
03. The Bitch of Chiselhurst Caves
04. Raise the Crummhorns
05. The Wailing Witch of Moulsecoomb
06. Black Metal Beauty
07. Dex the Whispering Dwarf
08. Father Pig
09. J Team

Nová kapela bývalého baskytaristy Five Finger Death Punch

29. prosince 2013 v 15:46 | Monsterfuck |  Music News
Matt Snell, bývalý baskytarista populárních Američanů Five Finger Death Punch, u nichž působil v letech 2005-2010 a nahrál s nimi první dvě řadové desky, se pustil do nového projektu s názvem My Acumen. Kromě samotného Matta Snella se na něm podílejí ještě kytaristé Lamont Edgar a Andy Nixon, zpěvák Mike Gerdts a bubeník Tim Hassemer.

My Acumen vydali 22. prosince bezejmenné debutové EP, které obsahuje celkem pět skladeb. Počin v celé jeho délce si můžete poslechnout na oficiálních stránkách kapely. Jeho tracklist vypadá následovně:

01. Straight Jacket Memories
02. Burn
03. Fireflies
04. In the End
05. Scars of Broken Dreams

Iron Savior informují o své novince

29. prosince 2013 v 12:35 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí speed/power metalisté Iron Savior z Hamburgu odhalili kompletní detaily o svém chystaném osmém albu. To se bude jmenovat "Rise of the Hero" a vyjde 28. února u AFM Records (v Japonsku však už 19. února). Počin bude k dispozici i v limitované verzi, která oproti té standardní nabídne dvě bonusové písničky navíc (čísla 9 a 13). Obálku, jejímž autorem je Felipe Machado Franco, a seznam songů "Rise of the Hero" najdete okolo tohoto textu.

"Rise of the Hero" bude navazovat na desku "The Landing", jež vyšla v listopadu 2011 rovněž pod značkou AFM Records, mimo jiné i jako limitovaný digipack se dvěma bonusy. Mimoto ještě existují i verze pro japonský nebo ruský trh.

Tracklist "Rise of the Hero":
01. Ascendence
02. Last hero
03. Revenge of the Bride
04. From Far Beyond Time
05. Burning Heart
06. Thunder from the Mountains
07. Iron Warrior
08. Dragon King
09. [surprise track]
10. Firestorm
11. The Demon
12. Fistraiser
13. I've Been to Hell 2014 [bonus]

Hentai Corporation: Praha - Palác Akropolis, 23.12.2013

28. prosince 2013 v 22:09 | Ježura |  Reporty
Hentai Corporation jsou kapela, které se podařila docela ojedinělá věc - bez řadového alba a pouze s jedním demem, dvěma EP a jedním singlem na kontě si vybudovali renomé a fanouškovskou základnu, které jim může závidět opravdu kde kdo. Je tedy jasné, že když už konečně doba dostoupila do okamžiku, kdy kapele debut s malebným názvem "The Spectre of Corporatism: Starship Shaped Schnitzels from Planet Breadcrumbs Are Attacking a Giant Tree Monster Who Has a Vagina and Holds Hitler Hostage" vyšel, strhne to asi docela velkou pozornost. No, a jelikož mám pořád v paměti jedinečný večírek, který Hentai Corporation uspořádali při příležitosti premiéry klipu "Equilibristic Brides", vyrazil jsem i na zmiňovaný křest, protože to by v tom byl čert, aby to zase nebylo úplně boží...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny z Facebook profilu Jana Nožičky (autor: Jan Nožička)

Insania - Zapal dům poraž strom...

28. prosince 2013 v 19:49 | Kaša |  Recenze
Brněnská Insania pro mě už dlouhá léta představuje kapelu, jíž jsem celkem úspěšně ignoroval, a to i přesto, že jsem si plně vědom jména, které si za svou historii tvrdou prací vydobyla. Přirovnal bych tento stav ke vztahu k knížce, u níž znám pouze název, nicméně obsah jde naprosto mimo mě. Tedy, abych byl přesný, ne, že bych neměl teoretickou znalost toho, čím se Insania na svých albech zabývá, ale přesto jsem je doposud přehlížel. Hodilo by se říct, že záměrně, ale to není úplně přesné, takže spíš vědomě. Je to sice recenzentské klišé, ale když se naskytla možnost napsat recenzi na nové album s titulem "Zapal dům poraž strom...", tak jsem dlouho neváhal, protože to pro mne konečně byla příležitost nahlédnout pod roušku, jíž jsem doposud neměl zájem odkrývat. Asi se to dá čekat, ponděvadž už je to taky skoro-klišé, ale nakonec se ukázalo, že veškeré předsudky (jo, přiznávám, že českou rock/metalovou scénu zrovna nemusím) šly během prvních pár poslechů rychle stranou a samozřejmě jsem si začal vyčítat, proč jsem byl dlouhá léta takový ignorant. "Zapal dům poraž strom..." mě nakonec přimělo k poslechu předešlých alb, díky čemuž jsem si mohl udělat ucelenější obrázek o současné tvorbě této crossoverové čtveřice. Tolik k mému vztahu ke kapele, ale nyní se pojďme věnovat novince.

Osmé studiové album Insanie naplno vystihuje hudební náplň, kterou si běžný posluchač pod škatulkou crossover může představit. Samozřejmě, že hodně důležité jsou kytary. Ty jsou většinou pěkně řízné a hutné při zachování chytlavosti, ale "Zapal dům poraž strom..." mě velmi mile překvapilo množstvím samplů, klávesových ploch a vlastně veškeré elektroniky, jež pomáhá odtahovat album od tuctových českých kapel, které možná hrají v zásadě totéž, tedy kytarový rock/metal, ale v podání Insanie je cítit strašná hravost a lehkost, kterou umocňují velmi dobré texty plné sarkasmu, kdy i nábožensky orientované rýmy nepůsobí nepatřičně a je radost je poslouchat ("Ježíš vás miluje, ale my vás milujem taky (…) Ježíš nám může a vy nám můžete taky" z druhé "Ať shoří v pekle všechny kapely světa!"). Přestože jsem se zrpvu leknul celkem dlouhé stopáže, kdy v rámci stylu jindy přívětivá třičtvrtě hodinka bývá často vražedná, tak má album takový příjemný spád, že jsem si kolikrát ani neuvědomil, že na mě čeká už jen závěrečná "Neprojdou!".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Noctem s informacemi o třetí desce

28. prosince 2013 v 18:56 | Monsterfuck |  Music News
Black/death metalisté Noctem ze Španělska odhalili název, obálku a tracklist svého připravovaného třetího alba. Novinka se bude jmenovat "Exilium" a zmiňované dvě propriety - tedy přebal a seznam skladeb - si můžete prohlédnout vpravo a níže.

Datum vydání ani label, který si "Exilium" vezme pod svá křídla, ještě nejsou známy. Noctem slibují bližší informace "brzy".

Producent Daniel Cardoso, s nímž Noctem spolupracovali už na předchozí desce "Oblivion", o "Exilium" prohlásil následující: "Extrémní španělští hoši to opět dokázali. Po týdnech ve studiu můžu říct, že 'Exilium' bude dalším přelomovým počinem v kariéře Noctem. Neočekávejte nic než kvalitní, vysokorychlostní, riffové veledílo a temnou atmosféru."

"Oblivion" vyšlo 13. června 2011 u firmy Rising Records. Jak už bylo řečeno, produkci dostal na starost Daniel Cardoso, jež v minulosti spolupracoval například s Ava Inferi nebo Llvme. Přebal pak nakreslil vyhledávaný brazilský malíř Marcelo Vasco (Soulfly, Borknagar, Ov Hell).

Tracklist "Exilium":
01. Enuma Elish
02. Apsu Dethroned
03. Decrepit Human Kingdom
04. Namtar's Crown
05. The Rising Horns
06. Halo of Repugnance
07. Egregor
08. The Splint of Destinations
09. Eidolon
10. The Adamantine Doors

Arkona vydává novou desku

28. prosince 2013 v 16:50 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní black metalová horda Arkona z Polska (neplést s pagan/folk metalovou kapelou Аркона z Ruska!) po deseti letech čekání konečně vydává svou novou desku, jež bude celkově pátým dlouhohrajícím počinem. Novinka vyjde už 30. prosince pod značkou Hellfire Records, bude se jmenovat "Chaos.Ice.Fire" a k dispozici bude jako jewelcase CD a A5 digipack. Její obálku a tracklist si můžete prohlédnout okolo tohoto textu. Na úplném konci článku pak najdete sedmiminutový trailer k albu.

O vydání nového studiového počinu Arkona se mluví už několik let; již v roce 2010 bylo ohlášeno natáčení alba, jehož původní název zněl "Symphony for Chaos and Fire".

"Chaos.Ice.Fire" bude následovníkem desky "Konstelacja lodu", jež vyšla v roce 2003 u dnes již nefungující české firmy Eclipse Productions. Roku 2006 vyšla nahrávka na MC kazetě u Hell Is Here Productions a v roce 2012 se objevila reedice s novým artworkem pod značkou Hellfire Records.

Tracklist "Chaos.Ice.Fire":
01. Symfonia lodu ognia i chaosu
02. Gdy bogowie przemówią głosami natury
03. Zrodziła mnie ziemia skażona kłamstwem
04. Istnienie moje przeniknie ziemię
05. Tylko truchło pozostanie
06. Gwiazda boga chaosu
07. Zasypiając w strachu
08. Dopóki krew nie zastygnie w żyłach


Amoral s informacemi o své novince

28. prosince 2013 v 14:03 | Monsterfuck |  Music News
Finové Amoral, kteří za dobu svého působení prodělali pár stylových proměn, zveřejnili kompletní informace o své šesté řadové nahrávce. Ta se bude jmenovat "Fallen Leaves & Dead Sparrows" a vyjde 14. února příštího roku jako CD, 2LP a download. Vpravo se nachází obálka, jež bude album zdobit, a níže pak najdete také seznam songů, které se zde objeví.

Co se týče artworku, jistě stojí za zmínku, že jej má na svědomí jistý Aki Siltala, tedy člověk, jenž v minulosti nakreslil už dva jiné obaly pro Amoral - šlo o počiny "Decrowning" (2005) a "Reptile Ride" (2007). Na dalších dvou albech - "Show Your Colors" (2009) a "Beneath" (2011) - se rovněž podílel na části grafiky.

První song z "Fallen Leaves & Dead Sparrows", "If Not Here, Where?", si můžete pustit na konci novinky v YouTube videu.

Tracklist "Fallen Leaves & Dead Sparrows":
01. On the Other Side Pt. I
02. No Familiar Faces
03. Prolong a Stay
04. Blueprints
05. If Not Here, Where?
06. The Storm Arrives
07. See This Through
08. On the Other Side Pt. II


Psyclon Nine - [Order of the Shadow : Act I]

27. prosince 2013 v 21:03 | Monsterfuck |  Recenze
Vzhledem k tomu, že jsme stránka zaměřená především na metalovou muziku, věřím tomu, že když prohlásím, že metal pro mě vždycky byl, je a asi ještě nějaký ten pátek bude jedničkou a žánrem, který mě obecně nejvíce oslovuje, asi tu nebudu sám a nejspíš se nás tu najde víc takových. Stejně tak - a to už tu také na různých místech několikrát padlo - jsem si ovšem během posledních řekněme dvou, tří let oblíbil taktéž tvrdou elektroniku, která svým pojetím i přístupem ve výsledku nemá zas tak daleko k extrémnímu metalu. Dnes si představíme skupinu, která oba tyto světy - tedy tvrdou elektroniku a tvrdý metal - v rámci své tvorby spojuje do jednoho celku…

Určitě každý z vás zná tunu industrial metalových kapel, a kdyby na to přišlo, jistě byste jich tu z fleku pěkných pár vysypali. Většinou je to ale jen normální metal, do toho práskneme pár vteřin rádoby industriální intro a do muziky nějaký nenápadný sampl v pozadí… nic proti takovým skupinám, sám mám spoustu hudby tohoto druhu rád, ale v tomhle případě bude dobré, když si pod kombinací elektroniky a metalu právě tohle představovat nebudete a na podobné věci hned zapomenete. Když jsem totiž výše zmiňoval, že dnes půjde o kombinaci tvrdého metalu a tvrdé elektroniky, rozhodně jsem tím nemyslel jeden sampl, ale opravdovou "diskotéku" s kytarami, kde se riffy a beaty mísí v jedno. A právě Američané Psyclon Nine jsou nádherným příkladem takového přístupu…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ancient připravují nahrávání nové desky

27. prosince 2013 v 19:43 | Monsterfuck |  Music News
Původem norští melodic black metalisté Ancient ohlásili, že v polovině února začnou ve městě Como na severu Itálie konečně nahrávat svou sedmou dlouhohrající desku. Podle plánu by měl být mastering hotový koncem března a finální výsledek by se měl dostat mezi lidi někdy v rozmezí června a září roku 2014. Kromě toho také Ancient prozradili jména tří songů, které se na jinak doposud nepojmenované novince objeví: "Born in the Land of the Dead", "The Sempiternal Haze" a "The Ancient Disarray".

Vznik Ancient se datuje do roku 1992, kdy kapela začala původně jako jednočlenný projekt Aphazela (aktuálně vystupujícího pod zkráceným jménem Zel). Dlouhohrající debut "Svartalvheim" se objevil v roce 1994. Od té doby Ancient vydali několik neřadových počinů a dalších pět desek, z nichž ta poslední se jmenovala "Night Visit" a vyšla v červenci 2004 u Metal Blade Records jako jewelcase CD a digipack CD. Poté se nad Ancient na mnoho let zavřela voda a skupina fungovala velmi sporadicky. Chystaná novinka by tedy měla vyjít po dlouhých deseti letech.

DaffyDuckFest n.6 - Zámecký klub Hranice (17. ledna 2014)

27. prosince 2013 v 16:13 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Po dvou letech přiveze "kačeří" rodinka do Zámeckého klubu opět trochu toho death metalu nebo-li "DaffyDuck Fest" se vrací na místo činu. Tentokrát s pořadovým číslem 6.

17. ledna 2014.
Zámecký klub Hranice.
Začátek ve 20h.
Vstupné 90,-kč.

Vystoupí tyto kapely v těchto časech:
20.00 - 21.00h GRACE (death metal Hranice)
21.15 - 22.15h DISSOLUTION (death metal Olomouc)
22.30 - 23.45h GAZDASGRIND (death/grind Banská Bystrica - Slovensko)

Info o vystupujících kapelách:

GAZDASGRIND (death/grind Banská Bystrica - Slovensko)
Vznik kapely v roce 1998. Kapela se snaží míchat styly death metal, grind a HC. První koncert v roce 1999 odehrán na domácí půdě v Banské Bystrici. Další následují v roce 2000. Vzhledem k vytíženosti členů kapely si dávají Gazdasgrind skoro šestiletou pauzu. Novou éru startují v roce 2006. V pozměněné sestavě vstupují v roce 2007 do studia v Popradě, kde natáčí své první CD "PéVé3eS." CD kapela propaguje šňúrou koncertú, přičemž jeden v roce 2008 je zaznamenán i na nosiči DVD. V roce 2010 si bere kapelu pod svá křídla firma TARTAROS production, která jim vydává nové CD "Gazdovská Veselica." Následuje opět koncertová činnost, která trvá až do dnešních dní. Na rok 2014 chystá kapela vydání nového CD pod názvem "ZLO."
http://bandzone.cz/gazdasgrind

DISSOLUTION (death metal Olomouc).
Kapela vznikla v roce 2003. Již od prvních dní své existence se věnuje death metalu. Sestava se dost často mění a tak kapela moc nekoncertuje a spíše se věnuje tvorbě materiálu na zkušebně. Své první demo "Fucking Brutal World"onatáčí v roce 2006 ve studiu M.K.records ve Šternberku. To pak následně propaguje koncertově po různých koutech České republiky až do roku 2013, kdy vzniká nové Promo 2013. V aktuální sestavě Kopec (bicí), Wraith (kytara), Švany (kytara), Petr "Angelo" Čuka (zpěv) a Standa "Vjacky" Pavlík (basa) přijede toto promo představit i do Zámeckého klubu.
http://bandzone.cz/dissolution

GRACE (death metal Hranice)
Kapela vznikla v roce 1995, kdy se basák Roman Křenek (ex-Scapegoat) a bubeník Patrik Daffy Nejedlý (též ex-Scapegoat) spojili s kytaristou Petrem Kučerou. Hned na první zkoušce se shodli na tom, že by rádi produkovali styl zvaný "death metal" podle vzoru v té době populární švédské šestky kapel Hypocrisy, Grave, Unleashed, Entombed, Dismember a Edge Of Sanity. Jelikož to pro nás byly opravdu vzory kapel, které jsme měly v oblibě, během půl roku jsme secvičily první skladby, které jsme následně v roce 1996 natočily ve studiu Fors v Českém Těšíně jako MC kazetu z názvem "The Enemy." Kazeta obsahovala tři skladby. Tuto jsme následně rozeslaly do všech možných zinů a časáku. Ohlasy byly více méně pozitivní a poněvadž se rozjely i nějaké koncerty, rozhodly jsme se v následujícím roce opět navštívit náhrávací studio (tentokrát jsme si vybraly Bzenecký Shaark) a zde jsme natočily naši druhou MC kazetu pod názvem "The Snapper." Na demo byly ohlasy ještě víc pozitivní (např. v časopise Spark jsme vyhrály rubriku "Demo měsíce") a tak se začalo o Grace více mluvit a tím pádem se zvyšovaly např. i počty koncertů. Takto jsme si užívaly asi tři roky. Pak bohužel přišly klasické problémy (hodně práce, závazky v soukromí) a tak jsme se rozhodly, že si dáme na pár měsíců pauzu. Tato trvala nakonec skoro dva roky. Naštěstí jsme zjistily, že nám fungování v kapele chybí (hodně nám k tomu dopomohly i dotazy fans, co s námi je a kdy budeme opět hrát) a tak jsme pauzu ukončily, uzavřely se na zkušebně a připravily nové skladby. Ty jsme natočily v roce 2003 jako promo CD "The TeleTeleTubbies ve studiu v Poličné u Valašského Meziříčí. Na něm poprvé hostoval čtvrtý člen Honza Šoc. Promo jsme opět rozeslaly do všech zinů a časáků a jelikož mělo opět pozitivní ohlasy, kromě koncertů jsme se např. poprvé podívaly i do rádia. Takto jsme fungovaly asi dva roky. Pak nás bohužel opustil náš zpěvák Honza (odjel pracovně do Ameriky) a tak jsme musely (tentokrát vynuceně) provést další pauzu. Honza se vrátil v roce 2007 a protože se mu stýskalo po Grace, přišel z nápadem opět oživit kapelu. V té době bohužel kytarista Petr řešil nějaké problémy a na kapelu neměl čas, rozhodl se Honza chopit se kromě zpěvu i kytary, což mu šlo výborně, a tak jsme během jednoho roku v této sestavě natočily promo CD "Reborn" (2007) a debutové CD "13 steps" (2008). Obě se točily ve studiu v Havlíčkově Brodě. Tyto opět putovaly k recenzím do zinů nejen tištěných ale i těch internetových. Ohlasy byly opět více méně pozitivní a tak jsme kromě koncertů dostaly např. nabídku od firmy Crystal production zúčastnit se kompilace klipů v časopise Pařát. Díky této nabídce proto vzniká náš první (a zatím jediný) klip "Burn In Hell.
V sestavě Honza (kytara, zpěv), Daffy (bicí) a Roman (basa) fungujeme tři roky. V roce 2011 Honza ale opět odjíždí do Ameriky a tak se na post kytaristy vrací Petr a mikrofónu se chopil basák Roman. V této staronové sestavě navštěvujeme po 15-ti letech studio Shaark a zde natáčíme zatím naše poslední promo CD "Syberyja." To je k poslechu na našem profilu na Bandzone.
Současná situace je taková, že jsme kvůli koncertům přibraly do kapely Jirku Janíčka a pokoušíme se prorazit do povědomí fans v obohacené sestavě.
http://bandzone.cz/grace

[tisková zpráva pořadatele]

Wolves in the Throne Room chystají novou nahrávku

27. prosince 2013 v 13:56 | Monsterfuck |  Music News
Introvertní black metalisté Wolves in the Throne Room ze Spojených států amerických prozradili, že kromě nedávno vydaného živého LP "BBC Session 2011 Anno Domini" se v jejich táboře pomalu začíná schylovat k vydání dalšího počinu. Kapela společně s producentem Randallem Dunnem prý už nějakou dobu pracuje na "pěstování další kapitoly své neustálé hudební evoluce". Prozatím ani není jasné, jestli půjde o novou řadovou desku, která by případně byla už pátá, nebo o EP, ale tvorba počinu se už údajně pomalu chýlí ke konci, přičemž vydávat by se mělo někdy v první čtvrtině roku 2014. O co přesně půjde, prý bude zveřejněno někdy na začátku ledna.

Poslední deska Wolves in the Throne Room se jmenovala "Celestial Lineage" a vyšla v září 2011 u Southern Lord na CD a celkem čtyřech 2LP verzích - černé, rudé (1000 kusů), zlaté (500 kusů) a černo-zlatém splatteru (500 kusů). O rok později pak Southern Lord vydali ještě MC edici v limitaci 500 kusů, kde se jako bonus nacházelo EP "Malevolent Grain" původně z roku 2009.

Hell - Curse and Chapter

26. prosince 2013 v 21:50 | Monsterfuck |  Recenze
Jestli se nějaká heavy metalová kapela může pochlubit opravdu nestandardní historií, pak jsou to zcela jistě britští veteráni Hell. Sice nevěřím tomu, že byste tuhle historku o dávno pohřbené skupině, která z ničeho opět povstala a všem nakopala prdel, neslyšeli, ale z jistých formálních důvodů by se asi slušelo ji pro začátek recenze zopakovat a s její pomocí si udělat menší historické okénko… ostatně Hell jsou formací, v jejíž hudbě ta historie hraje značnou roli…

Hell vznikli na začátku 80. let a podobně jako většina začínajících britských kapel se vrhli na hraní specifické odnože heavy metalu, kterou dnes známe jako NWOBHM, neboli New Wave of British Heavy Metal. V následujících letech rozšířili nějakých pár demosnímků a jeden singl a podobně jako všichni ostatní se snažili ulovit nějakou tu firmu, aby dostali možnost natočit dlouhohrající desku. Po mnoha neúspěšných pokusech a odmítavých dopisů od firem se jim konečně podařilo podepsat s belgickým vydavatelstvím Mausoleum, ale krátce předtím, než mělo dojít k natáčení debutu, label zkrachoval, díky čemuž Hell opustil kytarista Kevin Bower, následně se skupina rozpadla a zpěvák a kytarista David G. Halliday spáchal sebevraždu. Tak skončila historie jedné bezejmenné formace, která vlastně ani pořádně nestačila začít; nad Hell se na dvě desítky let zavřela voda a nic nenasvědčovalo tomu, že by se o nich měl ještě někdy dozvědět kdokoliv další kromě několika pamětníků a fanatiků do starých zaprášených demáčů...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!