Švédská progresivně death metalová kapela Descend vydá druhé album „Wither“ v lednu!

27. listopadu 2013 v 20:49 | Ježura |  Music News
24. ledna 2014 vyjde u Inverse Records druhé řadové album Descend, Wither. Wither je jejich zatím nejtemnější nahrávka, Descend pokračují v tom, co znají a dělají nejlépe - dodávání perfektního mixu progresivního death metalu. Tohle je nahrávka, která kapelu definuje.

Descend jsou progresivně death metalová kapela ze švédského Stockholmu. Kapela vznikla v roce 2003 a v současné sestavě funguje od roku 2008. Po třech demonahrávkách vydaných na vlastní náklady vydali debut Through the Eyes of the Burdened v květnu 2011 skrze Supernova Records. Album bylo dobře přijato a podporováno řadou živých vystoupení včetně festivalů v Německu, Kanadě a také na známém Metaltown festivalu v Göteborgu v létě 2012. Kapela se od počátku stará o svůj management sama a oddanou prací si získala fanoušky z mnoha různých zemí.

Kombinací melodických harmonií, akustických pasáží a death metalových riffů se kapele snaží bez námahy přebíhat tam a zpět mezi klidným, atmosférickým hraním a palebnou clonou apokalyptického death metalu.

Od počátečních bicích v Confined By Evil až k finálním zvonivým notám v Sundown Wither provádí posluchače temnou nicméně provokující, zlovolnou cestou, aby pak posluchače zanechala žadonícího o přídavek.

Wither je jednou z povinných nahrávek roku 2014 a dovede Descend na jejich zasloužené místo ve vrcholné sekci kapel z progresivně death metalového žánru.

-----

On January 24th 2014, Descend's second full length album Wither will be released through Inverse Records. Wither being their darkest record to date, Descend expands on what they know and do best - delivering a perfect blend of progressive death metal. This is the band's defining record.

Descend is a progressive death metal band from Stockholm, Sweden. The band was formed in 2003 and the current line-up dates back to 2008. After three self released demos, the debut album Through the Eyes of the Burdened was released through Supernova Records in May 2011. The album was well received and supported through numerous live performances including festivals in Germany, Canada as well as the renowned Metaltown festival in Gothenburg in the summer of 2012. The band has been self managed from the start, and dedicated work has attracted fans from many different countries.

Combining melodic harmonies, acoustic passages and death metal riffs, the band manages to effortlessly swing back and forth from tranquil, atmospheric playing to a barage of apocalyptic death metal.

From the opening drum fill in Confined By Evil all the way up to the final ringing notes in Sundown, Wither takes the listener through a dark, thought provoking, malevolent journey, certain to leave the listener asking for more.

Wither is one the must have records of 2014 and will land Descend their rightful place in the top section of bands in the progressive death metal genre.


[tisková zpráva vydavatele]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama