Dark Man Shadow - rozhovor

18. listopadu 2013 v 22:25 | Monsterfuck |  Rozhovory
Pokud jste už někdy na začátku tohoto tisíciletí nesledovali black metalovou scénu, jméno německé skupiny Dark Man Shadow vám toho asi příliš neřekne. Kapela celou minulou dekádu mlčela a navenek vůbec nefungovala, až nyní, deset let od předcházející desky "The Shore of Straying Souls", se objevila novinka s názvem "Victims of Negligence". A samozřejmě hlavně o ní a také i o tom, co zapříčinilo tak dlouhou odmlku, jsme si povídali se zpěvákem, kytaristou a baskytaristou Sorrothem...

Ještě před samotným rozhovorem je nutné upozornit na jednu věc, která hodně překvapila i nás samotné. Dark Man Shadow je německá kapela a my jakožto správní křupani samozřejmě neumíme německy v podstatě nic, otázky jsme tudíž poslali jak jinak než v angličtině. Odpovědi nám ovšem došly ve slovenském (!) jazyce. Po menším interním hlasování jsme se nakonec rozhodli rozhovor i přes jisté nedostatky ve slovenštině ponechat v originálním znění (pouze naše vlastní otázky jsme samozřejmě přeložili do mateřštiny), a to hned z několika důvodů. Jednak pro zachování autentičnosti, jednak také proto, že - co si budeme povídat - takováhle situace už se asi opakovat nebude; v neposlední řadě je pak smysl odpovědí zřejmý a bez problémů pochopitelný, takže už jen pro tu zajímavost... přejeme příjemné čtení!

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hancock hancock | 19. listopadu 2013 v 14:48

Ďakujem za vašu pioniersku prácu a skutočne nezvyčajný rozhovor. Podnietil ma k niekoľkým úvaham.
V prvom rade,čo sa týka slovenčiny, evidentne je použitá niekým, kto ju síce dobre pozná, no dlho, možno vôbec, ju nepoužíval v slovenskom prostredí, iba niekde doma medzi svojími, aj to nie často. Sú tam časté archaizmy a aj štylistická výstavba viet vychádza predovšetkým z nemeckého slovosledu. S najväčšou pravdepodobnosťou speváčka Adriana (Samotha) má slovenské korene, logicky to vyplýva aj s odpovede pri otázke na skladbu Len Dopis, a napokon jej nick nemusí byť nič iné, iba transkripcia slovenského slova Samota (Osamělost). :-)
Ďalši vec sa týka nemeckej hudobnej subscény; ako vidno, ani tam to nemajú na ružiach ustlané ako napr. v Škandinávii, kde vraj keď kapela požiada o štátnu dotáciu, tak ju aj dostane. To by vysvetľovalo stovky (!) aktívnych škandinávskych kapiel, kde nadmerná kvantita pochopíteľne porodí aj častejšiu kvalitu.
Uvedená platňa je celá streamovaná v magazíne Terrorizer, vypočul som si ju a ... čo povedať, ehm, aby to bolo slušné... Jednoducho povedané je podprodukovaná, gitara je utopená a klávesy majú priveľa hallu... Potenciál je tam však obrovský, to sa dá počuť, a pri kvalitnej produkcii by pokojne mohlo ísť aj o zdatnú konkurenciu švedskej Katatonie !

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama