Listopad 2013

Sybreed jsou bez zpěváka a ruší turné

3. listopadu 2013 v 17:26 | Ježura |  Music News
Švýcaři Sybreed překvapili fanoušky tímto prohlášením: "Tohle je to nejsložitější a nejhorší prohlášení, které jsme kdy museli vydat, ale naneštěstí nemáme na výběr... takže jde o tohle:

Před měsícem nám Benjamin [Nominet, zpěv - pozn. redakce] oznámil, že z důvodů, které jsou mimo jeho kontrolu, nebude schopný účasti na nadcházejících naplánovaných turné. V návaznosti na to se po vleklém období přemítání rozhodl opustit Sybreed - z profesních a osobních důvodů.

Jako zbytek kapely jsme se tedy rozhodli zrušit všechny naše nadcházející závazky včetně naší účasti na turné se Soilwork, protože možnost nahradit Bena v tak krátké době nepřicházela v úvahu nejen proto, že by to bylo prakticky nemožné, ale hlavně proto, že jsme nechtěli. Je a navždy zůstane důležitou částí identity Sybreed stejně jako jedním ze zakladatelů. Takže teď si dáme na nějakou dobu pauzu, abychom se mohli soustředit na naše další projekty a za čas uvidíme, jak jsme na tom.

Z celého srdce bychom chtěli Benjaminovi poděkovat za ty skvělé roky strávené s ním jako se zpěvákem Sybreed, ale také jako se skutečným přítelem.

Všichni jsme z téhle nečekané situace velice smutní a stále šokovaní, ale je to jak to je a nelze z toho nikoho vinit, jen kombinaci velmi smutných a nečekaných okolností. Zaroveň bychom se chtěli omluvit kapelám a ostatním lidem zainteresovaným v Infinity Tour, a našim fanouškům, kteří nás v příštích dnech čekali na pódiu. Cítíme se vážně mizerně z toho, že jsme odstoupili takhle na poslední chvíli.

Ze všeho nejvíc bychom chtěli poděkovat všem lidem, se kterými jsme pracovali, a všem fanouškům, kteří nás v uplynulých deseti letech podporovali; jsme moc šťastní, že vás máme, a nikdy nezapomeneme. Pokud možno co nejdřív na shledanou."

Poslední album "God Is an Automaton" vydali Sybreed 24. září 2012 u Listenable Records.

RYAN MCGARVEY - Bounty Rock Cafe, Olomouc (5. listopadu 2013)

3. listopadu 2013 v 15:12 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
RYAN MCGARVEY - Bounty Rock Cafe, Olomouc (5. listopadu 2013)

Ačkoliv je mu pouze 25 let, už nyní patří mezi nejnadějnější jména na světové blues - rockové scéně. Ryan McGarvey z Nového Mexika má za sebou několik významných úspěchů. Tím zlomovým byla účast na prestižním Crossroads Guitar Festivalu, který pořádá Eric Clapton. Porazil tehdy čtyři tisíce konkurentů. Za zmínku určitě také stojí vítězství ve čtenářské anketě amerického časopisu Guitar Player v kategorii Nový talent roku 2013. Jak to Ryanovi hraje, se nyní budete moci přesvědčit i vy! Nová bluesová hvězdička přijede 5. listopadu do Olomouce, kde vystoupí v místním Bounty Rock Cafe!!!

Ryan McGarvey na svém aktuálním turné propaguje novinkovou desku Redefined. Ta sklízí u kritiků úspěch. Kytarista na ní opět potvrdil, že je s jeho talentem nutné počítat. Není divu, že je leckdy srovnáván například s Joe Bonamassou, který je dnes považován za jednoho z největších bluesových kytaristů vůbec. Ostatně právě s tímto muzikantem z Black Country Communion si Ryan už několikrát zahrál.

Pokud máte rádi blues či hard rock, ale u kytarových hrdinů se bojíte, že bude koncert instrumentální, můžeme vás ujistit, že Ryan taktéž zpívá. Právě jeho zpěv v kombinaci s vynikající kytarou chválí kritici po celém světě.

Blues/rock té nejvyšší kvality vypukne v Bounty Rock Cafe od 20.00!!!! Vstupné je 350 korun.

ODKAZY:

RYAN MCGARVEY - http://ryanmcgarvey.com/


[tisková zpráva]

Job for a Cowboy opustil bubeník

3. listopadu 2013 v 11:11 | Ježura |  Music News
S americkým death metalisty Job for a Cowboy se rozloučil jejich bubeník, Jon "The Charn" Rice. Ten pro server MetalSucks podal toto prohlášení: "V uplynulém srpnu jsem se rozhodl rozejít se s Job for a Cowboy. Mám pro to několik důvodů, z nichž žádný nehodlám rozebírat. Přesto nemám v úmyslu přestat jezdit turné a hrát. Upřímně miluju turné a hraní živě s novými lidmi, takže do budoucna vzhlížím k hraní v nových hudebních arénách. Kluci a já mezi sebou máme velmi dobré vztahy a oni moje rozhodnutí chápou. Pracují na nové nahrávce a já se neuvěřitelně těším, až ji uslyším. Ještě jednou díky všem."

"Demonocracy", poslední album Job for a Cowboy, vyšlo 10. dubna 2012 u Metal Blade Records a produkoval ho Jason Seucof (The Black Dahlia Murder, Whitechapel, Trivium).

Monster Magnet - Last Patrol

2. listopadu 2013 v 20:40 | Stick |  Recenze
Přestože mám stoner rock, potažmo kořeny, ze kterých vychází, moc rád, nejsem až příliš velkým znalcem stylu či scény. Pojem Monster Magnet a jejich frontmana Davea Wyndorfa mi však nebyl neznámý, byť jsem se s jejich dlouhrajícími nahrávkami v uplynulých letech dostával do styku velmi sporadicky. Že Wyndorf není žádné ořezávátko, je zcela nasnadě, stačí si vzpomenout na jeho problémy s drogami a následnou (údajně úspěšnou) snahu o vyléčení ze závislosti. Naposledy pak bylo o kapele slyšet v souvislosti s tři roky starým albem "Mastermind". V říjnu však spatřila světlo světa nová deska s názvem "Last Patrol". Co tedy poslední patrola nabízí?

Pod skvostným komiksovým obalem z pera Johna Sumrowa se schovává devět skladeb, které svou atmosférou plně korespondují s vizuální stránkou desky. Čeká vás oldschoolový trip do vesmírných dálav v garážovém stylu. Sedmdesátky jsou tu zastoupené velmi silně. Při poslechu se vám budou vybavovat psychedeličtí mistři, i veteráni mamutích stylů Black Sabbath. Sám Wyndorf se vyjádřil v tom smyslu, že album je návratem ke kořenům, k syrovosti a garážovějšímu vyznění. Nezbude mi než dát mu za pravdu. Můžete si však být jistí, že nejde o nějaký laciný revival. Vždyť s takovými letitými zkušenostmi přece nemůžete složit desku vzdávající hold věcem, které vás formovaly, a šlápnout při tom vedle.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Mayan o novém albu

2. listopadu 2013 v 18:45 | Stick |  Music News
Nizozemští Mayan chystají k vydání následovníka debutového alba "Quarterpast". Ponese název "Antagonise", bude obsahovat jedenáct skladeb a vyjde 31. ledna 2014 u Nuclear Blast, a produkoval jej Joost van den Broek (ReVamp, Stream of Passion). Kapela kromě tracklistu mimo jiné odhalila také obal nadcházející desky, vytvořený Stefanem Heilemannem, který je zodpovědný i za obal debutového alba. Na počinu se vystřídalo i několik hostů, mezi jinými i Floor Jansen, současná zpěvačka Nightwish (dříve After Forever, ReVamp). Dalšími jsou Marcela Bovio (Stream of Passion) a řecký houslista Dimitris Katsoulis.

Tracklist "Antagonise":
01. Bloodline Forfeit
02. Burn Your Witches
03. Redemption - The Democracy Illusion
04. Paladins of Deceit - National Security Extremism Part 1
05. Lone Wolf
06. Devil in Disguise
07. Insano
08. Human Sacrifice
09. Enemies of Freedom
10. Capital Punishment
11. Faceless Spies - National Security Extremism Part 2

Kytarista Mark Jansen říká: "Obal je založený na textech nového alba 'Antagonise'. Stefan nepotřebuje žádné instrukce, přečte si texty a přijde s fenomenálním kusem umění. To je důvod, proč milujeme spolupráci s tímhle chlapíkem! Když Snowden odhalil existenci program pro masové shromažďování dat PRISM, to co si někteří lidé mysleli, se stalo čistým faktem.

Byli jsme špehováni po mnoho let a všechna naše data byla uschována a bezpečně uložena. Můžou být použita kdykoliv budou potřeba. Všechno tohle ve jménu 'války s terorismem', která je jenom nástrojem strachu, který ovládá lidi. Tento trik byl v minulosti použit několikrát. Historie se jednoduše opakuje. Média o tomto tématu psala, ale politici, především v Evropě, mlčeli. Amerika je spojenec - a ne zrovna malý.

Od doby, kdy je jasné, že NSA (a nezapomínejme ani na jejich britské kolegy GCHQ) špehovala mnoho světových lídrů, se věci změnily. Teď je všechno v novinách! Je to začátek bodu zlomu v historii? Nebo dovolíme malému okruhu elit, aby nám sebrali naší svobodu pro své vlastní potřeby? Ústava, základ naší demokracie, není respektována. Nenechte se oblbnout. Jestli chcete vidět pravdu, uvidíte pravdu. Jsme co jíme? Spolek kuřat, uvězněných a plně pod kontrolou bez špetky svobody. Tím se možná staneme."

In Flames nahrávají

2. listopadu 2013 v 15:58 | Ježura |  Music News
Průkopníci švédkého melodického death metalu In Flames oznámili, že nastoupili do studia a začali s nahráváním nové řadové desky. Oním studiem není žádné jiné, než legendární Hansa Studios v Berlíně, kde své zásadní nahrávky zvěčnili umělci jako David Bowie, Depeche Mode, U2 nebo Iggy Pop. Zpěvák In Flames, Anders Fridén, pověděl toto: "Když jsem dříve v letošním roce navštívil studio Hansa, dostal jsem husí kůži. Uvnitř něj i v jeho okolí je tolik historie a já chci být její součástí. Tady se dělala magie a to nás snad ovlivní."

Nová deska In Flames zatím nemá jméno, ale už se ví, že by měla vyjít někdy na jaře 2014. Půjde o následovníka alba "Sounds of a Playground Fading", které vzniklo v göteborském IF studiu a vyšlo 15. června 2011.

Mastodon vydají živák

2. listopadu 2013 v 13:27 | Stick |  Music News
V únoru loňského roku odehráli američtí Mastodon vystoupení v londýnské O2 Academy. Tím ukončili světové turné ke své prozatím poslední desce s názvem "The Hunter". Toto vyprodané vystoupení bylo zároveň jejich prvním koncertem v londýnském Brixtonu. Na letošní 10. prosinec je naplánované vydání živáku "Live at Brixton", a to jak v audio, tak i v obrazové verzi. Záznam režíroval Ryan Mackfall, trvá 97 minut v obou případech. Momentálně kapela dělá na novinkovém albu, studiové nahrávání plánuje na listopad.

Tracklist "Live at Brixton":
01. Dry Bone Valley
02. Black Tongue
03. Crystal Skull
04. I Am Ahab
05. Capillarian Crest
06. Colony of Birchmen
07. Megalodon
08. Thickening
09. Blasteroid
10. Sleeping Giant
11. Ghost of Karelia
12. All the Heavy Lifting
13. Spectrelight
14. Curl of the Burl
15. Bedazzled Fingernails
16. Circle of Cysquatch
17. Aqua Dementia
18. Crack the Skye
19. Where Strides the Behemoth
20. Iron Tusk
21. March of the Fireants
22. Blood and Thunder
23. Creature Lives

Klipy z Taiwanu a USA

2. listopadu 2013 v 10:48 | Stick |  Music News
>>> Black metal až z dalekého Taiwanu přinášejí Chthonic, kteří natočili nový videoklip ke skladbě "Next Republic". Pochází z jejich sedmého řadového alba "Bú-Tik", vydaného letos v létě. V říjnu kapela také mimo jiné vyrazí na své první akustické turné, kdy bude hrát ve starobylých palácích v Taoyuanu, Taichungu a Tainanu. Pro potřeby turné přearanžovali skladby pocházející právě z aktuálního alba. V listopadu pak pojedou evropské turné po boku Satyricon na jejich dvou měsíčním turné.


>>> "Acid Fuzz" je název nového videoklipu thrasherů Toxic Holocaust. Tento videoklip doprovází vydání jejich novinkové páté fošny s názvem "Chemistry of Consciousness". Animovaný klip vytvořil a zpracoval režisér a animátor Adam Avilla. Prozatím posledním zářezem byla dva roky stará deska "Conjure and Command".


J.D. Overdrive - Fortune Favors the Brave

1. listopadu 2013 v 22:12 | Kaša |  Recenze
Při bližším pohledu na diskografii polské party J.D. Overdrive, respektive na titul jejího debutového alba "Sex, Whiskey and Southern Blood", by i posluchač méně zdatný mohl vytušit, kudy že se bude jejich hudba ubírat. Že stále netušíte? Zkratka J.D. v názvu této čtyřčlenné bandy znamená Jack Daniels, což byl taky původní název kapely. V plném znění Jack Daniels Overdrive však z obav z legálních tahanic bylo zkráceno na současnou podobu a pánové tak můžou bez okolků drhnout svůj groove/stoner metal pro velké chlapy, protože přesně takhle jejich hudba působí. Testosteronem nabitý metal, který mi z nějakého mně neznámého důvodu přijde jako stvořený pro americké kamioňáky. Druhé album "Fortune Favors the Brave" celkem logicky pokračuje na stejné notě jako předešlý debut a přiznám, že je mi velmi po chuti.

Pokud by si někdo neměl J.D. Overdrive neměl nechat ujít, tak jsou to rozhodně fanoušci legendární Pantery, případně personálně spjatých Down, protože kombinace drtivých postupů prvně jmenovaných s jižanským feelingem Down, je hlavní devízou tohoto seskupení. Přičtěte si k tomu slušný vokál Wojteka "Suseła" Kałuży, který v ostřejších pasážích nemá daleko právě k Philu Anselmovi a v těch melodičtějších jsem si vzpomněl na Jamese Hetfielda z Metallicy, což samo o sobě nezní dvakrát originálně, ale věřte mi, že to funguje a hlavně, do tvorby, kterou J.D. Overdrive předvádí, to skvěle pasuje. Ostatní aspekty se drží v mezích mantinelů, které nastavily jiné party v uplynulých dvou dekádách, takže hutné kytary s drnčivou basou a důrazné bicí popohánějí celou tu káru kupředu bez drobnějšího zaváhání.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Mind Productions]

Redakční eintopf #56 - listopad 2013

1. listopadu 2013 v 16:39 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Většina redaktorů sice má nějaké hemzy v tom smyslu, že v říjnu to bylo silnější, přesto nakonec skončí u toho, že vypalí pěkných pár tipů na poslech. Jedním z nejčastěji skloňovaných jmen jsou britští heavy metalisté Hell, jejichž fantastický debut "Human Remains" máme pořád v živé paměti, takže na pokračování "Curse and Chapter" se těšíme natolik, až to počin dopracoval na nejočekávanější album měsíce. Nejedné zmínky se dočkali také floridští satani Deicide, od jejichž fošny "In the Minds of Evil" se dá očekávat další dávka pořádné blasfemie, německé válečné komando Endstille, které s novinkou "Kapitulation 2013" jistě předvede další black metalové inferno, dost často však padalo i jméno takových Heiden, jejichž tvorbu mají někteří z nás dost rádi, takže ani "A kdybys už nebyla, vymyslím si tě" náš redakční sluch zcela jistě nemine. Pokud bychom ovšem měli vyjmenovat všechno, co kdo doporučil a v čem se kdo shoduje s ostatními, byli bychom tu pěkně dlouho - a navíc je to i zbytečné, jelikož je to vlastně napsané níže. Takže hurá na jednotlivé redaktory...

Monsterfuck pro listopad: Hell - Curse and Chapter

Listopad není ani zdaleka tak silný jako říjen, což se ovšem vzhledem k tomu, jak nabité to minule bylo, dá vcelku v pohodě pochopit, ale rozhodně i tak bude co poslouchat a určitě jsou zde desky, na něž se vyloženě těším. Mezi takové zcela jistě patří britští veteráni Hell, jejichž dva roky starý dlouhohrající debut "Human Remains" mě absolutně složil a už teď jej považuji za jednu z nejlepších heavy metalových nahrávek aktuálního tisíciletí. Co si budeme povídat, navázat na něco podobného bude setsakra těžké, tím spíš, že na "Curse and Chapter" už se nebude nacházet jen materiál z 80. let, ale i současná tvorba, avšak tím spíš jsem zvědavější. Dalším vrcholem listopadu pro mě (doufám) bude "[Order of the Shadow : Act I]" od Američanů Psyclon Nine, kteří kombinují mé dva aktuálně nejoblíbenější hudební směry - extrémní metal a extrémní elektroniku. Aggrotech smíchaný s black metalem měl na předchozích počinech fakt koule, tak snad bude novinka opět masakr. V žádném případě pak nesmím zapomenout ani na čistý black metal, v jehož rámci se objeví dvě alba, na která si zcela jistě počíhám - "Augur Nox" od avantgardních Code a "Kapitulation 2013" válečného komanda Endstille. Z dalších věcí, jež budou jistě stát za poslech, bych už jen heslovitě jmenoval "Pirut" od Kauan, "Kult des Hasses" od Acheron, "Åsa" od Falkenbach, "Erathems" od Cronian, "To Perdition" od Handful of Hate, "In the Minds of Evil" od Deicide, "A kdybys už nebyla, vymyslím si tě" od Heiden, "Tres Cabrones" od Melvins, "Animale(s)" od Celeste (neplést s Celeste Buckingham, to je zas něco trochu jiného :)) a samozřejmě také "Hemmed by Light, Shaped by Darkness" od experimentálních jazz metalových šílenců Ephel Duath. Speciální zmínku si pak zaslouží ještě mocní Cult of Fire a jejich druhý opus "मृत्यु का तापसी अनुध्यान" a "Grief" od Germ, jelikož oba počiny byly odsunuty z října na listopad. Pokud bych měl něco naopak nedoporučit, tak rozhodně neposlouchejte nové Five Finger Death Punch, jelikož to bude zase totální sračka.

DATUM VYDÁNÍ: 22. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Ježura pro listopad: Empyrium - Dead Winter Ways

Soupiska alb vycházejících v listopadu rozhodně nepostrádá zajímavá jména. Jsem třeba dost zvědavý na Hell a jejich druhé album "Curse and Chapter", protože mě opravdu zajímá, jestli se kapele s novým materiálem zadaří alespoň stejně dobře jako s materiálem 25 let starým, který pod názvem "Human Remains" vydali Hell před dvěma lety a byla to přinejmenším žánrová událost roku. Svá želízka v ohni má i česká scéna, protože nové desky chystají Heiden a Dying Passion, a já nepochybuji, že v obou případech půjde o skvělé věci. Dál jsou tu Falkenbach, Cronian nebo Endstille... Všechno zajímavé spolky, které určitě mají na to vytasit se s hodnotnou nahrávkou. Mého listopadového favorita mezi nimi ale stejně nenajdete, protože na plánu vydání figurují ještě další dvě jména. Prvním je - neukamenujte mě, prosím - Eminem. Podle tří s předstihem vypuštěných skladeb bude jeho nová deska "Marshall Mathers LP 2" velkolepým comebackem a zároveň návratem k oldschoolovějšímu pojetí hip-hopu, než jak jsme byli z posledních let zvyklí. Pokud se tahle očekávání naplní, bude to velká událost. I Eminem se však musí sklonit před temnými neofolkovými bardy Empyrium, kteří mají na plánu vydání EP "Dead Winter Ways". Podle prohlášení labelu půjde o ukázku z připravované řadovky "Turn of the Tides" a už to mi stačí k velké natěšenosti. Když si totiž odmyslím tři dříve neslyšené skladby, které se objevily buď na bestofce "A Retrospective..." nebo kompilaci "Whom the Moon a Nightsong Sings", znamená to jediné - první nový materiál od roku 2002! Ne, tohle si vážně nesmím nechat ujít a všem ostatním doporučuji to samé!

DATUM VYDÁNÍ: 22. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Kaša pro listopad: Hell - Curse and Chapter

Jak už bylo řečeno, listopad zvučností nových počinů oproti říjnu krutě zaostává, ale to mi nebrání, abych si našel pár titulů, na které se už v předstihu těším. Jedním z takových počinů je "Obsideo" deathových Pestilence, jejichž nová tvorba už bohužel nemá takový šmrnc jako starší desky, ale pořád se jedná o žánrový nadstandard, ve kterém si dokážu najít to své. Deicide už taktéž nemůžou ničím překvapit, ovšem jejich poslední desky mají pořádnou sílu, takže ujít si nenechám ani "In the Minds of Evil" z Bentonovy kuchyně. Totéž by se dalo říct i o Artillery a jejich "Legions", kteří ten svůj thash metal hrají pořád stejně řízně a já nemůžu samozřejmě odolat. Je zde však jedno album, které všechny ostatní strčilo hravě do kapsy, a je jím druhý počin britských Hell s titulem "Curse and Chapter". Debut "Human Remains" je fantastická deska, která poplatně době svého vzniku dokázala přenést tehdejší atmosféru do moderního hávu a výsledkem bylo jedno z nejlepších heavy metalových alb všech dob. Očekávání jsou logicky obrovská a stejně tak ve mně klíčí obavy, zdali se to Hell povede i tentokrát, ale pevně doufám, že ano, takže napjatě vyhlížím datum vydání.

DATUM VYDÁNÍ: 22. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

nK_! pro listopad: Five Finger Death Punch - The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Volume 2

V červenci Five Finger Death Punch vydali první část svého nového dvoudílného opusu a po několikaměsíčním odkladu přichází konečně na řadu pokračování a završení v podobě "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Volume 2". Nebudu zastírat, že se těším jako malé dítě, protože jak bylo jistě z mé srpnové recenze patrné, "Volume 1" rvalo koule a deska jako taková byla našláplá od začátku do konce. První uvolněná ukázka z "Volume 2" vypadá více než dobře, a pokud se zbytek alba ponese v podobném duchu, budu opět maximálně spokojen a ohodnotím vysokou známkou, jak je u mě koneckonců u Five Finger Death Punch tak trochu zvykem. Tihle chlapíci jednoduše ještě nikdy nešlápli vedle. Každopádně uvidíme, jak "Volume 2" nakonec dopadne, poněvadž jak bývá zvykem, z dvojalb je dobré téměř vždy jenom jedno.

DATUM VYDÁNÍ: 19. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Stick pro listopad: Deicide - In the Minds of Evil

Jak už říká kolega Monsterfuck, listopad za silným říjnem poněkud zaostává. Pokud už desky vycházejí, většinou jsou pro mě relativně nezajímavé. Samozřejmě se tam objevují i zajímavá alba, za pozornost jistě bude stát obnovený Cronian, již jen kvůli pánům, kteří za tímto projektem stojí. Jmenovitě Vintersorg a Øystein Garnes Brun, kteří jsou dobře známí ze svého působení v Borknagar. Celkem se těším i na nadcházející novinku "Kapitulation 2013" německých válečných nadšenců Endstille. Přestože se ven chystá novinka Pestilence, jejich současná tvorba pro mě zrovna zajímavostí neoplývá, přece jen ten zenit už je u nich pryč a pochybuji, že se dokáží překonat. Jednou z mála opravdu zajímavých heavy metalových desek se tak stávají Hell, kteří bodovali už s předchozí "Human Remains", jsem docela zvědavý, co na nové fošně přinesou. Nakonec u mě ale vítězí klasika Deicide s pološíleným Glenem Bentonem. Člověk nějak automaticky od nich neočekává zklamání, ale přesto je vždy zvědavý, jaký jejich nový materiál bude. Satani drží svou laťku nastavenou stále vysoko, doufejme, že ani s albem "In the Minds of Evil" nepadnou na kolena před křesťanskými psy.

DATUM VYDÁNÍ: 25. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Zajus pro listopad: Dying Passion - Transient

Když tu okolo sebe vidím tu záplavu devítek od kolegů, připadám si jako z jiného světa. Sám totiž v listopadu žádnou obrovskou hudební událost neočekávám. Naopak zde vidím několik příležitostí na solidní alba, začít můžeme netradičně na českém písečku. Album uvedené v záhlaví mého skromného odstavce ctěné čtenářstvo jistě nepřehlédlo. K poslechu loňské vysoce ceněné desky "Amplify" šumperských Dying Passion jsem se dostal teprve nedávno, album však splnilo vše, co nadšené recenze slibovaly, a já jsem tak zvědav, zda bude "Transient", které vyjde v posledním listopadovém dnu, jeho důstojným nástupcem. Druhou českou novinkou, která mě bude provázet dlouhými listopadovými nocemi, pak bude "A kdybys už nebyla, vymyslím si tě" poetů Heiden, jejichž tvorba je s každým dalším albem o kus lepší. Ze zahraničí pak dorazí dvě další zajímavé desky - "Åsa" folk metalistů Falkenbach a hlavně další avantgardní dílko z pera těžko uchopitelných Ephel Duath. A na závěr ještě doplním Germ, kteří sice vévodili mému eintopfu minulý měsíc, ovšem kvůli posunutému datu vydání si na jejich (či spíše jeho) druhou dlouhohrající desku musíme počkat na první listopadový týden.

DATUM VYDÁNÍ: 30. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Prdovous pro listopad: Kauan - Pirut

Listopad naštěstí už není měsícem, kdy člověk neví, kam skočit dřív, protože vychází tolik materiálu, který stojí za poslech, že aby ho mohl všechen pořádně zhodnotit, potřeboval by další dobře dva měsíce. I přesto se najde několik kousků, které rozhodně stojí za pozornost. Když začnu podle abecedy, první na řadě jsou lyonští post-hardcoristi Celeste s novou deskou "Animale(s)", kterážto bude mít podobu dvou disků s celkovou délkou něco málo přes hodinu. Za povšimnutí rozhodně stojí i zlí našinci Cult of Fire, kteří na samém konci měsíce vydávají druhou řadovku "मृत्यु का तापसी अनुध्यान". Obal s indickou bohyní Kálí i název psaný sanskrtem dávají tušit, že se můžeme těšit na trochu exotiky na domácí black metalové scéně a jsem zvědav, nakolik se temná bohyně do jejich hudby promítne. Coby fandovi oldschoolového hip-hopu by mi, stejně jako Ježurovi, neměl ujít nový Eminem a stejně jako on se určitě podívám i po novém minialbu z dílny Emyprium, "Dead Winter Days". Minout bych neměl ani "Åsa", odkazující názvem na vikinská božstva, za kterou nestojí nikdo menší než Vratyas Vakyas, jediný člen legendární folk-blackové formace Falkenbach. V hledáčku mám i domácí Heiden s očekávaným počinem "A kdybys už nebyla, vymyslím si tě" navazujícím na předešlou, vysoce hodnocenou desku "Dolores". Mými favority pro listopad jsou však ukrajinci Kauan, kteří po dvouleté odmlce opět vypouští do světa novou desku, tentokráte pod názvem "Pirut". Čtyřicetiminutový opus skrývající se za finským výrazem pro ďábly byl, jak poznamenává i kolega níže, silně inspirován pádem meteoritu v Čeljabinsku a vzhledem k tomu, že předchozí album "Kuu.." jsem trestuhodně minul, jsem velmi zvědav, kam se pánové od předminulé desky "Aava tuulen maa" hudebně posunuli.

DATUM VYDÁNÍ: 25. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Kaňour pro listopad: Kauan - Pirut

Ačkoli listopad není bůhvíjak nabitým měsícem, já jsem si svého jasného favorita našel. Ukrajinští Kauan jsou totiž zárukou kvalitní metalové i nemetalové hudby. Ukázka z očekávaného "Pirut" prozrazuje, že bychom se mohli dočkat návratu k úžasným doom/folkovým prvotinám "Lumikuuro" a "Tietäjän Laulu". Zajímavé je už jen to, že natáčení desky bylo pozdrženo pádem meteoritu do čeljabinské oblasti, kde se "Pirut" nahrávalo. Pád vesmírného tělesa hudebníky inspiroval a ti mu na oplátku věnovali celé nové album. Z dalších jmen to budou určitě Deicide, které si nenechám ujít, jednočlenný projekt Falkenbach, jenž je zárukou kvalitní, leč na poslech nenáročné viking metalové hudby, Endstille, Heiden, Cronian či EP od Empyrium a Ghost.

DATUM VYDÁNÍ: 25. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Deska měsíce dle redakce: Hell - Curse and Chapter

Barometr očekávání v redakci: 18/80


Optimista měsíce: nK_! Úžasný
Pesimista měsíce: Zajus Křičící

Hecate Enthroned s obalem novinky

1. listopadu 2013 v 13:34 | Monsterfuck |  Music News
Britští melodic black metalisté Hecate Enthroned zveřejňují další detaily o své očekávané páté desce "Virulent Rapture", která bue prvním velkým počinem kapely po sedmi letech od nahrávky "Redimus". Jedná se o obálku, kterou můžete vidět vpravo, tracklist (viz dole) a hlavně o datum vydání - to proběhne už 25. listopadu. Počin zaštítí Crank Music Group. Dále byl také odhalen host, jenž se na albu objeví - jde o zpěvačku Sarah Jezebel Deva (ex-Cradle of Filth, ex-Therion). Objeví se v titulní písničce "Virulent Rapture".

"Virulent Rapture" bude první nahrávkou Hecate Enthroned, na níž se představí dva noví členové - vokalista Elliot Beaver, jenž nahradil dlouholetého zpěváka Deana Seddona, a bubeník Gareth Hardy, který se zase stal nástupcem Roberta Kendricka, jenž u Hecate Enthroned hrál nepřetržitě od roku 1996 až do loňska.

Baskytarista Dylan Hughes již dříve na adresu "Virulent Rapture" prohlásil následující: "Nový materiál je více kytarově zaměřený, hodně těžkých a rychlých riffů, dávajících skladbám pocit nesmiřitelnosti, což jsme ještě zabalili do orchestrálního hávu. Sbory a orchestry vždy byly velkou součástí zvuku Hecate, což tento materiál jen potvrzuje. V některých částech se objevují nálady ze starých alb. Vzhledem k tomu, že nahrávání si řídíme sami, nejsme pod časovým tlakem a můžeme si dát na čas se zvukem, vyhrát si s mixem, dříve jsme museli některé věci obětovat vzhledem k deadlinům nahrávací společnosti. Nahrávání trvá déle, než je u nás zvykem, ale výsledek bude stát za to."

Kytarista Andy pak ohledně zvuku "Virulent Rapture" nedávno řekl toto: "Upřímně můžu říct, že jsem nikdy nebyl spokojený se soundem u našich starších nahrávek, jako jsem u tohohle nového alba; zní to tak zabijácky, až vám z toho sleze kůže na ksichtě!"

"Virulent Rapture" bude následovník desky "Redimus", jež vyšla v květnu 2004 u Blackend Records na CD. O verzi pro americký trh se pak postarali Candlelight Records.

Tracklist "Virulent Rapture":
01. Thrones of Shadow
02. Unchained
03. Abyssal March
04. Plagued by Black Death
05. Euphoria
06. Virulent Rapture
07. Life
08. To Wield the Hand of Perdition
09. Of Witchery and the Blood Moon
10. Immateria
11. Paths of Silence

THE CLIPPERS, MEDICAID, KLIKA - České Budějovice, mc Fabrika (2. listopadu 2013)

1. listopadu 2013 v 12:37 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
THE CLIPPERS, MEDICAID, KLIKA - České Budějovice, mc Fabrika (2. listopadu 2013)

Rock´n´rollová muzika rozpálí v sobotu 2. listopadu českobudějovický Music club Fabrika. Kapely THE CLIPPERS, MEDICAID a KLIKA spojí ten večer síly, aby fanoušky pod pódiem zalily maximální energií.

Pop/rockoví THE CLIPPERS z Říčan hrají od roku 2011. "Dali jsme se dohromady, protože všichni máme podobnej názor na českou populární scénu, a chceme dělat konečně hudbu na pořádný úrovni, která na českým trhu tak trochu chybí," píší na svých webových stránkách. I když je věkový průměr muzikantů nižší než 20 let, za sebou už kluci mají několik povedených koncertů.

MEDICAID zastupují českobudějovickou punk/rockovou scénu. Jejich poslední fošna se jmenuje Naposled. Ukázky z ní naleznete na www.bandzone.cz/medicaid.

Punk/rock provozují i muzikanti z kapely KLIKA. Tato kapelka pochází z Černošic a na svém kontě má tři studiové nahrávky. Tou hlavní je album Nevím! Dál..., které vyšlo v roce 2011.

Vstup na koncert je pouze 50 korun. Začátek ve 21 hodin.

ODKAZY:

[tisková zpráva]