Listopad 2013

Klipy od I Am I, Scar the Martyr a Warbringer

8. listopadu 2013 v 10:55 | Ježura |  Music News
>>> Heavy power metaloví I Am I, tedy současné působiště bývalého zpěváka Dragonforce ZP Thearta, vypustili do světa video ke skladbě "See You Again". Samotná skladba se objeví na stejnojmeném singlu, který bude počínaje 11. listopadem k dispozici jako digitální download.


>>> Druhé video z své eponymní desky vydali také Scar the Martyr, kapela vedená bubeníkem Slipknot, Joeym Jordisonem. Na první singl "Blood Host" teď Scar the Martyr navazují skladbou "Soul Disintegration".


>>> Ze své nové desky čerpali i Američané Warbringer, kteří pro klip vybrali skladbu "Black Sun, Black Moon" z týden a kousek starého zářezu "IV: Empires Collapse". Zpěvák John Kevill praví: "Vyrazili jsme do té nejpustější části dálnice, jakou jsme mohli v mojavské poušti najít. Je to vhodná lokace pro tenhle song, protože je to našláplý heavy metalový vál s priestovský dálničním feelingem, který se mísi s hrůzyplným mysticismem noci!" Dále dodává: "Režisér Dean Ciocca je náš starý přítel a talentovaný filmař. Přišel se způsobem, jak se songem naložit, založeným na textu. Dal se dohromady tým a natáčeli jsme celou noc!"


Kwoon, Flash the Readies: Praha - Chapeau Rouge, 21.10.2013

7. listopadu 2013 v 23:20 | Prdovous |  Reporty
Letošní rok byl na zahraniční post-rocková jména dosti chudý. Dohromady dám všeho všudy dvě: Crippled Black Phoenix (kde navrch nejde mluvit čistě o post-rocku, neb výčet žánrů, které tahle kapela do své hudby implementovala, je vskutku impozantní) a 65daysofstatic v doprovodu sleepmakeswaves, kteří u nás byli poměrně nedávno hned dvakrát, přičemž v pražskou zastávku jsem trestuhodně minul. Dobrá, Sigur Rós na letních Colours of Ostrava nepočítám, nicméně to na věci příliš nemění. Vystoupení francouzských Kwoon jsem se tedy rozhodl nevynechat stůj co stůj, neb pro fanouška zmíněného žánru je tahle parta jasnou povinností.

S mírným zpožděním dorážím do staroměstského klubu Chapeau Rouge. Před malou chvílí začali hrát čeští předskokani Flash the Readies a já se usazuji v zadní části, na půl cesty mezi pódiem a barem, za zhruba čtyřicetihlavým publikem. Zpočátku se mi tři pánové na pódiu zdají poněkud utahaní, po pár minutách však jejich směsce post-rocku, ambientu a snad i trochy dream popu přicházím na kloub. Rozhodně to není marné, velmi příjemně se jejich hudba poslouchá (a většinu obecenstva přinejmenším neurazí), pořád ale nevytáhli z rukávu všechny trumfy. Zhruba od třetiny začínají pomaličku přitvrzovat. Každá další píseň je hutnější, rockovější, odvážnější, atmosféra houstne a kapela se chtě nechtě blíží k poslední písni. Rozloučení, zasloužený aplaus. Flash the Readies dali do vystoupení vše. Procítěná, komorní, neskutečně skromná a neskutečně přitažlivá show si získala snad každého, kdo v tu dobu ve sklepení Chapeau Rouge byl. Hudba neztratila na své působivosti ani tehdy, když baskytarista občas střídal dlouhokrkou dámu s klávesami a basová linka zněla pouze ze samplu. Skvělý zážitek od kapely, kterou mi bylo ctí poznat - před koncertem jsem tvorbu českého trojlístku neznal a velmi mile mě svým vystoupením potěšil. Doufám v další setkání.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Syndrome - Colourful Cows

7. listopadu 2013 v 21:49 | Monsterfuck |  Recenze
Pod poměrně nenápadným názvem Syndrome se ukrývá projekt, který rozhodně nepostrádá zajímavost… vlastně je mnohem zajímavější, než by se na první pohled mohlo zdát. Hudebníci sami sebe nazývají alternativním elektro rockem a tvrdí, že svou muziku budují pomocí experimentu. Že vás to na první pohled nevytrhne? Proč by mělo, takových v dnešní době je…

Věnujme však Syndrome i druhý pohled, s jehož pomocí zjistíme, že zde přece jenom půjde o něco ne úplně obvyklého. Abych to osvětlil trochu lépe, dovolím si volně převyprávět to, co o sobě říká samotná skupina. Syndrome si totiž podle svých vlastních slov vedle používaní normálních instrumentů programují také nové virtuální nástroje, živé hraní rovněž provozují v poměrně netradičním duchu, v němž hrají podstatné role počítače, ale asi trochu jiným způsobem, než jsou jednoduché playbacky. Jak Syndrome sami tvrdí, svou živou prezentaci neukazují pouze na koncertech, ale i v rámci přednášek na univerzitách nebo na exhibicích. Nechtěl bych to špatně interpretovat, jak to všechno funguje, protože si nejsem úplně jistý, jestli jsem to celé dostatečně pochopil, takže si dovolím udělat něco, co by se podle mě v recenzích moc dělat nemělo, a sice že vás pro podrobnější informace odkážu na stránky skupiny, kde budete moct případnou zvědavost ohledně technického provedení ukojit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Syndrome]

Na co se nedostalo #20

7. listopadu 2013 v 20:20 | Monsterfuck |  Minirecenze
Annorkoth - The Last Days (3. ledna, Depressive Illusions Records)
melancholic post-black metal, Rusko

Podíváme-li se na diskografii ruských Annorkoth, zjistíme, že za tříletou historii tohoto one-man projektu vyšlo několik demíček, čtyři desky a téměř trojnásobný (!) počet splitek. Z toho plyne, že kvantita vítězila nad kvantitou a sama ústřední postava B.M. již po dvou letech uznává, že úroveň předchozích počinů nebyla moc valná. "The Last Days" je tedy pátým dlouhohrajícím počinem kapely, která od zběsilého tempa vydávání počinů naštěstí ustupuje.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. The Dark Descent - 06:53
02. You're My Only Dream - 08:47
03. Kindness - 05:36
04. Autumn Grace - 03:49
05. Song of the Wind - 10:30
06. Shattered Hope - 08:04
07. The End, Here and Now - 08:17

Autor: Kaňour

Ereb Altor - Fire Meets Ice (26. července, Cyclone Empire)
viking / black metal, Švédsko

Ereb Altor, kteří jsou formálně vlastně jen vedlejším projektem několika členů doom metalových Isole (ačkoliv třeba já osobně mám radši hudbu Ereb Altor než Isole), se nikdy netajili tím, že prvotním podnětem ke vzniku téhle kapely bylo vzdát hold nesmrtelnému odkazu legendárních titánů Bathory. Pánové tak ale nechtěli učinit hraním coverů, nýbrž svou vlastní tvorbou, jež se ponese v duchu vikinského období Bathory. Stalo se a výsledkem byly dvě desky "By Honour" (2008) a "The End" (2010), z nichž zejména ta první jmenovaná je opravdu hodně povedená a osobně ji považuji za jeden z nejlepších tributů Bathory.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Fire Meets Ice - 09:23
02. The Chosen Ones - 06:30
03. Nifelheim - 06:14
04. My Ravens - 04:16
05. Sacrifice - 08:10
06. Helheimsfärd - 06:35
07. The Deceiver Shall Repent - 04:10
08. Post Ragnarök - 04:33
09. Our Legacy - 05:13

Autor: Monsterfuck

Kringa - Total Mental Desecration (12. července, Voidland Shelter)
black metal, Rakousko

Co si budeme povídat, pokud by se Rakušané Kringa neobjevili na druhém vydání festivalu Prague Death Mass v Praze, asi bych o jejich jméno jen tak nezavadil. Oni se tam ovšem objevili a jako kapela, o níž jsem do té doby jaktěživ neslyšel, mi přichystali dost příjemné překvapení, takže poslech nějaké té studiové tvorby následoval celkem logicky… Demosnímek "Total Mental Desecration" toho má ale s Prague Death Mass II společného ještě víc, jelikož vyšel speciálně ku příležitosti tohoto festivalu, a to na kazetě v limitaci 50 kopií.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Preludium - 04:51
02. T.M.D. - 06:24
03. Wreck the Temples (Ascent to Utter Darkness) - 06:20
04. Nine Prayers, Red Wine - 08:46

Autor: Monsterfuck

Marnost - Die Hamletmaschine (14. dubna, selfrelease)
atmospheric black metal, Česká republika

"Die Hamletmaschine" je čtvrtým počinem projektu Marnost a stejně jako ve všech třech předcházejících případech, i tentokrát se jedná o záležitost velice zajímavou a také kvalitní. Skoro by se už pomalu dalo začít mluvit o tom, že co z dílny Marnost vzejde, je zárukou výborného posluchačského zážitku. A to i přesto, že "Die Hamletmaschine" je oproti předcházejícím nahrávkám docela rozdíl a Marnost zde zvolili lehce odlišný přístup.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Die Hamletmaschine - 12:13

Autor: Monsterfuck

Monomyth - Momomyth (16. září, Burning World Records)
krautrock, Nizozemsko

Různé krautrocky, spacerocky a další psychedelie jsou záležitosti, které mi v posledních měsících strašně zachutnaly, nicméně jich poslouchám docela málo, jelikož si pečlivě vybírám - a zatím vždy jsem měl šťastnou ruku… U Monomyth to ovšem zpočátku vypadalo, že mi štěstí došlo… naštěstí pouze vypadalo. První poslech, který jsem ve společnosti stejnojmenného debutu těchto holandských psychedeliků absolvoval, byl totiž z kategorie těch letmých, tudíž jsem si na tom jaksi nevšiml něčeho zvláštního. Jakmile jsem se však při druhé seanci začal na hudbu soustředit, Monomyth mě okamžitě měli, ta deska mě takřka ihned totálně pohltila.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Vanderwaalskrachten - 11:41
02. Vile Vortices - 09:02
03. The Groom Lake Engine - 11:21
04. Loch Ness - 10:31
05. Huygens - 17:04

Vydatné info o novince Primal Fear

7. listopadu 2013 v 17:33 | Ježura |  Music News
Nové album německých power metalistů Primal Fear je na obzoru. Deska nesoucí název "Delivering the Black" vyjde 24. ledna (v Evropě, Severní Amerika se dočká o čtyři dny později) a stane se tak pod křídly labelu Frontiers Records, se kterým kapela v lednu letošního roku obnovila smlouvu. Nahrávání novinky začalo v létě v německém studiu House of Music, kde na vše dohlížel basák a producent Mat Sinner a také zvukový inženýr Achim Köhler (Edguy, Masterplan). Závěrečné práce na mixu pak proběhly v září v dánském Hansen studiu pod vedením známého producenta Jacoba Hansena (Volbeat, Pretty Maids, Amaranthe).

Zpěvák Ralf Scheepers povídá: "Tvrdě jsme pracovali na tom, abychom stvořili naše vůbec nejlepší album. Už během předprodukce jsem cítil, že tentokrát pracujeme na něčem opravdu jedinečném. A výsledkem je prostě úžasná metalová deska, na kterou jsem extrémně hrdý!" Sinner dodává: "Skladby, předprodukce, zvuk - tohle album je pro mě a mou kariéru vážně jedinečné. Z mého pohledu udělala celá kapela skvělou práci a Jacob byl pro mixování desky skvělou volbou!"

Vydání "Delivering the Black" bude předcházet videoklipový singl "When Death Comes Knocking", který bude počínaje 2. prosincem k sehnání pouze v digitální podobě. Samotná deska vyjde v běžné CD edici, deluxe edici se dvěma bonusovými skladbami, ve spolupráci se Soulfood Music jako vinyl a konečně jako super deluxe edice s bonusovým DVD, která bude limitovaná 666 kusy a bude k ní přibalen i kovový orel. Na DVD budou k nalezení videa ke skladbám "When Death Comes Knocking" a "King for a Day" a také video zachycující vznik alba.

Tracklist "Delivering the Black":
01. King for a Day
02. Rebel Faction
03. When Death Comes Knocking
04. Alive & on Fire
05. Delivering the Black
06. Road to Asylum
07. One Night in December
08. Never Pray for Justice
09. Born with a Broken Heart
10. Innocent Man [bonus]
11. Inseminoid
12. Man Without Shadow [bonus]
13. When Death Comes Knocking (Single Edit) [bonus]

Zatím poslední deska Primal Fear se jmenuje "Unbreakable" a vyšla v lednu 2012 u Frontiers Records. Kromě standardní edice se dočkala také vydání na limitovaném digipack CD, japonské a argentinské edice, z nichž každá byla obohacena jednou bonusovou skladbou.

Kapela ex-frontmana Morbid Angel s informacemi o desce

7. listopadu 2013 v 15:09 | Kaňour |  Music News
Steve Tucker, bývalý frontman a baskytarista Morbid Angel, se stane vedle death metalového projektu Nader Sadek vůdčí persónou kapely Warfather. O skupině padly první zmínky již v roce minulém, celý projekt byl však zahalený rouškou tajemství až doteď. Warfather nyní údajně dělají poslední úpravy na debutové desce, která byla pojmenována "Orchestrating the Apocalypse".

Vůdčí osoba Warfather se nechala slyšet: "Jsem z Warfather a našeho nového alba nadšen! Warfather je víc než jen metalová kapela; je to systém víry a setkání myslí těch, kteří mohou sledovat, co se skutečně děje v době, v níž žijeme. 'Orchestrating the Apocalypse' je varování očím, které se rozhodly být slepými, a volá do zbraně mysli cítící, že přichází změny. Je to čistokrevný blackened, apocalyptic death metal. Srát na náboženství, srát na vládu! Toto je jejich apokalypsa. Náš čas nastal právě TEĎ!"

Deska byla nahrávána a mixována v TME Studios a vyjde pd hlavičkou Greyhaze Records 21. ledna 2014 v Severní Americe, evropské datum vydání bude oznámeno v nadcházejících týdnech. Autorem přebalu je Ken Coleman.

Tracklist "Orchestrating the Apocalypse":
01. XII
02. Legions
03. My Queen Shall Not Be Mourned
04. Taunting the Deity
05. The Shifting Poles
06. Waltz of the Solstice
07. Summoning the Warfathers
08. Ageless Merciless
09. The Chaos Of
10. Gods and Machines
11. Ashes and Runes
12. We Are the Wolves

Death Angel - The Dream Calls for Blood

6. listopadu 2013 v 21:58 | Kaša |  Recenze
S každým novým albem thrashových Death Angel se sám sebe s železnou pravidelností ptám, jak je to možné, že tahle sebranka, která vzešla z té nejslavnější thrashové školy oblasti Bay Area, se nedokázala nikdy vyšvihnout mezi skutečnou stylovou smetánku a vždy tak nějak zůstávala ve stínu za souputníky jako Overkill, Testament či Exodus (o Velké čtyřce ani nemluvě). Trojice alb z konce osmdesátých let patří mezi skutečné klenoty, a přestože zrovna "Act III" je všeobecně považováno za mírný kvalitativní sešup směrem dolů, tak bych se nebál jej označit jako nejlepší desku party s filipínskými kořeny, na němž se ukázala jako vyhraná, progresivními momenty políbená kapela, jež se nebála překročit neúprosné stylové hranice thrash metalu a vydala se do vod, které jsou mi velice sympatické. Následná dlouhá pauza kapele její status nijak nenarušila, ba naopak považuji (teď už) čtveřici návratových alb za skvělou ukázku toho, jak se skupina, která už to měla de facto za sebou, dokázala vzedmout ke skvělé formě a pomalu ale jistě se stává stálicí scény, jejíž alba jsou už předem zárukou osvědčené kvality.

"The Dream Calls for Blood" nedělá za dosavadním vývojem tlustou čáru, nicméně hezky pokračuje v trendu, který započala alba předešlá. Opět se zdá, že se kapela trošku více uvrtala v klasickém neurvalém thrash metalu a rezignovala na melodické výlety, které k ní vždy tak nějak patřily, ale neznamená to automaticky, že by Death Angel naservírovali klasickou cirkulárku, ve které se ani na moment nesleví z nastaveného tempa. Album je to hezky přímočaře energické a skvěle šlape, ale co je hlavní - baví. Nebyl by to Rob Cavestany a Mark Osegueda, kteří platí za hlavní lídry, aby si pro své fanoušky nepřichystali hrstku momentů, díky nimž si člověk řekne, že tuhle nebo tamtu píseň musí slyšet znovu a znovu. Právě v tomto tkví skutečná síla aktuální tvorba Death Angel. Je to agresivní, ale má to v sobě zakořeněny chytré momenty, díky kterým se k albu bez problému můžete vrátit i s odstupem času a užít si ho. Co upoutá na první pohled, je velmi povedený obal, který svým stylem navazuje na předchozí album "Relentless Retribution", ovšem oproti krvavě rudé tady máme tentokrát noční modro-šeď, ovšem v hudbě jako takové se toto nikterak nepromítlo a hudební náplň má nejblíž k minulému počinu. Osegueda štěká, seč mu síly stačí, přičemž zbylá čtveřice Cavestany, Aguilar, Sisson a Carrol zní jako dobře namazaný stroj, jemuž se výrobní vady vyhnuly velkým obloukem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Mithras mají smlouvu na nové album

6. listopadu 2013 v 20:44 | Kaňour |  Music News
Techničtí death metalisté Mithras podepsali smlouvu s Willowtip Records na vydání svého dalšího alba "On Strange Loops". Smlouva platí jen pro Severní Ameriku, kapela tedy dále hledá partnera pro prodeje ve zbytku světa včetně Evropy. Deska by měla vyjít příští rok a slibuje, že "zdeformuje vaši mysl a zničí ušní bubínky".

Kapela vydala toto prohlášení: "Mithras s potěšením oznamují, že jsme podepsali smlouvu s Willowtip Records, u kterých vydáme své další album 'On Strange Loops' (na území Severní Ameriky - USA/Kanada/Mexiko). Těšíme se na spolupráci s Willowtip a uvidíme, jak dlouho naše partnerství ještě bude trvat. Stále sledujeme naše možnosti pro Evropu a zbytek světa, další nahrávací společnosti, prosím, spojte se s námi co nejdříve to půjde."

Posledním vydaným počinem Angličanů bylo EP "Time Never Lasts" z roku 2011, pro dlouhohrající desku bychom museli sáhnout ještě dále do minulosti, přesněji do roku 2007, kdy skupina vydala album "Behind the Shadows Lie Madness".


Od The Ocean odcházejí dva členové

6. listopadu 2013 v 18:41 | Ježura |  Music News
Podle prohlášení, které na svém Facebooku zveřejnil kytarista Jonathan Nido, on a bubeník Luc Hess opustí The Ocean poté, co kapela odjede současné evropské turné s norskými Shining, Hacride a Tides from Nebula. Oba odcházející muzikanti ještě spolu s baskytaristou Louisem Juckerem mimo The Ocean fungují v projektu Coilguns.

Příslušné prohlášení vypadá takto: "Jak už někteří z vás asi vědí, tohle turné bude pro mě a pro Luca jako pro členy The Ocean poslední. Oba kapelu trvale opustíme po posledním vystoupení tohoto turné.

25. června 2013 se Luc po důsledném zvážení rozhodl nám oznámit, že po tomto evropském headline turné nebude pokračovat v hraní s The Ocean. O dva dny později jsem se i já rozhodl, že je čas na změnu, a klukům jemně oznámil, že tohle turné bude poslední, které s The Ocean odehraju i já.

Oficiální a podrobnější prohlášení od nás obou bude zveřejněno po turné. Zatím můžu říct, že jsme oba cítili, že je správný čas učinit tohle rozhodnutí a pohnout se dál. Pro to, že se to děje teď, samozřejmě tuna důvodů. Týká se to uměleckých rozporů, plné oddanosti něčemu, co už nás na 100% nenaplňuje, a dalších věci, jako nechuti potýkat se s určitými aspekty/omezeními, které zavedná kapela, která jezdí na turné, vyžaduje pro svou produkci a taky to, jak věci obecně fungují, zejména na osobní úrovni.

Nemyslím si, že se od nás očekávalo, že to z jakýchkoli důvodů oznámíme před koncem turné, ale s Lucem jsme mysleli, že lidé, kteří v posledních šesti letech objevili/si oblíbili tuhle kapelu v téhle sestavě by možná ocenili informaci, že tohle bude poslední turné v téhle sestavě, místo aby to zjistili až potom, co turné skončí. Takže ano, ukažte se na kterémkoli z těch koncertů a dáme si drink na oslavu toho, co čeká jak The Ocean, tak nás!"

Poslední album The Ocean se jmenuje "Pelagial" a vyšlo v dubnu letošního roku u Metal Blade Records.

Videoklipy od Return to Innocence a Roba Zombieho

6. listopadu 2013 v 14:56 | Monsterfuck |  Music News
>>> Domácí formace Return to Innocence uveřejnila nový videoklip k písničce "Tristan's Dream". Ta se objevila na letošní studiové novince "The Ring of Moon", která vyšla v létě u firmy Metalgate; jde o první nahrávku Return to Innocence po sedmi letech od desky "Sal Lunae" z roku 2006. Klip dopadl následovně:


>>> Americký milovník hororu Rob Zombie vypustil další videoklip ke své letošní nahrávce "Venomous Rat Regeneration Vendor", jež je venku od dubna. Tentokrát padla volba na song "We're and American Band", což je ve skutečnosti předělávka stejnojmenného songu od zámořských blues rockerů Grand Funk Railroad.


Lunar Explosion - Lunar Explosion

5. listopadu 2013 v 21:43 | Prdovous |  Recenze
Co říci úvodem dnešní recenze? Myslím, že když začnu stručnou charakteristikou, bude hned každému jasné, o čem to dneska celé bude, takže si tu jednu, dvě věty nechám až do dalšího odstavce, ať mám vůbec o čem psát. Název Lunar Explosion pochází z terminologie spadající kamsi do nauky o vesmíru. Konkrétně jde o náraz meteoru do Měsíce, který je při dostatečné síle a troše štěstí pozorovatelný ze Země i pouhým okem. Podle takového popisu je myslím poměrně jasné, že při nárazu se musí uvolnit neskutečné množství energie, a hádám, že tímto příměrem k dopadu meteoru chtějí Lunar Explosion popsat svoji hudbu coby energickou, živelnou a v koncertním podání naprosto zničující. Jenže tady nastává zásadní rozkol.

Lunar Explosion totiž nehrají nic jiného než klasický, tuctový power metal, jakého je všude kolem kvantum. Shodou okolností kvantum zhruba rovnající se meteorem vzedmutému materiálu. Nic víc, nic míň, název je tedy v tomto kontextu nanejvýše velkohubým prohlášením, které u tohoto alba není ani za mák založené na skutečnosti. Nejhorší na tom ale je, že sice hrají v podstatě stejný power metal, jaký hraje hromada dalších kapel, tenhle italský kvintet jej ale navíc předkládá posluchači s mimořádnou dávkou nudy a kýblem exkrementů navrch. Od samého začátku až do úplného konce je eponymní debutovka padesáti minutami utahaného metalu, který nedává posluchači vůbec nic, nanejvýše přehlídku zabitých nápadů a promarněné odpoledne. Sbírce devíti skladeb značně nesourodých témat to skřípe, kde jenom může. Už první "Vasa Warship" začíná nudit s prvním refrénem a při druhém už velmi kvalitně leze na nervy. Vokál Rafaela Smaldoneho je totiž výjimečně otravný a tahá za uši asi stejně otřesným způsobem jako mrouskající se pár koček. Smutné je, že podobně nešťastný je i zbytek ingrediencí, z nichž se album skládá. Ukázková je v tomto směru kýčovitá, přeslazená balada "When the Sun No Longer Shines". Vedle otřesného vokálu tu "exceluje" i naprostá skladatelská impotence a absolutní ztráta soudnosti. To vše v takových poměrech, že člověk po první minutě žadoní, aby přišel o sluch, nebo si bude muset uhryznout nohu až ke koleni. Promiňte, pánové, ale tohle vážně na konci listopadu vydat chcete vydat?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Projekt Panopticon chystá nové album

5. listopadu 2013 v 20:00 | Monsterfuck |  Music News
Austin Lunn alias A. Lundr, vůdčí osobnost jednočlenného black metalového projektu Panopticon ze Spojených států amerických, ohlašuje několik novinek ohledně kapely. Především se jedná o přípravu nové řadové desky, která se bude jmenovat "Roads to the North", kromě toho však také došlo ke změně vydavatelské firmy. A. Lundr vydal následující zprávu:

"Změna je nevyhnutelná, a pokud se jí bráníme, občas to může být bolestivé. Z různých důvodů jsem se rozešel s oběma firmami, s nimiž jsem spolupracoval, legendárními Pagan Flames Productions a Flenser Records. Především, stále zůstáváme dobrými přátely, v tomto rozchodu není žádné drama nebo něco negativního... jednoduše se všichni chceme vydat odlišnými cestami. Nahrávky, které jsou už venku, zůstanou s těmito labely a pořád si je budete moct pořídit z jejich obchodů a distribucí.

Už jsem se rozhodl ohledně budoucnosti projektu a nového vydavatelského domova, který mi dává největší smysl. Rozhodl jsem se podepsat s Bindrune Recordings z Traverse City v Michiganu. Důvodů je mnoho... spousta z mých oblíbených skupin je nebo byla u tohoto labelu (Blood of the Black Owl, Falls of Rauros, Celestiial, Nechochwen, Wodensthrone, Waldgeflüster, Alda, Obsequiae)... jejich estetika mi sedí jako osobě i jako hudebníkovi... a především, Marty, majitel, je jedním z mých nejlepších přátel. Tento přesun mi tudíž dává velký smysl a jsem VELICE šťastný, že jsem byl touto firmou přijat. První vydání u tohoto labelu bude split LP Falls of Rauros / Panopticon... krátce poté jej bude následovat nová deska Panopticon, 'Roads to the North'. 'Roads to the North' je opět koncepčním albem, tentokrát hodně osobního rázu... zabývá se vším tím, jak se můj osobní život za poslední dva roky změnil... všechna místa, na která jsem se přestěhoval kvůli profesnímu životu, že jsem se stal otcem, změny v mém stanovisku a pohledu na svět... deska je emočně nabitá, neproniknutelná a také je to velice dlouhá nahrávka. Jsem poctěn že ji mohu předat do rukou Martyho, aby ji vydal pod zástavou Bindrune..."

"Roads to the North" bude celkově pátým dlouhohrajícím počinem Panopticon. Poslední album "Kentucky", které kombinovalo atmosférický black metal s bluegrassem a obsahovalo i tři předělávky tradičních písniček, vyšlo v polovině června 2012 na černém 2LP a zeleném 2LP (obě barvy v limitaci 250 kopií). V únoru 2013 pak zpětně vyšla ještě CD verze a také nová 2LP edice s odlišným obalem.

Vyre: teaser k "The Initial Frontier Pt. 1"

5. listopadu 2013 v 17:45 | Monsterfuck |  Music News
VYRE, nová skupina okolo bývalých členů (G)EIS(T), KG Cyphera, Hedrykka a Zyana, mají před vydáním svého prvního dlouhohrajícího alba "The Initial Frontier Pt. 1". Abyste mohli získat první dojem z tohoto příběhu o utrpení z vesmírných cest, zde najdete teaser:

"The Initial Frontier Pt.1" působí mezihvězdným black metalem, textový koncept je ochutnávkou nejlepší science fiction literatury. Druhá část bude vydána v roce 2014!

-----

VYRE, the new band around the former (G)EIS(T) members KG Cypher, Hedrykk and Zyan are about to release their first full length album "The Initial Frontier Pt. 1". To give you a first impression about the story of the sorrow of space journeys you'll find a first teaser here:
http://www.youtube.com/watch?v=_3QWXVkNJnE

"The Initial Frontier Pt.1" impresses with interstellar Black Metal and a lyrical concept in the taste of best science fiction literature. The second part will be released in 2014!

VYRE are:
VOCALS - KG Cypher
GUITAR - Hedrykk
GUITAR - Zyan
BASS - T. Maximilian
DRUMS - Android
SYNTH, SOUNDS - Doc Faruk

Tracklist:
1. Small Bang Theory (introduction)
2. The Initial Frontier
3. Fragile Equilibrium
4. Coil of Pipes
5. Digital Dreams
6. Miasma

Release: 29.11.2013
Label: Supreme Chaos Records
Distribution: Soulfood/Plastic Head

More information about VYRE:

[tisková zpráva]


GATE OF ILLUSIONS vydají debutové EP

5. listopadu 2013 v 14:44 | Monsterfuck |  Music News
GATE OF ILLUSIONS vydají debutové EP

Rokycanská metalová kapela GATE OF ILLUSIONS vydá 9. listopadu 2013 své debutové čtyřskladbové EP "Gate of Illusions". Vyjde v limitovaném nákladu 70 kusů. Poprvé bude k sehnání na Infernalismus party vol. 6 v pražském klubu Exit-us, kde právě 9. listopadu GATE OF ILLUSIONS vystoupí.

EP bylo nahráno na jaře letošního roku v Morbivod studiu. Právě Lord Morbivod se postaral o programované bicí, produkci, mix a mastering. Obal je dílem Nicole Sedláčkové.

V srpnu 2013 GATE OF ILLUSIONS opustil bubeník Jakub Petříček, plánovaná vystoupení kapela odehraje s hostujícím bicmanem Tomášem Maříkem (ex- THIS NIGHT DRAWS THE END, ex- BED SORES). Jedná se o tyto koncerty:

9. listopadu - Praha (Exit-us)
18. ledna - Rokycany (Železná)
25. ledna - Praha (Exit-us)

Seznam skladeb:
Ease my Pain
Freedom is only a Word
I, the dead one
Shattered

Stále je také dostupný krátký teaser k chystanému EP s ukázkami všech skladeb, a to na adrese: http://www.youtube.com/watch?v=Fzfkk2ZFj4A

Další informace o GATE OF ILLUSIONS k nalezení na http://www.bandzone.cz/gateofillusions nebo https://www.facebook.com/gateofillusions

[tisková zpráva kapely]


F.O.B., MINORITY SOUND, SWARM - České Budějovice, mc Fabrika (8. listopadu 2013)

5. listopadu 2013 v 12:16 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
F.O.B., MINORITY SOUND, SWARM - České Budějovice, mc Fabrika (8. listopadu 2013)

Moderní metalová muzika rozduní v pátek 8. listopadu českobudějovický Music club Fabrika. Z Tábora dorazí vynikající F.O.B., kteří patří k dlouhodobé tuzemské špičce na poli extrémního metalu. Svoji death metalovou muziku před lety okořenili o moderní metal core vlivy, čímž do své tvorby dostali ještě více energie. Že je kapela ve své životní formě, dokázala i její aktuální fošna Reap What You Sow, která vyšla jako příloha rockového časopisu Spark.

Úspěchy slaví i poslední deska pražských MINORITY SOUND. Ti patří k největším objevům posledních let. The Explorer z minulého roku obstojí i ve srovnání s největšími jmény světové electronic metalové scény. Ačkoliv jsou MINORITY SOUND poměrně mladé těleso, sestavu tvoří ostřílení borci, kteří prošli kapelami jako Return To Innocence či Rites Of Undeath.

O roli předkapely se postará mladá progresivní death metalová úderka SWARM.

Začátek je naplánovaný na 21 hodin. Vstupné je 80 korun.

ODKAZY:


[tisková zpráva]

KRIZE STŘEDNÍHO VĚKU, TOMCAT GARFIELD´S EMPTY BELLY CLUB BAND, QWIL - České Budějovice, mc Fabrika (9. listopadu 2013)

5. listopadu 2013 v 9:21 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
KRIZE STŘEDNÍHO VĚKU, TOMCAT GARFIELD´S EMPTY BELLY CLUB BAND, QWIL - České Budějovice, mc Fabrika (9. listopadu 2013)

KRIZE STŘEDNÍHO VĚKU vznikla z nudy a nutkavé potřeby vytvářet komponovaný hluk opatřený texty o radostech i strastech života stárnoucího hudebníka a příležitostného alkoholika. Těmito slovy se na svém Bandzone profilu představuje rocková kapela KRIZE STŘEDNÍHO VĚKU, která v sobotu 9. listopadu rozpálí českobudějovický Music club Fabrika. Těšit se můžete na odvázaný rock´n´roll, který si z ničeho nedělá těžkou hlavou.

Platí to i o kapele s předlouhým názvem TOMCAT GARFIELD´S EMPTY BELLY CLUB BAND. Tato rocková smečka, která vznikla již v 90. letech, se s KRIZÍ STŘEDNÍHO VĚKU na pódiu ve Fabrice prostřídá.

Jako support se představí rockoví QWIL z Lysé nad Labem. "Dvě kytary (občas jedna), basa, bicí a snaha o sdílné texty. Hrajeme, protože nás to baví a dává nám to sílu. Neumíme hrát a neumíme zpívat, přesto chceme říct naší hudbou tolik věcí," praví o sobě kapela na www.bandzone.cz/qwil. Pravdou je, že QWIL předvádí příjemný klubový rock, který koření ženský vokál. Pokud máte rádi melodickou pohodovku, tato kapela by vám neměla uniknout!

Začátek je naplánovaný na 21 hodin.

ODKAZY:

KRIZE STŘEDNÍHO VĚKU - http://bandzone.cz/krizestrednihoveku

[tisková zpráva]


GUARDIANS OF TIME + EDAIN - pozvánka na koncert

5. listopadu 2013 v 0:22 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Norský power metal GUARDIANS OF TIME a EDAIN ve speciální sestavě v pátek 8.11. na brněnské Melodce

Power/heavy ďáblové GUARDIANS OF TIME z norského Kristiansandu zavítají do Brna v rámci svého letos již druhého turné. Kapela existuje od roku 1997 a má zkušenosti z častého koncertování, mj. z předskakování mj. W.A.S.P. či SABATON. Zpěvák Bernt mimo to krátce působil jako koncertní zpěvák norských melodiků SUSPERIA, kytarista Pål byl pro změnu několik let členem sestavy TRAIL OF TEARS.
Kromě materiálu ze svých tři alb, aktuálně nejnovějšího "A Beautiful Atrocity" na Mayhem Music, GUARDIANS OF TIME rádi obohacují svá vystoupení covery metalových klasiků, např. JUDAS PRIEST, IRON MAIDEN, HELLOWEEN či AC/DC.
Brněnští prog'n'rolloví předskokani EDAIN, aktuálně se třetím CD "Of Those Who Worship Fire" si pro domácí pódium připravili speciální vystoupení s hosty - původním kytaristou Martinem a zpěvačkou Veronikou, která se podílí i na novém studiovém materiálu.


[tisková zpráva]

Sarke - Aruagint

4. listopadu 2013 v 21:56 | Monsterfuck |  Recenze
Sarke vznikli původně jako dvoučlenný projekt, který stvořily dvě kultovní (a v jednom případě až legendární) postavy norské black metalové scény. Instrumentální i skladatelské stránky věci se ujal Sarke, po němž je kapela také pojmenována, známý především z působení v kapelách jako Tulus nebo Khold. Vokály pak neobstaral nikdo menší než sám Ted Arvid Skjellum alias Nocturno Culto ze slovutných Darkthrone osobně. Společně dali v roce 2009 vzniknout excelentnímu debutu "Vorunah", jenž nabídl nádherně dřevní black metal, špinavé riffy, nezaměnitelný Nocturnův vokál a občasný lehký klávesový podmaz, který celou tu muziku mnohonásobně umocňoval. Recept zdánlivě dost jednoduchý, přesto však maximálně funkční, rozhodně bych se nebál mluvit i o majstrštyku, stále si tu desku pouštím a stále mě baví. Zároveň s tím ovšem Sarke sami sobě posadili laťku pekelně vysoko a zákonitě cokoliv dalšího, co se pod jejich hlavičkou objeví, musí být poměřeno právě s "Vorunah"

Sarke začali hrát živě, což už ve dvou lidech příliš nejde, tudíž se oba hlavní protagonisté obklopili protřelými profíky, kteří stopu zanechali ve spoustě zajímavých uskupení (Borknagar, Satyricon, Dimmu Borgir, Susperia, sólové projekty Ihsahna nebo ICS Vortexe). Ti všichni byli následně povýšení na regulérní členy, z dvoučlenného projektu se stala normální kapela a výsledkem byla nahrávka "Oldarhian". A přestože i ta víceméně opakovala know-how nastolené "Vorunah", ve zmiňovaném porovnání se svým předchůdcem album neobstálo a i přes některé perfektní songy ("Pessimist" je prostě náser) se pro mě počin stal spíše mírným zklamáním.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tři extrémní klipy - Belphegor, Endstille, Portal

4. listopadu 2013 v 21:01 | Monsterfuck |  Music News
>>> Rakouští black/death metaloví perverzáci Belphegor uveřejnili nový videoklip k songu "In Blood - Devour This Sanctity". Záběry z videa pocházejí z koncertu, který kapela odehrála 6. října v Moskvě v Rusku, o natočení a střih materiálu se postaral Andrey Kovalev. Píseň se objevila na posledním albu Belphegor, "Blood Magick Necromance", z roku 2011.

Belphegor mají aktuálně v plánu vydání další své řadovky - ta by se měla objevit v květnu 2014 pod značkou Nuclear Blast. Více informací o ní najdete ve starší novince.


>>> Black metalisté Endstille z Německa vydají svou novinku "Kapitulation 2013", jež bude celkově osmým studiovým počinem skupiny, už 8. listopadu u Season of Mist (další detaily v předchozí novince). Právě z tohoto alba pochází také song "Aborted", k němuž Endstille natočili video:


>>> Nový videoklip přichází také z dílny experimentálních death metalistů Portal z Austrálie. Ti ze svého letošního opusu "Vexovoid" vybrali skladbu "Curtain", k níž pod taktovkou režiséra Zeva Deanse (Liturgy, Chelsea Wolfe) vznikl následující obrazový materiál:


Blaze of Perdition měli autonehodu, jeden člen mrtvý

4. listopadu 2013 v 19:23 | Monsterfuck |  Music News
Polští black metalisté Blaze of Perdition skončili při své cestě Rakouskem ve vážně dopravní nehodě, v jejímž důsledku zemřel baskytarista Wojciech "Ikaroz" Janus (věk 30 let). Všichni ostatní členové skupiny utrpěli těžká zranění, zejména stav vokalisty Paweła "Sonneillona" Marzece, který skončil v kómatu, je kritický.

Fotku z místa nehody si můžete prohlédnout na tomto odkaze.

Poslední deska Blaze of Perdition vyšla v říjnu 2011 pod názvem "The Hierophant" u Pagan Records jako slipcase CD a LP. Kazetová edice se objevila pod značkou Adverse Order Music.

Курск se pouštějí do natáčení třetí desky

4. listopadu 2013 v 17:31 | Monsterfuck |  Music News
Finové Курск, kteří si libují v Ruskem okořeněném doom metalu, hlásí, že 3. listopadu nastoupili do studia, aby zde natočili své třetí dlouhohrající album. Kapela však o něm doposud příliš detailů nezveřejnila - ví se pouze to, že by měl počin vyjít v březnu 2014 pod hlavičkou Ranka Kustannus. Produkci pak nemá na starosti nikdo jiný než K. H. M Hiilesmaa, bývalý bubeník Курск (jako producent např. Moonspell, HIM, Sentenced, Theatre of Tragedy nebo Amorphis).

Doposud nepojmenovaná novinka bude v řadách Курск premiérou pro kytaristu Sami Kukkohoviho (původně jen koncertní hráč, který se na natáčení alb nepodílel, stálým členem od roku 2011) a bubeníka Antti Karihtalu, jenž v roce 2011 nahradil právě výše zmiňovaného K.H.M Hiilesmaa.

Курск mají doposud na kontě dva dlouhohrající počiny. Debut "Черно" vyšel v březnu 2008 jako jewelcase CD a digipack CD ve spolupráci Uho Production (Finsko) a Century Media (zbytek Evropy). Druhé album "Ниже" se objevilo v únoru 2011 u značky Yellow House Recordings, jejímž majitelem je již zmiňovaný Hiili Hiilesmaa. U obou desek také existují verze i pro ruský trh pod licenčním vydání firmy Фоно.

Chaostar, Tarja a Winds of Plague se svými klipy

4. listopadu 2013 v 14:56 | Kaňour |  Music News
>>> Chaostar, řecký neoklasický projekt kytaristy Christose Antonioua ze Septicflesh, ukázal nový videoklip. Vizuální podoby se dočkala píseň "間 (MA)" z letošního alba "Anomima". V klipu se představila Sumako Koseki, tanečnice japonského tance bútó.


>>> Další videoklip uveřejnila také Tarja. Nahrávalo se k písni "500 Letters" z nového alba "Colours in the Dark", které vyšlo 30. srpna u earMUSIC. Režii si vzal na starost Florian Kaltenbach, který již v minulosti s Tarjou spolupracoval. Záběry pochází především z okolí argentinského Buenos Aires. "500 Lettres" mimochodem vyšlo 1. listopadu jako singl, na jehož obal se můžete podívat zde.


>>> Dnešní přehled uzavírají symfoničtí deathcoristé Winds of Plague, kteří přináší video ke skladbe "Say Hello to the Undertaker" z nové desky "Resistance". Album vyšlo před nedávnem, 29. října, u Century Media Records.


Metsatöll pracují na novince

4. listopadu 2013 v 12:13 | Monsterfuck |  Music News
Folk metalisté Metsatöll z Estonska ohlašují, že aktuálně pracují na své nové dlouhohrající desce, nicméně příliš informací o ní prozatím není známo. Dosud nepojmenovaná novinka by měla vyjít v březnu příštího roku a půjde celkově o šesté velké album kapely. Už 19. listopadu se ovšem objeví první singl z nahrávky - "Lööme mesti". Obal singlu najdete vpravo.

Mimoto dojde 5. listopadu k novému vydání hned tří počinů z dosavadní diskografie Metsatöll - půjde o desky "Äio" (původně 2010), "Ulg" (2011) a o živé album "Tuska" (2012).

Jak již bylo zmíněno, poslední řadový počin Metsatöll se jmenoval "Ulg" a vyšel začátkem listopadu 2011 pod značkou finské firmy Spinefarm Records na CD a limitovaném CD v podobě kovového boxu s plakátem a v limitaci 2000 kopií. Následně se album objevilo ještě na LP u labelu Blackspin Music.

Phantoms of Pilsen 7: Plzeň - Pod Kopcem, 25.-26.10.2013 (část 2)

4. listopadu 2013 v 0:21 | Monsterfuck / Ježura |  Reporty

Sobota:


Druhý den Phantoms of Pilsen načínají žatečtí thrash metalisté Hellocaustor v čele se samotným Vladem Blasphemerem z Maniac Butcher a asi miliónu dalších kapel na kytaře. Vzpomínám si, že jsem Hellocaustor viděl několik let zpátky na jedné undergroundové akci v Děčíně, kde pánové předvedli neskutečně masakrózní alko exces. Takový extrém se však v Plzni nekonal a to nejhorší, co Hellocaustor, resp. zpěvák Dictatörr konkrétně, předvedli, bylo vylití jednoho piva na hlavy několika diváků. Jinak šlo o parádní thrash metalovou jízdu bez sebemenších hluchých míst. Žádné velké sraní, jen půlhodinová řezanice plná rychlých riffů, ale bylo to naprosto dostačující, vlastně si nevzpomínám, že by mě někdy Hellocaustor na koncertě takhle bavili po hudební stránce. Dost příjemný začátek dne.

Vzhledem k tomu, že jsem byl kolegou o zmiňovaném děčínském vystoupení Hellocaustor náležitě informován, čekal jsem, že by mě koncert mohl bavit snad jedině v případě, kdyby se pánové pokusili o něco podobného. To se sice nestalo, ale k mému velkému údivu to Hellocaustor dovedli vyvážit opravdu dobrým žánrovým vystoupením, které mě bavilo od začátku do konce, a to je verdikt, který si ode mě moc thrashovek zatím nevyslechlo. Bylo to správně neurvalé a nasrané, mělo to drive a energii, mělo to styl... Za mě palec nahoru!

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Oskar999)

Urgehal točí finální desku

3. listopadu 2013 v 19:54 | Monsterfuck |  Music News
Norská black metalová smečka Urgehal ohlásila, že se pustila do natáčení své poslední studiové desky. V květnu loňského roku kapele zemřel zpěvák a kytarista Trondr Nefas, zbylí členové skupiny se rozhodli album, na jehož přípravě se Trondr před svou smrtí ještě podílel, dokončit a vydat jej na jeho památku. Formace zveřejnila následující zprávu:

"Trondr Nefas nás všechny opustil v květnu 2012. Pro Urgehal to znamenalo ztrátu skvělého přítele a bratra ve zbrani. Pro nás, zbývající členy, je to tudíž velice zvláštní oznámení vám říct, že se právě nahrává finální deska Urgehal. Rozhodli jsme se dokončit toto poslední album na počest našeho přítele jako znamení konce Urgehal.

Trondr se na další vstup do studia hodně těšil, před jeho smrtí jsme už měli hotové demo nahrávky celé desky. Nezbývá nic jiného než jen dokončit to, co jsme Trondr a my společně začali. Dlužíme to jemu a jeho památce.

Bicí a kytary už byly nahrány začátkem tohoto roku, v říjnu jsme vstoupili do studia na první z mnoha natáčení vokálů. Skladby budou nazpívané několika blízkými přátely Trondra Nefase a kapely. Jejich jména odhalíme v pravý čas."

Tato doposud nepojmenovaná novinka bude celkově sedmou studiovou nahrávkou Urgehal. Poslední deska se jmenovala "Ikonoklast" a vyšla u Season Underground Activists na CD a 2LP.