Listopad 2013

Herrschaft - interview

12. listopadu 2013 v 21:14 | Monsterfuck |  Rozhovory
French electro/industrial metallers Herrschaft released their second full-length album "Les 12 Vertiges" not so long ago but this was not the only topic of our interview. Our questions about electronic music, languages, drugs, of course the album itself and many more were answered by two members, Zoé H. and MaX...

01. Hello! Let's start with a simple question. The band comes from France but the name Herrschaft - if I am not mistaken - comes from German language. Why is it so? Does it have any special meaning, or did you choose German name just because it sounds good?

MaX: Of course you could think that having a German name for an electro Metal band just "sounds cool", but it's a little bit more complex than that. We chose Herrschaft by its German meaning, close to "reign", or "domination". First of all this meaning fit perfectly the theme of our two first albums, based on the reign & domination of humanity in a futuristic world. But it also appeared that this word, even for German people, had quite a blurry meaning, some kind of mystery in its definition… Well that was perfectly fitting for us.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!Heaven's Colt - Labour du Vice

12. listopadu 2013 v 20:39 | Kaša |  Recenze
Nevím jak vy, ale já si pod spojením Francie a metalové hudby okamžitě vybavím specifickou atmosférou ovlivněný black metal, který považuji za hlavní vývozní artikl této země v oblasti těžkého kovu. Samozřejmě hodně zobecňuji, protože se najde spousta jiných, žánrově odlišných seskupení, ale můj dojem je, že větší díru do světa neudělaly, což platí i pro recenzovanou novinku "Labour du Vice" kvintetu Heaven's Colt. Asi je jasné, že bych nezačínal takhle zeširoka, kdyby tato parta patřila mezi "typicky francouzské" black metalové spolky, ale v případě Heaven's Colt si na své přijdou vyznavači melodického hard rocku. A ne jen tak ledajakého, protože již při prvních tónech úvodní titulky se členům této grupy na čele rozsvítí nápis "milujeme AC/DC".

Na první dobu to nezní nikterak lákavě, protože jednu slušnou kopírku australských legend tady již máme a pod jménem Airbourne se jí hodně daří, tak proč poslouchat další varici na již stokrát omleté téma? Jakkoli to může znít podivně, tak Heaven's Colt jsou tak neoriginální, až se to dobře poslouchá a minimálně jako kulisa k jiné práci to prostě nemá chybu. Jejich riffy jsou slepeny dohromady z toho nejlepšího od Anguse Younga z AC/DC a Ace Frehleyho z Kiss, vokály a hlavně melodie v refrénech jako by vypadly z "Highway to Hell" či "Back in Black", a přesto jsem se při poslechu půlhodinového "Labour du Vice" slušně bavil. Nástupce čtyři roky starého debutu "Rien à Foutre" nepřináší nic než šlapavý rock'n'roll v nejryzejší podobě, takže krom bicích, baskytary, dvou kytar a vokálu na nic jiného nezbylo místo. Kapela se na svých stránkách chvástá, že má za sebou již 291 koncertů, a věřte, že je to znát. Na novince zní soudržně, sehraně a nevím, jestli to byl záměr před nástupem do studia, ale album vyznívá, jako by bylo nahráváno živě. Kdyby do výsledného mixu někdo přimíchal jako podklad dav nadšených fanoušků, tak řeknu, že je to parádně odehraný živák.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dooweet]

Satyricon a Umbrtka mají nové klipy

12. listopadu 2013 v 19:40 | Ježura |  Music News
>>> Satyricon natočili klip ke skladbě "Phoenix" ze svého aktuálního eponymního alba. Natáčelo se během vystoupení kapely v rámci Ultima Oslo Contemporary Music Festival v budově Den Norske Opera & Ballet v Oslu a k Satyricon se při této příležitosti připojil nejen zpěvák Sivert Høyem (Madrugada), který nazpíval studiovou verzi skladby, ale také sbor norské národní opery.


>>> Nový klip představilo také plzeňské prachmatické těleso Umbrtka. Jde o novou skladbu "Generální úřad pro tmu" a kapela premiéru uvedla těmito slovy: "Plán splněn! Náš nový videoklip byl sestaven z krátkých filmů pozoruhodného ruského filmaře Vladimira Michajloviče Kobrina (1942-1999). Skladba 'Generální úřad pro tmu' je věnována všem hrdým zaměstnancům nelidských institucí. S chutí do další práce!"


Obal novinky Caliban odhalen

12. listopadu 2013 v 16:33 | Kaňour |  Music News
Již před měsícem tu proběhlo několik prvotních zpráv o nové desce německých metalcoristů Caliban. Nyní nám kapela naservírovala několik dalších informací. Již víme, že novinka dostala jméno "Ghost Empire", že vyjde pod záštitou Century Media Records a produkoval ji kytarista Marc Görtz společně s Bennym Richterem. Datum vydání doznalo několika kosmetických úprav, přičemž v německy mluvících zemích (Německo, Rakousko, Švýcarsko), Austrálii a Novém Zélandu vyjde novinka 24. ledna, ve zbytku Evropy 27. ledna a konečně v Severní Americe 4. února příštího roku.

"Ghost Empire" se také dočkalo výtvarného zpracování, jehož autorem je britský umělec Christopher Lovell. Kytarista Marc Görtz k obalu připojil svůj komentář: "Další velký umělec mi řekl o Chrisovi a jeho umělecké tvorbě, když jsem se podíval na jeho stránku, ihned jsem si zamiloval jeho styl a úchvatné kresby. Takže jsem mu napsal zprávu, zda by nám nechtěl navrhnout nový design triček. To dopadlo skvěle, takže nebylo pochyb o tom, koho požádat o zhotovení nového artworku pro 'Ghost Empire'! Nastínil jsem mu, o čem album je, a on řekl, že obal hrozně rád udělá. Netrvalo mu dlouho přijít s prvními nápady, které byly úžasné! Doufám, že s ním v budoucnu budeme moci pracovat na dalších projektech, je to skvělý chlap, lehce se s ním pracuje a myslím, že výsledek mluví sám za sebe!"

DOPE, GUNS N´ FUCKIN´ IN THE STREET, SETLIFE, PANTA KOINA - Club Nautilus, Hodonín (16. listopadu 2013)

12. listopadu 2013 v 12:28 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
DOPE, GUNS N´ FUCKIN´ IN THE STREET, SETLIFE, PANTA KOINA - Club Nautilus, Hodonín (16. listopadu 2013)

Mezinárodní punkový mini festival vypukne 16. listopadu v Clubu Nautilus v Hodoníně. Do Čech dorazí rakouští DOPE, GUNS N´ FUCKIN´ IN THE STREET a polské kapely SETLIFE a PANTA KOINA. Počítat můžete s poctivým punk/rockem, tedy se syrovou a řádně našlapanou jízdou!!!
DOPE, GUNS N´ FUCKIN´ IN THE STREET nejsou v Čechách neznámým pojmem. Své debutové album pořídili už v roce 1991 v Praze. Následovalo československé turné a celkově úspěšné tažení po koncertních pódiích. Po novém tisíciletí to ale vypadalo, že je kapela minulostí. Před pár lety se však rakouští pankáči dali opět dohromady, přičemž formu potvrdili novinkovým albem!
Spolu s rakouskými střelci vystoupí zástupci polské scény - SETLIFE a PANTA KOINA. První jmenovaní hrají umírněnější formu punku - do své hudby zapojují i prvky ska. PANTA KOINA jsou naproti tomu tvrdší, méně učesaní a celkově divočejší. V jejich punku jsou slyšet vlivy grunge i metalu.
Akce vypukne ve 20.30. Vstupné je 100 korun!!!
ODKAZY:
DOPE, GUNS N´ FUCKIN´ IN THE STREET - http://dope-guns.webnode.at/


[tisková zpráva]

Ayreon - The Theory of Everything

11. listopadu 2013 v 21:12 | Prdovous |  Recenze
Nové album od Ayreon? To už tu nebylo, jestli dobře počítám, pět let, naposledy v roce 2008, kdy vyšla space opera "01011001". Přesto nelze říct, že by se mozek celého projektu, Arjen Anthony Lucassen, během pětileté pauzy flákal a z dlouhé chvíle lovil holuby v nose. Holandský multiinstrumentalista totiž mezitím stačil vydat druhou řadovku projektu Star One, "Victims of the Modern Age", a loňského roku se vrátil i k čistě sólové tvorbě, kde téměř dvouhodinovým opusem "Lost in the New Real" navázal na jednu ze svých prvních desek "Pools of Sorrow, Waves of Joy" z roku 1994. Mě však víc bude zajímat počin nejnovější, "The Theory of Everything". "01011001" mě svého času, když jsem Ayreon objevoval, na rozdíl od "The Human Equiation" a starších alb příliš neoslovila, sám jsem byl tedy zvědav, kam se Lucassen ve své tvorbě posunul, obzvláště když se ke mně dostaly první informace o konceptu alba.

Ten zněl přinejmenším zajímavě. Čtyři velké segmenty rozčleněné do čtyřiadvaceti částí slibovaly velmi zajímavé, pestré album, na druhou stranu však hrozily průserem v podobě přílišné roztříštěnosti a nesourodosti - nicméně vzhledem k tomu, že A.A. Lucassen snad ještě nevydal vyloženě špatné album (ani to poslední vydané pod hlavičkou Ayreon nebylo zlé, spíš jsme se tenkrát nesešli v otázce aktuálního vkusu a nálady, než co jiného), jsem si říkal, že tohle špatně dopadnout snad ani nemůže. A nebudu se nijak tajit tím, že alespoň pro mě osobně to špatně nedopadlo, právě naopak. Lucassen opět ukazuje, že na vydávání takhle dlouhých koncepčních alb má zkrátka a dobře talent - stejně jako na výběr zúčastněných hostů. O veškeré kytary, baskytaru a syntetizéry se opět postaral sám, stejně jako o mandolínu nebo hammondky, za bicí tradičně usedl Ed Warby. Výčet instrumentalistů a instrumentů obohatil Troy Donockley dudami a píšťalami, nedávno přijatý člen Nightwish, rozmanitým arzenálem fléten disponuje i nizozemský muzikant Jeroen Goossens. Smyčce jsou zastoupeny cellem v podání Maaike Peterse a houslemi Bena Mathota, Lucassenovu mandolínu doplňuje Michael Mills na bouzuki. Siddharta Barnhoorn pak má na triku veškeré orchestrální party.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Within Temptation odhalili detaily nové desky

11. listopadu 2013 v 20:27 | Ježura |  Music News
Po dlouhém napínání ohledně EP "Paradise (What About Us?)" je konečně jasno. Nová deska nizozemských Within Temptation vyjde 31. ledna 2014 a ponese jméno "Hydra". Výběr jména komentuje kytarista a skladatel Within Temptation, Robert Westerholt: "'Hydra' je perfektní název pro naše nové album, protože stejně jako samotná obluda, i ta nahrávka ztělesňuje několik rozdílných stran naší hudby." Její artwork stvořil Romano Molenaar, který krom kreslení komixů "X-Men" a "Batman" s kapelou spolupracoval už na předcházející desce "The Unforgiving".

Na album také svými hlasy přispěje několik hostů. Dříve odtajněnou Tarju Turunen (ex-Nightwish) zde doplní zpěvák Soul Asylum, Dave Pirner, bývalý zpěvák Killswitch Engage, Howard Jones, a také americký rapper Xzibit.

Už nyní lze "Hydra" předobjednat ve dvou luxusních formátech, z nichž první je digitální premium verze. Ta je včetně digitálního bookletu k dispozici na iTunes a cestu na ní našlo 18 skladeb včetně čtyř cover verzí a také "evolučních verzí" čtyř nových skladeb, které jsou obohaceny komentářem Roberta Westerholta a zpěvačky Sharon den Adel. Tato edice navíc obsahuje videoklip ke skladbě "Paradise (What About Us?)".

Druhou luxsní verzí je fyzický deluxe box, který bude obsahovat řadu bonusů. Samotné album (včetně všech audiobonusů z digitální edice) bude přítomno jako 2CD mediabook se 100 stránkovým bookletem a unikátními fotografiemi. Dále se zde objeví album včetně bonusových skladeb v podobě 2LP, instrumentální verze celého alba, zpěvník s notovým zápisem skladeb a trsátko ve stylu "Hydra". To vše bude zabaleno do speciálně navrženého boxu v LP velikosti.

Tracklist iTunes verze "Hydra":
01. Let Us Burn
02. Dangerous [hostuje Howard Jones]
03. And We Run [hostuje Xzibit]
04. Paradise (What About Us?) [hostuje Tarja]
05. Edge of the World
06. Silver Moonlight
07. Covered by Roses
08. Dog Days
09. Tell Me Why
10. Whole World Is Watching [hostuje Dave Pirner]
11. Radioactive [Imagine Dragons cover]
12. Summertime Sadness [Lana del Rey cover]
13. Let Her Go [Passenger cover]
14. Dirty Dancer [Enrique Iglesias cover]
15. And We Run [evolution verze]
16. Silver Moonlight [evolution verze]
17. Covered by Roses [evolution verze]
18. Tell Me Why [evolution verze]
19. Paradise (What About Us?) [videoklip]

Godsmack začali pracovat na dalším albu

11. listopadu 2013 v 18:07 | Monsterfuck |  Music News
(Především v zámoří) populární rocková kapela Godsmack strávila většinu letošního roku odpočinkem, ale nyní se v táboře Američanů opět začíná dít něco nového. Formace ohlásila, že se pustila do psaní materiálu pro svou další desku, která se stane celkově šestým dlouhohrajícím počinem v její historii. Godsmack vypustili následující noticku: "Je to tak, zmrdi!! Jsme na Floridě a píšeme další album!"

Poslední deska Godsmack se jmenovala "The Oracle" a vyšla v květnu 2010 u Universal Republic jako jewelcase CD, digipack CD a limitovaný CD+DVD digipack. Nahrávka vyšla po nejdelší přestávce, kterou kdy kapela mezi alby měla, čtyři roky po počinu "IV"; desku produkoval zpěvák Sully Erna za pomoci producenta Davea Fortmana (Slipknot, Evanescence). Stejně jako předchozí placky Godsmack, i "The Oracle" byla především v zámoří velice úspěšná - 1. místo v žebříčku prodejnosti v USA za 117 500 prodaných kusů za první týden (šlo už o třetí album kapely, které bylo v USA číslo 1) a 2. místo v žebříčku v Kanadě. Aktuálně má "The Oracle" už dávno na kontě více jak 500 000 prodaných kopií jen ve Spojených státech amerických, díky čemuž se jí dostalo zlatého ocenění.

Klipy od Hell, Leaves' Eyes a Protest the Hero

11. listopadu 2013 v 15:37 | Monsterfuck |  Music News
>>> Britští heavy metalisté Hell vydají 22. listopadu svou očekávanou novinku "Curse and Chapter", z níž aktuálně zveřejňují ukázku v podobě živého videa k songu "Darkhangel". Záznam byl pořízen na letošním ročníku festivalu Bloodstock Open Air ve Velké Británii.

Více informací o "Curse and Chapter" najdete ve starší novince.


>>> Symphonic metaloví Němci Leaves' Eyes vypustili ven videoklip k písničce "Hell to the Heavens", jež pochází z aktuálního alba kapely, "Symphonies of the Night", které vyjde už 15. listopadu pod hlavičkou Napalm Records.

Více informací o desce najdete v předchozí novince.


>>> Třetí videoklip přinášejí Kanaďané Protest the Hero. V jejich případě jde o song "Underbite" z nadcházející novinky "Volition". O režii se postaral Marc Ricciardelli a výsledek dopadl následovně:


HAND GRENADE, ŽRALOK VE ZDI, MAENIA - Club Nautilus, Hodonín (15. listopadu 2013)

11. listopadu 2013 v 13:46 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
HAND GRENADE, ŽRALOK VE ZDI, MAENIA - Club Nautilus, Hodonín (15. listopadu 2013)

Ačkoliv je jim sotva přes dvacet let, o své hudební poloze mají jasno. Kluci z mirovických HAND GRENADE hrnou moderní rock/metal, přičemž důraz je kladen na české texty. Není náhodou, že jsou HAND GRENADE stále častěji vidět na akcích v celé republice, a to i na prestižních festivalech. Jejich muzice nechybí energie, melodie či silné refrény. Zkrátka to, co by měl správný rockový koncert mít. Vy se o potenciálu kapely můžete přesvědčit 15. listopadu v hodonínském Clubu Nautilus!!!

Momentálně HAND GRENADE prezentují nový singl Nejsi anděl, ke kterému vznikl i povedený klip. "Jeho tvorba nás stála spoustu sil, energie, nervů a první den i část zdraví," zmiňují HAND GRENADE s úsměvem. Jak se povedl, se můžete přesvědčit na Youtube či Bandzone profilu kapely.

Pod názvem ŽRALOK VE ZDI se skrývá rocková smečka ze Světlé nad Sázavou, která funguje už takřka 20 let. Repertoár kapely je postavený na vlastních skladbách, které jsou ve znamení dvou kytar, kláves a zpěvu v rodné řeči.

Třetí kapelou, která se v Clubu Nautilus představí, je slovenská parta MAENIA. Těšit se můžete na alternativní rock, který v sobě mísí prvky grunge, punku či stoneru. Na www.bandzone.cz/maenia kapela zveřejnila svoji aktuální nahrávku ´single.

Akce vypukne ve 20.30. Vstupné je pouhých 80 korun!!!

ODKAZY:


[tisková zpráva]

Almah - Unfold

10. listopadu 2013 v 22:04 | Ježura |  Recenze
Jižní Amerika je zemí metalu zaslíbenou a žánrové kapely zde vznikají stejnou měrou, s jakou jihoameričané konzumují produkci ze zbylých částí planety. To se pochopitelně týká i největšího jihoamerického státu Brazílie, odkud pochází už docela solidní řádka zavedených spolků a ještě mnohem početnější množina těch, které jsou zavedené méně nebo vůbec. Kdybych měl na některou z těchto hromádek umístit Almah (neplést prosím s Kalmah, to je něco krapet jiného), budu váhat mezi posledními dvěma. Přesto se ale jméno Almah sem tam éterem mihne a muzikanti, kteří se v kapele realizují, nejsou žádní amatéři. Minimálně dva zanechali své stopy v žánrově vesměs spřízněné leč podstatně profláklejší formaci Angra, takže asi není nic divného, když bude člověk neznalý předchozí tvorby Almah od novinky "Unfold" čekat alespoň poslouchatelnou muziku.

A že tu ještě nezaznělo, co ti Almah vlastně hrají? Je to prosím melodický power metal, což je žánr, který v jejich domovině dost frčí. Jenže není až tak složité přijít na to, že tahle popularita je poněkud dvojsečná zbraň, protože když je někde něco populární, vedle kvalitních produktů zákonitě vzniká i záplava odpadu, který ale stejně někdo koupí, a začarovaný kruh je na světě. Jak už jsem psal v úvodu, zrovna v případě Almah by šlo předem odhadovat, že to žádný velký klystýr nebude, jenže ono to nakonec není tak jednoznačné... Ano, Edu Falaschi (tedy onen odpadlík od Angra a zároveň člověk, který Almah založil a na určitou dobu kapele propůjčil i svoje jméno) je rozhodně zdatný kytarista a se svými kolegy dal dohromady desku, kterou si asi s dílem neschopných amatérů splete jen málokdo, jenže ona to stejně není vůbec žádná sláva a naopak to občas zavání pěkným průserem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Veškeré informace o novince Alcest

10. listopadu 2013 v 20:51 | Kaňour |  Music News
Ačkoli tu již před delší dobou proběhlo několik řádků o novince francouzských Alcest, až nyní kapela vyrukovala s přesnějšími informacemi. Teď tedy to nejzásadnější: nové album se bude jmenovat "Shelter" a vyjde 17. ledna (21. ledna v Severní Americe) příštího roku prostřednictvím Prophecy Productions. Na albu se ukáže několik hostů, například Neil Halstead, lídr shoegazové kapely Slowdive, či Billie Lindahl z Promise and the Monster. Deska byla nahrávána na Islandu ve studiu Sundlaugin Studio s vrchním producentem tamějších Sigur Rós, Birgir Jón Birgissonem.

Nahrávka je "o koncepci přístřeší, bezpečném místě, které všem umožňuje uniknout na okamžik z reality, smířit se s tím, co skutečně jsme tam hluboko dole. Ukázalo se, že Neigovo [hlavní postava kapely - pozn. redakce] přístřeší je moře, stejně tak jako skladby na albu, které jsou tomu věnované a jsou tím inspirovány."
Francouzi také vydají na 7" vinylu ochutnávku, singl "Opale". K dispozici bude černá a bílá verze, kdy každá z nich bude limitována na 500 kusů. Singl by měl být k dispozici 13. prosince 2013.

"Shelter" se stane nástupcem desky "Les voyages de l'âme", která vyšla 6. ledna loňského roku rovněž u Prophecy Records.

Tracklist "Shelter":
01. Wings
02. Opale
03. La nuit marche avec moi
04. Voix sereines
05. L'eveil des muses
06. Shelter
07. Away
08. Délivrance
Bonus CD/ Bonus 7" u deluxe verzí:
01. Into the Waves

Carpathian Forest pracují na novince

10. listopadu 2013 v 19:24 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní norští black metalisté Carpathian Forest oznámili, že se konečně naplno pustili do příprav nového materiálu pro svou další, dlouho očekávanou a už několik let slibovanou desku. Kapela vypustila následující zprávičku:

"Carpathian Forest konečně začali cvičit materiál pro nové album. Po těch letech ticha máme spoustu materiálu, kterým se musíme prokousat. Soustředíme se na vybrání toho nejlepšího, abychom udělali sakra dobrou desku."

Doposud nepojmenovaná chystaná novinka by (snad) měla vyjít v příštím roce, nebude ovšem nést už před několika lety ohlášený název "Universal Evil".

Poslední album Carpathian Forest se jmenuje "Fuck You All!!!! Caput Tuum in Ano Est" a vyšlo už v roce 2006. O vydání se postarala francouzská firma Season of Mist a počin byl k dostání jako jewelcase CD a limitované CD v kovové krabičce. O 2LP verzi se postarali Back on Black Records.

Stormess křtí novou desku: Stovky tváří!

10. listopadu 2013 v 16:20 | Monsterfuck |  Music News
Stormess křtí novou desku: Stovky tváří!

Je to tady. Dlouho očekávaný okamžik vydání v pořadí druhé desky raketově stoupající rockové kapely Stormess. Křest se uskuteční 14.11.2013 v pražském klubu Vagon. Pořádající kapela ve spolupráci se zastupující agenturou RockPro pro Vás na tento večer připravili krom křtu a vystoupení Stormess samotných i další hudební představení. Máte zde možnost slyšet nově vzniklý projekt Lukáše Písaříka, zpěváka kapely Seven, nazvaný Plan B a pražskou hard rockovou hvězdu Self Defence, v čele se zpěvačkou RockOpery Adrianou Pítrovou. Velkého aktu křtění desky se v pokročilejší hodině zúčastní speciální hosté večera, kterými jsou zmíněný Lukáš Písařík, Tomáš Krulich, kytarista skupiny Kabát nebo Aleš Brichta, česká legenda na poli rockové muziky. Na Stovkách tváří máte šanci slyšet 13 nových písniček autorské tvorby Stormess. Oproti dosavadní tvorbě jsou písničky obohaceny podstatně progresivnějším nádechem, stále však zůstávají propracované melodie a chytlavé refrény, které do rána rozhodně nezapomenete. Náročnější posluchači se naopak dočkají i technicky náročnějších pasáží, se kterými si Stormess perfektně poradili. Při poslechu si jistě vychutnáte každičký okamžik od začátku až do konce každé skladby, i celé desky. Pokud se chcete o kvalitách této kapely přesvědčit na vlastní uši, prostě dorazte čtrnáctého listopadu do Vagonu a vychutnejte si křest nahořklý pivem až do poslední kapky. Určitě to stojí za to, stejně tak i CD Stovky tváří, které si můžete na místě koupit za krásných 130Kč.

[tisková zpráva kapely]

Novinka Deathstars v únoru

10. listopadu 2013 v 14:14 | Monsterfuck |  Music News
Švédská kapela Deathstars ohlašuje, že její dlouho očekávaný a také dlouho slibovaný následovník desky "Night Electric Night" z roku 2009 konečně vyjde v únoru 2014 v režii německé vydavatelské firmy Nuclear Blast Records.

Nahrávání doposud nepojmenované novinky proběhne ve studiu Bohus Sound v Kungälvu na jihu Švédska a produkci si rozdělí Emil Nödtveidt alias Nightmare Industries, kytarista Deathstars, a producent Roberto Laghi. Oba si tuto spolupráci vyzkoušeli již dříve na skladbách "Metal" a "Death Is Wasted on the Dead", které se objevily jako dříve nevydané položky na kompilaci "The Greatest Hits on Earth" z roku 2011.

Nové album už Deathstars realizují pouze ve čtyřčlenné sestavě, jelikož na začátku letošního roku kapelu opustil druhý kytarista Eric "Cat Casino" Bäckman. Skupina se rozhodla náhradníka nehledat a bude pokračovat jen ve čtyřech lidech.

Hned po vydání novinky se Deathstars vypraví na evropské turné s názvem Claws Through Europe Tour 2014, Českou republiku však tato šňůra mine. Nejbližší koncerty proběhnou v Německu (Hamburg, Berlín, Kolín nad Rýnem) a v Rakousku (Vídeň).

Klipy od Avenged Sevenfold, Place Vendome a Sepultura

10. listopadu 2013 v 11:39 | Monsterfuck |  Music News
>>> Populární zámořská formace Avenged Sevenfold zveřejnila nový videoklip ke své letošní řadovce "Hail to the King", která vyšla v srpnu letošního roku a slavila velký komerční úspěch (na vrcholu žebříčků prodejnosti v USA, Velké Británii, Kanadě, Brazílii, Finsku a Irsku plus slušná umístění v dalších zemích). Kapela nové video natočila k písničce "Shepherd of Fire" společně s režisérem Waynem Ishamem (Metallica, Pantera, Godsmack), s nímž už dříve spolupracovala na čtyřech jiných videoklipech, jmenovitě "Seize the Day", "Afterlife", "Nightmare" a "So Far Away".


>>> Nový videoklip má na kontě rovněž melodický projekt Place Vendome, v jehož čele stojí Michael Kiske (Unisonic, ex-Helloween). Z čerstvé novinky "Thunder in the Distance", která vyšla 1. listopadu, bylo natočeno video "Talk to Me":


>>> Poslední klip novinky pochází od brazilské legendy Sepultura. Video samozřejmě vzniklo k aktuální desce "The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart" a jedná se o song "The Vatican", který byl natočen s režisérem Rafaelem Kentem.


VOTCHI - Bounty Rock Cafe, Olomouc (15. listopadu 2013)

10. listopadu 2013 v 1:08 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
VOTCHI - Bounty Rock Cafe, Olomouc (15. listopadu 2013)

Jedna z nejvýraznějších tuzemských hard rockových kapel současnosti se chystá do Olomouce! 15. listopadu vystoupí v Bounty Rock Cafe pražští VOTCHI. Těšit se můžete na precizní progresivní rockovou muziku, která v Čechách těžko hledá konkurenci.

VOTCHI fungují od roku 1999, přičemž na kontě mají tři dlouhohrající desky a živé DVD. Za zmínku určitě stojí předskakování největším světovým rockovým veličinám - Deep Purple, Uriah Heep, Whitesnake či třeba Nazareth. Právě na těchto koncertech VOTCHI dokázali, že snesou srovnání i se zahraniční špičkou.

Kapelu na tuzemskou scénu katapultovala debutová nahrávka Scary Woman z roku 2002. Muziku VOTCHI přijali jak kritici, tak posluchači. Ostatně ti se mohli s kapelou seznámit přes rádio Beat, které do éteru několikrát vypustilo titulní kousek z této výborné fošny.

Stejně dobře byly přijaty i desky Unicorn a New Religion, na kterých VOTCHI ještě více zdokonalili svůj styl.

Pokud máte rádi promyšlené kompozice, vynikající zpěv, příčnou flétnu, koncert VOTCHI by vám neměl uniknout. Akce v Bounty Rock Cafe vypukne ve 20 hodin!!!

ODKAZY:

[tisková zpráva]

Motörhead - Aftershock

9. listopadu 2013 v 22:16 | Kaša |  Recenze
Není výstižnějšího označení, které by novou desku legendárních Motörhead "Aftershock" mohlo doprovázet, než že parta kolem nezdolného Lemmyho vydala své další studiové album. Prosté jako facka a stejně je naprosto zřejmé, odkud vítr vane. V pořadí jednadvacátá řadovka by totiž klidně mohla vyjít před nějakými dvaceti lety a vůbec by na poměry tvorby tohoto seskupení nepůsobila nadčasově, protože si pořád jede to svoje. Takhle to prostě je. Lemmy nedělá žádné ústupky nebo kompromisy, svou tvorbu nijak neupravuje dle aktuálních trendů, a dokud bude tenhle skoro-sedmdesátník stát na pódiu zakloněný ve své typické póze s baskytarou v ruce, tak tomu ani jinak nebude. Jsou kapely, u nichž by byly pokusy o stylové kotrmelce spíš na obtíž a Motörhead jsou jedním z případů, kdy jejich fanoušci očekávají svojí další porci šlapavého metalického rock'n'rollu, jaký tahle legenda (připravte se, že tenhle titul použiju víckrát, protože pokud si to někdo zaslouží, tak jsou to určitě Motörhead) předvádí už bezmála čtyřicet let, a protože jim to šlape skoro stejně dobře jako za mlada, tak nemá smysl nic měnit.

Je pravda, že občas mají desky motorové hlavy vyšší, občas samozřejmě nižší kvalitativní status a občas je výsledek víc metal než rock'n'roll, ale to nemění nic na faktu, že jsou to pořád staří dobří bardi, jejichž sestava už se dávno ustálila v tříčlenném složení Phil Campbell, Mikkey Dee a Lemmy Kilmister, kteří dohromady působí jako tříhlavá bestie, jež už má něco za sebou, ale místo toho, aby působila znaveně, jsou naopak z jejího projevu patrné životní zkušenosti a vyhranost. "Aftershock" je oproti svým dvěma předchůdcům "The Wörld Is Yours" a "Motörizer" o něco víc rock'n'rollovější, vzdušnější a odlehčenější. A to i navzdory tomu, že jsou některé skladby pekelně nabroušené, tak nedopadá tak silně jako zmíněná dvojice předešlých zářezů v bohaté diskografii. Ty sice nebyly žádný metalový masakr, ale protože byly spíš jednostranně zaměřené na přímočaré pecky, působily o něco víc jednotvárně, než by bylo zdrávo. To je s příchodem "Aftershock" pryč, a přestože tracklist zdobí čtrnáct skladeb, tedy o něco víc než na předešlých počinech, tak celé album utíká mnohem přirozeněji, než tomu bylo předloni nebo ještě o pár let dříve.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Blake Judd o svém zatčení, drogách a budoucnosti Nachtmystium

9. listopadu 2013 v 19:39 | Ježura / Monsterfuck |  Music News
Blake Judd, lídr zámořských kapel Nachtmystium a Hate Meditation, byl nedávno zatčen za krádež majetku v hodnotě nepřesahující 500 dolarů. Nyní na svém Facebookovém profilu zveřejnil obsáhlé prohlášení, které se týká nejen zmiňovaného zatčení, ale také budoucnosti Nachtmystium a jeho drogové závislosti.

Podle prohlášení je Blake doma, živý a zdravý a z onoho zatčení zřejmě nevyplynou žádné zásadní následky. Dále otevřeně hovoří o své drogové závislosti, se kterou se poslední čtyři roky potýkal. Dle svých slov je teď ale čistý a rád, že to tak dopadlo. Nyní se hodlá vrátit k rodině a podstoupit další léčbu, a dokud se závislosti zcela nezbaví, nebude se hudbou vůbec zabývat. Co se budoucnosti Nachtmystium týče, nyní má nahranou další desku, která by měla vyjít z kraje příštího roku. Ponese název "The World We Left Behind" a ukázku v podobě skladby "Voyager" si můžete pustit na tomto odkaze. Podle Blakea je však dost pravděpodobné, že půjde o poslední album Nachtmystium, protože se chce do budoucna vyvarovat stavů, ze kterých nahrávky Nachtmystium čerpaly. Nepopírá ale, že to ještě může dopadnou jinak.

Rovněž se omlouvá všem, od kterých vyinkasoval peníze za merchandise, aniž by ho dotyčným zaslal, a slibuje, že začne tyto dluhy napravovat, jak jen mu to finanční situace dovolí. Těm, kteří ho doposud podporovali a stáli za ním přes všechny okolnosti, děkuje. V závěru prohlášení slibuje, že se v ne až tak vzdálené budoucnosti vrátí k tvorbě hudby.

Poslední deska Nachtmystium se jmenuje "Silencing Machine" a vyšla v létě 2012 a to ve standardní a limitované edici, na které se objevila nově nahraná skladba "Ashes to Ashes" z desky "Demise". Dále pak album vyšlo i na LP v černé, černobílé a zelené barvě.

Kromě "The World We Lef Behind" je aktuálně v plánu ještě jeden počin, na němž se Blake Judd podílel. Jedná se o nahrávku "Beneath the Trident's Tomb" od black metalového superprojektu Twilight. Album by se mělo objevit v březnu 2014 u Century Media.

Novinky u netra

9. listopadu 2013 v 15:04 | Monsterfuck |  Music News
Původem francouzský jednočlenný projekt netra, který ve své hudbě kombinuje depresivní black metal, trip-hop, ambient, jazz a další vlivy, zveřejnil oficiální klip ke skladbě "Crawling". O produkci, kameru, střih i herecký výkon ve videu se postaral Jason Caridi. O vypuštění videoklipu se původně mluvilo již před více jak rokem, ale nakonec jeho výroba trvala trochu déle. Na finální výsledek se můžete podívat na konci novinky.

"Crawling" se objevilo na druhém dlouhohrajícím albu netra, "Sørbyen", které vyšlo 29. září 2012 u Hypnotic Dirge Records v podobě jewelcase CD v limitaci 1000 kopií. Celou desku si můžete pustit na Bandcamp profilu labelu.

Další novinkou v táboře netra je vydání nového počinu. Tentokrát půjde o EP, na němž se Steven Le Moan, jediný člen netra, podílel společně We'rewolves. Počin se bude jmenovat "Dreading Consciousness", bude obsahovat celkem tři skladby a vyjde už 15. listopadu jako bezplatný download. Jeho obal je k vidění napravo.

Projekt netra funguje od roku 2003, v následujících letech pak vydal dva demosnímky "Emlazh" (2005) a "Mélancholie urbaine" (2006). První dlouhohrající deska vyšla v prosinci 2010 a nesla stejný název jako druhé demo, čili "Mélancholie urbaine". O dva roky později se pak objevila druhá studiová nahrávka, již zmiňované album "Sørbyen".


Windbruch podepsali novou smlouvu

9. listopadu 2013 v 11:11 | Monsterfuck |  Music News
Jednočlenný black metalový projekt Windbruch z Ruska podepsal novou vydavatelskou smlouvu pro své druhé album "No Stars, Only Full Dark". To vyjde 1. února 2014 na CD pod značkou kanadských Hypnotic Dirge Records. Počin prý kombinuje "elementy post-black metalu, ambientu a doom metalu s úmyslem vytvoření hypnotizující atmosféry". Artwork, jehož autorem je Viktoria Vlasenko, a tracklist si můžete prohlédnout vpravo, resp. dole.

Zároveň již byla vypuštěna ukázka z alba. Jde o písničku "Only Full Dark", kterou můžete poslouchat, popř. i stahovat na Bandcamp profilu vydavatele. Během následujících týdnů bude zveřejněna ještě jedna skladba, "Neswa-Pawuk".

Mikhailov Rodion, jedinný člen Windbruch, o konceptu desky prohlásil následující: "Celé album je něco jako vzkaz z tichého vesmíru nebo jiné reality. Je to zvukový vzkaz lidstvu, aby přestalo s vytěžováním naší rodné planety. Stovky let válek a nadbytečného plýtvání dary přírody nemůže trvat navěky. Budoucnost přichází. Temná budoucnost bez hvězd. Tento koncept se odráží v některých kapitolách novely 'Nomads of the North' J.O. Curwooda [americký spisovatel James Oliver Curwood, 1878-1927; kniha pochází z roku 1919 a v češtině vyšla jako 'Kočovníci severu' - pozn. redakce] a samotná obálka na tu samou novelu odkazuje."

"No Stars, Only Full Dark" bude následovníkem debutu "Collision of the Worlds", který vyšel na sklonku roku 2009 u Sun & Moon Records. Kromě toho se projekt Windbruch v letošním roce ještě podílel na splitu "Silentium!" s dalšími ruskými kapelami Depicting Abysm a Gmork.

Tracklist "No Stars, Only Full Dark":
01. The Dance of Liquid Fire
02. No More Entry, No More Exit
03. No Stars
04. A City on Fire
05. Only Full Dark
06. Neswa-Pawuk
07. Flashback to My Lake

Sepultura - The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart

8. listopadu 2013 v 22:27 | nK_! |  Recenze
Tak se nám vylíhla již třináctá deska světoznámé a nesmrtelné Sepultury. Sedmé s novodobým frontmanem Derrickem Greenem, který nahradil původního zpěváka a jednoho ze zakladatelů Maxe Cavaleru. Ten to teď už nějaký ten rok valí ve své další kapele jménem Soulfly a o kvalitě či nekvalitě jejich posledního opusu (který mimochodem vyšel zhruba měsíc zpátky, takže tvoří jakousi přímou konkurenci nové Sepultuře... je také zajímavé, že obě kapely jsou nyní upsány pod labelem Nuclear Blast, takže mi přijde poměrně těžko pochopitelný vstup na trh v tak krátkém časovém rozmezí) se můžete sami přesvědčit v naší nedávné recenzi.

Derrick Green - mnohými zatracován a jinými naopak neskonale veleben - vzal opratě Sepultury pevně do svých rukou a po sérií nepříliš povedených slepenců typu "Nation" nebo "Roorback" se mu povedlo kapelu konečně koncepčně ustálit a v roce 2006 vychází první z velkých "příběhových" alb s názvem "Dante XXI", které se pohrabalo v klasice z největších - "Božské komedii" Danta Alighieriho. Následující (leč ne moc kladně přijaté) "A-Lex" se zaobírá tematikou důkladně rozebranou ve filmu "Mechanický pomeranč", který natočil bezpochyby jeden z nejgeniálnějších a nejnadanějších režisérů - Stanley Kubrick. Zatím poslední počin, který se naopak soustředil na téma samotného času, nesl název "Kairos". "Kairos" totiž v překladu znamená "bůh příhodného času". Pomalu se dostáváme do současnosti, kdy vychází "The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart" a s ním i náš článek. Novinka bere inspiraci z prastarého německého snímku "Metropolis", který pojednává o fiktivní dystopické společnosti budoucnosti (film lze dokonce najít na seznamu památek UNESCO). Osobně si myslím, že tematické složení posledních několika alb má něco do sebe a hlavně je každé úplně jiné než to předchozí. Což sice v obecném srovnání možná nepůsobí moc celistvě, ale jednotlivé desky jsou určitě lepší a o sto procent úspěšnější než to, co Sepultura předváděla těsně po období neslavných "Roots".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Luca Turilli's Rhapsody chystají druhé album

8. listopadu 2013 v 21:07 | Monsterfuck |  Music News
Zatímco Rhapsody of Fire pod vedením klávesisty Alexe Staropoliho a zpěváka Fabia Lioneho vydají "Dark Wings of Steel", svou první desku po rozdělení kapely na dva odlišné projekty, už 22. listopadu, kytarista Luca Turilli a jeho verze skupiny známá jako Luca Turilli's Rhapsody se aktuálně chystá na nahrávání již druhého alba po odštěpení od původních Rhapsody of Fire, které proběhlo v roce 2011. Formace jej začne brzy nahrávat v Backyard Studios v německém Kemptenu. Deska se bude jmenovat "Prometheus: Symphonia Ignis Divinus" a vyjít by měla někdy v průběhu roku 2014. Už byl zveřejněn její první trailer, který si můžete pustit na konci novinky.

"Připravte se na úžasnou cestu sahající od mýtů a legend minulosti až k neprozkoumaným hranicím času a vesmíru, odhalení kvantové mechaniky a ještě dál, na průzkum multi-dimenzionálních vrstev psychiky a podvědomí a na důvěrná tajemství srdce a duše na cestě spirituální evoluce. Zkráceně řečeno: jízda na horské dráze emocí. Buďte připraveni!" říká zpěvák Alessandro Conti.

Celá kapela pak svorně dodává: "Toto album je pro nás velmi důležité. Je za ním ambiciózní cíl stvořit jednu z nejepičtějších a nejfilmovějších desek, které kdo kdy napsal."

"Prometheus: Symphonia Ignis Divinus" bude navazovat na počin "Ascending to Infinity" z června 2012. Deska vyšla v režii Nuclear Blast jako jewelcase CD, limitovaný CD+DVD digipack, limitované modré 2LP a limitované oranžové 2LP (250 kopií). Dále existuje ještě několik licenčních vydání alba.


Behemoth vydají singl "Blow Your Trumpets Gabriel"

8. listopadu 2013 v 18:34 | Monsterfuck |  Music News
V táboře polských death/black metalistů Behemoth se pomalu začíná schylovat k dlouho očekávanému následovníkovi desky "Evangelion" z roku 2009. Novinka, která se bude jmenovat "The Satanist" a bude první nahrávkou kapely poté, co zpěvák a kytarista Nergal prodělal leukémii, by měla vyjít někdy v první části nového roku u Nuclear Blast v Evropě a Metal Blade v Severní Americe.

Nyní Behemoth ohlašují vydání prvního singlu z "The Satanist" - půjde o EP s názvem "Blow Your Trumpets Gabriel", na němž se objeví titulní skladba, již kapela hraje už nějakou dobu i živě, a další dvě písničky, které se na samotné řadové nahrávce neobjeví - "If I Were Cain" a cover "Ludzie wschodu" od Siekiera. Minialbum vyjde 4. prosince jako 12'' vinyl ve dvou barvách - černé (1000 kusů) a bílé (1000 kusů), přičemž každý kus bude ručně číslován a podepsán samotnými Behemoth. CD ani digitální vydání se nechystá. Obal "Blow Your Trumpets Gabriel" je vpravo.

4. prosince ovšem nevyjde pouze zmiňované EP. Ve stejný den Behemoth zveřejní také videoklip "Blow Your Trumpets Gabriel", který byl opět natočen s produkční společností Grupa 13, s níž už skupina točila několik předchozích videí. Dále bude v ten samý den odhalena i obálka "The Satanist". Jejím autorem je ruský malíř a okultista Denis Forkas, v malbě byla použita i Nergalova krev. O další grafiku alba se postarali Metastazis (Alcest, Peste Noire, Blut aus Nord) a Zbigniew Bielak (Watain, Vader, Ghost).

Deska "The Satanist" opět vznikla ve studiu Hertz v polském Bělostoku pod dohledem bratrů Wiesławských a Daniela Bergstranda (Meshuggah, In Flames, Soilwork). Mix pak dostal na starost Matt Hyde (Slayer, Hatebreed, Children of Bodom), mastering zase Ted Jensen (Metallica, AC/DC). Kromě "Blow Your Trumpets Gabriel" by se na "The Satanist" měly mimo jiné objevit ještě skladby "Messe Noir" nebo "Ora Pro Nobis, Lucifer".

Tracklist "Blow Your Trumpets Gabriel":
01. Blow Your Trumpets Gabriel
02. If I Were Cain
03. Ludzie wschodu [Siekiera cover]

Nové album Heiden - "A kdybys už nebyla, vymyslím si tě"

8. listopadu 2013 v 15:18 | Monsterfuck |  Music News
"A kdybys už nebyla, vymyslím si tě" oficiálně vyjde v sobotu 30. 11. ve dvou formátech:

Ručně číslovaný digipack

o který se postará Martin Čech a jeho label Epidemie Records. V digipacku najdete, krom alba samotného, i osmistránkový booklet se všemi texty a bonusovými fotografiemi.

Černý 12" vinyl

vychazející pod našimi vlastními křídly ve spolupráci s kolektivem Naše desky, spojeným s hudebním webem Aardvark.

Seznam skladeb
01. Vzpomínat bolí
02. Labuť a lyra
03. Setkání
04. Schovám si tvůj stín
05. Co času zbývá?
06. Jeden


První reakce: "Brněnští Heiden se vydávají zase trochu jiným směrem, ale zároveň zůstavají okamžitě identifikovatelní. Zůstal důraz na silné nálady, jen dominantní melancholie je tentokrát o něco méně skličující. I Akunvst se nejlépe hodí do podzimních dní, jimiž ale o kus více než dříve prosvítá slunce." (Viktor Palák SPARK/SPIKE 11/2013)

Hudební ukázku v podobě skladby Setkání lze streamovat zde: https://soundcloud.com/info-1368-3/...

[tisková zpráva kapely]