Listopad 2013

MANON MEURT, HYPNOPINGU, NULY, SOXOO - České Budějovice, mc Fabrika (22. listopadu 2013)

17. listopadu 2013 v 1:04 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
MANON MEURT, HYPNOPINGU, NULY, SOXOO - České Budějovice, mc Fabrika (22. listopadu 2013)

Alternativní rockové styly zazní v pátek 22. listopadu v českobudějovickém Music clubu Fabrika. Vystoupí zde čtyři kapely, které se nebojí jít tak trošku proti proudu - MANON MEURT, HYPNOPINGU, NULY a SOXOO.

Divoká trojice NULY pochází z Českých Budějovic. Na svém kontě má několik nahrávek, přičemž ta poslední s názvem Rozdělit vyšla na MC. Pokud máte rádi křišťálově čistý zvuk a vymazlené aranže, od NUL dejte raději ruce pryč. Kapela drtí totálně syrový a špinavý rock, který odkazuje jak na klasický hard rock, grunge, tak i na tuzemský underground. To vše s pořádnou dávkou energie!!!

HYPNOPINGU z Plzně jsou podstatně umírněnější. I v jejich hudbě se ale dají nalézt neotřelé postupy. Příjemnou muziku pak umocňují emotivní texty. Letos HYPNOPINGU vydali debutovou nahrávku Ignot.

Příjemný poslech slibují také MANON MEURT z Rakovníku. Tato kapela si zahrála i před My Bloody Valentine a ostudu si v žádném případě neudělala. Právě naopak! Jejich post rock je na vysoké úrovni a vzhledem k věku muzikantů se dá počítat, že o MANON MEURT ještě hodně uslyšíme.

Třešničkou na dortu pak bude ojedinělé vystoupení kapely SOXOO. Těšit se můžete na koncert plný experimentů a totálního chaosu!

Akce v mc Fabrika vypukne ve 20.30!!!

ODKAZY:
NULY (sad pop / CB) - http://bandzone.cz/nuly
HYPNOPINGU (post rock / Plzeň) - http://bandzone.cz/hypnopingu
MANON MEURT (shogaze / Rakovník) - http://bandzone.cz/manonmeurt
MC FABRIKA - www.mcfabrika.cz

[tisková zpráva]

Havířovští Butterfly Kiss vydávají nové album Pop Core

16. listopadu 2013 v 23:50 | Monsterfuck |  Music News
Havířovští Butterfly Kiss vydávají nové album Pop Core

Po dvou letech od vydání debutu The Best of Arrogant Egoists přicházejí crossoveroví BUTTERFLY KISS s novou fošnou. Ta dostala název Pop Core a fanoušci na ní naleznou rovnou 17 skladeb. Oproti debutu se kapela snažila natočit přístupnější nahrávku, která by nebyla stylově vyhraněná. Důvod je jednoduchý - otevřít se co nejvíce posluchačům.

"Na první desce jsme používali mimo jiné i growl. Na novince jsme tentokrát nechali pouze tvrdý rap. Doplnili jsme samply, které jsme čerpali ze soudobých zvukových bank, a album doznalo posunu v tom, že jsme se přiblížili více k širšímu spektru publika," říká kytarista Standa Ferko. "Hutné riffy jsou doprovodem pro popové linky a samply dokreslují atmosféru," dodává.

Zatímco debut vyšel u Popron Music, pod novinkou je podepsaný label Leviathan Music.

"Leviathan Music jsme zvolili proto, že měli zájem tuto desku vydat a ozvali se téměř ihned. Jejich služba také spočívá v tom, že se dostaneme do recenzí. Mají kontakty všude možně. Něco takového jsme potřebovali jako sůl," říká Standa Ferko.

Na zvuku nahrávky se výrazně podepsal mastering ze světově uznávaného Finnvoxu, který stojí i za deskami Nightwish či Him. "Finnvox dodává albu nečeský charakter, což je naším cílem," zmiňují muzikanti z Havířova.

BUTTERFLY KISS hrají od roku 2010. Doposud odehráli zhruba 40 koncertů. Jedním z největších úspěchů bylo druhé místo na soutěži Rock Nymburk v minulém roce.

Sestava: Paulee Kayzer - zpěv, klávesy, sampler, Michal Rajca - zpěv, rap, sampler, Standa Ferko - kytara, Martin Řezáč - basa, Martin Ferko - bicí

Kontakt: http://bandzone.cz/butterflykiss (e-mail - butterflykiss.cz@gmail.com)

[tisková zpráva]

Radiator na nové desce opět přinášejí pořádnou dávku poctivého punku

16. listopadu 2013 v 22:08 | Monsterfuck |  Music News
Radiator na nové desce opět přinášejí pořádnou dávku poctivého punku

V diviznách
. Tak se jmenuje nové album klatovské punk/rockové skvadry RADIATOR. Kapela nahrávku pořídila ve Studiu Kdyně, a to pod dohledem Václava Váchala. O finální zvuk se pak postaral Petr Michal v českobudějovickém MK production.

Podle slov kapely se na novince nacházejí vyrovnané skladby, jež jasně demonstrují směr, kterým se RADIATOR po svém návratu na scénu vydali. Zároveň se jedná o novinky, které vznikaly v uplynulém roce. Tři skladby si můžete poslechnout na www.bandzone.cz/radiatorrockpunk.

Nahrávka, kterou si můžete pořídit za rovné kilčo, má za sebou křest, o který se postarala kultovní punková smečka ZVLÁŠŇÝ ŠKOLA.

RADIATOR vznikl v roce 2003. Kapela toho ale příliš nestihla, protože konec přišel už po roce. Muzikanti si následně prošli dalšími kapelami, aby RADIATOR v roce 2010 oživili. Že to myslí vážně, potvrdili v roce 2012 debutovou deskou IX:I. Na té se kromě novinek objevily i skladby ze samotných začátků souboru.

V nejbližší době můžete RADIATOR vidět 22. listopadu v Opálce a o den později v Klatovech.

Sestava kapely: PAVEL ŠILHAVÝ - zpěv, LUKÁŠ BAYER - kytara, zpěv, JARDA HORA - baskytara, PETR STRNAD - bicí

Kontakt: www.bandzone.cz/radiatorrockpunk (e-mail - bayer.junior@seznam.cz)

[tisková zpráva]

Sacrilege - Demon Woman

16. listopadu 2013 v 21:30 | Kaša |  Recenze
Možná se pletu a redakční boss mě záhy vyvede z omylu, ale hádám, že recenzi na starší a obskurnější počin jsme tady ještě neměli [neplete se - pozn. Monsterfuck]. Považte sami... "Demon Woman" vychází sice letos, ovšem pouze jako reedice 26 let (!) starého demosnímku pětice, která si kdysi říkala Sacrilege. Tato parta z italské Verony toho po vydání svého prvního dema už moc nestihla, protože rok následující zanikla, a "Demon Woman" tak zůstává jejich jediným zápisem do hudebních análů. O tom, jestli je to škoda, nebo není o co stát, by se dalo polemizovat, ovšem za sebe můžu s klidem říct, že kdybych tento počin neslyšel, tak bych o vůbec nic nepřišel.

Poplatně době svého vzniku se "Demon Woman" veze na vlně sabbathovského heavy metalu s doomovými vlivy. Demosnímku sice nechybí dobová autentičnost, která jej činí velmi atraktivním, ovšem hudebním jádrem se nejedná o takový zázrak, aby se i po tolika letech dalo říct, že máme co dočinění se zapadlým hudebním klenotem, jenž si zasloužil a dosud zaslouží mnohem větší pozornost. Nemá smysl nahrávku posuzovat z dnešního pohledu, protože od zvuku až po skladatelské postupy z toho na všechny strany smrdí osmdesátá léta se všemi technickými nedokonalostmi začínající kapely. Zvuk je popraskaný, zaprášený a je znát, že se nenahrávalo v žádném profesionálním studiu. Kapela samotná zní logicky přesně tak, jak si jen u takto starého demáče lze představit, takže amatérsky, místy jakoby nesehraně a bez znatelných individuálních momentů, kdy by se posluchač mohl zaradovat nad instrumentálními výkony, ale beru to, že takhle to prostě tenkrát na této úrovni bylo a vlastně díky tomu působí "Demon Woman" semknutěji. Zpěvák Luca Gorna se občas pouští to závratných výšek, což mu ne vždy úplně sedne a třeba v úvodní "Endless Rain", již uvádí krátké záhrobní intro, mu to několikrát ujede tak nechutným způsobem, že z toho vstávají chlupy na zádech, ale jinak nestojí úvodní vál za odstřel. Kytarový riff je hypnoticky zatěžkaný, kytarové sólo není zbytečným natahováním stopáže, a pokud si odmyslím vokální přehmaty, tak se to dohromady slušně propojuje v kompaktní celek.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Jolly Roger Records]

Slnovraty nahraté - Lunatic Gods hlási "hotovo"!!!

16. listopadu 2013 v 19:22 | Monsterfuck |  Music News
LUNATIC GODS hlási hotovo! Kapela práve ukončila v bzeneckom štúdiu "SHAARK" práce na chystanom EP "Slnovraty". Ako malú ochutnávku pripája teaser k piesni "Kračúň".

Hovorí basgitarista Richard "Sme z tej nahrávky nadšení! Z muziky znie všetko, čím sme za celý rok prešli. Je v tom kus duše každého z nás a na atmosfére cítiť, že sme na každom kúsku nahrávky pracovali spoločne."

Originálny limitovaný, v koži balený disk uzrie svetlo sveta 14.2.2014. Pokračuje klávesáčka Mhayitza. V ten deň organizujeme benefičný koncert pre nášho speváka Jarka "Horára" Vavra, ktorý nás opustil pred 7 rokmi. Každoročne na Jarka takto spomíname a výťažok z akcie posielame na konto nadácie "Rakovina". V ten deň chceme "Slnovraty" aj pokrstiť. Ešte predtým 26.12.2013 však zverejníme part .1 - pieseň "Kračúň" na našich weboch a na you tube...

Gitarista Luboslav prezradil niečo viac aj k muzike. "Slnovraty sú koncepčná nahrávka v dĺžke niečo cez 15 minút. Rozdelená na dve časti. Hudobne aj textovo. Kým Kračúň (Slnovrat zimný) je skôr mystickejší, na zamyslenie - v strednom tempe valiaci sa, ako hlboká voda pripomínajúci našu pominuteľnosť, Kupalo (Slnovrat letný) je oslava života samého! Krutý nášup v štýle starých Emperor podfarbený husličkami a klavírikom. Veľký priestor vo vokáloch tentokrát dostal aj bubeník Svarog, známy z kultovej black hordy Mystic Death. Hrdelné duety Emila a Svaroga volajú po starých Limbonic Art a na tých sa ako kapela vždy zhodneme...

Skupina pridáva aj artwork diela. Knižočku fanúšik objaví po roztvorení originálneho koženého obalu, ktorý bude vyrábať sám spevák kapely - kožiarsky majster Emil. Disk bude limitovaný v počte 300 kusov.


[tisková zpráva kapely]


Další várka klipů - Demonical a The Browning

16. listopadu 2013 v 17:24 | Ježura |  Music News
>>> Švédští oldschool death metalisté Demonical natočili klip ke skladbě "The Healing Control" ze svého posledního alba "Darkness Unbound". Video vniklo v Itálii a Spojeném království a "ztělesňuje esenci Demonical a jejich zlověstnou formu oldschool death metalu".

Deska "Darkness Unbound" vyšla letos 20. září, v Evropě ji vydali Cyclone Empire a v Severní Americe Metal Blade Records. Nahrávání proběhlo v Necromorbus Studios a mix s masterem zařídil zpěvák Sverker Widgren ve stockholmských Wing Studios.


>>> Nové video představili i američtí elektro/deathcoroví The Browning. Výběr padl na skladbu "Fifth Kind" z aktuální novinky "Hypernova" (v Evropě vyšla 7. října pod Earache), natáčelo se v Savannah (Georgia) a režii a produkci si vzali na starosti Frankie Nasso a Jess Orsburn z Nova Enterainment.

The Browning komentují: "Zpráva téhle skladby, kterou se snažíme předat, je částečně taková, že věříme, že je víc života než jen tady na Zemi a že místo vnucování víry někomu a nakazování, co musí následovat a na čem má zakládat svůj život a rozhodnutí, necháváme každého najít si svou vlastní životní cestu.

Jak říká náš text: 'Neznáš to utrpení ve mně, nepotřebuju tvoje světlo, aby mě vedlo,' což jednoznačně znamená: 'neznáš mě, nepotřebuju, aby tvoje osobní přesvědčení ovlivňovalo můj život'. Snažíme se jen představit myšlenku nezávislého myšlení jako protiklad k tomu, aby vás někdo nakrmil všemi myšlenkami a ideologiemi."


Usurpress a Bent Sea vydají split CD

16. listopadu 2013 v 15:27 | Ježura |  Music News
Selfmadegod Records s hrdostí oznamují vydání split CD mezi švédskými USURPRESS a mezinárodní grindcorovou formací BENT SEA.

USURPRESS přispěli třemi novými skladbami nahranými v březnu 2013 s producentem Erikem Sundströmem. Čistý d-beatem/crustem hnaný švédský death metal. Usurpress jsou: Steffe Pettersson - vokály, Påhl Sundström - kytara, Daniel Ekeroth - baskytara, Calle Andersson - bicí.

Osmiskladbový materiál BENT SEA byl nahrán někdy mezi lety 2012 a 2013 v sestavě: Dirk Verbeuren - bicí, kytara, Shane Embury - baskytara, Sven de Caluwe - vokály.

Poslouchejte skladby "Fashion Victims" and "City Of The Nomads" od BENT SEA, respektive USURPRESS na Soundcloud profilu Selfmadegod Records.

Usurpress je (svým způsobem) death metalová kapela, která vznikla v květnu 2010 ve švédském Uppsala. Hudebním cílem zakladatelů Steffe Petterssona (vokály), Påhla Sundströma (kytara) a Calle Anderssona (bicí) bylo a stále je zkombinovat bestialitu starého death metalu s nehynoucí nenávistí pravého hardcore/punku. Ke kapele se později připojil proslulý death metalový expert Daniel Ekeroth (baskytara). Všichni členové pocházejí z různých hudebních prostředí, ale jejich společnou půdou je láska a pochopení ke všem druhům temné a agresivní undergroundové hudby.
Usurpress říkají své hudbě "death crust", protože píší krátké, agresivní skladby založené na divných, nesouzvučných death metalových riffech a surovém, primitivním d-beatovém bubnování. Je třeba říct právě teď, že tahle eklektická směs stylů, okořeněná náznaky progrocku a psychedelie, není pro každého. Nicméně většina lidí určitě ocení jijch agresivní živá vystoupení.

Jednoho úzkostného večera v lednu 2011 vytesal multiinstrumentalista Dirk Verbeuren (ABORTED, SCARVE, SOILWORK) grindcorový akt BENT SEA ze své vnitřnosti drásající touhy po hluku, který prostupoval atmosférou jeho dospívání. Vybaven arzenálem zuřivého tlukotu a divokých riffů, Verbeuren stvořil útočící armádu skladeb a zverboval svého spoluhráče z ABORTED a belgického krajana Svena De Caluwe, aby velel útvarům. Později se ke kapele připojil legendární basák NAPALM DEATH, Shane Embury. Jsouce hudebním holdem otcům zakladatelům grindcoru a noisu jako NAPALM DEATH, REPULSION a TERRORIZER, BENT SEA jsou rovněž poctou dnešní scéně plné života a nespočtu úžasných kapel, které tuto scénu obohacují a udržují při životě tradici. GODFLESH, BLACK LUNG, SCORN, ENDVRA a další negrindcorové formace jsou dalším jasným zdrojem inspirace. Po textové stránce se BENT SEA zabývají lidskými a sociálními problémy, ačkoli je třeba říct, že hudba je zde nadřazena poselství. "Nejsme tu, abychom se modlili", říká Verbeuren, "ale rozhodně se nestydíme za naše názory".

USURPRESS / BENT SEA split CD vyjde ze začátku prosince 2013 u Selfmadegod Records.

-----

Selfmadegod Records is proud to announce the release of the split CD between Swedish USURPRESS and international grindcore unit BENT SEA.

USURPRESS side includes three brand new songs recorded March 2013 with producer Erik Sundström. Pure d-beat/crust fueled Swedish death metal. Usurprss are: Steffe Pettersson - vocals, Pahl Sundstrom - guitar, Daniel Ekeroth - bass, Calle Andersson - drums.

BENT SEA 8-song material was recorded sometime in 2012/2013 with line-up: Dirk verbeuren - drums, guitar, Shane Embury - bass, Sven De Caluwe - vocals.

Listen to "Fashion Victims" and "City Of The Nomads" songs respectively by BENT SEA and USURPRESS at Selfmadegod Records' Soundcloud profile.

Usurpress is a death metal-band (of sorts) formed in Uppsala, Sweden May 2010. The musical aim of founding members Steffe Pettersson (vocals), Påhl Sundström (guitar) and Calle Andersson (drums) was, and still is, to combine the bestiality of old death metal and the undying hate of true hardcore/punk. The band was later joined by renowned death metal-expert Daniel Ekeroth (bass). The members all come from different musical backgrounds but their common ground is the love and understanding for all kinds of dark and aggressive underground music.

Usurpress calls their music "death crust" as they write short, aggressive songs based around wierd, dissonant death metal riffs and raw, primitive d-beat drumming. It has to be said right now that this eclectic mixture of styles, spiced with hints of progrock and psychedelica, is not for everybody. However, most people will certainly enjoy their aggressive live performances.

On an angst-driven evening in January 2011, multi-instrumentalist Dirk Verbeuren (ABORTED, SCARVE, SOILWORK) carved grindcore act BENT SEA out of his disembowling passion for the noise that permeated the air of his teenage years. Equipped with an arsenal of furious beats and ferocious riffage, Verbeuren created an assaulting army of tracks, enlisting his ABORTED bandmate and fellow Belgian Sven De Caluwe to call the formations. Later on the band have been joined also by legendary NAPALM DEATH bass player Shane Embury. A musical homage to the founding fathers of grindcore and noise, such as NAPALM DEATH, REPULSION and TERRORIZER, BENT SEA is also a tribute to today's vibrant scene and countless amazing bands that push the envelope and/or keep the tradition alive. GODFLESH, BLACK LUNG, SCORN, ENDVRA and other non-grindcore acts being a definite source of inspiration as well. Lyrically, BENT SEA addresses human and social issues, although it must be said that the music precedes the message. "We're not here to preach", says Verbeuren, "but we're certainly not afraid of our opinions".

USURPRESS / BENT SEA split CD is set for early December 2013 release via Selfmadegod Records.

Tracklisting:
1. Usurpress - Eternity Denies History
2. Usurpress - A Tidal Wave Of Fire
I. Empty Triumphalism
II. Carved In Filth
III. The Styx Runs Dry
3. Usurpress - City Of The Nomads
4. Bent Sea - Double Standards
5. Bent Sea - I Am Become Lust
6. Bent Sea - Fashion Victims
7. Bent Sea - At Any Cost
8. Bent Sea - Animalist
9. Bent Sea - Nature Of The Blast
10. Bent Sea - Relentless
11. Bent Sea - See-Through

http://www.facebook.com/Usurpress
http://www.bentsea.com/
http://www.selfmadegod.com
http://www.facebook.com/selfmadegod
https://www.soundcloud.com/selfmadegodrecords
http://www.youtube.com/user/SelfmadegodRecords

[tisková zpráva vydavatele]

První jména pro Tongeren Metal Fest

16. listopadu 2013 v 10:33 | Ježura |  Koncerty & Akce
S velkou pýchou a bez dalších odkladů bychom chtěli oznámit první kapely pro Tongeren Metal Fest, nejmladší belgický metalový festival, který se uskuteční v sobotu 12. dubna 2014 v de VELINX v Tongerenu.

Náš headliner ASPHYX nepotřebuje další představovanání. Tihle death/doom metalisté drtí pódia po celém světě od roku 1987 a v dubnu se konečně vrátí do Belgie. Death, the brutal way!

Na první ročníku Tongeren Metal Festu se rovněž objeví nizozemští stoneři HERDER a belgičtí melodičtí black metalisté SAILLE. Další jména budou odhalena v blízké budoucnosti.

Festivalový teaser si můžete prohlédnout zde:

Vstupenky lze zakoupit skrze www.develinx.be a v předprodeji stojí 13 Euro.

Tento festival je nástupcem develinxského každoročního metalového festivalu "Metaal Paaskabaal", na kterém vystoupili umělci jako Hail Of Bullets, Ostrogoth, Gama Bomb, Paul Di'Anno a mnozí další. Logo Tongeren Metal Festivalu, které vytvořil Dries Gaerdelen, se inspiruje příběhem o Ambiorixovi a je na něm vidět hrůzostrašný maskot festivalu.

Mezitím nezapomeňte dát LIKE naší FB stránce a kontrolovat naše oficiální stránky.

-----

With much pride and without further ado we would like to announce the first bands for Tongeren Metal Fest, Belgium's newest metalfestival set to take place Saturday 12th of April 2014 at de VELINX in Tongeren.

Our headliner ASPHYX needs no introduction. Since 1987 these death/doom metallers have been crushing stages worldwide and in April they finally return to Belgium. Death, the brutal way!

Also set to make their appearance at Tongeren Metal Fest's first edition are Dutch stoners HERDER and Belgian melodic black metallers SAILLE. More names will be revealed in the near future.

A festival teaser can be viewed here:

Tickets can be bought through www.develinx.be and cost €13 in presale.

This festival is the follow-up to De Velinx's annual metalfestival 'Metaal Paaskabaal' which featured artists like Hail Of Bullets, Ostrogoth, Gama Bomb, Paul Di'Anno and many others. The Tongeren Metal Festival artwork, created by Dries Gaerdelen, was inspired by the tale of Ambiorix and highlights the festival's macabre mascot.

In the meantime, don't forget to LIKE us on Facebook and keep an eye on our official website!

[tisková zpráva]

Acts of Tragedy - Cursed Words

15. listopadu 2013 v 23:22 | nK_! |  Recenze
Acts of Tragedy je poměrně nová italská partička plná mladé nadšené krve, která svůj styl označuje jako groove metal s progresivními, metalcorovými a mathcorovými vlivy. Zní to zajímavě, co říkáte? Stejně ale vsadím boty, že jste o tomhle uskupení v životě nelyšeli, a mám takový pocit, že si tento článek moc lidí ani nepřečte, ale přesto se pokusím nastínit, proč by vás měla tahle jižanská smečka zajímat a proč se vyplatí si jejich debutové krátké EP alespoň jednou poslechnout.

Ano, "Cursed Words" je vůbec prvním studiovým minialbem těchto dravých experimentátorů inspirovaných samotnou Panterou, kteří si kdysi v roce 2005 ve svých začátcích říkali Slivers (ke změně na současný název došlo teprve nedávno po ustálení sestavy), vyšlo už před několika měsíci a donedávna jsem o něm neměl ani zdání. Ve skutečnosti jsem si myslel, že až na vzácné výjimky k nám žádná kvalitní italská produkce skoro nemá šanci prosáknout, ale to jsem se šeredně spletl. Jakkoliv může název kapely a rádoby-zajímavé (dneska je v módě hrát co možná nejšílenější kombinace stylů a kdo si jede jen např. čistý thrash, je pravděpodobně odsouzen k brzkému zavržení) žánrové zasazení působit lacině a kýčovitě, hudba samotná je na tak mladou a víceméně začínající kapelu vynikající.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Acts of Tragedy]

Guardians of Time, Edain: Brno - Melodka, 8.11.2013

15. listopadu 2013 v 20:51 | Stick |  Reporty
Osmého listopadu se odehrála druhá česká zastávka turné heavy metalových Guardians of Time. Ta první proběhla prvního listopadu v Praze za podpory tuzemské kapely Edain, jež publikum rozehřívala i zde, a to v rámci plnohodnotného koncertu, při kterém nebyla nouze ani o dva hosty. Událost se neobešla bez malých komplikací, kdy kapelu Guardians of Time potkaly na cestě potíže a jejich příjezd hrozil být opožděný. Nakonec však dorazili ještě během setu české kapely, tudíž se nakonec všechno stihlo v nejlepším pořádku. Účast návštěvníků nebyla sice nijak valná, ale myslím, že se sešlo více lidí než na pražské zastávce. Atmosféra byla pohodová.

Aby bylo jasno, v případě obou kapel jsem tušil jen vzdáleně, o co vlastně půjde. Guardians of Time jsou mi známí z doby, kdy jsem ještě frčel power/speedovou muziku ve velkém, ale nikdy se jim z mé strany nedostalo nějak zvýšené pozornosti, ale i tak jsem byl zvědavý, co předvedou. V případě Edain jsem vstupoval v podstatě do řeky neznámé. Pětice muzikantů se nakonec projevila jako sehrané těleso, v němž všechny kolečka jedou přesně podle daného rytmu a pravidel. Jejich hudbu bych označil jako progresivní metal s deathovými prvky. Kytaristé byli poněkud statičtí, to se ale dá při komplikovanosti a rytmické náročnosti jejich hudby vcelku dobře pochopit. Oba ukázali, že jsou velmi vyhraní. Hlavní showmanství na pódiu obstarával basák Zdeněk Záhora, který bez mrknutí oka pobíhal kolem dokola a přitom zvládal odehrávat své party, které ne vždy byly zrovna jednoduchou brnkačkou. Jeho pódiový projev naplnil celé představení energií, společně se zpěvákem Martinem Brňovjákem. Jeho výkon byl dost solidní a jeho hlas mě dokázal zaujmout. Navíc zvládnul meziskladbové prostoje vyplňovat vtipnými prupovídkami.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Definitivní konec Nachtmystium

15. listopadu 2013 v 18:04 | Prdovous |  Music News
Blake Judd, který byl minulý měsíc zatčen a obviněn z krádeže majetku, s oficiální platností končí činnost svého black metalového tělesa Nachtmystium. Svým fanouškům to sdělil předevčírem na své Facebookové stránce. Tady je úryvek z plného znění zprávy, které si můžete v angličtině přečíst zde.

"Je to oficiální: Nachtmystium končí. Dnes, na mé 31. narozeniny, si dám dárek, ačkoliv je to pro mě něco mrzutého, ale opouštím něco, do čeho jsem posledních třináct a půl roku dával svoji krev, pot a slzy. Byla to úžasná jídza plná extrémních úspěchů i extrémních neúspěchů. Vzala mě kolem celého světa na místa, o kterých jsem si nikdy nepředstavoval, že je uvidím nebo zažiji. Jel jsem turné s některými z mých nejoblíbenějších kapel a potkal některé z nejúžasnějších lidí, které jsem kdy mohl potkat. Všechny tyto zážitky jsou milými vzpomínkami, o kterých budu přemýšlet do konce svého života a budu vždy navždy vděčný, že je mám.

Zbývají dvě nahrávky, které čekají na vydání: 10" MLP split s The Many, které bude vydáno pod Plastik Musik v následujících měsících, a závěrečné LP kapely, 'The World We Left Behind', jež bude vydáno na CD / LP / digitálně prostřednictvím Century Media Records na jaře 2014. Rovněž se pracuje na vinyl box setu obsahujícím kompletní diskografii kapely a doufám, že spatří světlo světa někdy v roce 2014."

Dodejme jen, že Nachtmystium za sebou zanechali čtyři EP, stejný počet splitů a živých desek a šest řadových alb. Sedmým bude právě album "The World We Left Behind", které definitivně uzavře tvorbu Nachtmystium. Zatím poslední album "Silencing Machine" vyšlo 30. července 2012 u Century Media. Poslední Juddův počin je debut "Scars" jeho dalšího projektu Hate Meditation, který vyšel u Indie Recordings letos v květnu.

Kromě "The World We Left Behind" od Nachtmystium by měl na jaře vyjít ještě jeden počin, na němž se Blake Judd podílel. Jedná se o nahrávku "Beneath the Trident's Tomb" od black metalového superprojektu Twilight. Album by se mělo objevit v březnu 2014 u Century Media.

Glorior Belli a Kylesa natočili nové klipy

15. listopadu 2013 v 16:05 | Ježura |  Music News
>>> Francouzští black metaloví bluesmani Glorior Belli před nedávnem vydali svou pátou řadovku "Gators Rumble, Chaos Unfurls" a nyní na její podporu natočili klip ke skladbě "Backwoods Bayou". Deska vyšla 29. října u Agonia Records a jde o pátý řadový počin kapely. Glorior Belli se rovněž před časem představili českému publiku na letošním ročníku festivalu Brutal Assault.


>>> Z aktuální desky "Ultraviolet" pochází nový klip od Američanů Kylesa. Jde o skladbu "Low Tide" a tento animovaný počin režíroval Brodie Rush. Album "Ultraviolet" vyšla v květnu letošního roku u labelu Season of Mist. Zkraje příštího roku Kylesa vyrazí na evropské turné, které odstartuje 10. ledna v Praze a skončí 8. února v Lipsku. Jako support se představí kapely Sierra a Jagged Vision.


Rain - Mexican Way

14. listopadu 2013 v 22:43 | Ježura |  Recenze
Když se mi album "Mexican Way" dostalo do ruky, koukal jsem na něj docela vyjeveně. Akustická deska plná mexické hudby, a to od italské kapely, která hrála přes třicet let heavy metal? To zní tak cvokle, že to mohlo dopadnout jen dvěma způsoby. Buď se z "Mexican Way" mohla vyklubat vážně stupidní slátanina, anebo naopak velice zajímavý počin. Už skutečnost, že jsem albu věnoval poměrně vydatný počet poslechů, ale svědčí o tom, že mě tahle muzika v žádném případě neznechutila a co víc - čím déle "Mexican Way" poslouchám, tím víc mě baví!

Ačkoli jsou totiž Rain taliáni jak noha, podařila se jim nevídaná věc - "Mexican Way" zní naprosto autenticky a zachovává si veškeré kouzlo, kterým jedinečná tex-mex atmosféra oplývá. Že nevíte, co si pod tím pojmem představit? Smíchejte mexické kytarovky s jižanským rockem a máte to. A nebo ještě trochu jinak... stačí si vzpomenout, jakou atmosférou dýchají soundtracky "mexických" filmů Roberta Rodrigueze (třeba "El Mariachi", "Desperado" nebo "Od soumraku do úsvitu"), a přesně o tom je i "Mexican Way". Samozřejmě s tím rozdílem, že se jedná o zcela akustickou (nebo jak prohlašuje samotná kapela - unplugged) nahrávku, ale v jádru je to ta samá, pro středoevropana stejně svěží, přiměřeně exotická, neokoukaná a chytlavá muzika.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Aural Music / Code666]

Duck Explosion - Zebra Pilot

14. listopadu 2013 v 21:48 | Prdovous |  Recenze
Po nešťastných Lunar Explosion tu máme další explozi - tentokrát okřídlenou, opeřenou, ukdákanou, zkrátka a dobře kachní. Duck Explosion je parta mladých sympaťáků odkudsi z francouzského Carpentras, města ležícího pár kilometrů od Avignonu, města toliko proslaveného otravnou lidovkou. Pětičlenná skvadra funguje zhruba od roku 2010 a dnes recenzované EPko "Zebra Pilot" je jejím vůbec prvním zářezem do pomyslné pažby.

Člověka, který je zvyklý na EP o rozsahu alespoň dvaceti minut (natož "EP" "Tulimyrsky" z dílny Moonsorrow, jehož stopáž je delší než kdejaká řadovka nebo týden před výplatou), délka téhle prvotiny nejspíš zarazí. Bezmála dvanáct minut mi přijde vážně málo. Ale nakonec, proč ne, někdy je méně nakonec více, i když zrovna u Duck Explosion to podle mého neplatí. Čtveřice skladeb je dost energická a doslova utíká jako voda. Možná ještě o něco rychleji. Několikrát se mi stalo, že jsem si "Zebra Pilot" pustil k práci, a než jsem se nadál, v přehrávači se už protáčela další deska v pořadí a z kratičkého počinu jsem tak nepochytil téměř nic. Když jsem se však na poslech zaměřil, dostal jsem příjemný, živý rock, který sice je dost přímočarý, na druhou stranu si na nic nehraje. Na rozdíl od hromady pokryteckých kapel, které o sobě hlásají první poslední a nakonec skutek utek, mi jsou Duck Explosion svým humorným přístupem, velmi sympatičtí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dooweet]

Na co se nedostalo #21

14. listopadu 2013 v 20:30 | Monsterfuck |  Minirecenze
██████ - Demo (15. ledna, selfrelease)
post-black metal, Česká republika

Jak asi může vypadat muzika kapely s tak prapodivným jménem jako ██████… tedy vlastně bez názvu, jen nečitelný útvar, jemuž se někdy z technických důvodů říká prostě nic. Ve skutečnosti může jít o opravdu výtečnou záležitost… vlastně ani ne může jít, ale opravdu jde, jak dokazuje letos vydaný demosnímek s názvem stejně prostým, jako je název samotné skupiny, čili v podstatě žádným.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. I - 07:02
02. II - 04:44
03. III - 06:19
04. IV - 06:34

Fyrnask - Eldir Nótt (23. září, Temple of Torturous)
black metal, Německo

Německý jednočlenný projekt Fyrnask se pro mě stal jednou z těch záležitostí, které si seženete jen tak náhodou a čekáte, co se z toho vyklube… a ono se z toho vyklube něco, co vás doslova posadí na prdel. Pod obalem s hejnem bílých holubic na černém pozadí, což je na poměry black metalu motiv poměrně nezvyklý, se totiž ukrývá neuvěřitelně silná deska, již bych se rozhodně nebál označit za skvost.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. (Intro) - 04:16
02. Vigil - 08:59
03. Jarðeldr - 12:13
04. Suonnas sedir - 03:12
05. Saltrian - 08:28
06. Samas stígr - 03:48
07. Síaða - 10:04
08. Sút - 04:40

Autor: Monsterfuck

Kozeljnik - Null: The Acheron of Multiform Negation (19. února, Paragon Records)
black metal, Srbsko

Srbský muzikant Marco Jerković, známější spíše jako Kozeljnik, je docela pěkný nezmar a dvě zavedené kapely May Result a The Stone, obě s relativně slušným renomé na poli black metalového undergroundu, mu evidentně nestačily, tak se už několik let nazpět pustil do třetího black metalového projektu, tentokrát sólového a pod svým vlastním jménem (myšleno pseudonymem) Kozeljnik. Po dvou kvalitních nahrávkách "Sigil Rust" a hlavně "Deeper the Fall" právě pod touto hlavičkou vyšlo letos v únoru EP "Null: The Acheron of Multiform Negation"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. As If Through a Myriad of Shades - 08:03
02. Evoking the Furtive Depths (Reprisal) - 06:39
03. Time, Neglected in the Wound of a Martyr - 05:35
04. Come, Thou Abhorred and Incessant - 06:08
05. Scourged with Apathy - 04:20
06. Wrecked in Ruins of Solitude - 05:02

Autor: Monsterfuck

Lucid Coma - …on and on 'Till the Break of Dawn… (3. února, Doctrine)
industrial doom metal / ambient, USA

Když jsem zahlédl žánr, docela rychle mě hudba Lucid Coma začala zajímat. Nemůžu si pomoct, ale industriální doom metal křížený s ambientem mi zní jako hodně slibná kombinace. Když k tomu připočtu docela zajímavou obálku a také fakt, že v případě "…on and on 'Till the Break of Dawn…" jde o EP v délce 17 minut - což je čas, který se dá přežít i tehdy, jedná-li se o dost blbou muziku - pouštěl jsem se do minialba s docela slušnou zvědavostí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Moorpark Anthem (…on and on 'Till the Break of Dawn…) - 06:24
02. Gray Exhausted Walls / Collapse Is Dead! (Long Live Collapse!) - 02:55
03. Burning Descent (to a) - 07:45

Hodnocení: bez hodnocení
Autor: Monsterfuck

Vhöl - Vhöl (9. dubna, Profound Lore Records)
black metal / crust / power metal, USA

Nedávno vzniknuvší projekt Vhöl ze Spojených států amerických se na první pohled tváří dost zajímavě už jen díky své sestavě, v níž se potkávají dva členové progresivní kapely Hammers of Misfortune, člen stoner metalových YOB a navrch bubeník Aesop Dekker z Agalloch. To je kombinace jmen, která vzbuzuje docela slušné očekávání...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. The Wall - 06:39
02. Insane with Faith - 05:17
03. Plastic Shaman - 05:48
04. Grace - 06:01
05. Illuminate - 07:44
06. Arising - 06:13
07. Songs Set to Await Forever - 08:25

Autor: Monsterfuck

Threshold jsou ve studiu a kutí novinku

14. listopadu 2013 v 19:43 | Ježura |  Music News
Progresivní veteráni Threshold z Velké Británie začali s nahráváním nového řadového alba. To vyjde někdy v příštím roce a naváže tak na loňský počin "March of Progress" vydaný pod zástavou Nucleat Blast. Kytarista Karl Groom pravil toto: "Je to fajn pracovat na novém albu Threshold a krátit čas mezi dvěma vydáními. Naše turné k 'March of Progress' inspirovalo Riche [Richard West, klávesy - pozn. redakce] a mě k tomu, abychom s psaním neotáleli a začali nedlouho po odjetí hlavního balíku koncertů. Chtěli bychom všem poděkovat za podporu, které se nám v té době dostalo. Měl bych dodat, že další členové kapely také píší! Zrovna teď nahrávám rytmické kytary a Johanneho [Johanne James, bicí - pozn. redakce] ve studiu čekáme, jen co došlechtíme pár skladeb. Doufáme, že rok 2014 bude pro Threshold dalším památným rokem."

Threshold fungují od roku 1989, první řadové album "Wounded Land" vydali v roce 1993 a jejich zatím poslední počin - "March of Progress" vydaný 31. srpna 2012 - je devátým zářezem v diskografii kapely.

RICKOLUS (USA, Circle Into Square)

14. listopadu 2013 v 16:59 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
RICKOLUS (USA, Circle Into Square)

Kolektiv muzikantů kolem labelů Fake Four / Circle Into Square už představil řadu pozoruhodných projektů. Namátkou: Astronautalis, Cars & Trains, Sole, Bleubird, Ceschi, Otem Relik, Harvey Girls... a také Rickolus. Ten ale na rozdíl od většiny svých kolegů neexperimentuje na poli alternativního hip hopu - jeho doménou je lo-fi folk. Aktuální dvoualbum "Troubadour" nadchne třeba příznivce Becka, Sebadoh, Pinback, ale ve zvuku Rickoluse najdete i poklonu starým folkovým mistrům.

"Je to nejtalentovanější chlapík, jakého znám," skládá mu poklonu Astronautalis, pro kterého Rickolus (vlastním jménem Richard Colado) napsal písničku "Measure The Globe" na ceněném albu "This Is Our Science." Rickolus debutoval na Circle Into Square deskou "Youngster," následovala "Coyote And Mule" z loňského roku a letos dokonce 2LP "Troubadour".

"Nikdy jsem nechtěl natočit rovnou dvoualbum," přiznává Rickolus. "Ale nechal jsem se trochu unést a nakonec jsem zjistil, že mám asi tisíc písniček. Snažil jsem se v tom zorientovat a zredukovat to na nějaký únosný počet, ale moje žena mi pak řekla: Vykašli se na to a vydej dvoualbum. Tak jsem jí poslechl." A udělal dobře - "Troubadour" i navzdory své délce v podstatě neobsahuje slabší místo, písničky pojí jednoduchý akustický základ a v nejlepším slova smyslu chytlavá melodika. Přijďte se přesvědčit sami: Rickolus v listopadu absolvuje řadu koncertů v Česku, na kterých ho zastihnete jen s akustickou kytarou, kopákem a sadou foukacích harmonik. Trubadúři takhle "na lehko" přece cestovali, ne?


Koncerty Rickoluse v Česku:
14. 11. - Plzeň
15. 11. - Břeclav
16. 11. - Broumov
17. 11. - Kutná Hora
18. 11. - Ústí nad Labem
26. 11. - Jihlava
27. 11. - Brno
28. 11. - Rožnov pod Radhoštěm
29. 11. - Praha

[tisková zpráva pořadatele]

Protest the Hero - Volition

13. listopadu 2013 v 22:09 | Zajus |  Recenze
Protest the Hero, pětice muzikantů ze zámořského Ontaira, tu s námi již nějaký ten pátek je. Od svého založení v roce 2001 stihli tito Kanaďané vydat čtveřici alb, z nichž poslední recenzujeme právě dnes. Při své cestě si vybudovali úctyhodnou skupinu fanoušků - alespoň tedy v poměrěch stále spíše undergroundové metalové kapely - mezi které jsem se na dlouhou dobu řadil i já sám. Ostatně není divu, již na debutu představili Protest the Hero svou technickou a navýsost melodickou variaci tenkrát velice populárního metalcoru. Když pak po třech letech vydali druhé album "Fortress", pomyslně uhodili hřebíček na hlavičku. "Fortress" bylo naprosto precizně vyváženým mixem, vyspělejší podobou místy ještě nezralého debutu, ve které navíc pomaloučku ubývalo metalcorových postupů na úkor klasičtějších progmetalových vlivů. A nejinak tomu bylo i u nástupce, tedy z dnešního pohledu předposlední desky, dva roky starého počinu "Scurrilous", který představoval dodnes největší skok v hudebním světě Protest the Hero - opět směrem k progresivnějšímu vyznění. A tím se dostáváme k předmětu dnešní recenze. Jak Protest the Hero naváží na dobrý, i když možná poněkud vlažně přijatý minulý počin?

Prvotně si musíme říci, že se zde žádné dramatické převraty nekonají. Album dokonale navazuje na nastavený trend a na pomyslné hranici mezi bezhlavě agresivním a sofistikovaným rozdělením metalu již kope zcela jednoznačně za stranu intelektuálů. Recept je přitom v zásadě vždy poněkud jednotvárný: solidní, ale ani náhodou novátorské kytarové riffy se střídají s takřka nekonečnými sóly (pokud to ještě lze nazvat sólem, když je na tom v podstatě postavena skladba) a se shora všemu kraluje úžasný Rody Walker, jeden z nejtalentovanějších vokalistů současného metalu. Zjednodušeně tak lze popsat všech jedenáct skladeb, ovšem tím by si album těžko vysloužilo tak vysoké hodnocení, jaké najdete na konci recenze. Kouzlo totiž není v rozmanitosti skladeb, nýbrž v jejich soudržnosti a v obdivuhodné vyrovnanosti. Stejně jako "Fortress" bylo vyzrálejší podobou debutu "Keiza", i novinka "Volition" zní jako dospělejší a jednoduše lepší verze svého předchůdce "Scurrilous".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


XIII. století, Skeletal Family: Praha - Palác Akropolis, 9.11.2013

13. listopadu 2013 v 21:08 | Prdovous |  Reporty
Gothic rocková stálice XIII. století je v domácím gotickém podhoubí dobře známá a za legendu platí i v zahraničí, především v sousedním Polsku. Ani tento rok kapela neporušila tradici pražských podzimních koncertů, jen s tím rozdílem, že místo konání se přesunulo z kbelského kulturáku do žižkovského Paláce Akropolis. A stejně jako každý rok s sebou přivezla velmi zajímavý doprovod - minule padla volba na rakouské Whispers in the Shadow, tentokráte byli čestnými hosty slavní Britové Skeletal Family.

Začátek stanovený na půl sedmou mi přišel příliš brzy vzhledem k tomu, že v předchozím místě konání se sice dveře otevíraly zhruba na osmou, hrát se ale začínalo nejdříve o půl deváté s tím, že času je dost. Jenže to jsem si neuvědomil, že Akropolis se nachází v docela husté zástavbě, kde o desáté začíná noční klid, takže se bude začínat v čas, aby obě kapely stačily odehrát hodinový set. Nutno ale podotknout, že i když jsem přišel do klubu zhruba o čtvrt hodiny později, zase o tolik jsem nepřišel. Skeletal Family už byli dávno na podiu a pouštěli do lidí svůj oldschoolový, temný rock. Podle všeho všem členům kapely, snad vyjma baskytaristy, bylo dobře přes padesát, ale stále měli dost energie na rozdávání a elán jim rozhodně nechyběl. Nejvíce pozornosti poutala jednoznačně zpěvačka Anna-Marie Hurst - mírně výstřední čarodějnice s malovaným černým pruhem "à la Zorro" neustále pobíhala po pódiu, houpala se do rytmu, povzbuzovala publikum a do toho stíhala zpívat. Pravda, zpěv ve výškách možná nevybírala s tak ladnou obratností, jak by člověk očekával, ale to se dá prominout vzhledem k věku i tomu, kolik toho má Anna-Marie nazpíváno. Důležitější bylo, že do vystoupení dala kus sebe, bavilo ji to a stále houstnoucí publikum to zřejmě bralo zhruba stejně jako já. Slušně rozjeté vystoupení ale odrovnal vyloženě zprasený zvuk. Takhle nevyvážené nazvučení jsem dlouho neviděl, ačkoliv to nemusí být jen vina zvukaře, nýbrž celého prostoru, který nevypadal, že by byl hudebním akcím nakloněn vhodnou akustikou. Tak nebo onak, jednou výšky trhaly uši, podruhé zanikaly v base a bicích, tu zase nebyl slyšet zpěv vůbec, což pro moje rozjitřené smysly byla novodobá forma tortury. Rozhodl jsem se tedy poslední třetinu vystoupení strávit u baru, který mě mizerným prazdrojem také příliš nepotěšil, ale když nic jiného, tak alespoň zklidnil a mohl jsem zbytek večera dožít relativně bez problémů. Výsledek byl ale i tak poněkud trpký.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny z oficiální stránky XIII. století (autor: Tomáš Valenta)

Lord Mantis nahrávají

13. listopadu 2013 v 20:38 | Ježura |  Music News
Američané Lord Mantis z Chicaga pilně pracují na nové desce. Nástupce počinu "Pervertor" z roku 2012 právě vzniká v chicagských studiích Electrical Audio a Soma Studios u Sanforda Parkera (Voivod, Nachtmystium, Twilight, Minsk), který asistoval i při nahrávání předchozích desek Lord Mantis. Půjde o první desku kapely, která vyjde u labelu Profound Lore Records.

Deska by měla být proti svým předchůdcům "temnější a šílenější" a basák a vokalista v jedné osobě, Charlie Fell, o ní povídá toto: "Tahle nahrávka je vážnější a temnější než naše ostatní věci. Všichni jsme si v posledních letech prošli fakt zkurvenejma sračkama a to se při nahrávání projevuje. Nechali jsme za sebou všechno, co bylo jakkoli sci-fi, strašidelné nebo přirozeně protichůdné, hudebně i vizuálně; tentokrát je to všechno brutálně realistické a v zásadě hodně, hodně temnější."

Bližší info o novince Cynic

13. listopadu 2013 v 18:49 | Ježura |  Music News
Zámořští progresivci Cynic vypustili první bližší info o své očekávané novince. Deska se bude jmenovat "Kindly Bent to Free Us", nahrávala se pod dohledem Jasona Donaghyho v hollywoodském studiu Perfect Sound a vyjde 14. února 2013 u labelu Season of Mist. Tracklist zatím není známý, ale měly by se na něm objevit skladby jako "Endlessly Bountiful", "Moon Heart Sun Head" nebo "True Hallucination Speak".

Bubeník Sean Reinert už dříve prohlásil: "Někteří lidé budou nasraní a ostatní řeknou: 'díky!!!' Patřím k těm druhým!" Dále dodává: "Pro Cynic je to troufalý nový zvuk a je ohromným skokem ve vývoji kapely."

Ještě dříve, v únoru 2012, se o novince rozpovídal i kytarista a zpěvák Paul Masvidal: "Je to skoro jako, nevím, jak to mám vysvětlit, ale kdybych to měl shrnout, je to více sci-fi, futuristické a mimozemské, ale zároveň více písničkové. Jako by to, alespoň pro mě, byli opravdovější Cynic. Působí to velice moderně a zároveň opravdu cool. Je to rozhodně nové. Není to podobné ničemu, co jsme udělali dřív. Je to nová barva, nový vesmír. Myslím že si lidé opravdu všimnou dokonce i kytarového materiálu. Vážně přehazuji rychlosti, zkouším věci novým způsobem. Pro Cynic je to nový vesmír, rozhodně. Určitě to zní jako my, jenom úplně nově."

Posledním počinem Cynic bylo EP "Carbon-Based Anatomy", které vyšlo v listopadu 2011 u Season of Mist. Obal EP namaloval stejně jako v předchozích případech Robert Venosa.

Další nášup videoklipů

13. listopadu 2013 v 16:13 | Kaňour |  Music News
>>> Kanadští heavy metalisté 3 Inches Of Blood vypustili nový videoklip k písni "Look Out" ze svého nejnovějšího alba "Long Live Heavy Metal". Video pochází z Mushroom Studios, ve kterém kapela nahrála naživo několik svých skladeb a vydá je na 7" vinylu "Live at Mashroom".


>>> S novým klipem se také ukázala norská death/thrash metalová mlátička Mindgrinder, v níž mimo jiné působí i Cosmo z The Wretched End. Natáčelo se na píseň "W.Y.S.I.W.Y.G." z letošní desky "Prop Agenda", která se nahrávala v Akkerhaugen Lydstudio. To se stalo útočištěm takových kapel, jako jsou například Emperor či Windir.


Asuna, Gurun Gurun - 17/11 2013, klub Pilot, Praha

13. listopadu 2013 v 14:33 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Asuna, Gurun Gurun
17/11 2013, klub Pilot, Praha

17. listopadu 2013 se v klubu Pilot odehraje další z koncertů řady "Silver Rocket se zbláznili", alias potenciálně výjimečný zážitek. Zvukovou performanci 100 toys předvede předvede japonský kouzelník Asuna (label Aotoao) z města Kanazawa v prefektuře Išikawa, společnost mu budou dělat Gurun Gurun z planety Gurun, celý večer bude věnován hravé experimentální elektronice.

Asuna je hudebník, výtvarník a performer, který se zvukovým instalacím a koncertování věnuje od roku 1999. Asunovy koncerty a performance se vyznačují používáním nepřeberného množství klávesových nástrojů a elektroniky: starými varhanami počínaje přes různé modely japonských keyboardů Casio až po zvukové hračky pro děti. Na pódiu má jeho produkce nejblíže k experimentální drone music, dá se ale hovořit i o vlivech lo-fi popu, freak folku, noisu, punku, minimalismu nebo tokijské improscény onkyo. O Asunově zřejmě nejúspěšnějším albu Flowers z roku 2009 se říká, že je to soundtrack k eskapistickým snům současných Japonců. Zvukové koláže z terénních nahrávek, akustických nástrojů, laciných kláves a bicích automatů odvádějí posluchače ze řvoucích ulic japonských velkoměst na venkov, do parků a květinových zahrad. Nejnovější Asunova deska Aihara 1825, City Heim Kiri B-207 se pak nese ve znamení minimalismu a dlouhých syntezátorových dronů.

V poslední době se Asuna věnuje zejména dvěma zvukovým instalacím: 100 Keyboards a 100 Toys, s jejíž "přenosnou" verzí právě vyráží na evropské turné.

Gurun Gurun je elektroakustický projekt čtveřice Federsel (B4, Handa Gote, Wabi Experience), Tarnovski (Wabi Experience, IQ+1), Ondřej Ježek (OTK) a Tomáš Knoflíček. Gurun Gurun doposud vydali dvě desky u britsko-japonského labelu Home Normal. Spolupracovali s mnoha známými jmény experimentální hudby (Sawako, Opiatem, Moskitoo, Floexem nebo s Irenou a Vojtěchem Havlovými), věnují se také skládání scénické hudby.

http://youtu.be/P5SCup2WdaM (Asuna, 100 Toys Live)
http://youtu.be/gQtlU32jJ-0 (Asuna, 100 Keyboards Live)
http://bit(.)ly/18Fo92Y (Asuna, Album Flowers)[tisková zpráva pořadatele]

STEVE WALSH - Bounty Rock Cafe, Olomouc (28. listopadu 2013)

13. listopadu 2013 v 1:54 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
STEVE WALSH - Bounty Rock Cafe, Olomouc (28. listopadu 2013)

Po vynikajícím vystoupení kytaristy Ryana McGarveye z Nového Mexika se do olomouckého Bounty Rock Cafe chystá další výrazná osobnost bluesové kytary. 28. listopadu zde zahraje STEVE WALSH, který je mimo jiné i uznávaným hudebním producentem. Těšit se můžete na osobitou směs jazzu, bluesu, ale i rocku či amerického country.

STEVE WALSH vloni vydal výborné album Daily Specials. Právě z této nahrávky, která vyšla u českého labelu Animal Music, zazní nejvíce skladeb. Americký kytarista se ale nebojí sáhnout ani do repertoáru Howarda Robertse či Melvina Sparkse.
Walshův projekt vystupuje jako trio. Doprovod mu dělají ostřílení borci Dano Šoltis a Jan Kořínek, kteří se podíleli i na Daily Specials. Kapela má tedy mezinárodní charakter.

Kromě svého projektu hraje STEVE WALSH i v kapele uznávaného amerického muzikanta Viktora Krausse, který je bratrem Alison Krauss. Ta je v Čechách známá mimo jiné i díky spolupráci se zpěvákem Led Zeppelin Robertem Plantem. Zapomenout by se nemělo ani na Walshovu superkapelu Brooklyn Boogaloo Blowout.

STEVE WALSH je sympaťák a vynikající muzikant. Jeho mistrnou hru si můžete užít právě v Bounty Rock Cafe v Olomouci. Akce vypukne ve 20 hodin!!!

ODKAZY:

[tisková zpráva]

Herrschaft - rozhovor

12. listopadu 2013 v 21:15 | Monsterfuck |  Rozhovory
Francouzští electro/industrial metalisté Herrschaft nedávno vydali svou druhou dlouhohrající desku "Les 12 Vertiges", ovšem nejen ona byla předmětem našeho rozhovoru. Na naše otázky o elektronické muzice, jazycích, drogách a samozřejmě i samotném albu odpovídali hned dva členové, Zoé H. a MaX...

01. Zdravím! Začněme s lehkou otázkou. Kapela pochází z Francie, ale název Herrschaft - pokud se nemýlím - pochází z německého jazyka. Proč je tomu tak? Má to nějaký zvláštní význam, nebo jste si německé jméno zvolili proto, že to zní dobře?

MaX: Samozřejmě, někdo by si mohl myslet, že německé jméno u electro metalové kapely jen "zní hustě", ale je to trochu složitější. Vybrali jsme Herrschaft podle jeho německého významu, který má blízko k "panování" nebo "nadvládě". Především tento význam dokonale pasuje k tématu našich dvou prvních alb, založených na panování a nadvládě lidstva ve futuristickém světě. Ukázalo se ale také, že tohle slovo má dokonce i pro Němce trochu nejasný význam, taková záhada v jeho definici… to se k nám hodí perfektně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!