Listopad 2013

Mnemic jsou bez kytaristy a dávají si pauzu

21. listopadu 2013 v 17:27 | Ježura |  Music News
Dánští Mnemic vydali toto prohlášení: "Hej lidi, je čas bez dalších okolků vnést trochu světla do přítomnosti a budoucnosti Mnemic. Nejdřív špatné zprávy. S lítostí oznamujeme, že kytarista Victor Ray Salomonsen se rozhodl opustit kapelu, aby se mohl vydat po dalších hudebních cestách a také se soustředit na roli otce. Chcemu mu poděkovat za dva skvělé společné roky, ze kterých vzešlo 'Mnemesis' a taky tři evropská turné, jedno austraské turné a mnoho dalších skvělých koncertů po celém světě...

Neexistuje, že bychom Victora pustili bez uspořádání kurevsky velké rozlučkové party, a proto vás zveme, abyste se k nám připojili 28. listopadu v kodaňském klubu BETA, takže se budeme společně pořádně bavit!

Řada z vás asi přemýšlela a někteří se nás ptali, proč z naší strany nešla žádná aktivita. Důvodem, proč jsme zrušili poslední koncerty včetně vystoupení na Euroblast, byla nestabilní sestava, protože Victor kapelu opustil letos v létě, a také špatná nálada, která okolo kapely byla; a tyhle zmatky také podkopávaly psaní nového alba Mnemic. A s velkou zodpovědností, jakou nové album přináší, nejsou zmatky slučitelné. Rozhodli jsme se tedy vzít si čas na oddych na vyčištění hlav a začít zčerstva, až tomu budou hvězdy nakloněny.

V této éře fastfoodového přístupu k muzice to vezmeme s klidem a budeme se soustředit na samotnou hudbu. Na tom záleží nejvíce a to si budou lidi pamatovat, ne randál okolo toho. Proto teď zůstaneme čtveřicí. Mezitím nás budou vytěžovat naše boční projekty, Mirceovi [Gabriel Eftemie, kytara] Blood Eagle, Guillaumeovi [Bideau, vokály] One-Way Mirror, Simonovi [Bertozzi, baskytara] The Modern Age Slavery a Empyrios, a pomůžou nám naskočit zpátky s albem hodným zapamatování!

Uvidíme se v 28. listopadu v Kodani při téhle speciální příležitosti a díky za podporu!"

Svou poslední, v pořadí pátou řadovku "Mnemesis" vydali Mnemic v červnu 2012 u Nuclear Blast. Nahrávalo se ve studiu Antfarm (Aabyhøj, Dánsko) s producentem Tue Madsenem (The Haunted, Moonspell, Sick of It All) a artwork stvořili Metastazis (Morbid Angel, The Black Dahlia Murder, Paradise Lost, Ulver).

Grand Magus informují o novince

21. listopadu 2013 v 15:02 | Monsterfuck |  Music News
Heavy metaloví Švédové Grand Magus odhalili detaily o své sedmé řadové nahrávce. Následovník "The Hunt" z roku 2012 se jmenuje "Triumph and Power" a vyjde 31. ledna 2014 pod značkou vydavatelské firmy Nuclear Blast. Obal a tracklist nahrávky si můžete prohlédnout okolo.

Album vzniklo ve studiu Sweetspot ve švédském Halmstadu pod dohledem producenta Nico Elgstranda (Entombed) a zvukaře Staffana Karlssona (Arch Enemy, Firewind, Spiritual Beggars). Video reporty ze studia najdete na YouTube tady, tady a tady.

Samotná kapela desku komentuje následovně: "'Triumph and Power' bylo dokončeno. Je to metalový triumf vikinské síly! Opět jsme spolupracovali s Nico Elgstrandem jako producentem, což je tradice, která začala v roce 2010 s 'Hammer of the North'.

Tohle je naše zatím nejsilnější album. Má severský nádech a má sílu a melodie, které se staly naším poznávacím znamením. Fanoušky pravého metalu ta deska chytne za srdce. Navrch všeho ještě máme neobyčejný a epický artwork od Anthonyho Robertse. Obal dokonale vystihuje práci na tomhle albu a Grand Magus jako kapelu."

Tracklist "Triumph and Power":
01. On Hooves of Gold
02. Steel Versus Steel
03. Fight
04. Triumph and Power
05. Dominator
06. Arv
07. Holmgång
08. The Naked and the Death
09. Ymer
10. The Hammer Will Bite
11. Blackmoon [bonus]

ASS TO MOUTH podepisují se Selfmadegod Records, nové album zkraje roku 2014

21. listopadu 2013 v 11:17 | Ježura |  Music News
ASS TO MOUTH z polské Vratislavi právě podepsali smlouvu se SELFMADEGOD RECORDS pro vydání své druhé řadovky v únoru 2014. "Degenerate" bylo nahráno, smícháno a zmasterováno v Hellsound / Soundscope studiu - Vratislav / Polsko v sestavě: Kuba - vokály, Jarek - baskytara/vokály, Maciek - kytara, Pablo - bicí. Dvacetiskladbové album obsahuje 30 minut grindocorové zuřivosti s vyspělejším zvukem, který je nyní ostřejší a více ovlivněný punkem.

Poslechněte si první skladbu z nadcházejícího alba. "Under The Razor's Edge" je nyní k dipozici na SoundCloud profilu Selfmadegod Records a YouTube kanálu.

ASS TO MOUTH vznikli v prosinci 2004 v sestavě: Sandro - vokály, Jarek - baskytara/vokály, Maciek - kytara, a Pablo - bicí. V prvních třech letech aktivity kapela odehrála více než 50 koncertů v Polsku a v zahraničí, včetně turné s Ahumado Granujo, Epitome, Parricide, Squash Bowels, Jig-Ai a Neropathia. V listopadu 2006 tahle čtyřka natočila první MCD "Asses For The Masses".
V průběhu roku 2007 byl Sandro na vokálech nahrazen Jankesem a kapela nahrála pět skladeb pro 7'' split EP s Jig-Ai (které nakonec vyšlo jako 10'' LP v roce 2011). ATM hráli v nové sestavě živě, a to včetně evropského turné na podporu své první řadovky "Kick Ass", která vyšla u Lifestage Productions v roce 2008, ukrajinského turné s Epicrise, představení na evropských festivalech jako Obscene Extreme, SWR Metalfest, Arsch Cholie, Death By Thousand Cuts, a dalších evropských vystoupení.
Na začátku roku 2009 ATM opustil Jankes a kapela zůstala tříčlennou. V dubnu 2010 se ke kapele jako vokalista připojil Kuba (ex-Selfhate, ex-Toxic Bonkers) a kapela začala pracovat na své druhém řadovém albu.
Do dnešních dní ASS TO MOUTH odehráli okolo 130 koncertů v Polsku, na Ukrajině, v Rusku, Německu, Rakousku, České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Itálii, Španělsku, Portugalsku, Francii, Nizozemí a Belgii.

-----
ASS TO MOUTH from Wroclaw, Poland have just signed a deal with SELFMADEGOD RECORDS to release their second full length February 2014. "Degenerate" was recorded, mixed & mastered @ Hellsound / Soundscope Studio - Wrocław / Poland in the line-up: Kuba - vocals, Jarek - bass/vocals, Maciek - guitar, Pablo - drums. The 20-song album contains 30 minutes of grindcore ferocity with refreshed sound that's more sharp and punk influenced currently.

Listen to the first song from the upcoming album. "Under The Razor's Edge" is now available at Selfmadegod Records SoundCloud or YouTube channel.

ASS TO MOUTH were founded December 2004 with line-up consisting of: Sandro - vocals, Jarek - bass/vocals, Maciek - guitar, and Pablo - drums. During the first 3 years of activity the band have done over 50 shows in Poland and abroad, including tours with Ahumado Granujo, Epitome, Parricide, Squash Bowels, Jig-Ai and Neuropathia. November 2006 the foursome have self-released its first MCD "Asses For The Masses".

In the middle of 2007 Sandro has been replaced on vocals by Jankes and the band recorded 5 songs for 7"EP split with Jig-Ai (which was eventually released as 10"LP in 2011). ATM have been playing live in the new line-up, including European tour in support of their first full length LP "Kiss Ass" released on Lifestage Productions in 2008, Ukrainian tour along with Epicrise, appearances on European festivals such as Obscene Extreme, SWR Metalfest, Arsch Cholio, Death By Thousand Cuts, and numerous shows in Europe.

At the beginning of 2009 Jankes left ATM and the band existed as a 3-piece. April 2010 Kuba (ex-Selfhate, ex-Toxic Bonkers) has joined the band on vocals and the band started to work on their second full length LP.

Until now ASS TO MOUTH have played around 130 shows in Poland, Ukraine, Russia, Germany, Austria, Czech Republic, Slovakia, Romania, Italy, Spain, Portugal, France, Netherlands and Belgium.

"Imagine pure old school grindcore (with a crusty edge of pissed off punks) that's been hit with an ugly-stick covered in the bloody remnants of abortion, and you have Ass To Mouth." - My Last Chapter

"This is one fantastic grind album from start to finish. Unrelenting, violent, funny, it has everything any grind fan would be looking for." - Heathen Harvest

"(…) And if you'll ever want to listen to some grind, pick this up. This is how grindcore should be done." - Metal Archives

Tracklisting:
1. 44&41
2. Under The Razor's Edge
3. Sentenced To Grind
4. We Are The Pigs
5. One Shot Too Far
6. Drunk & Stoned
7. One Mackerel Drama
8. Mama I'm Not Coming Home
9. Here Comes Mr. Pig
10. Alcowhore
11. Dead Kaczynskis
12. Brainless Retards
13. Suffer The Hangover
14. Idiots Crusade
15. The Good, The Bad And The Dead
16. Generation GrindCore
17. You Have 0 Friends
18. 13
19. Degenerate
20. Scumbag

Discography:
Asses For The Masses - demo (2006)
Kiss Ass (2008)
Split 10"LP w/ JIG-Ai (2011)
Degenerate (2014)

http://www.assgrindsystem.com/
http://www.facebook.com/assgrindsystem

http://assgrindsystem.bandcamp.com
http://www.selfmadegod.com
http://www.youtube.com/user/SelfmadegodRecords
http://www.facebook.com/selfmadegod

[tisková zpráva vydavatele]

Kataklysm - Waiting for the End to Come

20. listopadu 2013 v 22:18 | Stick |  Recenze
Kapely z Kanady toho mohou ve spoustě případů mnoho nabídnout. Z většiny jsou to totiž charismatické spolky, které jsou dost ovlivněné originálním prostředím, jaké Kanada nabízí. Kataklysm mezi takové zajímavé skupiny patřili taky. Svými prvními deskami, na kterých ještě současný zpěvák Maurizio Iacono hrál na basu místo trápení svého hrdla, regulérně zadupávali do země mnoho svých současníků. Jak však šel čas, v kapele proběhla nějaká ta personální rošáda a hudba se taktéž začala posouvat jinam. Letos v říjnu vyšla již jedenáctá fošna s názvem "Waiting for the End to Come" a musím říct, že název je docela výstižný. Já se totiž konce desky nemohl dočkat...

Ne, že bych Kataklysm odsuzoval z nějaké komercializace vlastní tvorby, ale i tak je evidentní, že se dostavila stagnace a rutina. Mám totiž s jejich posledními alby zásadní problém - jejich riffům a melodiím se nějak nedá věřit. Jakýsi nátlak, který by mě jako posluchače měl zatlačit do křesla, je pouze iluzorní a deska je tedy bez síly. Není to jen jakousi kompoziční prázdnotou, ale i produkcí, které jednoduše nemůžu přijít na chuť. Producent a zároveň kytarista Jean-François Dagenais není žádný amatér a odprodukoval už hodně solidní nahrávky. Zvuk, jímž v posledních letech vybavuje nahrávky své domovské kapely, však patří k něčemu, co si u mě za rámeček nedá. Zdá se mi totiž zbytečně přeumělkovaný a plastický.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


netra feat. We'rewolves - Dreading Consciousness

20. listopadu 2013 v 21:19 | Monsterfuck |  Recenze
"Sørbyen" sice vyšlo už před více jak rokem, ale bylo to až letos na jaře, kdy mě ta deska posadila na prdel, až jsem ji musel poslouchat několikrát denně minimálně tak dva měsíce v kuse. Když to nadšení konečně trochu opadlo, začalo to samé nanovo, tentokrát ovšem zpětně s debutem "Mélancolie urbaine". A když po několika desítkách poslechů i tady skončila potřeba to slyšet několikrát denně, nastala otázka, co bude dál a jestli Steven Le Moan, jediný člen netra, naváže na genialitu předchozích dvou desek…

Když jsem dostával link na stažení "Dreading Consciousness", byl jsem upozorněn, že je to něco úplně odlišného než dosavadní tvorba netra a že to nejspíše spousta lidí bude nenávidět, ale bral jsem to trochu s rezervou, protože hudba netra byla vždy "jiná", takže mě ani příliš nerozhodila kolaborace s nějakými We'rewolves, což by - pokud se nemýlím - měl být jakýsi undergroundový hip-hop z Kalifornie, ale konkrétně tuhle informaci berte spíše s rezervou, jelikož vzhledem k tomu, kolik je to o nich dohledatelné, bych za pravdivost téhle věty přirození do ohně asi nedal. Ale nevadí, jdeme na věc…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hypnotic Dirge Records]

Kolaborace Ulver a Sunn O)))

20. listopadu 2013 v 20:12 | Monsterfuck |  Music News
Dvě současné legendy alternativní hudby - drone/doom metaloví Američané Sunn O))) a avantgardní Norové Ulver, kteří na začátku své kariéry produkovali black metal - ohlásily společnou kolaboraci na novém hudebním počinu. Ten bude čítat celkem tři skladby a pod názvem "Terrestrials" by měl vyjít v únoru 2014 pod značkou firmy Southern Lord. Bližší informace doposud nejsou k dispozici, ale měly by se někdy v dohledné době objevit.

Spolupráce obou kapel byla zahájena už během natáčení třetí desky Sunn O))), "White 1" z roku 2003. Tehdy také vznikla čtvrt hodinová kompozice "CutWOODED", o jejíž produkci se postarali právě Ulver. Píseň byla poctou dnes již kultovní postavě amerického filmaře Eda Wooda (1924-1978), který je považován za jednoho z nejhorších filmových režisérů všech dob.

Poslední deska Sunn O))) vyšla v květnu 2009 pod názvem "Monoliths & Dimensions". V roce 2011 pak ještě kapela vydala počin "The Iron Soul of Nothing", což ovšem nebyla čistě vlastní práce Sunn O))), ale šlo o kolaboraci s experimentální formací Nurse with Wound. Aktuální album Ulver se jmenuje "Messe I.X-VI.X" a venku se objevilo letos v létě.

Woods of Desolation chystají novinku

20. listopadu 2013 v 14:35 | Monsterfuck |  Music News
Depressive black metalová skupina Woods of Desolation z Austrálie ohlásila bližší informace o své chystané třetí dlouhohrající desce. Ta se bude jmenovat "As the Stars" a vyjde 14. února 2014 pod značkou Northern Silence Productions jako digipack CD. Digipack bude pozlacený, stejně jako samotné CD, a bude obsahovat odlišný artwork, jehož autorem je Lucas Ruggieri. Limitace této edice činit 1881 kopií.

Datum vydání LP verze doposud není známé, ale ví se, že vinyl bude k dispozici hned ve třech provedeních - 66 kusů bude na fialovém LP s CD, 99 kusů na fialovém LP bez CD a 333 kusů na zčásti průhledném, zčásti černém LP.

"As the Stars" by podle zprávy labelu mělo pokračovat ve směru vytyčeném předchozími alby "Toward the Depths" (2008) a "Torn Beyond Reason" (2011). Muzika je prý určená fanouškům kapel jako Austere, ale i Alcest nebo Katatonia z éry "Brave Murder Day" (1996). Jestli se tvrzení zakládá na pravdě, se můžete přesvědčit už nyní pomocí prvního vypuštěného songu "This Autumn Light", který najdete na Soundcloud.

Na "As the Stars" se kromě kytaristy D., hlavního mozku Woods of Desolation, rovněž podílelo několik hostů. Bicí nahrál Vlad z Drudkh, baskytaru obstaral Luke Mills alias Balam (Nazxul, Pestilential Shadows) a s vokály vypomohl Old (Drohtnung).

Tracklist "As the Stars":
01. Like Falling Leaves
02. Unfold
03. And If All the Stars Faded Away
04. This Autumn Light
05. Anamnesis
06. Withering Field
07. Ad Infinitum

Toxic Holocaust - Chemistry of Consciousness

19. listopadu 2013 v 21:28 | Kaša |  Recenze
Toxic Holocaust se vrací s železnou pravidelností dvou až tří letého odstupu mezi svými řadovými alby, aby do posluchačstva nasypali ten svůj energický, přímočarý thrash metal plný crossoveru a HC punku. Přestože tahle parta kdysi vznikla vlastně jako one-man projekt dnešního lídra Joela Grinda, jenž na prvních třech albech obstaral vše sám, působí nyní jako plnohodnotná kapela o třech členech. "Chemistry of Consciousness" je již druhým albem, na němž se sestava rozrostla o basáka Philthyho Gnaasta a bubeníka Nikkiho Rage, ale výsledný zvuk se od první trojice alb vlastně nijak výrazně neliší, takže krom toho, že Toxic Holocaust i z repráků působí přeci jen víc jako kapela, tak se za ta léta prakticky nic nezměnilo.

A tím myslím především skladatelský přístup Joela k tvorbě jeho hudebního dítka. Toxic Holocaust patří mezi kapely, jež hned na prvním albu našly svůj sound, který je definoval a nemusely si tak projít nějakými úpravami či hledáními svého vlastního ksichtu. Protože se formulka jejich alb takřka nezměnila a stále dokola svým posluchačům tahle parta servíruje půl hodinovou porci přímočarého thrash metalu s prvky HC scény amerického New Yorku, tak se zákonitě začíná nabízet otázka, jestli už to trochu nenudí. Pravda, není to už taková pecka, jako bylo svého času "Hell on Earth", jež už zřejmě navždy zůstane majstrštykem, kterému se kapela nejspíš nepřiblíží, ale nedá se povědět, že by zrovna "Chemistry of Consciousness" bylo nudné a naprosto zbytečné album. Jen už popáté přináší to samé a v jeho neprospěch hraje fakt, že v předchozích případech byl výsledek o něco lepší a novinka tak pouze prohlubuje bezradnost Joela, jenž s každým dalším albem slevuje z vysokého standardu, který zavedl na prvních dvou albech.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nové klipy od Apocalyptica a Crematory

19. listopadu 2013 v 19:42 | Ježura |  Music News
>>> Finové Apocalyptica vydali nový videoklip, tentokrát ke skladbě "Fight Against Monsters". Jde o třetí živé video ze tří, které byly natočeny k jejich novému živáku "Wagner Reloaded - Live in Leipzig". Ten vychází dnes, 19. listopadu, u BMG a bližší info o něm najdete ve starší novince.


>>> Režisér Dirk Weiler natočil nový klip pro německé gothic metalisty Crematory. Jedná se o singl "Shadowmaker", který se objeví na připravované desce "Antiserum", jejíž vydání je naplánováno na 25. únor 2014, a to u Steamhammer/SPV. Zároveň se singlem "Shadowmaker" vypouští Crematory do světa box set nazvaný "Inception", který obsahuje prvních deset alb kapely v papírových obalech. Tisková zpráva tvrdí, že je to "absolutní nutnost pro všechny fanoušky a sběratele".


Leash Eye - Hard Truckin' Rock

19. listopadu 2013 v 18:02 | Ellrohir |  Recenze
Leash Eye, to je pětičlenná hard rocková parta z Varšavy. Původní sestava, ze které od roku 1996 do dnešních dnů vydrželi kytarista Arkadiusz "Opath" Gruszka a basák Marek "Marecki" Kowalski, se dala dohromady za účelem kráčení ve šlépějích grungových legend ražení Pearl Jam či Alice in Chains. S příchodem Sebastiana "Sebba" Pańczyka v roce 2003 se však styl změnil a kapela se počala profilovat jako hard rocková s převažujícím vlivem tzv. jižanského rocku a s patrnými prvky stoner metalu.

Jejich debutové full-length album "V.E.N.I." vyšlo až v roce 2009, je tedy vidět, že kapela poměrně dlouhou dobu zrála, na rozdíl od řady jiných moderních kapel, které mnohdy začnou chrlit nahrávky sotva stihne zaschnout inkoust na pomyslné zakládací smlouvě. Přizvali si na to posilu z Riverside, klávesistu Michała Łapaje, který vystřihl varhanní party. Deska slavila úspěch a kapela se rozjela. O dva roky později a už s vlastním klávesákem Piotorem "Volkanem" Sikorou přišlo pokračování s názvem "V.I.D.I." (produkováno člověkem, jenž jinak obstarává Behemoth). Leash Eye si rychle našli v Polsku fanoušky a ještě před vydáním alba v létě se po vítězství v patřičných anketách představili na Sonisphere festivalu a drandili reprezentovat polský metal do Wackenu. Nejsou to tedy žádní vyjukaní nazdárci. Abych dokončil představování a nemohl být nařčen z ignorování části ansámblu, od roku 2005 za ně bubnuje Łukasz "Konar" Konarski. A tato grupa pro nás tedy nachystala už třetí exkurz do své hudební kuchyně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Mind Productions]

S Jarboe v pátek třináctého v kuchyni

19. listopadu 2013 v 16:34 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
S Jarboe v pátek třináctého v kuchyni
Hostem zimní seance bude Kittchen

Zpěvačka Jarboe, bývalá členka a současná spolupracovnice Swans, ale také Neurosis, Puscifer, Oxbow, Lustmord nebo Jesu, se znovu chystá do Prahy. V rámci svého nového evropského turné vystoupí 13. prosince 2013 v dejvické kavárně Potrvá za doprovodu multiinstrumentalisty P. Emersona Williamse na kytaru. Společně představí mj. letošní nahrávku A Symphony for Shiva, ale zcela jistě se dostane i na tvorbu Swans.

Hostem více než speciálním bude v prosincový pátek třináctého Kittchen. Muzikant nebo kuchař? Svoji hudbu vystavuje zadarmo na stránkách, koncerty hraje v masce a k druhé desce Radio (vyšlo 1. máje a je stále volně ke stažení) mu zatím točí videoklipy jenom dívky. Ať už je to série momentek ze zamlženého velkoměsta Berlin, živelná animace k písničce Holka nebo nejnovější, klasicky animovaný videoklip ke skladbě Exit. Na Radiu odvedl velký díl práce i Tomáš Neuwerth (Umakart, Lu, Nierika), který s Kittchen vystupuje na koncertech.

Takže vítání zimy v Praze. S Jarboe v kuchyni. A v pátek třináctého navrch. Lístky jsou k dispozici v předprodeji za 300 Kč (Ticketportal, Ticketstream + poplatky), lze rezervovat přes SMS Ticket, na místě bude cena vstupenky 390 Kč.

+++

Neurosis & Jarboe - Within (video): http://youtu.be/NI8bAFyiKGk

+++

Jarboe (usa) feat. P. Emerson Williams (usa)
Kittchen (cz)
pátek / friday 13.12.2013 20:00
Kavárna Potrvá, Praha[tisková zpráva pořadatele]

Dark Man Shadow - rozhovor

18. listopadu 2013 v 22:25 | Monsterfuck |  Rozhovory
Pokud jste už někdy na začátku tohoto tisíciletí nesledovali black metalovou scénu, jméno německé skupiny Dark Man Shadow vám toho asi příliš neřekne. Kapela celou minulou dekádu mlčela a navenek vůbec nefungovala, až nyní, deset let od předcházející desky "The Shore of Straying Souls", se objevila novinka s názvem "Victims of Negligence". A samozřejmě hlavně o ní a také i o tom, co zapříčinilo tak dlouhou odmlku, jsme si povídali se zpěvákem, kytaristou a baskytaristou Sorrothem...

Ještě před samotným rozhovorem je nutné upozornit na jednu věc, která hodně překvapila i nás samotné. Dark Man Shadow je německá kapela a my jakožto správní křupani samozřejmě neumíme německy v podstatě nic, otázky jsme tudíž poslali jak jinak než v angličtině. Odpovědi nám ovšem došly ve slovenském (!) jazyce. Po menším interním hlasování jsme se nakonec rozhodli rozhovor i přes jisté nedostatky ve slovenštině ponechat v originálním znění (pouze naše vlastní otázky jsme samozřejmě přeložili do mateřštiny), a to hned z několika důvodů. Jednak pro zachování autentičnosti, jednak také proto, že - co si budeme povídat - takováhle situace už se asi opakovat nebude; v neposlední řadě je pak smysl odpovědí zřejmý a bez problémů pochopitelný, takže už jen pro tu zajímavost... přejeme příjemné čtení!

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Asuna, Gurun Gurun: Praha - Pilot, 17.11.2013

18. listopadu 2013 v 21:00 | Prdovous |  Reporty
Jak jste si možná mohli všimnout, opravdu můžu všemožné dark ambienty, noisy a další formy experimentální (ne)hudby. Nemyslím si, že bych byl v tomto ohledu nějak neznalý, jsem si však vědom toho, že na undergroundovém poli experimentů se vždy objeví něco neznámého, něco, co stojí za pozornost a bližší prozkoumání. Ale že narazím na něco, oproti čemu je většina projektů a uskupení, které z daných žánrů znám, téměř mainstreamem a konvenční hudbou, to jsem opravdu nečekal. Dvě jména, která většině lidí nic neřeknou, z nichž to první, Gurun Gurun, zní spíše jako mimozemská rasa z neznámé planety, nacházející se kdesi na okraji galaxie. Undergroundovější záležitost pocházející z našich končin stěží střetnete - a přesto, počiny těchto vesmířanů vychází u britského vydavatelství, což na naše poměry nebývá zvykem. A pokud jste nikdy dřív neslyšeli o Asunovi, rovněž škoda mluvit, protože tady už jsou všechna slova vůbec zbytečná. O to těžší bude dnešní pokus o popsání toho, co jsem onoho večera viděl, slyšel a zažil.

Do vinohradského klubu Pilot dorážím krátce po osmé hodině, kdy byl ohlášen začátek. Poněkud nesvůj, nevěda co přesně očekávat, protože tvorbu ani jednoho tělesa neznám nikterak dobře, vcházím dovnitř. Už samotný prostor je velmi nevšední. Černě vymalovaná, prostorná hala o rozměrech menší tělocvičny je zahalena do intimního přítmí, které sem tam porušují čajové svíčky. Celé scenérii vévodí pódium s několika stoly naplněnými počítači, nejrůznějšími pulty - a v jednom případě hračkami. Možná budu přehánět, když řeknu, že v celém prostoru je tak dvacet osob včetně obsluhy baru a všech účinkujících, ale to už k undergroundovým akcím tak nějak patří a nemohu tvrdit, že jsem nízkou účast nečekal. Nakonec to je jedině dobře, roztroušení jedinci a drobné skupinky jen podtrhují intimno a zahloubanou atmosféru, jež obepíná celý prostor. Gurun Gurun, kteří do té doby seděli u vchodových dveří a poctivě kasírovali každého příchozího pozemšťana, se přesunují na velitelský můstek pět minut před půl devátou. Trojice nemuzikantů se chápe všelijakých hejblátek, pultíků a v jednom případě i kytary, na kterou dotyčný hraje pravděpodobně prostřednictvím počítačové myši, již svírá v ruce častěji než struny - a začíná s ukázkou hudby z jiných světů. Mimozemská technologie obnáší široký záběr sonických zbraní syntetizovaných v reálném čase ze tří různých zdrojů, doplněných adekvátní vizuální stránkou. Za takový komunikátor s extraterestriální formou života by se věru nemusel stydět ani kapitán Picard ze "Star Treku" nebo nezávislé kino. Galaktičtí výrostci na základní vrstvu skládají ruch za ruchem, kompozice jednotlivých zvuků bobtná, houstne, místy dostává téměř epileptickou rytmiku a opět ubývá, tenčí se až na dřeň. V tom se do celé scény začínají tu a tam objevovat prasata. Červená prasata hledající cosi na promítacím plátně. Atmosféra graduje, hluk se stupňuje. Prasata ustupují dvěma párům očí překrytých mlhou. Nebo to snad jsou nejjasnější hvězdy vzdálené mlhoviny? Těžko soudit. Dřív než kdokoliv stačí dojít k závěru, vrací se opět prasata. Prasata s nejrůznějšími budíky, měřiči a dalšími zařízeními. Zůstávají budíky a valící se hluková stěna, která dále nabývá na objemu a neprostupnosti, svírá uši podobně jako lisovací komora ve čtvrtvé epizodě "Hvězdných válek", kterou ovšem zapomněl R2D2 zastavit. Vesmírná odysea. Zavřené oči už nijak nevnímají, co se děje před nimi, protože jsou příliš uchváceny zvukovým poselstvím, které končí stejně rychle, jako přišlo - a mozek jen tápe, kam se ztratilo cirka tři čtvrtě hodiny času.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Glory Owl - Glory Owl

18. listopadu 2013 v 20:02 | Stick |  Recenze
Chlapáckým stoner metalem může být člověk živ. I ve slunné Itálii, ze které se hlásí se svým debutovým EP pětičlenná smečka Glory Owl. Existuje od začátku roku 2012, tedy téměř dva roky. Za tu dobu nahrála dva promo songy, které se objevily na kompilaci "Trieste Rock City". Během letošního léta pak dala dohromady toto eponymní EP, jež je mimochodem volně ke stažení. Pětice z města Terst momentálně shání label, pod kterým by mohla vydat debutové album. Mají šanci uspět?

Žánr stoner metalu je momentálně celkem přetlakovaný množstvím kapel, z nichž ale několik vyčuhuje. Hudební základy leží hluboce v 70. letech, kořeny zasazené kapelami jako Black Sabbath nebo Blue Cheer prorostly a prorůstaly do raných let devadesátých, kdy se počal vytvářet fenomén stoner rocku/metalu. Kořeny ctí i pětice Glory Owl, riffy inspirované Tonym Iommim na vás pálí po celou hrací dobu. Nechybí ani destruktivní táhlá sóla, dokreslující tuhle prazvláštně depresivní atmosféru. Společně s mohutnou basou a většinou středním tempem působí dojmem parního válce. Zvuk je totiž mohutný, basový, zahulený, podladěný. A má zatracenou páru. Něco jako mamut pod vlivem Jack Danielse. Co teprve kvákadlová katarze v předposlední "Gretta", po které vše spadne do pohřebního tempa, zašlapávajícího zbytky pochybností hluboko pod zem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Glory Owl]

Novinky u Sabaton

18. listopadu 2013 v 18:08 | Ježura |  Music News
Švédští power metalisté Sabaton udělali přítrž spekulacím a oznámili jméno nového stálého bubeníka. Tím bude Hannes Van Dahl, který od roku 2010 figuroval v řadách progresivních Evergrey a který v Sabaton nahrazuje Robbana Bäcka, za něhož v poslední době dlouhodobě zaskakoval Snowy Shaw. Hannes ale u Sabaton není úplným nováčkem, neboť v uplynulých měsících s kapelou spolupracoval jako technik bicích právě pro Snowyho Shawa. Svojí premiéru jako plnohodnotný člen Sabaton si odbyl minulý víkend na německém festivalu Metal Hammer Paradise.

Sabaton zároveň oznámili, že během pár týdnů začnou s nahráváním nového alba. Prohlášení kapely o obou novinkách vypadá takto: "Chtěli bychom samozřejmě poděkovat Robbanovi a Snowymu za jejich skvělé výkony v Sabaton a budeme je nadále podporovat ve všem, do čeho se v budoucnu pustí! Během pár týdnů začneme nahrávat nové album a detaily se dozvíte velmi brzi. Námět k novém albu už je dán a my se moc těšíme, je to naprosto Sabaton."

Svým prohlášením přispěl i Hannes Van Dahl, a to na Facebooku Evergrey: "Je čas na potřebné vysvětlení, přišel čas, abych se pohnul do nových hudebních směrů a já vůbec nemám v úmyslu přestat s hraním na bicí nebo ježděním turné, spíš naopak. Naši kamarádi ze Sabaton mě požádali, abych se k nim připojil jako stálý člen a to se mi zdá jako správná věc, a první a nejdůležitější věc, jakou chci udělat! Tohle je rozhodnutí, které všichni respektují, a není tu žádná zlá krev z jakékoli strany.

Jsem navždy vděčný za ty čtyři roky, které jsem prožil s Evergrey, za všechny ty věci, které jsem se naučil, za všechna ta místa, která jsme navštívili, a za všechny ty skvělé lidi, se kterými jsem pracoval a které jsem poznal. Do budoucnosti jim nepřeji nic než to nejlepší! Evergrey příští rok vydají nové album, a i když s nimi už nehraju, nemůžu se dočkat, až si ho koupím! Pro Toma Englunda, Rikarda Zandera, Marcuse Jidella a Johana Niemanna: faaaakkkk joooo! Miluju vás, kluci! Nashle na cestě..."

Poslední řadovka Sabaton nese název "Carolus Rex" a vyšla v květnu 2012 u Nuclear Blast.

TRIBUTE TO DIMEBAG DARRELL- České Budějovice, mc Fabrika (7. prosince 2013)

18. listopadu 2013 v 12:16 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
TRIBUTE TO DIMEBAG DARRELL- České Budějovice, mc Fabrika (7. prosince 2013)

Na legendárního kytaristu Dimebaga Darrella, který zemřel před devíti lety, se bude 7. prosince vzpomínat v českobudějovickém Music clubu Fabrika na akci jednoduše nazvané Tribute To Dimebag Darrell. Nezapomenutelné songy Pantery zazní od tribute bandu DIMEBAGS FROM HELL, ve kterém mimo jiné působí členové kultovní metalové smečky Colp.

DIMEBAGS FROM HELL na tuzemské scéně řádí od roku 2011. Jejich koncerty zaznamenaly slušný ohlas. Songy Pantery v jejich podání zní živelně a věrohodně, čemuž napomáhá i výborný zpěv.

I další kapela, která na akci vystoupí, je revivalem. Creeping Death, Master Of Puppets, Sad But True či Fade To Black jsou songy, které má mimo jiné ve svém repertoáru METALLICA REVIVAL CZ. Těšit se můžete na skladby ze všech období této nejvlivnější světové metalové kapely. Tento revival pochází ze severní Moravy a funguje taktéž od roku 2011.

Jedinou formací, která ve Fabrice předvede vlastní tvorbu, jsou UP!GREAT z Ostravy. Je to kapela, která vás uhrane svou silnou energií, živelností a nespoutaným koncertním projevem. Alespoň to parta kolem zpěvačky Veronicy slibuje na svém Bandzone profilu. UP!GREAT se budou vymykat i stylově - hrají výbušný crossover, který se nebojí ani alternativy.

Akce vypukne ve 21 hodin!!! Vstupné je rovné kilo!!!

ODKAZY:
DIMEBAGS FROM HELL - http://www.dfhell.cz/

[tisková zpráva]

Unsilent Night 2

18. listopadu 2013 v 9:39 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Unsilent Night 2

V septembri vyšlo kapele PRAROD prvé CD s názvom Na ceste k zániku, a ako býva zvykom treba ho poriadne osláviť a zapiť.

Akcia sa uskutoční v Trenčianskom HAVANA clube.

Vystupia:

PRAROD /TN/ - Pagan metal
http://bandzone.cz/prarod

BLACKOPATHY /BN/ - Pagan Black Metal
http://bandzone.cz/blackopathy

PROGLAS /TN/ - Thrash-Black
http://bandzone.cz/proglas

HUMAN CONFESSION /PD/ - MetalCore/HC
http://bandzone.cz/humanconfession

Vlez 2 eura


[tisková zpráva]

RAPTOR, SEPARATOR, RATE OF PANIC - České Budějovice, mc Fabrika (23. listopadu 2013)

18. listopadu 2013 v 1:21 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
RAPTOR, SEPARATOR, RATE OF PANIC - České Budějovice, mc Fabrika (23. listopadu 2013)

Fanoušci tradičního hard & heavy si v Českých Budějovicích užijí sobotu 23. listopadu. V Music clubu Fabrika zahraje trojice kapel, které sází na melodie, ostré kytary, čisté zpěvy a zpěvné refrény - RAPTOR, SEPARATOR a RATE OF PANIC.

Milotičtí SEPARATOR pokukují po metalu, který se v 80. letech hrál na západě. Energický rock´n´roll připomíná Twisted Sister, Hanoi Rocks či tuzemské Mac Beth na debutové nahrávce. Silné refrény, melodie, skladby, které mají tah na branku. Materiál z novinky Never Back Down si můžete poslechnout na Bandzone profilu kapely.

Českobudějovičtí RAPTOR jsou stálicí Music clubu Fabrika. Vystupují zde poměrně často, takže jsou v klubu již dostatečně známí. Produkují nekomplikovaný bigbít s českými texty. Svojí muzikou potěší hlavně pamětníky kapel jako Vitacit či Titanic.

RATE OF PANIC z Českých Budějovic jsou na scéně teprve od letošního roku. Co od nich můžete čekat? Syrový rock, výrazného zpěváka a texty v angličtině!!!

Vstup je symbolických 50 korun!!! Začátek už ve 20.00!!!

ODKAZY:
MC FABRIKA - www.mcfabrika.cz

[tisková zpráva]

Ihsahn - Das Seelenbrechen

17. listopadu 2013 v 22:06 | Ježura |  Recenze
Když loni v létě Ihsahnovi vyšlo album "Eremita", od řady lidí zaznívaly hlasy, které hovořily o tom, jak mistr tentokrát nepřináší nic nového, že vykrádá sám sebe a že zejména po "After", které mezitím stihlo v očích Ihsahnových příznivců vystoupat na Olymp, to zkrátka vůbec není ono. Nakolik to byly oprávněné řeči, teď nehodlám rozebírat, ale zmínit jsem to musel už jen proto, že když se schylovalo k vydání novinky "Das Seelenbrechen", Ihsahn se nechal slyšet, že tentokrát půjde o něco zcela odlišného, že odhodil všechny své koncepty a album bude tvůrčím znovuobjevením sebe sama. Těžko říct, kolik lidí tato prohlášení vzala vážně, ale ať už jich bylo hodně nebo málo, nakonec musí i ten nejzarytější skeptik uznat, že to, co Ihsahn na "Das Seelenbrechen" přináší, je skutečně velký krok stranou...

Dosavadní Ihsahnovy desky mají přes řadu vzájemných rozdílů společné minimálně to, že šlo o soudržná díla plná komplexního hudebního materiálu, kterými se táhla určitá jednotící linie, a ve výsledku tak měla každá nahrávka nějaký výraz, který když nešlo rozumně popsat, tak si ho byl člověk alespoň vnitřně vědom. Zkrátka extrémní metal se vší svou mnohovrstevnatostí a masivním projevem, byť v různých výrazových obměnách. "Das Seelenbrechen" na to jde úplně jinak. Tohle je - přesně podle citovaných prohlášení - Ihsahnova muzikalita oholená na dřeň a zbavená všeho, co šlo sebeméně postrádat. Teprve od téhle prvotní materie, jakýchsi kmenových buněk Ihsahnovy tvorby, se dál odvíjejí jednotlivé skladby, a já záměrně neříkám, že celé album. Na "Das Seelenbrechen" je totiž k nalezení tolik různých poloh, že by jeden mohl namítnout, že jde o zcela nahodilou sbírku kompozic. Všechny mají ale jedno společné - experiment. A když se na desku podíváte z tohoto úhlu, desítka skladeb se liší vlastně jen v tom, jakými prostředky byl onen experiment veden a do jaké krajnosti se v tom kterém případě Ihsahn rozhodl zajít.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Norský black metalový zpravodaj - 1349 a Mayhem

17. listopadu 2013 v 19:59 | Monsterfuck |  Music News
>>> Norští black metalisté 1349 ohlásili, že již pro ně skončila éra desky "Demonoir", která vyšla v dubnu 2010, a že se již pustili do "kutí nového aurálního pekelného ohně". To v překladu znamená, že se kapela právě nachází ve studiu, kde nahrává svůj šestý dlouhohrající zářez na pažbě. Bližší detaily o novince doposud nejsou k dispozici, 1349 ovšem alespoň zásobují svůj Facebook profil fotkami ze studia, které najdete v tomto albu.

1349 fungují již od roku 1997 a své jméno si vybrali podle roku, kdy do Norska přišla morová epidemie a vyhladila dvě třetiny tehdejší norské populace. Poslední deska "Demonoir" se na trhu objevila 26. dubna 2010 pod značkou Indie Recordings v Evropě a o den později u Prosthetic Records v Severní Americe. Co se evropských verzí týče, vyšlo jewelcase CD, 2CD digipack s odlišným obalem (druhé CD obsahuje předělávky od Morbid Angel, Exodus a Bauhaus; limit 666 kopií) a 2LP (také 666 kopií); v Severní Americe se pak objevilo digipack CD a picture LP (opět 666 kusů). V roce 2011 Indie Recordings vydali reedici v boxu, který byl limitován 1000 kusy a obsahoval digipack verzi alba, podpisy kapely, plakát, trsátko a nášivku. Nakonec pak v říjnu 2012 vyšla ještě MC edice u firmy Witch Sermon.

>>> Novinky ohledně očekávaného následovníka desky "Ordo ad Chao" z roku 2007 přicházejí taktéž od legendárních Mayhem. Skupina ohlásila, že nahrávání doposud nepojmenované novinky již skončilo a aktuálně ve studiu Mølla v jižním Norsku probíhá mixování materiálu. Počin by měl vyjít někdy začátkem roku 2014.

Připravovaná nahrávka bude první deskou Mayhem po odchodu kytaristy Rune "Blasphemera" Eriksena (dále Aura Noir, Twilight of the Gods, Mezzerschmitt, ex-Ava Inferi), jenž ve skupině svého času nahradil legendárního zesnulého Euronymouse a s Mayhem nahrál desky "Grand Declaration of War" (2000), "Chimera" (2004) a "Ordo ad Chao" (2007). Na jeho místo nastoupil kolega Teloch, jenž má již mnoho zkušeností z norské black metalové scény a hraje nebo hrál v kapelách jako Nidingr, The Konsortium, Umoral, God Seed, Gorgoroth nebo i výše zmiňovaných 1349. Na živých koncertech Mayhem ještě doplňuje britský kytarista Charles Hedger, jehož jste už mohli vidět ve formacích jako Imperial Vengeance, Cradle of Filth nebo The Electric Hellfire Club.

Poslední opus se jmenoval "Ordo ad Chao" a vyšel 16. dubna 2007 u firmy Season of Mist jako jewelcase CD, limitovaná CD edice v rudé jewelcase krabičce a kovovém slipcase obalu (3000 kusů), LP v oranžové (1000 kusů) a mramorové barvě (500 kusů). Mimoto existuje i několik licenčních vydání (Brazílie, Taiwan, Rusko, Argentina) a pozdější vinylové reedice u labelů Dark Side Records (v roce 2008) a Back on Black (rok 2009).

Koncerty na prosinec

17. listopadu 2013 v 16:31 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Heaven Shall Burn (GER), Hypocrisy (SWE), Dying Fetus (USA), Bleed from Within (UK)
1.12. - Praha, MeetFactory (19:00)
Cena: 450
Více informací: Obscure Promotion

Inhume (NL), Waco Jesus (USA), Wretchedpain (CAN), Wednesday Night Church Fight (USA), The Dr. Orphyus Project (USA)
3.12. - Praha, Modrá Vopice (19:00)
Cena: 199
Více informací: L'inphantile Collective

Lordi (FIN)
5.12. - Praha, MeetFactory
6.12. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Black Sabbath (UK)
7.12. - Praha, O2 Arena
Cena: 1250-1790
Více informací: Live Nation

Totalselfhatred (FIN), Mortifera (FRA), Freitod (GER)
11.12. - Plzeň, Pod Lampou (19:00)
Cena: 170
Více informací: FB event

Rock Opera Unveiled Tour 2013
12.12. - Brno, Semilasso (20:00)
Vystoupí: Therion (SWE), Аркона (RUS), Sound Storm (ITA), The Devil (UK)
Cena: 450
Více informací: Obscure Promotion

Jarboe (USA) feat. P. Emerson Williams (USA), Kittchen (USA)
13.12. - Praha, Potrva (20:00)
Cena: 300/390
Více informací: KYEO

Corrections House (USA)
18.12. - Praha, Pilot
Více informací: Silver Rocket

Beatfest: Christmas Metal Symphony
19.12. - Praha, Incheba Aréna
Cena: 850 (stání u pódia), 650 (stání)
Poznámka: "Hity legendárních metalových ikon s originálními zpěváky za doprovodu filharmonie!" Zpívat budou: Joey Belladonna (Anthrax), Michael Kiske (ex-Helloween, Unisonic), Udo Dirkschneider (U.D.O., ex-Accept), Joacim Cans (HammerFall), Chuck Billy (Testament) a Floor Jansen (Nightwish, ReVamp)
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Imperium Dekadenz (GER), Hellocaustor (CZ), Naurrakar (CZ), Vargsheim (GER)
20.12. - Praha, Exit-Us (19:00)
Cena: 200
Více informací: FB event

Enablers (USA), Inau (CZ) - 19. listopadu, Praha

17. listopadu 2013 v 14:23 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Enablers (USA)
support: Inau (CZ)
19. listopadu 2013
Klub 007 Strahov

Jak se jmenuje kapela, kde není zpěvák, ale uhrančivý a démonický básník, kterej na pozadí neuvěřitelně intenzivní hudby recituje, deklamuje a přednáší svoje vize, básně a příběhy? Odpoveď zní: Enablers.

Pete Simonelli a jeho "spoken word" suita (členové kapely působili třeba ve Swans, June of 44 nebo Codeine) se vrací do Prahy po dvou letech, aby - tentokrát na strahovské Sedmičce - odvyprávěli další kus eposu, který postupně zachytili už na čtyřech albech. To páté by mělo vzniknout právě z materiálu tohoto turné, dokonce přímo v jeho průběhu - zhruba za týden po pražském koncertu zamíří Enablers ve Francii do studia. Výjimečnost kapely ale vynikne pochopitelně nejvíc na pódiu: hudbu můžeme popsat jako ty nejlepší pasáže ze Slint, Shellac nebo The Jesus Lizard, ale díky způsobu, jak se s ní prolíná a jak ji pozdvihuje na vyšší úroveň Simonelliho SLOVO, jsou přirovnání nedostatečná: výsledek je prostě unikátní. Na koncerty Enablers se obvykle hned tak nezapomíná.

Společně s nimi vystoupí vousatý uštěpačný kazatel, samorost a neortodoxní rapper Inau, v civilu správce bečvárského fotbalového hřiště - ideální kombinace!


[tisková zpráva pořadatele]

Rozjetí Malashnikow představují nový singl Cesta

17. listopadu 2013 v 11:56 | Monsterfuck |  Music News
Rozjetí Malashnikow představují nový singl Cesta

Na poslední desku třebíčské kapely MALASHNIKOW ještě ani neusedl prach a kluci už nám představují další novinku. Tou je singl Cesta, který si nyní můžete poslechnout na www.bandzone.cz/malashnikow. Opět dostanete porci našlapané a inteligentní rockové muziky, která vzdáleně připomíná nejlepší roky legendární Lucie.

MALASHNIKOW nejsou na tuzemské scéně žádnými nováčky. Mají za sebou již čtyři nahrávky. Ta nejaktuálnější vyšla před několika měsíci a jmenuje se Prostorová síla. Kapela soustředěná kolem zpěváka, kytaristy a autora muziky i textů Vojtěcha Malacha ji poskytla volně ke stažení. Pokud chcete originální nosič, stačí si ho objednat na Malashnikow@seznam.cz.

"Zakoupením desky zabijete dvě mouchy jednou ranou... Budete mít origoš placku a zároveň podpoříte svou oblíbenou kapelu," říkají MALASHNIKOW.

Kapela staví na českých textech, syrových kytarách, valivých tempech a drzém přednesu frontmana. V jejich skladbách jsou cítit hard rockové prvky, stejně tak i punková neurvalost. V letošním roce se MALASHNIKOW představili i na Rock´n´Beer Festu v Praze na Výstavišti, a to díky výběru poroty, kterou tvořila například Lenka Dusilová, Michal Hrůza či Viktor Dyk.

Sestava kapely: Vojtěch Malach - zpěv, kytara, hudba & texty, Márty Mokrý - baskytara, Milan Kejda - kytara, Lars Jensen-bicí

Kontakt: www.bandzone.cz/malashnikow (e-mail - malashnikov@seznam.cz)

[tisková zpráva]

Metaloví Spirit(s)Days z Kroměříže hledají nového kytaristu

17. listopadu 2013 v 10:11 | Monsterfuck |  Music News
Metaloví Spirit(s)Days z Kroměříže hledají nového kytaristu

S kytaristkou Andreou se před několika dny rozloučila kroměřížská metalová kapela Spirit(s)Days. Stalo se tak v klidu po vzájemné dohodě. Kapela nyní shání nástupce na uvolnený kytarový post.

"Najít v tomto čase a místě schopného kytaristu s pořádným zápalem pro věc, je dnes vzácnost. I tak to ale musíme zkusit a oslovit ty, které naše tvorba aspoň trochu zaujala," říkají muzikanti ze Spirit(s)Days.

Co by měl zájemce splňovat? "Samozřejmostí jsou určité kytarové dovednosti, vlastní aparát, dostatek času a místo bydliště v okolí Kroměříže."
Pokud vás kapela zaujala, můžete ji kontaktovat na mailu spiritdays@seznam.cz.

Na konci léta Spirit(s)Days vydali nahrávku Odmítnuté růže. Čtyři skladby muzikanti pořídili ve studiu Shaark. "Výrazně jsme přitvrdili. Bereme si špetku snad z každého metalového subžánru," zmiňuje kapela, která sama sebe označuje za metalový crossover.

Zmíněná nahrávka je k poslechu na http://bandzone.cz/spiritdays.

Sestava kapely:Kristýna ´Kiara´ Svobodová - zpěv, Radek ´Eagle´ Neuman - bicí, Ondra Šafařík - kytara, Aleš Bursík - baskytara, vokály

Kontakt: http://bandzone.cz/spiritdays (e-mail - spiritdays@seznam.cz)

[tisková zpráva]

Vítejte v Las Vegas. Vítejte v hotelu Hard Rock. Čeká na vás legenda Def Leppard. U vstupu hlašte Viva! Hysteria.

17. listopadu 2013 v 2:08 | Monsterfuck |  Music News
Vítejte v Las Vegas. Vítejte v hotelu Hard Rock. Čeká na vás legenda Def Leppard. U vstupu hlašte Viva! Hysteria.

CO: Def Leppard: Viva! Hysteria - záznam z řady vystoupení v Hard Rock Hotel v Las Vegas z března-dubna tohoto roku
KDY a KDE: 15. listopadu 19:30 (Zlín - Golden Apple Cinema), 17. listopadu 17:30 (Tábor - kino Svět), 24. listopadu 20:00 (Kolín - Kino 99), 11. prosince 19:30 (Náchod - kino Vesmír), 15. prosince 17:30 (Kopřivnice - kino Puls)

Celkem 11 koncertních večerů měla britská hard-rocková legenda Def Leppard rezervováno v Hard Rock Hotel & Casino v Las Vegas. V tamním klubu The Joint vystoupila v období březen-duben letošního roku a z jednotlivých show byl sestříhán filmový záznam pro velká plátna kin. Skupina tuto mimořádnou živou minisérii nazvala Viva! Hysteria s odkazem na jejich nejvěhlasnější album Hysteria z roku 1987, kterého se prodalo 20 milionů a z jehož hitů byla složena podstatná část lasvegaského repertoáru. Zde také muzikanti potvrdili, že jejich energický hudební styl nepotřebuje opulentní scénu - sevřeni fanoušky ze všech stran rozzářili toto komorní prostředí tak, že svítilo snad ještě jasněji než všechny neony nevadské pouštní metropole najednou.

"Vždycky si vyčistěte zuby, než jdete na kutě," zní první užitečný návrh jednoho z členů kapely v dokumentu, jenž předchází samotnému sestřihu parádního lasvegaského show. "Pokud zrovna řídíte, nezapomeňte si auto," uzavírá dokument hudebníkův návrh druhý a neméně užitečný. Def Leppard dobře vědí, o čem mluví. Z mladíků se staly staré páky, ve skupině se udála nejedna vážná tragédie, ale v Las Vegas se předvedli v plné síle. Jezdili po pódiu, cenili zuby. A věrným fanouškům připomněli, kdo a proč kraloval na sklonku 80. let na hard-rockové, nebo spíše glam-metalové světové hudební scéně.

Hudba a show jako bratr a sestra
Hudba definovala společnost každé dekády 20. století. Def Leppard jsou toho na pódiu v hotelu Hard Rock výmluvným důkazem. Nehledě na jejich postupující věk, skladby naživo z jejich ikonického alba Hysteria přenesou diváky v tu ránu na konec 80. let do období vlasatých, elektronických, hard-rockových a pop-metalových kapel. Ve šviháckých kostýmech (i do půli těla v případě vyztužené svaloviny kytaristy Phila Collena) nenechali nic dlužni své legendě. Navzdory tomu, že si tentokrát vybrali poprvé (a možná i naposled) poměrně intimní prostředí hotelového klubu. Jejich vystoupení sem však zapadlo skvěle. Dokonalé ozvučení, zpěvák a frontman Joe Elliott v parádní formě, obří projekce za zády muzikantů a fanoušci na dotek, to všechno dohromady vydalo za nejednu atmosféru obřích venkovních arén a zůstalo komerční sázkou na jistotu. Zážitek z Def Leppard v Las Vegas zůstal jedinečný i pro publikum preferující monumentální koncerty pod širým nebem.

Oficiální trailer k záznamu lasvegaských vystoupení Def Leppard: Viva! Hysteria:
http://www.youtube.com/watch?v=Qq73DjaK5DQ

Pojďme se "zrockovat"
Britští Def Leppard se zformovali v Sheffieldu na sklonku 70. let, na vrcholu své popularity se pak ocitli na přelomu 80. a 90. let. Frontmanem je zpěvák Joe Elliott, kterého doplňují kytaristé Phil Collen a Vivian Campbell, baskytarista Rick Savage a bubeník Rick Allen. Skupina byla několikrát stíhána nepřízní osudu. Poprvé v roce 1984, kdy bubeník Rick Allen ztratil při autohavárii levou paži. Ovšem díky elektronickému systému se dle Elliottových slov stal Rick "lepším bubeníkem", než byl kdy předtím, což bylo korunováno veleúspěšným albem Hysteria. Na začátku 90. let pak dopadla na skupinu rána nejtvrdší, kdy po smrtelné kombinaci alkoholu a drog umírá ve věku pouhých 30 let vynikající kytarista Steve Clark. Další věhlasné album Adrenalize je tak nahráváno pouze ve čtyřech, všechny kytarové party má na svých bedrech Phil Collen. Hudební styl kapely však dvě kytary doslova vyžadoval, a tak byl v roce 1992 přijat právě kytarista Vivian Campbel, přičemž v této pětičlenné sestavě řádí Def Leppard doposud. Mezi největší hity kapely patří právě skladby z alb Hysteria a Adrenalize: Pour Some Sugar on Me, Animal, Rocket nebo Let's Get Rocked.

Pro více informací navštivte následující stránky:
Oficiální stránky projektu iŽivě: www.izive.net (sekce KONCERTY)
Fotografie v tiskové kvalitě a další materiály ke stažení najdete na úložném systému izive.capsa.cz (přístupové údaje na vyžádání).

ŽIVĚ - "Koncerty v kině"
Projekt iŽivě se rozhodl navázat na úspěšné uvedení několika záznamů a přímých přenosů koncertů v kinech (The Doors, Robbie Williams, Led Zeppelin...) a pro nadcházející podzim 2013 připravil ucelenou sérii záznamů a hudebních dokumentů s názvem Koncerty v kině. Cyklus nabídne výběr starších i novějších koncertů hudebních legend zvučných jmen. Koncerty z nabídky iŽivě budou uvedeny v pražských kinech Aero, Bio Oko a Světozor a dalších kinech v ČR. Dramaturgii cyklu Koncerty v kině ocení především fanoušci rockové hudby. Během podzimu 2013 iŽivě do kin v premiéře uvede výjimečný hudební dokument Springsteen & I z produkce Ridleyho Scotta, vytvořený speciálně pro fanoušky a s jejich pomocí, nebo záznam z japonského turné skupiny Aerosmith Rock for the Rising Sun. Hitem sezony bude jistě záznam koncertu Rolling Stones z Texasu a současně také kaleidoskopický dokument o této nestárnoucí kapele s názvem Rolling Stones Crossfire Hurricane. Příznivci tvrdších žánrů ocení metalovou ikonu Dream Theater a jejich koncert z Buenos Aires: Live at Luna Park nebo záznam koncertu hardrockové skupiny Def Leppard z jara letošního roku. Pro velký divácký zájem iŽivě v kinech zopakuje také historické koncerty The Doors, Led Zeppelin a Queen, které byly v kinech po celé České republice uvedeny již v loňské sezoně.

Více informací o sérii Koncerty v kině najdete na webu www.izive.net v sekci KONCERTY.

Předprodej vstupenek

Vstupenky je možné zakoupit na pokladnách jednotlivých participujících kin. Předprodej ve všech kinech byl již spuštěn.

[tisková zpráva]