Listopad 2013

Nové CD Tortharry "Follow" vychází v pátek 22.11.2013

26. listopadu 2013 v 23:35 | Monsterfuck |  Music News
Po dvou letech pilné práce je na světě již osmé řadové album "FOLLOW" české death metalové stálice TORTHARRY. Bylo natočeno v polském slavném studiu HERTZ, takže zvuk je perfektní a ostrý jako břitva. Křest alba také bude stát zato - za kmotra půjde zásadní člen SEPULTURY, zpěvák a frontman DERRICK GREEN, který na křtu také vystoupí společně s Tortharry. Album vychází koncem listopadu u MetalGate.

Album Follow je ze stabilní autorské dílny Tortharry s texty dvorního textaře Štefana Ležoviče. Je reakcí na současnou situaci v naší společnosti, v níž jsou nám neustále naše svobody okrajovány, až nezbude než se stát členem stáda. A jak to může také dopadnout, o tom se dozvíte při poslechu alba Follow.

Album bylo natočeno ve studiu Hertz v polském městě Bialystok, ve kterém nahrávala řada metalových hvězd. Kapela si pochvalovala jak profesionální přístup, tak prostředí a pohodovou atmosféru. Výsledný produkt, který Hertz také mixoval a masteroval, je opravdu skvělý.

Fanoušci metalové muziky by si neměli nechat ujít křest tohoto alba, neb za kmotra půjde zpěvák legendární kapely Sepultura Derrick Green. Ten nahradil v sestavě zakladatele Maxe Cavalleru a dodnes patří k pilířům kapely. Na křtu proběhne autogramiáda a Derrick vystoupí spolu s Tortharry ve speciálním setu.

Ve formátu digipack s ilustracemi Jaromíra "Deathera" Bezruče vychází album koncem listopadu u labelu MetalGate jako již druhé v pořadí u této stále populárnější značky...

Křtiny se uskuteční v sobotu 21. 12. 2013 od 18-ti hodin v Music hall Zděřina u Police nad Metují. Spolu s Derrickem Greenem a Tortharry vystoupí kapely Antigod, Minority Sound, Deathstar a Nanovor. Vstupné v předprodeji je 100,- Kč, na místě 150,-Kč, ovšem kdo přijde v uniformě Tortharry do 18:00, platí jen 50 korun.

Formace Tortharry působí na české metalové scéně ji ž do roku 1991, kdy vznikla přerodem z původní kapely Executor, a svým prvním demem "Mezi nebem a peklem" zahájila své death metalové směřování. Za dobu své existence mají Tortharry na svém kontě nyní již osm řadových alb, účast na několika kompilacích, včetně alba "Tribute to Death" (USA, 1999) a bohatou koncertní historii, mezi jejíž pomyslné vrcholy patří dvojice koncertů v ČR s ikonou žánru, formací Death, v roce 1998, jihoamerické turné s Gorgoroth a Belphegor v září 2007 a české turné se Sepulturou v roce 2012.

Předprodej na křest: www.tortharry.com, tortharry@seznam.cz, 777 839 805

[tisková zpráva kapely]

Hell of a Ride - Fast as Lightning

26. listopadu 2013 v 21:27 | Kaša |  Recenze
Francouzská pětice Hell of a Ride sama sebe popisuje jako partu, která se hudebně pohybuje na moderně rockovém ledě, což není daleko od pravdy, ovšem při pohledu na propagační fotky s americkými bouráky nebo ještě líp na přebal jejich EP "Fast as Lightning" to vypadá na pořádnou porci texaského metalu plného těžkých riffů a splašených rytmů. Pravda je někde uprostřed, ale tak jako tak je jejich hudba zámořskou velmocí nasáklá tak moc, že bych bez předchozího upozornění vlastně ani nepoznal, že jejich kořeny jsou zapuštěny v Paříži.

"Fast as Lightning" je prvním počinem skupiny, a i když se jedná "pouze" o EP, stopáž mluví jinak. Celých 50 minut hudby je porce opravdu nadstandardní. K její samotné náplni se samozřejmě ještě dostanu, takže si pojďme trošku přiblížit, jak je to s Hell of a Ride obecně. Pokud se zaměřím pouze na nové, plnohodnotné skladby, které se na tomto počinu objevily, tak máme co dočinění s kytarovou hudbou, jež se úplně nejjednodušeji popisuje jako moderní metal. Dvojblok hutných kytarových riffů, rockových bicích a plný melodický vokál, který se nebojí tu a tam přejít do hrubšího řevu - to jsou hlavní prvky hudby. Právě zpěvák Furious Djej je asi největším kladem kapely, protože ač není nikterak originální, tak jeho přírodní, velmi pohodový zpěv se mi vážně zalíbil a do podobně šlapavé hudby padne jako žádný jiný.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dooweet]

Informace o kolaboraci Alkerdeel a Gnaw Their Tongues

26. listopadu 2013 v 20:24 | Monsterfuck |  Music News
Už před časem se tu objevila zprávička o společné kolaboraci mezi sludge/black metalovou kapelou Alkerdeel z Belgie a black/noise/experimental projektem Gnaw Their Tongues z Nizozemska. Nyní přišel čas se podívat na konkrétní detaily o "Dyodyo Asema", jak se výsledný počin jmenuje. Obal je k vidění vpravo, tracklist nemá cenu zmiňovat, jelikož obsahem nahrávky je pouze jedna téměř dvacetiminutová skladba, jež se - jak jinak - jmenuje "Dyodyo Asema". Datum vydání bylo z původně plánovaného listopadu nakonec odsunuto až na 13. ledna. Album vyjde u Consouling Sounds jako LP (na straně A kompletní píseň, strana B je nehratelná s vyleptaným obrázkem) a digifile CD.

Fyzické vydání "Dyodyo Asema" sice proběhne až v polovině ledna, ale už nyní byla skladba uvolněna k poslechu v celé své délce jako videoklip, který si samozřejmě můžete pustit na konci článku.

Vydávající firma o počinu prohlásili toto: "Devatenáctiminutový bastard 'Dyodyo Asema' byl složen Alkerdeel a Gnaw Their Tongues se záměrem oslavit páté výročí Consouling Sounds. Pozor, nejedná se o split vydání, ale o kolaboraci, kde se obě skupiny společně vypracovaly jeden ponurý drone-black-sludge monolit."

Poslední deska Alkerdeel se jmenovala "Morinde" a vyšla 24. února loňského roku pod Consouling Sounds jako digifile CD (1000 kusů), černé LP (300 kusů), červené LP (100 kusů) a průhledné LP (100 kusů). Poslední zmiňovaná barva byla k dispozici pouze v rámci dřevěného boxu, jehož součástí bylo dále i CD, exkluzivní tričko, velký plakát, nášivka, připínáček a fotky kapely. Všechny vinylové verze vyšly ve spolupráci s firmou At War with False Noise. V lednu letošního roku pak ještě Alkerdeel vyšel split s A Den of Robbers jako 12'' LP v limitaci 333 kopií. Strana Alkerdeel se jmenovala "CM Kamp 1996" a část A Den of Robbers nesla název "Horion Jugend".

Posledním řadovým počinem Gnaw Their Tongues je "Eschatological Scatology". Materiál pro něj byl nahrán v letech 2008 a 2009, ale k vydání došlo až v červnu 2012 v podobě downloadu. Podobným způsobem se letos v únoru objevilo i nové EP "Sulfur", které vzniklo původně v roce 2009 jakožto část plánovaného splitu se Skullflower, jehož ústředním tématem měla být 1. světová válka. Nicméně ani k tomuto vydání nakonec nedošlo, takže jej Mories, jediný člen Gnaw Their Tongues, také vydal sám jako download.


Druhá deska Algor na obzoru

26. listopadu 2013 v 17:44 | Monsterfuck |  Music News
U slovenské black metalové skupiny Algor po mnoha letech čekání (krátký promo počin pro firmy se objevil dokonce už před třemi lety) konečně došlo k vydání druhé dlouhohrající desky, která naváže na ceněný debut "Úder pohanského hnevu" z roku 2003. Novinka se bude jmenovat "Hierofánia" a pod značkou slovenské firmy Hexencave Productions by měla vyjít už brzy v podobě digipack CD s 12 stránkovým bookletem a v limitaci 500 kusů. Obálku a tracklist nahrávky si můžete prohlédnout okolo tohoto textu.

Label už k poslechu na svém Soundcloud profilu uvolnil hned tři skladby - "Mysterium tremendum", "Stretnutie s posvätnom" a "V krajine živicových sĺz". Výslednou podobu samotného nosiče si pak můžete prohlédnout zde.

Hexencave o "Hierofánia" prohlašují následující: "Uběhlo deset dlouhých let a nové mistrovské dílo Algor bylo konečně přijato kolosálním časoprostorem. Devět skladeb monumentálního a atmosférického black metalu s truchlivou aurou a unikátním soundem, který vás vezme na astrální cestu věčností a odhalí vám posvátnost."

Dlouhohrající debut "Úder pohanského hnevu" vyšel v roce 2003 u dnes již nefungujících Eclipse Productions jako jewelcase CD v limitaci 1000 kopií. O tři roky později se objevila kazetová reedice v režii ukrajinského vydavatelství Stuza Production. Tato verze přinesla i jednu bonusovou skladbu v podobě coveru "Unholy Black Metal" původně od Darkthrone. V říjnu 2011 se pak deska dočkala konečně také LP edice pod značkou Hexencave Productions v limitaci 250 kusů. Vinyl měl černou barvu a oproti CD i MC verzím měl odlišný artwork.

Tracklist "Hierofánia":
01. ...a posvätno sa prejavuje
02. V krajine živicových sĺz
03. Lesovik
04. Stretnutie s posvätnom
05. Svet v zrkadlách
06. Mysterium tremendum
07. Pád do dejín
08. Za onoho času
09. K lesným chrámom... [bonus]

Misery Index nahrávají

26. listopadu 2013 v 15:18 | Ježura |  Music News
Američtí death/grindeři Misery Index nastoupili do studia, kde začali nahrávat své nové album. To sice ještě nemá jméno, ale už teď se ví, že by mělo vyjít zjara 2014 u francouzského labelu Season of Mist. Kapela vzkazuje: "Adam [Jarvis, bicí - pozn. redakce] začne nahrávat bicí se Scottem Hullem (Pig Destroyer) ve Visceral Sound studiu nedaleko Washingtonu D.C. a zbytek alba se pak nahraje ve WrightWay Studios v Baltimore pod dohledem Steva Wrighta (Dying Fetus). Čekáme, že budeme mít nahráno zkraje ledna. Vypadá to, že to bude naše zatím nejdelší a nejpestřejší album."

Poslední řadová deska Misery Index se jmenuje "Heirs to Thievery" a 11. května 2010 ji vydali američtí Relapse Records. I ona se nahrávala ve WrightWay Studios (Dying Fetus, Slipknot, Mos Def) a stejně jako v případě novinky na její vznik dohlížel Steve Wright. Od té doby Misery Index stihli vydat ještě živák "Live in Munich".

Grim Funeral - Abdication Under Funeral Dirge

25. listopadu 2013 v 21:35 | Prdovous |  Recenze
Funeral. My Funeral. Dark Funeral. Black Funeral. Funeral Mist. Pohřeb na tisíc způsobů. Když si člověk zadá heslo "funeral" do vyhledavače na Encyklopaedia Metallum, vypadne na něj takový seznam, že by to vydalo na krchov plný náhrobků a ještě by zbylo na výsypovou loučku. Kupodivu, žánrově se tahle sebranka jmen pohybuje v poměrně širokých vodách od black metalu přes death, ambient až k funeral doomu. Dnešní recenze se bude točit kolem barcelonské pohřební služby Grim Funeral a její aktuální desky "Abdication Under Funeral Dirge". A dopředu můžu oznámit, že dvakrát použité slovo "funeral" v titulku nijak nepřehání, neboť dnes to bude především ten pohřeb, a pak až všechno ostatní.

Přemýšlel jsem, odkud začít, abych vám přiblížil můj pohled na novinku Grim Funeral. Nakonec jsem si vzal celý proces mého seznámení s deskou, a když jsme se tak pěkně prokousali přes název, můžeme vložit album do přehrávače a prohlédnout si tracklist. Pět skladeb? Průměr. Bez šesti vteřin osmdesát minut délky? Tady se někdo posral v kině. Ale což, říkal jsem si, třeba přestřelená délka nebude takový problém, ostatně poslední výplod Jucifer taky není zrovna nejkratší a nijak zvlášť se mi to v uších nepříčilo. Vzhledem k tomu, že "Abdication Under Funeral Dirge" je mé první setkání s kapelou, nevěděl jsem, co přesně očekávat. Ačkoliv název desky i kapely něco naznačoval, black metalový žánr je stále velmi široký a občas velmi příjemně nepředvídatelný. Jenže to, co na mě vybaflo, když jsem kliknul na tlačítko play, mě ani nezděsilo, ani nepobavilo, ani neuvrhlo do letargie, nevzbudilo to ve mně zkrátka a dobře vůbec nic. Alespoň zpočátku. Postupem času jsem si k albu cestu našel, přesto se ukázalo, že pokud je tenhle pohřeb něčím prokletý, je to oněch osmdesát minut délky. Hodinu dvacet nesoucí se v jednom tempu, jehož charakteristikou je především minimální proměnlivost a nízký počet táhlých, monotónních riffů, je ve většině případů problém doposlouchat do samého konce, ať se snažíte sebevíc. I já s tím měl zpočátku problémy, a to v zásadě nejde o hudbu nijak nestravitelnou, její rozplizlost je ale ubíjející. Jinými slovy, tu o taženém štrůdlu znáte?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Avantgarde Music]

Kampfar informují o novince

25. listopadu 2013 v 20:23 | Monsterfuck |  Music News
Norští black metalisté Kampfar ohlašují hned několik důležitých novinek ve svém táboře. První z nich je podpis smlouvy s taktéž norskou firmou Indie Recordings, která se tak postará o vydání šestého alba kapely. A když se s tím informováním začalo, rovnou byly vypuštěny také kompletní informace o této desce. Počin se tedy bude jmenovat "Djevelmakt" a vyjde hned v prvním měsíci nového roku, konkrétně 27. ledna 2014. Vpravo si můžete prohlédnout jeho obálku, níže pak tracklist a nakonec ještě níže také krátkou upoutávku.

"'Djevelmakt' dokazuje, že 20 let existence nijak neotupilo ostří, naopak jej vybrousilo do ještě větší ostrosti než kdykoliv předtím," hlásá firma na adresu novinky.

Po vydání "Djevelmakt" se Kampfar v březnu a dubnu 2014 vydají na evropské turné na podporu nahrávky, konkrétní data však prozatím nejsou známá, čili není jasné, zdali se skupina objeví i v České republice.

Předchozí deska Kampfar se jmenovala "Mare" a vyšla v březnu 2011 u firmy Napalm Records v podobě jewelcase CD, limitovaného digipack CD a LP ve třech barvách - černé (250 kusů), bílé (150 kusů) a rudé (100 kusů). Digipack a vinyly navíc obsahovaly jednu bonusovou písničku. Kapela album vůbec poprvé nahrávala mimo rodné Norsko, konkrétně ve Švédsku ve studiu Abyss pod producentským dohledem Petera Tägtgrena (Hypocrisy, Pain). Mastering měl na starosti Jonas Kjellgren (Amorphis, Septicflesh, Dark Funeral) a obal stvořil Robert Høyem (In Vain, Galar, Elite).

Tracklist "Djevelmakt":
01. Mylder
02. Kujon
03. Blod, eder og galle
04. Swarm Norvegicus
05. Fortapelse
06. De dødes fane
07. Svarte sjeles salme
08. Our Hounds, Our Legion


Ecnephias chystají nové album

25. listopadu 2013 v 16:48 | Monsterfuck |  Music News
Ačkoliv aktuální deska formace Ecnephias vyšla letos v červnu, Italové už hlásí, že další album vyjde již v příštím roce a bude se jmenovat stejně jako samotná skupina, čili "Ecnephias", a mimo jiné se na něm objeví i stejnojmenná titulní písnička. Kapela o své novince říká:

"Muzika vás překvapí, bude tu velká dávka temného rocku (The Cure, Tiamat), gothic metalu (Paradise Lost, Moonspell) a samozřejmě obvyklé atmosféry našeho 'death doom' stylu. Sakra melancholické a hluboké, epické. Na dalším 'opusu' také najdete folkový song s motivy středomořské hudby, temnou a atmosférickou ukolébavku jižní Itálie, matnou vzpomínku na 'Lost Love Ballad (Lost God)' [písnička, která se objevila v roce 2005 na prvním demu 'November' a v roce 2012 na kompilaci 'Cold Winds from Beyond' - pozn. redakce]. Těšte se!"

Jak už tu padlo, poslední počin Ecnephias vyšel letos v červnu pod názvem "Necrogod" u firmy Code666.

The Unguided informují o novém albu

25. listopadu 2013 v 13:03 | Ježura |  Music News
Švédská úderka The Unguided, ve které se angažují hned tři bývalí členové Sonic Syndicate - Richard Sjunnesson (vokály), Roland Johansson (vokály) a Roger Sjunnesson (kytara) - zveřejnila datum vydání a obálku nové desky. Album "Fragile Immortality" vyjde 31. ledna a vydají ho Napalm Records.

The Unguided o podpisu s Napalm Records již dříve napsali toto: "Po Napalm Records jsme pokukovali už nějakou dobu a považovali jsme je za velice lákavý domov pro naše aktuální počínání. Napalm Records byli a jsou silou, se kterou je třeba počítat, po desetiletí nám všem dodávají hvězdná metalová jména, a to platí od našich dětských let. Proto se zdá být víc než jasné, že tohle spojenectví poslouží vyššímu dobru. A jsme si velmi jistí, že společně pro nás budoucnost ve své mystické a neustále se měnící skládance chystá spoustu krásných věcí."

The Unguided na scéně figurují od roku 2010. Mimo řady singlů má kapela na kontě zatím dvojici EP "Nightmareland" (2011) a "invaZion" (2012) plus jednu řadovku "Hell Frost", která vyšla 30. listopadu 2011 u Despotz Records. Ta následující rok vyšla ještě jako 919 kusy limitovaný box set pod názvem "Pandora's Box - The Ultimate Hell Frost Collection". V tomto provedení se každá skladba původního alba dočkala vlastního single CD. Tracklist dále doplnila nevydaná skladba "Deathwalker" a dvě bonusová CD.

Nick Cave & the Bad Seeds: Praha - Tipsport Arena, 22.11.2013

24. listopadu 2013 v 21:20 | Monsterfuck |  Reporty
Osobně jsem se vždycky vyskytoval spíše na těch klubových koncertech, díky čemuž v mém seznamu toho, co jsem viděl živě, stále chybí spousta velkých kapel, které by měl vidět vlastně každý, až byste se divili. Asi největší dluh jsem sám sobě splatil letos koncem července, když v Praze vystupovali jistí Iron Maiden, ale 22. listopadu se objevila možnost konečně jít na vystoupení jedné skupiny, kterou jsem také chtěl vidět strašně dlouho…

Nick Cave u mě dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější umělce - dokonce i v době, když mi bylo nějakých 15, 16 let a po vzoru zajetého klišé pubertálního období jsem v rámci co největší ortodoxnosti cokoliv měkčího než Gorgoroth považoval za komerční a zaprodaneckou sračku, jsem tohoto Australana pořád respektoval. Asi tedy není divu, že do pražské Tipsport Areny jsem šel s tím, že to bude skvělé… že to prostě musí být skvělé. Zcela upřímně vám však mohu říct, že i přesto jsem nečekal, že to bude až takhle moc fantastické…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Musicserver.cz (autor: Petr Klapper)

Abigor - Supreme and Immortal Is the Art of the Devil

24. listopadu 2013 v 19:51 | Monsterfuck |  Recenze
Pokud bychom se bavili o nejdůležitějších black metalových kapelách z Rakouska, jen těžko by šlo opomenout Abigor, vlastně by asi stáli úplně na prvním místě. Jasně, záleží to i na osobních preferencích, jistě by se našli lidi, kteří by jako první vypálili Summoning nebo dokonce i Belphegor, ale když někdo zmíní Rakousko a black metal v jedné větě, já osobně si takřka okamžitě vzpomenu právě na Abigor. Bez obalu říkám, že tahle kapela je pro mě prostě obrovský kult. První dvě desky "Verwüstung / Invoke the Dark Age" a "Nachthymnen (From the Twilight Kingdom)" z let 1994 a 1995 jsou jasnou ukázkou toho, proč byl black metal v první polovině 90. let tak výjimečnou záležitostí. Ta alba jsou i téměř 20 roků po svém vzniku jednoduše skvosty a dodnes je s chutí poslouchám. Později narozeným fandům metalu, kteří jsou zvyklí na vypulírovanou sterilní produkci, to už dneska asi bude připadat jen jako šum a bordel, ale pro příznivce toho starého black metalu ty nahrávky stále mají význam, mě nevyjímaje. Nehledě na fakt, že to byly právě tyto dvě desky, jež patřily mezi první čistě black metalové počiny, které jsem kdy slyšel, tudíž k nim mám tak trochu možná i osobní vztah, byť jsem se k nim samozřejmě dostal až zpětně za mnoho let, jelikož taková staroba, abych v době jejich vydání už drtil podzemní black metal, bohužel nejsem…

Nejsou to ovšem samozřejmě jen první dvě alba, jakkoliv jsou právě ona pro mě tím největším kultem, skvělé jsou i další počiny. Vlastně všechny fošny, které Abigor vydali v 90. letech, jsou klenoty. "Opus IV" (1996), "Supreme Immortal Art" (1998) a "Channeling the Quintessence of Satan" (1999) jsou všechno desky se specifickou a silnou atmosférou a jen těžko bych vybíral, jaká z nich je nejlepší. Nakonec bych asi zvednul ruku pro "Supreme Immortal Art", kterou jsem měl vždycky strašně rád a která bude hrát podstatnou roli i v dalších částech článku, ale třeba taková "Channeling the Quintessence of Satan" je jednoduše také excelentní kus, o tom žádná. Avšak nejen dlouhohrající věci, ale i neřadové kousky jsou výtečné… stačí jen zmínit středověkem nasáklý skvost "Orkblut - The Retaliation" z roku 1995 nebo extrémně syrový a agresivní kousek "Apokalypse" z roku 1997. Jednoduše řečeno, v 90. letech byli Abigor kapelou, která natáčela jednu výbornou věc za druhou a ne náhodou se tak zařadila mezi nejdůležitější formace středoevropského black metalu vůbec.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Avantgarde Music]

Leader The Devil's Blood má nový projekt

24. listopadu 2013 v 18:30 | Ježura |  Music News
Leader dnes již neaktivní nizozemské kapely The Devil's Blood, Selim Lemouchi, vydá nové album pod hlavičkou projektu Selim Lemouchi & His Enemies. Deska se bude jmenovat "Earth Air Spirit Water Fire" a vyjde 6. prosince u Ván Records. K dispozici bude ve verzích digipack CD, digitální download a LP s kompletním 12" bookletem.

Na nahrávání desky se vedle samotného Lemouchiho podílelo hned deset dalších lidí. Konkrétně jsou to Ries Doms (bicí), Micha Haring (bicí), Hans van de Perre (bicí), Hansz Deijnen (bicí), Job van de Zande (baskytara), Milko Bogaard (vokály, Mini Moog, Mellotron), Robby Geerings (efekty, bicí syntetizér, kytara), Oeds Beydals (kytara) a Farida Lemouchi (vokály). Na nahrávání, mixu a masteringu se podílel Pieter G. Kloos a vizuální stránku věci stvořil Max Rovers.

Oficiální premiéra alba proběhne v eindhovenském Centru současného umění a kapela zde odehraje album v celé jeho délce. Koncert bude doprovázen živým divadelním vystoupením Jeroma Siegelaera a promítáním uměleckých děl Maxe Roverse a Selima Lemouchiho. Po koncertu bude zábavu až do půnoci zajišťovat DJ Walter Roadburn. Po půlnoci pak přijde druhá část programu, vystoupení nazvané "Tuinzaal", během kterého členové Selim Lemouchi & His Enemies předvedou čirou improvizaci.

Ukázku z nové desky v podobě skladby "Next Stop, Universe B." si můžete poslechnout a prohlédnout na YouTube.

Tracklist "Earth Air Spirit Water Fire":
01. Chiaroscuro
02. Next Stop, Universe B.
03. The Deep, Dark Waters
04. The Ghost of Valentine
05. Molasses

První info o novince Benighted

24. listopadu 2013 v 15:34 | Ježura |  Music News
Francouzští brutal death metalisté Benighted vypustili do světa první informace o novém albu. To se bude jmenovat "Carnivore Sublime", vyjde 14. února 2014 u labelu Season of Mist a půjde o sedmý řadový počin Benighted. Jako hosté se na desce představí Niklas Kvarforth (Shining) a Michael Kern (Carnal Decay).

Zatím poslední deska Benighted nese název Asylum Cave, vyšla 29. března 2011 rovněž u Season od Mist a přispěli na ni hosté Mike Majewski (Devourment), Asphodel (Pin-Up Went Down), Sven de Caluwé (Aborted, System Divide), Freddy Kroegher a Dirk Bretträger.

Arkan nahrávají novinku

24. listopadu 2013 v 11:31 | Ježura |  Music News
Nové album vzniká pod rukama francouzských (Francouz je však jedině kytarista a zpěvák Florent Jannier, zbylí čtyři členové pocházejí z Alžírska respektive Maroka) Arkan, kteří ve své hudbě míchají melodický death metal s orientálními vlivy. Kapela v současnosti nahrává ve studiu Fredman ve švédském Göteborgu. O desce zatím nejsou známy žádné bližší informace, nicméně půjde o třetí řadový počin v historii kapely, který naváže na album "Salam". To vyšlo v červnu 2011 u francouzského labelu Season of Mist, kde Arkan v roce 2008 vydali i svůj debut "Hilal". České publikum mohlo Arkan vidět na živo před dvěma lety, kdy kapela předskakovala izraelským Orphaned Land.

Kapela v současnosti funguje v této sestavě: Samir Remila - baskytara; Foued Moukid - bicí, perkuse, bendir, derbouka, tablas, cajón; Mus El Kamal - kytara, oud; Florent Jannier - vokály, kytara; a Sarah Layssac - vokál.

Falkenbach - Asa

23. listopadu 2013 v 21:51 | Ježura |  Recenze
Projekt Falkenbach vedený tajuplným Vratyasem Vakyasem je už tak trochu stálicí pagan metalové scény, a když předloni po několikaleté pauze pod jeho hlavičkou vyšlo album "Tiurida", byl to velmi očekávaný návrat. S "Tiurida" pak vyšlo jasně najevo, že jestli jdou od Falkenbach očekávat nějaké změny výrazu, budou buď kosmetické nebo nejlépe žádné. Vratyas Vakyas si zkrátka našel svoji polohu (i když našel... krom debutu "...En Their Medh Riki Fara...", který jsem neslyšel, a snad i ještě starších demáčů jde s menšími obměnami a trochou nadsázky pořád o dost podobnou muziku), ve které se cítí pohodlně a tak už to asi bude na věky věků. Jedním dechem je však třeba dodat, že ačkoli v případě Falkenbach nelze hovořit o žádném výraznějším vývoji, pořád jde o hudbu natolik kvalitní, že to vlastně ani nevadí. Ale nebylo by to pořádné nové album, kdyby v někom přeci jen nehlodal červík pochybnosti. Co kdyby... co kdyby se na "Asa" přeci jen urodilo něco nového?

A popravdě řečeno, zrovna tentokrát se to jevilo pravděpodobnějším než kdy dřív. Jak známo, vydání alba předcházel singl "Eweroun", jehož titulní skladba nejen že byla (a pořád je) vážně výborná, ale zejména její silná akustická složka i nepatrně odlišná melodika napovídaly, že by se v podobném duchu mohl nést i zbytek řadovky, a to by byla i při zachování typického Vakyasova rukopisu na současné poměry Falkenbach docela zásadní změna. Vy, kdo čtete tuhle recenzi ještě předtím, než jste si "Asa" sami poslechli, se ale můžete zase pěkně uklidnit. "Eweroun" bylo sice pěkné lákadlo, ovšem samotná deska už jede v podstatně konvenčnějších kolejích, takže se žádné velké překvapení opravdu nekoná. Ve zkratce by se dalo říct, že je to prostě další deska Falkenbach se vším, co k tomu patří, a je to vlastně pravda. Přesto se ale "Asa" od svých předchůdců trochu liší. Ne moc, jen trochu... asi jako všechny ostatní desky Falkenbach navzájem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinky u The Wounded Kings

23. listopadu 2013 v 18:46 | Ježura |  Music News
Britští doom metalisté The Wounded Kings podepsali smlouvu s labelem Candlelight Records. Pod záštitou tohoto vydavatele The Wounded Kings vydají nové album. Novinka nese název "Consolamentum" a 24. února, na kdy bylo stanoveno datum vydání, naváže na desku "In the Chapel of the Black Hand" ze září 2011.

Kapela svůj přesun pod křídla Candlelight Records okomentovala těmito slovy: "Od samého začátku bylo naším úmyslem dosáhnout skrze naši hudbu na co nejvíc lidí. Proto je spojení sil s tak uznávaným labelem jako Candlelight přirozený a vítaný vývoj na naší cestě. Toto partnerství nám dovolí dále zkoumat a rošiřovat naši hudební vizi až na hranici možného; vyjádřit inspiraci a touhu ztělesňující The Wounded Kings, nejen zvukem, ale rovněž oddaností a odpovědností labelu za šíření zprávy dál. Věříme, že jsou Candlelight odborně způsobilí a čestní k tomu, aby naplnili svojí část smlouvy, a my se vynasnažíme naplnit tu naši tím, že vám budeme nadále přinášet naši jedinečnou perspektivu tvrdé hudby."

Crowbar pracují na novém albu

23. listopadu 2013 v 16:22 | Ježura |  Music News
Američtí sludgoví klasici Crowbar nahrávají nové album. Činí tak ve svém domovském New Orleans, konkrétně v OCF Recording Studiu s mistrem zvuku, Duanem Simoneauxem. Mix dostane na starosti Chris "Zeuss" Harris (Hatebreed, Soulfly, Shadows Fall). Novinka bude desátým řadovým albem Crowbar a vyjde někdy během příštího roku. Naváže tak na desku "Sever the Wicked Hand" z roku 2010.

Aby se mohl plně soustředit na Crowbar, zakladatel a leader Kirk Windstein nedávno opustil své druhé působiště, kapelu Down, a nyní říká: "Moc se těšíme na nahrávání naší desáté řadovky a na to, až přivezeme riffy co nejvíce lidem na turné." Turné, o kterém je řeč, povede Evropou a Crowbar na něj vyrazí nedlouho před vydáním alba. Mezi zastávkami jsou zatím potvrzeny festivaly Roadburn, Maryland Death Fest a Hellfest.

Slovinské doom metalové čarodějnice Mist prezentují své první demo

23. listopadu 2013 v 13:42 | Monsterfuck |  Music News
Slovinské doom metalové čarodějnice Mist streamují svou první demo nahrávku na Bandcampu, která je k dispozici i jako name-your-price download:


Mist je nová kompletně dívčí occult doom metalová skupina z Lublaně (Slovinsko), která vznikla v červenci 2012. Svou muziku staví na odkazu legendárních kapel jako Black Sabbath, Pentagram, Candlemass, Coven, Saint Vitus a dalších. Svým premiérovým živým vystoupení na konci září 2013 holky bez debat demonstrovaly, že ani takový specifický druh hudby nemusí být nutně jen doménou mužů. Skupina právě vydala limitovanou edici svého dema jednoduše pojmenovaného Demo 2013.

Nina Spruk - zpěv
Ema Babošek - rytmická kytara a doprovodné vokály
Nina Grizonič - sólová kytara
Neža Pečan - baskytara
Mihaela Žitko - bicí


Limitovaná edice dema je k dispozici zdarma, účtují pouze poštovné.

Pro objednávky, žádosti, bookování, zlá kouzla a nabídky k sňatku prosím pište na: mist.doom@gmail.com

-----

Slovenian doom metal witches Mist are streaming their first demo recordings on Bandcamp, also available as a name-your-price download:

https://mistdoom.bandcamp.com/album/demo-2013

Mist is a new all-female occult doom metal band from Ljubljana (Slovenia), formed in July 2012. They build their music on the legacy of legendary bands like Black Sabbath, Pentagram, Candlemass, Coven, Saint Vitus and others. With the premiere live show at the end of September 2013 the girls without a doubt demonstrated, that such a specific genre of music is not necessarily just a men's domain. The band just released a limited edition of their demo called simply Demo 2013.

Nina Spruk - vocals
Ema Babošek - rhythm guitar & backing vocals
Nina Grizonič - lead guitar
Neža Pečan - bass
Mihaela Žitko - drums

https://www.facebook.com/mist.doom
http://mistdoom.tumblr.com/
http://mistdoom.bandcamp.com/

Mist - Phobia:
http://youtu.be/u7QwIwGk28w
Mist - The Living Dead:
http://youtu.be/J92D9_DEPXo

Limited edition of demo is available for free, they just charge postage.

For orders, requests, booking, evil spells and marriage proposals please write to: mist.doom@gmail.com

[tisková zpráva pořadatele]

Warbringer - IV: Empires Collapse

22. listopadu 2013 v 21:52 | Kaša |  Recenze
Kalifornská pětice Warbringer se v jádru neliší od tlupy thrash metalových kapel, které se v polovině minulé dekády vyrojily, aby vzdávaly úctu svým vzorům a pokusily se přinést do stojatých vod scény nějakou tu mladou krev. Svými dosavadními třemi alby se ale Warbringer okamžitě vyšvihli mezi nejvýraznější představitele této nové vlny amerického thrashe, aniž by jejich tvorba byla doposud nějak závratně originální, když stejně jako ostatní vlastně jen kopírují to, co už tady nejednou bylo. Nabízí se tedy otázka, čím si takovou pozornost zasloužili. Novinka "IV: Empires Collapse" je jasným důkazem, že ačkoli se Warbringer stále úspěšně vezou na vlně klasických žánrových postupů, dokáží je podat energicky, a přesto při tom působit v rámci mezí epicky a originálně, čímž se jim daří vložit do své tvorby i kapku té vlastní přidané hodnoty, což je přesně tak, jak to má být.

Ono se toho v základu od minula moc nezměnilo, protože "Worlds Torn Asunder" či ještě starší alba jsou prakticky totéž v bleděmodrém, takže staromódní thrash metal, ale zdá se, že s tím, jak Warbringer stárnou (hodilo by se spíš, že zrají), komponují do svých skladeb čím dál víc melodických kytar a sólových výstupů na úkor tvrdě agresivních riffů, kterými sice neurazí, ale rovněž ani neoslní, protože takhle dnes hraje kdekdo. Aby to ale nevypadalo, že otočili kormidlo hudebního směřování o 180°, tak nutno dodat, že všechny ty melodické vyhrávky, sóla a uvolněné pasáže jsou pouze kořením na již hotovém pokrmu, takže spíš jen upravují jeho výslednou chuť. Rozhodně nemůže padnout řeč na téma nějakého vyměknutí, protože energický základ zůstal na svém neměnném místě, což je samozřejmě v pořádku. Protože mají Warbringer už počátku paradoxně blíž k evropské odnoži thrash metalu než k té americké, tak se se okamžitě nabízí srovnání s Kreator, či třeba technickými Coroner, jejichž vlivy jsou nepřeslechnutelné, ovšem lhal bych, kdybych řekl, že tam neslyším i Slayer či sbory Anthrax.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinky u Drudkh

22. listopadu 2013 v 19:54 | Monsterfuck |  Music News
U ukrajinské black metalové stálice Drudkh se pomalu začíná schylovat k vydání dalších počinů. Pokud by ale někdo očekával další desku, jež by navázala na dlouhohrající album "Вічний оберт колеса", které vyšlo v únoru 2012 jako jewelcase CD, digipack CD a LP u firmy Season of Mist, bude asi zklamán, jelikož se bude jednat o dva neřadové počiny...

Prvním z nich je split album s britskými black metalisty Winterfylleth, kam obě kapely přispějí předělávkami. Drudkh nabídnou celkem tři - "...w krainie drzew" od Hefeystos (black/gothic metal z Polska), "Ten, který se vyhýbá světlu" od Unclean (black metal z České republiky) a "Recidivus" od Sacrilegium (pagan black metal z Polska). Winterfylleth pak dodají jeden cover - "The Gates" od Hate Forest (black metal z Ukrajiny), přičemž v tomto případě není bez zajímavosti, že v Hate Forest před rozpadem skupiny hrávali i dva členové Drudkh, Roman Blagih alias Thurios a Roman Saenko. Polovina Drudkh se bude jmenovat "Thousands of Moons Ago" a část Winterfylleth zase "The Gates".

"Thousands of Moons Ago / The Gates" vyjde 17. ledna v Evropě a 21. ledna v Severní Americe jako 12'' LP v modré barvě v limitaci 666 ručně číslovaných kopií. Pod vydání se podepíšou Season of Mist.

Tracklist "Thousands of Moons Ago / The Gates":
01. Drudkh - ...w krainie drzew [Hefeystos cover]
02. Drudkh - Ten, který se vyhýbá světlu [Unclean cover]
03. Drudkh - Recidivus [Sacrilegium cover]
04. Winterfylleth - The Gates [Hate Forest cover]

Druhým počinem, který se u Drudkh chystá, bude kompilace s názvem "Eastern Frontier in Flames", na níž se objeví materiál z již dříve vydaných a dnes už vyprodaných minialb "Anti-Urban" (2007) a "Slavonic Chronicles" (2010) a také tři výše zmiňované covery ze splitu s Winterfylleth.

"Eastern Frontier in Flames" vyjde ve stejné dny jako "Thousands of Moons Ago / The Gates", tedy 17. ledna 2014 v Evropě a o čtyři dny později v Severní Americe, jako digipack CD opět pod hlavičkou Season of Mist.

Tracklist "Eastern Frontier in Flames":
01. Fallen into Oblivion
02. Ashes
03. Tam gdzie gaśnie dzień... [Sacrilegum cover]
04. Indiánská píseň hrůzy [Master's Hammer cover]
05. ...w krainie drzew [Hefeystos cover]
06. Ten, který se vyhýbá světlu [Unclean cover]
07. Recidivus [Sacrilegum cover]

Nová deska Leviathan na cestě

22. listopadu 2013 v 17:20 | Monsterfuck |  Music News
Jef Stuart Whitehead, který je na black metalové scéně známý spíše jako Wrest (Hate Meditation, Krieg, Twilight, ex-Nachtmystium, ex-Lurker of Chalice), se pustil do nahrávání nové dlouhohrající desky svého vlastního projektu Leviathan. Aktuálně probíhají studiové práce za pomoci producenta Billy Andersona, počin by se měl následně objevit pod hlavičkou zámořské firmy Profound Lore Records. Více informací o albu doposud není k dispozici.

Doposud nepojmenovaná novinka, která bude celkově šestým řadovým počinem Leviathan, se stane následovníkem desky "True Traitor, True Whore", jež vyšla začátkem listopadu 2011 u Profound Lore na CD. Kazetová verze se pak objevila pod značkou litevské firmy Inferna Profundus v limitaci 300 kopií (prvních 20 z nich jako tzv. die hard verze s nášivkou).

Ve stejném roce, kdy vyšlo "True Traitor, True Whore", tedy 2011, byl Wrest také zatčen za napadení a znásilnění své přítelkyně pomocí svého tetovacího náčiní (Wrest se živí jako profesionální tatér). V červnu 2012 byl za ublížení na zdraví podmíněně odsouzen na dva roky.

Nálož informací o novince Chrome Division

22. listopadu 2013 v 15:31 | Ježura |  Music News
Norský hard rockový kvintet Chrome Division přiblížil podobu a další detaily o své čtvrté řadové nahrávce. Deska se bude jmenovat "Infernal Rock Eternal", nahrávala s Endrem Kirkesolou se v Dub Studio v Oslu a vyjde 17. ledna 2014 u Nuclear Blast. Shaghath (Dimmu Borgir), který v kapele funguje jako kytarista, ohledně vydání pověděl toto: "Rocková legie soudného dne s hrdostí oznamuje, že v roce 2014 oslaví desetileté výročí existence Chrome Division, a to naším zbrusu novým čtvrtým albem 'Infernal Rock Eternal'.

Byl to rok intenzivního týmového úsilí kombinovaný s kapelními pařbami a sezením ve studiu, ze kterého vzešlo naše zatím nejpestřejší a nejlepší album. Jsem na něj velmi hrdý a nemůžeme se dočkat, až se o něj s vámi podělíme."

Zpěvák Shady Blue (alias Athera) dodává: "A jsme zpátky, konečně! Potom, co jsme před dvěma lety dali dohromady stabilní sestavu, jsme neustále a intenzivně pracovali na nových skladbách a zvuku Chrome Division. Poslední rok jsme strávili ve studiu i mimo něj a nahrávali skladbu za skladbou nového materiálu.

Musím říct, že kapela je teď kompletní a nový celkový dojem z muziky, která dnes pochází od tohohle gangu rockerů, je prostě úžasný! Jsem nadšený, že jsem součástí tohoto nového alba a extrémně spokojený s pestrostí skladeb a silou v každé jedné z nich! Jsme maximálně natěšení, až od vás uslyšíme, co si o novém albu myslíte. A chystáme se konečně vyrazit na delší cestu a taky pro vás ten shit zahrát naživo."

Chrome Division v minulosti prodělali personální obměnu, o které se píše ve starší novince. Poslední album kapely se jmenuje "3rd Round Knockout" a v Evropě vyšlo 6. května 2011 u Nuclear Blast Records.

Tracklist "Infernal Rock Eternal"
01. Good Morning Riot
02. Endless Nights
03. (She's) Hot Tonight
04. The Absinthe Voyage
05. Lady of Perpetual Sorrow
06. The Moonshine Years
07. No Bet for Free
08. On the Run Again
09. Mistress in Madness
10. Reaper on the Hunt
11. You're Dead Now
12. Ol
13. Dirty Dog [bonus]

Klipy od Corrections House, Code a Insania

22. listopadu 2013 v 13:12 | Monsterfuck |  Music News
>>> Corrections House je nová superkapela, v jejíchž řadách se potkávají zpěvák Mike IX Williams (Eyehategod), kytarista Scott Kelly (Neurosis), klávesista Sanford Parker (Minsk, Twilight, ex-Nachtmystium) a saxofonista Bruce Lamont (Yakuza, Bloodiest, ex-Minsk). Formace koncem října vydala svůj dlouhohrající debut "Last City Zero" a právě z něj pochází song "Bullets and Graves", pro nějž byl s režisérem Brianem Sowellem natočen videoklip, na který se můžete podívat na tomto odkaze.

Corrections House se zanedlouho objeví i v České republice - 18. prosince se představí v Praze v klubu Pilot.

>>> Britští avantgardní black metalisté Code zveřejnili oficiální videoklip ke své čerstvé desce "Augur Nox", jež vyšla 19. listopadu u Agonia Records na digipack CD a černém, bílém a zeleném LP. Pro video byla vybrána píseň s názvem "Glimlight Tourist":


>>> Nový videoklip má na kontě rovněž domácí kapela Insania, která ze své novinky "Zapal dům poraž strom...", jež vyšla 11. listopadu, vybrala písničku "Božská komedie":


Winds of Plague - Resistance

21. listopadu 2013 v 22:14 | Monsterfuck |  Recenze
Nějakých +/- sedm roků zpátky zrovna vrcholil boom veškerého moderního metalu. Cokoliv něco-core frčelo víc než Charlie Sheen na kokainu, každá velká vydavatelská firma ve stáji musela mít hned několik metalcorových a deathcorových formací, protože jinak by nebyla in. Tehdy nastupující generace fanoušků tvrdší hudby všechny tyto věci skupovala v relativně velkém množství a v ještě větším množství chodila křepčit do kotlů na koncerty. Čím víc zasekávaček a breakdownů v muzice, tím lépe, z rovných kšiltů bylo starším metalistům odkojeným na klasikách nevolno, ale samotná hudba prostě slavila úspěch. Pro měkoty tu byl metalcore s melodickými refrény (mně osobně ovšem přijde trefnější označení gay refrény), pro tvrďáky tu byl o něco hrubší deathcore. A přesně v téhle době do rozjetého corového vlaku naskočili také Kaliforňané se jménem Winds of Plague. Sice vznikli o trochu dříve pod názvem Bleak December, ale právě v dubnu 2005 si svůj název změnili na Winds of Plague a pod ním se vydali vykutat nějakou tu díru do světa…

Ještě v tom samém roce se poprvé předvedli dnes už trochu archaicky znějícím debutem "A Cold Day in Hell", který byl na poměry žánru vybaven trochu nevyhovujícím zvukem, díky čemuž ani mnohdy není řazen mezi dlouhohrající zářezy, nicméně tehdy to bylo poprvé, kdy jsem se s Winds of Plague setkal já osobně, především prostřednictvím nářezovky "Full Chamber Roulette", která bohužel na rozdíl od některých dalších songů z tohoto počinu nebyla později nahrána znovu s lepším soundem a kapela ji nechala zapadnout. Opravdu plnohodnotný debut "Decimate the Weak" tedy přišel až v roce 2008 a mě osobně hodně bavil a vlastně dodnes baví. Winds of Plague na něm totiž nalezli recept, jak se vyčlenit z přecpaného davu moderních skupin, které z drtivé většiny zněly takřka totožně. Jednoduše vzali brutální deathcore a nacpali do něj symfonické klávesy. Na první pohled dost jetá kombinace fungovala až překvapivě dobře, a přestože Winds of Plague rozhodně nebyli jediní, kdo něco podobného zkoušel (nabízejí se třeba The Devil Wears Prada, kteří ovšem klávesy roubovali na metalcore, v principu však šlo o to samé, jen měli navíc melodické/gay refrény), i tak se jim povedlo něco, co se cení, tím spíš v rámci žánru, jenž byl už od svého počátku na jedno brdo - měli svůj ksicht.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Na co se nedostalo #22

21. listopadu 2013 v 19:59 | Monsterfuck |  Minirecenze
Ars Macabra - III (26. ledna, Odium Records)
black metal, Itálie

Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale italská smečka Ars Macabra mi od té doby, co jsem se s ní poprvé potkal, přijde jako kapela, která se za každou cenu snaží působit jakýmsi okultním dojmem. To první setkání proběhlo až v letošním roce, přestože formace vznikla již na konci 90. let a letos v lednu vydala svou třetí řadovou desku "III".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Cursed Paradigm - 05:36
02. Fire of Seraphim - 04:22
03. Cerum Luciferi - 06:35
04. Illuminati - 05:00
05. Ubique Daemon Ubique Deus - 05:37
06. Panpsychic Kaos - 04:50
07. Deneb (Alpha Cygni) - 01:42
08. Thanatos Projection - 05:33
09. Manifestation of the Curse - 05:38
10. With Fires of Titan - 04:35

Autor: Monsterfuck

Malvoisie - Weltschmerz (29. června, selfrelease)
experimental noise black metal, Švýcarsko

Zatímco kolega pode mnou je z "Weltschmerz" poměrně nadšený, moje pocity z desky jsou více než rozporuplné. Nejde o to, že bych nebyl schopen podobnou muziku ocenit, protože by to bylo až příliš "mimo", mně podobné úchylnosti vůbec nevadí, ba právě naopak se mi to líbí a dost něco na tenhle způsob vyhledávám, ale samozřejmě nesežeru úplně všechno, pořád v tom musím cítit nějakou atmosféru a kvalitu (ať už danou čímkoliv), ale to jsem u Malvoisie tak nějak nenašel.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Crematorium - 05:47
02. Kriegserklärung - 05:14
03. Satan's Got the Power - 07:02
04. Black Vomit - 01:34
05. Shitstorm Over Albania - 07:21
06. Fuckin'Whore - 01:00
07. Gazprüfer Bestellt - 05:42
08. Illvminati Doomkvlt - 06:46

Nervecide - Impermanence (21. března, selfrelease)
brutal death metal, Itálie

Je až neuvěřitelné, jak snadné dnes může být nahrání alba. S pomocí počítače a kytar si v obýváku můžete vytvořit metalový klenot (v ideálním případě), snad jen vokály pořád chtějí studio či alespoň zkušebnu. Tak si nejspíše počínal Giorgio Benedetti, italský multi-instrumentalista vystupující pod jménem Nervecide. Benedetti je studentem školy klasického death metalu, lépe řečeno jeho nejextrémnějších odnoží. S nepatrnou příměsí grindcoru a špetkou industriální nálady se hlásí na debutu "Impermanence", který nese nejen ty dobré známky zmíněných žánrů, ale bohužel také ty špatné. "Impermanence" je ukázkový nářez plný technického riffování, bicích salv a nečitelných vokálů. Oproti žánrovým špičkám však jeho hudba postrádá jednu klíčovou esenci, a to onu masivní nezastavitelnou drtivost, která položí posluchače na lopatky. Je to dáno zvukem, který je - a zde již budu kritický - nepovedený. Vše je čitelné, nikde nepotkáte ani snítko chaosu, vše pluje ve sterilních středech a všechny stopy bas či výšek, a s nimi i veškerá dynamika, zcela chybí. (Jde samozřejmě čistě o subjektivní dojem.)

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Of Subterranean Rapture - 02:02
02. Fractal Food - 04:26
03. Flashover - 03:33
04. Fracturing Impulse - 03:39
05. Impermanence pt. 01 - 04:33
06. Impermanence pt. 02 - 03:27
07. The Omnivore - 03:34
08. Introvert Autopsy - 05:12
09. The Thirst That Never Subsides - 06:54
10. Infinito - 05:27

Autor: Zajus
[K hodnocení poskytl: Abyssal Warfare Promotion]

Svart Crown - Profane (22. dubna, Listenable Records)
black / death metal, Francie

No, tak tahle deska se pro mě stala obrovským překvapením. Což o to, už minulé "Witnessing the Fall" z roku 2010 bylo hodně dobré, nicméně i přes jeho nepopiratelné kvality a všeobecné nadšení z té desky se mi to "jenom" líbilo, neposadilo mě to však na prdel, byť šlo té nahrávce vytknout jen máloco, v podstatě vlastně nic. Co ovšem nebylo minule, to nastalo letos s celkově třetím dlouhohrajícím albem "Profane"...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Manifestatio Symptoms - 01:30
02. Genesis Architect - 05:04
03. Intern. Virus. Human - 04:41
04. In Utero: A Place of Hatred and Threat - 05:05
05. Until the Last Breath - 04:55
06. Profane - 04:41
07. The Therapy of Flesh - 06:13
08. Venomous Ritual - 03:39
09. Ascetic Purification - 02:13
10. Revelation: Down Here Stillborn - 05:15

The Browning - Hypernova (1. října, Earache Records)
electro deathcore, USA

Američané The Browning mě před dvěma lety opravdu hodně zaujali svým debutem "Burn This World", který spojil energii moderních metalových žánrů s velmi našlapanou elektronickou složkou, což se mi v době, kdy zrovna rostl můj zájem o jakoukoliv elektronickou muziku, setsakra trefilo do noty. Nešlo ovšem o nějaké chvilkové pobláznění, jelikož mě "Burn This World" velmi bavilo i s odstupem času a v průběhu všech měsíců od vydání až dodnes jsem si to album čas od času s obrovskou chutí pustil. Nabízela se samozřejmě otázka, jak The Browning dokážou na svojí parádní prvotinu navázat další deskou, která nakonec nedávno vyšla pod názvem "Hypernova"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Invasion - 01:19
02. Save the World - 02:44
03. Gravedigger - 02:36
04. Industry - 03:40
05. Hypernova - 04:01
06. Fifth Kind - 03:07
07. Type 1A - 04:28
08. Slaves - 04:09
09. Black Hole - 02:53
10. Breaking Point - 03:55
11. Planet Hate - 02:59
12. Cross the Line - 03:06
13. Fearplex - 04:43
14. Gravedigger (Eskimo Callboy Remix) - 03:12