close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Listopad 2013

Winter Masters of Rock 2013: Zlín - Sportovní hala Euronics, 23.11.2013

30. listopadu 2013 v 22:10 | Kaša |  Reporty
Rok se s rokem sešel a i pro letošek tak nastal ten správný čas, aby koncem listopadu vypukl další, již devátý ročník festivalu Winter Masters of Rock, jenž zpočátku působil jen jako takový chudší příbuzný svého letního bratříčka, ovšem pořadatelé už řadu let ukazují, že i v rámci jedno dne se dají poskládat docela zajímavá jména, což byl případ i minulé soboty, kdy se Sportovní hala Euronics a přilehlé prostory proměnily v shromaždiště metalových fanoušků z blízkého i dalekého okolí. Oproti loňskému roku se akce přesunula z promrzlého Zimního stadionu Luďka Čajky do fanouškům velmi dobře známé sportovní haly s menšími prostory, což je rozhodnutí, které si nese svá pro a proti, ovšem o tomto bude ještě v závěru řeč, takže teď se pojďme podívat, jak tento moravský svátek tvrdé hudby dopadl.

Stejně jako spousta dalších návštěvníků akce jsem svůj příchod do haly naplánoval až na tu věhlasnější část vystupujících kapel, takže jsem si s klidným srdcem nechal ujít set zahajovacího Daniela Kroba se svou doprovodnou kapelou, jenž na poslední chvíli nahradil vypadnuvší norskou partu Tellus Requiem, která vystoupení odřekla ze soukromých důvodů. Protože jsem se na tyto Nory nechystal, nechala mě změna naprosto chladným, což už se ale nedalo říct o Sybreed, kteří by měli podporovat svou povedenou řadovku "God Is an Automaton" a jejichž strojový metal bych viděl velmi rád, ale náhlý odchod zpěváka Benjamina z řad kapely záměr můj i řady dalších úspěšně překazil. Jak správně tušíte, vypustil jsem i následující dvojici vystupujících Medeia a Starkill, o nichž jsem doposud nic moc neslyšel, a radši jsem se rozhodl šetřit síly na pozdní hodiny, kdy přišly vhod.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Mikrek)

Australasia - Vertebra

30. listopadu 2013 v 20:50 | Monsterfuck |  Recenze
Ačkoliv by k tomu název skupiny možná mohl svádět, formace Australasia vážně nepochází z vyprahlé Austrálie, nýbrž z prosluněné Itálie. Už v loňském roce na sebe poprvé upozornili poměrně dost solidním debutovým EP "Sin4tr4", které sice trpělo na několik menších dětských nemocí, nicméně už v téhle podobě ta muzika dokázala hodně zaujmout a bavit. A především "Sin4tr4" věštilo, že v téhle kapele se ukrývá hodně slibný potenciál do budoucna. O tom, jestli se tento potenciál po slibném nástřelu v podobě prvotiny podařilo zužitkovat, se budeme bavit nyní, kdy Australasia vydali druhou řadovou nahrávku s názvem "Vertebra".

Pro ty z vás, pro něž je jméno Australasia doposud neznámé, by se však možná hodilo alespoň ve zkratce zmínit, v jakýchže žánrových vodách se tu budeme pohybovat. Stručně řečeno se jedná o post-rock, což je škatulka, která je v případě téhle kapely naprosto výstižná, zároveň ale i trochu zavádějící. Jak je to možné? Tak především, v podstatě veškeré počínání Australasia se opravdu vejde do zmiňovaného šuplíčku, na druhou stranu ovšem v jejich muzice lehce vystrkují růžky i některé další vlivy. Nejedná se ale o nic, co by vás při poslechu vyloženě koplo do čumáku, spíš jde jen o takové náznaky, což je přesně tím důvodem, proč říkám, že Australasia nikdy z dané škatulky nevybočí, stále to však je hodně příjemné a muziku to hezky ozvláštňuje. Samotná skupina tyto další vlivy nazývá vintage elektronikou a post-black metalem, ale já osobně bych byl s oběma žánry dost opatrný, zejména co se týče toho black metalu, přestože je to po přidání kouzelného a skoro nic neříkajícího slovíčka "post" pojem, s nímž jde nakládat hodně volně. Uznávám, že když se do toho člověk pořádně zaposlouchá, tak hlavně co do kytarového výraziva lze v jistých momentech ten nádech dejme tomu post-black metalu vážně cítit, ale ve výsledku je to záležitost tak marginální, že kdyby to nerozhlašovala samotná Australasia, osobně by mě ani nenapadlo o tom mluvit, natožpak to nazývat black metalem (v jakékoliv formě).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Australasia]

Satanic Malfunctions - Them

30. listopadu 2013 v 19:15 | Kaša |  Recenze
Britští Satanic Malfunctions se nezdají, ale jejich novinka, která ve všech ohledech vypadá, jako by přicestovala časem z počátku 80. let, je opravdu aktuální počin, jenž vychází předlouhých 22 let od posledního studiového alba "Disgrace to Humanity", které kapele vyšlo v roce 1990. Nikde se mi nepodařilo vypátrat, co že se to s kapelou dělo během uplynulých dvou dekád, ale s přihlédnutím ke kvalitě jejich letošního záseku, který si to může na férovku rozdat s klasickými počiny v rámci old-school hardcore scény, na níž se pohybují, je to vlastně fuk, protože hlavní v tuto chvíli je, že jsou Satanic Malfunctions zpět. Silní, nasraní a bez soucitu si drtí to svoje, aniž by někomu museli ustupovat, což je ve výsledku velmi sympatické.

Celkově třetí deska této kapely by se dle povedené obálky dala z fleku zařadit do punkové škatulky, ovšem její hudební kořeny sahají trošku jiným směrem. Tohle je totiž pravý a nefalšovaný HC/punk s crustovými vlivy, který tady byl ještě předtím, než se do této směsice začal míchat metal, čímž vlastně vznikl grindcore, takže zejména fanoušci legendárních Disorder, Discharge či Chaos UK by rozhodně neměli při poslechu "Them" trpět. Nemůžu sice srovnávat s předešlými dvěma alby, ale dle těch několika mála ukázek, co jsem na internetu vyštrachal, nepřepokládám, že by se ten zbytek měl nějak diametrálně lišit a Satanic Malfunctions vlastně jen navazují na svou předchozí práci. Kdo očekává nějaké novátorství a snahu o obměnu již dávno definovaného, tak od "Them" hezky rychle zase ruče pryč, protože tohle je opravdu se vším všudy osmdesátkový počin (dobře, krom toho, že se nahrávalo letos). Od autentického zvuku, přes instrumentální říznost a textovou přímočarost je vše tak, jako tomu bylo před dvaceti lety u známějších spolků jako třeba Disorder, k jejichž odkazu se kapela sama hlásí a vůbec se za to nemusí stydět, protože obě party vzešly takřka ze stejných kořenů, jen s odstupem několika let.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Selfmadegod Records]

Klipy od Alcest, Bullet for My Valentine a Mourning Beloveth

30. listopadu 2013 v 16:58 | Monsterfuck |  Music News
>>> Francouzští Alcest mají na 17. ledna 2014 naplánované vydání svého čtvrtého řadového alba "Shelter", které vyjde pod značkou Prophecy Productions (více informací ve starší novince). A právě z něj pochází i skladba "Opale", k níž kapela společně s Toshadeva Palanem natočila videoklip, na nějž se můžete podívat na této adrese.

>>> Populární velšští metalisté Bullet for My Valentine vydají 10. prosince nový digitální singl s názvem "Raising Hell". A vzhledem k tomu, že je jasné, že pořádný singl má být vybaven i videoklipem, tak Bullet for My Valentine pro song jedno video natočili s režisérem Jamesem Sharrockem:


>>> Irští doomaři Mourning Beloveth zveřejnili po více jak 20 letech fungování svůj první videoklip vůbec. Vznikl k písni "Theories of Old Bones", která se - jak jinak - objevila na aktuálním dlouhohrajícím albu s názvem "Formless", jež vyšlo letos v únoru u Grau Records.


Druhé album Culted na obzoru

30. listopadu 2013 v 13:21 | Monsterfuck |  Music News
Doom/black metalisté Culted, v jejichž řadách působí muzikanti z Kanady a Švédska (zajímavostí je, že kanadská a švédská část se nikdy nepotkaly osobně), vydají své druhé řadové album s názvem "Oblique to All Paths" 17. ledna v Německu, Beneluxu a Finsku a 20. ledna všude jinde s výjimkou Severní Ameriky, kde bude počin k mání od 21. ledna. O vydání se postarají Relapse Records a k dispozici bude CD, 2LP a download. Krátký trailer k "Oblique to All Paths" najdete na YouTube, obal desky je pak k vidění napravo.

"Oblique to All Paths" je prý "fantasticky strašidelným a ponurým kusem rozlehlého doom metalu" a zároveň také "perfektním soundtrackem k bezútěšné pusté zimě".

Culted doposud vydali dva počiny - dlouhohrající debut "Below the Thunders of the Upper Deep" a EP "On Death and Ritual". Obě nahrávky vyšly pod hlavičkou Relapse Relapse v letech 2009 a 2010.

Svarttjern odhalili podobu své třetí desky

30. listopadu 2013 v 11:09 | Monsterfuck |  Music News
Norští pekelníci Svarttjern zveřejnili veškeré detaily o své třetí velké nahrávce. Ta se bude jmenovat "Ultimatum Necrophilia", a přestože bylo původně její vydání hlášeno už na první polovinu letošního roku, nakonec se na trhu objeví 7. února 2014 pod hlavičkou NoiseArt Records jako jewelcase CD. Vpravo najdete její obal, níže také seznam písniček a na samotném konci článku ještě krátký trailer. Jen dodejme, že autorkou obálky je Linda K Røed, jež v minulosti vytvořila artworky pro Darkthrone nebo Glittertind.

Samotní Svarttjern svou novinku popisují následovně: "'Ultimatum Necrophilia' obsahuje jedenáct čistých black metalových songů. Textově je 'Ultimatum Necrophilia' pokračováním předchozích alb 'Misanthropic Path of Madness' [2009] a 'Towards the Ultimate' [2011]. Vždycky jsme si mysleli, že k hudbě Svarttjern nejlépe pasuje moderní, ale stále brutální a surový sound, který právě 'Ultimatum Necrophilia' prezentuje. Na 'Ultimatum Necrophilia' jsme vydali temnějším a psychedeličtějším směrem, přidali víc rušivých riffů, kombinovaných se skvělým a zemí-třesoucím vokálem HansFyrsteho."

Přesně v den, kdy deska vyjde, se Svarttjern hned vydají na evropské turné na její podporu po boku Behemoth, Cradle of Filth, In Solitude a Inquisition. Českou republiku však tato šňůra mine.

Minulé album "Towards the Ultimate" vyšlo v září 2011 pod značkou polských Agonia Records jako jewelcase CD, černé LP (400 kusů) a červené LP (100 kusů).

Tracklist "Ultimatum Necrophilia":
01. Shallow Preacher
02. Aged Burden Fades
03. From Caves to Dust
04. Ultimatum, Necrophilia
05. Fierce Fires
06. Hymns for the Molested
07. Where There Is Lust
08. Flourish to Succumb
09. For Those in Doubt
10. Philosophers, Adore Me Now
11. Aroused Self-Extinction Pt. II


Sahg - Delusions of Grandeur

29. listopadu 2013 v 21:59 | Stick |  Recenze
Norská kapela, přenášející zvláštní melancholické pocity skrz své nové album, to jsou Sahg a jejich aktuální fošna "Delusions of Grandeur". Pocházejíc z domova mnoha zásadních black metalových smeček, Bergenu, se na tamní klubové scéně celkem prosadili i přesto, že jejich styl je dost odlišný od toho, co zdejší háje produkují. Nicméně pro některé fanoušky bude zajímavou informací, že se formací mihli basák Tom Cato Visnes aka King Ov Hell (ex-Gorgoroth, God Seed), jenž hrál na albech "I", "II" a "III", bicí na první album pro změnu nahrál Einar Selvik aka Kvitrafn (Wardruna). Z tohoto zjištění jsem byl relativně překvapený, protože poslech nabízí spíše psychedelický pohled na "sabaťácký" doom. Když zmiňuju Black Sabbath, ta asociace je tu silná především díky barvě vokálu Olava Iversena. Na aktuální desce se navíc podílel nový baskytarista Tony Vetaas.

Přestože jsem zmiňoval jméno Black Sabbath, v případě Sahg nelze mluvit o nějakém prachsprotém revivalu, vykrádajícím jeden riff po druhém a valícím v pořádcích, které už jednou byly nastoleny. Berou si základní stavební kameny, na to vsouvají vlastní melodické a harmonické cítění. Už jenjak je cítit už z obalu, názvů skladeb a prvotní nálady celé desky, kapela se rozhodla navštívit vesmírné dálavy, čemuž je podřízeno veškeré vyznění. Doom metal poněkud ustupuje psychedelickému a progresivnímu cítění, které doplňuje takovou kosmickou atmosféru. Album je opravdu hodně melodické, ale ne takovým tím podbízivým způsobem. Zvuk je mohutný, bicí s basou hromotlucky doprovázejí valivé riffy a melodie kytar a dotváří tak výsledný kosmický dojem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Panychida informuje o nové desce

29. listopadu 2013 v 20:30 | Ježura |  Music News
Plzeňští pagan metalisté Panychida mají před vydáním své třetí řadové desky. Na stránkách kapely se objevilo toto prohlášení: "Nové album, které dostalo název 'Grief for an Idol' je dokončeno! Níže naleznete kompletní tracklist. Momentálně řešíme detaily s vydavateli a vypadá to, že album se dostane ven ve formátu CD ještě před zimním slunovratem (malá oslava vydání alba je naplánována na 27.12. 2013 v plzeňském klubu Parlament - budeme informovat). Na vydání se společnými silami budou podílet Paragon Records z USA, Cursed Records z Rakouska a čeští Werewolf Productions. Brzy prozradíme další detaily, včetně kompletního obsazení (na albu se objeví hned několik zajímavých hostů) a obalu. Obal je již hotov a taktéž se dolaďují poslední úpravy."

Digitální předobjednávky "Grief for an Idol" budou brzy spuštěny na stránkách panychida.bandcamp.com, kde bude album dostupné za cenu 80 Kč v neztrátových formátech i mp3. Představu, jak může nové album znít, si lze udělat z první zveřejněné skladby. Tou se stala "Krasatina (Grief for the Idol)", kterou si můžete poslechnout na konci článku v YouTube videu. Artwork alba, který je k vidění vpravo, je dílem domácího studia Moonroot art.

Zatím poslední, v pořadí druhé album Panychidy, "Měsíc, les, bílý sníh ~ Moon, Forest, Blinding Snow", vyšlo v říjnu 2010 ve formátu slipcase CD. Jde o první album kapely, kde se představil nový zpěvák Vlčák, který nahradil původního pěvce GHM. Naposledy se Panychida připomněli v prosince 2011, kdy vydali EP "Woodland Journey", na němž se objevily tři nové skladby, několik předělávek starších písniček a také dvě cover verze a dva živé záznamy.

Tracklist "Grief for an Idol":
01. Dance of the Fiery Stars
02. Two Untouched Moments
03. Krasatina (Grief for the Idol)
04. Wayfarer's Awakening
05. Don't Tell Lies to Children
06. Doomsayer
07. O veliji Vezě
08. The Great Dance of Dionysus
09. Love Bombing
10. Minnestund
11. Perchta


Novinka Ekove Efrits v půlce prosince

29. listopadu 2013 v 17:29 | Monsterfuck |  Music News
Íránský jednočlenný black metalový projekt Ekove Efrits zanedlouho vydá svou čtvrtou velkou desku. Ta se bude jmenovat "Nowhere" a pod křídly kanadských Hypnotic Dirge Records vyjde 15. prosince. Na Bandcamp profilu firmy si už můžete poslechnout dvě ukázky - "Public Theatre" a "Sword and Wound".

Stejně jako v případě předchozích počinů, i "Nowhere" si jediný člen Saman Nu nahrál sám. Kromě něj se na novince objeví pouze jedna hostující vokalistka, kterou je Megan Tassaker z australské gothic/doom metalové kapely Lycanthia.

Vydavatel o novince prohlašuje: "S 'Nowhere', čtvrtým albem od Ekove Efrits, Saman ukazuje ustavičnou evoluci ve schopnostech svého skládání a nahrávání, aniž by se přespříliš odchyloval od zvuk a identity předchozích desek Ekove Efrits. Nabízí 51 minut zvrácené, temné, pochmurné a atmosférické hudby propletené s nelítostnou black metalovou stylistikou, ženskými vokály a electro/trip-hopovými elementy společně s jakoby kinematografickou a soundtrackovou kvalitou, jaká do této míry nebyla přítomna na žádném předchozím album Ekove Efrits. Zcela jistě je to husarský kousek pro tento unikátní projekt, 'Nowhere' nabídne totální trip pro mysl a se svými filmovými vlastnostmi dává naději, že vyjma toho zvukového bude i vizuálním zážitkem!"

Předchozí nahrávka Ekove Efrits, "Conceptual Horizon", vyšla v roce 2011 také u Hypnotic Dirge jako jewelcase CD v limitaci 500 kusů.

Tracklist "Nowhere":
01. Intro
02. Public Theatre
03. Parallel Presence
04. Blessed by Nature
05. One Truth, One Confession
06. Infinitesimal
07. Metamorphosis
08. Sword and Wound
09. At the Gates of Oblivion
10. Belong to Nowhere

Klipy od Extrema, Gwar a Skindred

29. listopadu 2013 v 15:16 | Monsterfuck |  Music News
>>> Italská smečka Extrema, která letos v květnu vydala u Scarlet Records svou další řadovku "The Seed of Foolishness", vydala nový videoklip k songu "Between the Lines". Ten se - vcelku logicky - objevil právě na zmiňovaném letošním albu, a to rovnou jako hned úvodní písnička. Záběry pro video byly pořízeny na pěti festivalových koncertech v Itálii, které Extrema odehráli v letošním v rámci svého turné na podporu "The Seed of Foolishness".


>>> Maskovaní šílenci Gwar z USA vydali v září svou už třináctou velkou fošnu, která se jmenuje "Battle Maximus". Klip byl pořízen k songu "Madness at the Core of Time" a frontman Oderus Urungus o něm prohlásil následující:

"My jsme udělali video? Jsem měl tolik práce s koncertováním, hulením a nadáváním, že jsem si ani nevšimnul. Ale jsem si jistý, že je to nejlepší klip vůbec, protože tam prostě jsou Gwar."


>>> Poslední video novinky mají na kontě velšští "reggae metalisté" Skindred. Ti v lednu vydají své nové velké album s názvem "Kill the Power", které bude celkově pátým studiovým počinem skupiny. Klip vznikl k titulní písni:


Heidevolk představují nového zpěváka

29. listopadu 2013 v 13:35 | Ježura |  Music News
Nizozemští folkaři Heidevolk si našli nového zpěváka. Ten se jmenuje Lars, říká si Bláhrafn a nastupuje na místo Jorise Boghtdrinckera, který se s kapelou po více než deseti letech spolupráce rozešel letos v květnu. Skupina na adresu akvizice nového člena pověděla toto: "Myslíme si, že je Lars pro zvuk Heidevolk doplňujícím i rozšiřujícím faktorem, protože zvládá jak vysoké, tak nízké polohy zpěvu.

Už jsme s Larsem ve zkušebních jeskyních Heidevolk zkoušeli, můžeme bezpečně říci, že vokální kombinace Marka [Splintervuyscht, druhý zpěvák - pozn. redakce] a Larse vás odpálí!

Náše sestava je nyní po šesti měsících znovu kompletní a cítíme se nabití energií a připravení na naši další výzvu: nové album, které je předběžně naplánováno na polovinu roku 2014. Spolu s tím čekejte, že se vydáme objevovat a dobývat známá i nová území a kluby pro živý útok Heidevolk!"

Nováček Lars dodává: "Jsem šťasný a poctěný, že jsem stanul v řadách Heidevolk. Jelikož jsem fanoušek i obdivovatel jejich muziky, byl jsem nadšený, když jsem zjistil, že si vybrali mě. Nemohu se dočkat, až s kapelou vyrazím na pódium a do studia. Krom toho: nepovažuji se za náhradu za Jorise, ale doufám, že budu jako zpěvák Heidevolk jeho důstojným nástupcem."

Poslední, v pořadí čtvrté řadové album Heidevolk se jmenuje "Batavi" a vyšlo v březnu 2012 u labelu Napalm Records.

Dismal - Giostra di Vapore

28. listopadu 2013 v 21:52 | Ježura |  Recenze
Já když si vybírám alba na recenze, většinou se snažím z té záplavy promo materiálu vybírat hudbu takového žánru, ze kterého jsem už dlouho nic neslyšel, anebo takovou, která se tváří alespoň trochu netradičně a skrývá v sobě potenciál k příjemnému překvapení. Dismal patří do té druhé kategorie, protože ačkoli bylo v jejich souvislosti často skloňováno slovo "gotický", podle všeho to vypadalo, že by mohlo jít o značně netradiční nahrávku. A i když se často stává, že tato očekávání nedojdou naplnění, zrovna deska "Giostra di Vapore" je z těch případů, které skutečně překvapí. A tentokrát jde o vážně příjemné překvapení.

Pokud si právě kapelu lustrujete na Encyclopaedia Metallum, vřele doporučuji ignorovat kolonku "žánr", kde stojí psáno "dark/doom metal". Je sice možné, že něco takového Dismal kdysi hráli (jejich dřívější nahrávky neznám), ale současná realita je úplně někde jinde. V první řadě zapomeňte na metal. Na "Giostra di Vapore" sice zkreslenou kytaru zaslechnout lze, ovšem výhradně v pozadí, kde občas trochu rozčeří vody jen proto, aby zanedlouho zase vyklidila pozice. Celá deska je totiž postavena na velmi umírněné formě neoklasicismu, který je zhusta prokládán neméně umírněnou elektronickou složkou a další sbírkou zvuků, jejichž původ je mi většinou neznámý. Výsledkem je minimalistické album, kde se potkává klasická s moderní hudbou, a které si na svých padesáti minutách vesměs jen hraje s atmosférou, o niž zde jde především.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Aural Music / Dreamcell 11]

These New Puritans, oOoOO: Praha - MeetFactory, 20.11.2013

28. listopadu 2013 v 20:56 | Prdovous |  Reporty
Alternativní hudby není nikdy dost. A dvojnásob to platí o té, která i přes naprosto odlišný přístup ke kompozici a velmi expresivní, neotřelé vyjadřování dokáže zaujmout širší publikum než pár zasvěcených hipsterů. A zhruba přesně to se dá tvrdit o středečním koncertu Britů These New Puritans v pražské MeetFactory.

Do zavedeného masokombinátu na Smíchově jsem zavítal vůbec poprvé, vůbec jsem nevěděl, co můžu od klubu čekat, a byl jsem zvědavý na jeho prostředí. Chladné, mírně odtažité industriální prostředí na mě udělalo slušný dojem, potěšil zákaz kouření i vratné kelímky a čisté prostředí vůbec, ale to i v pozdních hodinách bylo dáno spíše povahou obecenstva než správou klubu. Věřím, že halda džískařů na Lordi dokáže nadělat větší bordel než parta klidných intošů, která si jde užít hodinku experimentálního rocku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Indiemusic.cz (autor: Jan Kuča)

Na co se nedostalo #23

28. listopadu 2013 v 19:04 | Monsterfuck |  Minirecenze
Cultes des Ghoules - Henbane… or Sonic Compendium of the Black Arts (27. ledna, Under the Sign of Garazel Productions)
black metal, Polsko

Tak se přiznejte, kolik z vás někdy slyšelo o kapele Cultes des Ghoules… no, moc vás tedy není, ale to vůbec nevadí, protože od toho je tu tenhle text, abyste se dozvěděli o jedné z nejlepších black metalových desek letošního roku, protože přesně tím - minimálně tedy pro mě osobně - opus s názvem "Henbane… or Sonic Compendium of the Black Arts" je.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Idylls of the Chosen Damned - 12:51
02. The Passion of a Sorceress - 10:40
03. Vintage Black Magic - 11:40
04. Festival of Devotion - 08:57
05. The Devil Intimate - 14:16

Autor: Monsterfuck

Larva - Where the Butterflies Go to Die (24. června, Advoxya)
dark electro / EBM, Španělsko

Elektroniku sice v poslední době poslouchám docela hodně, ale zas tolik tu o ní nepíšu, a když už se tak stane, vždycky je to v pozitivním duchu, až by se mohlo zdát, že to dobré hodnocení u mě ty diskotéky mají předplacené. Dnes si tedy dáme jedno dark electro, které zas tak slavně nedopadlo… ne, že by to byla sračka, jistá zajímavost v tom určitě je, ale není to úplný majstrštyk…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Solo pido que me recuerdes durante un instante - 08:26
02. Fuck the Poor - 04:17
03. Buried Alive - 04:04
04. Cuando nací ya estaba muerto - 05:35
05. Carne magullada - 04:02
06. Breathing Violence - 05:39
07. Inner Fear - 04:10
08. My Own Hell - 06:13
09. Hay un loco dentro de mí que aún se retúrce - 05:19
10. I'm a Joke - 06:19
11. Where the Butterflies Go to Die - 06:53
12. Tale of New York - 04:00
13. Pictures Without Meaning - 04:48

Autor: Monsterfuck

Locrian - Return to Annihilation (25. června, Relapse Records)
black metal / drone / noise / ambient, USA

"Return to Annihilation" je na první pohled poměrně nenápadná deska. Tento dojem při úvodním poslechu může podpořit i úvodní skladba "Eternal Return", která je asi tou nejméně záživnou položkou počinu a člověk by podle ní řekl, že půjde o nahrávku, která bude spíše operovat v oněch v současné době tolik oblíbených post-žánrech. Jak se ovšem záhy ukáže, obojí je tak trochu klam. Jakmile totiž člověk dá "Return to Annihilation" šanci, to album dokáže opravdu vyrůst a po celý zbytek své délky nabízí už jenom kompozice, které první song s naprostým přehledem strčí do kapsy. Pokud byste se mě zeptali, úvodní písničku bych s klidem vyrazil pryč a nechal desku začít až s "A Visitation from the Wrath of Heaven", s níž Locrian konečně rozehrávají v hlavičce napsanou žánrovou kombinaci black metalu, který jako black metal působí spíše jen pocitově než opravdu hudebně, lehčího dronu, lehčího noisu a ambientních vlivů.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Eternal Return - 02:51
02. A Visitation from the Wrath of Heaven - 08:24
03. Two Moons - 04:26
04. Return to Annihilation - 06:44
05. Exiting the Hall of Vapor and Light - 05:14
06. Panorama of Mirrors - 06:37
07. Obsolete Elegies - 15:29

Autor: Monsterfuck

Saltatio Mortis - Das schwarze Einmaleins (16. srpna, Napalm Records)
folk / medieval metal, Německo

Pokud naší skromnou stránku sledujete už nějaký čas, asi jste si všimli, že tu čas od času tuze rádi spíláme německým pseudo folkovým slátaninám, které mnozí z nás považují za totální žumpu rockové hudby, ale když tak nad tím přemýšlím, většinou se to nese jen v duchu neurčitých narážek, moc takových kapel se tu ve skutečnosti neprobíralo. Důvody jsou dva… jednak se většinou jedná jen o lokální záležitosti pro německy mluvící země, protože kdokoliv jiný než Němci pověstní svým kýčovitým vkusem by se z toho poblil, jednak na to jednoduše nemáme žaludek. Nyní se ovšem na jeden takový hnůj podíváme - Saltatio Mortis. Ti českému posluchači nemusejí být neznámí, protože už měli tu čest na našem území vystupovat (nebo spíš my jsme měli tu smůlu, že tu byli). Jen pro zajímavost na začátek - novinka "Das schwarze Einmaleins" se v Německu vyšplhala na nejvyšší příčku v žebříčku prodejnosti, aby bylo jasné, co se u našich sousedů poslouchá.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Früher war alles besser - 03:58
02. Wachstum über alles - 03:42
03. Krieg kennt keine Sieger - 03:48
04. Der Kuss - 03:30
05. My Bonnie Mary - 03:23
06. Sandmann - 04:12
07. Satans Fall - 03:58
08. Idol - 04:25
09. IX - 04:14
10. Galgenballade - 04:10
11. Abrakadabra - 04:33
12. Nur ein Traum - 03:27
13. Randnotiz - 02:47

Autor: Monsterfuck

Selena Gomez - Stars Dance (23. července, Hollywood)
pop, USA

Nečekal bych, že to řeknu, ale je to vážně super. Debut americké hvězdičky Seleny Gomez se totiž opravdu povedl… ano, je to stále rádiový popík pro masy, ale provedený moc příjemným způsobem. Nedávno jsem tu v téhle rubrice nadával na hudební impotenci "Bangerz" od kolegyně Miley Cyrus, což bylo album hodně tupé i na poměry komerčního popu… právě "Stars Dance" ale ukazuje, jakým způsobem bych si ten střední proud představoval. Je to sympatické, uvolněné, hezky chytlavé, ale ne přespříliš vtíravé a otravné, celkový dojem z nahrávky mám ne jenom dobrý, ale dokonce výborný.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Birthday - 03:20
02. Slow Down - 03:30
03. Stars Dance - 03:37
04. Like a Champion - 02:55
05. Come & Get It - 03:51
06. Forget Forever - 04:11
07. Save the Day - 03:52
08. B.E.A.T. - 03:04
09. Write Your Name - 03:16
10. Undercover - 03:53
11. Love Will Remember - 03:30

Autor: Monsterfuck

Neurotic Machinery, Dysangelium, Maresiew - Plzeň, 13.12.2013

28. listopadu 2013 v 17:35 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
13.12.2013 Parlament club Plzeň
Start: 20:00
Vstup: 80,- Kč

NEUROTIC MACHINERY
Metal jenž stále mění svoje kontury, jestliže dříve jsme o kapele slýchali ve spojení s pojmy jako death, thrash, progressive, můžeme prohlásit, že nově je možno připojit i žánr rock, počítejte ovšem s tím, že extrémně metalové kořeny zůstaly nezpřetrhány. S hostujícím vokalistou Kaťasem (Llyr) a třemi kytarami které rozhodně nejsou jen do počtu, se můžete těšit na několik ukázek z připravované desky, stejně jako na průřez starou tvorbou.
http://bandzone.cz/neuroticmachinery
https://www.facebook.com/neuroticmachinery
DYSANGELIUM
Death metal je základním směrem, kterým se DYSANGELIUM ubírá a hodlají se toho i do budoucna držet. Nijak se však nebrání experimentům s melodiemi a příbuznými styly. Po boku "smrtícího kovu" tak od nich uslyšíte i spoustu thrashových riffů, či občasných výjezdů do temných vod black metalu. Pardubičtí nám předvedou, jak se hraje deathmetal, ostatně jejich debutová deska MANIACHRIST, která sklízí zaslouženě kladné ohlasy, napovídá, že nepůjde o obyčejné vystoupení.
http://bandzone.cz/dysangelium?cd=1
www.facebook.com/dysangelium.cz
MARESIEW
A příznivci poctivého HC metalu by si neměli nechat ujít úderku MERESIEW z Tábora. Pokud patříte mezi fanoušky nekompromisního groovu, stejně jako česky řvaných textů, bude úvod večera patřit vám.
http://bandzone.cz/meresiew
www.meresiew.cz
www.facebook.com/pages/MERESIEW[tisková zpráva]

Lanfear začnou v lednu nahrávat další album

28. listopadu 2013 v 16:42 | Ježura |  Music News
Power metalisté Lanfear z německého Gundelsheimu hlásí, že 17. ledna začnou s nahráváním nové, v pořadí sedmé řadové desky. Začne se bicími, a to v mnichovských Dreamsound Studios s Janem Vacikem. Zbytek nástrojů si pak muzikanti nahrají ve svých domácích studiích.

Ohledně nového materiálu kapela pověděla toto: "Nové skladby jsou samozřejmě melodické, silné, tvrdé, chytlavé, sofistikované, komerční, rychlé, pomalé a thrashové a vlastně jsme s nimi znovu objevili kolo. Znáte tyhle řečičky, ne?"

Doposud poslední deska z dílny Lanfear nese název "This Harmonic Consonance" a vyšla v únoru 2012 u Pure Steel Records.

Northern Plague - obal a tracklist "Manifesto", datum vydání v lednu

28. listopadu 2013 v 15:00 | Ježura |  Music News
Polská death metalová formace NORTHERN PLAGUE právě zveřejnila artwork a tracklist svého nejnovějšího počinu - "Manifesto". Album je poskládáno z hrubých kompozic, silných a melodických kytar, black metalových vokálů, organicky znějící rytmické sekce a obludného zvuku. Album vyjde u německého labelu Folter Records a objeví se na něm osm skladeb.

1. Century of Waste
2. Divide et Impera
3. Reign Mother War
4. Let the World Burn
5. The Edge
6. Legion
7. Unclean Words
8. Manifesto

Deska se nahrávala v Sound Division studiu ve Varšavě. Producentem a zvukovým technikem je Arkadiusz "Malta" Malczewski [BEHEMOTH, DECAPITATED, HATE], který album namíchal. Proces masteringu byl doménou slavného HERTZ Studia.

Grafická úprava a artwork stvořil malíř, grafický designer a umělec Łukasz Radziszewski.

Album vtrhne do regálů 25. ledna 2014. Zatím můžete kouknout na krátký teaser, který kapela zveřejnila zde - http://www.youtube.com/watch?v=Rg0bgqIy9aE

Pokud hledáte více informací o kapele, podívejte se se:

-----

Polish Death Metal formation NORTHERN PLAGUE have just released their artwork and tracklist for their newest effort - "Manifesto". The album is made up of rough compositions, strong and melodic guitars, black metal-esque vocals,organicly sounding rythmic section and enormous sound. The album will be released by a german label Folter Records and will feature eight songs.

1. Century of Waste
2. Divide et Impera
3. Reign Mother War
4. Let the World Burn
5. The Edge
6. Legion
7. Unclean Words
8. Manifesto

The LP was recorded in Sound Division Studio in Warsaw. The producer and sound engineer is Arkadiusz "Malta" Malczewski [BEHEMOTH, DECAPITATED, HATE], who was also responsible for mixing the album. The mastering process was the domain of the famous HERTZ Studio.

The graphics layout and cover art was done by painter, graphic desinger and artis Łukasz Radziszewski.

The album will hit the shelves on 25th Jan 2014. At this time you can check out a short teaser released by the band here - http://www.youtube.com/watch?v=Rg0bgqIy9aE

If you're looking for more info regarding the band go to:
Homepage: www.northernplague.pl
Facebook: www.facebook.com/northernplague
YouTube: www.youtube.com/northernplague
Folter Records: http://www.folter666.de/

[tisková zpráva]

VYRE: "The Initial Frontier Pt. 1" vychází tento pátek!

28. listopadu 2013 v 10:55 | Monsterfuck |  Music News
Zbývá jen několik dní, než se VYRE vydají vstříc vzdáleným galaxiím. Meihvězdně black metalová formace z německého Bielefeldu vydá svůj debut 29. listopadu 2013 u Supreme Chaos Records. Připoutejte se už nyní, výprava, na kterou vás VYRE vezmou, bude turbulentní, různorodá a nevýslovně atmosférická.

První dojem si můžete udělat z tohoto teaseru:

Album je možné předobjednat zde:

-----

Only a few days left until VYRE will set forth to far away galaxies. The Interstellar Black Metal formation from Bielefeld, Germany will release their debut album on November 29th 2013 via Supreme Chaos Records. Buckle yourself now, the journey you will taken on by VYRE will be turbulent, diversified and unutterable atmospheric.

You can get a first impression with this teaser: https://soundcloud.com/scrmetal/vyre-the-initial-frontier-pt-1

The album is now available for pre-order here: http://scrmetal.de/shop.php?viewitem=scr-cd042-1

If you need some more recommendation take a look at these statements:

"With 'The Initial Frontier Pt. 1' VYRE deliver an utterly dynamic album which skillfully combines 'old school' Black Metal with modern elements and structures."

(Nikita K., DER WEG EINER FREIHEIT)

"VYRE have understood that the destructive spirit of Black Metal is more then suitable to hold up a mirror to a decadent modern age."

(Sturm deiner Winter, GRABNEBELFÜRSTEN)

VYRE - for all explorers out there, their debut "The Initial Frontier Pt. 1" will lead you to the darkest corners of the galaxy and beyond. A strong, intense and haunting output!

(Tentakel P., TODTGELICHTER)

"VYRE liefern mit dem frisch klingenden, fesselndem "The Initial Frontier Pt. 1" ein erstklassiges, vielseitiges Album des anspruchsvollen, modernen Avantgarde Black Metals auf höchstem Niveau ab."

[tisková zpráva]

Inferno - Omniabsence Filled by His Greatness

27. listopadu 2013 v 22:01 | Monsterfuck |  Recenze
Pokud bychom se bavili o nejdůležitějších black metalových kapelách z České republiky, asi jen těžko by v tomto výčtu mohli chybět také Inferno, kteří už dlouhé roky patří k tomu nejvýraznějšímu, co domácí čistokrevná podoba žánru nabízí. Přesto se musím přiznat, že dřívější tvorba skupiny mě i přes nepopiratelné kvality nikdy nijak výrazněji nebrala, a přestože i takové "Uctívání temné zuřivosti" rozhodně má něco do sebe, bylo to až Inferno z roku 2009, s nímž mě Inferno konečně dostali. Jako by se formace po příchodu kytaristy Ska-Gula, jenž se ujal i skladatelských otěží, začala namísto čisté agrese soustředit více na atmosféru a propracovanost kompozic. Snad i díky tomu vnímám "Black Devotion" s odstupem času jako přelomovou nahrávku v historii Inferno.

V kontextu aktuální novinky "Omniabsence Filled by His Greatness" ovšem "Black Devotion" působí jen jako takový začátek, spíš jako by se Inferno v roce 2009 jen otočili směrem, kterým chtějí jít, ale až s nejnovější deskou ten krok (ne-li přímo skok) udělali. "Omniabsence Filled by His Greatness" totiž nezní jako nic z toho, co Inferno vydali předtím… tedy, samozřejmě se stále jedná o black metal, dokonce bych se ani v nejmenším nezdráhal mluvit o stále čistokrevném black metalu, nicméně ten rozdíl ve zvuku, celkovém přístupu a do jisté míry i atmosféře je dost markantní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Švédská progresivně death metalová kapela Descend vydá druhé album „Wither“ v lednu!

27. listopadu 2013 v 20:49 | Ježura |  Music News
24. ledna 2014 vyjde u Inverse Records druhé řadové album Descend, Wither. Wither je jejich zatím nejtemnější nahrávka, Descend pokračují v tom, co znají a dělají nejlépe - dodávání perfektního mixu progresivního death metalu. Tohle je nahrávka, která kapelu definuje.

Descend jsou progresivně death metalová kapela ze švédského Stockholmu. Kapela vznikla v roce 2003 a v současné sestavě funguje od roku 2008. Po třech demonahrávkách vydaných na vlastní náklady vydali debut Through the Eyes of the Burdened v květnu 2011 skrze Supernova Records. Album bylo dobře přijato a podporováno řadou živých vystoupení včetně festivalů v Německu, Kanadě a také na známém Metaltown festivalu v Göteborgu v létě 2012. Kapela se od počátku stará o svůj management sama a oddanou prací si získala fanoušky z mnoha různých zemí.

Kombinací melodických harmonií, akustických pasáží a death metalových riffů se kapele snaží bez námahy přebíhat tam a zpět mezi klidným, atmosférickým hraním a palebnou clonou apokalyptického death metalu.

Od počátečních bicích v Confined By Evil až k finálním zvonivým notám v Sundown Wither provádí posluchače temnou nicméně provokující, zlovolnou cestou, aby pak posluchače zanechala žadonícího o přídavek.

Wither je jednou z povinných nahrávek roku 2014 a dovede Descend na jejich zasloužené místo ve vrcholné sekci kapel z progresivně death metalového žánru.

-----

On January 24th 2014, Descend's second full length album Wither will be released through Inverse Records. Wither being their darkest record to date, Descend expands on what they know and do best - delivering a perfect blend of progressive death metal. This is the band's defining record.

Descend is a progressive death metal band from Stockholm, Sweden. The band was formed in 2003 and the current line-up dates back to 2008. After three self released demos, the debut album Through the Eyes of the Burdened was released through Supernova Records in May 2011. The album was well received and supported through numerous live performances including festivals in Germany, Canada as well as the renowned Metaltown festival in Gothenburg in the summer of 2012. The band has been self managed from the start, and dedicated work has attracted fans from many different countries.

Combining melodic harmonies, acoustic passages and death metal riffs, the band manages to effortlessly swing back and forth from tranquil, atmospheric playing to a barage of apocalyptic death metal.

From the opening drum fill in Confined By Evil all the way up to the final ringing notes in Sundown, Wither takes the listener through a dark, thought provoking, malevolent journey, certain to leave the listener asking for more.

Wither is one the must have records of 2014 and will land Descend their rightful place in the top section of bands in the progressive death metal genre.


[tisková zpráva vydavatele]

Exlibris - Humagination

27. listopadu 2013 v 20:35 | Ellrohir |  Recenze
Jsou inspirující alba, o kterých se recenze píšou samy. A pak jsou taková, která člověka něčím znechucují natolik, že se ke své tvůrčí povinnosti vůbec nemůže dokopat a šéfredaktor ho pak musí o dílo uhánět a nervovat se s ním. Jistě jste uhodli, že novinka od polských Exlibris je ten druhý případ. Závazkům je však třeba dostát, takže tento text s jistou dávkou sebezapření nakonec vzniká...

Pětičlenná skupina pod hlavičkou Metal Mind Productions je na světě už desátý rok a "Humagination" je jejím druhé album. Přiložený promo leták tvrdí, že "kombinují energii tradičního heavy metalu a hard rocku s melodickými pasážemi a komplexními aranžmá" (v originále: "melodic hooks and complex arrangements" - možná to překládám trošku neobratně). Já nějak nevím, podle mě je to prostě power metal. Ne teda ten tzv. "generic" plný syntetizovaných klávesových melodií a ultra-rychlých kytar, možná je to celé střihnuto heavy metalovými vlivy, ale ve finále je to zkrátka ze všeho nejvíc power metal. Dále je slibováno "ideální album, které by mohlo oslovit fanoušky Dream Theater, Iron Maiden a Masterplan".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Mind Productions]

Hiraxov RAMCHAT zverejnil svoju prvu piesen!

27. listopadu 2013 v 19:56 | Monsterfuck |  Music News
Hiraxov RAMCHAT zverejnil svoju prvu piesen!

Po odchode z Lunatic Gods zalozil gitarista Hirax svoju novu, pagan metalovu kapelu RAMCHAT, ktora nelenila a nacvicila svoj prvy koncertny program. Pocas jesene koncertovala, ale taktiez nahrala tri z novych songov v kooperacii studii Kobka a Shaark, kde sa uskutocnil zaverecny mix, ako aj mastering. Prva piesen MOR HO! (mozete si ju vypocut tu: http://bandzone.cz/ramchat) bola pred par dnami zverejnena a stala sa pocas noci najhranejsou piesnou na serveri Bandzone z pomedzi 221 tisíc iných piesní. Dalsiu piesen Udolie sialenstva RAMCHAT predstavi za par tyzdnov. Dovtedy pocuvajte Mor ho! Slava Bohom nasim pohanskym!

Bandzone RAMCHAT: http://bandzone.cz/ramchat

Koncerty RAMCHAT na rok 2013:
30. 11., Zakamenné, Kultúrny dom: RAMCHAT, Beyond Flesh, Helenine oči, Caliber X
21. 12., Liptovský Mikuláš, Kolotočovo: RAMCHAT, Feel A Curse (nova kapela Jozza z Desecrated Dreams)...
23. 12., Martin, Rockpub, Vianocna kokotina: RAMCHAT, Beyond Flesh, Los Cocotos, Porfyria a How-No-Cuc?!

[tisková zpráva kapely]

PERVERSITY s novým EP Infamy Divine u Lavadome

27. listopadu 2013 v 18:36 | Monsterfuck |  Music News
PERVERSITY s novým EP Infamy Divine u Lavadome
Během prosince vydají prešovští Perversity novou nahrávku u Lavadome Productions. Materiál nazvaný Infamy Divine bude čítat pět nových skladeb plus outro. Zároveň se na své první studiové nahrávce představí nový kapely, Peter Jakubik. Infamy Divine je první nahrávkou od posledního studiového alba, Ablaze, které vyšlo v roce 2011 taktéž pod hlavičkou Lavadome. Níže si můžete poslechnout ukázky z připravovaného materiálu.
Obal spolu s názvy skladeb budou zveřejněny během následujících dnů.

[tisková zpráva vydavatele]

Novinky u Sawthis: 'Youniverse East Europeas Tour 2013'

27. listopadu 2013 v 16:45 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Rock Tour Agency a Bakerteam Records pyšně představují 'Youniverse East European Tour 2013' italských moderních thrasherů Sawthis. Po vydání chváleného nového alba 'Youniverse' Sawthis vyrazí na 11 destinací napříč Českou republikou, Polskem, Estonskem, Litvou, Rumunskem, Maďarskem a Lotyšskem, začíná se 27. listopadu a končí se 8. prosince. Data jsou následující

27.11. Melna Piektdiena - Riga (LV) w/ Children Of Bodom
29.11. Rock Cafe - Tallinn (EE) w/Children Of Bodom
30.11. Underground Pub - Kaunas (LT)
01.12. Club Przepraszam - Tarnow (PL)
02.12. Božak klub - Teplice (CZ)
03.12. Zberny Music Club - Ozimek (PL)
04.12. Pub Blues - Bielsk Podlaski (PL)
05.12. Club Alibi - Radom (PL)
06.12. Club Underground 2 - Sosnowietz (PL)
07.12. Zero Art Cafe - Szeged (HU)
08.12. Club Underworld - Bucharest (RO)

Kapela zveřejnila video zprávu oznamující turné: http://www.youtube.com/watch?v=m850lwb4Cj8

-----

Rock Tour Agency and Bakerteam Records proudly present the 'Youniverse East European Tour 2013', featuring Italian modern thrashers Sawthis. Following the release of the acclaimed new album 'Youniverse', Sawthis will head out to 11 destinations across Czech Republic, Poland, Estonia, Lithuania, Romania, Hungary and Latvia, beginning on November 27th and ending on December 8th. The dates as follows:

27.11. Melna Piektdiena - Riga (LV) w/ Children Of Bodom
29.11. Rock Cafe - Tallinn (EE) w/Children Of Bodom
30.11. Underground Pub - Kaunas (LT)
01.12. Club Przepraszam - Tarnow (PL)
02.12. Božak klub - Teplice (CZ)
03.12. Zberny Music Club - Ozimek (PL)
04.12. Pub Blues - Bielsk Podlaski (PL)
05.12. Club Alibi - Radom (PL)
06.12. Club Underground 2 - Sosnowietz (PL)
07.12. Zero Art Cafe - Szeged (HU)
08.12. Club Underworld - Bucharest (RO)

The band have made available a video message announcing the tour: http://www.youtube.com/watch?v=m850lwb4Cj8

[tisková zpráva kapely]


PERSONA GRATA vystúpi prvý krát v novej zostave a pokrstí svoj debutový album

27. listopadu 2013 v 12:36 | Monsterfuck |  Music News
PERSONA GRATA vystúpi prvý krát v novej zostave a pokrstí svoj debutový album už 7. decembra v Bratislave. Na pódiu sa stretnú aj so skupinami One Second Hotel (finalista Wacken Metal Battle Slovakia) a Mind the Gap (finalista súťaže British hľadá Rockstars).

Po mimoriadne pozitívnych zahraničných ohlasoch si môžete konečne opäť vychutnať koncertné verzie albumu Persony Grata "Reaching Places High Above", ale aj nové veci na ďalší pripravovaný album. "Bude to pre nás a našich fanúšikov veľký zážitok, tešíme sa už na koncert a sme zvedaví aj na reakcie na naše nové skladby," hovorí bubeník Ján Šteňo. "Kapela sa posledný rok sústredila na prípravu starého aj nového materiálu a konečne to môžeme odpáliť naživo."

Spolu s Personou Grata si na pódiu budete môcť vychutnať novinku slovenskej progrockovej sceny, finalistov Wacken Metal Battle - skupinu One Second Hotel, ktorá sa znova vracia do Bratislavy. "Tentokrát budeme v plnej zostave so svojím 45-minútovým setom, počas ktorého okrem debutového EP One Second Hotel zahráme aj skladby z pripravovaného albumu pre rok 2014," hovori Jakub Tirčo, gitarista a zároveň zakladateľ OSH.

Čerešničkou na torte bude vystúpenie crossoverovej úderky z Bratislavy - skupiny Mind the Gap, finalistu súťaže British hľadá Rock Stars. "Tešíme sa na krátku prestávku v štúdiu od nahrávania nášho debutového albumu," hovorí Jozef "Yogi" Graus, basgitarista a zároveň manažér skupiny. "Hranie na živo je vlastne to, čo nás baví najviac. Naša hudba naplní energiou Randal."

Spoločný koncert a krst albumu RPHA prebehne už 7. decembra v bratislavskom klube Randal. O vstupenky a debutový album Persony Grata môžete súťažiť do 1. decembra zodpovedaním 3 otázok na stránkach Metalmania magazínu.

Kapely pripravujú aj prekvapenia, o ktorých budú priebežne informovať na fanpage evente.

7. decembra v bratislavskom klube Randal,
začiatok o 20:00,
vstupné: 5 Eur.

PERSONA GRATA http://personagrata.sk/ http://facebook.com/personagrataband
ONE SECOND HOTEL http://onesecondhotel.com/ http://facebook.com/OneSecondHotel
MIND THE GAP https://www.facebook.com/MindTheGapSVK

[tisková zpráva kapely]