close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Soulfly - Savages

19. října 2013 v 21:44 | nK_! |  Recenze
Že se hudební svět každé dva roky dočká nového alba Soulfly, které bude pravděpodobně znít naprosto stejně jako to předchozí, je stejně očekávatelné, jako že Max Cavalera nezačne nikdy psát hluboké a filozofické texty. Jestli jste v posledních zhruba deseti letech slyšeli byť jen jednu jedinou píseň z dílny těchto Amíků, kteří kdysi do své hudby hojně přidávali nejrůznější tribal prvky a nástroje, už máte předem téměř jasnou představu o tom, co vlastně můžete od nových desek očekávat. Je na tom "Savages" stejně?

Soulfly víceméně úspěšně fungují již šestnáct let, kdy frontman Max Cavalera opustil svou tehdy domácí Sepulturu a založil vlastní projekt. Prvních několik alb se mi velmi líbilo a nejraději mám asi prastaré "Primitive", které není sice jakkoliv kultovním nebo ultimátně nabušeným a historii měnícím dílem, ale ve své době si nehrálo vůbec na nic a jako takové prostě a jednoduše výborně bavilo. Desky "3" a "Prophecy" byly ještě celkem dobré a daly se poměrně v pohodě poslouchat, ale s "Dark Ages" před nějakými osmi lety se podle mého pokazilo, co mohlo. Cavalera nebyl nikdy extra dobrý skladatel, ale obrovský úpadek v podobě jednoduchých rytmů, opakujících se textů a bezbřehé nudy byl právě na tomto albu hodně zřetelný. Od té doby Soufly prakticky nemusím, protože vše potřebné bylo řečeno už před nějakou tou dekádou a momentálně pro mě jejich muzika nemá skoro žádnou váhu ani význam. Každou novou desku si pustím, důkladně poslechnu a pravidelně po pár neúspěšných pokusech na ní najít cokoliv zajímavého či snad inovativního a zábavného ji odložím. Loňské "Enslaved" se svým materiálem přiklonilo k hutnějším death metalovým riffům (pozor, alespoň nějaká změna!), ale ani to mě nepřesvědčilo o tom, že by Soulfly neměli být už dávno za zenitem. Svým způsobem se totiž jedná o stále stejně zbytečný projekt.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hellhammer Hellhammer | 20. října 2013 v 19:27

Pánové,opět musím s recenzí na 100% souhlasit...

Nuda,šeď,průměr,pár dobrých riffů,slušný řev,Rizzo klasicky dobře,ale Zyon na bicích je doslova tragický,umí jen bum-klap,že Maxovi dovolí soudnost takové bicí vůbec pustit na desku...

Když album začne znít zajímavě tak končí-vyřvaná KCS,El Comegente zakončené zajímavým chill-outem a hezký frázovaná Soulfliktion)..

Myslím,že víc než 5/10 bych tomu zatím nedal je to průměr.

Pro mě sice lepší než Enslaved(ten mi fakt nesedl,ani jsem málem kapelu nepoznal...),ale jen kosmeticky.

Je mi smutno z toho,že jsem vlastně spokojen s tím,že je deska průměrná,že jsem rád že to není mnohem větší průser..

Až tak to dopracoval člověk,zodpovědný za alba jako Beneath The Remains,Chaos AD,Roots,Soulfly,nebo Dark Ages...

PS:oslavné recenze ve Sparku(album měsíce) a v zahraničních mediích ukazují,že Max je pořád velké jméno.Nebýt to Max,tak pes neštěkne...

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 20. října 2013 v 19:57

Ve Sparku je to album měsíce? Ty vole :D  :D

Ale jako upřímně, mně ty jejich hodnocení vždycky přišly divný. Několik let jsem ten časopis sice neměl v ruce, ale dřív to tak bylo, některý kapely tam ty vysoký známky měly předplacený už jen kvůli jménu a případů, kdy by velká skupina dostala negativní recenzi, bylo tak málo, až nebyly skoro žádný, a to včetně alb, který rozhodně dobrý nebyly. Vždycky když jsem viděl na netu seznam recenzí na to číslo, tak jsem v 90% úplně přesně odhadnul první pětku, přičemž jsem ty desky většinou ani neslyšel...

3 hancock hancock | E-mail | 21. října 2013 v 10:50

Práve som dopočúval zbrusu novú Sepulturu a, páni, poviem vám... padol som na zadok!!! Tak dobrú placku som nečakal ani v najsmelších snoch! Je proste vynikajúca a má presne všetko to, čo Cavalerovi chýba a čo je veľmi trefne popísané vyššie. Je absurdné vôbec porovnávať rozdiel niekoľkých tried. Kde vyhrabali tak geniálneho nového bubeníka? (Ozaj, vie niekto, čo je s Igorom C.?) Na tej platni funguje všetko. Variabilita, invencia, i drive! Už sa teším na recenziu!

Zdá sa, že Maxovi príliš neprospieva život v Kalifornii. Keď si vypočuje svojích rodákov, zrejme ho čaká riadna depka...

4 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 21. října 2013 v 11:22

Myslím, že ho depka nečeká... v rozhovorech bude zase vykládat, jak ho aktuální Sepultura nezajímá a jak už to vlastně ani není Sepultura :D

Jinak Igor loni nabušil album pro metalcorovou kapelu Strife, pak má nějakej ten svůj DJ projekt a příští rok by měli vyjít nový Cavalera Conspiracy, takže asi teď bude s Maxem makat na tom...

5 Hellhammer Hellhammer | 21. října 2013 v 14:08

Jj je to album měsíce ve Sparku..Porazilo Satyricon,Onslaught a Watain..

Já říkám,největší Maxova chyba je to,že nemá žádnou sebecenzuru...Vydá všechno, hned,co ho zrovna napadne,a neřeší jestli je to dobré nebo ohrané..

Jinak přátelé co se týká projektů,tak se podržte:
Max chystá na příští rok nové Cavalera Conspiracy,pak projekt z Gregem Puciatem z Dillingerů,který se jménuje Killer Be Killed,a nakonec ještě chce jen s Igorem odstartovat nějaký dvoučlenný grindcore...

To znamená,že Max bude muset vydat už doslova a úplně,každý prd,co ho napadne,protože musí zaplnit za rok 2014 tři(!!) plnohodnotné desky..

A to nepočítám,že budou další Soulfly v roce 2015..

Kvalitu toho materiálu nechci ani vidět...

Nová Sepultura je samozřejmě lepší než Soulfly,neříkám že to se mnou úplně mlátí o zem(jako třeba album A-Lex),ale minimálně takových 7,5/10 to má..

PPS:jasně že Maxe nezajímá Sepultura.
Ono ho nezajímá ani kvalita vlastní tvorby,nebo neschopnost Zyona na bicích.Ještě aby se staral o Sepulturu..To by jste po něm chtěli moc.

Jinak,až to přestane bavit Marca Rizza (který z Maxem jde postupně,strašně dolu a jeho talent a hra upadá),a odejde,tak bude teprve Max v řiti...

6 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 21. října 2013 v 14:57

No, jestli jsem to správně pochopil, tak ty nový Cavalera Conspiracy a ten grindcore má bejt jedna a ta samá deska :) A opravdu by se na tom měl podílet jen on, Igor a producent.

Na tom druhym projektu se kromě Cavalery a Puciata podílí ještě basák Mastodon a bubeník, kterej hrál např. u The Mars Volta, Juliette Lewis nebo Justina Timberlakea... ale tak s tou sestavou, co tam je, to snad nenechají celý skládat Cavaleru :D Vždyť jim musí bejt jasný, že by to pak byl Soulfly2 jen s all-star sestavou, akorát na hovno by to bylo stejně :D

Jinak ale souhlasím, Max už prostě nemá soudnost. Firmě je to u prdele, protože CDčka asi furt prodává relativně slušně a lidi na něj chodí (v obou případech asi víc, že by si mohli mnohem nápaditější hudebníci nechat jen zdát). Každopádně je to fakt obrovská škoda, kam se za ty roky dostal. Dřív byl ten chlap ikona, dneska takhle bude ještě chvíli pokračovat a bude spíš pro smích, není-li už teď...

7 Hellhammer Hellhammer | 21. října 2013 v 15:29

No právě myslím,že ten grindový projekt má být něco jiného než CC..

Cavalera Conspiracy jsou Max,Igor,Marc Rizzo a Johny Chow a ti budou mít normálně desku taky víc do grindu,ale v týhle sestavě...Protože tam je ten Rizzo a taky něco pro CC skládá..

Ten projekt má být něco z čím nebude Max s Igorem koncertovat,jen něco studiového čistě ve dvou..

Takhle jsem to pochopil,zase já,no kéž by šlo jen o jeden projekt..:)

Jinak to Killer Be Kiled bude něco asi jako song Rise of The Fallen z alba Omen..Taky je tam Greg,myslím,že Max je hlavní ksicht toho projektu a bude to bohužel hodně podle něj..

Jako je obdivuhodný,že zapojí takhle synátory a rodinu,to všechna čest,ale třeba ten Zyon je fakt strašnej na bicí.

Maxův druhej syn,Igor junior,co se dnes pokouší o growling(skladba Bloodshed), hrával kdysi jako prcek,ve 12ti letech, taky na bicí:

http://www.youtube.com/watch?v=Ok8FRrRJch4

A hrál ve 12ti líp,než dneska dospělej Zyon..Proč toho nechal nevím.

Každopádně bych rád viděl u Soulfly zpět Nuneze,pauzu aspoň dva roky,CC ať si blbne Max s bráchou jak chtějí,ale ať nevymýšlí další projekty a sedne si ke skládání pro Soulfly a dá tomu čas..

To je asi ale jen zbožné přání...

8 Hellhammer Hellhammer | 21. října 2013 v 15:40

Aha tak teď jsem se proklikal k tomuhle

http://www.blabbermouth.net/news/igor-and-max-cavalera-to-form-metal-version-of-the-white-stripes/

a fakt že jo,máš pravdu,doslova "byli jsme v CC čtyři a producent mě požádal abych se zbavil zbytku kapely"..

Tak máš pravdu,asi fakt udělá z Conspiracy jen duo,..

Docela sprostý vůči Rizzovi,kterej mu složil půlku materiálu na Inflikted a Blunt Force Trauma..

Ale to je celej Max dneska,hlavně někam upíchnou kluky,a vymyslet další projekt..
Až to tomu Rizzovi dojde,že vedle Maxe jen uvadá(viz. jeho hra na Dark Ages a Conquer,versus Savages nebo Blunt Force Trauma).To bude sranda:)

9 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 21. října 2013 v 16:19

Wikipedia: In September 2013 Max Cavalera stated his intent to begin work on a new Cavalera Conspiracy album in 2014, which will be predominantly grindcore. Iggor then implied on October 1 that the album could consist solely of the two brothers, without involvement from Marc Rizzo or Johnny Chow, with the album produced by James Murphy. (http://en.wikipedia.org/wiki/Cavalera_Conspiracy#Blunt_Force_Trauma_.282009.E2.80.93present.29)

Ale upřímně mě to taky překvapilo, že už tam nechtějí Rizza. Bejt na jeho místě asi bych nebyl moc nadšenej...

10 EdA EdA | 26. listopadu 2013 v 22:02

S nejakymi castmi recenze souhlasim, ale desku hodnotim 7/10...soulfly nikdy nicim neprekvapi..je to preci maxuv projekt s texty, pro ktere clovek musi mit pochopeni..pokud ho zajimaji a zda je to jen o hudbe, tak se posluchac musi podivat jinam. Dle me jsou soulfly stale soulfly.

11 kretor kretor | E-mail | 29. března 2014 v 14:03

geniální a průlomová deska,Max je holt mistr a kritici všech zemí vyližte si prdel

12 MF MF | E-mail | Web | 29. března 2014 v 14:21

[11]: Průlomová deska? To jako fakt? Tohle přece nemůže tvrdit ani ten nejvíc hardcore fanboy Cavalery :D O tý genialitě a mistrovství by se taky dalo docela polemizovat :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama