Novinky u Et Moriemur

31. října 2013 v 15:29 | Monsterfuck |  Music News
I.
Jak víte, EM loni obměnili sestavu poté, co odešel basák Honza a kytarista Martin. Nového basáka jste už měli možnost vidět na našich letošních koncertech: je to Karel "Kabrio" Kovařík, Plzeňák stejně jako Aleš, výborně fotí a rád paří :) A nyní s velkým potěšením oznamujeme, že k Alešovi se na šesti strunku přidal Honza Slaný, kterého znáte ze skvělé plzeňské black-pagan formace PANYCHIDA.
Podtrženo a sečteno, jsou tedy v kapele jeden Pražák - spíš Zlíňák bydlící v Praze (Zdeněk) -, jeden Němec - spíš Ostravák bydlící v Německu (Datel) - a tři Plzeňáci. Vzhledem k situaci jsme opustili sklepní zkušebnu v metropoli a našli si krásnou místnost v Plzni, která má dokonce i okna!

II.
Příprava nové desky zdárně pokračuje. Část skladeb už máme nacvičených, další připravujeme. Celkem by se na novém CD mělo objevit sedm až osm songů o celkové délce kolem padesáti minut. Ve srovnání s naším full-length debutem "Cupio Dissolvi" (2011) bude o něco pomalejší, o to více na ní ale bude emocí.
Osobně jsme z nových písní nadšení (jak by taky ne, když jsme si je složili :) a nemůžeme se dočkat, co na to řeknete vy. Zvědavci ale musejí mít ještě chvíli trpělivost: pokračování "Cupio..." nahrajeme v březnu 2014 ve studiu Hellsound Honzy Kapáka (AVENGER, PANYCHIDA, MORRIOR, MISTROVO KLADIVO) a pak jej nabídneme doomovým labelům k vydání. Uvidíme, kdy se kdo chytne a za jakých podmínek.

III.
Z výše uvedených důvodů plánujeme maloevropské turné k nové desce na příští podzim - a chystáme jej se zajímavými doomovými jmény ze zahraničí, tak se těšte :). Už nyní v prosinci si ale můžete poslechnout část nových songů naživo, a to 6. a 7. prosince v Plzni a Praze a 21. a 22. prosince v Brně a Ostravě.
Pódium s námi bude sdílet lahůdková post-black/depressive rock brněnská horda HEIDEN, v české části turné uvidíte i doomaře LLYR, zatímco na Moravě atmosférické deathmetalisty MORGUE SON.

IV.
Nejsme jako někteří politici a co slíbíme, dodržíme :) : z prodeje 150 CD "Cupio...", které jsme dostali od Pařátu, jsme 10 procent z ceny darovali organizaci Svoboda zvířat bojující za práva těch, kdo sami žádný hlas nemají, tj. 1 500 Kč. Peníze byly zaslány už na začátku letošního roku.

V.
Smutná zpráva na závěr: jak víte, v září nás opustil otec českého doomu, skladatel, textař a kytarista DISSOLVING OF PRODIGY René Fusaty Krystyn. Kromě skvělého hudebníka - z odkazu DOP dodnes čerpají jak tuzemské (včetně nás), tak zahraniční doomové kapely - tento svět přišel také o výborného člověka.
Nikdy také nezapomeneme, že nás Reňa (spolu s Valdou a dalšími DOPáky) už od samého začátku podporoval a svými zkušenými radami usměrňoval. Díky za všechno kamaráde!

Díky za váš čas a uvidíme se na koncertech!

EM live 2013:
6. prosince Plzeň Papírna
7. prosince Praha HooDoo
21. prosince Brno Boro
22. prosince Ostrava Barrák

Kontakty:
info@etmoriemur.com

[tisková zpráva kapely]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama