KoRn - The Paradigm Shift

14. října 2013 v 22:00 | nK_! |  Recenze
Američtí KoRn mají za sebou poměrně bohatou kariéru, již korunuje celkem jedenáct desek, které kapela dokázala za dvacet let své existence úspěšně vyprodukovat. Velcí KoRn, kterým se povedlo výborně nastartovanou kariéru totálně pohřbít pod brak několika minulých alb. Světoznámí KoRn, kteří jsou schopni vyprodávat sportovní haly, ale posledních cirka deset let nevydali v podstatě nic pořádného. Zakladatelé celé jedné odnože moderního pojetí metalu přicházejí po dvou letech s novinkou nesoucí název "The Paradigm Shift" a dopředu předesílám, že se nejedná zase o tak brutální provar, jak možná leckdo po zveřejnění singlu "Never Never" předpokládal. Už bylo taky na čase.

Studiová tvorba KoRn byla na vrcholu někdy před deseti lety v období vydání kultovní fošny "Take a Look in the Mirror". Na onu desku vzpomínám s nostalgií a musím konstatovat, že od té doby mě KoRn kvalitativně obcházeli výjimečně dlouhou oklikou. Konkrétně poslední dva železné hřeby do dubové rakve - "Korn III: Remember Who You Are" (jež slibovalo hodinky s vodotryskem a nakonec neuvěřitelně propadlo díky hromadě usopleného hnoje, kterou na sobě přineslo) a experimentální dubstepová "The Path of Totality" (kterou snad ani nebudu komentovat) - se rovnaly poměrně rozměrné tvůrčí tragédii a od aktuální "The Paradigm Shift" po nich snad nikdo už doopravdy nic neočekával.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hellhammer Hellhammer | 15. října 2013 v 11:58

Celkem souhlas.Myslím,že Paradigm Shift je takový dobře zahraný kompromis mezi fanoušky staré a nové tvorby kapely..

Svoje si tam najde staromilec(Prey For Me,Love-Meth,Mass Hysteria), i ten komu se zamlouvají Korni v moderní podobě(Never Never,Spike In My Veins..).

Je to dobře zahrané,má to energii,má to i docela nápad,ale myslím,si,že návrat Heada je šance,kterou už kapela mít nebude a měla ji využít trochu lépe.

Head do kapely sice zapadl,jako by nikdy neodešel,ale kdyby deska směřovala víc do old schoolu,myslím,že by se na KoRny nikdo nezlobil a neobviňoval je ze zpátečnictví..

Kdyby se Head vrátil už na desce KoRn III z roku 2010,která byla čistý old school,tak by to dopadlo myslím trochu lépe.

Tady je "faktor Head", tak trochu rozmělněn a material má i hluchá místa..

Nejsem zklamán,je to dobrá deska ale zároveň jsem čekal víc..
7/10

Jak hodnotím desky KoRn:
KoRn: 9,5/10
Life is Peachy: 8,5/10
Follow The Leader: 8/10
Issues: 10/10
Untouchables: 7,5/10
TALITM: 6,5/10
SYOTOS: 5/10
Untitled: 7/10
KoRn III :7,5/10
Path of Totality : 3/10
Paradigm Shift : 7/10

PS:Kromě toho dubstepu,mě KoRni ničím nikdy extra nenaštvali,ale ten slušný nadprůměr co plodí v posledních 10ti letech(viz body),je trochu k zamyšlení,jestli to může ještě tahle kapela někam posunout.

Protože někdy není nic horšího,než jen slušný nadprůměr....To už ale možná moc filozofuju :-D  :-D  :-D  :-D

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 15. října 2013 v 19:52

Take a Look in the Mirror jen 6,5? :)

Jinak mně se ten dubstep docela líbil... oproti dvěma předchozím deskám, který byly hodně slabý, se konečně přestali plácat odnikud nikam, ta spolupráce s umělcema z elektronický scény je docela nakopla (což je ostatně vidět i z toho, že to původně mělo bejt jen EP a nakonec se tak rozjeli, že byla full-length deska).

Třeba SYOTOS mi taky přijde v klidu, nevím, co proti němu všichni mají :D Nejsou tam sice vyložený hitovky (snad až na Coming Undone), ale jako celek to docela funguje. Není to žádnej zázrak, ale docela příjemný album, rozhodně je mi sympatičtější než Untitled a Korn III, což jsou pro mě jejich nejslabší alba. Ale je pravda, že by tý nahrávce dost slušelo menší prostříhání o pár nezáživnejch písniček...

3 hancock hancock | E-mail | 15. října 2013 v 22:10

Welcome again here, Korn, etc...bla, bla...  
Fajn, ale...
Headova partička Love And Death vyprodukovala gitarovejší a tvrdší album, a to mne osobne konvenuje viac.
Takže, keď bude vpravo nový Korn s Headom a vľavo Head s L&D, ak si budem chcieť niečo pustiť, siahnem vľavo ;-)

4 Hellhammer Hellhammer | 16. října 2013 v 0:09

to monsterfuck:Take a Look.. ,se mi strašně rychle oposlouchalo,po prvním poslechu bylo minimálně za 8/10 a dneska si pořádně vybavím jen Right Now,Did My Time a Counting on Me :(
Takový po čase nic neříkající..

Korn III je hudebně taky tak za 6,5,ale mě se hodně líbí ta myšlenka toho alba ,kapela říkala,že prostě naprasí 10-12 songů,analogově,žádný velký umění,jen si chtějí vzpomenout na to co byli a u mě  se jim to povedlo a dostáli maximálně slibům....
Bylo to jednoduchý,analogový,skvělej hysterickej projev Jonathana,je mi to sympatický,proto tolik bodů..:)

SYTOS mě neba,je to takový plochý a nevýrazný, když experimentální,já tu elektroniku můžu třeba u The Kovenant,Samael,nebo Fear Factory,ke KoRnům mi nikdy moc neseděla..

Path of Totality mě zvedla totálně ze židle v tom negativním,nesnáším když nějaká kapela,která pochází s úplně jinýho žánru,začne dělat něco,co je zrovna trendy tem půlrok..

Jonathan je v soukromí blázen do elektra to se ví,ale tahat to takhle do Korn,to jim nezapomenu!!:-D :-D

Dneska už je celej dubstep na masivním ústupu,je to krásně vidět a uvolní místo zas jiný tucárně,byla to jen klasická trendy roční srágora,fakt nevím proč se toho tak chytli tehdy :-D

Jinak novinka ,jak jsem napsal,je dobrá,ale snaží se uspokojit přiliš mnoho druhů posluchačů,je to takový trochu schizofrenní album.. :-D  :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama