Říjen 2013

Illnath končí

12. října 2013 v 15:39 | Kaňour |  Music News
Dánská melodic black metalová skupina Illnath po vydání letošní desky "4 Shades of Me" ukončila činnost. Peter "Pete" Falk, lídr kapely, oznámil, že již nemá zájem o extrémní melodický metal a další členové nechtěli dále pokračovat bez Falka, jakožto zakládajícího člena, který se vyjádřil takto:

"Zažil jsem toho od roku 1997 [od založení v tomto roce až do roku 2000 uskupení hrálo pod jménem Flagellation - pozn. redakce], kdy Illnath hráli první písničky, hrozně moc. Jako jediný zakládající člen jsem měl v kapelu vždy silnou víru. Ničemu se nepodařilo zastínit vůli a energii posouvat se dopředu a bojovat za různé věci. Je mi teď 37 let a získal jsem odlišnější pohled na věc. V posledních letech se moje osobní hudební preference posunuly odlišným směrem od melodického extrémního metalu a cítil jsem, že právě nyní je čas na změnu. Nelituji času stráveného s Illnath a zažil jsem s kapelou mnoho skvělých zkušeností, ale mé srdce již nežije a nedýchá pro tuto skupinu. (...)

Budu i nadále pracovat na mém sólovém projektu Leadfreak a Marika [Hyldmar - zpěvačka] ve své black metalové skupině Machiavellian. Všichni doufáme, že vás uvidíme skrze jiné hudební projekty, a v neposlední řadě bychom rádi poděkovali všem za roky podpory a obětavosti vůči skupině, byli jste celou dobu naší oporou. Upřímně děkujeme."

Dánové za sebou zanechali čtyři dlouhohrající počiny, z nichž poslední, již zmíněná "4 Shades of Me", vyšla u Pitch Black Records 12. března 2013.

Timo Tolkki chystá druhý díl své metalové opery Avalon

12. října 2013 v 13:01 | Monsterfuck |  Music News
V květnu letošního roku vydal finský kytarista Timo Tolkki (ex-Stratovarius, ex-Revolution Renaissance, ex-Symfonia) v rámci svého nového projektu Timo Tolkki's Avalon metalovou operu s názvem "The Land of New Hope". Nyní ohlásil, že začal pracovat na jejím druhém díle. Počin by měl vyjít někdy v průběhu příštího roku pod značkou Frontiers Records. Desetiminutové video, které se novinky týká, si můžete pustit na konci článku.

I na druhém albu Timo Tolkki's Avalon se bude podílet množství známých hostů, kteří budou postupně odhalováni. Zatím je ovšem potvrzeno pouze jedno jméno - zpěvačka Simone Simmons z holandské kapely Epica.

"The Land of New Hope" vyšlo 17. května letošního roku u italských Frontiers Records jako standardní CD a limitovaný CD+DVD digipack. Jako hosté se na nahrávce mimo jiné podíleli Elize Ryd (Amaranthe), Tony Kakko (Sonata Arctica), Sharon den Adel (Within Temptation), Rob Rock, Russell Allen (Symphony X) nebo Michael Kiske (Unisonic, ex-Helloween). Nahrávce se co do umístění v prodejních žebříčcích dařilo nejvíce v domácím Finsku, kde po svém vydání obsadila sedmou pozici.

Timo Tolkki byl od roku 1985 členem power metalové skupiny Stratovarius, kde byl hlavním skladatelem, nicméně v roce 2008 její řady opustil. Od té doby zkoušel rozjet několik nových projektů jako Revolution Renaissance, Symfonia, Project Strato, další sólové album a nakonec také Timo Tolkki's Avalon. Od svého odchodu od Stratovarius pod různými názvy natočil již šest dlouhohrajících alb a několik dalších neřadových počinů.


Sorronia - Words of Silence

11. října 2013 v 23:00 | Ježura |  Recenze
Symfonický metal má doby svého největšího boomu asi už nenávratně za sebou a v poslední době to dokonce vypadá, že už ani tak houfně nevznikají nejrůznější nové žánrové kapely, které sice nepřinášejí zhola nic nového, nicméně se i tak snaží s větším či menším úspěchem ukousnout svůj kus z koláče popularity. Ať už ale moje pozorování odráží realitu či nikoli, sem tam se nějaké to nové jméno objeví a maďarská kapela Sorronia je toho takřka ukázkovým příkladem. Muzikanti jsou to mladí, soudě podle formálních náležitostí jejich debutu "Words of Silence" to myslí docela vážně, takže je na místě vynést rozsudek nad materiálem, se kterým se snaží zaujmout.

Asi to není úplně košer způsob, jak začínat vlastní recenzi, ale nic lepšího mě nenapadá, takže... pokud jste už někdy slyšeli nějaký female-fronted symfonický metal klasického střihu, tak vás Sorronia nepřekvapí vůbec ničím. Je to zkrátka miliontá první variace na nespočetněkrát slyšené postupy a záleží jen a pouze na posluchači respektive na jeho vkusu a toleranci, jak se k tomu postaví. Album "Words of Silence" je vážně jedno velké žánrové klišé. Nepřináší zhola nic nového a místy je docela slyšet, u jakých zavedenějších kapel se Sorronia inspirovali. Jednou vykoukne pasáž, kterou jako by napsal Mark Jansen (ovšem po hodně vydatné pařbě a navíc z donucení), jindy je tu zase melodika nápadně podobná pozdějším Within Temtation... Jenže věřte nebo ne, ona to přeci jen není bohapustá vykrádačka, a i když je místy zdroj inspirace dost zřejmý, album zdaleka nezní jako slepenec několika cizích desek. Nechci tvrdit, že Sorronia disponují těžko zaměnitelným skladatelským jazykem, protože tak to skutečně není a hudba je to navýsost ordinérní, nicméně jistý zárodek něčeho, co by se dalo označit za autorský rukopis, by se tu přeci jen našel. Skrývá se v celkem konzistentní instrumentální práci, která je hlavním důvodem, proč "Words of Silence" rovnou nesestřelit. I přes minimum invence je totiž jasně znát, že muzikantům zručnost rozhodně nechybí a dokonce od svých vzorů pochytili způsob, jak napsat skladby, které netlučou do uší a mají jistou, byť nikterak závratnou úroveň. Potěšující je rozhodně skutečnost, že si album svou nepříliš oslnivou, ale pořád jakž takž dostatečnou skladatelskou úroveň drží po celou dobu a navíc se musí nechat, že pánové občas dokonce potěší ucho nějakým celkem pěkným obratem. Nad instrumentální stránkou věci tedy můžeme celkem bez výčitek přimhouřit oko. Že to nepřináší zhola nic nového v tomto případě totiž ještě neznamená, že je to úplně špatné.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records / Bakerteam Records]

Septicflesh nahrávají nové album

11. října 2013 v 20:44 | Monsterfuck |  Music News
Řečtí symfoničtí death metalisté Septicflesh oznámili, že se pustili do natáčení své další dlouhohrající desky. Ta by měla vyjít někdy začátkem příštího roku a mělo by se na ní objevit celkem deset skladeb. Kapela se nachází v Devasoundz Studios v Athénách. Na nahrávce se opět objeví také Pražská filharmonie, s níž Septicflesh spolupracovali už v minulosti, rovněž ale bude přítomen i klasický a dětský sbor. Na dosud nepojmenované desce budou Septicflesh spolupracovat i s producentem Loganem Maderem (bývalý člen Machine Head a Soulfly, jako producent např. Fear Factory, DevilDriver, Gojira, Cavalera Conspiracy).

Mimoto aktuálně v táboře Septicflesh probíhají u Season of Mist vydání nových edic starších desek skupiny z 90. let. Debut "Mystic Places of Dawn", jenž se původně objevil v roce 1994, vyšel v lednu letošního roku, druhé album "Εσοπτρον" (1995) se v nové verzi objevilo v červnu a třetí dlouhohrající počin "Ophidian Wheel" z roku 1997 vyjde 25. října. Všechny tři vyšly na digipack CD a několika barevných LP provedeních a s novými obálkami.

Panychida: první informace o novince

11. října 2013 v 17:15 | Monsterfuck |  Music News
Pagan black metalová skupina Panychida z Plzně vypustila první detaily o svém třetím řadovém albu, konkrétně jeho název a tracklist. Nahrávka se tedy bude jmenovat "Grief for an Idol" a zmiňovaný tracklist pak samozřejmě najdete na konci článku. Další záležitosti jako ukázky, obálka (na té se právě pracuje) nebo datum vydání prozatím nejsou k dispozici, ale kapela vzkazuje následující: "Z odvedené práce máme do těchto momentů jen ty nejlepší pocity."

Panychidu v relativně nedávné době opustil dosavadní bubeník Honza Richter (Deathstar). Na "Grief for an Idol" skupině vypomůže Honza Kapák (Avenger, Master's Hammer, ex-Maniac Butcher), jehož Hellsound Studio bylo zvoleno i jako místo nahrávání novinky. Fotky z natáčení si můžete prohlédnout na Facebooku kapely. Krátké video ze studia je pak na YouTube.

Minulá deska Panychidy se jmenovala "Měsíc, les, bílý sníh ~ Moon, Forest, Blinding Snow" a vyšla 20. října 2010 u Folter Records. Posledním vydaným počinem je pak EP "Woodland Journey", jež se v prosinci 2011 objevilo jako příloha magazínu Pařát. Minialbum obsahovalo tři nové skladby, několik přetočených, dva songy z "Měsíc, les, bílý sníh ~ Moon, Forest, Blinding Snow" a také dvě předělávky ("Posedlá" od Törr a "Black Wings of Death" od Running Wild - druhá zmiňovaná byla také součásti předchozí řadové desky) a dva živé záznamy. Jako hosté se na "Woodland Journey" mj. objevili Hoest (Taake), Míra Horejsek (Asgard) nebo Dan "Šakal" Švarc (ex-Törr).

Tracklist "Grief for an Idol":
01. Dance of the Fiery Stars
02. Don't Tell Lies to Children
03. Perchta
04. Krasatina (Grief for the Idol)
05. Wayfarer's Awakening
06. Two Untouched Moments
07. Love Bombing
08. The Great Dance of Dionysus
09. Minnestund
10. Doomsayer
11. O veliji vęzě

Info o živáku Black Sabbath

11. října 2013 v 12:23 | Kaňour |  Music News
Heavy metalová legenda Black Sabbath odkryla detaily o plánovaném koncertním DVD "Live... Gathered in Their Masses". Záznam z dvojice vystoupení v australském Melbourne vyjde u Vertigo/Republic 26. listopadu. Níže si můžete prohlédnout již druhý trailer, ten první je k dispozici v naší starší novince zde. Podívat se také můžete na tracklist, který obsahuje jak staré klasiky, tak i novější písně z letošní desky "13".

Záznamy budou k dispozici v různých verzích.
- DVD samostatně
- Blu-ray samostatně
- Blu-ray+CD záznam v Blu-ray obalu
- DVD/CD v klasickém DVD obalu
- Deluxe box, který bude záznam obsahovat na Blu-ray s extra bonusy, dvě DVD, CD, plakát, podepsaný setlist, foto-booklet, trsátka a oficiální vstupenku

Blu-ray a DVD tracklist "Live... Gathered in Their Masses":
01. War Pigs
02. Into the Void
03. Loner
04. Snowblind
05. Black Sabbath
06. Behind the Wall of Sleep
07. N.I.B.
08. Methademic
09. Fairies Wear Boots
10. Symptom of the Universe
11. Iron Man
12. End of the Beginning
13. Children of the Grave
14. God Is Dead?
15. Sabbath Bloody Sabbath [Intro] / Paranoid

CD tracklist "Live... Gathered in Their Masses":
01. War Pigs
02. Loner
03. Black Sabbath
04. Methademic
05. N.I.B.
06. Iron Man
07. End of the Beginning
08. Fairies Wear Boots
09. God Is Dead?
10. Sabbath Bloody Sabbath [Intro] / Paranoid


Klipy od Monster Magnet, Queensrÿche a Saltatio Mortis

10. října 2013 v 23:48 | Monsterfuck |  Music News
>>> Legendární stoner metalisté Monster Magnet vydají 15. října svou novinku "Last Patrol", která bude navazovat na nahrávku "Mastermind" z roku 2010. Kapela pověsila desku v celé její délce online k volnému poslechu, který můžete provést na této adrese, a také vypustila videoklip k songu "Mindless Ones":


>>> Další videoklip pochází z dílny Queensrÿche - tedy té verze kapely, v níž zpívá Todd la Torre. Formace letos v červnu vydala bezejmennou nahrávku a právě z ní pochází i písnička "Redemption", jejíž obrazový doprovod si můžete pustit níže.

Mimoto Queensrÿche nedávno v Los Angeles společně s režisérem Danielem Andersem Gomezem Bagbym natočili krátký film, v němž zazní skladby "Spore", "Midnight Lullaby", "A World Without" a "X2" (všechny ze zmiňované letošní novinky). Snímek se bude jmenovat "Queensrÿche: Ad Lucem".


>>> Poslední video této novinky zveřejnila německá skupina Saltatio Mortis. Písnička "Früher war alles besser" se objevila letošním albu "Das schwarze Einmaleins", které vyšlo v polovině srpna pod hlavičkou Napalm Records.


Cult of Erinyes - Blessed Extinction

10. října 2013 v 21:27 | Monsterfuck |  Recenze
Cult of Erinyes se z belgického podzemí vynořili v roce 2009 a o rok později vydali svůj první počin v podobě EP "Golgotha". Uběhl další rok a Cult of Erinyes vydali první dlouhohrající deskou s názvem "A Place to Call My Unknown", s níž asi nejeden z hledačů undergroundových lahůdek mezi vámi tuto kapelu objevil. Belgičané tehdy sice nepřišli s nahrávkou nějak převratnou, fantastickou nebo dech beroucí, přesto nabídli velmi slušný materiál, který nějaký ohlas zcela jistě získal, a i přes jisté dílčí neduhy bylo znát, že Cult of Erinyes s největší pravděpodobností neřekli své poslední slovo a že by do budoucna mohli vyrůst ve velmi zajímavou formaci. To si zřejmě mysleli i na vedení labelu Code666, tudíž belgické black metalisty vzali pod svá křídla pro vydání druhého opusu. A dnes si - asi vcelku nepřekvapivě - povíme, jak ono budoucno v podobě alba "Blessed Extinction", jež vychází 22. října, dopadlo...

Začneme trochu netradičně obálkou, která je dozajista zajímavá, ale pořád se nemohu rozhodnout, jestli se mi vlastně líbí, nebo ne. Nicméně obaly "A Place to Call My Unknown" a "Golgotha" mě oslovily o něco více a pochybnosti u nich nemám. Ať je ale přebal jaký chce, hlavní roli - byť alespoň z mého pohledu jsou tyto "doprovodné" složky typu grafika stále nedílnou součástí celku, v tomto ohledu jsem prostě staromilec - přece jen hraje hudební náplň. A můžeme předeslat, že v této kategorii je skóre přesně opačné a "Blessed Extinction" oba své předchůdce vcelku hravě překonává…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Aural Music / Code666]

Caliban chystají další album

10. října 2013 v 20:05 | Monsterfuck |  Music News
Němci Caliban pojmenovali svou chystanou novinku "Ghost Empire" - ta bude už devátým řadovým počinem skupiny. Album by mělo vyjít 27. ledna 2014 pod hlavičkou Century Media Records.

Produkci si na sebe opět vezme kytarista Marc Görtz ve spolupráci s Bennym Richterem. Ve stejném producentském tandemu vznikla už minulá deska "I Am Nemesis" z roku 2012. Druhý jmenovaný pak ještě sám produkoval předchozí počiny "Say Hello to Tragedy" (2009) a "The Awakening" (2007).

"S nahráváním jsme skoro hotovi a zrovna teď všechny songy dolaďujeme," říká kytarista Marc Görtz. "Tento týden jsme dokončili natáčení vokálů a přidáváme finální kytary. S výsledkem nemůžeme být spokojenější! Nový materiál pokračuje ve stejném směru, jaký jsme nabrali na 'I Am Nemesis', ale důslednějším a intenzivnějším způsobem, přidáváme také nějaké nové vlivy. Tlak po úspěchu 'I Am Nemesis' byl pěkně velký, ale my jsme ve skutečnosti kapela, která nejlépe pracuje pod tlakem. Pracujeme tedy velmi tvrdě, abychom přišli s ještě lepším albem."

Jak již bylo zmíněno, minulá dlouhohrající nahrávka se jmenovala "I Am Nemesis" a vyšla v únoru loňského roku u Century Media jako CD, 2CD digipack, 2CD box a LP+CD. Vinyl je k mání v černé, bílé a zelené barvě. Jako hosté se na počinu objevili Marcus Bischoff (Heaven Shall Burn) a Mitch Lucker (ex-Suicide Silence).

Nightwish rozšiřují sestavu

10. října 2013 v 16:36 | Monsterfuck |  Music News
Nightwish sice měli původně v plánu oznámit jméno své nové stále zpěvačky až příští rok, ale nakonec se rozhodli odhalit podobu své nové frontwoman už nyní - podle očekávání se jí stala Floor Jansen (ReVamp, ex-After Forever), která u Nightwish plnila poslední rok úlohu koncertního záskoku potom, co kapelu opustila tehdejší vokalistka Anette Olzon.

Nightwish ovšem do svých řad nepřijali jen novou zpěvačku, ale rovnou rozšířili sestavu o dalšího hudebníka - stálým členem kapely se oficiálně stal rovněž Troy Donockley, jenž obstarává dudy píšťaly a další vokál. Troy u Nightwish poprvé hostoval už na albu "Dark Passion Play" v roce 2007, kde přispěl do tří skladeb, a dále se podílel i na následujících počinech "Imaginaerum" a "Imaginaerum - The Score" a také na několika neřadových nahrávkách. Od roku 2008 také s Nightwish vystupoval i živě jako host.

Nightwish vzkázali: "Původně jsme chtěli počkat až do roku 2014, než učiníme rozhodnutí o budoucnosti sestavy kapely, ale poslední rok jasně ukázal, že Floor a Troy jsou perfektně zapadající dílky do naší skládanky; jsme opravdu pyšní na pouto, které mezi námi vyrostlo."

Nightwish aktuálně chystají vydání DVD s názvem "Showtime, Storytime", které se na trhu objeví 29. listopadu. Další informace o něm najdete ve starší novince.

Pohyblivé obrázky od Sahg a The Devil Wears Prada

10. října 2013 v 13:33 | Ježura |  Music News
>>> Jak už zde proběhlo, norští Sahg chystají vydání své nové řadovky. Blížší info najdete v samostatné novince, ale jen pro připomenutí - deska se bude jmenovat "Delusions of Grandeur" a vyjde 25. října u Indie Recordings. Na její podporu nyní Sahg zveřejnili klip ke skladbě "Slip of the Edge of the Universe".


>>> Nový klip mají i Američané The Devil Wears Prada. Vybrali pro něj skladbu "First Sight" z aktuální desky "8:18" natáčení dostal na starosti nezávislý filmař Maria Juranić, na jehož adresu nešetří chválou zpěvák Mike Hranica: "I když byly naše požadavky na provedení klipu k 'First Sight' trochu vágní, s tím, s čím byl Maria schopen přijít, nemohu být spokojenější."


Primal Fear pojmenovali svou příští desku

10. října 2013 v 11:34 | Monsterfuck |  Music News
Speed / power metalisté Primal Fear z Německa se nechali slyšet, že jejich desátá velká deska ponese název "Delivering the Black". Předběžné datum jejího vydání je labelem Frontiers Records aktuálně stanoveno na leden 2014.

Produkce se ujal baskytarista Mat Sinner, k ruce mu byl zvukař Achim Köhler (Edguy, Masterplan, Brainstrom), o mix se pak postará Jacob Hansen (Volbeat, Destruction, Pretty Maids). Jako host se na "Delivering the Black" představí zpěvačka Liv Kristine (Leaves' Eyes, ex-Theatre of Tragedy) v písničce "Born with a Broken Heart".

Na "Delivering the Black" by se mělo nacházet 12 písní, mezi nimiž - jak prohlásila samotná kapela - by měly být "dvě epické skladby, jedna kytarová balada a devět drtivých metalových songů se všemi poznávacími znameními, které od Primal Fear znáte a chcete slyšet".

Minulý počin se jmenoval "Unbreakable" a vyšel v lednu 2012 pod značkou Frontiers Records, mimo jiné i jako limitovaný digipack s bonusovou skladbou. Po světě dále běhají i licenční vydání pro Japonsko nebo Argentinu.

Anneke van Giersbergen - Drive

9. října 2013 v 21:47 | Ježura |  Recenze
Jméno Anneke van Giersbergen asi není třeba návštěvníkům naší skromné stránky nijak zvlášť představovat. Loni v únoru se tu objevila recenze její předchozí sólové desky "Everything Is Changing", letos zjara zase report z koncertu, kde dělala doprovod Pain of Salvation a Árstíðir, zmínka o ní tuším padla i v recenzi loňského alba jejích dříve domovských The Gathering... A stejně jako je zbytečné představovat samotnou Anneke, nemá valného smyslu ani opakovat, že jde o jednu z mých vůbec nejoblíbenějších zpěvaček a že ji chovám ve velké oblibě i úctě. Proto jsem novinku "Drive" vyhlížel s rozhodně větším očekáváním než kdejakou jinou desku a byl náramně zvědavý, jakým směrem se tentokrát výraz hudby Anneke ubere. Ten se totiž v posledních letech měnil stejně často, jako jeho autorka střídala účesy, takže jedinou jistotou bylo, že není jisté vůbec nic.

Materiál, jaký Anneke se svou doprovodnou kapelou zvěčnila na albu "Drive", je proti všem minulým deskám podle očekávání opravdu odlišný. Tentokrát se totiž jedná o nahrávku znatelně přímočařejší, svižnější a údernější, v kontextu toho, co Anneke stihla za svou sólovou kariéru vydat, zkrátka nejvíce rockovou. Ten rockový sound praští do ucha okamžitě a je jedním ze stěžejních prvků celé desky. Hodně prostoru zde dostaly bicí, které jsou valnou měrou zodpovědné za to, jaký má album odpich, a ačkoli se občas může zdát, že je zbytek nástrojů maličko (ale opravdu úplně minimálně) v pozadí, celé dohromady to zní vážně dobře, je to vyvážené a navíc mám vůbec poprvé dojem, že Anneke dala dohromady album, které zní tak nějak plně. Za produkci tedy rozhodně jednička s hvězdičkou - jak z obecného hlediska, tak vzhledem k hudebnímu obsahu desky.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


RAMCHAT v studiu!

9. října 2013 v 20:11 | Monsterfuck |  Music News
RAMCHAT v studiu!

Po odchode z Lunatic Gods zalozil gitarista Hirax svoju novu metalovu kapelu RAMCHAT, ktora po piatich mesiacoch skusania vstupila do martinskeho studia Kobka. Ciel je jednoznacny - nahrat svoje prve tri autorske piesne. K chystanym piesnam, ktore by mali uzriet svetlo sveta koncom oktobra, sa Hirax vyjadril: Muziku neviem zadefinovat, nevedia to pomenovat ani moji novi spoluhraci, ale Lecov spev tomu urcite nasadi korunku death metalu napriek tomu, ze riffy su vysostne black metalovo ponure, mysticke a silne atmosfericke. Vraj z toho pachne Behemoth, Opeth a Emperor... Textovo to bude jednoznacne poklona nasim pravym slovanskym Bohom, navrat k pohanskym tradiciam, navrat ku korenom. A nazvy skladieb? Zatial su len pracovne, ale je mozne, ze sa uz nezmenia: Udolie sialenstva, Mor ho! a Posledny Pohan bude vzdy prvym Pohanom. Nazov chystaneho mini CD zatial nemame, - vyjadril sa gitarista Hirax.


Koncerty RAMCHAT na rok 2013:
18. 10., 19:09, Rockpub, Martin: RAMCHAT, Vendeta, Beyond Flesh a Eufory.

19. 10., Banská Bystrica, TIrish, "Manifest of Brutality 4.": RAMCHAT, CRUADALACH, RETURN TO INNOCENCE, MIDNIGHT SCREAM, PEORTH.

16. 11., Nové Mesto nad Váhom: RAMCHAT, Depresy, Mysterious Eclipse...

30. 11., Zakamenné, Kultúrny dom: Helenine oči, RAMCHAT, Beyond Flesh...

23. 12., Martin, Rockpub, Vianocna kokotina: RAMCHAT, Beyond Flesh...

[tisková zpráva kapely]

Novinka Brainstorm vyjde v březnu

9. října 2013 v 18:13 | Monsterfuck |  Music News
Germánští power metalisté Brainstorm oznámili, že se začíná schylovat k vydání jejich desáté dlouhohrající desky, která se bude jmenovat "Firesoul". Kapela vydala následující zprávu: "Takže, konečně můžeme s hrdostí oznámit, že naše zbrusu nové desáté studiové album 'Firesoul' vyjde v březnu 2014.

V pondělí 7. října začneme s nahráváním tohohle shitu. Společně s Achimem Köhlerem [Edguy, Masterplan, Primal Fear - pozn. redakce], který už produkoval naše desky 'Soul Temptation' [2003] a 'Liquid Monster' [2005], nastoupíme do slavných House of Music Studios. Je to návrat na jedno úžasné místo, kde nahrajeme náš možná ten prozatím nejlepší počin. V pondělí začne Dieter Bernert natáčet bicí a od tohoto dne vás budeme zásobovat nejnovějšími informacemi, fotkami a studio reporty přímo ze studia."

Poslední album Brainstorm se jmenovalo "On the Spur of the Moment" a vyšlo v září 2011 u AFM Records, mimo jiné i jako limitovaný digipack se dvěma bonusovými skladbami.

Duo klipů od Apocalyptica a Periphery

9. října 2013 v 15:09 | Ježura |  Music News
>>> Finští cellisté Apocalyptica vydali videoklip ke skladbě "Ludwig Wonderland". Ta se objeví na chystaném živáku "Wagner Reloaded - Live in Leipzig", které vyjde 19. listopadu u labelu BMG. Bližší info o něm najdete ve starší novince. "Ludwig Wonderland" je první ze série tří videoklipů, které budou zveřejněny ještě před vydáním "Wagner Reloaded - Live in Leipzig".


>>> S novým klipem se hlásí také američtí progresivci Periphery. Při příležitosti ukončení letní americké Summer Slaughter Tour vydávají klip ke skladbě "Ragnarok", která pochází z jejich loňské řadovky "Periphery II: This Time It's Personal"; video se natáčelo na řečeném turné. Vydání třetího alba "Juggernaut" Periphery předběžně ohlásili na letošní prosinec.


TROGLODYT, ČERNÁ MUTACE - České Budějovice, mc Fabrika (12. října 2013)

9. října 2013 v 11:00 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
TROGLODYT, ČERNÁ MUTACE - České Budějovice, mc Fabrika (12. října 2013)

Citová záležitost zpěvačky a skladatelky - Jaroslavy Mii Habichové, kytaristy Larse Burtona a bubeníka Martina Smolpachola Smolíka. Tak sama sebe popisuje kapela ČERNÁ MUTACE z Českých Budějovic, která v sobotu 12. října vystoupí v českobudějovickém Music clubu Fabrika.

" Jejich hudba v sobě nese silné emoce a při jejím poslechu je snadné zavřít oči a sžít se s touhami obou muzikantů. Altový hlas zpěvačky se mění podle nálady jednotlivých songů, jednou je tichý, jindy melodií zvonící, jindy plačtivý, šeptající nebo křičící, smířený či do nebes volající," praví se na Bandzone profilu ČERNÉ MUTACE.

Pokud chcete slyšet muziku, která vás zahřeje u srdce, tito Jihočeši vás jistě potěší! Na webu www.cernamutace.com si můžete poslechnout jak skladby z alba Behind the Door, tak i nejrůznější demáče či singly.

V sobotu s ČERNOU MUTACÍ ve Fabrice vystoupí rocková kapela TROGLODYT. Celá akce vypukne ve 21 hodin!!!

ODKAZY:

ČERNÁ MUTACE - www.cernamutace.com


[tisková zpráva]

JERUSALEM, DRUNK TANK - České Budějovice, mc Fabrika (11. října 2013)

9. října 2013 v 7:44 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
JERUSALEM, DRUNK TANK - České Budějovice, mc Fabrika (11. října 2013)

Na domácí půdě se 11. října představí českobudějovická gothic kapela JERUSALEM. Od 21 hodin zahraje v Music clubu Fabrika. Společnost jim budou dělat rockoví DRUNK TANK.

JERUSALEM na tuzemské scéně působí už více než 20 let. Jedním ze zásadních okamžiků jejich kariéry bylo vydání debutového alba V kruhu u firmy Monitor. Následovalo v letech 1993 až 1995 cestování po celé republice i Slovensku, a to jak na samostatných akcích, tak v předprogramu tehdy nesmírně populárních kapel Oceán či Shalom. I když byla kapela na vrcholu, na další desku si fanoušci museli počkat takřka dvacet let. Roku 2011 kapela vydala nahrávku s názvem Tajná zahrada. JERUSALEM se stále mohou pochlubit výbornými koncerty, o čemž se můžete v pátek 11. října přesvědčit i vy.

DRUNK TANK je mladá kapela z Českých Budějovic. Vznik této rockové smečky se datuje teprve k roku 2011. Aktuální skladby najdete na www.bandzone.cz/drunktank.

Celá akce vypukne ve 21 hodin. Vstupné je pouze 70 korun.

ODKAZY:

JERUSALEM - www.jerusalem.cz
MC FABRIKA - www.mcfabrika.cz


[tisková zpráva]

Alter Bridge - Fortress

8. října 2013 v 21:34 | Kaša |  Recenze
Alter Bridge sice vznikli "pouze" jako pohrobci megaúspěšných Creed, ale velmi rychle se dokázali vymanit z jejich patetického stínu a bez problémů žijí svým vlastním životem. Nakonec to netrvalo tak dlouho, protože hned druhé album "Blackbird" s přehledem překonalo vše, co Mark Tremonti, Scott Philips a Brian Marshall doprovázeni Scottem Stappem ve své předchozí domovině dokázali. Debut "One Day Remains" byl ve své druhé půli ještě zbytečně přebaladizován, ale zmíněné "Blackbird" bylo trefou do černého. Myles Kennedy se (oproti debutu, kde nazpíval již složený materiál) stal pevnou součástí kapely a spolu s Tremontim od té doby představují velmi silné skladatelské duo, které už má svůj zaběhlý styl, jenž už není tak překvapivý (třetí album "AB III"), ale pořád se v rámci mainstreamového hard rocku jedná o prvotřídní práci, což potvrzují i se svou novinkou, která nese titul "Fortress".

"Fortress" se pro mne již daleko před vydáním stalo albem, které by mohlo nakopnout Alter Bridge zpět do hard rockovějších vod, protože poslední počin "AB III" byl sice dobrý, ačkoli na můj vkus mírně přeslazený. Mark Tremonti se kytarově vyřádil na svém debutovém sólovém počinu "All I Was", které mi bylo velice po chuti. Zhmotnil na něm svou zálibu v metalu, a přestože výsledek dopadl jako ostřejší Alter Bridge s hutnějším kytarami a horším zpěvákem, tak se jedná o album, který si rád občas pustím a dobře se bavím. To Myles Kennedy se v mezidobí spojil se Slashem na jeho druhém sólovém albu a bylo tak zajímavé sledovat pomyslný souboj mezi dvěma hlavními mozky kapely při počínání mimo své hlavní působiště, z nějž nakonec vyšel vítězně Kennedy, ale ten v tom nebyl sám, takže to není úplně relevantní srovnání. "Fortress" ve svém jádru navazuje na tradici předchozích alb kapely. Opět produkoval Michael "Elvis" Baskette, jenž už dávno ke kapele přiřadil ten správný zvuk, který dává naplno vyniknout kytarovým riffům Tremontiho, vzletnému hard rockovému vokálu Kennedyho a dvojici Phillips-Marshall, kteří své dva parťáky dle potřeby doplňují. Opět se jedná o album plné velkých rockových písní, které jsou už předem skládány pro velká publika a je to na nich znát. Melodické zpěvné linky, přímočaré kytarové riffy a kytarová sóla jako pomyslné vyvrcholení skladby jsou prostě osvědčené ingredience a pokud se to s nimi moc nepřežene, dopadne to sakra dobře.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Manes podepsali novou smlouvu

8. října 2013 v 21:03 | Monsterfuck |  Music News
Norští experimentátoři Manes ohlásili podpis nové vydavatelské smlouvy s Debemur Morti Productions pro vydání svých nadcházejících počinů. Kapela po svém nedávném obnovení činnosti chystá ne jednu, ale rovnou dvě nahrávky zároveň. Manes prohlásili následující:

"Jsme velmi nadšení z této spolupráce s Debemur Morti. Velmi. Ve světě, kde většina labelů trpí smůlou kvůli záležitostem jako digitální inovace, je jen hrstka firem, které vidí možnosti do budoucna. Debemur Morti vypadají jako jeden z nich a také se perfektně k Manes hodí, jelikož se nám zdá, že dbají na hudební i vizuální kreativitu s pečlivým zaměřením na detaily. Vždy jsme možná až trochu otravně tvrdili, že experimentování a posouvání je tím hlavním, co Manes žene, a Debemur Morti vypadají, že tohle jen podporují. (...)

Máme více či méně hotové k vydání dvě nahrávky, více informací o obou přijde, až budou připravená data a obal a další věci. Také jsme začali uvažovat o možnosti sem tam zahrát vybraná vystoupení, už jsme shromáždili tým z doby alba 'Vilosophe' [2003] k uskutečnění tohoto podniku. Pokud půjde všechno podle plánu, v ne až tak vzdálené budoucnosti bychom měli být schopni oznámit také nějaké koncerty."

Již dříve proběhla informace, že jeden ze zmiňovaných počinů by se mohl jmenovat "Be All End All", dokonce už se objevila i první ukázka nové muziky v podobě skladby "Blanket of Ashes", kterou najdete na Soundcloudu.

Manes vznikli původně v roce 1991 pod názvem Perifa. K přejmenování na Manes došlo o dva roky později. Kapela postupem času vydala celkem tři desky "Under ein Blodraud Maane" (1999), "Vilosophe" (2003) a "How the World Came to an End" (2007) a také množství neřadových počinů. Činnost Manes byla oficiálně ukončena v roce 2011, ale krátce poté dva členové - hlavní mozek Tor-Helge "Cernunnus" Skei a původní vokalista Sargatanas - zformovali nový projekt Manii, s nímž v letošním lednu vydali desku "Kollaps". Obnova činnosti samotných Manes byla ohlášena letos v květnu.

Legendy DHG, Troll, Hetroertzen a Silva Nigra exkluzivně v Praze 19.10.2013

8. října 2013 v 18:57 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
První evropské turné, první společné turné a hned čtyři apokalyptické údery černého rituálu! Díky spolupráci Arkham Productions a Aurora Infernalis Vás 19.10.2013 v pražském HooDoo čeká nezapomenutelná akce v čele s legendami avantgardního blackmetalu Dodheimsgard alias DHG! Na přelomu milénia snad nebylo blackového šílence, který by nevzýval zásadní fošny jako 666 International, Satanic Art nebo pravověrné jizvy Kronet Til Konge a Monumental Possesion. Aldrahn, Czral, Fenris, Khvost, Apollyon, to jsou jména, která tvořila styl, jména, která tvořila DHG v čele s nezmarem a chorobně kreativním velemořem Vicotnkem. Ten Vám nejenom představí svůj nový pekelný ansámbl, ale zároveň i to nejlepší z celé kariéry této kultovní smečky, a to včetně true blackových začátků až po zběsilostní veletoče 666 International!

Pamatujete, kdy započal web metal archives svou činnost? A pamatujete ty nekonečné hodiny procházení pavouků členství norských sebranek ve snaze najít ještě extrémnější, ještě tvrdší spolky? Jednou z jistot bylo jméno tlučmistra Hellhammera, jehož pracovní vytížení otevřelo celému světu perfektní kapely jako Arcturus, Antestor, The Kovenant a hlavně jejich extrémnější a brutálnější verzi Troll. Zpočátku studiový projekt chapíků z The Kovenant, který posunul elektronické samply poněkud do pozadí ve prospěch blackové tvrdosti, má svém kontě 4 alba, ve kterých kapela proplula ze symfonického extrému ne nepodobného raným Emperor k dnešnímu opět industriálnějšímu vyznění a Vy máte konečně exkluzivní možnost poslechnout si záseky z Drep de kristne a The Last Predators naživo!

Maskování černokněžníci Hetroertzen stihli o svých kvalitách přesvědčit nadšené posluchačstvo při top elitních akcích jakou jsou Nidrosian Black Mass a Prague Death Mass, přičemž na obojím působili jako jedno z nejefektivnějších vystoupení. Extrémní blackový násep, rituální proklamace, dech beroucí kostýmy a 666% atmosféra otevře bránu černým rituálům země věčného chladu. Kombinace Chilské a Švédské zimní krajiny zplodila jednu z nejslibnějších kapel současnosti a Vy všichni, kteří jste na festivalech litovali nutnosti kratších vystoupení budete v HooDoo řádně dosyceni!

Nesvaté trojici budou sekundovat zkušení harcovníci Silva Nigra, kterým neuteklo současné vzmožení se domácí blackové scény, díky čemuž si tahle rozvztekaná smečka pro Vás připravila nejenom perfektní set, ale i ukázky z nového alba, které poslouží jako další černě planoucí pochodeň osvětlující novou cestu českého blacku. Volání proroků Cult of Fire, Inferno, Sekhmet, Kultu Ofenzivy a Triumph Genus bylo vyslyšeno a další hydra se dere o místo mezi elitou, tak buďte u toho! Tenhle černý sabbat do smrti nezapomenete. Navíc je toto rituální datum soboty 19.10. 2013 hyzděno i nesvatým výročím narození Vermin von Arkham - pořadatelky koncertů Arkham a frontwoman spolků Stor a Magadan. Vše do sebe zapadá, stejně jako slunce, které po této sobotě už nikdy nevyjde!! Těšíme se na Vás!


[tisková zpráva pořadatele]

Mega úspěch - skupina Kreyson se spojila s Bon Jovi, Judas Priest a Iron Maiden!!!!!

8. října 2013 v 16:29 | Monsterfuck |  Music News
Mega úspěch - skupina Kreyson se spojila s Bon Jovi, Judas Priest a Iron Maiden!!!!!

Doslova husarský kousek se povedl legendě české rockové scény kapele Kreyson včele s Láďou Křížkem, jednak po 18ti letech vydává zbrusu nové autorské album, natočené pod producentskou taktovkou světové producentské hvězdy a kytaristy Kinga Diamonda - Andyho La Rocqua, ale hlavně se svým albem Návrat krále dostala do společnosti největších rockových hvězd světa. Po soukromém poslechu alba Kreyson se totiž rozhodl obal nového CD nakreslit fenomenální malíř Mark Wilkinson, který je autorem obalů desek Bon Jovi, Judas Priest a Iron Maiden. Podařilo se nám odhalit titulní stranu nového alba Kreyson Návrat krále, jehož exklusivní premiéra proběhne 10.10.2013 v pražském Hard Rock Café za účasti obou zmiňovaných světových hostů…"Vzhledem k tomu, že celá deska je inspirována biblí, konkrétně knihou Zjevení sv.Jana, pokusil jsem se dát tímto obalem originální hudbě Kreyson a magickému hlasu Ládi Křížka ještě další duchovní dimenzi", doplňuje věhlasný malíř Mark Wilkinson.,,Jsem přesvědčen, že tohle naše dílo má nadpřirozené schopnosti a to hlavně i díky absolutní konstelaci česko-anglicko-švédské energie", tvrdí trochu tajemně frontman Láďa Křížek. O pravdivosti těchto slov se budou moci fanoušci heavy metalu přesvědčit už brzy, kreysonovský Návrat krále je naplánován už na příští týden!!!

[tisková zpráva]

Eindhoven Metal Meeting: sestava kompletní!

8. října 2013 v 12:54 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
S potvrzením OSTROGOTH, HATRIOT (v sestavě bývalý frontman EXODUS, Steve "Zetro" Souza) a EXTREMA je nyní soupiska Eindhoven Metal Meeting 2013, které se oehraje 12. - 14. prosince v Effenaar v Eindhovenu, kompletní.

Všech 46 potvrzených kapel:
Aborym
Accept
Accuser
Arcturus
Arkona
Asrai
Belphegor
Bodyfarm
Brutal Truth
Carpathian Forest
Centurian
The Church of Pungent Stench
Coroner
Death Angel
Deströyer 666
Deranged
Deus Mortem
The Devil
Dew-Scented
Disastrous Murmur
Downfall Of Empires
Elvenking featuring Martin Walkyier's Skyclad
Entrapment
Extrema
Fleshgod Apocalypse
Gothminister
Hail Of Bullets
Hatriot
Hooded Menace
Impaled Nazarene
In Solitude
Islay
Izegrim
The Monolith Deathcult
Morgoth
Napalm Death
Nargaroth
Natron
The Rotted
Sabaton
Sound Storm
Ostrogoth
Therion
Tiamat
Vomitory
Watain

Vůbec poprvé bude festival trvat tři dny namísto dvou, protože se ve čtvrtek večer na hlavním pódiu odehraje heavy/thrash metalový dýchánek. Lístky jsou již k dispozici na oficiálních stránkách.

-----

With the addition of OSTROGOTH, HATRIOT (featuring former EXODUS frontman Steve "Zetro" Souza) and EXTREMA, the line-up for Eindhoven Metal Meeting 2013 set to take place December 12 - 14th at the Effenaar in Eindhoven, is now complete.

All 46 bands that have been confirmed:
Aborym
Accept
Accuser
Arcturus
Arkona
Asrai
Belphegor
Bodyfarm
Brutal Truth
Carpathian Forest
Centurian
The Church of Pungent Stench
Coroner
Death Angel
Deströyer 666
Deranged
Deus Mortem
The Devil
Dew-Scented
Disastrous Murmur
Downfall Of Empires
Elvenking featuring Martin Walkyier's Skyclad
Entrapment
Extrema
Fleshgod Apocalypse
Gothminister
Hail Of Bullets
Hatriot
Hooded Menace
Impaled Nazarene
In Solitude
Islay
Izegrim
The Monolith Deathcult
Morgoth
Napalm Death
Nargaroth
Natron
The Rotted
Sabaton
Sound Storm
Ostrogoth
Therion
Tiamat
Vomitory
Watain

For the very first time, the festival will last for three days instead of two days as there will be a Heavy Metal / Thrash Metal party on Thursday evening on the main stage. Tickets are available through the brand new official website.

official website:


[tisková zpráva pořadatele]

Hell Revisited Tour 2013

8. října 2013 v 9:52 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
HELL REVISITED TOUR 2013
čtvrtek 24. října 2013 - Event Music Bar, Hradec Králové

Na čtvrtek 24. října 2013 se mohou těšit všichni příznivci metalu ve Východních Čechách. V královéhradeckém klubu Event Music Bar se totiž uskuteční zastávka evropského turné "Hell Revisited Tour 2013". Bude se jednat o velmi pestře obsazený koncert, v jehož rámci vystoupí kapely z celkem čtyř různých zemí.

Jako headliner se představí nejznámější ukrajinští thrasheři HELL:ON, kteří v roce 2009 vyhráli soutěž o nejlepší metalovou kapelu na Ukrajině. Není tedy náhodou, že na každé z jejich desek se objevují slavní hosté, jako Jeff Waters (ANNIHILATOR), Andy LaRoque (DEATH, KING DIAMOND) a Marek Pajal (VADER). Stejně tak pravidelně předskakují prvoligovým skupinám, a to např. RAGE, KREATOR, AMORPHIS, ANATHEMA, NAPALM DEATH, ARCH ENEMY, SODOM, VADER, MEGADETH a WASP. Díky svému neúnavnému koncertování po celé Evropě se už stihli dostat i do povědomí fanoušků v ČR. V Hradci Králové se po svém vynikajícím vystoupení v roce 2011 objeví podruhé. Nenechte si je ujít!

Moskevští black metalisté SINFUL jsou také velmi zkušenou formací, jejíž kořeny sahají až do roku 1999. Od té doby stihli vydat tři velmi dobře hodnocené desky, čímž si zajistili pozvánky na největší ruské festivaly a turné s BEHEMOTH, ROTTING CHRIST a HATE. S posledně jmenovanými si dokonce padli do noty tak, že když na polské turné nedostali víza bubeník a baskytarista, zaskočili za ně právě Hexen a dnes už zesnulý Mortifer (rytmická sekce HATE). Přes svou vysokou koncertní aktivitu se SINFUL představí v ČR vůbec poprvé.

Zahraniční trio doplní Němci CRAVING. Tito melodičtí black/death metalisté se za svou relativně krátkou existenci stihli vypracovat na uznávanou kapelu německé scény. Od vydání loňského debutového alba vystoupili na několika desítkách akcí, např. s VADER, SINISTER, CATARACT ad., na nichž získali stovky nových fanoušků. Na svou premiéru v ČR mají tedy ideální průpravu.

Tuzemský thrash metal budou zastupovat dobře známí Trutnováci EXORCIZPHOBIA. Jejich kvality potvrzuje už jen to, že hrávají na prestižních festivalech, jakými jsou např. Obscene Extreme a Czech Death Fest. V říjnu 2013 se vydávají šířit svůj oldschool thrash na krátké turné po Itálii.

Na pódium se dostaví i domácí formace MORDOTUA, jejíž burleskní představení jsou již tradiční součástí koncertů v Event Music Baru.

Myslíme i na návštěvníky z okolí Hradce Králové, proto otevřeme už v 17 hod., abychom mohli skončit nejpozději ve 22:00. Díky tomu bude možné pohodlně stihnout spoje do všech okolních měst.

Vstupné bude pouhých 150 Kč.

HELL:ON
thrash/groove metal, Ukrajina

SINFUL
black metal, Rusko

CRAVING
melodický death/black metal, Německo

EXORCIZPHOBIA
thrash metal, Trutnov

MORDOTUA
experimetal, Hradec Králové

Pořádá GRINDPA Booking Agency - http://www.facebook.com/Grindpa

[tisková zpráva pořadatele]

Vin de Mia Trix - Once Hidden from Sight

7. října 2013 v 21:28 | Kaša |  Recenze
Ukrajinská parta s tajemným jménem Vin de Mia Trix datuje svůj vznik k roku 2007, a přestože toho prozatím moc nestihla, nemusí to automaticky znamenat, že by to na její tvorbě bylo znát. Tedy, abych to uvedl na pravou míru, když mluvím o tom málu, tak tím mám na mysli jedno EP, výstižně nazvané demo "Promo" a samozřejmě aktuální debut "Once Hidden from Sight", kterým na ploše více než šedesáti minut prezentují svou vizi záhrobního doom/death metalu, a musím říct, že jim to nejde vůbec špatně, protože tohle je vyspělá, v mnoha ohledech vyhraná a zkušená deska. Vin de Mia Trix jsou samozřejmě zatěžkaní, jako by se brodili tím nejhustším bahnem, nicméně jejich počinu nechybí kytarová melodika, která z něj činí o malinko přístupnější záležitost než jiné věci ortodoxních ctitelů této hudby.

Můj vztah k této desce ovšem nebyl od počátku vůbec růžový. Jak jsem si k ní zpočátku nemohl najít cestu, což jsem přisuzoval její nevalné záživnosti a jednotvárnosti, protože přesně tak na mne po pár posleších působila, tak jsem si v ní nakonec našel zalíbení a její pochmurná atmosféra si mě podmanila. "Once Hidden from Sight" není jednoduchým počinem na poslech, to říkám na rovinu, i když je to dáno spíše jeho obecným hudebním zaměřením, protože ne každému musí sednout utahané riffy, hluboký growling a pesimistická nálada, která prosakuje snad každou vteřinou. Já osobně tento styl hudby mám rád, ačkoli obecně preferuji živelnější spojení death a doom metalu jako to praktikují třeba takoví Asphyx, ale to je úplně jiná váhová kategorie. Spíš jsem se jen snažil vysvětlit onu nepřístupnost, která však nepramení z faktu, že by album bylo nudné, jen musí mít člověk na takovou desku správnou náladu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hypnotic Dirge Records]