Říjen 2013

Civil War začali pracovat na druhém albu

16. října 2013 v 15:36 | Monsterfuck |  Music News
Švédští heavy/power metalisté Civil War, jejichž sestavu z velké části tvoří bývalí členové power metalových hvězd Sabaton, ohlásili, že začali pracovat na svém druhém albu, jež naváže na letošní debut "The Killer Angels". Kapela vypustila následující krátkou zprávičku: "Pracujeme na písníčkách pro další desku. Nebudeme toho moc říkat, ale můžeme prozradit, že to bude víc power a víc metal!"

Civil War vznikli v květnu 2012 potom, co čtveřice Rikard Sundén, Oskar Montelius, Daniel Mullback a Daniel Mÿhr opustila řady Sabaton. Jako zpěváka k sobě přizvali zpěváka Nilse Patrika Johanssona (Astral Doors, Lion's Share) a baskytaristu Stefana Erikssona (Hell Patrol). Po několika singlech a EP "Civil War" z listopadu 2012 vydali 11. června letošního roku dlouhohrající debut s názvem "The Killer Angels". Počin vyšel v nákladu Despotz Records jako digipack CD a LP.

Thraw vydali první singl z "Decoding the Past" s názvem "Beats of Aggression"

16. října 2013 v 10:55 | Monsterfuck |  Music News
THRAW vydali první singl z "Decoding the Past" s názvem "Beats of Aggression"

"Pokud máte rádi agresi, komplexnost a brutalitu Dark Angel, Sadus, Razor atd. zkombinovanou s citem pro melodii a vloženou do záře reflektorů Forbidden a jim podobných, pak se Thraw určitě stanou vaší oblíbenou kapelou na házení hlavou."

"Decoding the Past" bylo koprodukováno a masterováno Juanem Urteagou (Testament, Machine Head, Exodus, Heathen, Sadus…) a objeví se na něm Geoff Thorpe (Vicious Rumors)

"Beats of Aggression" můžete poslouchat skrz YouTube na http://www.youtube.com/watch?v=aKh4DTliU4M

"Decoding the Past" obsahuje následující tracklist:
1. Obscene Anatomist
2. Induced Adrenaline
3. Beats of Aggression
4. Pandemic Reflection
5. Injecting Hate
6. Factual Perspective
7. Insanity is Unquestionable
8. Thraw

-----

THRAW released first single from "Decoding the Past" entitled "Beats of Aggression"

"If you like the agression, complexity and brutallity of Dark Angel, Sadus, Razor etc., combined with the sense of melody, put into limelight by Forbidden and alike, then Thraw will surely become one of your favourite acts to bang your head on."

"Decoding the Past" was co-produced and mastered by Juan Urteaga (Testament, Machine Head, Exodus, Heathen, Sadus...) and features Geoff Thorpe (Vicious Rumors)

"Beats of Aggression" can be streamed via YoutTube at http://www.youtube.com/watch?v=aKh4DTliU4M

"Decoding the Past" contains the following tracklist:
1. Obscene Anatomist
2. Induced Adrenaline
3. Beats of Aggression
4. Pandemic Reflection
5. Injecting Hate
6. Factual Perspective
7. Insanity is Unquestionable
8. Thraw

[tisková zpráva vydavatele]

Rublood - Star Vampire

15. října 2013 v 22:25 | Monsterfuck |  Recenze
Mám-li být hned na začátek upřímný, řeknu vám, že "Star Vampire" je album, bez jehož poslechu bych se úplně v pohodě obešel a vy se bez něj myslím obejdete taky. Tedy za předpokladu, že zrovna nejste fanatičtí příznivci (pod)průměrné gotiky…

Nějakou úvodní omáčkou se není třeba příliš zdržovat, jelikož se v tomto případě nejedná o nic zajímavého. Italové Rublood vznikli tak čtyři, pět roků zpátky, v roce 2011 vydali svůj první demáč a nyní, 28. října, vydají svůj dlouhohrající debut "Star Vampire". Kapela se rozhodla, že hudební svět oblaží další nahrávkou, která bude plná soft elektronikou načichlé gotiky, přestože jsou podobných skupin stovky a tisíce. Což o to, v zásadě nic proti tomu nemám, já taky poslouchám tuny nového black metalu, přestože takových kapel už bylo… a asi to už dnes platí o většině žánrů. Nicméně, nemusíte zrovna přicházet s něčím neslyšeným, aby vaše muzika byla i tak dobrá. Pro množství hudebníků je ovšem i tohle nedosažitelnou metou…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records / Bakerteam Records]

Dying Behind - Surprise from Inside

15. října 2013 v 21:18 | Stick |  Recenze
Pražští Dying Behind existují zhruba tři roky a drhnou hrubý thrash metal s minimálními žánrovými přesahy. V trojčlenném obsazení kytara/zpěv-basa-bicí byla nahrána debutová deska "Surprise from Inside", jež bude 18. října pokřtěna koncertem v pražském klubu Exit-Us. Album bude k dostání na klasickém CD, ale je možné si jej také volně poslechnout na Bandzonovém profilu kapely (a dle chuti si jej odtud také kompletně stáhnout). Co tedy debutové album Dying Behind přináší?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dying Behind]

Celeste informují o své novince

15. října 2013 v 20:23 | Monsterfuck |  Music News
Francouzská skupina Celeste zveřejnila informace o svém nadcházejícím albu, které bude celkově čtvrtým dlouhohrajícím počinem v její historii. Novinka se bude jmenovat "Animale(s)" a půjde o koncepční dvojalbum. Datum vydání bylo stanoveno na 22. listopadu u Denovali Records, přičemž předobjenávky by měly započít někdy začátkem stejného měsíce.

Předcházející album Celeste se jmenovalo "Morte(s) Nee(s)" a vyšlo v poslední březnový den roku 2010 pod značkou Denovali Records. První výlis CD vyšel v limitaci 999 kopií, přičemž každá třetina z tohoto počtu (tj. každých 333 kusů) měla obálku v odlišné barvě - bílé, měděné nebo zlaté. Druhá CD edice vyšla v podobě digipacku s limitací 1000 kopií. První LP výlis byl limitován na celkem 1000 kusů, které byly rozděleny do celkem šesti různých barvených verzí se zlatými a měděnými přebaly. Druhý vinylový press vyšel v limitaci 600 kopií ve dvou barvách.

Tracklist "Animale(s)":
Disc I:
01. Laissé pour compte comme un bâtard
02. Au pied d'une bicoque peu séduisante
03. Sans crainte de s'avouer un jour naufragée
04. (X)
05. Tes âmes soeurs immaculées
06. Dans ta salive, sur sa peau 9:20

Disc II:
01. D'errances en inimitiés
02. Cette silhouette paumée et délabrée qui sanglote et meurt
03. Empreinte d'érotisme
04. (Y)
05. Serrés comme son coeur lacéré
06. Outro

Novinky u Tortharry: Nové CD "Follow", křest s Derrickem Greenem a podzimní mini tour

15. října 2013 v 19:25 | Monsterfuck |  Music News
Po dvou letech pilné práce je na světě již osmé řadové album "FOLLOW" české death metalové stálice TORTHARRY. Bylo natočeno v polském slavném studiu HERTZ, takže zvuk je perfektní a ostrý jako břitva. Křest alba také bude stát zato - za kmotra půjde zásadní člen SEPULTURY, zpěvák a frontman DERRICK GREEN, který na křtu také vystoupí společně s Tortharry. Album vychází koncem listopadu u MetalGate.

Album Follow je ze stabilní autorské dílny Tortharry s texty dvorního textaře Štefana Ležoviče. Je reakcí na současnou situaci v naší společnosti, v níž jsou nám neustále naše svobody okrajovány, až nezbude než se stát členem stáda. A jak to může také dopadnout, o tom se dozvíte při poslechu alba Follow.

Album bylo natočeno ve studiu Hertz v polském městě Bialystok, ve kterém nahrávala řada metalových hvězd. Kapela si pochvalovala jak profesionální přístup, tak prostředí a pohodovou atmosféru. Výsledný produkt, který Hertz také mixoval a masteroval, je opravdu skvělý.

Fanoušci metalové muziky by si neměli nechat ujít křest tohoto alba, neb za kmotra půjde zpěvák legendární kapely Sepultura Derrick Green. Ten nahradil v sestavě zakladatele Maxe Cavalleru a dodnes patří k pilířům kapely. Na křtu proběhne autogramiáda a Derrick vystoupí spolu s Tortharry ve speciálním setu.

Ve formátu digipack s ilustracemi Jaromíra "Deathera" Bezruče vychází album koncem listopadu u labelu MetalGate jako již druhé v pořadí u této stále populárnější značky..

Křtiny se uskuteční v sobotu 21. 12. 2013 od 18-ti hodin v Music hall Zděřina u Police nad Metují. Spolu s Derrickem Greenem a Tortharry vystoupí kapely Antigod, Minority Sound, Deathstar a Nanovor. Vstupné v předprodeji je 100,- Kč, na místě 150,-Kč, ovšem kdo přijde v uniformě Tortharry do 18:00, platí jen 50 korun.

Formace Tortharry působí na české metalové scéně ji ž do roku 1991, kdy vznikla přerodem z původní kapely Executor, a svým prvním demem "Mezi nebem a peklem" zahájila své death metalové směřování. Za dobu své existence mají Tortharry na svém kontě nyní již osm řadových alb, účast na několika kompilacích, včetně alba "Tribute to Death" (USA, 1999) a bohatou koncertní historii, mezi jejíž pomyslné vrcholy patří dvojice koncertů v ČR s ikonou žánru, formací Death, v roce 1998, jihoamerické turné s Gorgoroth a Belphegor v září 2007 a české turné se Sepulturou v roce 2012.

Předprodej na křest: www.tortharry.com, tortharry@seznam.cz, 777 839 805

[tisková zpráva kapely]

Night Of The Forgotten VIII

15. října 2013 v 15:28 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Night Of The Forgotten VIII

Další pokračování tradiční podzimní akce Demencie Mortalis v oblíbeném lovosickém Gambrinus klubu.

Roudnická Demencia Mortalis představí nový koncertní program, zazní v premiéře i skladby, které se objeví na připravovaném albu "The End Is Nigh".

Pohanský klan Cruadalach se v Lovosicích představí poprvé, a určitě budou chtít potvrdit reputaci mimořádné koncertní kapely.

Kralupští RAW už také dávno nejsou žádná ořezávátka, kapela kolem dvojice Veronika Seidlová/Standa Novotný vám předvede jiný pohled na "beauty and the beast" vokální dvojici.

Vlezné 100Kč

[tisková zpráva pořadatele]

KoRn - The Paradigm Shift

14. října 2013 v 22:00 | nK_! |  Recenze
Američtí KoRn mají za sebou poměrně bohatou kariéru, již korunuje celkem jedenáct desek, které kapela dokázala za dvacet let své existence úspěšně vyprodukovat. Velcí KoRn, kterým se povedlo výborně nastartovanou kariéru totálně pohřbít pod brak několika minulých alb. Světoznámí KoRn, kteří jsou schopni vyprodávat sportovní haly, ale posledních cirka deset let nevydali v podstatě nic pořádného. Zakladatelé celé jedné odnože moderního pojetí metalu přicházejí po dvou letech s novinkou nesoucí název "The Paradigm Shift" a dopředu předesílám, že se nejedná zase o tak brutální provar, jak možná leckdo po zveřejnění singlu "Never Never" předpokládal. Už bylo taky na čase.

Studiová tvorba KoRn byla na vrcholu někdy před deseti lety v období vydání kultovní fošny "Take a Look in the Mirror". Na onu desku vzpomínám s nostalgií a musím konstatovat, že od té doby mě KoRn kvalitativně obcházeli výjimečně dlouhou oklikou. Konkrétně poslední dva železné hřeby do dubové rakve - "Korn III: Remember Who You Are" (jež slibovalo hodinky s vodotryskem a nakonec neuvěřitelně propadlo díky hromadě usopleného hnoje, kterou na sobě přineslo) a experimentální dubstepová "The Path of Totality" (kterou snad ani nebudu komentovat) - se rovnaly poměrně rozměrné tvůrčí tragédii a od aktuální "The Paradigm Shift" po nich snad nikdo už doopravdy nic neočekával.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dying Passion chystají nové album

14. října 2013 v 21:04 | Monsterfuck |  Music News
Domácí Dying Passion mají aktuálně v plánu vydat svou sedmou dlouhohrající desku. Ta se bude jmenovat "Transient" a vyjít by měla 30. listopadu pod značkou Epidemie Records, přičemž vydání by měl doprovázet rovněž videoklip k dosud neupřesněné písničce. Křest alba pak proběhne 19. prosince v brněnském klubu Melodka. Níže si můžete prohlédnout tracklist, který bude dohromady dávat více jak hodinu muziky.

"Transient" bude koncepční nahrávkou, která podle slov kapely "vypráví příběh o chtíči provázeném špatnými rozhodnutími, které vedou k bolesti a zatracení, příběh o zahozených šancích a dočasném uspokojení. Některé cesty už nevedou zpět a toto album je o tom, jaké to je vybrat si tu špatnou."

Ohledně hudební stránky pak Dying Passion slibují následující: "Písně se nesou ve velmi emotivním přednesu, který deklamuje samotný příběh a nenechá vaši mysl klidnou."

Fotky z nahrávání ve studiu Šopa si můžete prohlédnout na Facebooku skupiny. Krátkou upoutávku na "Transient" pak najdete na YouTube.

Předcházející velká nahrávka Dying Passion, "Amplify", vyšla 7. května 2012 rovněž u Epidemie Records v podobě digipack CD v limitaci 300 kusů, z nichž každý je ručně očíslovaný. Natáčelo se ve studiu Šopa, produkci, mix i mastering si vzal na starost Stanislav Valášek.

Tracklist "Transient":
01. Prologue
02. Ordinary
03. Highlight
04. Futile
05. Affraid of Dusk
06. A Different Perspective
07. Tremor
08. Collapse Within
09. Will to Find
10. Intoxicating
11. Vertical Edge
12. Erratic
13. Enlightenment (Goodbye Wasted Life)
14. Epilogue

Singapurští Rudra vydávají novou desku

14. října 2013 v 20:13 | Monsterfuck |  Music News
Singapurská death/black metalová stálice Rudra vydává právě dnes, 14. října, svůj sedmý velký studiový počin. Ten se jmenuje "RTA" a jeho obal a tracklist si můžete prohlédnout okolo. Úplně na konci článku pak najdete ukázku v podobě písničky "Heartbreak".

Rudra na svojí novou nahrávku lákají následujícími slovy: "'RTA' je dalším koncepčním albem zasvěceným legendárnímu sanskrtskému eposu 'Valmiki Ramayana', 2000 let staré básni, která dalece přesáhla břehy svého původu. 'RTA', poháněná bohatší produkcí v porovnání s předchozími deskami, zachycuje emotivní aspekty hudby a převypráví příběhy bolesti, zármutku a statečnosti za pomocí rozličných hudebních elementů a nástrojů rozdílných kultur a zemí, které epos ztělesňuje. Na albu je přítomen i metalový zvuk jávského gamelanu [soubor bicích nástrojů v místní tradiční hudbě - pozn. redakce] z Indonésie. Deska je také kontroverzní ve vyobrazení postav z 'Valmiki Ramayana'."

Před vydáním "RTA" Rudra pracovali na albové trilogii s názvem "Brahmavidya". První díl "Brahmavidya: Primordial I" vyšel v březnu 2005, druhý "Brahmavidya: Transcendental I" v dubnu 2009 a třetí "Brahmavidya: Immortal I" v březnu 2011. Zajímavostí je, že závěrečná část "Brahmavidya: Immortal I" vyšla u českého labelu Agni Productions na zeleném LP v limitaci 300 kusů.

Tracklist "RTA":
01. Death
02. Heartbreak
03. Abduction
04. Resolution
05. Manipulation
06. Assault


Suicidal Angels s informacemi o novince

14. října 2013 v 18:27 | Monsterfuck |  Music News
Řečtí thrash metalisté Suicidal Angels vypustili kompletní informace o své páté řadovce, kterou pojmenovali "Divide and Conquer". Ta vyjde 13. ledna 2014 pod hlavičkou labelu NoiseArt Records v podobě digipack CD a LP v několika barevných provedeních.

Nahrávalo se v Prophecy & Music Factory Studios, mix a mastering pak obstaral Fredrik Nordström (HammerFall, Dimmu Borgir, In Flames). "Nevěděli jsme, co od finálního výsledku máme očekávat, ale to, co jsme dostali, je zabijácké. Dokázal zkombinovat oldschool feeling naší muziky se soudobou produkcí roku 2013. Absolutně impozantní," říká na práci Nordströma zpěvák a kytarista Nick Melissourgos.

Obálku "Divide and Conquer" namaloval stejně jako v případě předchozích dvou desek "Bloodbath" (2012) a "Dead Again" (2010) legendární kreslíř Ed Repka (Death, Megadeth, Possessed).

Minulá placka "Bloodbath" vyšla v lednu 2012 u NoiseArt Records jako digipack CD a několik LP edicí - černá, červená, žlutá (150 kusů), modrá (150 kusů) a bílá (100 kusů).

Tracklist "Divide and Conquer":
01. Marching Over Blood
02. Seed of Evil
03. Divide and Conquer
04. Control the Twisted Mind
05. In the Grave
06. Terror Is My Scream
07. Pit of Snakes
08. Kneel to the Gun
09. Lost Dignity
10. White Wizard

DARK FEST II - České Budějovice, mc Fabrika (19. října 2013)

14. října 2013 v 16:00 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
DARK FEST II - České Budějovice, mc Fabrika (19. října 2013)

Metalový mini festival se po necelém roce vrací do českobudějovického Music clubu Fabrika. Jelikož lednový Dark Fest, na kterém vystoupily kapely jako Dark Angels, Interitus či Demencia Mortalis, zaznamenal slušný úspěch, rozhodli se organizátoři z řad českobudějovických DARK ANGELS z akce udělat tradici. Druhý Dark Fest se uskuteční v sobotu 19. října. Sestava je tentokrát následující: INTERITUS, CARPATIA CASTLE, NO BELIEF, ABYSS a DARK ANGELS.

Domácí DARK ANGELS momentálně prezentují svoji letošní desku Bittersweet Devotion, kterou mnozí považují za jejich přelomovou. Nahrávka se objevila v distribuci několika renomovaných zahraničních labelů, přičemž i kritici se k ní postavili kladně. Kapela už nyní intenzivně pracuje na novém materiálu, který by ráda vydala v polovině příštího roku v rámci deseti let DARK ANGELS. Několik novinek zazní už na DARK FESTU II.

INTERITUS jsou tuzemskou metalovou stálicí. Za sebou mají několik desek a plno koncertních úspěchů. V současné době s nimi opět zpívá původní zpěvačka Jana Zahradníková.

CARPATIA CASTLE je nový tuzemský gothický objev. Kapele v čele se zpěvačkou Veronikou Seidlovou sází na české texty a vyšperkovanou image. Jejich vystoupení jistě bude zážitkem!

NO BELIEF zastupují českobudějovickou death metalovou scénu. Kapela složená převážně z muzikantů Dark Angels stále prezentuje své debutové album Silent Doom.

Novým úkazem na tuzeské death/doom scéně jsou ABYSS z Chodské Lhoty, kteří v těchto dnech vydávají své debutové demo.

Akce vypukne již v 19.30. Vstupné je 100 korun.

ODKAZY:

INTERITUS - www.interitus.com
CARPATIA CASTLE - www.carpatiacastle.cz
MC FABRIKA - www.mcfabrika.cz


[tisková zpráva]

Kehlvin tuto neděli v Praze

14. října 2013 v 14:34 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Neděle 13.10. bude v pražském klubu Chapeau Rouge znovu zasvěcena posthudebním žním. Můžete se těšit na progresivní post-hardcore/metal ze Švýcarska Kehlvin, které doplní českobudějovické kombo - osudové screamo Tosiro a math rockové šílenství Depakine Chrono.

Kehlvin rozhodně nejsou jedna z těch kapel, která by se spokojila s opakování už jednou vymyšleného, takhle formace ze švýcarského hlavního města hodinářství, La Chaux-de-Fonds, rozhodně nepatří do šedi post-žánrů, které mají nezřídka sklony k seberecyklaci. Za dobu své již čtrnáctileté existence, toho příliš nevydali, zato se na každém releasu nebáli vydat vždy trošku jiným směrem.
Na poslední desce Orchard of Forking Path výrazně přitvrdili. Velkolepé pozvolně gradující kompozice vyměnili za disonantní akordy přinášející sžírající ironii a jemné pasáže za nejistotu, která vyústí v exploze zloby a pomalé brutality. Nebojí se ani neobvyklých harmonií a rytmů. A kdyby vám ani toto nestačilo, srazí vás k zemi jejich demoliční riffy.
// TOSIRO (epic screamo/post-hardcore, České Budějovice)
/ http://tosiro.bandcamp.com/
Čerpají z toho nejlepšího, co přinesla česká alternativně hardcorová tradice v čele s Lvmen, a doplňují to procítěným screamem. Tosiro jsou zoufalý křik člověka tonoucího v moři světa, kterého občas smete milosrdná vlna naděje, ale na břeh ho nikdy neodnese. Jejich poslední na živo nahraný počin Černorudá velmi dobře zachycuje onu všepohlcující energii a melancholickou atmosféru, ale na koncertě počítejte ještě s větším zážitkem.

Stejně jako Tosiro také Depakine Chrono přijedou z Českých Budějovic. Prý hrají písničky o lásce. A o drogách, to je podobné. Od telecoasterových vyhrávek, přes naspeedovaný blues až ke zběsilému chaosu - síla této dvoučlenné kapely složené pouze z bicích a kytary tkví v sehranosti, chytlavé složitosti a v neposlední řadě také nadhledu. Hlavní je nebrat se moc vážně, ale hrát vážně dobře. A to zvládají naprosto s přehledem.

VSTUPNÉ: dobrovolné v rozmezí 160-250 Kč
MÍSTO: Chapeau Rouge, Jakubská 2
ZAČÁTEK: 19:00


[tisková zpráva pořadatele]

Prometalfest je za dveřmi!

14. října 2013 v 11:53 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
PROMETALFEST je za dveřmi!!!
19.10. 2013 SOBOTA od 16:00

Vystoupí pornogrindová nálož - SPASM v čele s neodolatelným Radimem Týnem alias Copretina. Dál to bude legenda legend death-grindu FLESHLESS, kteří dohoní to, co loni zmeškali. KROW z Brazílie se postarají o exotiku alá Sepultura! Né náhodou si je vybrali třeba DIMMU BORGIR za předskokany na jejich turné. Pro mladší a nejen tu generaci přijedou z Krnova MORFETAMIN. Lehce obměnili sestavu a tak místo basáka maji slyčnou basačku! Pak to bude z temných hlubin - PERGAMEN. Ti mají na spadnutí novou fošnu. No a nesmím zapomenout na čistokrevný thrash-death ANTIGOD v čele s Hadgim (ex. DISFIGURED CORPSE). ANTIGOD se může chlubit s novou fošnou, která vznikla ve spolupráci s Pařátem. Nechceme aby se opakovalo to, co bylo v Kremlu. Velice se nám líbil zvuk, co byl právě na Bohuslavickém Rockobití. Zvukaři nejsou žádní amatéři a to musím pochválit i světla!!! A tak je už více než jasné, že budou zvučit i Prometalfest!!! Své k dokonalosti zážitku přispěje i rozsáhlá rekonstrukce kulturního domu v Rýmařově. Máte se na co těšit! Nyní si přijde na své jak fanoušek black, dark metalu, death, thrash, či dokonce grindcoru. No není to úžasné, ha ha... a konečně s kvalitním nazvučením! Máme se na co těšit!

PS: Navštivte stránku Prometalfestu kde najdete podrobnější informace, klipy kapel, info o předprodeji, které brzy skončí!

Deather

http://bandzone.cz/fan/memoritallfest stránka foto-reportů (Metalfest, Prometalfest, Heraltická sbíječka, retro, atd...)

[tisková zpráva pořadatele]

SISTRUM, BEZ ZÁRUKY, QUO VADIS - České Budějovice, mc Fabrika (18. října 2013)

14. října 2013 v 2:19 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
SISTRUM, BEZ ZÁRUKY, QUO VADIS - České Budějovice, mc Fabrika (18. října 2013)

Rockový večírek vypukne v pátek 18. října od 20.00 v českobudějovickém Music clubu Fabrika. Na pódiu se vystřídají hned tři smečky - SISTRUM z Českých Budějovic, BEZ ZÁRUKY z Jindřichova Hradce a QUO VADIS z Chebu.

Ačkoliv se všechny tři kapely pohybují v rockových teritoriích, hudebně bude večer rozmanitý. SISTRUM si zakládají na progresivnější formě tohoto stylu. Kdo má rád české texty, jistě ocení i fakt, že kapela zpívá ve své rodné řeči. Stejně tak BEZ ZÁRUKY, kteří se věnují spíše alternativnější odnoži rocku. Ostřílení borci už prošli několika kapelami, takže zkušeností mají dost. Na internetu si můžete poslechnout ukázky z jejich prozatím poslední fošny Krysy v pohybu. QUO VADIS by pak měli potěšit uši fanoušků, kteří mají rádi klasický hard rock.

Celá akce vypukne ve 20 hodin. Vstupné je pouze 70 korun.

ODKAZY:

MC FABRIKA - www.mcfabrika.cz


[tisková zpráva]

Vulture Industries - The Tower

13. října 2013 v 22:21 | Ježura |  Recenze
Vulture Industries z norského Bergenu určitě nepatří ke kdovíjak populárním formacím i na poměry žánru, ve kterém se pohybují, ovšem už nějaký ten rok produkují hudbu natolik zajímavou a neotřelou, že stihli učarovat naprosté většině těch, kteří s nimi kdy přišli do styku. S dvojicí řadových nahrávek na kontě si kapela stačila v undergroundovém prostředí vybudovat velice solidní renomé, a tak se letošní album "The Tower" zrodilo do podmínek na jednu stranu velmi příznivých, na druhou stranu ale také velmi záludných. K datu vydání se totiž s nejvyššími očekáváními upíraly nejedny zraky a Vulture Industries byli tedy v pozici, ze které mohli hodně vytěžit, ale také mnohé ztratit. Po docela dlouhé době ve společnosti novinky ale mohu naprosto odpovědně říct, že "The Tower" je pro Vulture Industries tím albem, se kterým do té doby velice slibná kapela konečně a s plnou platností dosáhne uznání všech, kteří mají všech pět pohromadě. "The Tower" je totiž naprosto skvělá...

…a přitom na první pohled zdaleka nepůsobí jako kdovíjaké zjevení. Vlastně naopak - první poslechy mohou kde koho nechat na pochybách, co se tím vlastně Vulture Industries snaží říct, protože ono to opravdu nejdřív zní jako další sice dobrá, ale napotřetí už ničím speciální deska této kapely. Jenže zdání může klamat. Tvůrčí výrazivo Vulture Industries je sice stále stejně nezaměnitelné a nejinak je na tom i teatrální vokální projev Bjørnara Nilsena, ovšem tentokrát se pánové opravdu překonali a přišli s deskou, která sice zůstává zřetelně věrná odkazu svých předchůdců, ale v rámci identity kapely dosahuje na mety, ke kterým se předchozí dvě desky při vší své kvalitě sotva přiblížily. Debut "The Dystopia Journals" před šesti lety těžil zejména z toho, že jeho prostřednictvím přišli Vulture Industries s něčím do té doby neslyšeným a vtiskli tomu podobu skutečně parádních skladeb, které dodnes neztratily ani špetku své přitažlivosti. Byla to však deska poměrně jednotvárná co do výrazu, protože osmička ač skvělých skladeb se až na jednu výjimku nesla ve velmi obdobném duchu a na nějaké výraznější experimenty zde prostě nezbylo místo. O tři roky mladší "The Malefactor's Bloody Register" už v tomto ohledu nabídla o něco zajímavější stav věcí, nicméně ani tak nešlo o kdovíjakou přehlídku výrazové variability Vulture Industries a nejvýraznější změnou proti debutu byl zvuk a jistá umírněnost tam, kde bylo "The Dystopia Journals" o kus výbušnější. "The Tower" triumfuje kvůli tomu, že si z obou předchůdců bere to nejlepší, představuje to ve vrcholně vytříbené podobě a vrchem přidává mnoho vlastních přísad.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Wolves in the Throne Room chystají živé LP

13. října 2013 v 19:55 | Monsterfuck |  Music News
Zámořští black metaloví náladotvůrci Wolves in the Throne Room ohlásili vydání nového živého alba "BBC Session 2011 Anno Domini". Jak již název napovídá, záznam byl pořízen 21. října 2011 ve studiu BBC Maida Vale. Zachyceny byly dvě skladby, které se obě objevily na tehdy čerstvé desce "Celestial Lineage".

"BBC Session 2011 Anno Domini" vyjde 26. listopadu u Southern Lord Recordings pouze jako LP. Vpravo je k vidění přebal a níže najdete tracklist. Pro každou ze dvou písní je vyhrazena jedna strana vinylu.

Poslední deska Wolves in the Throne Room se jmenovala "Celestial Lineage" a vyšla v září 2011 u Southern Lord na CD a celkem čtyřech 2LP verzích - černé, rudé (1000 kusů), zlaté (500 kusů) a černo-zlatém splatteru (500 kusů). O rok později pak Southern Lord vydali ještě MC edici v limitaci 500 kusů, kde se jako bonus nacházelo EP "Malevolent Grain" původně z roku 2009.

Tracklist "BBC Session 2011 Anno Domini":
01. Prayer of Transformation
02. Thuja Magus Imperium

Xandria nahrávají nové album

13. října 2013 v 18:22 | Ježura |  Music News
Němečtí symfonici Xandria započali s nahráváním nové, v pořadí šesté řadové desky. Nástupce loňského alba "Neverworld's End" zatím nemá jméno, ale vyjde u Napalm Records někdy na počátku roku 2014. Při nahrávání kapele asistují Joost Van Den Broek (After Forever, Star One, ReVamp) a Sascha Paeth (Edguy, Epica, Avantasia) spolu s hlavním skladatelem Marco Heubaumem.

Zatím poslední album "Neverworld's End" vydali Xandria 6. března 2012 u Napalm Records a šlo o první desku, kterou nazpívala zpěvačka Manuela Kraller. Ta v roce 2010 nahradila původní frontwoman Lisu Middelhauve. Poslední personální obměnou v řadách kapely byla akvizice nového baskytaristy Stevena Wussowa, se kterým Xandria hrají od letošního února.

Ghost vydávají EP předělávek

13. října 2013 v 15:48 | Monsterfuck |  Music News
Čím dál tím populárnější tajemní Ghost ze Švédska po letošním druhém dlouhohrajícím opusu "Infestissumam" chystají další počin, tentokrát ovšem neřadový. Půjde o EP s názvem "If You Have Ghost" a budou se na něm nacházet čtyři předělávky, z nichž jedna - "I'm a Marionette" původně od Abba - vyšla již na deluxe verzi "Infestissumam" a také na B straně singlu "Secular Haze" z ledna letošního roku. Poslední položkou tracklistu "If You Have Ghost" je živý záznam skladby "Secular Haze" natočený v New Yorku.

"If You Have Ghost" vyjde v kooperaci firem Loma Vista a Spinefarm Records 18. listopadu na CD a LP. Zajímavostí je, že EP neprodukoval nikdo menší než Dave Grohl z Foo Fighters a Nirvany, jenž s kapelou údajně i několikrát vystupoval živě.

Ukázku z minialba v podobě písničky "If You Have Ghosts" původně od amerického rockového zpěváka Rokyho Ericksona si můžete pustit na YouTube. Níže a vpravo najdete seznam songů a přebal EP.

"Infestissumam" vyšlo v dubnu letošního roku u Loma Vista Recordings jako CD, deluxe CD a postupně i několik LP verzí v různých barevných provedeních (průhledná, černá, žlutá, červená). Na limitované edici se objevil již zmiňovaný cover "I'm a Marionette", přičemž bicí pro tuto písničku jako host nahrál právě Dave Grohl, přestože na desce jeho hostování není uvedeno. Produkci desky měl na starosti Nick Raskulinecz (Rush, Trivium, Alice in Chains). Na celkové grafice alba se podíleli Erik Danielsson z Watain a polský grafik Zbigniew Bielak (Vader, Watain, Absu).

Tracklist "If You Have Ghost":
01. If You Have Ghosts [Roky Erickson cover]
02. I'm a Marionette [Abba cover]
03. Crucified [Army of Lovers covers]
04. Waiting for the Night [Depeche Mode cover]
05. Secular Haze [live]

The Ocean a jejich nové DVD

13. října 2013 v 12:30 | Kaňour |  Music News
Němečtí The Ocean zveřejnili několik informací (včetně traileru na YouTube) o svém historicky prvním DVD, které dostalo název "Collective Oblivion". Na DVD fanoušci podrobně prozkoumají kariéru kapely a zavítají také na pódium. Disk bude obsahovat záznam show pří příležitosti vydání desky "Heliocentric", která vyšla v roce 2010, speciální vystoupení v muzeu nástrojů v Berlíně a spoustu dalších věcí. Trojité DVD vyjde 12. listopadu.

"Collective Oblivion" nabídne více než 500 minut materiálu:
- tři celé živé koncerty
- 130 minut z historie The Ocean
- 175 minut dokumentů z turné po severní Evropě, Asii, Rusku, Austrálii a Evropě

Poslední desku The Ocean byla letošní "Pelagial", která vyšla 26. dubna Metal Blade Records.

Kajkyt - II

12. října 2013 v 22:07 | Prdovous |  Recenze
Jestli jsem si kdy nějak představoval, jak by mohla znít zhudebněná prázdnota, máloco k ní má tak blízko jako "II". Těžko shrnovat dojmy, které ve mně nové album z dílny Slobodana Kajkuta zanechalo, protože co si budeme povídat, ono popsat vaše pojetí prázdna tak, aby to pochopili i ostatní, je docela kumšt. Nicméně i přesto se o to v následující recenzi pokusím.

Předpokládám, že většině z vás nic moc neřekne ani jméno projektu, ani pravé jméno umělce z bývalé Jugoslávie, který za tímto projektem stojí, proto by bylo vhodné si jej trochu představit a přiblížit. Slobodan Kajkut, narozen roku 1983 ve městě Banja Luka na území současné Bosny a Hercegoviny, je poměrně činorodá postava na poli undergroundové muziky, obzvláště co se experimentální a dark ambientní scény týče. Zaslechnout jste o něm mohli již před třemi lety, kdy vydal pod hlavičkou svého projektu Kajkyt své první album "Krst" a od té doby spolupracoval na počinech od Automassage nebo The Striggles. Kromě toho se na undergroundové tvorbě nejrůznějších těles se podílí zhruba deset let. Že "Krst" není nějakým bezvýznamným počinem, může potvrdit i Oktopus z industriálně-horrorcorové formace Dälek, který se postaral o mixáž alba, nebo o rok mladší deska remixů skladeb z "Krst" pocházejících od nejrůznějších umělců a uskupení - a ani tady nemluvíme o malých jménech, když mezi autory jsou i legendární Lustmord. Tolik k úvodu, nyní by bylo vhodné alespoň nastínit, jak se to s "II" vlastně má.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: God Records]

Kvelertak, Årabrot: Praha - Klub 007, 7.10.2013

12. října 2013 v 21:17 | Prdovous |  Reporty
Pondělí večer pro nás nachystal norské výrostky Kvelertak za doprovodu poskládaného z dalších dvou kapel norské scény - Gerilji a Årabrot. První jmenované snad ani není třeba nijak výrazně představovat, předpokládám, že většina z našich čtenářů o nich alespoň jednou slyšela nebo četla - přinejmenším v naší recenzi na jejich letošní fošnu "Meir". To ovšem nejspíše neplatí pro zbytek line-upu, který pro mě byl velkou neznámou. Ačkoliv jsem se zapřísáhl, že si seženu alespoň ukázky, ať mám představu, na co to vlastně jdu, nakonec jsem se zasekl na poctivém opakování dvou alb Kvelertak a rozhodl se, že neznámá jména nechám předvést, co v nich vlastně vězí. Nutno přiznat, že to taky tak docela nevyšlo.

Začínalo se v sedm, na místo konání jsem však díky pracovním povinnostem lajdácky dorazil až na půl devátou. To už první Gerilja dávno dohrála (snad příště, hoši) a z prostor strahovské Sedmičky se ozýval zprvu neidentifikovatelný bordel, který se před pódiem ustálil na poměrně těžko zařaditelné žánrové směsce, kterou nás ctili další Norové, Årabrot. Narváno bylo doslova k prasknutí, lidé stáli, kde se dalo, a kdyby jich tam bylo ještě o něco víc, nejspíš by stáli i lidi na lidech, takže jediné, co jsem z kapely viděl, byla frontmanova beranice zaopatřená párem volských rohů. Mnohem zajímavější než mizerný výhled byla samozřejmě hudba, kterou bylo bez problémů slyšet úplně všude, dokonce i zvuk byl na velice dobré úrovni. Zasviněný, hlučný rock opepřený trochou dalšího bordelu v podobě blackových výjezdů a několika téměř sludgových momentů, dokázal dělat s posluchačem divy, obzvlášť když zpěvák začal do mikrofonu zbůhdarma vřeštět a všechno kolem přestalo hrát. Škoda, že tahle hudba na mě má za střízliva spíš introvertní účinky, kdy mi bohatě stačí moje hlava a tělo nepožaduje obvyklou dávku šťouchanců do žeber, nicméně jsem rozhodně nebyl sám, kdo spíše příhlížel (pokud mohl) a poslouchal. Ač hádám, že většina přítomných vcelku pochopitelně šetřila síly na vrchol večera, který se ukázal být ničím jiným, než naprosto zničujícím. Zhruba čtyřicet minut, které jsem zhlédl, ve mně zanechalo velmi dobrý dojem, je tedy velmi pravděpodobné, že se po Årabrot ještě poohlédnu. Takovéhle šílenosti totiž docela můžu, a pokud budou znít na desce alespoň z poloviny tak hlučně jako naživo, pořád to bude dobrý flák hudby.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Na co se nedostalo #16

12. října 2013 v 19:35 | Monsterfuck |  Minirecenze
Galdr - Ancient Light of the Stars (1. ledna, Darker Than Black Records)
black metal, USA

Jen tak z voleje podle jména kapely by asi spousta z nás tipnula, že půjde o další přírůstek do nekonečného zástupu norského black metalu, nicméně jednočlenný projekt Galdr pod vedením jistého Draugra pochází zpoza oceánu ze Spojených států amerických. Chytré internetové zdroje tvrdí, že se jedná o pagan black metal, ale tomu nevěřte, protože s nějakým pohanstvím má Galdr něco společného jediné v lyrické rovině, která se zaobírá severskou mytologií (což je u člověka z Ameriky malinko úsměvné, ale budiž).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Realm of Niflheim - 01:14
02. Calling Out into a Frozen Void - 07:03
03. Oath of Blood - 05:43
04. Well of Urdr - 07:22
05. Fenrir's Sorrow - 01:38
06. Iss og Odal - 08:30
07. Ancient Lights of the Stars - 09:23
08. Nordstjerne - 08:46

Autor: Monsterfuck

Hate Meditation - Scars (24. května, Indie Recordings)
black metal, USA

Když Nachtmystium v loňském roce vydali desku "Silencing Machine", spoustu lidí tehdy docela zklamal návrat z experimentálnějších vod předchozích dvou počinů "Assassins: Black Meddle Pt. I" a "Addicts: Black Meddle Pt. II" zpátky do black metalového bahna, opiový opar vystřídala agrese a špína. Komu tento přístup příliš nesedl, v žádném případě by se neměl pouštět do první desky "Scars" projektu Hate Meditation, na níž Blake Judd, hlavní postava Nachtmystium, v tomto ohledu zašel ještě mnohem dále.

Samozřejmě, v porovnání se svými dvěma předchůdci bylo "Silencing Machine" bordel a špína (v tom dobrém slova smyslu), ale stále zde byla alespoň náznakem cítit touha po malých experimentech. Na "Scars" ovšem Judd odboural i tohle a v rámci (staro)nové kapely vytvořil ještě větší humus než na "Silencing Machine". Na "Scars" už totiž není žádné místo pro jakékoliv byť jen minimální experimentování, jedná se o čistou agresi toho nejhrubšího zrna, o muziku, která je přesně v duchu názvu Hate Meditation prostoupena nenávistí a misantropií. Zvuk je skoro až kanální, zahuhlaný, skoro až demáčový, zde to ovšem není dáno technickou nedokonalostí nebo nedostatkem prostředků, nýbrž se jedná o zjevný záměr, který vyšel na jedničku, jelikož k celkové kompoziční náladě a atmosféře "Scars" to pasuje naprosto dokonale a právě i díky prasáckému soundu je aura hnusu dotažena do naprostého finále.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Prelude to Apocalypse - 01:44
02. The Deceiver and the Believer - 07:19
03. Impure Rage - 05:32
04. End Times - 07:41
05. The Genocide March - 07:14
06. Wrath and Revenge - 05:50
07. Scars - 10:19
08. Shadow World

Otargos - Apex Terror (16. září, Listenable Records)
black / death metal, Francie

Francouzští Otargos rozhodně nejsou žádní zelenáči a za dobu svého více jak desetiletého působení si svým působivým misantropickým black metalem na podzemní černě kovové scéně vydobyli ne úplně zanedbatelnou pozici. Já osobně chovám ve velké oblibě především poslední dva opusy "Fuck God-Disease Process" z roku 2009 a o rok mladší "No God, No Satan", v jejichž rámci Otargos dokázali vytvořit vskutku naléhavou auru hnusu a neuvěřitelně silnou chorobnou atmosféru.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Apex Terror - 04:34
02. Fleshless-Deathless - 05:33
03. For Terra - 04:46
04. Remnant from a Long-Dead Star - 05:06
05. Fallout - 04:26
06. Xeno - 01:02
07. Drone - 04:03
08. Aftermath Hyperion - 06:13
09. Versus - 03:26

Autor: Monsterfuck

Tribe - Endless Apocalypse (2012, selfrelease)
thrash / death metal, Slovensko

Slovenští Tribe, jejichž současný věkový průměr je nějakých 20 let, patří mezi relativně nadupané spolky. Tedy alespoň podle materiálu, který nabízí jejich loňský počin "Endless Apocalypse". Ten zaujme už jen povedeným obalem. Pod pokličkou skrývá osm skladeb (vlastně sedm a "Intro"), z nichž dýchá silná inspirace Cavalerovským metalem a Ektomorf. Materiál tedy může sice vyznívat mírně nepůvodně, ale přesto obsahuje dostatek šťávy a osvěžujících nápadů, tudíž jde nakonec o dost zábavný materiál.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Intro - 0:46
02. Antifa - 02:57
03. Fucking Money - 03:20
04. Chaos - 03:23
05. Endless Apocalypse - 02:07
06. Abomination Through Violence - 03:31
07. I Give You All - 02:14
08. Salvation - 03:49

Hodnocení: 7/10
Autor: Stick
[K recenzi poskytl: Tribe]

Xaosis - Mara I - Czarne Wzgórza (11. února, Eastside)
post-black metal / depressive rock, Polsko

Za polským jednočlenným projektem Xaosis stojí Xaos Oblivion, dle všemocné Encyclopaedia Metallum dosti aktivní postava polského black metalového undergroundu. Zatímco všechno, v čem byl Xaos Oblivion do vzniku nového projektu zainteresován, se točilo kolem čistokrevného černého kovu, Xaosis je tak trochu výjimka. Začátek projektu se datuje k loňskému roku a letos je tu s dvěma dlouhohrajícími alby, "Mara I - Czarne Wzgórza" a "Mara II - Umarłe domy", z nichž jsem se na zoubek podíval právě dílu prvnímu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Wejście - 01:21
02. Maligna na dnie szklanki - 04:55
03. Na Szaro - 05:11
04. Miejsca - 06:12
05. W oczy szron - 04:40
06. Sen - 04:31
07. Śmierć - 06:19
08. She Lost Control [Joy Division cover] - 03:49

Autor: Kaňour

Zemřela Jan Kuehnemund, kytaristka Vixen

12. října 2013 v 18:53 | Ježura |  Music News
Na Facebook profilu blahé paměti dívčí kapely Vixen se objevila následující zpráva: "S hlubokým zármutkem oznamujeme, že ve čtvrtek 10. října 2013 náhle odešla zakladatelka a sólová kytaristka Vixen, Jan Kuehnemund, která prohrála těžkou bitvu s rakovinou.

Ačkoli byla známa pro svou nadanou kytarovou hru a dalším hudebním talentem, Jan byla výjimečná kamarádka a krásná v každém smyslu toho slova. Skromná, ohleduplná, loajální a milá, byla tou nejvlídnější ženou, ovládajíce tichou sílu pravého válečníka. Upřímně milovala a oceňovala své přátele a fanoušky víc, než si většina myslela. Ti z nejšťastěnjších, kteří ji znali a milovali, ztráta Jan, jejíž duch bude díky její hudbě zářit navěky, zlomila srdce.

Jan byla odvážná. Nikdy si nestěžovala. Nikdy se nevzdávala. Rakovina porazila její tělo, ale v žádném případě jejího ducha.

Až do chvíle, kdy zemřela, opravdu věřila, že se vrátí domů.

Jan... budeš nám chybět... ale nikdy nezapomeneme."

Jan Kuehnemund byla v okamžiku své smrti pouhých 51 let stará.

Poslední řadové album Vixen vyšlo v roce 2006 pod názvem "Live & Learn".

Crystal Viper vypustili obal své novinky

12. října 2013 v 18:01 | Monsterfuck |  Music News
Polští heavy metalisté Crystal Viper ukázali, jak bude vypadat obálka jejich nadcházejícího pátého alba "Possession" - viz vpravo. Autorem přebalu je Michal Oracz, což je Polák, jenž se věnuje především tvorbě deskových her.

"Possession" vyjde na CD a limitovaném LP 13. prosince pod křídly AFM Records. CD edice bude jako bonus obsahovat cover "Thundersteel" od Riot, na vinylové edice se objeví jiná, doposud neznámá předělávka. Co se týče samotného vlastního materiálu, údajně obsahuje odkazy na kapely jako Judas Priest, Black Sabbath za doby Ronnieho Jamese Dia nebo Jag Panzer; na desce se prý ovšem vystkytují i "epické a temné party, které dávají vzpomenout na formace jako Candlemass, Mercyful Fate nebo dokonce Bathory".

Produkci bude mít na starosti klasicky Bart Gabriel, manžel zpěvačky Marty Gabriel, který nahrávky Crystal Viper produkuje už od debutu "The Curse of Crystal Viper" z roku 2007. Jako hosté se na novince objeví Harry Conklin (Satan's Host, ex-Jag Panzer) v songu "Fight Evil with Evil" a Sataniac (Desaster) v písničce "Julia Is Possessed". Jedna skladba také obsahuje řev více jak 50 fandů kapely.

Předchozí řadovka Crystal Viper se jmenovala "Crimen Excepta" a vyšla 24. dubna loňského roku u AFM Records jako CD, černé LP a průhledné LP (150 kusů). CD verze obsahovala jako bonusy předělávku "Tyrani Piekeł" od Vader a "Ghosts of Sherwood"; na LP edicích pak jako bonusy byly songy "Night of the Demon" (cover od Demon) a "Ghosts of Sherwood". Na albu si v "Tyrani Piekeł" zazpíval Piotr Wiwczarek z Vader a v titulním songu "Crimen Excepta" se zase objevil David Bower z Hell.