Říjen 2013

Iron Dogs chystají druhou desku

21. října 2013 v 11:23 | Monsterfuck |  Music News
Kanadští heavy metalisté Iron Dogs aktuálně připravují vydání své druhé řadovky. Ta se bude jmenovat "Free and Wild" a vyjít by měla někdy začátkem prosince v nákladu německých Iron Bonehead Productions. Firma hlásí, že nosiče již půjdou brzy do výroby. Obal "Free and Wild" je k vidění napravo.

"Free and Wild" bude nástupcem dlouhohrajícího debutu "Cold Bitch", který vyšel v červenci loňského roku. O CD verzi se postarali Dying Victims Productions, LP edice se pak objevila v nákladu Iron Bonehead Productions ve dvou provedeních - černém (400 kusů) a průhledném (100 kusů). Součástí obou byl také plakát. Mimoto ještě existuje i MC edice, jejíž vydání mají na svědomí Fuck the Mainstream - We Are the Mainstream Records, náklad činil 100 kopií.

Jesu - Everyday I Get Closer to the Light from Which I Came

20. října 2013 v 21:48 | Prdovous |  Recenze
Řeknu vám, za těch pár měsíců, co pro Sicmaggot píšu, jsem ještě nerecenzoval desku s tak ukrutně dlouhým názvem. Ale což, všechno je jednou prvně a bez výjimky to platí i pro "Everyday I Get Closer to the Light from Which I Came". Co se týče Jesu samotných, své poprvé jsme si odbyli již docela dávno. Jestli dobře počítám, jsou to už nějaké tři roky, co jsem se prvně dostal k jejich EP "Silver" z roku 2006 a v té době mě dokázalo dosti spolehlivě unést daleko mimo žánry, na kterých jsem tou dobou ujížděl (pro šťouraly - rap a folk metal). Dalo by se říct, že to byla první kapela z post žánrů, ke které jsem ve svém životě přičichl a přes kterou jsem se k dalším žánrově příbuzným projektům dostal. A i dnes se k "Silver" vracím rád, máme mezi sebou takový ten milý, hluboce nekomplikovaný vztah, kdy jednomu je ouvej a ten druhý mu fouká bolístky.

I zbylá alba, která jsem slyšel, chovám v oblibě, proto jsem se na vydání nové desky těšil a byl zvědav, s čím Justin Broadrick přijde tentokrát. Předposlední "Infinity" byla doslova nekonečná padesátiminutová píseň se spoustou nálad, na poměry Jesu navíc nabitá nebývalou dávkou energie. Zato dnes recenzované nahrávce předcházející "Ascension" už bylo mnohem více shoegazové, post-rockové, uvolněnější. A bohužel také ukrutně dlouhé. "Everyday I Get Closer to the Light from Which I Came" (psát ten název pokaždé znovu je vážně za trest) vcelku logicky pokračuje směrem, který byl na "Ascension" vytyčen. Tempo je ještě rozvláčnější, hudba ještě více míří k shoegazu a post-rocku, přičemž se odklání od dronové špinavosti, ze které zůstává jen charakteristická baskytara. Z doom metalu Jesu ponechali jen zadumanost a pomalé tempo, nic víc už nenajdete. Ne, že by snad někdy Jesu hráli čistý doom (stejně jako čistý drone, shoegaze, post-rock; na každém albu bylo vždy od každého něco, jen v jiném poměru ingrediencí), nicméně všechny prvky doomového žánru, které se objevovaly dříve, byly naředěny takovou měrou, že namísto hutného základu materiál spíše příjemně plyne kamsi do ztracena. Posun rozhodně vítám, tahle melancholická, trochu odevzdaná poloha Jesu vážně sluší, ovšem nese s sebou i jistá úskalí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Handful of Hate - To Perdition

20. října 2013 v 19:57 | Monsterfuck |  Recenze
Handful of Hate jsou kapelou, která by se svým způsobem dala považovat za kultovní. Není to takový ten kult, který uznávají všichni posluchači black metalu napříč scénou po celém světě, ale spíš takový ten lokální kult, který má nesporný význam pro místní scénu, ale těžko se o něm dá tvrdit, že by byl nějak zvlášť zásadní pro vývoj svého žánru nebo že by jej uctívali všichni, kam až oko dohlédne. Však řekněte sami, kolik z vás někdy dříve o Handful of Hate slyšelo? Moc se vás tedy nehlásí, jak tak vidím. A přesto tihle neznabozi patří mezi nejdéle fungující black metalové kapely v Itálii, v letošním roce slaví kulatých 20 roků prznění nástrojů a 11. listopadu vydávají svou šestou dlouhohrající desku "To Perdition"

Nějakou progresi nebo avantgardu od Handful of Hate nečekejte ani omylem. Italové se o něco podobného ani nesnaží, cíl jejich muziky tkví v něčem jiném a někde jinde - a po poslechu "To Perdition" je nad slunce jasné, kde to asi bude. Jednoduše řečeno, Handful of Hate prostě hoblují rychlý a agresivní black metal - a to je jejich devízou a zároveň i jejich nevýhodou, protože nic dalšího od jejich hudby prostě nedostanete, ani kdybyste stokrát chtěli.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Aural Music / Code666]

Nové klipy od populárních formací

20. října 2013 v 17:50 | Kaňour |  Music News
>>> Australští hard rockeři Airbourne, označovaní jako nástupci legendárních AC/DC, nahráli videoklip k písni "Back in the Game", která pochází z novinkového alba "Black Dog Barking".


>>> Heavy metaloví velikání Black Sabbath po vydání očekávané desky "13", která byla po letech nahrána v původním složení, nezahálí. Kapela nedávno zveřejnila informace o plánovaném DVD a již nyní také odkryla videoklip ke skladbě "Loner" z právě zmiňovaného koncertního disku.


>>> Taktéž populární Američané KoRn propagují novou desku pomocí videoklipů. Po klipu na píseň "Never Never" se tentokrát natáčelo na "Love & Meth". Obě skladby pochází právě z nového alba "The Paradigm Shift", které vyšlo 4. října.


Necrophobic pokračují bez dosavadního zpěváka

20. října 2013 v 14:30 | Monsterfuck |  Music News
Švédská formace Necrophobic oficiálně oznámila, že ukončila spolupráci se svým dosavadním vokalistou Tobiasem Sidegårdem. Stalo se tak potom, co byl Tobias odsouzen k šesti měsícům vězení za domácí násilí, jehož se měl opakovaně dopouštět na své manželce a svých dvou dcerách. Kapela vydala následující prohlášení:

"Tobias už nadále není členem Necrophobic. Výsledek jeho soudu nám, zbytku skupiny, bohužel nedal jinou možnost na výběr. Jak už jsme dříve prohlásili, Necrophobic v žádném případě neuznávají a netolerují domácí násilí. Nyní budeme hledat náhradu."

Necrophobic mají aktuálně na programu vydání své sedmé dlouhohrající desky "Womb of Lilithu". Následovník "Death to All" z roku 2009 vyjde 25. října pod značkou Season of Mist jako digipack CD, černé 2LP, průhledné 2LP (400 kusů) a černobílé splatter 2LP (150 kusů).

Další informace o "Womb of Lilithu" a případu Tobiase Sidegårda najdete v první a druhé starší novince.

Klipy od Kataklysm, Kreyson a Orchid

20. října 2013 v 11:40 | Kaňour |  Music News
>>> Dnešní přehled klipových novinek započneme v Kanadě u death metalistů Kataklysm. Ti před vydáním své nové desky "Waiting for the End to Came" zveřejnili videoklip ke skladbě "Elevate" právě z chystané novinky, která vyjde 25. října. Klip byl natáčen v Srbsku pod taktovkou režiséra Ivana Colice z iCode Productions (Soilwork, Moonspell).


>>> Také tuzemští Kreyson, kteří po 18 letech vydávají novou desku, přichystali ke zhlédnutí zbrusu nový videoklip. Natáčelo se k písni "Stoupáš", o jejíž režii se postaral David Kočář. Fotky z natáčení a menší článek o jeho natáčení najdete na oficiální webu kapely.


>>> Dnešní poslední zastávku si uděláme ve Spojených státech amerických, kde tamější doom metalové uskupení Orchid zveřejnilo videoklip k písni "Mouths of Madness" z nového alba "The Mouths of Madness", které vyšlo 26. dubna letošního roku.


Soulfly - Savages

19. října 2013 v 21:44 | nK_! |  Recenze
Že se hudební svět každé dva roky dočká nového alba Soulfly, které bude pravděpodobně znít naprosto stejně jako to předchozí, je stejně očekávatelné, jako že Max Cavalera nezačne nikdy psát hluboké a filozofické texty. Jestli jste v posledních zhruba deseti letech slyšeli byť jen jednu jedinou píseň z dílny těchto Amíků, kteří kdysi do své hudby hojně přidávali nejrůznější tribal prvky a nástroje, už máte předem téměř jasnou představu o tom, co vlastně můžete od nových desek očekávat. Je na tom "Savages" stejně?

Soulfly víceméně úspěšně fungují již šestnáct let, kdy frontman Max Cavalera opustil svou tehdy domácí Sepulturu a založil vlastní projekt. Prvních několik alb se mi velmi líbilo a nejraději mám asi prastaré "Primitive", které není sice jakkoliv kultovním nebo ultimátně nabušeným a historii měnícím dílem, ale ve své době si nehrálo vůbec na nic a jako takové prostě a jednoduše výborně bavilo. Desky "3" a "Prophecy" byly ještě celkem dobré a daly se poměrně v pohodě poslouchat, ale s "Dark Ages" před nějakými osmi lety se podle mého pokazilo, co mohlo. Cavalera nebyl nikdy extra dobrý skladatel, ale obrovský úpadek v podobě jednoduchých rytmů, opakujících se textů a bezbřehé nudy byl právě na tomto albu hodně zřetelný. Od té doby Soufly prakticky nemusím, protože vše potřebné bylo řečeno už před nějakou tou dekádou a momentálně pro mě jejich muzika nemá skoro žádnou váhu ani význam. Každou novou desku si pustím, důkladně poslechnu a pravidelně po pár neúspěšných pokusech na ní najít cokoliv zajímavého či snad inovativního a zábavného ji odložím. Loňské "Enslaved" se svým materiálem přiklonilo k hutnějším death metalovým riffům (pozor, alespoň nějaká změna!), ale ani to mě nepřesvědčilo o tom, že by Soulfly neměli být už dávno za zenitem. Svým způsobem se totiž jedná o stále stejně zbytečný projekt.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Na co se nedostalo #17

19. října 2013 v 19:30 | Monsterfuck |  Minirecenze
A Hero for the World - On Fire (8. října, Jacob K Music)
power metal, Filipíny

Jsou prostě počiny, u nichž mi smysl jejich existence dost dobře uniká. EP "On Fire" patří mezi ně… A Hero for the World je power metalová skupina z Filipín, kterou vedou dva Švédové a jeden Američan; v březnu letošního roku jim vyšel ne zrovna moc dobrý debut "A Hero for the World", na němž se poměrně neúspěšně inspirovali u známějších kapel, jež jsou už samy o sobě vyčpělé. Uběhlo sotva půl roku a přišlo téměř 80 (!!!) minut dlouhé EP "On Fire"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Save the World from Fire - 04:36
02. The Chase - 02:41
03. Die (If You Stand in My Way) - 04:48
04. Mahal Kita - 05:40
05. The Memory Will Remain - 04:41
06. Eternal Shadows [live in the Philippines - acoustic version] - 06:05
07. End of Time [instrumental version] - 04:49
08. We Are Forever [edit version] - 03:48
09. Free Forever [acoustic version] - 04:43
10. A Hero for the World Main Theme - 09:53
11. A Quest for the Brave [instrumental version] - 03:32
12. One Hope of Light [edit version] - 10:01
13. Save the World from Fire [extended version] - 03:34
14. Die (If You Stand in My Way) [instrumental version] - 04:42
15. Mahal Kita [radio edit] - 03:59

Autor: Monsterfuck
[K recenzi poskytl: Jacob K Music]

Cerebral Extinction - Promo 2013 (27. září, selfrelease)
brutal death metal, Itálie

Tříclenná brutální formace z Itálie funguje velmi krátce. Rozhodli se posluchačům, zinům i firmám představit pomocí krátkého (opravdu krátkého, jeho délka dosahuje stěží devíti minut) dvouskladbového dema, pojmenovaného stroze "Promo 2013". Je to docela oříšek, hodnotit takovouto krátkou nahrávku a udělat si obrázek o tom, jaká kapela vůbec je. Chtělo by to pořešit ještě tak dvě tři skladby a udělat plnohodnotné demo aspoň o dvacet minutách. Rovnou říkám, že tento nástřel sice nezní jako vyložený průser, ale není to ničím výjimečný mazec, a pokud do žánrů nejste zažraní, propluje vám mozkem takřka bez povšimnutí. Z důvodu nedostatku materiálu ponechávám bez hodnocení.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Echoes Aenima - 04:55
02. Artificial Stimulation - 03:56

Autor: Stick
[K hodnocení poskytl: Abyssal Warfare Promotion]

Dodsferd - A Breed of Parasites (březen 2013, Funeral Industries)
black metal, Řecko

Ačkoliv Dodsferd pocházejí ze slunného Řecka, jejich muzika moc prosluněná není. Wrath, hlavní postava kapely, se totiž vzhlédl v syrovém black metalu severského střihu, ale je zde cítit, že to není žádná póza. Snad s výjimkou hodně nic moc debutu "Desecrating the Spirit of Life" z roku 2006 jsou všechny desky výtečné a onen pověstný feeling na nich rozhodně najdete.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. An Unbearable Pain - 02:16
02. Days of Mental Deterioration - 07:21
03. …Til the Day You Die - 02:06
04. Eternal Bliss… Eternal Death [Judas Iscariot cover] - 09:09
05. The Burden of Feeling Alive - 03:39
06. Burning the Symbols of Your God - 08:02

Autor: Monsterfuck

Gris - À l'âmme enflammée, l'äme constellée… (9. července, Sepulchral Productions)
black metal, Kanada

V relativně nedávné době jsme se tu na Sicmaggot poměrně dost věnovali desce "La mort du soleil" od kanadského black metalového projektu Sombres Forêts, nicméně letos - a shodou okolností v úplně stejný den - vyšla také novinka "À l'âmme enflammée, l'äme constellée…" spřízněného projektu Gris, jenž také stojí za pozornost. Kapely nesdílejí pouze stejné místo původu a styl, ale i o dost víc - Neptune a Icare, členové Gris, totiž před pár lety s Annatarem, vůdcem Sombres Forêts, realizovali společný projekt Miserere Luminis a také figurují v živé sestavě Sombres Forêts.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
Disc I:
01. L'aube - 04:37
02. Les forges - 15:11
03. Samsara - 01:52
04. Igneus - 11:21
05. Dil - 07:36

Disc II:
01. Moksha - 04:17
02. Seizième prière - 11:26
03. Sem - 01:45
04. Une épitaphe de suie - 13:43
05. Nadir - 08:45

Shape My Clarity - Chameleon Mirror (22. února 2012, selfrelease)
neon metal, Německo

Muziky, jakou tvoří mladí Němci Shape My Clarity, je na světě hromada. Je to taková nevyhraněná moderní směska všeho možného s přídavkem metalcoru a pak se tomu pro nedostatek trefnějších pojmenování říká moderní metal, případně tak, jak to pojmenuje kapela (v tomto případě neon metal - ať žije škatulkování). Ale to jen na srozuměnou, aby bylo od začátku jasné, s čím příbližně máme na desce "Chameleon Mirror" tu čest. Ačkoli se totiž v posledních letech podobných kapel urodila řada (a kupa z nich hraje pěknou tužku), i zde se dá najít obstojný interpret. Otázka tedy zní, jestli se to týka zrovna Shape My Clarity.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. A New Decade - 01:43
02. Chameleon - 04:16
03. Shine - 03:43
04. Asking Why - 03:41
05. Degressive Emotion - 03:54
06. Black Ink - 03:54
07. Delusion Decays - 04:42
08. Shimmer - 04:38
09. Interlude - 01:28
10. Ropes - 03:34
11. Switch to Zero - 04:04
12. Control - 04:51
13. Army of Zombies - 05:16
14. Alone [piano version] - 05:15

Autor: Ježura
[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Total Heels, Kontroll - Praha, 22. října

19. října 2013 v 18:33 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
TOTAL HEELS (USA/DK, ex - Polite Sleeper, The Yellow Press, Rising, LACK)
support: KONTROLL (CZ, Silver Rocket)
22. října 2013
Praha - Klub 007 Strahov
vstup: 200 Kč, start: 20.00

Pravda je taková: Total Heels nejsou žádná budoucnost "nezávislý scény". Není to žádná další alternativní senzace. Nepřišli s novým, supernadupaným a extraoriginálním zvukem. Je to parta starších chlapíků, která s nakažlivou energií hrne to, co umí nejlíp: garážovej rock na plný koule. Nic víc, nic míň. A protože tahle muzika zní zdaleka nejlíp na strahovský Sedmičce, dovolujeme si vás pozvat 22. října na kopec, kde s Total Heels zahrajou Kontroll, další obyčejnej bordel ze sklepa.
Ne ale že by se v Total Heels nesešli zajímavý muzikanti... Jason Orlovich hrál na kytaru v The Yellow Press (pamatujete si na skvělou desku "Comfortable Curses", která vyšla v roce 2005 na Day After?) a pak hlavně v Polite Sleeper (tři alba a spousta vynikajících koncertů v Česku, ten vůbec první shodou okolností taky na 007). No a bubeníka Jacoba můžete pro změnu znát z Rising nebo LACK. Dohromady jsou to Total Heels a za poměrně krátkou dobu existence stihli vydat dva singly a zahrát si s Mudhoney, Ty Segall, Metz nebo Disappears. A jejich zvuk? Rokenrol jak svině. Znovuobjevený nadšení, bezstarostně ohulený kytary, přímočarý bicí, euforický melodie (tohle Jason pořád umí!). Ne, Total Heels fakt nepřinášejí nic přelomovýho, ale to, co nabízejí, dělají sakra dobře - bez jakejchkoliv postranních úmyslů naservírovanej primární ROCK.
Cejtíme potenciální klasickej "sedmičkovskej" večer, ke kterýmu v našich očích neodmyslitelně patří i Kontroll, který na 007 dlouho nebyli. Na tomhle koncertě asi neuvidíte v první řadě hrozen fotografů a nepřijde se asi ukázat nikdo slavnej ani důležitej. Kapela - volume nach rechts - piváci - 007. Tuhle rovnici milujeme odnepaměti. Těšíme se na vás!

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

[tisková zpráva pořadatele]

Satan's Host chystají vydání novinky

19. října 2013 v 16:40 | Ježura / Monsterfuck |  Music News
Satan's Host z amerického Colorada připravují vydání nového alba. To se bude jmenovat "Virgin Sails", vyjde 18. listopadu u labelu Moribund Records a půjde už o jedenácté řadové album Satan's Host. Deska vznikla ve studiu Flatline Audio, produkoval ji Dave Otero (Cattle Decapitation, Demonica, Nightbringer, Allegaedon, Cephalic Carnage) a obal pro něj vytvořil Joe Petagno (Motörhead, Marduk). Níže si můžete prohlédnout tracklist alba a také amatérský záznam nové skladby "Cor Malifecus - Heart of Evil", který byl pořízen 16. března v Portoriku.

Minulá deska Satan's Host se jmenovala "By the Hands of the Devil" a vyšla v květnu 2011 rovněž u Moribund Records v CD podobě. Vinylová edice pak vyšla v nákladu High Roller Records jako 2LP ve třech barevných provedení - černém (500 kusů), červeném (400 kusů) a zlatém (100 kusů). Všechny tři obsahovaly také plakát, zlatá barva pak navíc nabídla ještě jeden bonusový song v podobě předělávky tradiční folkové písničky "House of the Rising Sun".

Tracklist "Virgin Sails":
01. Cor Malifecus - Heart of Evil
02. Island of the Giant Ants
03. Dichotomy
04. Of Beast and Men
05. Akoman
06. Reanimated Anomalies
07. Infinite Impossibilities
08. Vaporous of the Blood
09. Taromati
10. Virgin Sails


Naurrakar streamují novou desku

19. října 2013 v 12:01 | Monsterfuck |  Music News
Domácí black metalisté Naurrakar uvolnili k poslechu celý svůj dlouhohrající debut "Epilog lidstva". Poslouchat můžete na Soundcloud.

"Epilog lidstva" vychází u Werewolf Productions na CD v nákladu 300 kusů. Obal alba najdete vpravo.

Naurrakar počin natáčeli ve svém vlastním studiu. Celkem by se na albu mělo objevit deset písniček, jejichž náplní bude "syrový black metal". Texty budou v češtině a budou se zabývat "koncem lidské rasy, misantropií a zkázou". Jako hosté se na "Epilogu lidstva" podíleli Lord Morbivod, jenž se postaral o editaci bicích, a zpěvačka Morgause.

Další info o "Epilogu lidstva" najdete ve starší novince.

Koldbrann se rozešli s baskytaristou

19. října 2013 v 9:24 | Ježura / Monsterfuck |  Music News
Norské black metalové těleso Koldbrann se po deseti letech spolupráce loučí s baskytaristou. Stian Johnskareng se podílel na všech řadových i neřadových počinech kapely, počínaje splitem "Skamslaadte Engler / Fredløs" z roku 2004, který Koldbrann natočili s dalšími Nory Ljå. Oficiální vyjádření kapely vypadá takto: "Stian Johnskareng a.k.a. S.G.J. se rozhodl opustit post baskytaristy Koldbrann po deseti letech členství v kapele. Na baskytaru hrál na všech vydaných nosičích od roku 2004 včetně desek 'Moribund' (2006) a 'Vertigo' (2013). Byl rovněž důležitou součástí živých vystoupení Koldbrann.

Johnskarengova poslední vystoupení s Koldbrann se uskuteční na Phantoms of Pilsen v České republice a v německém Erfurtu, 25. a 26. října. Koldbrann Johnskarengovo rozhodnutí vrcholně respektují a chtěli by mu poděkovat za jeho práci, oddanost a partnerství po všechny ty roky. Přejeme ti všechno nejlepší! Heia Drammen!"
V neposlední řadě Koldbrann také aktuálně zveřejnili nové oficiální živé video k songu "IntroVertigo" ze své letošní fošny "Vertigo". Záznam songu byl pořízen 22. srpna na koncertě na Bunker II Festivalu v norském hlavním městě Oslu. Výsledek najdete na konci novinky.

Aktuální deska Koldbrann se jmenuje "Vertigo" a v prodeji je od 25. ledna letošního roku. O její vydání se postarala francouzská firma Season of Mist, resp. její sublabel Season Underground Activists. K dispozici je standardní jewelcase CD, digipack CD limitované na první výlis a 2LP v černé a červené barvě (obě barvy limitované na ručně číslovaných 250 kopií).


81db - A Blind Man's Dream

18. října 2013 v 22:07 | Zajus |  Recenze
Potkal jsem již mnoho různých druhů alb. Alba dobrá a špatná. Alba jednoduchá a složitá. Alba, která vás chytnou a nepustí, a alba, která vás bavit nezačnou, i když jejich kvalitu slyšíte. Vždy se dalo mezi jednotlivými škatulkami poměrně snadno vybrat, kam dané album patří. "A Blind Man's Dream" je výjimkou. Tak jako v kvantové fyzice existují částice současně ve všech možných stavech zároveň, tak "A Blind Man's Dream" spadá do všech výše zmíněných kategorií. A stejně jako částice v kvantové fyzice se toto album může navenek tvářit jako by zcela jasně zapadlo do konkrétní škatulky, aby při následujícím poslechu bylo vše jinak.

Po těžším úvodu jednodušší shrnutí: i po množství poslechů se nedokážu rozhodnout, jestli je dnes recenzovaná deska dobrá, nebo naopak úplná blbost. Od 81db jsem před obdržením "A Blind Man's Dream" slyšel jen ujetou skladbu "Jabberwocky" z předchozího alba, která mě jednoznačně nalákala. Na alternativním metalu postavená dechovka plná rapu se prostě jen tak nevidí. V porovnání s ní je ovšem třetí dlouhohrající album italské kapely poněkud fádní. Ujetost se rozplynula a vše, co zbylo, je alternativní metal; někdy špatný, jindy lepší, ovšem ani náhodou ne unikátní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records / Bakerteam Records]

Vychází nové číslo metalového Pařátu

18. října 2013 v 19:24 | Monsterfuck |  Music News
Přesně dle plánu po dvou měsících vychází již 54. vydání Pařátu. Je opět natřískané informacemi až po strop za lidovou cenu, takže si tento magazín může dovolit každý. Součástí říjnového Pařátu je také nové album brněnských blackmetalových veteránů ASGARD.

Novému Pařátu v podrobně pojatých článcích a rozhovorech vévodí jména jako PARADISE LOST, VULTURE INDUSTRIES, EMPEROR, SAX, BROKEN HOPE, CLAWFINGER, GOTHOOM, DEATH TO ALL, GORGUTS, SATYRICON a mnohá další.

Kompletní (a podrobný) obsah najdete na www.paratmagazine.com v sekci "Aktuální číslo".

[tisková zpráva vydavatele]


Under the Surface: "The Vision" video

18. října 2013 v 16:34 | Monsterfuck |  Music News
Domácí metalcorová formace Under the Surface vypustila svůj nový videoklip k písničce "The Vision" - výsledek si můžete pustit na konci novinky. Záběry ve videu pocházejí z festivalu Valmez 2013, kde kapela pokřtila svůj debut "Resurrection", jenž vyšel v březnu letošního roku.


Wolfheart - Winterborn

17. října 2013 v 22:42 | Kaša |  Recenze
Tuomas Saukkonen by se z hlediska hudební aktivity a multiinstrumentálního nadání mohl z fleku zařadit k takovým veličinám, jako jsou Peter Tägtgren, Devin Townsend či Dan Swäno. Důvod? Patří mezi tu hrstku vyvolených, kteří jsou schopní nahrát album bez pomoci jiných hráčů a osob pohybujících se za mixážními pulty či v produkčních křeslech, a vše si obstará sám. Přesto však nikdy nedosáhl takového věhlasu jako zmínění kolegové z hudební branže. Změnit by to s troškou dávkou nadsázky mohlo "Winterborn", což je debutové album jeho nového projektu Wolfheart, na nějž se rozhodl zaměřit svou pozornost poté, co dal vale svým dosavadním působištím, v nichž byl vždy hlavním lídrem a skladatelským mozkem, a nejinak je tomu i teď.

V lednu letošního roku se Tuomas rozhodl rozpustit Before the Dawn, kteří byli jeho hlavním tábořištěm po dlouhých čtrnáct let a v nichž naplňoval svou vlastní vizi severského melodického death metalu, Black Sun Aeon, v nichž přidal do své tvorby trošku doom metalu, a v neposlední řadě Dawn of Solace, pod jejichž hlavičkou sice stihl pouze jedno album, ale to bych s přehledem zařadil mezi jedno z jeho nejpovedenějších děl vůbec. Mimoto už můžeme v minulém času mluvit o projektech RoutaSeilu a The Final Harvest, které většího jména nedosáhly, ale pro úplnost je vynechat nemůžu. Dalo se samozřejmě očekávat, že nedostatek tvůrčí angažovanosti na sebe dlouho čekat s čistým stolem vznikne nové dítě, s nímž by mohl začít pěkně od píky a věnovat mu veškerou svou pozornost. Bylo jen otázkou, ke kterému z výše uvedených jmen budou mít Wolfheart nejblíže. S jistotou lze říct, že příznivci Saukkonenových předešlých působišť nebudou zklamáni, protože na "Winterborn" se spájí death metalová agrese, gothic metalová zasněnost, doomová zatěžkanou a tu a tam se dostanou ke slovu akustické momenty, které v sobě mají lehký folkový nádech, což mně osobně zní jako velmi slibný koktejl. Očekávání nebyla malá, takže se poďme "Winterborn" podívat na zoubek.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K hodnocení poskytl: Wolfheart]

Perceverance - The Dark Mechanism

17. října 2013 v 21:11 | Kaša |  Recenze
Perceverance začínali pod jménem Steelchains v roce 2008 a oproti dnešním dnům byla jejich tvorba mnohem více zakořeněná v heavy metalu, což je na jejich aktuálním debutu "The Dark Mechanism" stále ještě patrné. Ačkoli se kapela v roce 2009 spolu se změnou jména obrátila ke klasickému thrash metalu, nejedná se o bezhlavou řezničinu, která by se nesla pouze na vlně hybridu mezi americkou a německou odnoží tohoto hudebního stylu. Perceverance si šikovně vzali to nejlepší z kapel, jako jsou Exodus, Destruction či Overkill a občas k tomu přimíchali letmou kytarovou melodiku, tu punkovou přímočarost a samozřejmě nezbytné sypačky v death metalovém rázu, bez kterých už to dnes ani nejde, a výsledkem je rychlá, šlapavá deska, která má sice do označení skvělé album velmi daleko, ale to neznamená, že jsem si z jejího poslechu nic neodnesl.

Ono totiž záleží, na co se při poslechu takovéto kapely zaměříte. Já osobně očekávám neoriginální, ale na druhou stranu od podlahy řízný thrash metal, na který jsou dnes už legendy moc vyhrané a právě kapely typu Perceverance jsou nositeli odkazu, které například výše uvedené party zasely v osmdesátých letech. "The Dark Mechanism" si na nic nehraje. Kytary jsou průrazné jak beranidlo, zvukem mají hodně blízko k motorové pile à la Exodus a za jejich hutným zvukem vyniknou už jen bicí, protože na baskytaru už mnohdy místo nezbylo, a pokud nedostane svůj prostor, tak si ji můžete představovat jen v náznacích. Nevím, v jakých podmínkách se nahrávalo, ale v ostatních ohledech je zvuk slušný a na poměry současných standardů bych se nebál říct jednoduchý. Žádné experimenty, jen klasické nástrojové obsazení a Michelle "Met" Alluigi, který bez větších zádrhelů přechází od klasického řevu do melodického vokál s punkovým feelingem, který se do zpěvnějších refrénů rychlých pecek skvěle hodí. V "Purity", což je mimochodem jedna z nejlepších skladeb celého debutu, mi pak dokonce připomněl Jamese Hetfielda.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Music Solutions Agency]

Východňárske mini tour

17. října 2013 v 20:44 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Zlínští melodic death/black progresivisté Draco Hypnalis v rámci neutichající propagace třetího alba "Balance Of Moments" realizovaného pod křídly vydavatelství Zero Budget Productions a probíhajícího podzimního klubového tažení vyrážejí na Slovensko, kde v doprovodu symphonic-black kolegů Swordokult absolvují Východňárske miniTOUR s těmito zastávkami:

16.10.2013 Prešov - Club 1898
17.10.2013 Košice - Cassbar
18.10.2013 Humenné - Live Club
19.10.2013 Stropkov - U Fiľa

Další nejen koncertní aktivity sledujte na profilech zúčastněných kapel ...

www.bandzone.cz/dracohypnalis
www.dracohypnalis.cz
www.bandzone.cz/swordokult

[tisková zpráva]

Nový kytarista REPULSED se fanouškům poprvé představí 30. října v Modré Vopici

17. října 2013 v 20:24 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Nový kytarista REPULSED se fanouškům poprvé představí 30. října v Modré Vopici

Výborný kytarista Sebastian Pernica obohatil řady pražské metalové kapely REPULSED, která je na scéně od roku 2010. Poprvé ho můžete s kapelou vidět 30. října v klubu Modrá Vopice v Praze, kde REPULSED vystoupí jako předkapela dvou francouzských formací - Fight for Ashes a Sunquake. Čechy na této akci budou ještě reprezentovat No Misery Left.

"Nový kytarista obohatil naši kapelu o ještě progresivnější prvky," zmínil zpěvák Martin Halma. Právě progresivita je hlavní devizou REPULSED. Změny temp, krkolomné postupy, výrazné melodie. To vše zabalené v moderním metalcore hávu.

Letos kluci vydali nové EP s názvem Patterns, které navázalo na dva roky starou nahrávku Blinded. Skladby si můžete poslechnout na www.bandzone.cz/repulse REPULSED se také objevili na kompilačce Musick Attack Metal Compilation, která vyšla jako příloha časopisu Pařát.

Jak to této nadějné smečce šlape naživo se můžete přesvědčit právě v Modré Vopici. Vstup je pouze 100 korun.

KONTAKTY:

MAIL: repulsed.management@gmail.com


[tisková zpráva]

Dark Fortress nahrávají

17. října 2013 v 18:56 | Ježura |  Music News
Krátká zpráva oznamující blížící se vydání nového alba přišla z tábora Dark Fortress. Německá black metalová parta pro nástupce poslední řadovky "Ylem" zatím nemá jméno, ale datum vydání bylo předběžně stanoveno na začátek roku 2014. Dotyčná zpráva zní takto: "Dark Fortress právě začali nahrávat bicí pro své (zatím nepojmenované) nové album. Vydání desky je plánováno zhruba na začátek roku 2014. Další informace budou brzy následovat..."

Dark Fortress mají na kontě zatím šest řadových desek, z nichž poslední, "Ylem", vyšla 22. ledna 2010 pod křídly labelu Spinefarm Records. České publikum se s kapelou mohlo naposled setkat v dubnu loňského roku, kdy Dark Fortress vystoupili po boku amerických Nachtmystium v pražské Modré Vopici.

Mayan opouští kytarista, první info o albu

17. října 2013 v 16:52 | Ježura / Monsterfuck |  Music News
Jak zde před nějakým časem proběhlo, nizozemští Mayan se plně zaobírají nahráváním nového řadového alba, které naváže na předloňský debut "Quarterpast". Nyní ale kapela zveřejnila informaci, týkající se odchodu dosavadního kytaristy Isaaca Delahaye (Epica), a to v podobě tohoto prohlášení: "Jak si mnozí z vás všimli, Isaac nebyl na poslední fotce kapely.

Všichni si užíváme být součástí téhle skvělé kapely, ale zároveň si uvědomujeme, že každý člen má i další časově náročnou kariéru... Když jsme s tímhle dobrodružstvím začali, všichni jsem se dohodli na tom, že to budeme u ostatních respektovat.

Isaac se rozhodl dál se neangažovat v Mayan. Isaacovi moc děkujeme za jeho užasný přínos, vtipné momenty a oddanost. Možná se na pódiu ještě potkáme někdy v budoucnu. Už pracujeme s velmi pravděpodobným náhradníkem. Další novinky o tom brzy. Teď se soustředíme na mixování chystaného alba. Nemůžeme se dočkat, až se o něj s vámi podělíme!!!"

Isaac dodává: "Nedávno jsem se rozhodl opustit Mayan kvůli tomu, abych se mohl soustředit na další věci. U 'Quarterpast' jsem byl požádán, abych se zúčastnil jako sezónní hudebník a rád jsem jim pomohl. Nyní cítím, že je čas nechat to někomu jinému.

Bylo naprosto skvělé být součástí toho všeho, pomáhat vybudovat tuhle kapelu, a chci poděkovat fanouškům, kapele a všem, co se na tom podíleli, za skvěle strávené časy. Vše, co teď Mayan musí udělat, je dokončit to nové album, abych měl na poslouchání nějaký solidní matroš!"

Na druhou stranu zároveň Mayan hlásí také rozšíření sestavy o dva muzikanty - dosavadní koncertní vokalisté Henning Basse a Laura Macrì se jsou od nynějška stálými členy kapely.

Chystaná deska Mayan se bude jmenovat "Antagonise", bude obsahovat celkem 11 skladeb a vyjde 31. ledna 2014 pod značkou německé firmy Nuclear Blast Records. Rovněž půjde koncepční nahrávku, jež se bude zabývat "současnou situací na světě, která je absolutně šílená". Počin byl natočen ve studiu Sandlane pod taktovkou producenta Joosta van dee Broeka (Epica, After Forever, ReVamp, Xandria). Jako hosté se na počinu objeví řecký houslista Dimitris Katsoulis a zpěvačky Floor Jansen (Nightwish, ReVamp, ex-After Forever) a Marcela Bovio (Stream of Passion).

In Mourning připravují nové album

17. října 2013 v 13:35 | Ježura |  Music News
Po téměř roční pauze, kterou si vynutily blíže nespecifikované rodinné záležitosti, se Švédové In Mourning vrací k tvorbě nového materiálu. Nedávno to naznačila už fotografie na Facebooku kapely a nyní je vše oficiálně potvrzeno.

Prohlášení skupiny: "Díky vám všem za skvělé reakce na obrázek, který jsme nahráli před pár dny! Jak jste mohli uhodnout, předprodukce chystaného nového alba úspěšně pokračuje a nemůžeme se dočkat, až ho vám všem dáme ochutnat. Zároveň bychom se chtěli omluvit za ten informační půst. Činnost kapely byla skoro na rok pozastavena kvůli rodinným záležitostem, takže se v táboře In Mourning nedělo nic moc, o čem by stálo za to informovat. Teď jsme ale zpět v plné síle a velmi lační po započetí opravdových zkoušek nového materiálu. Takže ještě jednou díky za totální podporu a trpělivost s kapelou!"

Zatím nepojmenovaná čtvrtá deska In Mourning naváže na album "The Weight of Oceans", které vyšla v dubnu 2012 u Spinefarm Records.

Twilight of the Gods - Fire on the Mountain

16. října 2013 v 22:14 | Monsterfuck |  Recenze
Co se nehudební stránky týče, Twilight of the Gods je zcela jistě zajímavou formací už jen okolnostmi svého vzniku a svou sestavou. Základ této skupiny totiž s nadsázkou řečeno vězí hluboko v minulosti na začátku 80. let, kdy se zrodila jedna z nejdůležitějších kapel (nejen) extrémního metalu, legendární Bathory. Quorthon, vůdčí postava Bathory, svého času v podstatě definoval black metal (nevytahujte tu Venom, ti možná dali žánru název, ale jejich desky jsou jen tvrdší rock'n'roll, opravdu první čistokrevný black metal, jak jej známe dnes, pochází právě od Bathory) a posléze viking metal. Není vůbec náhoda, že k odkazu, který Quorthon zanechal, se dodnes hlásí obrovské množství skupin. Nicméně Quorthon v roce 2004 zemřel a Bathory s ním. Čas od času se ovšem najde někdo, kdo se rozhodne vzdát kultu Bathory nějaký hold, což je přesně případ Twilight of the Gods, u nichž podobnost jejich jména s deskou "Twilight of the Gods" z roku 1991 od Bathory vážně není náhodná...

Twilight of the Gods původně vznikli pouze jako tributní skupina Bathory. Zároveň se v kapele spojili lidé, kteří jsou sami o sobě důležitými postavami metalové scény, tudíž v tomto případě rozhodně není od věci mluvit o superskupině… Alan Nemtheanga (Primordial), Rune "Blasphemer" Eriksen (Aura Noir, ex-Mayhem, ex-Ava Inferi), Patrik Lindgren (Thyrfing), Frode Glesnes (Einherjer) a Nicholas Howard Barker, jenž hrál v tolika formacích, že to snad ani nemá cenu jmenovat. Minimálně jejich kapely jsou prostě pojmy. Pánové chtěli uctít památku Bathory a možná i později narozeným jedincům připomenout, kdo že to kdysi položil základy extrémního metalu… vyjedeme na jedno vzpomínkové turné, budeme hrát skladby Bathory a pak projekt opustíme…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


65daysofstatic, sleepmakeswaves: Brno - Fléda, 7.10.2013

16. října 2013 v 20:51 | Stick |  Reporty
Podzimní pondělí 7. října. Běžný pracovní den, se všemi jeho radostmi i strastmi. Večer někteří zamířili do hospody, někteří k televizím. Kolem dvou stovek zasvěcených se sešlo v klubu Fléda, protože ten den se zde konalo vystoupení zásadní kapely žánru (dnes už svým způsobem vyčerpaného) zvaného post-rock. Její jméno zní 65daysofstatic a jako support přivezla neméně zajímavé jméno sleepmakeswaves. Místo "pokapely" obsadilo duo Kaplan Bros. Do klubu jsem se nachomýtl naposledy při příležitosti vystoupení kapely Saxon 10. června. Přes léto klub prošel proměnou a modernizací. Nový nábytek, nově ohozené stěny i prostorové uspořádání. V první chvíli mi hlavou proběhl zmatek, protože jsem zahlédl jen zavřené dveře do sálu a chystající se aparaturu v předsálí. To se však jen na svůj noční set chystali Kaplan Bros a záhy byli lidé vpuštěni do sálu. Atmosféra tu byla dosti zajímavá, komorní. Lidé jen tak decentně postávali a bavili se. Spektrum fanoušků bylo relativně široké, od omladinu ze střední školy, přes hipstery, intelektuály z vysoké a nechyběli ani zástupci starší generace.

Jako první na scénu s devátou hodinu nastoupili Australané sleepmakeswaves. Od nich jsem nějakého materiálu znalý, byť jejich dlouhohrající nahrávka mě jaksi minula. Koncert pro mě tedy byl spíše neznámou, protože zásadním pilířem byly právě věci z dlouhohrající fošny. Ať už si říká kdo chce co chce, podle mě měl koncert atmosféru, charismaticky působila i zdánlivá nesourodost jednotlivých členů kapely. Stačí si vybavit obrovitého basáka, který jako by vypadl z nějaké sludgové smečky, a vedle něj hubeného hipstera s brýlemi a kytarou, a začnete tušit, o čem mluvím. Image však nebyla to podstatné. Bylo evidentní, že si celá kapela vystoupení užívá. Jejich muzika je rytmická, energická a nervní, sází především na jednoduché instrumentální obsazení (samozřejmě s bohatým využitím efektů) a občasné samply. Jistá strohost vystoupení jen umocňovala celkový dojem. 40 minut se sleepmakeswaves uteklo jako voda a já už s napětím očekával příchod hlavní hvězdy večera.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinky u Silent Stream of Godless Elegy

16. října 2013 v 18:35 | Monsterfuck |  Music News
Moravská folk/doom metalová stálice Silent Stream of Godless Elegy hlásí několik novinek ze své produkce. V první řadě jde o zveřejnění nového videoklipu ke skladbě "Mokoš" z poslední desky "Návaz", která vyšla v lednu 2011 u Season of Mist. Záběry pro video byly pořízeny na letošním ročníku festivalu Masters of Rock ve Vizovicích a na výsledek se můžete podívat na konci novinky. Kapela slibuje, že vzhledem k tomu, že byl na festivalu natočen celý její set, tak časem přibudou záznamy i dalších skladeb.

Mimoto Silent Stream of Godless Elegy oznámili, že již začali pracovat na svém dalším albu, které bude celkově šestou řadovou nahrávkou. Skupina vydala následující zprávičku: "Po více nežž sedmdesáti koncertech na podporu desky 'Návaz' začínáme pracovat na novém materiálu. První ochutnávku, ranou verzi skladby 'Ten, který ukoval Slunce', jste mohli slyššet v červenci na festivalu Masters of Rock. Pokud všše půjde podle plánu, rádi bychom nové album nahráli zhruba za rok, na podzim 2014. Nahrávat se bude opět u Rolanda Grapowa v jeho GrapowStudios."