Říjen 2013

12.11. Hradec Králové – Klub čp.4: OWL (Oakland, USA) + Boneyard

27. října 2013 v 17:11 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
12.11. Hradec Králové - Klub čp.4: OWL (Oakland, USA) + Boneyard

Tři bratři v trikotech Black Sabbath, Blue Oyster Cult a Pentagram. Plus basistka, s nášivkou Thin Lizzy. Trocha stoneru do levý nosní dírky a rafinovanýho punku dozadu pod jazyk. Ve Čtyřce zakalený absinthy a máme fajn večer, ne? Tahle sova se sakra zdá být tím, čím fakt je.

A na úvod Boneyard, těžcí chrudimáci.


[tisková zpráva pořadatele]

Dark Man Shadow - Victims of Negligence

26. října 2013 v 22:02 | Ježura |  Recenze
Na rovinu říkám, že Dark Man Shadow patří k těm kapelám, kterých bych si sám od sebe určitě nevšiml. Média o nich mlčí, navenek nijak nevyčnívají z nespočtu jim podobných, na kontě sice už nějakou tu nahrávku mají, ale co je to platné, když o nich svět neví... Jedinou zajímavostí, která v případě Dark Man Shadow trochu narušuje úplně zaměnitelný profil, je skutečnost, že letošní deska "Victims of Negligence" je comebackem po deseti letech, během kterých byla kapela následkem smolného krachu vydavatele uložena u ledu. A jo, taky tady tluče do škopků Matze z Nocte Obducta, ale to je asi tak všechno, čím by mohli Dark Man Shadow nezainteresovaného člověka přesvědčit k tomu, aby jim věnoval trochu svého času. Čím déle ale novinku poslouchám, tím více si říkám, že je to vlastně docela škoda, protože Dark Man Shadow mají přinejmenším ve své současné podobě přeci jen co nabídnout.

A co že to je, čím se Dark Man Shadow mohou chlubit? Asi se budete smát, ale je to směska gothic metalu a melodického black metalu s tím, že do toho občas promluví lehounký odkaz death metalu. Sama taková kombinace vypadá s přihlédnutím k výše uvedenému dost podezřele, a když pak ještě na kapelu prásknu, že výsledek jejich snažení zní, jako by vypadnul odněkud z druhé poloviny devadesátých let, kde kdo už to asi vzdává. Jenže ono se občas stává, že i ta nejnemožnější kombinace nějak dává smysl, a to je přesně případ "Victims of Negligence". Ta deska je totiž nějakým obskurním způsobem dobrá. Když se podíváte na její hudební náplň, tak vás sice přepadne zvláštní pocit, že je to všechno trochu zastydlé v čase, překonané a naivní, jenže právě v tomhle spočívá celé kouzlo nahrávky. To, co dělá z "Victims of Negligence" obstojnou desku a v dnešní době tak trochu zjevení, je totiž právě ten všudypřítomný odér zastaralosti. Album totiž působí dojmem, jako by bylo složeno i nahráno v dobách, kdy se symfonické metalové žánry teprve formovaly a jejich tvůrci přicházeli s něčím, co tu do té doby nebylo. To je sice přes patnáct let stará historie, ale v tomto případě to funguje i v roce 2013 a "Victims of Negligence" je svým způsobem svěží a hlavně upřímná sonda do minulosti.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Persona Grata - Reaching Places High Above

25. října 2013 v 21:43 | Stick |  Recenze
Že z luhů a hájů českých i slovenských dokážou vzejít kapely, které minimálně dokážou dosáhnout hranic vyznění na světové úrovni, je nabíledni a vždy potěší, když se s takovou kapelou můžu v rámci své činnosti pro Sicmaggot setkat. Persona Grata jsou právě Slováci hrající progresivní rock/metal. Jejich deska "Reaching Places High Above" sbírá velmi kladné ohlasy a v tiskových materiálech se o ní mluví jako o čerstvém větru na progresivní scéně. Progresivní metal je v současné době totiž dost svérazný hudební styl, který se někdy dá i považovat za vyčerpaný. Především pokud se kapely zapomenou ve spletenci samoúčelných exhibicí, tehdy ztrácí veškerá tvorba význam, celistvost i chytlavost. Jak je tomu u těchto Slováků, to se pokusím rozebrat na následujících řádcích.

Album obsahuje šest skladeb, jejichž délka se pohybuje od minuty (což je případ meziher "Venice" a "Istanbul") až po čtvrthodinovou hrací dobu. Hned od první skladby "Ace" tak nějak pochopíte, o co Persona Grata jde či kam bude celá deska směřovat. Je zcela evidentní, jaké jsou tu hlavní vlivy, působící na kompozice kapely. Slyšíme tu Dream Theater, Yes a i jiné progresivní veterány. Asi by bylo naivní očekávat vyloženě výtrysk originality přehazující celkové standardy žánru. I tak ale deska obsahuje zajímavé kompozice rostoucí přesně tak, jak žánr káže. Přímočařejší pasáže jsou střídány těmi technicky náročnějšími, v těch se vyřádí především rytmická sekce, ale ani kytary nezůstávají v pozadí a ze strun vytáhnou i mnoho lahůdkových vyhrávek a sól. Hned ve druhé "Edge of Sanity" se dočkáte mnoha změn tempa i nálad a v půlce dojde ke zvolnění s flétničkou a překrásnou melodií. I když jsou skladby celkem dost nepůvodní, jejich kvalitativní laťka je nasazena dostatečně vysoko.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Persona Grata]

Carnival of Souls 2013

25. října 2013 v 17:21 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
CARNIVAL OF SOULS 2013
02. 11. 2013 Karviná - Mizerov - klub Hard Cafe (ul. Těreškovové 2232)

V den všech mrtvých vypukne v Karviné pravé peklo! Ve zcela nově vybudovaném oblíbeném klubu HARD CAFE vás čeká celkem 7 kapel! Headlinerem pro letošní ročník se stává reinkarnovaná polská ARKONA, nová alba znesvětí kultovní INFERNO a stále oblíbenější SILVA NIGRA, vše zvolní post rockový objev letošního roku POSTCARDS FROM ARKHAM, kteří odehrají jedno z mála vystoupení vůbec. Zbrusu nové album přestaví další oživená kapela RETURN TO INNOCENCE, se svým elektro-industrial běsněním vystoupí poprvé na severní Moravě GORGONEA PRIMA a celý večírek odstartuje zbrusu nová kapela převážně postavená z ex členů EVERLASTING DARK jménem SHERWEDD.

Celá akce se ponese v netradičním duchu a vstup v masce bude zvýhodněn čtvrtinovou slevou na vstupném. Přichystána bude projekce, tombola a spousta dalšího. Není třeba se bát, že se z Karviné nedostanete domů! Na klubovém parkovišti bude přistaveno několik vozů speciálního festivalového taxi, které bude za velmi výhodné ceny jezdit do Ostravy, Bohumína, Havířova, Orlové, Českého Těšína nebo kamkoliv budete potřebovat.

KAPELY:

ARKONA (PL) - Od dnes pro mnohé kultovní a zároveň poslední studiové desky "Konstelacja lodu" uplynulo dlouhých 10 let. Khorzon a spol dlouhou dobu nechali ARKONU dřímat, ale nyní jsou zpět v ničivé síle! Zatím se vrátili jen na koncertní prkna, odehráli veleúspěšná vystoupení na festivalech jako Under The Black Sun v Německu, Darknsess Rising v Srbsku nebo u nás na brněnském Hell Fast Attack, ale již brzy se objeví i nový materiál. V Česku se představí poprvé v klubu a nově vybudované HARD CAFE zmasakrují i s vámi!

INFERNO - Na následovníka "Black Devotion" se čekalo dlouhé 4 roky! Přesně 24.9. AGONIA records oznámila, že nové album "Omniabsence Filled by His Greatness" je konečně venku a antikřest tohoto skvostu je naplánován právě na našem festivalu. Vynikající muzikanti, oslnivá show plná rekvizit, vynikající hudba - co víc si nejen black metalový příznivec může přát? Očekávejte infernální peklo!

POSTCARDS FROM ARKHAM - Tato post rocková kapela inspirovaná příběhy H.P.Lovecrafta a oceněná v anketě BŘITVA jako OBJEV ROKU bude velkým zpestřením magického večera CARNIVAL OF SOULS. Aktuálně totiž šokují coverem na drum and bass píseň "Watercolour" od PENDULUM. Skladba je další vlaštovkou z připravovaného druhého alba "Æ0NS" a shlédnout jí můžete společně s vizualizací na FB profilu. Nástupce velice kladně přijatého alba "Oceanize" vyjde během roku 2014. První singl a videoklip z desky "Æ0NS" s názvem "You Know There's Something..." najdete rovněž na stránkách kapely. Jedná se o vůbec první klubové vystoupení POSTCARDS FROM AKRHAM, doporučuju tedy rozhodně nechybět!

SILVA NIGRA - Šesté album z černých lesů "Bible bolestných nářků" ke kapele doputovalo v těchto dnech a kde jinde jej řádně znesvětit než doma! Očekávejte zběsilou jízdu po všech stránkách. Na adrese www.soundcloud.com/skullthrone najdete již dva songy z nového alba, neváhejte si je poslechnout!

GORGONEA PRIMA - Dvojice H+R se svým temným industriálním elektro metalem zavítá na Ostravsko zcela poprvé! Těšit se můžete na extra show v maskách a snad i na nějaký vál z připravované novinky. Poslední kritiky i fanoušky velmi ceněné album "Black Coal Depression" se jen samotným názvem přesně hodí do naší hornické potemnělé lokality! Tohle nesmíte opomenout!

RETURN TO INNOCENCE - Pánové se dali po dlouhé odmlce dohromady a na podporu svého zbrusu nového alba "The Ring of Moon" (METAL GATE) odjedou několik koncertů. V Moravskoslezském kraji se ukáží pouze u nás! Máte-li rádi atmosférický a symfonický black/death/doom s odkazy na geniální kapely typu MOONSPELL, HOLLENTHON nebo rané THERION jsou RTI přesně pro vás!

SHERWEDD - Celý náš program odstartuje tato mladá smečka z hanácké metropole Olomouc. Jedná se převážně o několik bývalých členů kapely EVERLASTING DARK, kteří se rozhodli pokračovat zcela po svém. Líbezný hlas zpěvačky Hanky tak většina z vás dobře zná a aby toho nebylo málo, zazní i některé perly z posledního alba EVERLASTING DARK. www.facebook.com/pages/Sherwedd/529585397100170

Přijďte včas, klub otevíráme v 17:00!!!

PROGRAM:

18:15-19:00 SHERWEDD
19:00-20:00 RETURN TO INNOCENCE
20:00-21:00 GORGONEA PRIMA
21:00-22:15 SILVA NIGRA
22:15-23:00 POSTCARDS FROM ARKHAM
23:00-00:15 INFERNO
00:15-00:30 tombola
00:30-2:00 ARKONA (PL)

TOMBOLA

Ceny do tomboly zveřejníme pár dní před akcí na www.crystalprod.cz/carnivalofsouls.htm
Cena jednoho lístku do tomboly je 10Kč

MASKY

Protože hodně z vás tvrdí, že jste masky sami o sobě, musíme dát nějaká pravidla, ať se u vstupu s našimi milými děvčaty nehádáte, zda máte nebo nemáte masku J. Maska je kulturní předmět, jímž si člověk maskuje či zakrývá obličej nebo jeho část. Maska tak zakrývá totožnost svého nositele a zpravidla předstírá nebo propůjčuje nějakou jinou. Protože nám jde především o atmosféru, není nutno mít vždy a jen masku. Slevu na vstupném bude mít i každý kdo přijde v jakémkoliv rozpoznatelném kostýmu. Vždy však platí, že kostým nebo maska bude skrývat vaši totožnost.
Příklad.: Přijdete-li jako black metalista v triku s black metalovou kapelou a řeknete, že jdete za black metalistu, snížený vstup nemáte. Přijdete-li ale s celým stylově nalíčeným obličejem, s hřeby a black metalovým oděvem, slevu na vstupném máte. Rádi bychom ovšem, aby se vaše fantazie nijak neomezovala, přijďte klidně jako bílé paní, duchové, mrtvoly, skřeti, kovbojové nebo jako popeláři :) P.S. V případě popeláře prosím neberte sebou do klubu odpadky.

TRIKA
Přichystali jsme pro vás design pro festivalová trika, na který se můžete podívat zde https://www.facebook.com/events/534901873271222. Trika na místě se prodávat budou pouze ve velmi omezeném množství (cca 5ks), proto kdo si triko nepředobjedná mít ho pravděpodobně nebude. Objednávky přijímáme do úterý 29.10 11:00.

DŮLEŽITÉ INFO:

Datum: 02. 11. 2013 od 17:00

Místo: klub Hard Cafe - Karviná - Mizerov, 734 01
ul. Těreškovové 2232
Karviná, Česká Republika
GPS: 49°51'26.517"N, 18°33'24.178"E

Vstupné: s maskou 150Kč / 6€, bez masky 199Kč / 8€

VSTUP POUZE NA MÍSTĚ!
V případě že chcete rezervaci na svoje jméno,
kontaktujte nás na carnivalofsoulsfest@gmail.com.

Napište nám komentář na BANDZONE profil a dejte nám přes FACEBOOK a LAST.FM vědět, zda dorazíte! Zrovna tak budeme rádi, když pozvete všechny vaše přátelé!

Novinky, změny, podrobnosti:

Kontakt v případě jakýchkoliv dotazů:

[tisková zpráva pořadatele]

Van Canto chystají novinku

25. října 2013 v 14:04 | Ježura |  Music News
Němečtí a capella metalisté Van Canto v březnu letošního roku obnovili smlouvu s labelem Napalm Records a pod jeho křídly chystají vydání nové desky. Album ponese název "Dawn of the Brave", vyjde na začátku příštího roku a objeví se na něm dvanáct skladeb. Novinku mixoval Ronald Prent (Manowar, Rammstein, Within Temptation) ve Wisseloord Studio 2.

Poslední řadové album Van Canto se jmenovalo "Break the Silence" a vyšlo 23. září 2011 u Napalm Records. Limitovaná edice alba nabídla bonus v podobě tří skladeb včetně coveru "Bad to the Bone" od Running Wild.

Škwor - Sliby & lži

24. října 2013 v 21:52 | nK_! |  Recenze
Škwor budí v posledních letech v naší malé kotlince nemalý poprask a zároveň i rozporuplné reakce rockově-metalového posluchačstva. Jedni je milují za to, že se jim původně jako jedné z mála kapel u nás podařilo zpopularizovat poměrně undergroundový žánr, který byl do určité doby přístupný jen zarytým zasvěcencům. Druzí je za to nenávidí a to hlavně z důvodu, že ona popularizace proběhla na úrovni více než masové, a tak se z nejprve poměrně tvrdé a zajímavé kapely vyklubala obyčejná a uchcípaná komerční mašinka, jež v posledních letech vydává samé prvoplánově podbízivé desky, které jí davy fanoušků samozřejmě žerou i s navijákem.

Na tom by tedy nebylo nic špatného - ono se to totiž s mozkem řazeným na neutrál docela poslouchat dá, jenom se prostě nejedná o nic světoborného nebo nedejsatan nového či inovativního. Dnes je v módě nad hudbou nepřemýšlet a mnoho lidí si prostě rádo jde "někam zapařit", na což se Škwor evidentně snaží zaměřit a svou současnou produkci tak cílí převážně do méně náročného publika, které je z podobné hudby samozřejmě neskonale nadšené. Takhle to možná vypadá, že mám něco proti nenáročné zábavové muzice a preferuji spíše hodnotnější hudební zážitek. Avšak kdo četl některou z mých dřívějších recenzí, velice dobře ví, že jsem naopak schopen ocenit zábavový prvek jakéhokoliv materiálu a nejsem z těch, kteří se v dnešním světě brakových popkultur snaží ze všeho za každou cenu vydolovat nějaké to umění.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Trojice nových videoklipů

24. října 2013 v 20:06 | Stick |  Music News
>>> Flying Colors, další z kapel, v jejíchž řadách působí světoběžník Mike Portnoy (ex-Dream Theater), společně s Nealem Morsem, Stevem Morsem, Casey McPhersonem a Davidem LaRuem, vydává videoklip. Jedná se o video k písni "Kayla". Projekt Flying Colors vydal loni v dubnu debutové eponymní album. Letos 14. října vyšel živák s názvem "Live in Europe", ukazující kapelu na záznamu koncertu z holandského Tilburgu. Formace zde odehrála kompletní album a oblíbené kousky jednotlivých členů kapely.


>>> Motörhead v těchto dnech vychází nová řadovka s názvem "Aftershock". Parta kolem Lemmyho Kilmistera nachystala také video reprezentující novinku. Nese název "Heartbreaker". Obsahuje záběry z Metal Hammer Golden Gods Awards, z koncertu v Manchesteru roku 2010 či z předloňských festivalů Rock in Rio, Wacken Open Air Festival a další. Video můžete zhlédnout zde a obsahuje také navíc kresby samotného Lemmyho.

>>> Dánští Volbeat, kteří mají už nějakou dobu venku desku "Outlaw Gentlemen & Shady Ladies", nelení a přináší další videoklip týkající se aktuálního alba. Tentokrát nese název "The Nameless One" a pochází z DVD k "tour edition" aktuální fošny. Tato edice vychází 4. listopadu a obsahuje bonusové skladby a živé DVD, ze kterého pochází již jmenovaný videoklip. DVD jinak zahrnuje vystoupení z různých evropských festivalů.


Heiden - A kdybys už nebyla, vymyslím si tě. Živě.

24. října 2013 v 16:39 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Podzim na krku a s ním i klubová sezóna. Vydání naší nové desky "A kdybys už nebyla, vymyslím si tě" se blíží rychlým krokem a tak se, dle slibu z otázkového videa, hlásíme s termíny koncertů na její podporu.

Společnost nám budou dělat pražští funebráci Et Moriemur a dva zajímaví hosté. Plzeňská a pražská zastávka bude obohacena o vystoupení doomových Llyr, v Brně (kde budeme desku křtít) a Ostravě nebudou chybět uherskobrodští náladotvůrci Morgue Son, objev roku 2012 v novinářské anketě Břitva.

Živé hraní je pro nás poměrně speciální záležitost a tudíž asi není překvapivé, že se na nadcházející čas, strávený s našimi přáteli a hosty, velmi těšíme. Těšíme se i na setkání s Vámi a doufáme, že se nám společně podaří vytvořit zážitky, na které budeme rádi vzpomínat.


[tisková zpráva kapely]

BBYB chystají druhé album

24. října 2013 v 14:59 | Monsterfuck |  Music News
Ostravští tekkno-gabba-grind šílenci BBYB alias Babayaba pojmenovali svou druhou dlouhohrající desku "Stavebnice reality". Počin je již kompletně nahraný, zmasterovaný, jediné, co zbývá dodělat, je ještě obálka. Vydání by mělo proběhnout někdy v dohledné době. K dispozici už je první ukázka v podobě skladby "Čáry", kterou si můžete poslechnout na Bandzone profilu kapely; teaser na "Stavebnici reality" pak najdete na Soundcloud.

"Stavebnice reality" naváže na "deBBYBut", první album BBYB, jež vyšlo v roce 2009 u Khaaranus Productions v nákladu 500 kusů jako jewelcase CD s rozkládacím bookletem.

P.F. ARKHAM & PENDULUM

24. října 2013 v 12:59 | Monsterfuck |  Music News
P.F. ARKHAM & PENDULUM
Post- rockoví POSTCARDS FROM ARKHAM šokují coverem na Drum and Bass píseň WATERCOLOUR od PENDULUM.

Skladba je další vlaštovkou z připravovaného druhého alba Æ0NS a shlédnout jí můžete společně s vizualizací na YOUTUBE nebo BandZone či MySpace profilu. Nástupce velice kladně přijatého alba OCEANIZE vyjde během roku 2014. První singl a videoklip z desky Æ0NS s názvem You Know There's Something... si můžete pustit zde.

Pro více informací navštivte:

[tisková zpráva kapely]


In Extremo - Kunstraub

23. října 2013 v 22:32 | Ježura |  Recenze
Němci In Extremo toho mají za sebou už hodně. S trochou nadsázky by se dalo tvrdit, že jsou to oni, kdo v německých zemích rozpoutal dodnes poměrně životaschopnou folk a medieval metalovou mánii, a těžko si představit nějaký výčet důležitých žánrových kapel, ve kterém by se právě In Extremo nevyskytovali. Ačkoli je však "jejich" žánr zahlcen hromadou hudebního odpadu, zrovna In Extremo nikdy nešlo vyčítat, že by se snížili k produkci úplných slátanin, a navíc se jim podařilo zachovat si naprosto jednoznačně rozpoznatelnou tvář, což se v tomto žánrovém kontextu vyvažuje zlatem. Jednoduše řečeno, In Extremo vždy platili za jistotu, která sice nenabízí kdovíjak inteligentní, ale přesto celkem solidní muziku, nad kterou člověk s trochou shovívavosti nemusí nijak lomit rukama. A jelikož jsem tvorbu In Extremo v posledních letech prakticky nesledoval, novinka "Kunstraub" mi přistála v klíně jako vítaný nástroj, jak zjistit, jestli jsou pánové tou jistotou obstojného zážitku i v roce 2013.

První věc, kterou je třeba si ohledně "Kunstrab" vyjasnit, je následující - pokud snad někdo od In Extremo čekal, že se vrátí k hraní autentických středověkých nebo alespoň středověce působících skladeb v metalovém kabátku ozdobeném řadou původních nástrojů, tedy ke zvuku, který je v druhé polovině 90. let takříkajíc udělal, ten odejde s nepořízenou. Po středověku na "Kunstraub" zbyly akorát ty nástroje a tím to hasne. Přesto je ale dost jasně rozpoznatelné, z čí dílny album pochází, protože In Extremo už nějaký ten pátek (vlastně od svého vzniku) disponují dost specifickým výrazem, který s postupem času sice pořád trochu upravují, ale v základu jsou to prostě pořád staří známí In Extremo. Je sice pravda, že je to z velké části zásluhou charismatického frontmana Michaela Rheina, který svým nezaměnitelným vokálem desku bez přehánění určuje, a poměrně zásadně k tomu přispívá i plejáda atypických nástrojů, o kterých byla řeč výše, ale důležité je, že to funguje.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Hate Eternal bez bubeníka a pracují na novém albu

23. října 2013 v 20:41 | Stick |  Music News
Americká mlátička Hate Eternal přináší několik zpráv ze svého tábora. Tou smutnější je ta o odchodu bubeníka Jadea Simonetta, jenž kapelu opouští kvůli studiím a mimohudební kariéře. Hořkost snad pomůže trochu přebít skutečnost, že kapela momentálně píše materiál na pro následníka alba "Phoenix Amongst the Ashes", repertoár momentálně obsahuje sedm songů. Nahrávání je naplánováno na jaro příštího roku.

Simonetto komentuje svůj odchod: "Být součástí Hate Eternal byla jedna z nejlepších zkušeností v mém životě a rozchod je naopak tím nejtěžším rozhodnutím, jaké jsem musel učinit. Erik [Rutan, zpěvák a kytarista - pozn. redakce] a JJ [Hrubovcak, baskytarista] jsou pro mě jako starší bratři a vždy pro mě chtěli to nejlepší. Vědomí, že s nimi už nebudu jezdit a jamovat je pro mě hodně těžká pilulka ke spolknutí, ale vybral jsem si vzdělání a kariéru. Svět metalových fanoušků, kteří chodí na koncerty a podporují tuhle skvělou věc, mi bude chybět. Přeji Erikovi a JJ vše nejlepší v osobním i profesionálním životě, nemám pochybnosti o tom, že Erik objeví nějakého monstrózního bubeníka, o kterém jsme zatím neslyšeli. Tohle přesně dělá!"

Zakladatel, kytarista a zpěvák Erik Rutan o kompozičním procesu: "JJ i já jsme hodně nadšení z nového materiálu. Spolupracovali jsme na tom, aby album posunulo všechny hranice, ale přitom zůstalo věrné našemu odkazu a kořenům. K novým skladbám jsme byli velmi kritičtí a hledali jsme různé možnosti temp a variace nálad, aby se skladby od sebe odlišovaly, aby každá dostala jedinečnou identitu. Naším cílem je rozšiřovat různorodost Hate Eternal a extrémního metalu. Tohle album bude monstrum!"

Hate Eternal uzavírají světové turné k "Phoenix Amongst the Ashes" speciálním koncertem na festivalu Housecore Horror & Film Festival 26. října. Na tomto vystoupení se k nim přidá bubeník Adam Jarvis (Misery Index, Pig Destroyer).

Transatlantic vydají nové album

23. října 2013 v 17:50 | Stick |  Music News
Progrocková grupa Transatlantic, v jejíchž řadách působí Roine Stolt (The Flower Kings), Pete Trewavas (Marillion), Neal Morse (ex-Spock's Beard) a Mike Portnoy (ex-Dream Theater), chystá na 27. ledna čtvrtou řadovku s názvem "Kaleidoscope". Album vyjde u InsideOut Music pět let od posledního "The Whirlwind".

Tracklist "Kaleidoscope":
01. Into the Blue
02. Shine
03. Black as the Sky
04. Beyond the Sun
05. Kaleidoscope

Po vydání alba bude následovat šestitýdenní turné, na kterém se ke kapele jako pátý koncertní člen opět připojí Daniel Gildenlöw (Pain of Salvation). V únoru 2014 mimo jiné vystoupí jako hlavní hvězda festivalu Progressive Nation at Sea, který se uskuteční na lodi. Vystoupí zde například Adrian Belew Power Trio, Devin Townsend Project, King's X, Anathema nebo Spock's Beard. Na tomto vystoupení kapela také odehraje speciální přídavkový set, ve kterém odehraje klasický materiál kapely Yes, a to za hostování Jona Andersona, někdejšího zpěváka Yes.

Janesession - výroční koncert

23. října 2013 v 14:31 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Slovenská heavy rocková formácia Janesession tento rok oslávila desiate výročie svojho vzniku. K tejto príležitosti kapela zorganizovala špeciálny koncert 2. novembra 2013 v bratislavskom klube British Rock Stars. Tam vám zahrá za prispenia skoro všetkých bývalých členov a špeciálnych legendárnych hostí ako napríklad Marián Greksa, Peci Uherčík, či Ondra Marek z českej heavy legendy Roxor, svoj dvoj hodinový program. Na koncerte zaznejú skladby z úplne každého obdobia kapely a tak dôjde aj na dlho nehrané pecky z minulosti. Ako predkapela vystúpi česká heavy metalová legenda Roxor.

[tisková zpráva kapely]

BÁRA ZEMANOVÁ & BAND, DOUBLEDECKER - České Budějovice, mc Fabrika (25. října 2013)

23. října 2013 v 8:19 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
BÁRA ZEMANOVÁ & BAND, DOUBLEDECKER - České Budějovice, mc Fabrika (25. října 2013)

Jedna z nejvýraznějších zpěvaček tuzemské pop/rockové scény Bára Zemanová dorazí v pátek 25. října do českobudějovického Music clubu Fabrika. Ačkoliv Bára zpívala hned v několika kapelách, hlavní úspěch se dostavil poté, co prošla finálem 3. řady Česko hledá Superstar. Mladá zpěvačka po této soutěži vykročila po vlastní cestě a zaznamenala slušný ohlas, a to jak u rockověji zaměřených fanoušků, tak i u těch, kteří raději inteligentní popovou muziku.

Před šesti lety Bára Zemanová vydala debutovou nahrávku Rozjetej vlak, na které se jako producenti podepsali Honza Křížek a Vojta Říha z legendární kapely Blue Effect. Následoval úspěch v anketě Český slavík Mattoni, ve kterém se Bára stala Skokankou roku. Rozjetej vlak se zároveň stal nejlépe prodávajícím se debutovem v Čechách za rok 2007.

Od té doby Bára jezdí po klubech, festivalech a fanoušky přesvědčuje, že i naživo má plno energie.

Jako support se ve Fabrice představí vodňanská rocková skupina Doubledecker. Ta potěší hlavně lidi, kteří mají rádi přímočarý rock s českými texty.

Celá akce odstartuje ve 21 hodin.

ODKAZY:

BÁRA ZEMANOVÁ & BAND - www.barazemanova.cz
MC FABRIKA - www.mcfabrika.cz

[tisková zpráva]

Running Wild - Resilient

22. října 2013 v 22:43 | Ellrohir |  Recenze
Na recenzi u mě čeká album jménem "Hard Truckin' Rock". Kdybych nedával pozor na to, co poslouchám, tak bych si snad musel říkat, že jsem si ho omylem pustil místo toho, abych recenzoval pirátskou legendu Running Wild. Kde se stala chyba a proč už se Rolf Kasparek neplaví pod pirátskou vlajkou?

Je to zhruba rok a půl, co jsem recenzoval comebackové "Shadowmaker". Když se na recenzi dívám dnes, s odstupem a despektem, který člověka často postihuje při konfrontaci s jeho vlastní dřívější tvorbou, tak vidím, že tehdejší hodnocení bylo neúměrně vysoké s ohledem na kvalitu předložené desky. Novinka "Resilient" je totiž po všech směrech výrazně lepší a já se tak ocitl v nezáviděníhodné situaci, jak ji nějakým konzistentním způsobem ohodnotit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Agony of the Bleeding Flesh - Everlasting Piracy

22. října 2013 v 20:55 | Monsterfuck |  Recenze
Co se vám vybaví, když se řekne pirátský metal? Running Wild, co? Mladší ročníky asi budou křičet něco o Alestorm. Jestli je to tak, klidně na ty dvě kapely hned zapomeňte. Francouzští bukanýři Agony of the Bleeding Flesh z Bretaně totiž ukazují, že nemusíte být power metalová vykopávka (nic ve zlém) ani lehce přiblblá rozjuchaná skákačka (tady už to možná ve zlém skoro bude), abyste téma korzárů, kteří se plaví po moři a plení vše, co jim přijde pod ruku (hák), mohli uchopit i v trochu vážnějším duchu.

Agony of the Bleeding Flesh fungují již nějakých pár let, ale deska s názvem "Everlasting Piracy" je jejich prvním počinem. Nicméně můžeme hned na začátek předeslat, že očekávání nějaké amatérismu není příliš na místě, neboť francouzský kvintet si dal na své prvotině záležet jak po stránce formy (elegantní bílý digipack), tak i po stránce obsahu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Agony of the Bleeding Flesh]

Anaal Nathrakh chystají další desku

22. října 2013 v 18:47 | Monsterfuck |  Music News
Britští extrémisté Anaal Nathrakh ohlásili, že aktuálně nahrávájí svou osmou řadovou desku. Přesně dle své tradice toho kapela zatím moc neprozradila, takže se ví jen to, že instrumentalista Mick Kenney aktuálně nahrává ve svém vlastním studiu v Orange County v Kalifornii. Kromě toho ještě Anaal Nathrakh prozradili, že jednají s labely o případném vydání alba a že je již počin z větší části hotový.

Poslední deska Anaal Nathrakh vyšla v říjnu loňského roku pod názvem "Vanitas" u značky Candlelight Records v CD podobě. Šedý vinyl v limitaci 1000 kopií posléze vypustila firma Back on Black.

PARAMOUNT STYLES SOLO - turné

22. října 2013 v 15:36 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
PARAMOUNT STYLES SOLO
Scott McCloud (Girls Against Boys, Paramount Styles, ex - Soulside, New Wet Kojak)

Jsou muzikanti, kteří potřebují k sebevyjádření bohaté aranže, konceptuální dvoualba a mnohačlennou doprovodnou kapelu. Scott McCloud si ale bohatě vystačí s akustickou kytarou a svým typickým ledabylým "yeah yeah yeah." Ať už jeho charakteristicky zastřený hlas dodává temný odstín deskám kultovních Girls Against Boys nebo aktuálně Paramount Styles, McClouda nelze přeslechnout. Paramount Styles Solo, tedy Scotta sólově s kytarou, můžete na přelomu října a listopadu vidět na několika koncertech v Česku.

Letošní rok je ve znamení velkého návratu Girls Against Boys (v Praze hrají 8. prosince v Lucerna Music Baru po boku Chokebore a Tomáš Palucha), jejichž vřele přijaté aktuální EP "The Ghost List" navazuje na to nejlepší z jejich hypnotického a dvěma baskytarami podepřeného zvuku 90. let. "Mám z nového materiálu GvsB radost, ale číslo jedna jsou pro mě pořád Paramount Styles," přiznává ale trochu překvapivě Scott: "Hlavním důvodem je nedostatek času, který jako GvsB máme k dispozici. Nejvíc ze všeho se teď soustředím na dokončení nové desky Paramount Styles. Chci, aby byla co nejlepší."

První deska Paramount Styles s názvem "Failure American Style" vyšla v roce 2008, o dva roky později následovalo album "Heaven´s Alright." Kapela s proměnlivým obsazením (základními členy jsou ale McCloud a bubeník Girls Against Boys, Obits a Bellini Alexis Fleisig) na obou albech dokonale spojila melancholii s hitovými - ale nijak nepodbízivými - melodiemi, jejichž základem je právě Scottův hlas. Třetí deska vzniká letos na podzim v pražském studiu JáMor za dohledu Ondřeje Ježka (OTK). "Chtěl jsem nahrávat v Praze, protože už od počátků Paramount Styles to pro nás byl v podstatě druhý domov," vysvětluje McCloud. "Právě tady jsem napsal skladby jako ´Girls of Prague´ a právě v Česku jsem vždycky cítil, že Paramount Styles tu našli lidi, co nám rozumějí. A pracovat s někým jako Ondřej je obrovský bonus. Přesně ví, co tahle kapela potřebuje a o čem je náš zvuk. Nikdo v New Yorku nepomohl naší hudbě tolik, jako právě Ondřej."

Scott McCloud využil pár dnů volného času před nahráváním na několik koncertů po Česku, které odehraje coby Paramount Styles Solo. Zde jsou termíny:

Pátek 25. října - Slavičín, Sokolovna (+ Planety)
Sobota 26. října - Olomouc, Jazz Tibet Club
Neděle 27. října - Brno, Boro (+ Kall)
Pondělí 28. října - Plzeň, Pod Lampou (+ Calvera)
Středa 30. října - Ústí nad Labem, Mumie (+ Calvera)
Čtvrtek 31. října - Kutná Hora (+ Aran Epochal)
Pátek 1. listopadu - Břeclav, Piksla (+ Aran Epochal)
Sobota 2. listopadu - Rožnov, Vrah (+ Aran Epochal)

[tisková zpráva pořadatele]

SOCIÁLNÍ TEROR SLAVÍ 20 LET NA SCÉNĚ - České Budějovice, mc Fabrika (26. října 2013)

22. října 2013 v 1:16 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
SOCIÁLNÍ TEROR SLAVÍ 20 LET NA SCÉNĚ - České Budějovice, mc Fabrika (26. října 2013)

Oblíbená punková kapela SOCIÁLNÍ TEROR je na scéně již 20 let. Takové jubileum se samozřejmě musí náležitě oslavit! Stane se tak v sobotu 26. října v českobudějovickém Music clubu Fabrika. Těšit se můžete na punkový večírek, během kterého zahraje pět kapel. Významnou událostí také bude, že SOCIÁLNÍ TEROR vystoupí i ve staré sestavě.

Jako hosté se ve Fabrice představí kapely UCHÁZÍM, FALEŠNÝ OBVINĚNÍ, CRASH DOGS a RETROPROTEST.

UCHÁZÍM je stejně stará parta muzikantů jako SOCIÁLNÍ TEROR. Pochází z Prachatic a na svém kontě má několik nahrávek. Další punková kapela FALEŠNÝ OBVINĚNÍ z Kladna patří mezi výraznější zástupce tohoto stylu v Čechách. Koncertně velmi aktivní parta je na scéně od roku 2003. Našlapaný a tvrdý punk drnou i skupiny CRASH DOGS a RETROPROTEST.

Pokud fandíte tuzemskému punku, ve Fabrice byste 26. října neměli chybět. Energická nálož vypukne ve 21 hodin. Vstup je rovné kilo!!!

ODKAZY:
Sociální Teror (punk) - www.bandzone.cz/socialniteror
Ucházím (HC punk) - www.bandzone.cz/uchazim
Falešný Obvinění (punk rock) - http://bandzone.cz/fo
Crash Dogs (punk power) - www.bandzone.cz/crashdogs


[tisková zpráva]

Scar the Martyr - Scar the Martyr

21. října 2013 v 22:12 | Kaša |  Recenze
Scar the Martyr je na první pohled nenápadná americká kapela, což je názor, který musí každého znalého posluchače opustit už jen při letmém pohledu na sestavu, která debutové album "Scar the Martyr" natočila. Začnu samozřejmě úplně od začátku, protože na začátku byl ten hlavní. Bubeník hvězdných Slipknot, Joey Jordison, se v rámci dlouhé pauzy mezi studiovými alby své domovské kapely začal nejspíš nudit, a protože je to klučina neposedný, začal dávat dohromady materiál, jenž se do jeho hlavního působiště nehodí. V minulosti už mi Jordison dokázal, že je dobrý skladatel, ač nemá ve své domovské kapele vše pod palcem, tak když si vzpomenu na jeho příspěvky v rámci Roadrunner United, tak se zpětně jedná o tu zajímavější část tohoto hvězdami nabitého alba. V Murderdolls ukázal, že umí hrát na kytaru, takže při skládání si pochopitelně vystačil sám, ovšem teprve když se ukázalo, že má dostatek materiálu na celou desku, tak se začal poohlížet po kumpánech, kteří by do toho šli spolu s ním a na světě tak byl zárodek Scar the Martyr

… netrvalo dlouho a spolu s ním do rozjetého vlaku naskočili kytaristé Kris Norris z Darkest Hour a Jed Simon ze Strapping Young Lad, které doplnil naprosto neznámý a hudebním průmyslem nepolíbený zpěvák Henry Derek Bonner a jako host se na albu nemalou měrou podílel klávesák Chris Vrenna známý z dob působení v doprovodné kapele Marilyna Mansona. Zní to jako pohádka, kdy se všichni hledali tak dlouho, až se našli, a vězte, že papírově se jedná o spojení velmi zajímavé. Zvláště od dvojice kytaristů jsem očekával velké věci, ovšem po poslechu celého alba je patrné, že veškerý materiál byl zkompletován ještě před tím, než se ze Scar the Martyr stala regulérní kapela, a skládání si tak vzal na starosti Jordison osobně. Kytarová agrese, kterou jsou oba schopni přenést na výsledný kotouček, je dost podstatně otupena poněkud nevýrazným zvukem, což je škoda, protože ve výsledném mixu jsou kytary lehce upozaděné na úkor bicích (aby nikdo nezapomněl, že Jordison je tady ten kápo), jež jsou nazvučeny opravdu masivně a na desce mají pochopitelně nepřeslechnutelné místo. Ale dost remcání, které pramení z toho, že mému uchu lahodí trošku víc průrazný zvuk kytar, než jak je ošetřen na "Scar the Martyr".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Jucifer, Mörkhimmel: Praha - Final Club, 13.10.2013

21. října 2013 v 21:11 | Prdovous |  Reporty
Na úvod dnešního reportu bych si dovolil krátké ohlédnutí za uplynulým rokem (i když do jeho konce ještě nějaký ten měsíc zbývá). Když tak přemýšlím, letošní rok je totiž vyloženě bohatý na velká jména světové sludgové scény. Však považte sami. Začátkem května se u nás ukázali Melvins v doprovodu spřátelené formace Big Business. O dva měsíce později nás hned z kraje července svojí přítomností poctila další legenda, Neurosis. Další (dokonce dvojnásob) kultovní jméno přinesl i osmnáctý Brutal Assault, a to v podobě vystoupení Cult of Luna. To jsou v rozmezí čtyř měsíců hned tři formace světového formátu, které ovlivnily a stále ještě ovlivňují kapely po celém světě. Čtvrtou (a podle všeho letos už poslední) sludgovou kapelou, která se u nás po dalších dvou měsících ukázala, byli Jucifer.

Duo nomádů opět sebralo po vydání poslední desky "за волгой для нас земли нет" svůj karavan naládovaný aparaturou od podvozku až po střechu a vyrazilo do světa na výroční šňůru, nazvanou symbolicky ke dvacátému výročí kapely "Twenty Years of Slaying Ears" - přičemž v duchu alba nezačali Gazelle s Edgarem nikde jinde než v Rusku. V neděli 13. října se konečně dostali i do našich končin a zavítali do pražského klubu Final (o den později i do Brna), přičemž v Praze byli doprovázeni domácí formací Mörkhimmel. Jejich jméno jsem sice již zaslechl ve spojitosti s jejich loňskou deskou "Zloskřivec", přesto jsem s jejich tvorbou dosud neměl tu čest. Půlhodinový set nabitý energií byl příjemným začátkem večera a skrovné publikum (odhadem k třiceti platícím) jej řádně ocenilo. Ostrá, řádně ušpiněná palba punku, černočerného metalu a crustu nejenže dokázala rozhýbat pár hlav, ale především mi potvrdila zvěsti o kvalitě, které jsem slýchal snad od všech známých, kteří se s jejich tvorbou blíže obeznámili. Většinou jednodušší punkové rytmy nijak nemusím, ale do hudby Mörkhimmel prostě sedí jak ulité a jsou tou správnou hnací silou na pozadí mrazivých kytar, která dává koncertu drajv. Pamatuji si, že zazněly skladby "Hromada mrtvých krav" a "Insomnia", většina songů, zejména v první půli vystoupení, však zůstala neuvedena a proslovy mezi písněmi se z důvodu časového presu smrskly na nutné minimum. Upřímně jsem před koncertem trochu litoval, že se v Praze neukáží 5 Seconds to Leave, kteří předskakovali Jucifer v Brně, nicméně Mörkhimmel ukázali, že lepší doprovod si na naší scéně nomádi snad ani vybrat nemohli.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Cult of Fire informují o své druhé desce

21. října 2013 v 19:37 | Monsterfuck |  Music News
Domácí black metalová formace Cult of Fire odhalila detaily o svém očekávaném druhém opusu, který naváže na vysoce ceněný debut "Triumvirát" z loňského roku. Novinka se bude jmenovat "मृत्यु का तापसी अनुध्यान" ("Ascetic Meditation of Death") a vyjde 30. listopadu u Iron Bonehead Productions. Vpravo se nachází obal desky, jehož autorem je David Glomba, níže je pak k nahlédnutí rovněž tracklist.

První ukázku v podobě skladby "मृत्यु का वीभत्स नृत्य" si můžete pustit na Soundcloud profilu labelu.

Koncept "मृत्यु का वीभत्स नृत्य", okolnosti jeho vzniku a nepřímo také důvod, proč jsou veškeré názvy psané v sanskrtu, objasňuje kytarista Infernal Vlad: "'मृत्यु का तापसी अनुध्यान' je pre mňa to najkomplexnejšie a najhlbšie dielo z celej mojej doterajšej tvorby. Je to pocta bohyni Kali, Aghorom, pohrebným obradom v Indii a v blizkom okolí. Pristup týchto ľudi k určitým veciam v živote a náboženstvu samotnému je fascinujúci. Pri skladaní albumu som neustále premýšľal, sníval, meditoval, uvádzal sa takmer do tranzu, pozeral dokumenty, čital knihy, stretával sa s ľuďmi, ktorí navštívili túto krajinu, študoval, počúval mantry a snažil sa duchovne preniknúť do tohto náboženstva. Moje myšlienkové a duchovné výjavy umocňované atmosférou silného ópia, rôznych iných druhov vôní, chutí a obklopením sa smrťou a hinduistickými relikviami, mi dovolili vstúpiť a nasať túto atmosféru a tvoriť pritom hudbu a celkový koncept tohto diela, ktorý sa bude týkať aj inovácií loga a imidžu kapely."

Křest "मृत्यु का तापसी अनुध्यान" proběhne v den vydání, tedy 30. listopadu, v německém městě Essen za účasti dalších skupin Mare, Chaos Invocation, Bölzer a Blackwhole. Cult of Fire zde předvedou speciální vystoupení, kdy se namísto klasické čtyřčlenné sestavy představí jako sextet s varhaníkem a kontrabasistou. Celý večer bude rovněž spojený s výstavou obrazů autora obálky "मृत्यु का तापसी अनुध्यान", Davida Glomby.

Další novinkou u Cult of Fire je nové LP vydání již vyprodaného debutu "Triumvirát". Reedice je už k dispozici u Iron Bonehead Productions, limitace činí 500 kusů a součástí je také velký plakát.

Tracklist "मृत्यु का तापसी अनुध्यान":
01. संहार रक्त काली
02. अस्तित्व की चिता पर
03. शव साधना
04. काली मां
05. मृत्यु ही सब है
06. मृत्यु का वीभत्स नृत्य
07. खण्ड मण्ड योग
08. दिव्य प्रेम की ज्वाला से दग्ध

Amaranthe se rozcházejí se zpěvákem

21. října 2013 v 17:47 | Monsterfuck |  Music News
Švédská pop metalová formace Amaranthe hlásí, že se rozešla se svým dosavadním členem Andreasem Solveströmem, který se zde staral o extrémní vokál. Jako jeho náhradník do sestavy nastupuje Henrik Englund Wilhelmsson (Scarpoint).

"Rozchod byl vlídný a přátelský, rozhodně to není výsledek nějakých špatných vztahů," říkají Amaranthe. "Andy byl posledních šílených dva a půl roku od vydání našeho debutu náš bratr a navždy bude ve středu rodiny Amaranthe - a to ani nemluvíme o jeho fantastickém řevu. Přejeme mu do jeho budoucího počínání co nejvíc štěstí.

Ale jak se říká, život jde dál! Neplánujeme v Amaranthe zpomalit ani o kousek, takže je teď čas přivítat nového člena rodiny Amaranthe! Hodně z vás už Henrika Englunda Wilhelmssona vidělo a potkalo, když zaskakoval za Andyho na našem posledním evropském a americkém turné. Henrik má skvělé vystupování na pódiu, tuny charismatu a skvělý hlas a už zvládnul ukázat, že naplňuje vysoký standard, který Amaranthe vyžadují."

Aktuální deska Amaranthe se jmenuje "The Nexus" a vyšla v březnu letošního roku u Spinefarm Records na CD, digipack CD a LP. Prodejně si nahrávka vedla nejlépe ve Finsku (4. místo v žebříčku prodejnosti) a domácím Švédsku (6. místo).

Koncerty na listopad

21. října 2013 v 15:00 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
We Butter the Bread with Butter (GER)
1. 11. - Brno, Melodka (20:00)
3. 11. - Praha, Modrá Vopice (20:00)
Více informací: Obscure Promotion

Carnival of Souls
2. 11. - Karviná, Hard Café (18:00)
Vystoupí: Arkona (POL), Gorgonea Prima (CZ), Inferno (CZ), Postcards from Arkham (CZ), Return to Innocence (CZ), Sherwedd (CZ), Silva Nigra (CZ)
Cena: 150 (v masce), 199 (bez masky)
Více informací: Carnival of Souls

Nickelback (CAN)
7. 11. - Praha, O2 Arena
Cena: 990-1490
Více informací: Live Nation

Infernalismus Party Vol. 6
8. - 9. 11. - Praha, Exit-Us (17:30)
Vystoupí: Belligerence (CZ), Besatt (POL), Gate of Illusions (CZ), Infernal Blaze (CZ), Kraake (CZ), Mater Monstifera (CZ), Mindthorn (CZ), Mindwork (CZ), Naurrakar (CZ), Parasite Inc. (GER)
Cena: 250
Více informací: FB event

Disgorge (USA), Internal Bleeding (USA), Beheaded (ML)
11. 11. - Praha, Modrá Vopice (20:00)
Více informací: Obscure Promotion

Incantation (USA), Ragnarok (NOR), Forgotten Tomb (ITA)
12. 11. - Uherské Hradiště, Mír (19:00)
Více informací: Obscure Promotion

Vision Divine (ITA), Sebastien (CZ)
14. 11. - Praha, Nová Chmelnice
Cena: 550
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Dr. Living Dead (SWE), Brutally Deceased (CZ)
14. 11. - Praha, Modrá Vopice (20:00)
15. 11. - Plzeň, Pod Lampou (19:00)
16. 11. - Slavonice, Kawarna (20:00)
Poznámka: V Praze dále vystoupí V.O.H., v Plzni Lahar a ve Slavonicích March of the Hordes.
Více informací: Obscure Promotion

Wednesday 13 (USA), Sister (SWE)
15. 11. - Praha, Rock Café (20:00)
Cena: 420
Více informací: Obscure Promotion

Death to All, Obscura (GER)
17. 11. - Praha, Nová Chmelnice (20:00)
Cena: 420
Více informací: Obscure Promotion

In Extremo (GER)
21. 11. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Negură Bunget (ROM), Syn Ze Șase Tri (ROM), Krow (BRA)
21. 11. - Praha, Hoodoo (20:00)
Cena: 280
Více informací: Epidemie

Zimní Masters of Rock 2013
23. 11. - Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky (12:00)
Vystoupí: Amorphis (FIN), Children of Bodom (FIN), Decapitated (POL), Kamelot (USA), Keep of Kalessin (NOR), Medeia (FIN), ReVamp (NL), Soilwork (SWE), Starkill (USA), Sybreed (SWI), Tellus Requiem (NOR)
Cena: 690
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Dark Tranquillity (SWE), Death Angel (USA), Tristania (NOR), Dew-Scented (GER)
27. 11. - Praha, Nová Chmelnice (19:00)
Cena: 540
Více informací: Obscure Promotion

Satyricon (NOR), Chthonic (TWN)
30. 11. - Praha, Nová Chmelnice (20:00)
Cena: 490
Více informací: Obscure Promotion