close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Říjen 2013

Phantoms of Pilsen 7: Plzeň - Pod Kopcem, 25.-26.10.2013 (část 1)

31. října 2013 v 22:50 | Monsterfuck / Ježura |  Reporty
Těžko říct, ale možná již někteří z vás zachytili nějaké neurčité zprávy o tom, že ve dnech 25. a 26. října proběhly jakési volby do nějaké té politiky či co. My jsme se ovšem s jedním nejmenovaným kolegou Ježurou (jeho texty kurzívou) radši vydali volit nejlepší kapelu už sedmého ročníku plzeňského festivalu Phantoms of Pilsen, který se po loňském rozšíření na dva dny letos dočkal hned tří dnů, z nichž ten první byl čtvrteční rozjezd v jednom z místních klubů, kde vystoupily domácí formace Mortifilia, 1000 Bombs a Kill! Kill! Kill! a Němci Stagewar. Toho jsme se však naneštěstí neúčastnili, takže hurá na hlavní program…

Pátek:


Jakkoliv byl náš příjezd naplánován s inteligentní časovou rezervou, přesně dle našeho neskonalého štěstí se všechny spoje, které se mohly opozdit, opravdu opozdily a všechny spoje, které nám mohly ujet, nám také ujely, tudíž jsme nakonec byli rádi za stihnutí alespoň druhé poloviny úvodní německé party Hailstone… ačkoliv o německém původu jejich zpěváka by se s vámi kdejaký příznivec extrémních pravicových filozofií nejspíš docela hádal. Ale dosti politicky nekorektních vtipků, pojďme na muziku. Hailstone předvedli melodičtější asi death metal, ale žádný zázrak to tedy nebyl. Živě to chlapcům sice relativně šlapalo, sem tam se objevila trochu chytlavější pasáž a také nutno uznat, že se zrovna nešetřili a snažili se odvést dobrý výkon, ale hudebně to bylo takové bezpohlavní, dost upřímně pochybuji, že by Hailstone dokázali bavit i z alba, nehledě na fakt, že podobně znějících kapel jsou tu mraky. Jasně, rozhodně od takové skupiny neočekávám nějaké originální a avantgardní orgie, nicméně nějaký ksicht nebo charisma by od věci nebyly.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Oskar999)


Oranssi Pazuzu - Valonielu

31. října 2013 v 21:34 | Monsterfuck |  Recenze
Nemá cenu chodit příliš kolem horké kaše, tak to řeknu hned a na rovinu, ať všichni víme, na čem jsme, ačkoliv těm z vás, kteří náš skromný plátek sledují již nějaký ten čas, to je už dávno jasné. Oranssi Pazuzu jednoznačně patří mezi mé srdcové kapely; když se podíváte do informací o naší stránce, kde má každý redaktor pár svých největších hudebních oblíbenců, u toho mého jména tam mimo jiné najdete právě tyto black metalové psychedeliky z Finska. Oranssi Pazuzu mě svého času doslova posadili na prdel už svým debutem "Muukalainen puhuu" z roku 2009, který pod fantastickým atmosférickým obalem s kosmonautem v mlhovině hvězdného prachu ukrýval hypnotický black metal se silným odérem psychedelie. Jestli mě paměť nešálí, tak jsem právě zde v dobové recenzi udělil úplně první 10/10 na Sicmaggot. Rozmanité "Kosmonument", kde Oranssi Pazuzu střídali zdrogované šílenosti s black metalovou agresí, mě dostalo stejně tak a na světě bylo další hodnocení, které u nás nepíšeme zelenou barvou, ale svítivě žlutou. Stejně tak nedám dopustit ani na společný nosič s avantgardními krajany Candy Cane (kteří se v letošním roce bohužel rozpadli), na němž Oranžový Pazuzu přišel s dalšími čtyřmi bezmála geniálními kusy, které oproti svým kolegům z dlouhohrajících počinů ani v nejmenším nezaostávaly a vyznívaly jako jakýsi mezistupeň mezi black metalovějším "Muukalainen puhuu" a psychedeličtějším "Kosmonument", což je vlastně docela logické, když vyšel v čase mezi těmito nahrávkami.

A zde se konečně dostáváme k aktuálnímu třetímu dlouhohrajícímu opusu s názvem "Valonielu". Nebudeme si nic nalhávat, očekávání z mé strany nebyla vysoká, byla ta nejvyšší možná. Když vám nějaká kapela jen s pouhými třemi nahrávkami zpřehází žebříčky, tak prostě nechcete, aby vás příště byť i jen trošičku zklamala, naopak čekáte, že vám vynahradí to, že o ní na každém kroku až do zblbnutí vykládáte, jaký je to hudební orgasmus. To ovšem znamená, že to má každá další deska strašně těžké, což byl zde i případ "Valonielu". Obstáli Oranssi Pazuzu?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Na co se nedostalo #19

31. října 2013 v 20:15 | Monsterfuck |  Minirecenze
Capa - This Is the Dead Land This Is Cactus Land (1. října, selfrelease)
post-black metal, USA

Jsou věci, na jejichž poslech se prostě těšíte, přestože jste o nich nikdy dříve neslyšeli. Přesně tímhle případem pro mě byla deska "This Is the Dead Land This Is Cactus Land" od skupiny Capa ze Spojených států amerických. Pensylvánská formace funguje nějaké čtyři roky a za tu dobu stihla vydat několik neřadových počinů, z nichž jsem samozřejmě neslyšel ani jediný, nicméně letos přišla s prvním dlouhohrajícím albem. Skvělá pochmurná obálka a příslib post-black metalové atmosféry mě dost navnadily, tak jsem se s radostí pustil do poslechu…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. A Crusader Returns - 07:04
02. L'Etranger - 07:37
03. The Knights of the Holy Contact - 05:17
04. Symbiosis I: Asche - 07:25
05. Symbiosis II: Grass and Stone - 07:13
06. Martyrdom - 10:39
07. We Are Only Seeking Man - 06:15

Autor: Monsterfuck

Dodsferd - A Cursed Heritage (18. června, Moribund Records)
black metal, Řecko

Není to poprvé, co se letos v této rubrice potkáváme se jménem řeckých black metalistů Dodsferd… není to ani měsíc zpátky, co jsme si tu povídali o jejich letošní sedmé desce "A Breed of Parasites", která vyšla v březnu. Nyní tu máme Dodsferd podruhé s osmým velkým albem pod názvem "A Cursed Heritage", jež vyšlo v červnu… i když, opravdu jde o řadové album? Já osobně úplně nevím, jestli jej tak brát, byť label Moribund Records jako dlouhohrající počin "A Cursed Heritage" bez skrupulí prezentuje. Nicméně ze sedmi přítomných písní není úplně nová vlastně ani jedna, takže si myslím, že by to měla být spíš kompilace, nebo ne?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Exile - 02:04
02. In the Ground of Your Beseeching - 07:36
03. As the Light Revealed His Wound - 06:13
04. The Empty Desolation - 05:30
05. Drowned in Silence - 02:55
06. Disposable Human Wastes - 01:20
07. Deserted - 04:27

Autor: Monsterfuck

Miley Cyrus - Bangerz (4. října, RCA)
pop, USA

Miley Cyrus se takřka celou svou sólovou kariéru snaží se vymanit z podoby dětské hvězdičky ze seriálu "Hannah Montana", ale nyní se do toho pustila asi nejradikálněji změnou image a snahou být co nejvíc šokující… tedy, šokující takovým tím způsobem, jak se to v popu dělá - pseudo-rebelie, ale v mezích, aby nám to pořád pustili v TV a rádiu. Hudební média se bouří, jak je Miley Cyrus nevkusná, že jednou vystrčí zadek na kameru nebo se svlékne v klipu (samozřejmě tak, aby nebylo nic vidět), ale je to jen marketing na přilákání lidí. Upřímně to vůbec nežeru a spíš mě zajímá muzika… a ta tedy moc slavně nedopadla…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Adore You - 04:38
02. We Can't Stop - 03:51
03. SMS (Bangerz) - 02:49
04. 4×4 - 03:11
05. My Darlin' - 04:03
06. Wrecking Ball - 03:41
07. Love Money Party - 03:39
08. #GETITRIGHT - 04:24
09. Drive - 04:15
10. FU - 03:51
11. Do My Thang - 03:45
12. Maybe You're Right - 03:33
13. Someone Else - 04:48
14. Rooting for My Baby [bonus] - 03:20
15. On My Own [bonus] - 03:52
16. Hands in the Air [bonus] - 03:22

Autor: Monsterfuck

Tenebrae - Il fuoco segreto (říjen 2012, Masterpiece Distribution)
doom metal / gothic metal, Itálie

Tenebrae sami sebe popisují jako alternativně metalovou kapelu, ovšem takové označení je v jejich případě nesmírně zavádějící. Pro začátek tak můžeme říci, že se pohybujeme spíše ve vodách doom metalu či gothic metalu, tedy mezi žánry, se kterými nemám nejlepší zkušenosti. Ovšem Tenebrae, to je jiná liga. Přestože jde teprve o druhé album kapely, všechny jeho prvky do sebe zapadají s precizností zkušených matadorů, a zároveň nechybí svěží nápady, které v pozdějších fázích kariéry kapelám docházejí. Vše se odehrává v pomalých až středních tempech a ponuré náladě, kde hlavní roli hrají nepřekvapivě klávesy. Ty album místy táhnou do možná zbytečných žánrových klišé, poslech však v žádném případě nekazí. Překvapivě zásadní roli pak hraje baskytara, zejména musím vyzdvihnout skvělé linky v (téměř) titulní "Fuoco Segreto".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Faust - 01:10
02. Luce Nera - 04:32
03. Mephisto - 03:42
04. Perdizione - 05:49
05. Fuoco Segreto - 04:38
06. Margarete - 03:35
07. Occhi Spezzati - 04:05
08. Schegge di Specchio - 05:26
09. Limite - 01:09

Autor: Zajus
[K recenzi poskytl: Masterpiece Distribution]

Vlk - Unknown Totems (3. září, selfrelease)
black metal, USA

Možná jste si už všimli, že se v poslední době snažím do minirecenzí sem tam dávat demosnímky a další neřadové nosiče začínajících black metalových kapel. Dvoučlenný projekt s názvem Vlk z Chicaga patří právě mezi takové záležitosti. Prvním vydaným počinem kapely je právě EP "Unkown Totems"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. - - 01:14
02. Dead Air Lingers - 04:27
03. The Hated Seed - 03:59
04. -- - 00:33
05. Unknown Totems - 04:37
06. Echelons [For Against cover] - 03:31

Autor: Monsterfuck

Klipová nálož z Ameriky

31. října 2013 v 17:04 | Stick |  Music News
>>> "Amaryllis" je název loňského počinu amerických Shinedown. Pátým singlem, vycházejícím v těchto dnech, se stala skladba "Adrenaline", která byla opatřena videoklipem. Ten režíroval Robb Fenn. Záběry se pořizovaly během turné Carnival of Madness. Kapela momentálně cestuje po Evropě společně se skupinami Alter Bridge a Halestorm.


>>> Skeletonwitch mají venku pátou desku "Serpents Unleashed". K titulní skladbě alba byl natočen černobílý videoklip, který byl režírován Ralphem Millerem. Skeletonwitch momentálně propagují v Americe svou novou desku společně s The Black Dahlia Murder. Ti pak budou na lednové a únorové zastávky vystřídáni švédskými Amon Amarth.


>>> Glam metalový revival Steel Panther má nový videoklip s názvem "Party Like Tomorrow Is the End of the World". Objevují se v něm hollywoodské celebrity jako třeba aktér "Jackass", Steve-O, pornoherec Ron Jeremy nebo RJ Mitte, známý ze série "Breaking Bad". Jde o první video z třetí řadovky "All You Can Eat", která vychází na začátku příštího roku. Prozatím posledním počinem tedy zůstává dva roky staré album "Balls Out".


Novinky u Et Moriemur

31. října 2013 v 15:29 | Monsterfuck |  Music News
I.
Jak víte, EM loni obměnili sestavu poté, co odešel basák Honza a kytarista Martin. Nového basáka jste už měli možnost vidět na našich letošních koncertech: je to Karel "Kabrio" Kovařík, Plzeňák stejně jako Aleš, výborně fotí a rád paří :) A nyní s velkým potěšením oznamujeme, že k Alešovi se na šesti strunku přidal Honza Slaný, kterého znáte ze skvělé plzeňské black-pagan formace PANYCHIDA.
Podtrženo a sečteno, jsou tedy v kapele jeden Pražák - spíš Zlíňák bydlící v Praze (Zdeněk) -, jeden Němec - spíš Ostravák bydlící v Německu (Datel) - a tři Plzeňáci. Vzhledem k situaci jsme opustili sklepní zkušebnu v metropoli a našli si krásnou místnost v Plzni, která má dokonce i okna!

II.
Příprava nové desky zdárně pokračuje. Část skladeb už máme nacvičených, další připravujeme. Celkem by se na novém CD mělo objevit sedm až osm songů o celkové délce kolem padesáti minut. Ve srovnání s naším full-length debutem "Cupio Dissolvi" (2011) bude o něco pomalejší, o to více na ní ale bude emocí.
Osobně jsme z nových písní nadšení (jak by taky ne, když jsme si je složili :) a nemůžeme se dočkat, co na to řeknete vy. Zvědavci ale musejí mít ještě chvíli trpělivost: pokračování "Cupio..." nahrajeme v březnu 2014 ve studiu Hellsound Honzy Kapáka (AVENGER, PANYCHIDA, MORRIOR, MISTROVO KLADIVO) a pak jej nabídneme doomovým labelům k vydání. Uvidíme, kdy se kdo chytne a za jakých podmínek.

III.
Z výše uvedených důvodů plánujeme maloevropské turné k nové desce na příští podzim - a chystáme jej se zajímavými doomovými jmény ze zahraničí, tak se těšte :). Už nyní v prosinci si ale můžete poslechnout část nových songů naživo, a to 6. a 7. prosince v Plzni a Praze a 21. a 22. prosince v Brně a Ostravě.
Pódium s námi bude sdílet lahůdková post-black/depressive rock brněnská horda HEIDEN, v české části turné uvidíte i doomaře LLYR, zatímco na Moravě atmosférické deathmetalisty MORGUE SON.

IV.
Nejsme jako někteří politici a co slíbíme, dodržíme :) : z prodeje 150 CD "Cupio...", které jsme dostali od Pařátu, jsme 10 procent z ceny darovali organizaci Svoboda zvířat bojující za práva těch, kdo sami žádný hlas nemají, tj. 1 500 Kč. Peníze byly zaslány už na začátku letošního roku.

V.
Smutná zpráva na závěr: jak víte, v září nás opustil otec českého doomu, skladatel, textař a kytarista DISSOLVING OF PRODIGY René Fusaty Krystyn. Kromě skvělého hudebníka - z odkazu DOP dodnes čerpají jak tuzemské (včetně nás), tak zahraniční doomové kapely - tento svět přišel také o výborného člověka.
Nikdy také nezapomeneme, že nás Reňa (spolu s Valdou a dalšími DOPáky) už od samého začátku podporoval a svými zkušenými radami usměrňoval. Díky za všechno kamaráde!

Díky za váš čas a uvidíme se na koncertech!

EM live 2013:
6. prosince Plzeň Papírna
7. prosince Praha HooDoo
21. prosince Brno Boro
22. prosince Ostrava Barrák

Kontakty:
info@etmoriemur.com

[tisková zpráva kapely]

INSPIRIO, F.I.S.T. - České Budějovice, mc Fabrika (1. listopadu 2013)

31. října 2013 v 11:54 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
INSPIRIO, F.I.S.T. - České Budějovice, mc Fabrika (1. listopadu 2013)

Po půlroční pauze se na koncertní pódia vrací českobudějovická metalová skupina INSPIRIO. 1. listopadu zahraje společně s pražskými F.I.S.T. v Music clubu Fabrika v Českých Budějovicích. "Připravili jsme si pro vás novou show, nový song, některé staré věci jsme předělali," lákají fanoušky na svůj koncert INSPIRIO.

Zbystřit by měl hlavně ten, kdo má slabost pro ženský zpěv. Za mikrofonem v INSPIRIO totiž stojí Eva Švecová, která kapele dodává zvláštní nádech. Jak jí to zpívá můžete posoudit v nové skladbě Sídlo, kterou kapela nedávno zveřejnila na svém Bandzone profilu.

Pražští F.I.S.T. hrají alternativnější pojetí hard rocku. "Hluboké impresionistické texty jsou podkresleny silnými kytarovými riffy, bazookoidní basou, osvětovými houslemi a přesnými škopky," píší o sobě na svém Bandzone profilu a dodávají: "Zkrátka a dobře - to nejlepší mezi večerníčkem a nočními nepřístupnými pořady."

F.I.S.T. je na tuzemské hudební scéně poměrně mladé těleso. Vznik se datuje k roku 2009, přičemž letošní rok je něco jako nový začátek. Po personálních rošádách je totiž sestava F.I.S.T. opět stabilní, tudíž muzikantům nic nebrání v tvorbě nových věcí a koncertování.

Vstupné na akci je pouhých 50 korun.

ODKAZY:


[tisková zpráva]

V13, Drom, Sagittarius A: Praha - Cross Club, 15.10.2013

30. října 2013 v 23:58 | Prdovous |  Reporty
Nemáte občas pocit, že post-corové (a všelijaké další post-žánrům blízké) kapely se v naší kotlině množí zhruba stejně rychle, jako rostou houby po dešti? Ano? Tak to jsme na tom zhruba stejně. Když pominu dnes již legendární a nefunkční těleso Lvmen (a řadu dalších), kteří jako jedni z prvních rozvíjeli a budovali žánrovou scénu v našich končinách, jsem schopen z hlavy vyjmenovat přinejmenším tři, čtyři tělesa, která se podobné hudbě v současnosti úspěšně věnují a za relativně krátkou dobu působení si v rámci domácí scény stihla vybudovat nějaké to renomé a stabilní základnu fanoušků. A právě trojici domácích jmen a jedno zahraniční navrch nabídl onoho úterního večera pražský klub Cross.

Vzhledem k tomu, že jako někteří mí přátelé toliko neholduji drum'n'base, moje historicky první návštěva pověstného drogového doupěte, o kterém jsem zaslechl snad ještě více zkazek než o neméně proslulém Erroru, proběhla právě až při příležitosti Emocore Night. Nutno dodat, že vhodnější místo konání pořadatel akce zvolit nemohl, kombinace steampunkové a cyberpunkové výzdoby je na naší klubové scéně opravdu unikátem a skvěle dokresluje atmosféru, kterou se skupiny snaží hudbou předat. Nicméně ke kapelám a hudbě samotné. Neoblíbený post začínající formace vyfasovali domácí emaři No Chance of Recovery. Pro kapelu start opravdu nevděčný, pro mě spíše žalostný. Instrumentálně nepříliš nápaditý emocore pánové navrch pohřbili nepříliš poslouchatelným, nepříjemným vokálem, který chtě nechtě tahal za uši každého, kdo vlastní alespoň trochu hudebního sluchu. Nemůžu tedy první vystoupení večera komentovat víc, než že po první písni jsem se odebral prozkoumat všechny doposud neobjevené taje Crossu a zmizel kdesi v hlubinách, kde drumcové rytmy rozechvívaly těch pár jedinců, kteří navštívili sklepní stage.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


The Vision Bleak - Witching Hour

30. října 2013 v 22:36 | Ježura |  Recenze
Pánové Markus Stock a Tobias Schönemann, kteří tvoří spíše pod svými pseudonymy Ulf Theodor Schwadorf a Allen B. Konstanz, nejsou tak neznámí, jak by se někomu třeba mohlo znát. Jeden, druhý nebo rovnou oba zanechali své stopy v kapelách jako Empyrium, Autumnblaze, Ewigheim nebo Noekk, což jsou spolky, jejichž hudba neurazí ani náročnějšího posluchače a rozhodně patří k tomu, za co se německá hudební scéna nemusí ani v nejmenším stydět - spíše naopak. A právě tihle dva pánové na přelomu století přišli s nápadem, který vyústil ve zformování nové kapely. Zaštítěni jménem The Vision Bleak si dali za úkol hrát hudbu, která bude zhmotňovat jedinečnou atmosféru starých hororových příběhů, a kdo má o dosavadní tvorbě téhle kapely trochu přehled, ten mi určitě dá za pravdu v tom, že tomuto závazku pánové vskutku dostáli. Od doby, kdy vyšlo čtvrté album "Set Sails to Mystery", ale už uplynuly dlouhé tři roky, takže letos The Vision Bleak konečně uťali další čekání a vydali novou řadovku. Ta nese název "Witching Hour" a už z něj je jasné, že tentokrát se od Lovecrafta, Poea, přízraků, vlkodlaků a jiných motivů přikročilo k čarodějnictví, tedy fenoménu, který je střední Evropě víc než vlastní.

Novinka to popravdě neměla vůbec jednoduché. The Vision Bleak v minulosti stvořili několik hodin opravdu působivého materiálu a desky jako "Carpathia - A Dramatic Poem" nebo "Set Sails to Mystery" nastavily pomyslnou laťku hodně vysoko, neboť způsob, kterým je na nich nakládáno s atmosférou, by se dal označit za učebnicový příklad, jak tím nejlepším možným způsobem dostat posluchače tam, kde ho chcete mít. Pro milovníky temné estetiky hrůzných historek zasazených do doby okolo přelomu 19. a 20. století zkrátka takový menší Svatý grál. "Witching Hour" tak měla startovní pozici ztíženou navíc i skutečností, že se povaha čarodějnických příběhů - jakkoli je obojí fikce - třeba od takového Lovecrafta, jehož adaptací The Vision Bleak prosluli, dost zásadně liší, takže bylo otázkou, jestli se podaří pro kapelu typickou atmosféru a výraz na tuto předlohu naroubovat tak, aby to zafungovalo stejně dobře, jako jsme byli zvyklí z minula.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Výměna zpěvaček u Xandria

30. října 2013 v 18:58 | Ježura |  Music News
Němečtí symfonici Xandria se rozešli se zpěvačkou Manuelou Kraller, která v kapele fungovala poslední tři roky a nazpívala desku "Neverworld's End". Její místo zaujme 28letá holanďanka Dianne van Giersbergen, která je rovněž hlasem progresivní symphonic gothic metalové kapely Ex Libris. Manuela Kraller se naposled představila publiku v neděli 20. října na festivalu Masters of Symphonic Metal ve švýcarském Prattelnu.

Manuela ve svém krátkém prohlášení praví: "Po třech letech s kluky v Xandria jsem se rozhodla vydat se jinam a jít svou vlastní hudební cestou." Odchází s lítostí a děkuje kapele a fanouškům za společně strávený čas, jsouc si vědoma "úžasných momentů na společných turné a koncertech". Zaroveň přeje "Dianne a kapele do budoucna jen to nejlepší".

Dianne van Giersbergen si svou premiéru s kapelou odbude na konci listopadu během španělského turné. V jejím prohlášení stojí toto: "Když myslím na všechny ty krásné věci, které udělám, lidi, které potkám, a vzpomínky, které si vytvořím, nutí mě to k úsměvu! Těším se na tohle dobrodružství a chtěla bych vás všechny vzít s sebou."

Nedávno jsme informovali o tom, že Xandria začali nahrávat své šesté studiové album. Zatím nepojmenovaná novinka bude podle kapely "pokračovat v hudební výpravě a směřování" svého předchůdce, ale "přinese ještě víc všeho, co se lidem líbilo" na "Neverworld's End".

Detailní info o novince Axela Rudiho Pella

30. října 2013 v 15:56 | Ježura |  Music News
Připravované album německého kytaristy Axela Rudiho Pella zná své datum vydání. Počin "Into the Storm" vydají SPV/Steamhammer a vyjde 17. ledna 2014 v Německu, 20. ledna ve zbytku Evropy a Severní Amerika se dočká 21. ledna. Deska vznikala pod dohledem Charlieho Bauerfeinda a nahrávala ji sestava, která krom Pella obsahuje ještě tato jména: Johny Gioeli (zpěv), Bobby Rondinelli (bicí), Ferdy Doernberg (klávesy) a Volker Krawczak (baskytara). Tracklist si můžete prohlédnout níže.

Deska "Into the Storm" vyjde v těchto formátech: limitovaná edice digipack CD (včetně dvou bonusových skladeb a plakátu), barevné 2LP, standardní jewelcase CD, digitální download a speciální deluxe edice, která bude obsahovat digipack, trsátko, placku, plakát, pohlednici, nálepku a další bonusy.

Předchozí Axelova deska nese název "Circle of Oath", vyšla v březnu 2012 u SPV/Steamhammer a nabubnoval ji Mike Terrana. Ten letos kapelu opustil kvůli časové vytíženosti se svými dalšími projekty.

Tracklist "Into the Storm":
01. The Inquisitorial Procedure
02. Tower of Lies
03. Long Way to Go
04. Burning Chains
05. When Truth Hurts
06. Changing Times
07. Touching Heaven
08. High Above
09. Hey Hey My My
10. Into the Storm
11. White CATS (Opus #6 Scivolare) [digipack bonus]
12. Way to Mandalay [digipack bonus]

A Forest of Stars nahrávají další desku

30. října 2013 v 13:58 | Monsterfuck |  Music News
Britský klub gentlemanů A Forest of Stars ohlásil, že již v jeho útrobách začalo nahrávání čtvrté dlouhohrající desky. Kapela vydala následující zprávu:

"Zdravíme! Dnes ráno [25. října - pozn. redakce] jsme vstoupili do trans-dimenzionálního multi-studia, abychom začali s nahráváním našeho nového alba. Doufáme, že se z něj vyškrábeme ven někdy v lednu, uslzení, podvyživení a neoholení (inu, s výjimkou Katheryne, která je duch, Mr. Kettleburnera, který je vzkříšenou mrtvolou, a Mr. Bishopa, který je ještě příliš mladý, aby se holil). Anebo prostě můžeme zůstat lapeni v této horečnaté, pekelné dimenzi zvukové nepochopitelnosti navěky věkův..."

Minulá deska A Forest of Stars se jmenovala "A Shadowplay for Yesterdays" a vyšla 20. července 2012 pod hlavičkou Prophecy Productions, resp. jejich sublabelu Lupus Lounge. K mání byly celkem čtyři edice - jewelcase CD, digipack CD, artbook 2CD+DVD (1000 kusů) a 2LP v černé barvě a s plakátem (500 kusů).

Trivium - Vengeance Falls

29. října 2013 v 23:08 | Kaša |  Recenze
Věřím, že spoustě z vás je to u zadku, ale já nemohu jinak a recenzi "Vengeance Falls", tedy novinky zámořských Trivium, začít procházkou jejich dosavadní diskografií a tím tak trochu odkrýt svůj vztah k této čtveřici, který se každým rokem a hlavně s každým novým počinem vyvíjel. Debut "Ember to Inferno" mě minul, protože v té době jsem poslouchal úplně jinou hudbu, ovšem dodnes ho považuji za slabý a době svého vzniku poplatný debut, který nijak nevybočuje z řad tehdy aktuálních metalcorových alb. Totéž víceméně platí i o "Ascendancy", jež je sice trendy až běda, ale u jeho poslechu se dokážu i s odstupem let slušně zabavit. Následovala dvojice skvělých "The Crusade" a "Shogun", na nichž Trivium během velmi krátké doby vyrostli v naději, v níž chvíli dřímala budoucnost metalové hudby (sorry, ale takhle jsem to v době vydání "Shogun" fakt měl, to album je prostě vynikající). Pak ale přišla pecka a kvalitativní sešup o několik tříd dolů v podobě "In Waves", kterým kapela jako by zapřela svůj dosavadní vývoj, zatáhla za ruční brzdu a vrátila se k modelu "Ember to Inferno" / "Ascendancy", kdy měla jejich tvorba velmi jednoduchou a předvídatelnou strukturu, založenou na tvrdých slokách a melodických refrénech, z čehož už jsem svým způsobem vyrostl, takže jsem na něj rychle zanevřel. Novinkou "Vengeance Falls" slibovali Trivium posun na další vývojový stupínek své kariéry, takže čekat se dalo cokoli, ovšem já jsem se obával neskutečného patvaru všech dosavadních desek.

To se naštěstí nekoná, ale že by novinka byla něčím novým a z řad kapely neslyšeným, to se taky říct nedá. Kdybych měl šesté album party kolem Matta Heafyho popsat fanouškům kapely, kteří ho ještě neslyšeli, tak bych řekl, že se jedná o jejich nejmelodičtější počin, přestože kytarové pasáže nezůstaly dosavadním deskám co do tvrdosti nic dlužny. Naopak lidem, kteří s Trivium tu čest ještě neměli, bych sdělil, že se jedná o melodický metalcore s thrashovými prvky, což jejich aktuální formu vystihuje velmi přesně. Ale dost škatulkování, o to tady nejde. Přiznám, že jsem byl trošku skeptický z angažování Davida Drainmana z Disturbed na post producenta. Nic proti němu, ale děsil jsem se, kam Trivium potlačí, což beru zpět, poněvadž v několika ohledech dokázal z čtveřice dostat její dosavadní maximum. Mluvím teď hlavně o Heafym, jehož zpěv se mi ještě nikdy nelíbil právě tak jako na novince. Je plný, silný, a přestože naživo to beztak zvládat nebude, tak ve studiové formě se mu jen sotva dá něco vyčíst. Melodičtější háv, do kterého Drainman Trivium oblékl, není vůbec špatný nápad, kapele sluší, a když už nic, tak se ve výsledku nejedná o takovou slátaninu, jako bylo svého času "In Waves" a to je dobře.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Triptykon: první informace o druhé desce

29. října 2013 v 20:44 | Monsterfuck |  Music News
Švýcarští Triptykon, v jejichž čele nestojí nikdo jiný než sám Thomas Gabriel Fischer z kultovních kapel Celtic Frost a Hellhammer, vypustili první informace o očekávaném druhém dlouhohrajícím opusu, který naváže na vysoce ceněný debut "Eparistera Daimones" z roku 2010. Novinka se bude jmenovat "Melana Chasmata" a vyjít by měla 14. dubna opět pod značkou Prowling Death Records, což je vlastní label kapely. O distribuci se pak opětovně postarají Century Media Records.

Stejně jako v případě "Eparistera Daimones" byla i "Melana Chasmata" nahrána zčásti v bavorském Woodshed Studio, jehož vlastníkem je kytarista V. Santura, a v Curychu ve Švýcarsku. Produkci mají taktéž na starosti zase V. Santura a Thomas Gabriel Fischer.

Na "Melana Chasmata" by se měly objevit skladby jako "Boleskine House", "Stasis", "Gate to My Own Death", "Demon Pact", "Gehinnam", "Tree of Suffocated Souls" nebo "Unchristian Anthem".

Triptykon vznikli jako nový projekt Thomase Gabriela Fischera po ukončení činnosti Celtic Frost v roce 2008. První deska "Eparistera Daimones" vyšla v březnu 2010 jako CD, digibook CD a 2LP. Jako obal nahrávky byl použit obraz "Vlad Tepes" z roku 1978, jehož autorem je legendární surrealistický malíř a sochař Hans Rudolf Giger. Jeho jiné dílo - "Satan I" z roku 1977 - se také svého času objevilo jako obálka velkého debutu Celtic Frost, "To Mega Therion" (1985).

Po "Eparistera Daimones" vydali Triptykon ve stejném roce ještě EP "Shatter", na němž se objevily dvě dříve neslyšené písně, které vznikly při nahrávání dlouhohrající desky, jedna již dříve zveřejněná instrumentálka v lehce pozměněné podobě a dva živáky starých songů od Celtic Frost, jejichž záznam byl pořízen v dubnu téhož roku v Holandsku na festivalu Roadburn. Jako host se v jedné z těchto písniček objevil Nocturno Culto z Darkthrone.

Profanatica s informacemi o nové desce

29. října 2013 v 15:27 | Monsterfuck |  Music News
Zámořští black metalisté Profanatica, kteří s jednou téměř desetiletou přestávkou křižují vody undergroundu již od začátku 90. let, aktuálně vydávají svou třetí dlouhohrající desku. Ta se jmenuje "Thy Kingdom Cum" a vyjde 26. listopadu pod značkou amerických Hells Headbangers Records. Obálku a tracklist alba najdete okolo tohoto textu.

Celý počin "Thy Kingdom Cum" již byl uvolněn k volnému poslechu - streamovat můžete na Bandcamp profilu vydavatele.

"Thy Kingdom Cum" bude následovníkem nahrávky "Disgusting Blasphemies Against God" ze srpna 2010. Počin vyšel taktéž u Hells Headbangers jako CD, zeleno-průhledné LP a picture LP (111 kusů). Obě vinylové edice byly vybaveny plakátem a oproti CD obsahovaly jednu bonusovou skladbu "Once Removed Savior (Disease Infested Cunts of Dead Nuns)". CD i LP verze se pak lišly svou obálkou.

Tracklist "Thy Kingdom Cum":
01. Ruptureholyhymen
02. Foul the Air with Blasphemy
03. Denounce Him
04. False Doctrina
05. Definite Atonement
06. Thy Kingdom Cum
07. Ropes of Hatred
08. Water to Blood

Nové klipy od Born of Osiris a Lamb of God

29. října 2013 v 12:39 | Ježura |  Music News
>>> Americká deathcorová kapela Born of Osiris vypustila do éteru nový živý videoklip ke skladbě "Divergency". Ta se objevila na albu "Tomorrow We Die ∆live", což je v pořadí třetí řadová deska kapely, která vyšla 20. srpna letošního roku u labelu Sumerian Records.


>>> Novým klipem své fanoušky potěšili i další Američané Lamb of God, kteří zveřejnili video ke skladbě "Vigil". Ta pochází z deset let starého alba "As the Palaces Burn" a Lamb of God toto výročí hodlají oslavit jejím novým vydáním. To se uskuteční 11. listopadu u Prosthetic/Razor & Tie a album se představí v nově namixované a remasterované podobě.

Videoklip natočil režisér Don Argott spolu s Demianem Fentonem. Stejný tým je zodpovědný za snímek rovněž pojmenovaný "As the Palaces Burn", ve kterém hrají Lamb of God hlavní roli a který se dočka premiéry v únoru 2013.


Ad Acta, See You in Hell, Profesor Lefebvre - Holešov, 8.11.

29. října 2013 v 9:29 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
8. 11. 2013, Holešov Wats
start: 21:00
vstup: 90

Ad Acta (hardcore/crust Bratiskava)
See You In Hell (hardcore/punk, Brno)
Profesor Lefebvre (crust/grind, Hulín)


Putrified - Sacrilegious Purification

28. října 2013 v 22:11 | Monsterfuck |  Recenze
Putrified je kapela, u níž hned na první pohled přesně víte, co byste měli očekávat… obal, logo, vlastně už jen samotný název skupiny doslova křičí, že tady se bude hrát oldschool jako svině. Napínat vás nijak nebudu - žádné překvapení se nekoná a opravdu tomu tak je. Nicméně to však neznamená, že by to bylo automaticky špatně, tedy alespoň z mého pohledu ne. Sice mám progresi v muzice hodně rád a fandím avantgardě a experimentům, zároveň ale - navzdory tomu, že to může na první pohled vypadat schizofrenně - pořád říkám, že jsem i tak trochu nostalgik a staromilec a hnilobou a starobou prorostlé nahrávky, které jako by vypadly z minulého tisíciletí, si dokážu fakt užít - pokud jsou dobré, samozřejmě. Je to i případ Putrified?

Projekt Putrified funguje od roku 2010 a jeho jediným členem a tím pádem i (vcelku logicky) hlavním mozkem je jistý A. Death, jenž pod jménem Casket působí taktéž v black metalových Infuneral. Nejdříve vydal dva neřadové kousky (demáč a ípko) a následně už došlo na dvě dlouhohrající fošny "Spawn of the Dead" (2011) a "Neurotic Necrotic" (2012). V letošním roce A. Death přichází s další nahrávkou, tentokrát opět menší, konkrétně s minialbem "Sacrilegious Purification"… i když, je docela otázkou, nakolik je ten počin vlastně menší, když při svých 22 minutách trvá jen o 11 minut kratší dobu než minulá řadovka "Neurotic Necrotic". Ale takhle se to v podobných žánrech prostě hraje a svým způsobem je to vlastně i dobře, protože na podobné dřevní klepanice je ta +/- půl hodinka naprosto adekvátním hracím časem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hellthrasher Productions]

Zemřela baskytaristka Hell Militia

28. října 2013 v 21:08 | Monsterfuck |  Music News
Francouzská baskytaristka Marianne Séjourné, na metalové scéně známá spíše pod uměleckými jmény LSK nebo Hellsukkubus, zemřela 23. října ve věku 36 let. Příčinou její smrti byla sebevražda oběšením.

LSK se za svou hudební kariéru podílela na činnosti mnoha black metalových skupin. Jejími asi nejznámějšími působišti byli Hell Militia, s nimiž nahrála všechny tři dosavadní dlouhohrající desky včetně poslední "Jacob's Ladder" z loňského roku, němečtí Secrets of the Moon, v jejichž řadách působila tři roky a natočila s nimi album "Privilegvm" (2009) a jako host přispěla i na "Seven Bells" (2012), a black/death metaloví Vorkreist, kde hrála od založení kapely v roce 1999 a podílela se na všech zatím vydaných počinech.

Mezi další skupiny, s nimiž měla LSK co do činění, patří například black metaloví Antaeus, dnes již nefungující Love Lies Bleeding, industrial black metaloví Neo Inferno 262, krátce se také mihla v živých sestavách Corpus Christii nebo Merrimack a jako host se podílela i na desce "Consolamentum" od Ascension.

Metallica bude hrát na Antarktidě

28. října 2013 v 19:44 | Kaňour |  Music News
Lars Ulrich, bubeník legendární kapely Metallica, již před nedávnem oznámil, že kapela po natočení 3D filmu "Metallica: Through the Never" překoná další hranice. Nyní vyšlo najevo, že si Metallica zahraje na Antarktidě, jediném kontinentu, na kterém ještě skupina nehrála naživo.

Kapela vysvětluje: "Po více než třiceti letech fungování jako jedna skupina jsme byli neuvěřitelně šťastní, že jsme navštívili téměř každé zákoutí Země... až na jedno. To se však brzy změní, protože jsme se rozhodli podniknout cestu na Antarktidu, poslední kontinent, na kterém ještě Metallica nevystoupila až do současnosti! Máme partnerství s Coca-Cola Zero pro jeden z nejunikátnějších a nejspeciálnějších koncertů v naší kariéře, kdy vystoupíme v blízkosti heliportu argentinské základy Carlini na Antarktidě v neděli 8. prosince 2013."
Do soutěže o výhru v podobě plavby na Antarktidu mezi dny 3. - 10. prosince se budou moci přihlásit lainskoameričtí fanoušci z Argentiny, Chile, Kolumbie, Kostariky a Mexika. "Show bude publiku přenášena pomocí sluchátek bez zesilovačů... pro nás skutečná premiéra! Koncert bude také přenášen živě pro naše přátele v Latinské Americe, kteří se nebudou moci zúčastnit přímo na základně, a vše bude také zfilmováno, abychom později mohli koncert sdílet se všemi."
Více se dozvíte na oficiálních stránkách projektu.

Tankard pracují na novince

28. října 2013 v 17:16 | Stick |  Music News
Pivní thrasheři z Německa nesoucí název Tankard pracují na novém albu - ponese název "R.I.B." (čili "Rest in Beer"). Veteráni plánují vydání na léto 2014 u Nuclear Blast. Nahrávat začnou v lednu a bude jim u něj asistovat producent Michael Mainx (D-A-D, Disbelief). Ten pracoval i na minulé, dva roky staré desce "A Girl Called Cerveza". Obal na aktuální fošnu nakreslil Patrick Strogulski, který vytvořil i obálku předchozí desky a je studentem Sebastiana Krügera, jenž maloval obaly pro Tankard do roku 2012. Kapelu Tankard bylo u nás možno vidět naživo v létě na festivalu Metal Loket 2013 - German Metal Strike, kde vystoupili po boku Grave Digger.

Metalcorové klipy

28. října 2013 v 10:34 | Stick |  Music News
>>> Američanům All That Remains vyšlo loni celkově šesté album "A War You Cannot Win". Nyní vychází nový videoklip "What If I Was Nothing". Režírovali jej Rasa Acharya a Dan Kennedy, kteří měli na starosti například klipy We Came as Romans. Úplně prvním singlem z aktuální desky byla skladba "Stand Up".


>>> Killswitch Engage, shodou okolností také z Massachusetts, vydávají videoklip ke skladbě "Always". Klip zajistila společnost McFarland & Pecci, která s kapelou spolupracovala i na třicetiminutovém dokumentárním filmu "New Awakening". Ten se týkal nahrávacího procesu páté řadovky "Disarm the Descent", ze které pochází i aktuální videoklip. Podíleli se také na singlu k albu s názvem "In Due Time". Album "Disarm the Descent" bylo prvním albem s původním zpěvákem Jessem Leachem po jedenácti letech od poslední spolupráce s názvem "Alive or Just Breathing".


Debut doomových ADAGIO FUNEBRE vyjde 28. října

27. října 2013 v 23:58 | Monsterfuck |  Music News
Debut doomových ADAGIO FUNEBRE vyjde 28. října
Vydání debutové fošny jedné z mála doomých kapel v Čechách ADAGIO FUNEBRE klepe na dveře. Nahrávka Of Grief and Insanity obohatí tuzemskou metalovou scénu již 28. října, tedy v den svátku vyhlášení samostatného Československa.
Křest desky se uskuteční 16. listopadu v ústeckém klubu Circus. Roli předkapely zajistí gothic kapela z Mostu Carpatia Castle.
O vydání Of Grief and Insanity se postará label Leviathan Music. Obal desky vytvořil malíř Jan Lockenbauer.
A pro koho jsou ADAGIO FUNEBRE v první řadě určení? Hlavní tvář kapely, baskytarista David Hradílek svoji muziku popisuje jako pomalou a výpravnou melancholii. Jednoduše řečeno, jste-li fanoušci kapel jako My Dying Bride, měli byste určitě zbystřit!!!
Ukázky z Of Grief and Insanity naleznete už nyní na www.bandzone.cz/adagiofunebre.
Ačkoliv David Hradílek mluví o ADAGIO FUNEBRE jako o projektu, kluci počítají i s živým hraním, čehož důkazem je i již zmiňovaný listopadový křest v klubu Circus.
Sestava kapely: David Hradílek - baskytara, Johnny B - kytara, Ayden - zpěv, Jiří Hájek - bicí, Hanka Stratinská - klávesy

Kontakt: www.bandzone.cz/adagiofunebre (e-mail - adagiofunebreofficial@gmail.com)

[tisková zpráva]

Chemia - The One Inside

27. října 2013 v 22:19 | Kaša |  Recenze
Za nenápadným obalem druhého alba polské rockové party Chemia, "The One Inside", se skrývá na tamní končiny poměrně nezvyklá hudební směsice hard rocku, který cituje staré dobré Led Zeppelin, a post-grunge plného melodických refrénů à la Nickelback či znovuobnovených Bush. Přestože se nejedná o nic, co by člověka hned po několika vteřinách nadzvedlo ze židle, tak vězte, že se jedná o celkem příjemný materiál, kterému nechybí nic, co by posluchač od podobně laděné kapely očekával, takže si na své přijdou příznivci jednoduchých riffů a zpěvných vokálních linek, které má na starosti zpěvák Łukasz Drapała.

Myslím si, že nemá cenu nějak detailněji popisovat historii kapely, protože krom personálních změn, které nikomu nic neřeknou (vezmu-li v potaz, že kapela u nás nemá žádné jméno a člena se zvučným jménem byste v sestavě hledali marně), se toho v jejich řadách moc neudálo. Mají za sebou debutové album "Dobra Chemia" z roku 2010 a jeho reedici, kdy vyšlo pod úplně novým titulem "O2". Slyšel jsem pouze několik ukázek vydání "Dobra Chemia", takže nemůžu přispěchat s plnohodnotným rozborem, nicméně během těch tří let kapela ušla poměrně dlouhou cestu, protože to málo, co jsem slyšel, se neslo na vlně toho nejobyčejnějšího hard rocku, kterému oproti dnešním dnům chyběla hlavně postava zpěváka Łukasze, jenž projev kapely zvedá minimálně o třídu. Ačkoliv to není tak výrazný zpěvák jako Gavin Rossdale ze zmíněných Bush, ke kterému má svou barvou místy blízko, tak mě baví jej poslouchat a notovat si s ním hned několik přímočarých skladeb, jimž nechybí tah na branku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Mind Productions]

The Agonist, Threat Signal: Praha - HooDoo, 17.10.2013

27. října 2013 v 20:34 | Ježura |  Reporty
Pokud mě má děravá paměť nešálí, kanadští The Agonist u nás ještě nehráli, a našinci tak nezbývalo, než na ně vyrazit do zahraničí. Tohle ale minulý týden přestalo platit, protože The Agonist svůj dluh českým fanouškům splatili hned nadvakrát - koncerty v Olomouci a v Praze. A protože tahle kapela už delší dobu figurovala na mém seznamu jmen, které jsem ještě neviděl a chtěl bych to napravit, výlet do pražského HooDoo byl tak nějak jasnou věcí.

The Agonist od dob vydání svého debutu pořád rostou, jejich loňská, v pořadí třetí deska "Prisoners" tento příznivý trend jedině potvrdila, a tak se milí Kanaďané do Evropy vydali vůbec poprvé v pozici headlinera celého turné. Stabilní duo podpůrných kapel Arsis a Threat Signal sice nedlouho před pražským vystoupením zchudlo o první jmenované, ale na jejich místo nastoupili Finové Mors Principium Est, které měly doplnit ještě kapely Dawn Heist a Grand Exit, uzavírajíce tak pětičlennou sestavu. Jestli ale v Praze opravdu vystoupily všechny tyto kapely, to nevím. Podle toho, co jsem v průběhu večera mezi lidmi zaslechl, snad Dawn Heist nebo Grand Exit nakonec také odpadli, a jelikož jsem před těmi druhými dal ochotně přednost dobré společnosti a pocucávání výborného piva v podniku o patro výše, těžko mohu posloužit nějakými dojmy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Na co se nedostalo #18

27. října 2013 v 18:52 | Monsterfuck |  Minirecenze
Drastisch - Let Your Life Pass You By (2. září, Beyond... Productions / Masterpiece Distribution)
dark metal, Itálie

Instrumentální alba mívají jedno společné - většinou jde o instrumentální orgie toho muzikanta, který se pod desku podepsal, a nezřídka kdy to zní krapet samoúčelně. To však není případ alba "Let Your Life Pass You By" z dílny projektu Drastisch respektive jeho jediného člena - Chrise Buchmana. Ten se totiž rozhodl svůj nejnovější počin (pod lehce pozměněným jménem projektu má od roku 1998 na kontě už dvě řadové desky) pojmout jako vesměs standardně postavené album jen s tím drobným rozdílem, že na něm nikdo nezpívá. A věřte nebo ne, ono to docela obstojně funguje...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Self-Healing - 03:25
02. Cantkillhope - 02:20
03. My Nightmares (Are Sweeter Than Your Dreams) - 03:49
04. Back to the Unknown - 03:05
05. Future : Present : Past - 03:47
06. The Unbearable Truths - 00:55
07. My Place Among the Elements - 04:45
08. Memento - 02:28
09. When I Kiss, I Kiss Goodbye - 04:43
10. Voyage dans la Solitude - 04:08

Hodnocení: 7/10
Autor: Ježura
[K recenzi poskytl: Masterpiece Distribution]


Hexvessel - Iron Marsch (10. května, Svart Records)
psychedelic neofolk, Finsko

Svého času mě dost mrzelo, když britský vokalista Matthew "Kvohst" McNerney opustil řady black metalových kapel Code a Dødheimsgard, jenže čím více nosičů má jeho aktuální projekt Hexvessel na kontě, tím spíše si říkám, že to bylo správné rozhodnutí opustit vody black metalu a vydat se vstříc neprobádaným končinám psychedelického neofolku. Po úžasném loňském dlouhohrajícím opusu "No Holier Temple" letos Hexvessel přišli s EP "Iron Marsch" a opět musím říct, že se jedná o velmi působivý poslech.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Masks of the Universe - 13:20
02. Superstitious Currents - 03:13
03. Tunnel at the End of the Light (Redux) - 05:46
04. Woman of Salem [Yoko Ono cover] - 05:13
05. Don't Break the Curse - 07:18

Autor: Monsterfuck

Nidra - Кома (31. srpna, Electrica Caelestis / Casus Belli Musica)
black / doom metal, Rusko

Nutno říct, že z téhle zkoušky naslepo se nakonec vyklubala velice zajímavá záležitost. Rusové Nidra vydali před dvěma lety pouze jedno krátké EP "Nidra" a letošní "Кома" je jejich dlouhohrajícím debutem. Přesto byste to vůbec neodhadli, protože hudba je to hodně vyspělá, inteligentní a promyšlená.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Серная скорбь - 05:47
02. Внутренняя вечность - 05:46
03. Ушедшим прежде - 06:10
04. Мор - 04:23
05. Забвение - 04:30
06. Скитание - 05:18
07. Отчуждённость - 06:18
08. Рассвет - 03:24
09. Блуждающие / Procession of the Dead Clowns [Blut aus Nord cover] - 10:42

Autor: Monsterfuck

Turenn - Incoherent Visions (19. července, selfrelease)
ambient / depressive black metal, Kanada

Nyní se podíváme na jeden případ z naprosto nekonečného zástupu black metalových demosnímků. Tento konkrétní se jmenuje "Incoherent Visions" a má jej na svědomí kanadský projekt Turenn. Těžko říct o kapele něco víc, vlastně ani nemám tušení, kolik je v ní členů (ale asi bych tipoval jednoho), jelikož jakékoliv informace nejsou moc dobře dohledatelné…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. The Beauty in Defeat - 02:55
02. Light the Way - 04:49
03. Bare - 03:41

Autor: Monsterfuck

Yidhra - Hexed (13. září, selfrelease)
doom metal, USA

Zavedení rubriky Na co se nedostalo se mi začíná čím dál tím více líbit, jelikož sem můžu bez obav cpát tuny kapel, o nichž nikdo nikdy neslyšel, aniž by se to jakkoliv mlátilo s těmi "důležitějšími" skupinami, pro něž máme vyhrazené "dlouhohrající" recenze. To je přesně případ i kalifornské formace Yidhra, která se zhlédla v klasickém doom metalu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Witch Queen - 08:26
02. Oath Breaker - 06:09
03. Blood Is the Harvest - 05:18
04. Raven's Flight - 10:30
05. Ancient Ones - 06:26
06. Conquest for Nova - 08:30
07. Mai-cob - 05:48
08. The Lament of Longinus - 06:10
09. Dagon - 08:48

Autor: Monsterfuck