!T.O.O.H.! - Democratic Solution

13. září 2013 v 21:38 | Zajus |  Recenze
Asi málokdo by nesouhlasil s tvrzením, že mezi českými extrémně metalovými skupinami patří !T.O.O.H.! k absolutní špičce. Nebál bych se dokonce tvrdit, že jde v rámci žánru o legendární kapelu. Jejich počin z roku 2005, geniální a naprosto šílené dílo "Řád a trest", si dokonce troufnu označit za své nejoblíbenější české album vůbec. O problémech, které nastaly ohledně jeho vydání, asi slyšel každý fanoušek kapely, následný rozpad skupiny pak znamenal velkou ztrátu pro všechny příznivce avantgardní hudby. Asi tudíž nemusím popisovat, jakou radost ve mně vyvolalo zjištění, že se kapela dává dohromady, pracuje na nové desce a plánuje i koncertní činnost. Bohužel, koncert se odehrál jen jeden, po němž !T.O.O.H.! oznámili, že další živá vystoupení již neplánují a provozovat kapelu jako studiový projekt nehodlají. A tak jediným hmatatelným výsledkem jejich krátkého obnovení bude album nazvané "Democratic Solution". Jak si tedy legendární kapela poradila se svým vlastním epilogem?

Jak se dalo čekat, tak nějak po svém. "Řád a trest" bylo stvrzením unikátního zvuku, který !T.O.O.H.! dlouho budovali. S agresivitou grindcoru, brutalitou death metalu, nepředvídatelností avantgardy a navíc krásou v podobě skvělých melodií, tedy zvukem, který kapela na "Řád a trest" vypilovala k dokonalosti, se můžeme rozloučit. Novinka "Democratic Solution" je metalové album, o tom není pochyb, hlavní roli na něm však hraje elektronika. Změna je to tak razantní, že první vypuštěnou skladbu "Právo" považovali fanoušci za pouhou demoverzi, na rychlo postavenou za účelem zaznamenání myšlenek, které budou později nahrány "pořádnými" nástroji.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ChemicalAngel ChemicalAngel | Web | 13. září 2013 v 21:49

poznám :) uplne mega :3

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 13. září 2013 v 22:16

Já jsem v poslední době řešil spíš osobní záležitosti, takže jsem neměl zas tolik času na poslouchání, takže jsem Democratic Solution poprvé až dneska. Každopádně je to parádní šílenost a hodně se mi to líbilo. Upozorňuju, že předchozí desky trestuhodně neznám.

3 Cnuk Cnuk | 14. září 2013 v 0:34

Na tohle album jsem fakt nebyl připravenej. Už podle prvního singlu Právo bylo jasný, že to nebude nic na způsob Řád a Trest nebo Pod vládou biče. Duobetic Homunkulus mě oslovili více.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama