Soil - Whole

27. září 2013 v 22:48 | nK_! |  Recenze
Ryan McCombs si před téměř deseti lety solidně rozházel fanoušky své do té doby domovské formace Soil, když oznámil, že z kapely odchází a připojuje se k žánrově podobným Drowning Pool. Jak jsme se za ta léta přesvědčili, jednalo se o dvojnásobný přešlap, protože poslední dvě desky Soil, na kterých se McCombs nepodílel, dost propadly a nejinak tomu bylo i u fošen Drowning Pool, kde jsme byli zkrátka všichni zvyklí na něco docela jiného, než tam svého času Ryan předváděl. Naštěstí došlo v roce 2011 ke spásnému uvědomění, potulný frontman McCombs se vrátil do Soil (k Drowning Pool nastoupil do služby mladičký, leč schopný Jasen Morero) a dva roky na to vychází dnes recenzované album "Whole". Návrat ztraceného syna a naštěstí taktéž ke kořenům.

Američtí Soil nejsou v našich končinách zase až tolik známí (a mám pocit, že tu snad ani nikdy koncertně nevystupovali), ale za svou šestnáctiletou kariéru stihli natočit slušných šest hard rockových/alternativně metalových alb a předností jejich tvorby je právě hlas zkušeného Ryana McCombse. Dále kapela vždy sázela na úderné hard rockové melodie a riffy podepřené dunivou basou. Taková americká klasika. Desky "True Self" a "Picture Perfect", starší sestřičky novinky "Whole", tohle vše bohužel dost postrádaly a jejich kvalita tak neuvěřitelně utrpěla. Některá uskupení se bez svých dvorních a zavedených frontmanů prostě obejít nedokážou, ať si kdo chce co chce tvrdí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hancock hancock | E-mail | 29. září 2013 v 11:25

U mňa mali Soil tú "česť" počúvať ich hneď po vypočutí si eponymnej novej dosky Dream Theater a... čo budem hovoriť... po týchto sterilných rutinéroch, ktorých som dopočúval len z úcty k ich menu, mi Soil pripadali ako pohár čistého a pravého metalového moku !!! A otočil som ich ešte raz. Pritom, prosím, Dream Theater som kedysi považoval za najlepšiu kapelu a neváhal som za ich koncertom precestovať stovky kilometrov.
Soil vydali nadpriemerné a svieže dielko, ktoré odporúčam každému milovníkovi metalu (a rocku) v tom najvšeobecnejšom slova zmysle.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama