Září 2013

ReVamp - Wild Card

3. září 2013 v 22:22 | Ježura |  Recenze
Floor Jansen, která si udělala jméno jako zpěvačka dnes již neexistujících After Forever, si na nedostatek hudebního vyžití v posledních letech určitě stěžovat nemůže. Hostování u Arjena Lucassena, Devina Townsenda, Mayan nebo Nightwish je jedna věc, ale pevný základ, ke kterému se dá vždy vrátit, to je věc druhá - a přesně tím je pro Floor od roku 2009 kapela ReVamp, kde zpěvačka realizuje vlastní nápady a vize. Tři roky staré eponymní album sice žádnou velkou díru do světa neudělalo, nicméně podle reakcí kritiky a fanoušků šlo o slušnou nahrávku. Letos ale ReVamp přišli s novou deskou "Wild Card", takže máme příležitost zjistit, jak se věci mají v roce 2013.

Pokud si dobře vzpomínám, když ReVamp před třemi lety vydali svoji prvotinu, protočil jsem ji asi tak jednou a pak odložil s tím, že mi to nic moc neříká. Že to není vůbec směrodatné hodnocení, asi není potřeba dodávat, a stejně tak je nasnadě, že žádné velké srovnání obou desek nepřijde. Přesto (anebo možná právě proto) jsem ale "Wild Card" pojal jako příležitost pro ReVamp, jak získat mé sympatie, a k prvním poslechům jsem přistupoval s opatrným očekávání solidní nahrávky. Věřte nebo ne, přesně takovou jsem dostal.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kytarista Ol Drake opustil Evile

3. září 2013 v 20:14 | Kaša |  Music News
Oliver Michael "Ol" Drake, neboli kytarista britské thrash metalové úderky Evile, se rozhodl po devíti letech ukončit své působení v kapele, kterou vedl spolu se svým bratrem Mattem Drakem. V řadách Evile se podílel jako sólový kytarista na všech dosavadních albech, přičemž svůj zatím poslední počin "Skull" vydala kapela letos 27. května s pomocí Earache Records v Evropě a Century Media v Severní Americe. Krom hraní v Evile byl Ol v nedávných letech angažovaný rovněž v německé thrashové legendě Destruction, na jejíž posledních dvou albech "Day of Reckoning" a "Spiritual Genocide" přispěl v několika skladbách svými sóly.

Evile se ke vzniklé situaci, případně o možném nástupci zatím nevyjádřili. Ol Drake své rozhodnutí zdůvodnil jako čistě soukromé a finanční a se zbytkem kapely je i nadále v přátelském vztahu. Více v jeho oficiálním prohlášení:

"Za poslední rok jsem se, bohužel, stále více vzdaloval životnímu stylu koncertující kapely. Dle mého názoru je hudební průmysl pro kapelu naší 'úrovně' a žánru velmi nejistý způsob života a pro mě osobně bylo velice obtížné se uživit a vést 'normální' život. Tohle není prosba o soucit, jen chci být upřímný. Dospěl jsem do bodu, kdy chci mít svou rodinu, děti, dům, stabilní a pravidelný příjem a všechno kolem toho. Výdělek a nejistoty, které bych s kapelou v budoucnu zažíval, se dostaly do rozporu s tím co chci/potřebuji.

Mezi mnou a zbytkem kapely není žádná nenávist. Jedná se o čistě soukromé a finanční rozhodnutí, nad kterým jsem delší dobu přemýšlel a chtěl bych zbytku kapely popřát do budoucnosti jen to nejlepší. Nejsem neuctivý k pozici, kterou na scéně Evile mají, protože vím, že spousta lidí by si přála být tam, kde Evile jsou. Chtěl bych poděkovat každému, kdo kapelu podporuje a speciální poděkování patří lidem z Earache Records. Chtěl bych se omluvit všem, které toto rozhodnutí zklamalo, ale musím dělat to, co je pro mě smysluplné. Nekončím se skládáním a hraním, mám v plánu pokračovat v nahrávání a skládáním své vlastní hudby, jen už nebudu koncertovat, nicméně ještě mám v plánu odehrát poslední dvě festivalová vystoupení Evile.

Pokud vás zajímají mé další kroky, sledujte můj Twitter a Facebook. Velký dík vám všem!"

Dan McCafferty oznámil odchod z Nazareth

3. září 2013 v 18:08 | Kaša |  Music News
66letý skotský rodák William Daniel McCafferty byl v důsledku déletrvajících zdravotních obtíží nucen ukončit 45 let trvající aktivní kariéru a oznámil tak svůj odchod z hard rockové legendy Nazareth. Zpěvák nedávno zkolaboval na pódiu při koncertě v Kanadě, což mělo za následek zrušení několika následujících koncertů a podezření z mozkové mrtvice. Tu pěvecký veterán v rozhovoru pro britský magazín Classic Rock vyvrátil, ovšem poté, co se situace opakovala na koncertě ve Švýcarsku, rozhodl se učinit nelehké rozhodnutí.

"Neměl jsem mrtvici. To je zcela nepravdivé tvrzení - díky Bohu a musím to zaklepat. Nejsem ani v nemocnici ve Švýcarsku, jak se tvrdí. Nevím, jak tyto dohady začaly. Mám chronickou obstrukční plicní nemoc, která se v průběhu posledních let zhoršovala. Nikdy nevíte, kdy to přijde, ale z ničeho nic nemůžete dýchat. Šel jsem na pódium švýcarského Summerfestu a říkal jsem si, že je to skvělé, náš první festival za poslední měsíce a byl to krásný den. Nemohli jsme si přát nic lepšího."

Z důvodu zpěvákovy nemoci však bylo vystoupení po třech skladbách ukončeno.

"Když jsme se dostali z pódia, řekl jsem klukům, že tohle kapele dál dělat nemůžu. Nemůžu fanoušky a kluky nechávat v takové situaci. Pokud nemůžete dělat svou práci, neměli byste v ní být - na to jsou Nazareth příliš velcí. Hudba, kterou jsme spolu za ty roky udělali, je důležitější než kterýkoli člen kapely. Vždycky jsme to tak cítili a nemyslím si, že mým odchodem se to změní. Vážně doufám, že si někoho najdou. Jsem si jistý, že to zvládnou."

Nazareth na své oficiální stránce zveřejnili krátké prohlášení potvrzující McCaffertyho rozhodnutí: "Bohužel vám musíme oznámit, že Dan byl kvůli špatnému zdravotnímu stavu nucen opustit kapelu. Trpí chronickou obstrukční plicní nemocí. Ta se v poslední době zhoršila a poté, co to minulý víkend zkoušel ve Švýcarsku, zjistil po třech písních, že nemůže pokračovat. V šatně nám poté řekl, že dál už nemůže. O dalším vývoji vás budeme informovat."
I přes zdravotní potíže McCafferty nevylučuje, že bychom ho ještě mohli z alba slyšet: "Vždycky můžu udělat další desku, ale zpívat hodinu a tři čtvrtě a přimět lidi, aby mi za to zaplatili - to nemůžu.

Nazareth nedávno dokončili svou 23. studiovou desku, která zatím nemá ani titul, ani datum vydání. Prozatím poslední album skotských veteránů tak zůstává "Big Dogz", které u Edel Records vyšlo 15. dubna 2011.

Eluveitie pracují na novince

3. září 2013 v 15:00 | Kaša |  Music News
Švýcarští Eluveitie vydali krátké prohlášení, ve kterém potvrzují, že začali pracovat na následovníkovi své loňské desky "Helvetios", jež byla pátým studiovým zásekem v diskografii a vyšla 10. února prostřednictvím Nuclear Blast. "Někteří z vás už možná zaslechli zvěsti nebo si dali dohromady souvislosti z rozhovorů… takže ano, tímto oficiálně potvrzujeme: pracujeme na novém albu!"

Předběžné datum vydání ani titul ještě známy nejsou, protože kapela se v současnoti nachází ve stádiu skladatelského procesu a na vznik chystaného alba se bude plně koncentrovat až po skončení aktuálního turné. "V průběhu příštích několika týdnů skončí světové turné k 'Helvetios' (po dvaceti měsících na šňůře po celém světě). Poté si plánujeme odpočinout od živého hraní (samozřejmě kromě letošního ročníku Eluveitie & Friends festivalu) a budeme se plně soustředit na nástupce 'Helvetios'! Už nyní probíhají práce na plné obrátky - skládáme a pracujeme na konceptu! Takže mějte oči a uši nastražené! Další informace čekejte brzy!"


Ever-Frost - Departing of Time

2. září 2013 v 22:07 | Stick |  Recenze
Itálie v současnosti nepatří k nejsilnějším metalovým velmocem, i když svého času byla velkým dodavatelem power/speedových kapel v čele s Rhapsody. Dnes už nelze o ní nelze jednoznačně mluvit ani v rámci tohoto stylu. Nevím, čím to je, ale většina italských kapel mě nikdy nebrala, nějak jim vždy chyběl vlastní ksicht. Od Ever-Frost a jejich debutového alba "Departing of Time" jsem tudíž nic moc valného neočekával. Jen průměrnou nahrávku italské produkce, kterou si poslechnu, v nejlepším případě nehodím do koše a dám tomu docela slušné hodnocení. Jaké však bylo s prvními minutami poslechu moje překvapení, s čím původně banda předělávající Sentenced přišla.

Po skoro minutovém intru se na mě totiž vyvalil mix technicky založeného death metalu v kombinaci se silnými melodiemi (založenými především na kytarách) a neustálými rytmickými změnami a zvraty. A mé překvapení vydrželo po celý hrací čas, protože nahrávku takhle na úrovni jsem rozhodně nečekal. Hrací doba osmičky songů se pohybuje v průměru kolem šesti minut, je tedy nabíledni, že skladby nejsou vyloženě stavěné na modelu sloka-refrén-sloka-refrén-sólo. Od samého začátku jsou to kompozice budované na pevném základu, rozvíjející se do kompaktních celků. Přestože se dost motivů neopakuje pořád dokola, zůstanou vám zažrané v hlavě i tak a už při druhém poslechu se těšíte, až určitá pasáž zazní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Masterpiece Distribution]

Sepultura představuje nové album

2. září 2013 v 19:27 | Kaša |  Music News
Brazilská thrash metalová legenda Sepultura nedávno pojmenovala svou chystanou novinku "The Mediator Between the Head and Hands Must Be the Heart", a protože se ohlášený termín vydání 25. října kvapem blíží, zveřejnila nyní také tracklist a artwork svého třináctého alba.

Obal nové desky byl vytvořen brazilským umělcem Alexandrem Wagnerem, který se specializuje na kresbu uhlem, a ten se ke spolupráci se Sepulturou vyjádřil následovně: "Je nemožné, abyste pocházeli z Belo Horizonte a neznali tuhle kapelu. Některá z jejich alb mě pronásledovala dlouhou dobu, zvláště 'Chaos A.D.'. Pamatuji si, jak jsem v televizi viděl klip k 'Refuse/Resist' a pomýšlel, jak je to úžasné. Je vážně skvělé spolupracovat s kluky a být společně součástí něčeho. Je to jako podílet se na historii".

"The Mediator Between the Head and Hands Must Be the Heart" vyjde pod záštitou Nuclear Blast a produkci vzal na svá bedra Ross Robinson (Korn, Slipknot, Machine Head), který s kapelou spolupracoval poprvé od legendárního alba "Roots". Jako host se v jedné ze skladeb představí bubeník Dave Lombardo (ex-Slayer, Grip Inc.).

Dodejme, že chystaná deska bude prvním počinem, který odbouchá novic Eloy Casagrande, jenž se ke kapele připojil v roce 2011 po odchodu předešlého bubeníka Joana Dolabelly.

Tracklist "The Mediator Between the Head and Hands Must Be the Heart":
01. Trauma of War
02. The Vatican
03. Impending Doom
04. Manipulation of Tragedy
05. Tsunami
06. The Bliss of Ignorants
07. Grief
08. The Age of the Atheist
09. Obsessed
10. Da Lama ao Caos [Chico Science & Nação Zumbi cover]
11. Stagnate State of Affairs [bonus]
12. Zombie Ritual [Death cover; bonus]

Klipy od Baroness, Serje Tankiana a Turisas

2. září 2013 v 17:28 | Ježura |  Music News
>>> Američané Baroness zveřejnili nové video ke skladbě "March to the Sea", která pochází z loňské desky "Yellow & Green". Jedná se o živý záznam z koncertu ve Philadelphii, domovském městě zpěváka a kytaristy Johna Baizleyho. Tento koncert byl prvním vystoupení Baroness od těžké dopravní nehody, která kapelu postihla loni v srpnu. Díky fyzickým a psychickým následkům tohoto nešťastného incidentu kapelu letos v březnu opustili dva její členové.


>>> Z alba "Jazz-iz-Christ" pochází skladba "Yerevan to Paris", ke které natočil klip zpěvák System of a Down a sólový umělec Serj Tankian. Deska vyšla 23. července a ačkoli je pod ní podepsán Serj, jedná se o dílo spolupráce řady význačných hudebníků (pianista Tigran Hamasyan, flétnista Valery Tolstov nebo třeba trumpetista Tom Duprey). Album je převážně instrumentální a je to mix progresivního jazzu, elektroniky, etnické hudby a rockových prvků.


>>> Poslední dnešní klip mají na svědomí finští Turisas a dočkala se ho skladba "Ten More Miles" z čerstvé novinky "Turisas2013", která v Evropě vyšla 26. srpna. Album produkoval zpěvák Mathias Nygård a většinu materiálu nahrál spolu s kytaristou Jussim Wickströmem v osamělé usedlosti nedaleko Helsinek. Zbytek nahrávání probíhal ve třech různých studiích včetně Sound Supreme studia v Hämeenlinna, kde Turisas nahrávali předchozí dvě desky - "The Varangian Way" a "Stand Up and Fight".


Eindhoven Metal Meeting: sestava skoro kompletní!

2. září 2013 v 15:55 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Po přidání The Church Of Pungent Stench, Vomitory, Hail Of Bullets, Bodyfarm, Asrai a Downfall Of Empires je sestava pro Eindhoven Metal Meeting 2013 nyní kompletní s výjimkou tří jmen pro čtvrteční večer, která ještě budou potvrzena.

THE CHURCH OF PUNGENT STENCH je comebackem legendární rakouské death metalové kapely Pungent Stench, která se rozpadla v roce 2007. Původní skladatel, zpěvák a kytarista El Cochino (Martin Schirenc) opět překonal všechny překážky oživením špinavých králů smradu, doplní jej stoupenci Danny Vacuum (The Accidents) na baskytaře a zpěvu a Mike G. Mayhem (Hollenthon) na bicích. Kapela odehraje svou první oficiální show v pátek 13. prosince 2013 na Eindhoven Metal Meeting, který se odehraje 12.-14. prosince v Effenaar v Eindhovenu v Nizozemsku.

Všechny prozatím potvrzené skupiny:
Aborym
Accept
Accuser
Arcturus
Arkona
Asrai
Belphegor
Bodyfarm
Brutal Truth
Carpathian Forest
Centurian
The Church of Pungent Stench
Coroner
Death Angel
Deströyer 666
Deranged
Deus Mortem
The Devil
Dew-Scented
Disastrous Murmur
Downfall Of Empires
Elvenking featuring Martin Walkyier's Skyclad
Entrapment
Fleshgod Apocalypse
Gothminister
Hail Of Bullets
Hooded Menace
Impaled Nazarene
In Solitude
Islay
Izegrim
The Monolith Deathcult
Morgoth
Napalm Death
Nargaroth
Natron
The Rotted
Sabaton
Sound Storm
Therion
Tiamat
Vomitory
Watain

Další kapely budou potvrzeny brzy, denní rozpis najdete na plakátu.

Vůbec poprvé bude festival trvat tři dny namísto dvou, protože se ve čtvrtek večer na hlavním pódiu odehraje heavy/thrash metalový dýchánek. Lístky jsou již k dispozici na oficiálních stránkách.

-----

With the addition of The Church Of Pungent Stench, Vomitory, Hail Of Bullets, Bodyfarm, Asrai and Downfall Of Empires the line-up for Eindhoven Metal Meeting 2013 is now complete, with the exception of three names for Thursday evening that are yet to be announced.

THE CHURCH OF PUNGENT STENCH marks the comeback of the legendary Austrian deathmetal-band Pungent Stench, who split up in 2007. Original composer, vocalist and guitarist El Cochino (Martin Schirenc) has once again beaten the odds by re-animating the filthy kings of odor, and is joined by his henchmen Danny Vacuum (The Accidents) on bass & vocals and Mike G. Mayhem (Hollenthon) on drums. The band will play its first official show on Friday 13th of December 2013 at Eindhoven Metal Meeting, set to take place December 12 - 14th at the Effenaar in Eindhoven, The Netherlands.

All bands that have been confirmed so far:
Aborym
Accept
Accuser
Arcturus
Arkona
Asrai
Belphegor
Bodyfarm
Brutal Truth
Carpathian Forest
Centurian
The Church of Pungent Stench
Coroner
Death Angel
Deströyer 666
Deranged
Deus Mortem
The Devil
Dew-Scented
Disastrous Murmur
Downfall Of Empires
Elvenking featuring Martin Walkyier's Skyclad
Entrapment
Fleshgod Apocalypse
Gothminister
Hail Of Bullets
Hooded Menace
Impaled Nazarene
In Solitude
Islay
Izegrim
The Monolith Deathcult
Morgoth
Napalm Death
Nargaroth
Natron
The Rotted
Sabaton
Sound Storm
Therion
Tiamat
Vomitory
Watain

More bands will be announced soon and the day schedule can be found on the flyer.

For the very first time, the festival will last for three days instead of two days as there will be a Heavy Metal / Thrash Metal party on Thursday evening on the main stage. Tickets are available through the brand new official website.

official website:

[tisková zpráva pořadatele]

The Beyond - Decaying Death

1. září 2013 v 22:10 | Kaša |  Recenze
Italské pětičlenné těleso The Beyond je na scéně naprostým nováčkem, a i když někteří členové za sebou mají působení v lokálních kapelách, jako hotová kapela existují teprve od roku 2011 a letošní EP "Decaying Death" je vůbec prvním počinem, na němž si můžeme poslechnout jejich původní tvorbu. Nahrávalo se letos v lednu ve studiu Cremisi Studio a produkci alba, jež si kapela vydala ve svém vlastním nákladu, posvětil neznámý Francesco Nardelli, což platí pro celou kapelu, protože o žádném z členů jsem nikdy neslyšel a o jejich bývalých kapelách Final Fright či Nimroth taky ne, což nevnímejte jako výtku, člověk se alespoň nemusí upínat k nějakým očekáváním a může se nechat překvapit, co že to na něj číhá.

Myslím si, že když prozradím, že The Beyond se ve svých úplných počátcích cvičili na předělávkách Obituary, Morbid Angel či Autopsy, tak je jasné o co tady běží. Devadesátkový death metal v té nejryzejší oldschoolové podobě. A když myslím oldschool, tak se vším všudy. Pekelně podladěné kytary, bicí sypačky jako z nejslavnějších alb Suffocation se valí ze všech stran a do toho mrtvolné texty citující klasická žánrová témata. Obal jako by vypadl z devadesátých let a o zvuku ani nemluvě, protože kdyby mi nikdo neřekl, že se nahrávalo v roce 2013, tak bych tipl vznik nahrávky na druhou polovinu devadesátých let. Jasně, je to trošku hlasitější a lépe nazvučené, ale celkový duch nahrávky neodpovídá době svého vzniku. To ovšem nemusí být vždy na škodu, protože "Decaying Death" nepůsobí jako laciná nostalgická vzpomínka, takže s výše popsaným výsledným vzezřením EP nemám žádný problém.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: The Beyond]

Redakční eintopf #54 - září 2013

1. září 2013 v 20:41 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Po delší době je to poprvé, kdy snad nikdo nebrečí, jaký je to slabý měsíc. Většina redakce ovšem pořád dokola omílá jen několik málo jmen - s nejčastější kadenci padají Satyricon, Vulture Industries, Twilight of the Gods nebo Carcass, s o něco menší pak třeba The Vision Bleak, Otargos, Sarke, God Is an Astronaut, Haken nebo Dream Theater. Jak už to tak ale bývá, vítěz může být jen jeden a je jím hned první jmenovaná kapela - Satyricon. Nedá se sice tvrdit, že by norská black metalová legenda všechno okolo převálcovala na plné čáře, nicméně v poměrně pestré nabídce byla jediná, koho hned dva redaktoři zvolili jako svého nejočekávanějšího koně září. Jestli šlo o volbu oprávněnou, to se nejen naše redakce, ale i posluchačská obec dozví 9. dne v měsíci, kdy eponymní nahrávka oficiálně vyjde...

Monsterfuck pro září: Otargos - Apex Terror

Po suchém létě to konečně začne být trochu zajímavé! Hned z fleku by se na září nabízela eponymní novinka Satyricon, kterou si skutečně nenechám ujít ani náhodou, nicméně první singl "Our World, It Rumbles Tonight" mě příliš nenadchl, a i kdyby nadchl, stejně tam mám ještě žhavější želízka v ohni. Přibližně stejně jako Satyricon vyhlížím i novinky avantgardních Norů Vulture Industries, debut superskupiny Twilight of the Gods nebo album francouzských funeral doomařů Ataraxie. Nejočekávanější trojka je ovšem ještě jiná. Zcela jistě sem patří "Aruagint", třetí fošna norského black metalu od Sarke, jejichž sestava je poskládána z výkvětu severské scény. Minulé album "Oldarhian" sice bylo mírné zklamání, ale debut "Vorunah" je pořád skvost a já věřím, že s "Aruagint" se Sarke opět vytáhnou. Další deska, na kterou nesmím ani náhodou zapomenout, je "Technodiktator" od finských šílenců Turmion Kätilöt. Tahle kapela svým pošukaným disco black metalem prostě zabíjí. Minulé "Perstechnique" bylo po trochu slabším "U.S.C.H!" zase nářez, tak snad forma vydrží. Na konec jsem si pak samozřejmě nechal album, které můj aktuální redakční eintopf nakonec i vyhrálo - "Apex Terror" od Otargos. Francouzský black metal mám rád opravdu hodně a Otargos stejně tak, protože oni patří k těm kapelám, jež jsou zosobněním toho, proč je black metal z téhle země tak výjimečný. Tak neuvěřitelně chorobná a nemocná atmosféra, jakou se povedlo vytvořit na předcházejícím opusu "No God, No Satan", se hned tak nevidí. "Apex Terror" má prý ovšem znamenat novou kapitolu Otargos, čemuž odpovídá i razantní proměna image a prezentace, tudíž jsem hodně zvědavý, co z toho vyleze... ale tak nějak tuším, že se mi to bude líbit. Pokud ne, bylo by to obrovské zklamání...

DATUM VYDÁNÍ: 16. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Ježura pro září: Satyricon - Satyricon

Řeknu vám, je to pech zjistit, že v září vydá album jedna z vašich srdcovek, pak kapela, od které už nějakou dobu žerete totálně všechno, a nakonec kultovka, ke které chováte ohromný respekt. A teď babo raď... Jenže protože žádnou rady rozhazující babu, která by měla jakýs takýs přehled o metalu, nemám zrovna po ruce [kecá, radil jsem mu Otargos (smích) - pozn. Monsterfuck], zbude to zase na mně. Takže pěkně postupně - na The Vision Bleak a jejich čarodějnické dílo "Witching Hour" se po tříletém albovém půstu těším opravdu hodně, ale ačkoli mám tuhle kapelu vážně moc rád, nečekám od ní žádný über geniální opus a tohle vědomí se podepisuje i na indexu očekávání. Bohužel, The Vision Bleak musí z kola ven. Další na řadě jsou norští avantgardisté Vulture Industries s albem "The Tower" a tady už začíná jít do tuhého, protože od nich už opravdu výbornou muziku čekám a nemám nejmenších pochyb, že ji opravdu dostanu. No, a nakonec tu máme legendární Satyricon s jejich eponymním počinem. Sakra, i když mě první uvolněná skladba moc nepřesvědčila, stejně mi nikdo nevymluví, že to bude pecka! A tahle neochvějná důvěra v Satyra a Frosta nakonec rozhodne, protože je to až moc silná emoce na to, aby se nechala zdupat poklidným očekáváním dalšího skvělého alba od Vulture Industries. Ať jsou to tedy Satyricon a běda, jestli mě zklamou...

DATUM VYDÁNÍ: 9. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Kaša pro září: Alter Bridge - Fortress

Po dvou slabších měsících je tady konečně září, které přináší řadu zajímavých alb, co si rozhodně nemůžu nechat ujít a mezi nimiž mám stále problém vybrat si to, na nějž se těším nejvíc. Normálně bych neměl problém, jenže "Aftershock" legendárních Motörhead nemá stále určený konkrétní termín vydání, takže jsem se musel poohlédnout jinde. Carcass a jejich "Surgical Steel" už jsem slyšel a je to pecka, takže musím zase o dům dál. Velké věci očekávám od Haken a jejich "The Mountain", protože pokud se pánům povede navázat na "Visions", máme se na co těšit. Ani Satyricon se svou eponymní novinkou určitě nezůstanou pozadu (i když první ukázka mě moc nezaujala) a hodně se těším na debut hvězdných Twilight of the Gods. Dalším zajímavým jménem jsou pro mě thrashoví veteráni Onslaught. Ti jsou sázkou na jistotu, takže od nich nečekám nic jiného než pořádný nářez hodný jejich jména. Určitě si poslechnu taky Dream Theater, kteří už sice nejlepší léta mají dávno za sebou, ale stejnojmenná novinka by podle prvního singlu nemusela být úplně mimo. Na konec jsem si záměrně nechal Alter Bridge a jejich "Fortress", který vychází v poslední zářijový den. Mám pro tuhle partu vážně slabost, a protože všechna dosavadní alba byla skvělá, tak doufám, že ani tentokrát mě dvojice Kennedy/Tremonti nezklame, a proto volím právě tyto hard rockové hvězdy.

DATUM VYDÁNÍ: 30. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

nK_! pro září: Carcass - Surgical Steel

Oproti plodnému srpnu je pro mě září maličko zklamáním. Jelikož nemá momentálně druhá půlka novinky Five Finger Death Punch stanoveno jakékoliv datum vydání, můžeme pouze spekulovat a věřit, že se kapele podaří dostat své dítko ven ještě během devátého měsíce. Kdyby to nevyšlo, mám v záloze pouze Carcass, které jsem proto zvolil coby aspiranty na nejočekávanější událost měsíce. Přeci jen nějakých sedmnáct let od poslední desky je hodně dlouhá doba a vše nasvědčuje tomu, že půjde o něco velkého. Nechme se překvapit, co nám tito angličtí řezníci naservírují tentokrát.

DATUM VYDÁNÍ: 13. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Stick pro září: God Is an Astronaut - Origins

Ať si kdo chce jak chce prská, že post-rock je vyčpělý styl, ve kterém se většina kapel vozí na stupidním trendu, God Is an Astronaut patří k jedněm z nejzásadnějších spolků žánru. Když jsem zahlédl, že jejich nové album spatří světlo světa zrovna v září, měl jsem pro eintopf jasno. Neignoruji zásadní kousky, jakými bude novinka Satyricon, jejichž hudební směřování budí v posledních letech obrovské diskuze, či nadočekávanou comebackovou fošnu zabijáků Carcass, která bude rozhodně taky stát za to. Stejně tak se budu těšit na Nocturnovo Sarke, kteří dokážou oživit ducha zašlých časů, či druhou akvizici Mikea Manginiho s Dream Theater, protože na předchozím albu to vypadalo, že dokázal zatuchlé vody progresivních onanistů dost slušně oživit. Nelze opomenout ani "nenápadné" novinky typu thrashových Onslaught či projektu Twilight of the Gods. Avšak nad tím vším se pro mě tyčí netypická tvorba irských mágů God Is an Astronaut. Jejich předchozí eponymní album mě sice příliš nepřesvědčilo, ale na mém očekávání další atmosférické bomby to nic nemění. Doufám, že mě přesvědčí o tom, že je s nimi třeba stále počítat.

DATUM VYDÁNÍ: 16. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Zajus pro září: Haken - The Mountain

Co si budeme povídat, září je po létě vždy návrat k většímu výběru hudby a letos, kdy vlastně ani letní měsíce nebyly úplně špatné, to platí také. Pro mě je však nejočekávanější album jasné a vyjde hned druhý zářijový den. Haken mě předloni absolutně sestřelili se svou druhou deskou "Visions", na níž představili možná nejlepší progresivní metal, jaký jsem kdy slyšel. Zpětně naposlouchaný debut sice "Visions" v této pozici neohrožuje, obě dohromady ovšem ukazují neskutečný potenciál Haken. Od novinky tedy očekávám takřka dokonalost a ruku v ruce s tím jde i desítka v indexu očekávání. Doufejme, že i výsledné hodnocení v recenzi bude takto vysoké. Září však není jen měsíc Haken. Žánrově spříznění velikáni Dream Theater chystají vydat druhou desku po odchodu Mikea Portnoye a já jsem zvědav, zda si u mě napraví pošramocenou pověst. Do třetice velkých očekávání se připojují ještě avantgardní Vulture Indsturies s nástupcem skvělého počinu "The Malefactor's Bloody Register". Na závěr ještě jeden neřadový počin. Tím je koncertní DVD Anathemy, "Untouchable", na kterém se podílel Lasse Hoile, jenž se loni vyznamenal režírováním skvělého záznamu "Get All You Deserve" Stevena Wilsona. Ve výsledku září tedy přinese čtyři velmi očekávané počiny a množství dalších zajímavých alb, která bych tu kvůli jejich počtu ani nemohl vyjmenovat.

DATUM VYDÁNÍ: 2. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Prdovous pro září: Mael Mórdha - Damned When Dead

Když nad tím tak přemýšlím a rekapituluji, na poli pagan metalu ještě letošní rok nezaznamenal nějakou výraznější fošnu, která by mě dokonale posadila na prdel, tedy když nepočítám překvapení roku v podobě skotského projektu Saor, které zatím vyčnívá jako jediný strom uprostřed prázdného pole. I proto doufám, že Mael Mórdha ze sousedního Irska si nebudou brát servítky ani tentokrát a stejně jako v případě předchozích dvou alb mě prostřednictvím "Damned When Dead" spláchnou kamsi do hlubin Irského moře. Ač takhle může působit moje volba na září dosti jednoznačně, rozhodně tomu tak není. Když zůstanu v Irsku, dlouhou dobu jsem přemýšlel, zda zvolit Mael Mórdha, nebo post-rockové God Is an Astronaut a jejich novou desku "Origins", na kterou se také velice těším, nakonec však padla volba na kapelu, která je mému srdci o kousek blíže. Neměl bych ani opomenout debutovou desku od Twilight of the Gods (ač z ní mám strach, že i přes hvězdnou účast to bude nic moc) a novinky od Satyricon, Otargos, The Vision Bleak, případně ještě Vulture Industries, jejichž alba rozhodně nechci minout a jsou očekávána, důvěra však nakonec padla právě na Mael Mórdha - a první vypuštěná píseň naznačuje, že ji s největší pravděpodobností nezklamou.

DATUM VYDÁNÍ: 16. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Kaňour pro září: Satyricon - Satyricon

V minulém eintopfu jsem vítězoslavně ohlašoval, že srpen je posledním slabším měsícem v tomto roce. A ačkoli se vše ku dobrému obrací, označit září za silný měsíc je v mém případě trochu sporné. I když bylo vydání očekávané novinky Solefald předběžně stanoveno na podzim, o "Kosmopolis" se v poslední době moc nemluví a album zřejmě nevyjde ani tento rok. Přesto je září plné velkých jmen. V první řadě jsou to Satyricon, jejichž eponymní nahrávku si ujít za žádnou cenu nenechám. Z jejich novější black'n'rollové éry jsem si oblíbil především "Now, Diabolical", a ačkoli "The Age of Nero" znamenalo jistou stagnaci, novému počinu věřím. Především pak v tom, že současnou tvorbu kapely poposune zase někam jinam. Dále tu jsou jména jako Katatonia, Carcass, Ministry, Vulture Industries nebo Týr, která se pokusím neminout. Zkrátka září slabé rozhodně nebude, ale na vrcholy roku si ještě budu muset počkat.

DATUM VYDÁNÍ: 9. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Deska měsíce dle redakce: Satyricon - Satyricon

Barometr očekávání v redakci: 15/80


Optimista měsíce: Zajus Úžasný
Pesimista měsíce: nK_! / Kaňour Křičící

Pungent Stench obnovili činnost

1. září 2013 v 19:36 | Monsterfuck |  Music News
Po šestileté přestávce jsou PUNGENT STENCH zpátky na scéně…

Původní skladatel, zpěvák a kytarista El Cochino (Martin Schirenc) opět překonal všechny překážky oživením špinavých králů smradu, doplní jej stoupenci Danny Vacuum (GENOCIDE SS, THE ACCIDENTS) na baskytaře a zpěvu a Mike G. Mayhem (HOLLENTHON) na bicích. Kvůli možným právním komplikacím kvůli užití jména PUNGENT STENCH absolvuje obnovený triumvirát z Vídně v Rakousku všechny budoucí koncerty pod hlavičkou THE CHURCH OF PUNGENT STENCH.

Fanoušci konečně dostanou to, po čem volali už roky: oldschool setlist včetně nějakého raritního a nikdy dříve nehraného materiálu, jako jsou písničky z roku 1989 z LP splitu s DISHARMONIC ORCHESTRA, stejně tak jako včetně klasických drtících hitů z prvních třech desek PUNGENT STENCH.

Kapela je nabuzená a svou první oficiální show odehraje v pátek 13. prosince na Eindhoven Metal Meeting v Nizozemsku. V tento budou THE CHURCH OF PUNGENT STENCH vystupovat společně s dalšími uznávanými umělci jako NAPALM DEATH, BRUTAL TRUTH, VOMITORY, WATAIN, BELPHEGOR, TIAMAT a CARPATHIAN FOREST.

-----

After a six-year break, PUNGENT STENCH is back in business...

Original composer, vocalist and guitarist El Cochino (Martin Schirenc) has once again beaten the odds by reanimating the filthy kings of odor, and is joined by his henchmen Danny Vacuum (GENOCIDE SS, THE ACCIDENTS) on bass and vocals and Mike G. Mayhem (HOLLENTHON) on drums. Due to possible legal complications regarding the use of the name PUNGENT STENCH, the reborn triumvirate from Vienna, Austria will perform all future shows under the banner THE CHURCH OF PUNGENT STENCH.

Fans will finally get what they have been asking for for a number of years: An old-school setlist, including some rare and even never-before-played material, such as tracks from the 1989 split LP with DISHARMONIC ORCHESTRA, as well as classic smash hits from PUNGENT STENCH's first three albums.

The band is highly motivated and will play its first official show on Friday, December 13 at the Eindhoven Metal Meeting in The Netherlands. That day, THE CHURCH OF PUNGENT STENCH will perform alongside other highly respected artists such as NAPALM DEATH, BRUTAL TRUTH, VOMITORY, WATAIN, BELPHEGOR, TIAMAT and CARPATHIAN FOREST.

[tisková zpráva]

Andi Deris rozjíždí nový projekt

1. září 2013 v 17:21 | Ježura |  Music News
Frontman Helloween, Andi Deris, vypustil do světa informaci, že zakládá nový projekt. Ten nese jméno Andi Deris & Bad Bankers a jeho prvotina by měla vyjít u labelu earMUSIC.

Andi pravil: "Roky jsem sháněl kapelu (po celém světě), kterou bych mohl požádat, aby se mnou nahrála album, a to jen proto, abych ji před několika měsíci našel na malém ostrůvku, kde žiji. Ještě více vzrušující je fakt, že je klukům mezi 19 a 22 lety. Nebudete tomu věřit, až ty skladby uslyšíte!

Užili jsme si spoustu srandy při vymýšlení naší image, ještě víc pak při photo sessions. Jak je zřejmé, opovrhujeme vším okolo bank, manažerů a bankéřů, kteří jsou jasně zodpovědní za ty sračky, které se teď dějí (a dost určitě se dít budou i v budoucnosti), takže bylo fajn jim skrze muziku říct, co si o nich myslíme. Jasně, proto je to dost explicitní, ale koho to sere... tohle si zaslouží a muzice to pomáhá, aby nakopávala prdel."

Leaves' Eyes ukázali obal své novinky

1. září 2013 v 13:42 | Monsterfuck |  Music News
Symphonic metalová formace Leaves' Eyes z Německa odhalila další detaily o svém nadcházejícím pátém řadovém albu. To se bude jmenovat "Symphonies of the Night" a jeho obal je k vidění napravo od tohoto textu. Přesné datum vydání ovšem doposud není známo - mělo by se tak ale stát na konci roku v režii rakouského labelu Napalm Records.

Produkce, mixu, masteringu a všech dalších technických záležitostí okolo "Symphonies of the Night" se ujal klasicky zpěvák Alexander Krull ve svém vlastním studiu Mastersound v Německu.

"Na výsledek nemůžeme být více pyšní," prohlásila samotná kapela. "Očekávejte, že tohle bude doposud nejtvrdší a nejepičtější nahrávka Leaves' Eyes: bude vás strašit i ve snech. Také jsme pyšní na obal 'Symphonies of the Night', který vytvořil náš dlouholetý kamarád Heile."

Předchozí studiový počin Leaves' Eyes vyšel v dubnu 2011 pod názvem "Meredead". K dispozici bylo klasické CD, limitovaný CD+DVD mediabook a na 1000 kusů limitovaný set obsahující mediabook a přívěšek na krk. DVD obsahuje živý záznam šesti písniček z festivalu Metal Female Voices 2010 v Belgii. Na albu se objevila cover verze "To France" od Mikea Oldfielda a také dvě předělávky norských lidovek, "Kråkevisa" a "Nystev". Na natáčení desky se podílel běloruský orchestr Lingua Mortis pod vedením Victora Smolskiho z Rage.

Doomoví ABYSS dokončili debutové album

1. září 2013 v 10:31 | Monsterfuck |  Music News
Svoji debutovou nahrávku dokončili minulý týden v západočeském Studiu Kdyně doom metaloví ABYSS z Chodské Lhoty. Fanoušci na desce, která vyjde zhruba v polovině září, naleznou osm skladeb. Ačkoliv se kapela ještě nedávno prezentovala se ženským zpěvem, nakonec se rozhodla pokračovat pouze s mužskými vokály. Jejich doom tedy potěší hlavně ty, kteří mají rádi jeho syrovější, respektive deathovější podobu.

"Máme z našeho debutu výborný pocit! Myslím si, že se nám podařilo dát dohromady velmi chytlavé melodie. Stejně tak i zajímavé texty," uvedl growlující bubeník Petr Faigl.

Texty také doznaly změny těsně před vstupem do studia. Kapela se na poslední chvíli rozhodla přejít z angličtiny na češtinu. "České texty jsou posluchatelnější. Všichni, co chodí na naše koncerty, říkají, že se k nám hodí více. Na češtinu tedy slýcháme jenom samá pozitiva, tudíž si myslím, že jsme udělali dobře," řekl Petr Faigl.

V angličtině zůstane alespoň název fošny - ESCAPE. Křest nahrávky se uskuteční 18. října v domažlickém klubu Death Magnetic. Kmotry nahrávky budou spříznění Dark Angels z Českých Budějovic.

Sestava kapely: Jiří Berky - basa, zpěv, Pavel Kilberger - kytara, Martin Valtr - kytara, Lukáš Klička - klávesy, Petr Faigl - bicí, growl, scream

Kontakt: www.bandzone.cz/abysschodskalhota (e-mail - abyssaci@seznam.cz)

[tisková zpráva]