Září 2013

Nové desky z Německa příští rok

7. září 2013 v 17:26 | Stick |  Music News
>>> Tři roky po desce s názvem "Infinity" se ozývají němečtí Crematory a přinášejí informace o albu nadcházejícím. Jeho vydání je naplánované na 24. února 2014 u firmy Steamhammer/SPV a již má název "Antiserum". První singl "Shadowmaker" se objeví 22. listopadu letošního roku. Společně s ním i speciální box set, obsahující prvních deset desek kapely ve zvláštním balení. Na podzim čeká Crematory turné po Německu.

Bubeník Markus Jüllich k nové desce řekl následující: "Těšíme se na spolupráci se známým labelem Steamhammer/SPV a plánujeme dlouhou společnou budoucnost. Naši fanoušci se mohou těšit na 'Antiserum', na kterém jsme udělail ještě větší krok vpřed než na našem comebackovém albu 'Revolution' [2004 - pozn. redakce] ve smyslu elektronických vlivů. Díky spolupráci s Elmarem Schmidtem z hamburského EBM projektu Centhron jsme dosáhli ideálního mixu metalových riffů a EBM klávesami. Proto směřování 'Antiserum' popisuju jako 'EBM metal'.

>>> Dalším německým příslibem jsou populární Edguy, kteří oznámili možné datum vydání svého desátého alba, následovníka poslední, rozporuplně přijaté desky "Age of the Joker". Předpokládají, že by album mohlo vyjít v dubnu nebo květnu příštího roku. Kapela se do práce vrhá po skončení světového turné projektuzpěváka Tobiase Sammeta, Avantasia, jenž vydal před nějakou dobou novou desku s názvem "The Mystery of Time". V rámci turné tento projekt vystoupil i na letošním ročníku festivalu Masters of Rock, na který se vrátil po pěti letech. V roce 2008 na stejném místě dokonce bylo natočeno živé DVD. Tobias Sammet, hlavní postava Edguy, s nadsázkou sobě vlastní označil nadcházející album za "nejlepší heavy metalové album v historii lidstva".

Abinchova: sbírka pro nové album "Wegweiser" úspěšná!

7. září 2013 v 15:52 | Ježura |  Music News
Švýcarští melodic death/folk metalisté ABINCHOVA oznamují dobré zprávy ohledně jejich crowdfundingové kampaně pro chystané album "Wegweiser", které vyjde na vlastní náklady. Kapela dosáhla svého cíle! Sedm muzikantů doufalo v 10 000 švýcarských franků (okolo 8150 Euro) a dostali je za 17 dní.

Kampaň však bude pokračovat do 12. října 2013 a každý frank navíc přispěje k pracem na "Wegeweiser". Fanoušci tak mají stále příležitost podpořit ABINCHOVA přímo. Kampaň naleznete zde: www.bit(.)ly/abinchova

Fanoušci dostanou výměnou za své peníze odměnu, například album nebo další bonbonky!

Kapela komentuje překvapivý a takřka ohromující úspěch takto:

"Jsme vážně rádi, že se nám podařilo dosáhnout našeho crowdfundingového cíle za tak krátkou dobu. S těmihle penězi můžeme vydat naše album bez žádných kompromisů. Náš projekt ale nekončí! Do 12. října můžete do našeho alba investovat. Ať už to bude delší čas strávený ve studiu, ještě krásnější balení alba nebo dokonce oficiální klip - nepromrháme žádné peníze protože každý jeden cent půjde na album a zvýší kvalitu nahrávky. Díky za vaši podporu!"

Kapela nastoupí do New Sound Studio (např. Eluveitie) spolu s Rommym Vetterlisem (Coroner) na začátku roku 2014. Vydání "Wegweiser" je plánováno na polovinu roku 2014.

-----

Swiss Melodic Death/Folk Metallers ABINCHOVA have to announced good news regarding their crwodfunding campaign for their coming album "Wegweiser" which will be once again released in self energy. The Band has achieved their aim! The seven members hoped for 10.000 CHF (about 8150 Euro) and got them in the time of 17 days.

But the campaign will continue until October 12th 2013 and every additional franc will be taken for the work on "Wegeweiser". Therefore fans have still the opportunity to support ABINCHOVA directly. You can find the campaing here: www.bit(.)ly/abinchova

Of course fans will get back something for their money, e.g. the album or other goodies!

The band comments on the surprising and nearly overwhelming success as follows:

"We are really glad about the fact that we reached our crowdfuning-goal in that short period of time. Now with this money we can realise our album without any compromises. But our project isn't over yet!! Until October 12th you can invest in our album. Be it a longer studio time, an even more beautiful album packaging, or even an official music video - we won't waste any money because every single cent will be taken for the album and will increase the quality of the release. Thanks for your support!"

The band will enter the New Sound Studio (e.g. Eluveitie) together with Rommy Vetterlis (Coroner) in the beginning of 2014. The release of "Wegweiser" is planned for the mid of 2014.

You can find more information about ABINCHOVA here: https://www.facebook.com/Abinchova?fref=ts

[tisková zpráva]

Calm Hatchery nastupují do studia

7. září 2013 v 12:48 | Ježura |  Music News
Polská death metalová skvadra CALM HATCHERY se chystá natočit novou řadovku.

Kapela ze severního Polska letos v listopadu nastoupí do slavného studia Hertz (BEHEMOTH, VADER, DECAPITATED, LOST SOUL) aby zde nahrála očekávaného nástupce desky "Sacrilege of Humanity" z roku 2010. Na zatím nepojmenované desce se objeví devět skladeb z nichž některé ponesou názvy jako "Sun of God", "Bomben Uber Warschau", "Bardo of Dream State", "Blessing Mantra" nebo "Ilusory World of Gods". Vydání alba je naplánováno na začátek roku 2014 skrze Selfmadegod Records.

CALM HATCHERY vznikli zkraje roku 2002 a po vydání demokazety a debutu se upsali Selfmadegod Records. Jejich druhá deska "Sacrilege of Humanity" si vysloužila úžasnou odezvu jak od tisku, tak od fanoušků po celém světě. Kapela odjela několik turné po boku Vader a dalších.

Hudba CALM HATCHERY určitě zaujme všechny fanoušky technického a brutálního death metalu ovlivněného NILE, MORBID ANGEL, DECAPITATED, IMMOLATION.

-----

Polish death metal squad CALM HATCHERY are preparing to record new full length.

Northern Poland based band will enter famous Hertz Studio (BEHEMOTH, VADER, DECAPITATED, LOST SOUL) this November in order to record highly anticipated follow-up to 2010's "Sacrilege Of Humanity". As of yet untitled material will include 9 songs, some of the titles are: "Sun Of God", "Bomben Uber Warschau", "Bardo Of Dream State", "Blessing Mantra", "Ilusory World Of Gods". The forthocoming full length is slated for early 2014 release via Selfmadegod Records.

CALM HATCHERY was formed in the beginning of 2002; after releasing demo tape and debut album the band have signed to Selfmadegod Records. The sophomore album "Sacrilege Of Humanity" has received amazing feedback both from metal press and fans all around the globe; the band have toured few times supporting VADER and such.

CALM HATCHERY's music will surely appeal to all fans of technical and brutal death metal influenced by NILE, MORBID ANGEL, DECAPITATED, IMMOLATION.

"Highly recommended" - Global Domination

"Very quality death metal from a band with a huge future ahead of them" - Brave Words

"With superb guitar work, very brutal (and elaborate) drumming, and perfect growls, Calm Hatchery will surely please and impress most Death Metal fans these days. Being the band's second full-length album, we can't wait until they mature more musically and release even better albums, but until then we can enjoy "Sacrilege of Humanity" - Infernal Masquerade

Discography:
First Dream demo 2002
El-Alamein 2006
These Which Were demo 2007
Sacrilege of Humanity 2010


[tisková zpráva vydavatele]

Throne of Katarsis se čtvrtou deskou

7. září 2013 v 10:53 | Monsterfuck |  Music News
Norští black metalisté Throne of Katarsis vydají 14. října svou čtvrtou dlouhohrající desku. Ta se bude jmenovat "The Three Transcendental Keys" a oproti předchozímu počinu "Ved Graven" bude znamenat poměrně velkou změnu v tom smyslu, že tentokrát se zde budou nacházet pouze tři dlouhé písně o celkové délce 47 minut. Album vyjde u Candlelight Records, o LP verzi se postarají Blut & Eisen Productions.

Počin byl údajně nahrán ve velké staré síni na kazeťák, protože prý jde o "jediný správný způsob, jak zachytit takové vibrace nezemské strašlivosti". Zároveň půjde o koncepční desku, která se bude zabývat "Transcendentnem, věčnou a dominantní Temnotou a absolutní Nicotou, která pohltí nás všechny".

Předchozí deska se jmenovala "Ved graven" a její vydání proběhlo v říjnu 2011 u Candlelight Records.

Tracklist "The Three Transcendental Keys":
01. The First Transcendental Key: Of Rituals (and Astral Spheres)
02. The Second Transcendental Key: Beyond the Spectres
03. The Third Transcendental Key: In Timeless Aspects

Annihilator - Feast

6. září 2013 v 22:13 | Kaša |  Recenze
Při bližším pohledu na poslední alba Annihilator by se mohlo zdát, že Jeff Waters pořádně neví kudy kam a pro jistotu tak střídavě servíruje přímočaré desky jedoucí na jedné vlně s lehce rozmanitějšími kousky, na nichž nechá do výsledné podoby vpustit i jiné vlivy než ten jeho klasický strojový speed / thrash metal. Chápu, že někomu je to proti srsti, protože to opravdu vypadá, že se snaží zavděčit pokaždé někomu jinému, nicméně dokud si udržuje vysoký standard, tak je mi celkem jedno, jestli si na dalším albu nachystá hoblovačku nebo metalovou encyklopedii, skrz niž posluchače vezme na vyhlídkovou jízdu, jako tomu bylo třeba na "All for You". Pokud bychom se tedy řídili tímto pravidlem, tak by "Feast" mělo patřit do druhé kategorie, protože minulé "Annihilator" bylo celkem jednoduché, žádnými experimenty a hosty nerušené album, na němž se povedlo poskládat dohromady relativně vyrovnanou kolekci metalových vypalovaček.

Jak už je u Annihilator v posledních letech zvykem, zůstala od minula pohromadě pouze ústřední dvojice Jeff Waters a Dave Padden, ve kterém Jeff konečně našel parťáka, na nějž se evidentně může spolehnout. Bohužel se mu totéž nedaří s pozicí baskytaristy a bubeníka, takže basu si ve studiu opět nadrtil sám a o bicí se tentokrát postaral jistý Mike Harshaw, který ve srovnání se svými předchůdci nijak nevyniká. O Watersově kytarové virtuozitě není třeba polemizovat, již dávno se dokázal vypracovat v jednoho z nejosobitějších kytaristů na scéně, který oproti opravdu známým jménům strádá tím, že Annihilator nemají takový věhlas jako jiné žánrově příbuzné party. Jeho kytarové riffy i sóla jsou však ozdobou každého alba, což se dalo čekat, a o tom, že je šéf, nenechává nikoho na pochybách a novinka tak opět vznikla v jeho domácím studiu, sám si ji mixoval i produkoval. To Dave Padden pro mě roste album od alba. Je fakt, že svůj pěvecký vrchol předvedl hned na "All for You", ale od té doby se soustředí na dvě, tři polohy, které jsou pro něj nejpohodlnější, a nesnaží se v každé písni ukázat všechny své možnosti, jako tomu bylo právě na jeho zmíněné prvotině v řadách kapely. Rozhodně působí jeho zpěv mnohem jistěji.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Psyclon Nine: pátá deska v listopadu

6. září 2013 v 19:56 | Monsterfuck |  Music News
Kalifornská skupina Psyclon Nine, která kombinuje extrémní metal a aggrotech (druh elektronické hudby), vydá 12. listopadu u Metropolis Records svou pátou dlouhohrající desku. Ta se bude jmenovat "[Order of the Shadow : Act I]" a její obal a seznam skladeb najdete klasicky okolo textu.

Vydavatelská firma na novinku kapely navnazuje následovně: "Psyclon Nine jsou zpátky s dlouho očekávaným '[Order of the Shadow : Act I]'. Během poslední dekády se Psyclon Nine vyvinuli do prototypu dark metalového industrialu a ve vývoji svého zvuku neustále pokračují přidáváním elementů black metalu, post-punkových vlivů, hardcorových záseků a metalu. Perfektní směs strojově přesných perkusí a kytar je překrýtá sžírajícím vokálem a zlou elektronikou, '[Order of the Shadow : Act I]' zachycuje Psyclon Nine ve vrcholné formě. Nová nahrávka zaujme fanoušky metalu i industrialu."

Předchozí album Psyclon Nine se jmenuje "We the Fallen" a vyšlo 8. září 2009 rovněž u Metropolis na CD. Šlo o koncepční album, jež na lidi nahlíželo jako na "emoční parazity, kteří se prodírají do srdcí svých obětí, aby získali vliv na jejich chování". Frontman Nero Bellum prý tento koncept vymyslel, když si sám sebe začal představovat jako červího parazita.

Tracklist "[Order of the Shadow : Act I]":
01. [Act : I] Consecration
02. Shadows Unveiled
03. Suffer Well
04. Glamour Through Debris
05. Come and See
06. Afferte Mihi Mortem
07. Use Once and Destroy
08. Remains of Eden : II
09. But, With a Whimper
10. Order of the Shadow [The Heretic Awakened]
11. Take My Hand While I Take My Life
12. [Act : I] Penance
13. The Saint and the Valentine

Entombed o nové desce

6. září 2013 v 18:03 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní švédští death metalisté Entombed se konečně chystají na vydání svého nového dlouhohrajícího alba, jež po šesti letech naváže na počin "Serpent Saints - The Ten Amendments". Novinka se bude jmenovat "Back to the Front" a vyjde 28. října u Century Media Records, s nimiž Entombed nově podepsali smlouvu. Mimoto byl také rovnou odhalen přebal alba, který je k vidění napravo. Jeho autorem je Zbigniew Bielak (Watain, Vader). O produkci se postaral Roberto Laghi (In Flames, Hardcore Superstar), nahrávání proběhlo ve švédském městě Kungälv v Bohus Studio, kde svého času nahrávaly skupiny jako Abba nebo Europe.

Tisková zpráva o "Back to the Front" hovoří následovně: "Rozhodně se nebojte, že to bude znít jako Abba - jsou to na 666% praví Entombed. Nejde o úpadek k úplnému kroku zpět k raným klasikám 'Left Hand Path' [1990 - pozn. redakce] nebo 'Clandestine' [1991], ale očekávejte absolutně kosti drtící opus, ze kterého se fandové 'Wolverine Blues' [1993], 'To Ride...' ['To Ride, Shoot Straight and Speak the Truth', 1997] a 'Morning Star' [2001] rozbrečí radostí. Morbidní nasrané texty, podladěné masivní riffy, jedinečný valivý groove a titánský řev L.G. Petrova, 'Back to the Front' to má všechno, takže se připravte na chladnokrevnou senzaci!"

Již zmiňovaná poslední deska "Serpent Saints - The Ten Amendments" vyšla v červnu 2007 u Threeman Recordings na CD. LP v průhledně červené barvě pak vydala firma Back on Black. Album se vyšplhalo na třetí příčku v žebříčku prodejnosti v domácím Švédsku, což bylo nejlepší umístění Entombed v celé jejich historii.

Požár v Ozzyho domě

6. září 2013 v 12:26 | Kaňour |  Music News
V domě legendárního Ozzyho Osbourna bylo během minulé úterní noci (27. srpna) rušno. Podle The Pulse of Radio byli hasiči z Los Angeles přivoláni k bydlišti Ozzyho a Sharon Osbournových podruhé v tomto roce. Požár se rozhostil během doby, kdy si Osbourne připravoval slaninový sendvič. Na Twitteru jeho manželky se objevil následující příspěvek: "Jsem v Londýně. Ozzy je v Los Angels. Dělal během včerejší noci sendvič se slaninou a hasiči skončili v našem domě!!"

Doposud neproběhly žádné zprávy o případném zranění jakékoli osoby, poničení kuchyně či domu. V lednu byl Ozzy zraněn a byl nucen podstoupit léčbu. Lednového případu se chopil i český bulvární plátek Blesk.cz: "Ve středu během poklidného večera u Osbournových praskla svíčka ve skleněné nádobě. Oheň v obývacím pokoji se okamžitě rozšířil a manželé, kteří byli doma pouze se svými psy, šlehající plameny zaznamenali až ve chvíli, kdy začal jejich pes štěkat."

Under the Black Sun 2014: The Great Old Ones a Kult potvrzeni

6. září 2013 v 9:24 | Ježura |  Koncerty & Akce
UNDER THE BLACK SUN FESTIVAL 2014 potvrzuje první kapely:

THE GREAT OLD ONES (Francie)
"Al Azif" je stále veden v patrnosti jako jeden z nejlepších post black metalových počinů roku 2012 - a je to skutečně tak! Stabilně pozitivní ohlas tisku stejně jako dobré přijetí fanoušky podtrhují kvalitu tohoto atmosférického debutu. THE GREAT OLD ONES jsou také skvělí na živo a jsou zárukou výjimečného a vysoce emocionálního vystoupení!

KULT (Itálie)
Tihle italští black metalisté zanechali v undergroundu silný dojem svým debutem "Winds of War" (2011). Jejich druhé album "Unleashed From Dismal Lights" naváže na debut a opět přesvědčí syrovou brutalitou a celkovou temnotou. Album vyjde v říjnu u Folter Records a v létě 2014 bude pochopitelně představeno živě v lesích u Helenenau.

UNDER THE BLACK SUN FESTIVAL se uskuteční mezi 3. a 5. červencem 2014 v Reiterhof Helenenau v Börnicke (nedaleko Bernau). Speciální lokace v lesích za Berlínem podtrhuje atmosféru hudby.

Ti, co hledají vizuální důkaz krásného prostředí UNDER THE BLACK SUN FESTIVALu by neměli minout tento trailer: http://www.youtube.com/watch?v=aGJtnGjmMbc

-----

The first bands are confirmed for the UNDER THE BLACK SUN FESTIVAL 2014:

THE GREAT OLD ONES (France)
"Al Azif" is still known as one of the Post Black Metal higlights in 2012 - and rightly so! Consistently positive feedback from the press as well as good of reception from the fans underline the quality of the atmospheric debut album. THE GRATE OLD ONES are a fantastic live band too and guarantee an outstanding and highly emotional performance!

KULT (Italy)
The Italian Black Metallers have already left a strong impression in the underground with their debut album "Winds Of War" (2011). Their second album "Unleashed From Dismal Lights" will follow up the work from the debut album and convinces again with raw brutality and an overall darkness. The album will be released in October via Folter Records and will be of course presented live in the summer 2014 on stage in the woods in Helenenau.

The UNDER THE BLACK SUN FESTIVAL will take plase from July 3rd to 5th 2014 at the Reiterhof Helenenau in Börnicke (close to Bernau). The special location in the woods outside of Berlin outlines the atmosphere of the music.

Those who want to have a visual proof of the beautiful area of the UNDER THE BLACK SUN FESTIVAL shouldn't miss this trailer:: http://www.youtube.com/watch?v=aGJtnGjmMbc

More information about the UNDER THE BLACK SUN FESTIVAL 2014 can be found here:
https://www.facebook.com/UTBSfestival

http://www.utbs-festival.de

[tisková zpráva]


Zombie Inc.: The Rocking Dead Episode III

6. září 2013 v 1:31 | Ježura |  Music News
Níže se můžete podívat nové video "The Rocking Dead Episode III" od rakouských oldschool death metalistů ZOMBIE INC.. Skladba pochází z druhého alba kapely, "Homo Gusticus", které vyšlo 26. dubna u Massacre Records.

"The Rocking Dead Episode" je kapely vlastní nechvalně proslulá miniséririe a přichází popisovaná jako "nejvíc smrtící death metalová kapela na světě se prožírá vzhůru na cestě do Rot and Rollové síně slávy a způsobuje u toho výbuchy nesmyslného násilí a krveprolití! Užijte si tuhle krvavou jízdu a koukněte na ZOMBIE INC. vlastní Youtube kanál, pokud jste propásli předchozí epizodu!"

Sestavu ZOMBIE INC. tvoří zpěvák Martin Schirenc (PUNGENT STENCH, HOLLENTHON), kytaristé Gerald Huber (COLLAPSE 7) a Wolfgang Rothbauer (DISBELIEF, EISBLUT), baskytarista Martin Arzberger (HOLLENTHON) a bubeník Florian Musil (MOLOKH).

"Homo Gusticus" nahrál a namixoval Martin Schirenc ve Vato Loco v Rakousku a mastering obstaral Dan Swanö (EDGE OF SANITY, NIGHTINGALE, BLOODBATH) ve švédském Unisoundu.

-----

"The Rocking Dead Episode III", the new video from Austrian old-school death metallers ZOMBIE INC., can be seen below. The song comes off the band's second album, "Homo Gusticus", which was released worldwide on April 26 via Massacre Records.

"The Rocking Dead" is the band's own infamous mini-series and self-described as "the deadliest death metal band on earth eating their way up to the Rot and Roll Hall of Fame, while causing fireworks of senseless violence and carnage! Enjoy the bloody ride and check out ZOMBIE INC.'s very own Youtube Channel, in case you've missed a previous episode!"

ZOMBIE INC.'s line-up features Martin Schirenc (PUNGENT STENCH, HOLLENTHON) on vocals, Gerald Huber (COLLAPSE 7) and Wolfgang Rothbauer (DISBELIEF, EISBLUT) on guitars, Martin Arzberger (HOLLENTHON) on bass and Florian Musil (MOLOKH) on drums.

"Homo Gusticus" was recorded and mixed by Martin Schirenc at Vato Loco in Austria, and mastered by Dan Swanö (EDGE OF SANITY, NIGHTINGALE, BLOODBATH) at Unisound in Sweden.

"Homo Gusticus" track listening:
01. The Rocking Dead
02. Cum Undone
03. Bust the Foodchain
04. Homo Gusticus
05. E=MCarnage2
06. With the Mob
07. Yeshua Syndrome
08. Better Off Undead
09. Resurrection Guaranteed
10. All Corpses Are Bastards

[tisková zpráva]


Raving Season - Amnio

5. září 2013 v 22:30 | Ježura |  Recenze
Těžko po někom chtít, aby si držel přehled o všech kapelách, které v posledních letech vyrůstají jak houby po dešti a dohromady chrlí statisíce až miliony demáčů, EPček nebo rovnou plnohodnotných alb. Není tedy divu, že českému posluchači jméno Raving Season nic neřekne a nebýt proma, které mi přistálo na harddisku, nebyl bych teď na tom jinak a vůbec by mě to netrápilo. Jenže zrovna v případě italských Raving Season jsem nakonec docela rád, že nás cesty osudu svedly dohromady, protože ačkoli je recenzovaná deska "Amnio" pro kapelu dlouhohrajícím debutem, vyvrbil se z ní počin, který má k amatérismu dost daleko.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinka Hail of Bullets má název a podobu

5. září 2013 v 21:34 | Ježura |  Music News
Nizozemská death metalová úderka Hail of Bullets ve složení Ed Warby (bicí; Star One, Ayreon), Stephan Gébedi, Paul Baayens (oba kytara; Thanatos), Martin van Drunen (vokál; Asphyx) a Theo van Eekelen (baskytara; Grand Supreme Blood Court) na konec roku chystají vydání svého třetího řadového alba. To ponese název "III: The Rommel Chronicles" a vyjde u Metal Blade Records. Nahrávalo se v Sandlane Studios v nizozemském Rijenu pod dohledem švédkého producenta a multiinstrumentalisty Dana Swanö. Kompletní tracklist v doprovodu jedné celé skladby a možnosti předobjednání alba bude zveřejněn v pondělí 9. září na speciální stránce.

Dan Swanö komentuje: "Hail of Bullets se vrací se svým třetím albem a po zuby ozbrojení hřmotnou death metalovou náloží, která kombinuje syrovou prudkost prvního alba s rozšířenými aranžemi druhého. Death metalový majstrštyk!"

Debut Hail of Bullets, album "...of Frost and War" bylo koncepční album zaobírající se událostmi bojů druhé světové války na evropské východní frontě. Jeho nástupce "On Divine Winds" svým konceptem pak pokryla válku v Pacifiku. Název je parafrází překladu japonského slova "kamikaze" (kami - bůh, kaze - vítr).

Deska "On Divine Winds" vyšla 12. října 2010 u Metal Blade Records, objevilo se na ní 11 skladeb a stejně jako debut ji produkoval Ed Warby a mixoval Dan Swanö.


Druhé album Germ na obzoru

5. září 2013 v 19:59 | Monsterfuck |  Music News
Australský jednočlenný projekt Germ, který se žánrově pohybuje někde na pomezí rocku, black metalu a elektroniky, aktuálně chystá druhou desku. Nástupce debutu "Wish" a EP "Loss" (oba počiny vyšly 2012) ponese název "Grief" a vyjde už 21. října v režii firmy Eisenwald. Okolo si klasicky můžete prohlédnout obálku a seznam songů.

Zajímavosti je, že jako host se na "Grief" podílela francouzská hudebnice Audrey Sylvain, která svou stopu zanechala například v kapelách jako Peste Noire nebo Amesoeurs a jako host se podílela třeba i na "Souvenirs d'un Autre Monde" od Alcest. Na "Grief" si zazpívala v celkem dvou skladbách - "Butterfly" a "Blue as the Sky, Powerful as the Waves". První z nich, "Butterfly", již také byla uvolněna k poslechu - viz YouTube video na konci novinky.

Germ je aktuální projekt Tima Yatrase, australského muzikanta, jenž má na svědomí množství místních skupin, mezi nimiž nechybí například ani kultovní Austere.

Tracklist "Grief":
01. Intro
02. Butterfly
03. The Stain of Past Regrets
04. Departures
05. Memorial Address
06. An End
07. Beneath the Cliffs
08. Blue as the Sky, Powerful as the Waves
09. How Can I?
10. I Can See It in the Stars
11. It's Over
12. Withering in Hell
13. Ghost Tree pt. 3


Master's Hammer znovu vydali "Ritual" na LP a dema

5. září 2013 v 18:39 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní Master's Hammer v půlce léta společně s vydáním splitu "BLMH" s Blackoshem slibovali také nové vydání debutu "Ritual" na LP a kazetových demosnímků na CD, k čemuž teď také došlo prostřednictvím Jihosound Records, což je vlastní label kapely určený k vydávání pouze nahrávek Master's Hammer.

"Ritual" tedy nově vychází v podobě 180g vinylu v gatefold obalu. Součástí je rovněž plakát ve velkém formátu. LP je vybaveno původním zvukem a nachází se na něm všech 11 skladeb z CD verze (původní LP a MC verze měly pouze devět písní - chyběly zde "Zapálili jsme onen svět" a "Vykoupení").

"Ritual" vyšel původně v roce 1991 u Monitoru na CD, LP a MC. V roce 1994 poté francouzští Osmose Productions vydali reedici na CD a ve dvou LP verzích (černá a průhledná). V roce 2001 Osmose Productions vydali "Ritual" znovu, tentokrát jako 2CD digipack společně s druhou deskou kapely s názvem "Jilemnický okultista" (původně 1992). V roce 2012 pak přišla další CD verze opět pod hlavičkou Monitoru. Mimoto ještě existuje LP edice z roku 2009, o níž se postarali Nuclear War Now! Productions - šlo o 4LP set opět společně s "Jilemnickým okultistou" v několika barevných provedeních - černé (400 kusů), červené (100 kusů), fialové a hnědé. Tento počin ovšem vyšel bez vědomí samotných Master's Hammer, přestože firma měla svolení od Osmose Productions, tudíž je obecně považován pouze za bootleg vydání.

Tracklist "Ritual":
01. Intro
02. Pád modly
03. Každý z nás...!
04. Ritual
05. Géniové
06. Černá svatozář
07. Věčný návrat
08. Jáma pekel
09. Zapálili jsme Onen svět
10. Vykoupení
11. Útok

Druhým aktuálně vydaným počinem Master's Hammer je kompilace "Demos" - jak již název napovídá, jedná se o kolekci všech šesti demosnímků skupiny, jmenovitě "The Ritual Murder" (1987), "Finished" (1988), "Live in Zbraslav 18.5.1989" (1989), "The Mass" (1989), "The Fall of Idol" (1990) a "Jilemnický okultista" (1992). "Demos" je k dispozici v podobě 3CD digipacku s bookletem o 16 stranách.

Všechna dema doposud existovala jen v podobě již dlouho nesehnatelných původních kazet. Pouze v roce 2003 byly uvolněny digitální verze s remasterovaným zvukem.

V případě demosnímku "Jilemnický okultista" je nutné si jej neplést se stejnojmennou dlouhohrající deskou, která vyšla ve stejném roce, tj. 1992. Demo se objevilo ještě před samotným albem na kazetě v režii kapely. Obsahuje sedm písní z pozdější desky v mírně odlišných verzích a také dvě skladby, jež se nakonec na samotném albu neobjevily - "Litografické kalendáře" a "Mediální kresby".

Poslední deska Master's Hammer se jmenovala "Vracejte konve na místo" a vyšla 8. února 2012 ve vlastním nákladu na CD a LP. CD verze oproti vinylu obsahovala dvě bonusové skladby "Dreaming Bulldog (Intermezzo)" a "Flammarion Fatal Mix". Od té doby Master's Hammer dále vydali bezejmenný singl, na němž se nacházely dva songy "Transgalaktický řezník" a "Barva kosmu" a nedávno také již zmiňovaný split "BLMH" s Petrem "Blackie" Hoškem (Cales, ex-Root). Příspěvěk Master's Hammer se jmenuje "Poletíme komínem", Blackoshova polovina zase "Corrterrigena". Split i singl vyšly jako 7'' EP.

Bývalý basák Törru přichází s novou kapelou ADAGIO FUNEBRE

5. září 2013 v 16:40 | Monsterfuck |  Music News
Po dlouhých čtyřech letech přichází ústecká doom metalová formace ADAGIO FUNEBRE s debutovou fošnou Of Grief and Insanity. Deska plná pomalých temp a melancholie vyjde na konci září u labelu Leviathan Music. Hned záhy se ADAGIO FUNEBRE pustí do živého hraní.

"Projekt ADAGIO FUNEBRE jsem založil v roce 2009 s cílem udělat hudbu odlišnou od té, kterou jsme dělali s předešlou kapelou Vidock, která byla zaměřená spíše na rychlý a technický, až agresivní metal," líčí baskytarista David Hradílek, který v mezičase působil i v legendárním Törru, kde nahradil Vlastu Henycha. "ADAGIO FUNEBRE mělo být postavené na pomalé, výpravné a melancholické hudbě s čistými vokály. Ve Vidock byla energie a síla, oproti tomu ADAGIO FUNEBRE mělo plnit funkci jakési vnitřní terapie."

Kvůli problémům se sestavou, nedostatku financí a také vytíženosti s Vidock a Törr se Of Grief and Insanity dlouho nepodařilo dotáhnout do konce. Minulý rok ale přinesl zásadní změny - konec Vidocku a příchod zpěváka Aydena.

"Ayden dokonale vystihl mé vize a posunul kapelu o několik příček výš," říká David Hradílek. Koncem roku konečně vypuklo natáčení debutu, přičemž práce skončily v létě 2013. "O dva měsíce později jsme podepsali smlouvu s hudebním vydavatelstvím Leviathan Music," dodává David Hradílek.

Jak kapela zní, můžete posoudit už nyní na www.bandzone.cz/adagiofunebre.

Koncerty jsou v plánu na listopad. Vystoupit by na nich měl speciálně i Vidock.

Sestava kapely: David Hradílek - baskytara, Johnny B - kytara, Ayden - zpěv, Jiří Hájek - bicí, Hanka Stratinská - klávesy

Kontakt: www.bandzone.cz/adagiofunebre (e-mail - adagiofunebreofficial@gmail.com)

[tisková zpráva]

Apocalyptica vydá živák

5. září 2013 v 15:36 | Stick |  Music News
Na listopad chystá živé album finská smečka, jejíž zvuk je postavený na zvuku cella. Řeč je o kapele Apocalyptica, která na sebe poprvé výrazně upozornila díky svým přearanžovaným předělávkám skladeb Metallicy. Půjde o jejich vůbec první živý záznam a spatří světlo světa 15. listopadu letošního roku pod názvem "Wagner Reloaded". Obsahovat bude 13 skladeb a na jeho vzniku se podílel symfonický orchestr MDR. Venku je už i obal (viz vpravo).

Jde o nahraná vyprodaná vystoupení z pátého a šestého července z Lipska v Německu, která byla zároveň kolaborací s choreografem Gregorem Seyffertem. Událost proběhla v rámci oslav dvoustého výročí narození Richarda Wagnera, k vidění byla taneční vystoupení, cirkusová a divadelní představení, audiovizuální efekty a živá hudba. Od posledního studiového počinu Finů uběhly tři roky, nesl název "7th Symphony". Ten byl zároveň již sedmým albem, které vydali. Začínali jako instrumentální těleso, ale od alba "Apocalyptica" z roku 2005 se staly výraznou součástí i vokály, které obstarávají různí hosté.

Insania a Opeth pracují na nových albech

5. září 2013 v 13:33 | Monsterfuck |  Music News
>>> Brněnská kapela Insania hlásí, že již zanedlouho začne ve studiu Šopa s nahráváním svého nového alba. Více informací o něm prozatím nebylo prozrazeno s výjimkou jeho názvu - ten zní "Zapal dům poraž strom...".

"Zapal dům poraž strom..." bude nástupcem desky "Kult hyeny", která vyšla v roce 2010 u Redblack Productions na CD. LP verze se objevila v režii Magick Disk Musick v limitaci 500 kusů. Vinyl obsahoval i bonusovou píseň v podobě předělávky "Time Bomb" od Chumbawamba.

>>> Na své desáté řadovce začínají pracovat rovněž Švédové Opeth. Ti se za pár dnů představí na festivalu Melloboat 2013 (6. - 8. září), což bude jejich úplně poslední koncert na podporu poslední nahrávky "Heritage" z roku 2011, a posléze se začnou naplno věnovat novému albu a zbylé měsíce roku využijí k jeho dokončení a natočení. Podle frontmana Mikaela Åkerfeldta, který novinku bude i osobně produkovat, jsou již čtyři písně napsané a další tři rozpracované.

"Těšili jsme se na nahrávání v Rockfield Studios ve Walesu, kde Queen natočili svoje 'Bohemian Rhapsody', ale ještě o tom nebylo rozhodnuto," prohlásil Åkerfeldt v rozhovoru pro švédské noviny Expressen. "Bude to ale drahé album. Bude se tam toho dít hodně, spousta strunných aranží, které jsme v minulosti neměli."

Co se hudební stránky týče, Mikael porovnáná s "Heritage": "Bude to možná trochu tvrdší. Ne death metalově tvrdší, spíš hard rockově / heavy metalově tvrdší. Je tam hodně progresivních elementů a akustických kytar, ale také mnohem zlověstnější riffy."

Bodyfarm: videoklip "Unbroken"

5. září 2013 v 0:58 | Monsterfuck |  Music News
Na "Unbroken", nové video od nizozemských death metalistů BODYFARM, se můžete podívat níže. Klip "Unbroken" byl natočen v lesích Amersfoortu poblíž čestného sovětského pole, záběry na kapely byly zfilmovány ve studiu Nicka Rozenberga.

Děj "Unbroken" podle frontmana BODYFARM, Thomase Wouterse: "Video bylo natočeno v lesích Amersfoortu poblíž čestného sovětského pole. Bitvy za druhé světové války byly v této oblasti divoké. A vzhledem k tomu, že 'Unbroken' je o houževnatosti a statečnosti na bojišti, mysleli jsme, že tohle bude odpovídající místo, kde natočit záběry zraněného vojáka."

"Unbroken" je otvírák druhého alba BODYFARM, "The Coming Scourge", jehož vydání je stanoveno na 20. září u Cyclone Empire. Deska byla nahrávána od února do května v Oerknal Studios a zmixovaná a zmasterována byla Ronnie Björnströmem (THE 11TH HOUR, AEON, THE GROTESQUERY, PAGANIZER) z Enhanced Audio Productions. Artwork byl vytvořen věhlasným undergroundovým umělcem Juanjo Castellanem (VOMITORY, REVEL IN FLESH atd.).

-----

"Unbroken", the new video from Dutch death metallers BODYFARM, can be seen below. The "Unbroken" video was shot in the woods of Amersfoort near a Sovjet field of honor and the bandshots were filmed in Nick Rozenberg's studio.

A synopsis of "Unbroken" by BODYFARM frontman Thomas Wouters: "the video was shot in the woods of Amersfoort near a Sovjet field of honor. The battles in the second world war were fierce in this area. Since "Unbroken" is about perseverance and bravery on the battlefield, we thought this was a suitable place to do the shots of the wounded soldier."

"Unbroken" is the opening track of BODYFARM's second album, "The Coming Scourge", set to be released the 20th of September via Cyclone Empire. The album was recorded from February until May in Oerknal Studios, and was mixed and mastered by Ronnie Björnström (THE 11TH HOUR, AEON, THE GROTESQUERY, PAGANIZER) from Enhanced Audio Productions. The artwork was created by renowned underground artist Juanjo Castellano (VOMITORY, REVEL IN FLESH, etc.).

[tisková zpráva]


Eibon la Furies - The Immoral Compass

4. září 2013 v 22:34 | Monsterfuck |  Recenze
Alba, která člověku přijdou na recenze, jsou v drtivé většině případů sázkou do loterie. Občas máte štěstí a na stole vám přistane nahrávka, která příjemně překvapí, občas máte hodně velké štěstí a dostane se vám do ruky opravdu fantastická deska, jindy ale zase máte smůlu a skončíte s takovým tím albem, o němž v recenzi napíšete, že vás to bohužel ničím nezaujalo, a večer kámošům v hospodě u piva řeknete, že to byla pěkná sračka - a přesně tohle je případ Eibon la Furies, jejichž druhý dlouhohrající počin "The Immoral Compass" mě jaksi bohužel ničím nezaujal…

A přitom musím říct, že jsem se na poslech vlastně docela těšil. Žánrová škatulka slibovala, že bych měl od Britů čekat jakousi míchanici industriálního a ambientního black metalu. Samotní Eibon la Furies pak o sobě tvrdí, že je jejich hudba kombinací avantgardního black metalu, dark rocku a klasické atmosféry. To zní - alespoň pro mě - všechno hrozně slibně. Jenže jak bych od něčeho podobného čekal hodně zajímavou a kvalitní záležitost, v podání Eibon la Furies je to spíš nepříliš přesvědčivá směska nepovedeného zparchantěného black metalu, který se snaží vzbudit dojem, že jde o něco víc, ale výsledek je dost křečovitý a velmi rozpačitý. Pracovně jsem si tu produkci Eibon la Furies nazval cirkusovým black metalem, protože tomu se samotné album blíží mnohem víc.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Aural Music / Code666]

Na co se nedostalo #11

4. září 2013 v 21:14 | Monsterfuck |  Minirecenze
Hope for the Dying - Aletheia (19. března, Facedown Records)
progressive metalcore, USA

Jedním z největších překvapení roku 2011 bylo druhé album amerických Hope for the Dying, "Dissimulation". Metalcore, který je zároveň progresivní, technický a symfonický, se jen tak nevidí. "Dissimulation" bohužel mělo daleko k dokonalosti i kvůli delší stopáži a stále ještě doznívajícím porodním bolestem začínající kapely, a tak jsem ho po několika týdnech intenzivního poslouchání odložil a již se k němu nevrátil. Hope for the Dying mě o dva roky později dokázali překvapit podruhé, jelikož jejich třetí počin "Aletheia" je esencí toho nejlepšího z "Dissimulation", a mnohem víc.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Acceptance - 09:43
02. Reformation - 04:18
03. Iniquitous - 05:20
04. In Isolation - 08:11
05. Through a Nightmare, Darkly - 05:12
06. The Lost - 05:30
07. Visions - 09:53
08. Serenity - 01:59
09. Open Up the Sky - 12:41
Autor: Zajus

Kaledon - Altor: The King's Blacksmith (23. dubna, Scarlet Records)
power metal, Itálie

Uznejte sami - v podstatě neznámá power metalová kapela, která vydává sedmé koncepční album v řadě, to zavání průserem galaktických rozměrů. Na italské Kaledon tohle sedí naprosto přesně, takže když jsem zjistil, že to není až taková tragédie, byl jsem dost překvapený. Netuším, jak se to povedlo, ale Kaledon nějak zvládli namíchat naivně epický power metal, klišovité vokály a plytký fantasy námět, aby to fungovalo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Innocence - 01:05
02. Childhood - 05:12
03. Between the Hammer and the Anvil - 04:35
04. My Personal Hero - 03:52
05. Lilibeth - 05:21
06. A New Beginning - 05:06
07. Kephren - 03:27
08. Screams in the Wind - 05:05
09. A Dark Prison - 06:19

Autor: Ježura
[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Karnivool - Asymmetry (19. července, Density Records)
progressive rock, Austrálie

Příznivci progresivního rocku, vysypte pokladničku a spočítejte si, jestli vám zbyly nějaké ušetřené koruny na nové album Karnivool, "Asymmetry", protože tahle koupě se určitě vyplatí. A kdo není příznivcem, tak se jím možná po jeho poslechu stane.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Aum - 02:22
02. Nachash - 04:50
03. A.M. War - 05:18
04. We Are - 05:55
05. The Refusal - 04:54
06. Aeons - 07:18
07. Asymmetry - 02:36
08. Eidolon - 03:45
09. Sky Machine - 07:49
10. Amusia - 00:54
11. The Last Few - 05:15
12. Float - 04:17
13. Alpha Omega - 07:57
14. Om - 03:51

Autorka: Licee

Massemord - A Life-Giving Power of Devastation (12. dubna, Pagan Records)
black metal, Polsko

Není to žádné tajemství, ostatně i na Sicmaggot už se o tom mluvilo hodněkrát, ale současná polská black metalová scéna prostě aktuálně patří na špičku svého žánru a nachází se na ní spousta zajímavých skupin. Velmi zajímavé je v jejím rámci i počínání kapely Massemord, jejíž členové jsou skoro až neuvěřitelně aktivní - ostatně jen v téhle rubrice se s nimi setkáváme za poslední dva měsíce již potřetí, protože tu proběhlo nové EP spřízněných Furia a také debut projektu Night of the World, na němž se jeden člen podílí. Nyní teda znova, tentokrát pod hlavičkou Massemord

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. A Devastation Giving Power of Life - 06:09
02. The Deity of Ferocity - 05:27
03. Towards Divine Anticlimax - 04:32
04. Trophy of Wasted Breath - 06:34
05. Piercing Ailing Heart of Humanity - 04:38
06. We All Shall Die Miserable Death - 06:03
07. A Horror to Come - 06:16
08. The Stoning Malignant - 04:11
09. Water of Life - 05:08

Autor: Monsterfuck

Sodoma Gomora - Éra déra (8. března, ZNK)
horrorcore, Česká republika

Rapové duo Sodoma Gomora a všechny jeho spřízněné projekty jsem až doposud sjížděl pouze z YouTube (ale zato docela poctivě), takže "Éra déra" je vlastně první souvislá deska, do níž jsem se pustil. I když mě ty vybrané tracky, které znám, hodně baví, nebyl jsem si úplně jistý, jestli to utáhne celé album a upřímně řeknu, že jsem se docela bál téměř hodinové délky. Jenže "Éra déra" mě však opravdu hodně překvapila, protože Sodoma Gomora tu stopáž zmákne naprosto bez problémů a ještě se jedná o tak zábavný poslech, že to člověk sjíždí pořád dokola.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Definice déra - 01:00
02. Éra déra - 02:58
03. Českej rap je dead - 03:37
04. Insane Insane - 03:25
05. Nezapadám - 03:22
06. Faktor strachu - 03:50
07. Píchám tvojí starou - 02:46
08. Sodomagor - 03:40
09. Colonic Strangulation - 03:58
10. V nervu - 03:26
11. Mrdal sem Pergnerku - 02:32
12. Beyond the Pain - 04:20
13. Udílení cen - 03:35
14. Ta svině mi byla nevěrná - 03:44
15. Kouřící hlavy - 02:21
16. Opilá soulož - 03:22
17. ZNK Homies - 06:02

Speciální koncerty Windir, Vreid a Ulcus

4. září 2013 v 19:51 | Monsterfuck |  Music News
Norští black metalisté Vreid ohlásili na příští rok sérii speciálních výročních koncertů, v jejichž rámci budou společně s vybranými hosty hrát kromě materiálu od Vreid také skladby Windir (na fotce) a Ulcus, což jsou v obou případech dnes již neaktivní skupiny, s nimiž je sestava Vreid z velké části propojena.

Současná sestava Vreid, tedy Sture Dingsøyr, Hváll, Steingrim a Strom, spolu začala hrát již v polovině 90. let ve formaci Ulcus Molle, která v roce 1999 zkrátila své jméno pouze na Ulcus a o rok později vydala první desku "Cherish the Obsure". K rozpadu Ulcus došlo v roce 2001, kdy se kompletní sestava skupiny (kromě zmiňované čtveřice ještě klávesista Righ) přesunula do dnes již kultovní viking/black/folk metalové formace Windir, jež v té době na scéně působila již sedm let. Konec Windir nastal po tragické smrti hlavního mozku Valfara, jenž 15. ledna 2004 umrzl ve sněžné bouři. Zbytek sestavy se rozhodl pod jménem Windir nepokračovat, a tak tři členové založili novou kapelu Vreid společně s novým kytaristou Esem (ten roku 2009 Vreid opustil a na jeho místo se vrátil starý kolega Strom).

Vreid k nově plánovaným koncertům, které v příštím roce proběhnou k výročí 20 let od vzniku Windir a Ulcus (Molle) a deseti let od vzniku Vreid, vydali v den narozenin Valfara (3. září) následující prohlášení:

"Zdravíme, přátelé. Dnes by měl Valfar 35. narozeniny. V tento den našeho padlého bratra vám chceme oznámit, že v roce 2014 oslavíme 20 let hudby, šílenství a přátelství. Bude to pro všechny z vás, kteří nás po celé ty dvě dekády podporovali. Uvidíme se v roce 2014!

V roce 2014 to bude 20 let od doby, kdy ve 'Fjøsen'/'The barn' v Sogndalu došlo k založení skupin Windir a Ulcus, a také jde o výročí 10 let pro Vreid. Hváll, Steingrim, Sture a Strom, kteří Vreid nyní tvoří, hráli a byli skladateli ve všech třech kapelách. Kvůli oslavě dvou dekád podomácku vařeného metalu nyní na rok 2014 svolali Sognabrigádu. Půjde o speciální vystoupení, kde zazní skladby od všech tří skupin a bude pokryta diskografie od minulosti až do současnosti. Na palubě pro tyto speciální koncerty jsou bývalí vojáci také Righ z Windir a Ese z Vreid. Jako zvláštního hosta na vokálu rovněž přivezeme Vegarda Bakkena, bratra legendy Windir, Terje 'Valfara' Bakkena, který zemřel v roce 2004."

Pro sérii těchto koncertů, které proběhnou pod jménem Sognametal, jsou doposud potvrzena tři vystoupení na festivalech Karmøygeddon v Norsku (1. května), Legacy Open Air v Německu (15. června) a Wacken Open Air také v Německu (zde přesně datum není zatím známé, ale festival se odehraje 31. července - 2. srpna).

Inquisition informují o albu

4. září 2013 v 18:28 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní kolumbijsko-americké black metalové duo Inquisition odhalilo kompletní detaily o své nadcházející šesté řadové desce, která naváže na počin "Ominous Doctrines of the Perpetual Mystical Macrocosm" z roku 2011. Novinka se bude jmenovat "Obscure Verses for the Multiverse" a vyjde 25. října v Evropě a 29. října v Severní Americe pod značkou Season of Mist. Obal najdete klasicky vpravo, tracklist se pak nachází na konci článku společně s dvouminutovým trailerem na album.

K mání bude poměrně velké množství různých edicí, především výběr mezi vinylovými verzemi bude bohatý. "Obscure Verses for the Multiverse" vyjde jako klasické jewelcase CD, poté jako limitovaný digipack s bonusovou skladbou "Where Darkness Is Lord and Death the Beginning", nášivkou a koženým přívěškem na klíče (4000 kusů). Příznivci LP se můžou těšit na dvě luxusní edice - první ve zlaté barvě, v obalu z kozí kůže a s digipack CD (200 kusů), druhou v zelené barvě, v obalu z kravské kůže a s jewelcase CD (300 kusů). Následují tři regulérní vinylové edice - poloprůhledná hnědá (350 kusů), čistě průhledná (150 kusů) a černá (500 kusů). Ve všech pěti případech půjde o 2LP; zlatá a čirá verze jsou již nyní obě vyprodané do posledního kusu.

Tracklist "Obscure Verses for the Multiverse":
01. Force of the Floating Tomb
02. Darkness Flows Towards Unseen Horizons
03. Obscure Verses for the Multiverse
04. Spiritual Plasma Evocation
05. Master of the Cosmological Black Cauldron
06. Joined by Dark Matter, Repelled by Dark Energy
07. Arrival of Eons After
08. Inversion of Ethereal White Stars
09. Infinite Interstellar Genocide


Zemřel baskytarista Caspian

4. září 2013 v 16:10 | Prdovous |  Music News
Známou americkou post-rockovou kapelu Caspian postihla závažná ztráta. V neděli 25. srpna zemřel za doposud nevyjasněných okolností jeden z klíčových členů kapely, baskytarista Chris Friedrich. 28. srpna se kapela na svém webu vyjádřila takto:

"Drazí přátelé, dnes vám píšeme s těžkým srdcem a nepopsatelným smutkem, abychom vám sdělili, že náš baskytarista Chris Friedrich neočkáveně zemřel v neděli odpoledne. Ztratili jsme blízkého přítele, skutečného bratra a jeho přítomnost v našich životech nebude moci být nikdy nahrazena. Chris představoval srdce a duši Caspian a po našem způsobu - každý zvlášť i společně - vzdáme čest jeho památce. Děkujeme za vaše myšlenky a modlitby během těchto těžkých časů."

Caspian na jeho počest 31. srpna odehráli vzpomínkový koncert v The Engine Room v americkém Manchesteru. Výtěžek koncertu byl věnován jednomu z Chrisových přátel, který shání prostředky na transplantaci plíce. Kapela, které v říjnu začíná evropské turné spolu s HIM, zavítá 12. října mimo jiné i do Prahy. Naposledy se kapela českému publiku představila 8. listopadu v pražském klubu 007 spolu se svou poslední deskou "Waking Season".

Anders Björler chystá sólové album

4. září 2013 v 13:04 | Kaša |  Music News
Anders Björler - kytarista severských metalových velikánů At the Gates a The Haunted - se po svém odchodu z druhé jmenované kapely rozhodl vydat debutové sólové album. To vyjde u Razzia Notes 6. listopadu a o mix novinky se postaral Tue Madsen, jenž v minulosti spolupracoval právě s The Haunted. Obal, který můžete vidět vedle textu, vytvořil Costin Chioreanu.

Andersova sólová prvotina ponese titul "Antikythera" a kdo očekává melodický death metal, bude nejspíš překvapen, protože jeho sólová tvorba "se zaměřuje na lásku k italským filmovým soundtrackům z 60., 70. a 80. let se zdravým přídavkem v podobě anglického progresivního rocku, jazzu, post-rocku a špetky švédské lidové tvorby."

Zároveň však Anders ujisil své fanoušky, že metalové hudby se nevzdá: "Rozhodně ne. Ale tohle je album, které jsem v tuto chvíli chtěl udělat. Dokonce i v tvorbě The Haunted a At the Gates byly melancholické, progresivní momenty, které jsem se prostřednictvím 'Antikythera' rozhodl rozvinout."

Koho by zajímal výsledek Andersova snažení, nechť směřuje své kroky sem, kde se nachází krátká upoutávka z nového alba, na němž se podílele následující sestava:

Anders Björler - kytary, melotron, syntezátor
Morgan Ågren - bicí a perkuse
Dick Lövren - baskytara
Carl Svensson - kytary
Peter Wiberg - piáno
Anders Gabrielson - saxofon

Dva melancholické klipy

4. září 2013 v 10:46 | Stick |  Music News
>>> Kapela A Pale Horse Named Death z amerického New Yorku, složená z členů Type O Negative (především bývalý bubeník Sal Abruscato), Seventh Void nebo Speed Kill Hate, v květnu vydala nové album "Lay My Soul to Waste", na kterém se nachází také skladba "DMSLT", k níž byl natočen zbrusu nový videoklip. Debutové album vyšlo v roce 2011 a neslo název "And Hell Will Follow Me".


>>> Druhým silně melancholickým klipem se prezentují britští doomaři Pantheist. Natočili jej ke skladbě "Be Here", jež pochází z prozatím posledního alba "Pantheist". Natáčel se rok a půl na různých místech v Belgii. Ve videu uvidíte jak kapelu, tak i herečku Sarah Bostoen a herce Tuura Uyttenhova. Natáčel jej Alexander Decommere. Kapela momentálně pracuje na svém pátém albu "Events", na oficiálních stránkách kapely si můžete přečíst příběhy jednotlivých skladeb.

O samotném natáčení: "Práce na videu byla dílem přátelství a lásky, filmový štáb na něm dělal z čisté vášně a nadšení pro hudbu kapely a pro celý projekt. Tímto vás chceme požádat, abyste se o klipu co nejvíce šířili, aby ho mohlo vidět co nejvíce lidí."