Září 2013

Abigor připravují novou desku

11. září 2013 v 20:33 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní black metalová formace Abigor z Rakouska ohlašuje vydání nové desky, která bude již osmou řadovkou kapely. Počin ponese název "Leytmotif Luzifer" a jeho podtitul zní "The 7 Temptations of Man". Artwork je k vidění vpravo. Datum vydání je prozatím neznámé, nicméně je jisté, že album vyjde v CD i LP podobě pod značkou italské firmy Avantgarde Music.

Samotná skupina k desce říká následující: "Přesně podle tradice Abigor to bude opět odlišné od předcházejících nahrávek. 'Leytmotif Luzifer' nebude obsahovat žádné syntetické prvky, kytary a basa zůstanou holé a nedotčené. Na struny jsme nepoužili žádné úpravy nebo efekty (s výjimkou ekvalizéru), neboť sedm skladeb této desky si vyžadovalo takovou přímočarou a organickou zvukovou podobu.

Abigor se zvukově vždy měnili v rámci satanic black metalového hnutí, z použití syrového zvuku bez jakékoliv syntetiky již vznikly nahrávky jako 'Apokalypse' [EP z roku 1997 známé tím, že jej kapela kompletně zhotovila za pouhých pár hodin - pozn. redakce], nicméně nikdy dřív v tomto ohledu Abigor nebyli tak striktní."

Mimoto již Abigor také vypustili první ukázky z "Leytmotif Luzifer", jedná se ovšem prozatím jen o čistě instrumentální kousky skladeb. Najdete je na Soundcloud profilu skupiny.

Předchozí počin Abigor se jmenoval "Time Is the Sulphur in the Veins of the Saint - An Excursion on Satan's Fragmenting Principle" a vyšel v lednu 2010. Přestože je nahrávka mnohdy považována za klasickou dlouhohrající desku a v CD podobě vyšla samostatně, ve skutečnosti se jedná o split s francouzskými industriálními black metalisty Blacklodge, jejichž polovina "T/ME [3rd Level Initiation = Chamber of Downfall]" je také často brána jako řadové album a jako CD se objevila samostatně. Oba počiny jsou ovšem svázany koncepčně a v LP podobě vyšly společně.

Poslední opravdu klasická deska deska Abigor vyšla v květnu 2007 pod názvem "Fractal Possession" jako CD, digibook CD a 2LP u End All Life Productions. Šlo o první album po obnově činnosti v roce 2006. V lednu loňského roku pak Abigor vydali také dvoudiskový počin "Quintessence" v podobě knihy v A5 formátu a v limitaci 950 kusů. První disk, "Quintessence", je nově přepracovaný materiál z alba "Channeling the Quintessence of Satan" z roku 1999. Druhý disk, "The Satanic Tapes", obsahuje stařičká dema skupiny z let 1993 a 1994.

Nocturno Culto z Darkthrone má nový projekt

11. září 2013 v 18:40 | Monsterfuck |  Music News
Norský hudebník Ted Arvid Skjellum, známý spíše pod jménem Nocturno Culto, který je jednou polovinou sestavy kultovních Darkthrone a dále působí například v další black metalové kapele Sarke, se pustil do zbrusu nového projektu s názvem Gift of Gods. Debutové EP s názvem "Receive" vyjde už 28. října na CD a LP pod hlavičkou Peaceville Records. Nocturno Culto si celý počin nahrál ve svém vlastním studiu, mix a mastering pak svěřil do rukou Jacka Controla, jenž se podílel už na "The Underground Resistance", aktuální desce Darkthrone.

Samotný Nocturno Culto říká ohledně projektu následující: "Konečně je minialbum hotové. Gift of Gods pro mě byla jízda. Nechci to teď skončit, takže nejspíš budu dál pracovat na novém materiálu. Díky mému zločinnému parťákovi K.A. Hubredovi jsme poslední dva roky zkoušeli. Co očekávat? Nemám ponětí, jak to popsat, ale určitě je to metal."

Poslední deska Darkthrone se jmenovala "The Underground Resistance" a vyšla v únoru letošního roku. 20. září se pak objeví nové album "Aruagint" od druhého Nocturnova projektu, kapely Sarke. Více informací o počinu najdete ve starší novince.

Tracklist "Receive":
01. Intro
02. Enlightning Strikes
03. Receive
04. Looking for an Answer [Universe cover]
05. Last Solstice
06. Outro

Novinka Ayreon zná svou podobu

11. září 2013 v 15:20 | Ježura |  Music News
Před časem svět oběhla zpráva, že Arjen Anthony Lucassen připravuje novou desku Ayreon, která ponese jméno "The Theory of Everything". Nyní už je jasné, jak bude vypadat její obal. Ten opět namaloval Jef Bertels a vy si jej můžete prohlédnout vedle textu.

Na konci novinky pak najdete také tracklist. "The Theory of Everything" nakonec bude obsahovat obrovský počet 42 skladeb rozdělených do čtyř částí na ploše dvou disků. Celková délka počinu by se měla pohybovat okolo 90 minut.

To ale není jediná novinka stran Ayreon. V uplynulých týdnech totiž postupně vyšlo najevo, kteří umělci se na desce budou podílet tentokrát. Jejich seznam vypadá takto:

Marco Hietala (Tarot, Nightwish, Northern Kings), Janne "JB" Christoffersson (Grand Magus), Keith Emerson (Emerson, Lake & Palmer), Rick Wakeman (Yes), Cristina Scabbia (Lacuna Coil), Jordan Rudess (Dream Theater), Michael Mills (Toehider), Steve Hackett (Genesis), John Wetton (Asia, King Crimson), Sara Squadrani (Ancient Bards), Tommy Karevik (Kamelot, Seventh Wonder), Troy Donockley (Bad Shepherds, Nightwish).

Tracklist "The Theory of Everything":
Disk 1:
I. Phase I: Singularity
01. Prologue: The Black Board
02. The Theory of Everything Part 1
03. Patterns
04. The Prodigy's World
05. The Teacher's Discovery
06. Love and Envy
07. Progressive Waves
08. The Gift
09. The Eleventh Dimension
10. Inertia
11. The Theory of Everything Part 2
II. Phase II: Symmetry
12. The Consultation
13. Diagnosis
14. The Argument 1
15. The Rival's Dilemma
16. Surface Tension
17. A Reason to Live
18. Potential
19. Quantum Chaos
20. Dark Medicine
21. Alive!
22. The Prediction

Disc 2:
I. Phase III: Entanglement
01. Fluctuations
02. Transformation
03. Collision
04. Side Effects
05. Frequency Modulation
06. Magnetism
07. Quid Pro Quo
08. String Theory
09. Fortune?
II. Phase IV: Unification
10. Mirror of Dreams
11. The Lighthouse
12. The Argument 2
13. The Parting
14. The Visitation
15. The Breakthrough
16. The Note
17. The Uncertainty Principle
18. Dark Energy
19. The Theory of Everything Part 3
20. The Blackboard (Reprise)

Eardelete - Devilogy

10. září 2013 v 21:37 | Monsterfuck |  Recenze
Obvykle se svoje recenze snažím začít nějakou úvodní omáčkou, představit samotného interpreta nebo nastínit, jak vnímám jeho předchozí tvorbu. Dneska mám ovšem trochu blbou náladu, pročež na nějaké literární onanie nemám chuť, tudíž na to vlítneme stejně ostře, jak ostrá je samotná "Devilogy", třetí fošna grindového nájebu Eardelete

Když prohlásím, že "Devilogy" je prostě goregrind, vlastně je tím o albu řečeno vše… ale svým způsobem ne tak úplně. Eardelete totiž natočili počin, který je chlívkem pouze svým obsahem (rozuměj hudebně), nikoliv však formou, což je z mého skromného pohledu potěšující, protože podobné prasečáky, kdy je to i zvukově žumpa, jsou pouze jen pro skalní fandy grindu, což já pří vší úctě nejsem. Mám pár svých oblíbenců, které si rád pustím, ale tím to pro mě hasne. Nic proti těm chlívům nemám, chápu to, že se to někomu líbí, grindeři třeba zase nedají black metalové garáže, jaké poslouchám já. Ale to jen tak na okraj, zpátky k Eardelete - jejich třetí placka takový případ rozhodně není, vlastně úplně naopak, protože "Devilogy" má sound doslova parádní, hutný a kulervoucí. Záležitost pro slečinky to však není ani omylem, protože muzika je goregrind jak vyšitý se vším, co k tomu patří, včetně ultra prasečího vokálu - kvičení a chrochtání je tak zodpovědné, že ani s texty v ruce jsem nebyl schopný rozeznat byť i jen jediné slovo. Ale nevadí mi to, jednak to k tomuhle žánru prostě patří, jednak mě takovéhle chrochtačky vždycky bavilo poslouchat. Sem tam se v hudební rovině ozve i závan death metalu, ale nepřijde mi to jako nic velkého, grind hraje prim.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Bizarre Leprous Productions]

Nové album ASGARD vyjde v říjnovém Pařátu

10. září 2013 v 19:50 | Monsterfuck |  Music News
Kořeny brněnské blackmetalové kapely ASGARD sahají až do roku 1987. V 90. letech na sebe upozornila dvěma demosnímky, ale první studiové album "Kletba krále Stacha" vyšlo až v roce 2003. V sestavě ASGARD najdete jak letité harcovníky tuzemské metalové scény (Mira Horejsek -zpěv, Parambucha - baskytara), tak mladou krev v podání kytaristy Pačesse, jehož příchod do ASGARD v roce 2008 kapelu polil potřebnou živou vodou. Ostatně i na letošním třetím albu "Eleonora: Odhalení jinotaje" Pačess vystupuje jako výhradní autor hudby a většinový autor textů. Jedním textem (ke skladbě "Pátý květen") přispěl také letitý kamarád ASGARD Jiří BigBoss Valter, za bicí soupravu usedl jako host Herr Miller z DEBUSTROLU.

"Eleonora: Odhalení jinotaje" je koncepční alegorické dílo o kněžně Eleonoře Amálii von Schwarzenberg (1682-1741), které se až po její smrti začalo přezdívat "upírská princezna". Příběh alba vás vrátí do doby života slavné a bohaté paní z krumlovského panství, který byl načichlý morálkou a neznalostí doby.

Album bylo nahráno během února až srpna letošního roku ve studiu Dejansound a obsahuje osm nových skladeb plus intro a outro. Vydáme jej 21. října tohoto roku jako přílohu 54. čísla metalového Pařátu za klasicky dostupných 102 Kč včetně poštovného.

Seznam skladeb: 1. Zrození, 2. Eleonora, 3. Život honory, 4. Chřadnutí, 5. Ulehám k spánku věčnému, 6. V okamžiku smrti, 7. Pitva, 8. Pátý květen, 9. Tělo v rakev, 10. Epilog

[tisková zpráva vydavatele]

Alice in Chains vypustili dva videoklipy

10. září 2013 v 16:57 | Monsterfuck |  Music News
Známá rocková kapela Alice in Chains ze Spojených států amerických vydala koncem května svou pátou velkou desku s názvem "The Devil Put Dinosaurs Here" a nyní na podporu nahrávky zveřejňuje další klipy - namísto jednoho videa rovnou dvě. Jedná se o skladby "Voices" a titulní "The Devil Put Dinosaurs Here"; o režii první zmiňované se postaral Roboshobo (Metallica, Mastodon, Coheed and Cambria; pro Alice in Chains již točil klip "Hollow"), režie druhého se zase ujal Travis Hopkins (mj. autor lyric videa k písničce "Stone" taktéž z posledního alba Alice in Chains). Oba videoklipy si můžete prohlédnout na konci novinky.

"The Devil Put Dinosaurs Here" vyšlo v květnu letošního roku u Capitol Records na CD a limitovaném picture 2LP. Jde o druhou desku Alice in Chains po obnově činnosti a zároveň jde o druhé album kapely s vokalistou Williamem Duvallem, jenž k Alice in Chains nastoupil namísto původního zpěváka Laynea Staleyho, jenž se v roce 2002 předávkoval drogami a zemřel. "The Devil Put Dinosaurs Here" se v prvním týdnu po svém vydání umístilo na druhém místě žebříčku Billboard, který mapuje prodeje hudebních desek v USA. Nahrávky se prodalo 62 000 kopií. Do první desítky v prodejnosti se počin dostal i v Austrálii, Finsku a Norsku.

"Voices":


"The Devil Put Dinosaurs Here":


Warbringer a nové CD

10. září 2013 v 14:12 | Stick |  Music News
"IV: Empires Collapse" je název nového alba Warbringer a následovníka předchozího dva roky starého počinu "Worlds Torn Asunder". Novinka vyjde u Century Media Records 28. října letošního roku v Evropě, v Americe pak o den později. Nyní Warbringer vypustili k náhledu i obálku, již vytvořila Adrienne Rozzi; podle kapely se jí podařilo vystihnout hudební náplň alba. Jak název napovídá, jde o čtvrtou nahrávku, ale zároveň je to první počin, na kterém se objevují členové kapely Mantic Ritual, kytarista Jeff Potts a baskytarista Ben Mottsman.

O obalu: "Obal pro 'Empires Collapse' vycházel z našeho přání na jednodušší a soustředěnější přístup. Předchozí obaly byly velmi detailní, takže jsme učinili vědomé rozhodnutí udělat přesný opak toho, co jsme dělávali dřív. Koncept vytvořil John Laux, naše kamarádka Adrienne Rozzi přišla se skicou, kterou nakonec dovedla do finální podoby. Je to dost odlšiný od toho, co by fanoušci očekávali od obalu Warbringer, ale chtěli jsme, aby umělecky korespondoval s hudbou. Tenhle obraz mi připomíná vyobrazení na tarotových kartách a má v sobě nádech tajemna, chmurné vyznění, které skvěle asociuje hudební zaměření alba a vystihuje název."

Tracklist "IV: Empires Collapse":
01. Horizon
02. The Turning of the Gears
03. One Dimension
04. Hunter-Seeker
05. Black Sun, Black Moon
06. Scars Remain
07. Dying Light
08. Iron City
09. Leviathan
10. Off With Their Heads!
11. Towers of the Serpent

Generation of Vipers v Praze 19.9.

10. září 2013 v 11:16 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Alternativní sklepní prostor Final na Žižkově se znovu otřese v základech. Tentokrát ho řádně rozvibruje nekompromisní sludge z USA - Genreation of Vipers, personálně spřízněná kapela s takovými posthudebními jmény jako Storm of Light nebo U.S. Christmas. Sekundovat jim bude pomalý black metal z Belgie Severe a jihočeští mistři instrumentálního post-hardcoru Five Seconds To Leave.

// GENRATION OF VIPERS (sludge/post-metal, USA, ex-Storm of Light, U.S.Christmas)
/ http://generationofvipers.bandcamp.com/
/ http://www.facebook.com/generationofvipers
/ live: http://www.youtube.com/watch?v=_-KpSwI7rnk

Máté rádi post-metal na vlně Neurosis a Isis? Ale i řádně supertěžký sludge neberoucí si žádné servítky? Potom je tato trojčlenná skupina z Tennessee jednoznačná odpověď, protože tyto požadavky splňuje do poslední vazby.
Generation of Vipers v sobě poutají nezměrnou agresivní valivou sílu, špinavé kytary a široký masivní zvuk s velmi neklidnými atmosférickými plochami a jakousi rituální monotoností. A dělají tak s naprostou samozřejmostí a precizností, což dokázali již třemi vynikajícími alby.
Zárukou kvality budiž i fakt, že Generation of Vipers jsou přes svého bubeníka B.J. Gravese spojeni s neméně skvělými kapelami elitního labelu Neurot Recordings - Storm of Light a U.S. Christmas.

// SEVERE (midtempo dirty black metal, Belgium)
/ http://severeband.bandcamp.com/
/ http://www.facebook.com/severemetal
/ live: http://www.youtube.com/watch?v=QvUZ0P-GKcA

Black metal nemusí být jenom o nekonečných blastbeatech. Belgičtí Severe se mnohem raději labužnicky bahní v pomalejších tempech. To jim ovšem ani trochu neubírá na temnotě, spíš právě naopak. Navíc v sobě jejich hudba nese jasné poselství. O absolutní disonanci světa.

// FIVE SECONDS TO LEAVE (experimental post-hardcore/metal, Jindřichův Hradec)
/ http://bandzone.cz/fivesecondstoleave
/ www.myspace.com/fivesecondstoleave
/ live: https://www.youtube.com/watch?v=sQsm_EmXZM4

Instrumentalní post-metal/hardcore trio z Jindřichova Hradce Five Seconds To Leave na české scéně (a nejen na ní) rozhodně vyčnívá. Zneklidňující atmosférické plochy přecházející do kytarových tsunami, monotónní riffy postupně gradující do ohromujícího závěru a to vše bez zbytečných řečí i zpěvů.

START: 18:30
KONEC: 22:00
DATUM: 19.9. 2013
MÍSTO: Final Club, Příbenická 8, Praha-Žižkov


[tisková zpráva pořadatele]

Soutěž s Metalshopem

9. září 2013 v 22:34 | Monsterfuck |  Soutěže
Náš klasický soutěžní evergreen je zpět - ano, i tentokrát budeme cca popadesáté soutěžit s obchodem Metalshop.cz, který nám poskytl cenu v podobě nákupu v hodnotě 800 českých korun. Pokud si tedy chcete trochu obohatit svůj šatník o nějaké to zboží z Metalshopových bezedných skladů, můžete se směle pustit do naší malé matematické úlohy:

Vynásobte počet písmen ve slově "SICMAGGOT" počtem písmen ve slově "METALSHOP"!

Ne, to vážně není vtip, opravdu je soutěžní otázka takhle lehká. A abyste neřekli, že jsme skety, pro ty z vás, kteří nejste v počtech zrovna zběhlí, přidáme i menší nápovědu - výsledkem je celé dvojciferné číslo. Nažhavte tedy své kalkulátory a odpovědi nám pošlete na emailovou adresu soutez@sicmaggot.cz! Kromě odpovědi také samozřejmě nezapomeňte uvést své jméno (zbylé potřebné údaje si vyžadáme pouze od výherce).

Soutěž poběží ode dneška celý týden, což znamená, že na vypočítání našeho příkladu máte čas do pondělí 16. září - přesně ve 23:59 pak se pak soutěžní brány uzavřou a hned v následující den dojde k vylosování vítěze.

Závěr pak samozřejmě jako vždy patří poděkování Metalshopu za poskytnutou cenu!

Přejeme příjemné soutěžení a hodně štěstí!

Soutěž byla ukončena! Vaše odpovědi již nebudou započítány!


Turisas - Turisas2013

9. září 2013 v 21:07 | Prdovous |  Recenze
Když Turisas letos na začátku roku oznámili čtvrté, téměř eponymní album, hádám, že jsem nebyl sám, kdo si mírně řečeno zaklepal na čelo s otázkou, co to ti Finové vymýšlí a jestli to čistě náhodou není pracovní verze alba. Přiznám se, že předchozí desku "Stand Up and Fight" jsem slyšel asi dvakrát, neb jsem jí po předchozích velice dobře poslouchatelných albech ani zdaleka nepřišel na chuť. Z toho důvodu pro mě bylo nové album Turisas tak trochu sázka do loterie. A jak se poměrně brzy ukázalo, vsadit si na "Turisas2013" by nemělo daleko od vsázení na ruskou ruletu s pěti kulkami v bubínku revolveru...

Už od počátku se zdá být jasné, na jakou notu se bude hrát tentokráte. Výrazivo působí lehce, rockově, snad i trochu svěže, ale v první řadě až příliš jednoduše a občas bych se nebál tvdit, že až prázdně. Velkolepá rozmáchlost, kterou jsem před pár ley kapele zobal z ruky, je ta tam a zbylo z ní opravdu jen a pouze torzo v podobě nápěvů a sborových refrénů. Ty kapela umí pořád docela dobře, mnohdy jde o velmi dobré momenty, ačkoliv po třech albech už místy také působí taky trochu okoukaně. Jen příznivci typického folkového výraziva ostrouhají zdaleka nejvíce, protože housle, pokud už jsou, tak hrajou, jako by nebyly, a jsou utopené kdesi za vším ostatním, především za klávesami. I tak se tu ale pořád bavíme o materiálu, který je schopen fungovat, uhánět směle kupředu a sem tam dokonce bavit. Tedy, když počítám první tři skladby, kde každá má alespoň něco do sebe, ať už je to "For Your Own Good" s příjemnou klavírní melodií, příjemně ubíhající klipovka "Ten More Miles" nebo "Piece by Piece", která je silná hlavně v závěrečném sborovém zpěvu. Pořád se dá najít něco, co je na skladbě dobře a proč ji nevyhodím z okna po prvním poslechu. Jenže po třetí skladbě je za tímhle vším tlustá čára a co se zdálo být jasné, je najednou docela jinak.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sombres Forêts: Praha - Exit-Us, 29.8.2013

9. září 2013 v 20:16 | Kaňour |  Reporty
Jelikož jsem školou stále povinný a o prázdninách měl relativně volný program, rozhodl jsem se navštívit nějaký pražský podzemní koncert a spojit ho s návštěvou příbuzenstva. Vytipoval jsem si pár akcí a nakonec si vybral datum 29. srpna, kdy se měli v pražském Exit-Usu ukázat Kanaďané Sombres Forêts a dvojice českých předskokanů. Rozhodně to nebyla sázka na jistotu. Duo českých kapel Kraake-Wyrm mi do té doby nic neříkalo, avšak zvědavost spatřit kanadské Sombres Forêts, kteří letos objíždí první větší turné, zvítězila.

Teď už ale k samotnému večeru. Jelikož jsem na místo dorazil vzhledem k nepředvídatelnosti pražské dopravní sítě raději dříve, měl jsem ještě dobrou hodinku do doby, kdy se v klubu rozezněly první tóny kytar. Čas jsem využil k prozkoumání přilehlého okolí, podíval se, jak se daří nešťastné O2 aréně, kouknul na zápas ragbistů a vypsal si odjezdy nočních tramvají na zpáteční cestu, o té však později.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Xichty.cz (autor: Aleš "Enochian" Komárek)

Duo německých klipů od Deadlock a The Vision Bleak

9. září 2013 v 18:49 | Stick |  Music News
>>> Němci Deadlock v červenci vydali album "The Arsonist", následníka desky "Bizarro World", z něhož pochází nový videoklip "The Great Pretender". První video natočili ke skladbě "I'm Gone". Album je již jejich šesté v pořadí a na podzim se chystají na na turné po Německu. Nejvíce zastávek odjedou v říjnu, konečná zastávka bude 14. prosince v německém městě Anröchte.


>>> Zvláštní dvojka (taktéž z Německa) The Vision Bleak chystá na tento měsíc nové album, nástupce tři desky "Set Sail to Mystery" z roku 2010. "Witching Hour" má konkrétně vyjít 27. září. Jako předkrm přichází s klipem "The Wood Hag", které je dělané technikou stop-motion a měl jej na starosti umělec Fursy Teyssier. Práce na videu zabraly dva měsíce. V průběhu jsou práce na chystaném společném turné The Vision Bleak, Saturnus a Dordeduh.


Bližší info o placce Place Vendome

9. září 2013 v 16:03 | Stick |  Music News
Třetí album "Thunder in the Distance" melodického-rockového projektu Place Vendome je pomalu a jistě připravováno na vydání u Frontiers Records, kteří ji plánují vypustit 1. listopadu v Evropě. Uskupení je známé především díky účasti bývalého zpěváka Helloween, Michaela Kiskeho (nyní Unisonic). Jako vždy, nová deska je tvořena skladbami od různých autorů a jejich výběr měl na starosti člověk, jenž celý projekt dával téměř před desíti lety dohromady, Serafino Perugino. Jsou zde skladby od takových tvůrců, jakými jsou například Magnus Karlsson (Primal Fear), Timo Tolkki (ex-Stratovarius), Roberto Tiranti a další. Jako u předchozích alb, i u novinky zajišťuje produkci basák Pink Cream 69, Dennis Ward, který tento nástroj obstarává i na novince společně s kytarou a doprovodnými vokály. Další spoluhráč je taktéž člen Pink Cream 69, kytarista Uwe Reitenauer. Sestavu doplňuje klávesák Günter Werno (Vanden Plas) a holandský bubeník Dirk Bruinenberg (ex-Elegy). Na serveru YouTube jsou k dispozici krátké ukázky z připravované desky.

Tracklist "Thunder in the Distance":
01. Talk to Me
02. Power of Music
03. Broken Wings
04. Lost in Paradise
05. It Can't Rain Forever
06. Fragile Ground
07. Hold Your Love
08. Never Too Late
09. Heaven Lost
10. My Heart Is Dying
11. Breakout
12. Maybe Tomorrow
13. Thunder in the Distance

Novinky u Nocturnal Depression

9. září 2013 v 13:27 | Monsterfuck |  Music News
V táboře depresivních Francouzů Nocturnal Depression se aktuálně chystá hned několik zajímavých novinek. Nejprve je na spadnutí vydání nového sedmipalce. EP se bude jmenovat "L'Isolement" a vyjde v říjnu u Avantgarde Music. Počin bude obsahovat dvě skladby - titulní "L'Isolement" a "Beskidt og Forlat"; obal je k vidění napravo. K jisté části nákladu bude přiloženo rovněž bonusové CD, na němž se budou nacházet obě zmiňované písně plus ještě pár předělávek, jmenovitě medley ze songů "Disheartenment" a "Love's Burial Ground" od Forgotten Tomb a "Seven Tears Are Flowing into the River" od Nargaroth.

Dále je v přípravě společný split s dánskou black metalovou kapelou Myrd, na nějž Nocturnal Depression přispějí jednou exkluzivní skladbou, která již byla nahrána.

Mimoto jsou v plánu ještě dva počiny pod značkou firmy Sun & Moon Records. Zaprvé půjde o nové vydání dvou starších nahrávek v 2CD podobě - demosnímek "Soundtrack for a Suicide" z roku 2005 a druhé velké album "Soundtrack for a Suicide - Opus II" z roku 2007. Za druhé pak půjde o vydání dema "Near to the Stars" z roku 2004, v tomto případě ovšem ve znovu nahrané verzi. Podobně již v roce 2011 Nocturnal Depression vydali nově nahrané první demo "Suicidal Thoughts" (původně 2004).

V neposlední řadě pak Nocturnal Depression také pracují na zbrusu nové dlouhohrající desce, která by se měla jmenovat "Spleen Black Metal". Její nahrávání započne 20. září. Půjde o následovníka alba "The Cult of Negation" z roku 2010.

ŠKWOR vydá 27. 9. nové album SLIBY & LŽI, poslechněte si první singl "POSLOUCHEJ"

9. září 2013 v 10:13 | Monsterfuck |  Music News
ŠKWOR vydá 27. 9. nové album SLIBY & LŽI, poslechněte si první singl "POSLOUCHEJ"

SLIBY & LŽI je v kompletní diskografii rockové skupiny Škwor desátý počin. Vychází v roce, kdy kapela oslavuje patnáct let existence. Namísto toho, aby ho připomněla kolekcí největších hitů, jak se to dělává a kterou by ze svých starších pecek dala v klidu dohromady, raději přichází s novinkou, které předchází včera zveřejněný pilotní singl "POSLOUCHEJ" (lyric video zde: http://www.youtube.com/watch?v=3Ha5dW6q5Ps).

Za dobu existence si tahle pražská čtveřice našla zvuk, podle kterého ji pozná i méně cvičené ucho. U alba SLIBY & LŽI ho potvrdila. Tažným refrénům předchází náladotvorná a melodicky přitažlivá sloka, vše propojuje naléhavý zpěv Petra Hrdličky a masivní zvuk, který už dávno překročil parametry tuzemského průměru.

"Chtěli jsme písničkám dát nové nálady, pokud možno pokaždé jinou. I proto jsme na albu při nahrávání použili dost akustických nástrojů, možná víc než v minulosti. Všichni v kapele je máme rádi, pro rockovou hudbu je to po zvukové stránce hezké koření," vysvětluje baskytarista Tomáš Kmec.

Akustické kytary, piano nebo akordeon, to jsou nástroje, které některé písničky obohatily. A zní často hned na jejich začátku, jako tvůrci atmosféry, která v prvních chvílích naznačuje, co skladba přinese.

"Na akordeon hraje Petr Hrdlička. Děda mu ho kdysi dal a on se na něj naučil. Říkal, že tenkrát zvládl asi třicet písniček. Pak ho ale odložil, a oprášil ho v podstatě až ve studiu při nahrávání této desky. Nějaké party skutečně natočil, ale objektivně přiznal, že už to není ono. Mělo to znít jako hra opilého harmonikáře. To, myslím, zvládl skvěle," usmívá se Kmec.

Naléhavost v Hrdličkově zpěvu, která desku charakterizuje, je jistě dána i tím, že se v textech písniček vzteká, láteří, obviňuje svět z nepravostí a křivd, pojmenovává je a také připouští, že když jí říkal, že ji nemá rád, tak lhal. "Petr se vždycky před nahráváním desky bojí, že do textů nenajde nová témata, že nebude mít o čem psát. Nakonec to ale vždycky dá. Myslím, že texty pro tohle album dopadly skvěle," konstatuje Kmec.

Škwor ctí týmového ducha. Hudební nápady jednoho ostatní z kapely posunují do konečného tvaru a zvukově to pak dokončí kytarista Leo Holan. I tentokrát je otcem zvuku alba, a vlastně zvuku celé kapely on. Producent z vlastních řad.

"Na našich prvních deskách s námi jako producenti spolupracovali Aleš Brichta a George Eric. Potom jsme si už ale alba nahrávali a produkovali sami. Nechtěli jsme se už s nikým dohadovat. Vždycky jsme byli o své vizi přesvědčeni a nenašli jsme osobnost, o které bychom si mysleli, že by ji jako producent nějak zlepšila. Stejné to bylo i teď," konstatuje Kmec.

15. listopadu oslaví Škwor koncertem v pražské Incheba Areně patnáct let existence.
"Zeptali jsme se na našich internetových stránkách fanoušků, jak by si představovali setlist koncertu. Napsali nám písničky, které hrajeme běžně, takže překvapení budeme muset vymyslet my. Bude to každopádně delší koncert, než jaké obvykle hrajeme. Velká scéna, skvělý zvuk, několik hostů," uzavírá Kmec.

Prvním singlem z alba je skladba "Poslouchej", na kterou momentálně vzniká videoklip. Singl je ke stažení zde: http://www.supraphonline.cz/album/8667-poslouchej

TRACKLIST ŠKWOR - SLIBY & LŽI

1. Ráno
2. Poslouchej
3. Rabujem
4. Popel popelu
5. Vlci v koutě
6. Rychle žít
7. Hlídej ten ráj
8. Vidím svět prázdnej
9. Já lhal
10. My nejsme zlí
11. Nech si zdát
12. To jsem já
13. Sliby a lži
14. Síla starejch vín


[tisková zpráva vydavatele]


Isvind - Daumyra

8. září 2013 v 21:22 | Monsterfuck |  Recenze
Na světě jsou dvě věci, které jsou zcela jistě nevyčerpatelné - lidská blbost a zásoby norského black metalu. To první snad nemá cenu rozebírat, to druhé nás ovšem zajímá o něco víc. V Norsku žije přibližně 4,5 milionu obyvatel a black metalových projektů je tam asi stejně tak. Člověk jich zná spousty, ale pak stejně odněkud vyleze další nová smečka, která páchá hudební zlo již od 90. let. Přesně to je případ i Isvind, jejichž vznik se datuje na konec roku 1993 pod jménem Ice Wind, které ovšem příliš dlouho nevydrželo, neboť trio z Osla pod tímto názvem natočilo pouze jeden demáč "The Call of the Ice Wind", pak svou sestavu zredukovalo na duo a přejmenovalo se na Isvind. Následovalo pár dalších demosnímků, jedno ípko "Muspellz Sónir" (1995) a nakonec velká deska "Dark Waters Stirs" (1996). Poté přišel rozpad na docela dost let, ale po čase se v roce 2011 vynořilo comebackové album "Intet Lever" a nyní dvojice Goblin a Arak Draconiiz přichází s třetím dlouhohrajícím počinem "Daumyra"...

Recenzovat album jako "Daumyra" je ve své podstatě strašně jednoduché a strašně těžké zároveň. Proč? Protože se jedná o nahrávku, jejíž celý obsah lze vlastně docela jednoduše shrnout do jedné jediné věty. To je - vcelku logicky - ona jednoduchá část. Ta těžší spočívá v tom, že až člověk řekne tu esenciální a zásadní větu, nebude mít po zbytek recenze moc co psát. Nicméně zaznít to musí, tak jdeme na to - "Daumyra" je typický severský black metal střihu 90. let v té nejkrystaličtější podobě a se vším, co k tomu patří. A tím je řečeno naprosto vše.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Obscure Sphinx chystají druhou desku

8. září 2013 v 20:03 | Monsterfuck |  Music News
Sludge / post-metalová skupina Obscure Sphinx z Polska, kterou si někteří z vás mohou pamatovat ze sestavy loňského Brutal Assaultu, vydá v listopadu svou druhou desku, která se bude jmenovat "Void Mother". Ve stejné době se Obscure Sphinx vydají také na polské turné, jehož headlinerem budou slovutní Behemoth. Kromě nich a Obscure Sphinx se šňůry zúčastní rovněž další polská kapela Thaw, která se pohybuje na pomezí black metalu, ambientu a noisu. Šnůra čítá celkem šest zastávek, z nichž některé se odehrají i nedaleko českých hranic - v Katovicích (23. listopadu) a Vratislavi (1. prosince).

Debut Obscure Sphinx se jmenoval "Anaesthetic Inhalation Ritual" a vyšel v dubnu 2011 ve vlastním nákladu kapely jako digipack CD v limitaci 1000 ručně číslovaných kusů. Počin obsahoval celkem sedm songů v délce téměř 51 minut. Nahrávání proběhlo v Sound Division Studio a Progresja Studio pod dohledem Filipa "Heinricha" Hałuchy (baskyarista Vesania, Masachist, ex-Decapitated, ex-Unsun), resp. Bartosze Kuszewskiho. O mix a mastering se pak postaral Kuba Mańkowski (Behemoth, Blindead).

Within Temptation změnili label a vydají EP

8. září 2013 v 17:30 | Ježura |  Music News
Nizozemští symfonici Within Temptation vydají 27. září (v Severní Americe 1. října) nové EP "Paradise (What About Us?)". Na tom se krom titulní skladby objeví ještě demoverze tří nových skladeb, konkrétně "Let Us Burn", "Silver Moonlight" a "Dog Days".

Kapela vzkazuje: "Skrze vydání těchto demo skladeb vás chceme pozvat do našeho domácího studia a ukázat vám, jak zachycujeme nápady na skladby v rané fázi tvorby nového alba. Tyhle demoverze jsou daleko od jejich konečného zvuku na albu, ale napoví vám, na čem pracujeme. Bude fascinující slyšet, jak bude znít konečný výsledek, až album vyjde.

Doufáme, že vám tím čekání na album trochu zkrátíme a zpříjemníme. Je to tak vzrušující sdílet s vámi naši muziku na různých úrovních."

Krom toho, že Within Temptation nedávno oznámili přestup k britskéu labelu Dramatico, podepsali rovněž licenci s Nuclear Blast Enterteinment pro distribuci na severoamerické půdě.

"Dnes existuje jen pár kapel, které dlouhodobě tvoří na tak vysoké a konzistentní úrovni jako Within Temptation," prohlásil prezident Nuclear Blast Entertainment, Monte Conner. "Proto mají po celém světě tak neuvěřitelně loajální fanoušky. Jsem nadšený z toho, že si vybrali Nuclear Blast Entertainment jako svého partnera pro Severní Ameriku. Jejich fanoušci se mají na co těšit!"

Podobné emoce chovají i zpěvačka Sharon den Adel a kytarista Robert Westerholt, kteří komentují takto: "Hledali jsme partnerství s vášnivou společností, které záleží na umělci. Monte Conner, Markus Staiger [majitel labelu - pozn. redakce] a lidé v Nuclear Blast tomuhle profilu přesně odpovídají."

Poslední album Within Temptation se jmenuje "The Unforgiving" a vyšlo 25. března 2011 u Roadrunner Records.

Klipy od Bring Me the Horizon, Butcher Babies a Vattnet Viskar

8. září 2013 v 15:38 | Ježura |  Music News
>>> Britové Bring Me the Horizon natočili video ke skladbě "Go to Hell, for Heaven's Sake", která pochází z aktuální desky "Sempiternal". "Sempiternal" je čtvrté řadové album kapely a vyšlo 2. dubna u Epitaph respektive RCA Records. Kapela v sestavě Oliver Sykes, Lee Malia, Matt Kean, Matt Nicholls a Jordan Fish nahrála album "Sempiternal" během tří měsíců, kdy na celý proces dohlížela dvojice producentů Terry Date (Linkin Park, Deftones, Soundgarden) a David Bendeth (A Day to Remember, Paramore).


>>> Video na podporu svého debutu "Goliath" natočili američtí Butcher Babies. Volba padla na skladbu "Magnolia Blvd." a režie klipu se ujal Daniel Andres Gomez Bagby, který dříve spolupracoval třeba s Buckcherry. Deska "Goliath" vyšla 9. čerence u Century Media Records.


>>> Třetí pohyblivé obrázky mají na svědomí další Američané, Vattnet Viskar. Ti natočili klip ke skladbě "Breath of the Almighty", která pochází z debutu "Sky Swallower". Ten ve Spojených státech vyšel před pár dny a Evropa se ho dočká 9. září.


Endstille a Job for a Cowboy pracují na albech

8. září 2013 v 13:56 | Monsterfuck |  Music News
>>> Němečtí black metalisté Endstille oznámili vydání své osmé řadové desky. Následovník "Infektion 1813" z roku 2011 ponese název "Kapitulation 2013" a vyjde pod hlavičkou Season of Mist 8. listopadu v Evropě a 12. listopadu v Severní Americe. Bližší detaily o nahrávce budou zveřejněny v průběhu tohoto měsíce.

"Kapitulation 2013" bude druhou deskou Endstille se současným vokalistou Zingultusem (dále Graupen, Graven, ex-Nagelfar), jenž v roce 2009 nahradil původního zpěváka Iblise. Kromě toho Endstille v nedávné době přibrali do sestavy druhé kytaristu - stal se jím B. Killed.

Předchozí počin "Infektion 1813" vyšel v květnu 2011 taktéž u Season of Mist v podobě CD, digipack CD a LP. Digipack je limitovaný na první výlis počtem 1000 kusů a obsahuje nášivku. Vinyl je průhledný a limitovaný počtem 250 kopií.

>>> Zámořští Job for a Cowboy rovněž pracují na materiálu pro své nové album, nicméně zde doposud více informací není známo, jelikož kapela se psaním teprve začíná. Kytarista Tony Sannicandro říká:

"Je čas, abychom se ponořili do říše riffů a začali se skládáním naší nové dlouhohrající nahrávky, která vyjde v roce 2014. Máme pro ni opravdu vzrušující koncept a nemůžeme se dočkat, až se o něj s vámi podělíme. Do té doby, ať je pro vás metal závislostí!"

Poslední album Job for a Cowboy se jmenovalo "Demonocracy" a vyšlo v dubnu 2012 pod značkou Metal Blade Records. K dispozici byly celkem dvě verze - klasické CD a pak limitované digipack 2CD, přičemž druhý disk v tomto případě obsahoval EP "Gloom" z roku 2011.

Europe vydají výroční DVD

8. září 2013 v 11:03 | Stick |  Music News
Švédští Europe letos oslavili 30 let existence a to především svým vystoupením na festivalu Sweden Rock Festival, které zůstalo jediným švédským vystoupením kapely pro tento rok. Zahráli na něm skladby ze všech devíti vydaných alb včetně debutu "Europe" i poslední studiovky "Bag of Bones". Celé vystoupení bylo natáčeno a nahráváno a vyjde na 2CD, DVD a Blu-ray disku 18. října u earMUSIC pod názvem "Live at Sweden Rock: 30th Anniversary Show". Na pódiu se s kapelou také objevilo několik hostů, jmenovitě Scott Gorham (Thin Lizzy) a Michael Schenker (UFO, Michael Schenker Group). Zde je k vidění trailer.

Tracklist "Live at Sweden Rock: 30th Anniversary Show":
01. Intro / Riches to Rags
02. Firebox
03. Not Supposed to Sing the Blues
04. Scream of Anger
05. Superstitious
06. No Stone Unturned
07. New Love in Town
08. In the Future to Come
09. Paradize Bay
10. Girl from Lebanon
11. Prisoners in Paradise
12. Always the Pretenders
13. Drink and a Smile
14. Open Your Heart
15. Love Is Not the Enemy
16. Sign of the Times
17. Start from the Dark
18. Wings of Tomorrow
19. Carrie
20. Jailbreak [host Scott Gorham]
21. Seven Doors Hotel
22. [drum solo]
23. The Beast
24. Let the Good Times Rock
25. Lights Out [host Michael Schenker]
26. Rock the Night
27. Last Look at Eden
28. The Final Countdown

Northern Plague na turné s Unearthly

8. září 2013 v 2:25 | Ježura |  Koncerty & Akce
26. září se NORTHERN PLAGUE připojí k Baptizing Europe in Blood Tour 2013 s Unearthly (Brazílie) a Deformity (Rusko). Kapela navštíví devět měst na jihu Polska:
26.09 - Lodz; Klub LUKA
27.09 - Czestochowa; Galeria Teatr From Poland
28.09 - Skarzysko Kamienna; Semafor
29.09 - Krosno; Rock Iron Club
30.09 - Rzeszow; Club VINYL
01.10 - Nowy Sacz; Pub Zdarta Plyta
02.10 - Bielsko-Biala; RudeBoy Club
03.10 - Zabrze; CK Wiatrak
04.10 - Krakow; Kot Karola

Na tomto turné NORTHERN PLAGUE představí první singl z chystané desky "Manifesto".
Není na škodu připomenout, že kapela podepsala smlouvu s německým labelem Folter Records. "Manifesto" vyjde pod jejich křídly v prosinci 2013.
-----

26th Sept. 2013 NORTHERN PLAGUE will join the Baptizing Europe in Blood Tour 2013 with Unearthly (Brazil) and Deformity (Russia). Band will visit nine cities at the south of Poland:

26.09 - Lodz; Klub LUKA
27.09 - Czestochowa; Galeria Teatr From Poland
28.09 - Skarzysko Kamienna; Semafor
29.09 - Krosno; Rock Iron Club
30.09 - Rzeszow; Club VINYL
01.10 - Nowy Sacz; Pub Zdarta Plyta
02.10 - Bielsko-Biala; RudeBoy Club
03.10 - Zabrze; CK Wiatrak
04.10 - Krakow; Kot Karola

On this tour NORTHERN PLAGUE will perform the first single from the upcoming album "Manifesto".

It's worth remembering that the band has signed a contract with German label Folter Records. "Manifesto" will be released under their wings in December 2013.

Also check out the following band page:

www.northernplague.pl
www.facebook.com/northernplague

[tisková zpráva]

Desolation - Desoriented

7. září 2013 v 21:44 | Ježura |  Recenze
Ačkoli si troufám tvrdit, že německou kapelu Desolation (neplést s řadou dalších formací stejného jména) asi moc lidí nezná, považovat ji za bandu nezkušených začátečníků není určitě na místě, protože vznik kapely se datuje až někam k roku 1994. A jelikož se za těch skoro dvacet let ani moc neproměnila sestava, vypadá to na stabilní spolek, který sice nikam nespěchá (Desolation mají na kontě jen dvě řadová alba z let 1999 a 2006), ale čas od času něco vyplodí. A jelikož se za ty roky kapela zvládla udržet na scéně, na mysl se vkrádá myšlenka, že to asi bude mít něco do sebe. A nač čtenáře dále napínat - ono to do sebe skutečně něco má.

Netuším, jakým materiálem se Desolation prezentovali na svých předcházejících počinech, každopádně jejich novinka "Desoriented" je žánrově vesměs čistý, na kytarách a klávesách vystavěný symfonický black metal, kterého se s koncem období druhé black metalové vlny vyrojila spousta, dlužno však dodat, že podstatná část z toho nestála ani za zlámanou grešli. Desolation se ale minimálně v tomto případě podařilo dát dohromady materiál, který ač ctí všechna žánrová pravidla a prakticky se nesnaží jakkoli vybočovat, má dostatečnou úroveň na to, aby ho posluchač rovnou nevyhodil z okna. Čím to? Z alba je slyšet zřetelná skladatelská vyzrálost a schopnost napsat dobré instrumentální linky a poskládat je dohromady tak, aby si navzájem pomáhaly a ne si podrážely nohy, jak se nezřídka kdy děje u méně zdatných hudebníků. Ačkoli nemohu tvrdit, že by byla "Desoriented" kdovíjak vyrovnaná a zdaleka ne vždy všechno funguje na jedničku, obecně lze tvrdit, že to deska, kterou táhnou vpřed dobré nápady a kvalita jednotlivých skladeb se přímo odvíjí od toho, jak moc se v daném případě urodilo a kolik těch dobrých nápadů konkrétní skladba obsahuje. Výraz totiž kapela v podstatě nemění a na celé ploše alba pracuje s velmi jednotnou atmosférou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Necrophobic: podoba nové desky, zpěvákovy problémy se zákonem

7. září 2013 v 20:29 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní Švédové Necrophobic mají aktuálně na programu vydání své sedmé řadové desky "Womb of Lilithu", která vyjde 25. října v Evropě a 29. října v Severní Americe u Season of Mist. První singl z alba, "Splendour Nigri Solis", už je nějakou dobu venku. Okolo si můžete prohlédnout přebal a tracklist.

"Womb of Lilithu" je k dostání v celkem čtyřech formátech - digipack CD a 2LP v černém, průhledném (400 kusů) a černobílém splatter (150 kusů) provedení.

"Womb of Lilithu" bude první deskou Necrophobic s dvojicí nových kytaristů, Robertem Sennebäckem (ex-Dismember, ex-Unleashed) a Fredrikem Folkarem (Unleashed), kteří se ke kapele oba připojili v roce 2011.

Tracklist "Womb of Lilithu":
01. Womb of Lilithu
02. Splednour Nigri Solis
03. Astaroth
04. Furfur
05. Black Night Raven
06. The Necromancer
07. Marquis Phenex
08. Asmodee
09. Marchosias
10. Matanbuchus
11. Paimon
12. Opium Black
13. Infinite Infernalis
14. Amdusias

Vydání "Womb of Lilithu" ovšem není jedinou záležitostí, která se v současné době okolo Necrophobic děje. Tu další má na svědomí zpěvák Tobias Sidegård, který má aktuálně problémy se zákonem. Na internetu se objevila zpráva, že byl vokalista odsouzen na 18 měsíců vězení z důvodu domácího násilí, kdy měl opakovaně bít svou ženu Lindu a násilím ji nutit k orálnímu sexu a také mlátit své dvě dcery bičem. Podle webu Metalinsider.net, který se zprávou přišel a který tvrdí, že informace má z dokumentů švédského soudu, k nimž získal přístup, měl být Sidegård odsouzen v červnu.

Samotný Tobias Sidegård ovšem na zmiňovaný článek reagoval emailem následujícím způsobem: "Hej! Viděl jsem ty sračky, které píšete u sebe na stránce. Byl jsem propuštěn po druhém odvolání u vyššího soudu. Rozsudek budu mít za dva týdny a u soudu jsem si vedl dobře, takžeee. Z většiny toho, co píšete, jsem vůbec nebyl obviněn. U něčeho z toho jsem během vyšetřování dokonce DOKÁZAL, že to není pravda. Obrázek, který jste tam dali, ukazuje INFEKCI v oku, se mnou to nemá nic společného. U soudu jsem z toho vůbec nebyl obviněn. Byl jsem kurva obžalován nevinně, nikdy v životě jsem žádnou ženu neuhodil."

Samotní Necrophobic celou situaci komentovali následovně: "Co se týče aktuálních obvinění proti Tobiasovi, chtěli bychom upozornit, že ve Švédsku nemůžeme komentovat probíhající proces. Nicméně, Necrophobic neomlouvají domácí násilí. Tohle bude naše jediné prohlášení, dokud se veškeré právní záležitosti nevyřeší."


Motörhead odhalili cover své novinky

7. září 2013 v 19:34 | Stick |  Music News
"Aftershock" je jméno chystaného alba britské metalové veličiny Motörhead v čele s nezničitelným zpěvákem a baskytaristou Lemmym Kilmisterem. Dvacátá první deska v jejich kariéře spatří světlo světa 21. října tohoto roku. Nyní vypustili k malému utišení hladu fanoušků artwork chystané fošny.

"Ukradněte, když musíte, kupte, pokud můžete!" říká Lemmy a kytarista Phil Campbell dodává: "Skutečně si myslím, že variace na albu ukazuje, že jsme do šli hluboko do sebe a vykopali nejlepší práci na hodně dlouhou dobu."

Bubeník Mikkey Dee se přidává: "Je to skutečně silné album Motörhead, takové, které definuje vše, co za tím jménem stojí."

Tracklist "Aftershock":
01. Heartbreaker
02. Coup De Grace
03. Lost Woman Blues
04. End of Time
05. Do You Believe
06. Death Machine
07. Dust and Glass
08. Going to Mexico
09. Silence When You Speak to Me
10. Crying Shame
11. Queen of the Damned
12. Knife
13. Keep Your Powder Dry
14. Paralyzed