Září 2013

Eden's Curse a iwrestledabearonce mají nové klipy

16. září 2013 v 13:03 | Ježura |  Music News
>>> Mezinárodní melodičtí metalisté Eden's Curse prezentují nové video ke skladbě "Evil & Divine". Režisér Ryan Priddy a jeho tým Independent Element natáčeli v kostele St. Andrews in the Square v Glasgow.

Skladba "Evil & Divine" pochází ze čtvrté řadovky Eden's Curse pojmenované "Symphony of Sin", která vyjde 4. října u AFM Records. Produkce se ujal Paul Logue a mix a mastering si vzal na starosti dlouholetý spolupracovník kapely a basák Unisonic, Dennis Ward. Obal desky ztvárnil Thomas Ewerhard. "Symphony of Sin" je první album Eden's Curse, na kterém zpívá Srb Nikola Miljić (Alogia, Dreyelands) a hraje Velšan a hlavní postava Power Quest, Steve Williams.


>>> S novým klipem se vytasili i experimentátoři iwresledabearonce z Los Angeles. Dočkala se ho skladba "Letters to Stallone" a její klip je poskládaný z živých, zákulisních a cestovních záběrů natočených na nedávném evropském turné kapely.

"Letters to Stallone" pochází ze třetího alba kapely, které se jmenuje "Late for Nothing" a vyšlo 6, srpna u Century Media Records. To nahrával, mixoval a masteroval kytarista Steven Bradley ve svém domácím studiu v Los Angeles. Je to rovněž první album iwrestledabearonce, na kterém zpívá nová zpěvačka Courtney LaPlante. Ta se ke kapele přidala loni v létě během Vans Warped turné.


Yossi Sassi - interview

15. září 2013 v 22:23 | Ježura / Monsterfuck |  Rozhovory
Middle east is definitely not a typical birthplace of rock and metal music, but despite this fact, the world recognizes some at least interesting musical acts coming from this area. However, these bands would probably have much worse chance to reach western market without Israel based Orphaned Land, who are pioneering middle-eastern metal for more than 20 years. And it is no one else than Yossi Sassi, multiinstrumentalist and founding member of Orphaned Land, who answered some meddlesome questions that we prepared for him. The interview does not concetrate on Orphaned Land only but we also asked about Yossi's solo album, his collaboration with multiple remarkable musicians, his personal history and future and even more interesting topics...

01. Hello! Let's start with some questions about Orphaned Land… Last year, Matti Svatizky left Orphaned Land after twenty one years of being a founding member. It's not unusual that two guitarists who play together for such a long time develop some sixth sense between them which helps them to predict the other one during composing a new material or during playing live. Was it similar between you and Matti? And how does it work with new OL's guitarist, Chen Balbus? Wasn't it difficult to get comfortable with Chen since you were - as I suppose - used to Matti's style of playing? Did you yourself have to change anything in your own style of playing guitar in Orphaned Land because of the new partner? Or everything went smooth and you got used to Chen right away?

Indeed after 20 years of guitar playing as duo, Matti and I developed some "6th sense" and a lot of mutual understandings in terms of sound and emphasis during playing. I am a strong believer in the long term of things, especially in bands, where players are not just instrument holders, but with time over the years create a very special formula that is original and hard to imitate. Truly Chen is a good guitar player, he was my guitar student, but still it's different. Not for better or worse, just not the same. I miss Matti's playing sometimes. he had his own sound. Chen has a similar sound to mine, kind of imitating what we already have. It's not a bad thing, just different. Anyway, I look for the future, so we're still good friends but we moved on, sadly.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!Yossi Sassi - rozhovor

15. září 2013 v 22:23 | Ježura / Monsterfuck |  Rozhovory
Střední východ rozhodně není pro rockovou a metalovou hudbu zemí zaslíbenou, nicméně i tak odtud zejména poslední dobou pochází přinejmenším zajímavá jména. Regionální kapely by to ale asi měly o pořádný kus těžší, kdyby jim za posledních více než dvacet let neprošlapali cestičku na západní trh izraelští Orphaned Land. No a právě zakládající člen Orphaned Land, multiinstrumentalista a velmi aktivní hudebník Yossi Sassi, nám zopdpověděl několik všetečných otázek, které jsme pro něj přichystali. Nehovořilo se jen o samotných Orphaned Land, ale řeč přišla také na Yossiho sólové album, jeho spolupráci s několika významnými hudebníky, osobní historii a budoucnost a další zajímavá témata...

01. Ahoj! Začněme několika otázkami ohledně Orphaned Land... Loni kapelu po dvaceti letech opustil zakládající člen Matti Svatizky. Není nezvyklé, že když spolu dva kytaristé hrají dlouho, vybudují si mezi sebou jistý šestý smysl, který jim pomáhá předvídat, co udělá ten druhý, jak při skládání nového materiálu, tak při hraní naživo. Fungovalo to mezi tebou a Mattim podobně? A jak to funguje s novým kytaristou Orphaned Land, Chenem Balbusem? Nebylo složité si na Chena zvyknout, když jsi byl - jak předpokládám - uvyklý na Mattiho styl hraní? Musel jsi kvůli novému parťákovi něco měnit na vlastní stylu hraní? Nebo šlo všechno snadno a na Chena sis zvykl hned?

Jistěže jsme si za dvacet let společného hraní s Mattim vybudovali jakýsi "šestý smysl" a velké vzájemné porozumění ve smyslu zvuku a jistého důrazu během hraní. Hodně věřím na dlouhodobost věcí, obzvlášť v kapelách, kde hráči jenom nedrží nástroje, ale po letech tvoří jedinečný vzorec, který je originální a těžko se napodobuje. Chen je opravdu dobrý hráč, je to můj student, ale pořád je to jiné. Ne k lepšímu nebo k horšímu, zkrátka ne stejné. Mattiho hra mi občas chybí, měl svůj vlastní zvuk. Chenův zvuk je podobný tomu mému, tak trochu napodobuje to, co už jsme vytvořili. Není to špatně, je to jen jiné. Každopádně já koukám do budoucnosti, takže jsme stále dobří přátelé, ale pohnuli jsme se pohnuli dál, bohužel.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Carcass - Surgical Steel

15. září 2013 v 20:01 | Kaša |  Recenze
K novému albu britských řezníků Carcass jsem přistupoval s velkým respektem. Mluvíme tady totiž o legendě, v jejímž případě se jen těžko najde někdo, kdo by zpochybňoval její vliv na utváření extrémního metalu. Ať už budeme mluvit v souvislosti s mrtvolným debutem "Reek of Putrefaction" o grindu, či později s dvojicí opusů "Necroticism - Descanting the Insalubrious" a "Heartwork" o death metalu, tahle parta vždy stála v čelní linii a s pořádnou invencí svůj výraz pravidelně posouvala o notný kus dopředu. Ale to všichni víme. Ač tomu úvod neodpovídá, nemusíte se bát, že by se následující řádky nesly na vlně nekritického uctívání ze strany bezmezného fanouška, který by za legendární považoval i záznam záchodového spláchnutí ve zkušebně, protože ač s úctou kapele neupírám její historický vliv, s výjimkou jejich obecně nejcennějších alb "Necroticism - Descanting the Insalubrious" a "Heartwork", mě jejich raná tvorba doposud míjí stejně úspěšně jako (ještě nedávno doslova) labutí píseň "Swansong".

Carcass se rozhodli využít situace kdy réuniony a návratová alba frčí a vytasili se tak se svým šestým počinem "Surgical Steel", jenž uzavírá sedmnáctiletou studiovou pauzu v kariéře liverpoolských borců. Tohle album jsem sice očekával o nějakých pár let dříve, tedy v roce 2007, kdy kapela oznámila svůj návrat, jenže v té době se jednalo o comeback "pouze" na koncertní pódia, takže tehdy nepřišlo. Na nový albový zápis jsme si museli dalších šest let počkat a čekání se rozhodně vyplatilo. Ústřední duo Jeff Walker a Bill Steer se spojilo s bubeníkem Danielem Wildingem, který zdravotně indisponovaného Kena Owena, jenž si na novince jako host zazpíval, zastoupil s grácií, a společně nadrtili důstojné pokračování svých zásadních počinů. Pravda, "Surgical Steel" sice není tak novátorské a stylotvorné jako alba předešlá a působí mnohem víc jako klasické best-of dosavadních nejúspěšnějších postupů, ale rozhodně nelze říct, že by tak kapela činila neobratně. Dalo se čekat, že nejblíže bude mít novinka právě k "Heartwork", takže jsem tušil, že zklamaný nebudu, protože právě tu považuji za desku, na níž Carcass dosáhli svého vrcholu. A jak novinka dopadla? Vezměte obdobnou atmosféru, silné písně, prvotřídní muzikantské výkony a zabijácký sound Colina Richardsona, jenž produkoval, a Andyho Sneapa, který mixoval, a výsledkem nemůže být nic menšího než prvotřídní materiál hodný jejich chorobného jména.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rhapsody of Fire ohlašují nové album

15. září 2013 v 18:50 | Monsterfuck |  Music News
V polovině roku 2011 došlo k rozkolu v řadách italské symphonic power metalové stálice Rhapsody of Fire a kapela se rozdělila na dvě - pod názvem Rhapsody of Fire pokračovali klávesista Alex Staropoli a zpěvák Fabio Lione, zatímco další stěžejní člen, kytarista Luca Turilli, začal působit pod novým jménem Luca Turilli's Rhapsody, pod nímž v červnu loňského roku přišel s novou deskou "Ascending to Infinity".

Nyní se ovšem k prvnímu studiovému albu od rozdělení konečně odhodlala i ta verze skupiny, která působí pod jménem Rhapsody of Fire, čili ta v čele s Alexem Staropolim a Fabio Lionem. Jejich novinka ponese název "Dark Wings of Steel" a vyjde 22. listopadu v Evropě a 3. prosince v Severní Americe pod hlavičkou AFM Records. K mání bude CD, digipack CD a 2LP. Druhé dvě zmiňované edice budou obsahovat bonusovou písničku. Produkce "Dark Wings of Steel" se ujal osobně Alex Staropoli. Na skládání materiálu se kromě něj dále podíleli jeho bratr Manuel Staropoli a kytarista Roberto De Micheli; o texty se pak postaral Fabio Lione. Na nahrávku přispěje i velký orchestr a sbor.

Rhapsody of Fire se červnu rozešli s jedním ze svých kytaristů, když kapelu opustil Tom Hess z důvodu "filozofických rozdílů". Nahráda za něj doposud nebyla potvrzena, takže aktuálně Rhapsody of Fire fungují jen s jednou kytarou.

Ephel Duath vydají novou desku

15. září 2013 v 17:10 | Monsterfuck |  Music News
Experimentálně jazz-metalová formace Ephel Duath původem z Itálie aktuálně připravuje vydání své sedmé dlouhohrající desky. Ta se bude jmenovat "Hemmed by Light, Shaped by Darkness" a k dostání by měla být od 19. listopadu v Evropě a 26. listopadu v Severní Americe - v obou případech pod hlavičkou Agonia Records. K dispozici bude digipack CD, splatter 2LP (350 kusů) a zlaté 2LP (77 ručně číslovaných kusů). Vpravo se nachází obal, na konci novinky pak najdete tracklist a také trailer k albu.

Kromě hlavního mozku Ephel Duath, zpěváka, kytaristy a klávesisty Davideho Tisa, tentokrát sestavu alba tvoří jeho manželka, zpěvačka Karyn Crisis (ex-Crisis), baskytarista Bryan Beller (Dethklok) a bubeník Marco Minnemann (Steven Wilson, ex-Kreator, ex-Necrophagist). Produkci si vzal na starost Erik Rutan (Hate Eternal, ex-Cannibal Corpse), mastering pak obstaral Alan Douches.

Label o nahrávce hovoří následovně: "'Hemmed by Light, Shaped by Darkness' je mnohovrstevnatý hybrid death metalu, jazzu a post-rocku a je silným vyjádřením skupiny, jež nikdy nebyla svazována pravidly. S pomocí intuice jako jediné důležité charakteristiky dostali Ephel Duath svou neústupnou vůli experimentovat na zcela novou úroveň intenzity."

"Hemmed by Light, Shaped by Darkness" bude následovníkem desky "Through My Dog's Eyes", jež byla koncepčním počinem, který se zabýval životem toulavého psa a vnímámím světa jeho očima. Album vyšlo v lednu 2009 na CD a limitované CD+DVD edici. Posledním vydaným počinem Ephel Duath je EP "On Death and Cosmos" z června loňského roku.

Tracklist "Hemmed by Light, Shaped by Darkness":
01. Feathers Under My Skin
02. Tracing the Path of Blood
03. When Mind Escapes Flesh
04. Within This Soil
05. Those Gates to Nothing
06. Through Flames I Shield
07. Hemmed by Light
08. Shaped by Darkness


Detaily o debutu Avatarium

15. září 2013 v 15:03 | Monsterfuck |  Music News
Kapela Avatarium, což je nový projekt baskytaristy Leifa Edlinga z legendárních Candlemass, vypustila detaily o své debutové desce. Ta se bude jmenovat stejně jako samotná skupina, tedy "Avatarium", a její vydání bylo firmou Nuclear Blast stanoveno na 1. listopadu. Tracklist a obálku, jejímž autorem je Erik Rovamperä, najdete okolo.

Už 20. srpna se objeví první ukázka hudby Avatarium v podobě EP "Moonhorse", jež vyjde v podobě 12'' vinylu a bude obsahovat tři skladby "Moonhorse", "Boneflower" a akustickou předělávku "War Pigs" od Black Sabbath.

Podle slov kytaristy Marcuse Jidella je "Avatarium" první deskou kapely, ale rozhodně ne poslední. Jidell pokračuje o nahrávce: "Když jsme začali zkoušet skladby na toto album, byla tu jedna věc, kterou jsme považovali za velice důležitou: chtěli jsme hrát muziku, která bude heavy, temná a poetická. Také jsme měli potřebu nahrát desku s velmi organickým zvukem, žádné opravování a předělávání v počítači, jen skvělá emotivní hudba. Během celého procesu procesu jsme se snažili víc o tohle, než udělat všechno technicky bezchybné. (...) Pokud máte rádi tvrdé, temné riffy a silné kytary, emotivní, syrové a bluesové vokály, bouřlivé a chytlavé bicí, jsem si dost jistý, že se vám Avatarium budou líbit."

Kromě Leifa Edlinga, který stejně jako v domovských Candlemass obsluhuje baskytaru, tvoří sestavu Avatarium zpěvačka Jennie-Ann Smith, kytarista Marcus Jidell (Evergrey, ex-Royal Hunt), bubeník Lars Sköld (Tiamat) a klávesák Carl Westholm.

Tracklist "Avatarium":
01. Moonhorse
02. Pandora's Egg
03. Avatarium
04. Boneflower
05. Bird of Prey
06. Tides of Telepathy
07. Lady in the Lamp

Klipy od Atrocity a Týr

15. září 2013 v 13:20 | Monsterfuck |  Music News
>>> Německá formace Atrocity, jejíž sestava je z velké části společná se symphonic metalovou skupinou Leaves' Eyes, vypustila další videoklip ke své aktuální řadovce "Okkult", která vyšla v dubnu letošního roku u Napalm Records. Tentokrát se dostalo na písničku "Murder Blood Assasination".


>>> S novým videoklip přispěchali rovněž Týr z Faerských ostrovů. Jejich sedmé řadové album "Valkyrja" vyšlo 13. září a na jeho podporu vzniklo video k úvodní skladbě nahrávky, "Blood of Heroes". Živé záběry, které se v klipu objevují, byly pořízeny na letošním Summerfestivalurin v Klaksviku na Faerských ostrovech. Bližší detaily o "Valkyrja" pak najdete v předchozí novince.


Cadaveria - všechny detaily o double DVD "Karma"

15. září 2013 v 10:39 | Ježura |  Music News
CADAVERIA odtajnili všechny detaily jejich chystaného DVD: bude se jmenovat KARMA, půjde o dvojdiskové vydání a k sehnání bude od 22. října u Scarlet Records.

Kapela vybrala živý materiál a záběry ze zákulisí, nevydané rozhovory a mnoho dalšího, mapujíce tak celou svojí kariéru na ploše dvou hodin a čtyřiceti minut.

Obsah:

KARMA I:

Úvod od Cadaverie
Kompletní videografie z let 2002-2013, obsahující making of záběry k videoklipům
Studio reporty k albům The Shadow's Madame, Far Away from Conformity a Horror Metal
Exkluzivní pohled do zákulisí photosessions k In Your Blood a Horror Metal.
Obsahuje záznamy z raritního home videa z roku 2003 na VHS!

Písničky:
Spell / Declaration Of Spiritual Independence / Circle Of Eternal Becoming / The Dream / Atypical Suggestions By A Dead Artist / Blood And Confusion / Anagram / Hypnotic Psychosis / Whispers Of Sin / Assassin / Flowers In Fire / Death Vision / Black Glory.

KARMA II:

Na cestě s CADAVERIA:
Dosud nezveřejněný zákulisní a živý materiál z koncertů ve Francii (2009), Mexiku (2009) a Rumunsku (2010);
Živý záznam z Italian Horror Metal turné (Turín 2012, Sun Valley Metal Fest 2012, Piacenza 2012, Maratona Rock 2013) + stručený rozhovor s Cadaverií v italské televizi.

Písničky:
Omen Of Delirium / Queen Of Forgotten / In Memory Of Shadows' Madame / Exorcism To Chaos / The Dream / Absolute Vacuum / Black Glory.

Živé skladby:
Spell / Call Me / Eleven Three O Three / Vox Of Anti-Time / Irreverent Elegy / 100.000 Faces / Exorcism To Chaos / Anagram / Out Body Experience / The Days Of The After And Behind / Death Vision / Memento Audere Semper / Flowers In Fire / Blood And Confusion / Assassin / Circle Of Eternal Becoming.

-----

CADAVERIA have revealed all the details of their upcoming DVD:
it will be entitled KARMA, it will be a double DVD and it will be available starting from October 22 on Scarlet Records.

The band have selected live and backstage video material, unreleased interviews and much more, spanning their entire career, for a total running time of 2:40 hours.

Contents:

KARMA I:

Introduction by Cadaveria
Complete videography 2002-2013, including the making of the music videos
Studio reports for The Shadows' Madame, Far Away from Conformity and Horror Metal albums
Exclusive behind the scenes of In Your Blood and Horror Metal photo sessions.
Featuring contents from the rare Home Video VHS 2003!

Soundtracks:
Spell / Declaration Of Spiritual Independence / Circle Of Eternal Becoming / The Dream / Atypical Suggestions By A Dead Artist / Blood And Confusion / Anagram / Hypnotic Psychosis / Whispers Of Sin / Assassin / Flowers In Fire / Death Vision / Black Glory.

KARMA II:

On the road with CADAVERIA:
Unseen backstage and live footage from the shows in France (2009), Mexico (2009) and Romania (2010);
Live from the Italian Horror Metal Tour (Turin 2012, Sun Valley Metal Fest 2012, Piacenza 2012, Maratona Rock 2013) + brief interview with Cadaveria on Italian TV.

Soundtracks:
Omen Of Delirium / Queen Of Forgotten / In Memory Of Shadows' Madame / Exorcism To Chaos / The Dream / Absolute Vacuum / Black Glory.

Live Tracks:
Spell / Call Me / Eleven Three O Three / Vox Of Anti-Time / Irreverent Elegy / 100.000 Faces / Exorcism To Chaos / Anagram / Out Body Experience / The Days Of The After And Behind / Death Vision / Memento Audere Semper / Flowers In Fire / Blood And Confusion / Assassin / Circle Of Eternal Becoming.

[tisková zpráva kapely]

aNgreNOST - Planet Muscaria

14. září 2013 v 21:24 | Monsterfuck |  Recenze
Recenze na black metalovou kapelu z Portugalska se snad ani nedá začít jinak než nějakou hláškou v tom smyslu, že se zrovna nejedná o zemi, která by pro tento žánr byla typická, ale hned vzápětí dodat neskutečně překvapivé a zaručeně nečekané tvrzení, že i přesto se zde jistá zajímavá uskupení tohoto stylu najdou. Ovšem ani další pokračování našeho článku nebude zrovna velký napínák, protože nyní musí přijít jen jedna jediná otázka - platí to i o jistých aNgreNOST?

Nelekejte se toho, že "Planet Muscaria" je první deskou kapely. Ve skutečnosti se jméno aNgreNOST na scéně zjevilo již v roce 1995 a o dvě léta později vyšlo debutové EP "Evil". V roce 1998 se ovšem skupina díky problémům hlavního mozku Pursana rozpadá… důvod, proč k tomu došlo, je však důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát, a vlastně je ve výsledku vodítkem k pochopení celé desky. K tomu se však dostaneme ještě později…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Aural Music / Code666]

Hell zveřejňují detaily o EP

14. září 2013 v 19:09 | Monsterfuck |  Music News
Nedávno tu proběhla novinka s prvními informacemi o očekávaném druhém albu britských heavy metalistů Hell, které naváže na vysoce ceněný debut "Human Remains" z roku 2011. Ještě před samotnou dlouhohrající deskou, jež se bude jmenovat "Curse and Chapter", vyjde jako ochutnávka EP se stejnojmenným pilotním singlem "The Age of Nefarious", o němž Hell informují nyní...

EP "The Age of Nefarious" vyjde 25. října u Nuclear Blast Records v podobě 10'' vinylu, přičemž k dispozici budou dvě barevné verze - limitovaná černá a ještě limitovanější červená (250 kousků). Strana A bude obsahovat titulní skladbu "The Age of Nefarious", která je - jak již bylo zmíněno - ochutnávkou z chystané velké nahrávky "Curse and Chapter"; strana B pak bude obsahovat tři písničky z debutu "Human Remains" v živém provedení - záznam byl pořízen během vystoupení Hell na letošním festivalu Bloodstock Open Air v Anglii.

Další informace o "Curse and Chapter" najdete v předcházející novince.

Tracklist "The Age of Nefarious":
01. The Age of Nefarious
02. On Earth as It Is in Hell [live]
03. Blasphemy and the Master [live]
04. The Oppressors [Race Against Time cover; live]

První kapely pro Masters of Rock a Metalfest 2014

14. září 2013 v 17:07 | Monsterfuck |  Music News
Skrze pořadatele spřízněné festivaly Masters of Rock a Metalfest potvrdily první kapely pro své příští ročníky...

Masters of Rock 2014 se odehraje ve dnech 10.-13. července tradičně ve Vizovicích v areálu likérky Rudolf Jelínek. Potvrzené skupiny (v abecedním pořadí):

Arch Enemy (SWE), Behemoth (POL), Die Happy (GER), Epica (NL), Russkaja (AUT), Unisonic (GER), The Exploited (UK)

Metalfest 2014 se bude konat opět v plzeňském amfiteátru Lochotín, tentokrát v rozmezí 30. května až 1. června. Potvrzené kapely (opět v abecedním pořadí):

Arven (GER), Grave (SWE), Kissin' Dynamite (GER), Rage (GER)

P.S.: O dalších potvrzených kapelách budeme informovat už jen na našich sociálních sítích (Facebook, Google+, Twitter), nikoliv zde v klasických novinkách Mrkající

Videoklipy od Tiamat a Vulture Industries

14. září 2013 v 14:45 | Kaňour |  Music News
>>> Gothic metaloví Tiamat zveřejnili video k písni "The Red of the Morning Sun", která pochází z poslední nahrávky kapely, "The Scared People". Video natáčeli Johan Edlund a Ioanna Lampropoulou.


>>> Druhé video pochází z tábora avantgardních Vulture Industries, konkrétně z nové desky "The Tower", která vyjde 27. září v Evropě a 1. října v Severní Americe. Kapela také započala svůj živý divadelní projekt s Happy Company Gorilla Dance. Projekt "Turning Golem" je unikátní divadelní představení v kombinaci s hudbou z "The Tower". Představení "Turning Golem" bylo k vidění 17. srpna v Rumunsku, 25. října ho bude možné zhlédnout v norském Bergenu a 26. října dokonce v České republice na festivalu Phantoms of Pilsen.


Nové album Kauan

14. září 2013 v 10:33 | Kaňour |  Music News
Po zveřejnění informací ohledně změn v sestavě ukrajinští Kauan prozradili podrobnosti o chystané desce. Jak tu již před časem proběhlo, nové album vyjde pod Blood Records a bylo pojmenováno "Pirut", což v překladu z finštiny znamená "Ďáblové". Deska bude k mání od 23. října a bude obsahovat jedinou skladbu o délce 39 minut. Kauan také zveřejnili podobu obalu - viz vpravo.

Když v únoru letošního roku skupina mixovala album v ruském Čeljabinsku (jejich rodném městě), asteroid pronikl do zemské atmosféry a zasáhl toto území. To způsobilo zpoždění vzhledem k odhadovanému vydání desky. Zkušenost střetu s meteoritem se stala hlavní inspirací pro obal novinky "Pirut".

"Pirut" bude k dispozici na digipack CD, stejně tak jako na limitovaném vinylu.

!T.O.O.H.! - Democratic Solution

13. září 2013 v 21:38 | Zajus |  Recenze
Asi málokdo by nesouhlasil s tvrzením, že mezi českými extrémně metalovými skupinami patří !T.O.O.H.! k absolutní špičce. Nebál bych se dokonce tvrdit, že jde v rámci žánru o legendární kapelu. Jejich počin z roku 2005, geniální a naprosto šílené dílo "Řád a trest", si dokonce troufnu označit za své nejoblíbenější české album vůbec. O problémech, které nastaly ohledně jeho vydání, asi slyšel každý fanoušek kapely, následný rozpad skupiny pak znamenal velkou ztrátu pro všechny příznivce avantgardní hudby. Asi tudíž nemusím popisovat, jakou radost ve mně vyvolalo zjištění, že se kapela dává dohromady, pracuje na nové desce a plánuje i koncertní činnost. Bohužel, koncert se odehrál jen jeden, po němž !T.O.O.H.! oznámili, že další živá vystoupení již neplánují a provozovat kapelu jako studiový projekt nehodlají. A tak jediným hmatatelným výsledkem jejich krátkého obnovení bude album nazvané "Democratic Solution". Jak si tedy legendární kapela poradila se svým vlastním epilogem?

Jak se dalo čekat, tak nějak po svém. "Řád a trest" bylo stvrzením unikátního zvuku, který !T.O.O.H.! dlouho budovali. S agresivitou grindcoru, brutalitou death metalu, nepředvídatelností avantgardy a navíc krásou v podobě skvělých melodií, tedy zvukem, který kapela na "Řád a trest" vypilovala k dokonalosti, se můžeme rozloučit. Novinka "Democratic Solution" je metalové album, o tom není pochyb, hlavní roli na něm však hraje elektronika. Změna je to tak razantní, že první vypuštěnou skladbu "Právo" považovali fanoušci za pouhou demoverzi, na rychlo postavenou za účelem zaznamenání myšlenek, které budou později nahrány "pořádnými" nástroji.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Na co se nedostalo #12

13. září 2013 v 19:16 | Monsterfuck |  Minirecenze
Awrizis - Final Hybridation (14. června, Pařát Magazine)
groove / melodic death / thrash metal, Česká republika

Awrizis je docela mladá kapela, která se na české scéně vyloupla relativně nedávno a hned od začátku se snaží vystupovat poměrně dost sebevědomě a aktivně. Nic proti tomu, lepší než sedět na zadku a čekat, kdo si mě všimne, ale odpovídá hudební produkce tomu sebevědomí? To je poměrně rozporuplná otázka…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. The Process - 01:48
02. We Are Gifts of Hell - 03:48
03. Let Your Fury Flow - 04:47
04. Feel What I Have to Feel Every Day - 04:09
05. Brainspheres - 04:12
06. Poison in My Veins - 04:00
07. instruMENTAL - 03:24
08. I Saw Your Fall - 03:06
09. To the North We Will Go - 03:48
10. The World Behind Closed Eyes - 05:06

Civil War - The Killer Angels (11. června, Despotz Records)
heavy metal / hard rock, Švédsko

Švédové Sabaton dlouhodobě rostou do pozice opravdu velké kapely, vlastně už do ní možná i vyrostli, jenže v loňském roce, přibližně dva měsíce před vydáním nového alba "Carolus Rex", to v rozjetém vlaku začalo skřípat a za doposud ne úplně vyjasněných okolností Sabaton opustili hned čtyři členové ze šesti. Osiřelá dvojice si sehnala nové kumpány a vydala se intenzivně koncertovat, vyhození čtyři členové se pak dali dohromady s novým zpěvákem a baskytaristou a vytvořili novou skupinu Civil War, s níž nedávno vydali velký debut "The Killer Angels".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. King of the Sun - 05:27
02. First to Fight - 04:19
03. Saint Patrick's Day - 05:11
04. Rome Is Falling - 05:24
05. Sons of Avalon - 04:11
06. I Will Rule the Universe - 05:11
07. Lucifer's Court - 03:46
08. Brother Judas - 04:16
09. My Own Worst Enemy - 03:51
10. Gettysburg - 05:05

Autor: Monsterfuck

Karnya - Coverin' Thoughts (26. února, Bakerteam Records)
progressive metal, Itálie

Karnya, jak si uskupení čtyř italských hudebníků říká, působí na scéně od roku 2010. Klávesista Dario Di Pasquale však kapelu založil jako volné pokračování své bývalé skupiny Zen a obklopil se úplně novými lidmi, kteří se starším projektem neměli nic co dočinění. Stylově se progresivně metalová Karnya od Zen prý příliš neliší, avšak tuto skutečnost potvrdit nemůžu, nýbrž jsem jedinou vydanou studiovku Zen neslyšel.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Mechanical Mixtures - 01:13
02. Flooding Blood - 06:21
03. Coverin' Thoughts - 05:14
04. Wait4More - 04:23
05. Fallen Angel - 06:25
06. Stronger - 04:16
07. Where the Silence Remains … - 07:41
08. Silver - 05:36
09. Hariel - 02:56
10. Ego's End - 04:24
11. A Paraphreniac Menticide - 15:47
12. Still Alive ? - 02:44

Autor: Kaňour
[K recenzi poskytl: Scarlet Records / Bakerteam Records]

Plateau Sigma - White Wings of Nightmares (2. září, Beyond... Productions / Masterpiece Distribution)
doom/death metal, Itálie

Italští doomaři Plateau Sigma vydali svůj debutový demosnímek "White Wings of Nightmares" již loni v prosinci… nešlo však o nic velkého, jen to pustili online jako bezplatný download a nechali nahrávku, ať se sama šíří éterem dál. A evidentně se to vyplatilo, jelikož si jejich počinu někdo všiml a nyní tak demo vyšlo znovu, tentokrát již ovšem v profesionální fyzické podobě a s lehce remasterovaným zvukem. A nutno uznat, že se určitě jedná o hudbu, která si formu hmatatelného nosiče zaslouží…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. In the Air - 10:24
02. Lunar Stream Hypnosis - 06:47
03. Dreaming to Dissolve - 09:38
04. The Cult of Mithra - 11:24
05. Maira and the Archangel - 10:34

[K recenzi poskytl: Masterpiece Distribution]

Streams of Blood - Ultimate Desolation (26. února, Folter Records)
black metal, Německo

Jistě všichni známe ten pseudo-zlý black metal, který se snaží být extrémně temný, ale tak moc se mu to nedaří, až u toho člověk brečí smíchy. Tak přesně tohle jsou co do grafické prezentace Němci Streams of Blood. Když jsem poprvé viděl jejich fotky, tak jsem naprosto vážně vyprsknul smíchy… rozplizlé barvičky, všechno černobílé, neskutečné pózy a grimasy, jak kdyby zrovna tlačili na záchodě. Jednoduše to nejhorší, co si jen dokážete představit (to co je vidět, je ještě v normě oproti dalším).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Intro - 01:52
02. Road to Ruin - 05:01
03. Temple of Blood - 03:55
04. I Have the Might - 04:27
05. Bringer of Light - 03:53
06. Inner Tyrant - 04:50
07. Beast Reflect - 05:43
08. The Master - 04:11
09. Von der Realität in das ewige Licht - 04:23
10. New World Order 2012 - 05:10

Autor: Monsterfuck
[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Code s informacemi o svém třetím albu

13. září 2013 v 16:33 | Monsterfuck |  Music News
Britsko-norská avantgardně black metalová formace Code zveřejnila informace o své třetí dlouhohrající desce. Ta se bude jmenovat "Augur Nox" a vyjde pod hlavičkou polské firmy Agonia Records 19. listopadu v Evropě a 26. listopadu v Severní Americe. K mání bude celkem čtveřice formátu - digipack CD, černé LP, bílé průhledné LP (100 kopií) a brčálové zelené průhledné LP (také 100 kusů).

"Augur Nox" bude obsahovat deset regulérních skladeb a dvě mezihry, přičemž celková délka by se měla pohybovat nad hranicí 55 minut. Zároveň s tím půjde o první nahrávku Code, na níž se představí hned trojice nových členů - baskytarista Syhr, bubeník Lordt a zpěvák Wacian.

"Zbrusu nový materiál ukazuje současnou sestavu kapely v jasném světle a potvrzuje pozici Code jako zářivého klenotu extrémně metalového světa," hovoří o novince vydavatel. "Ukazuje mnoho-hranný přístup: od ohromujících rozmanitých vokálů, čistých pasáží a ostrého metalového riffování, vše proceděné rafinovaným spektrem avantgardního black metalu. Album je doposud nejprogresivnějším počinem Code, nicméně stále oplývá pozoruhodně tajuplnou a tajemnou atmosférou skupiny."

Tracklist "Augur Nox":
01. Black Rumination
02. Becoming Host
03. Ecdysis
04. Glimlight Tourist
- Dx. (interlude)
05. Garden Chancery
06. The Lazarus Chord
07. The Shrike Screw
- Rx. (interlude)
08. Trace of God
09. Harmonies in Cloud
10. White Tryptych


Temple of Baal informují o své čtvrté desce

13. září 2013 v 14:33 | Monsterfuck |  Music News
Francouzští black metalisté Temple of Baal vypustili kompletní informační servis o své čtvrté dlouhohrající nahrávce. Ta se bude jmenovat "Verses of Fire" a vyjde pod hlavičkou Agonia Records 22. října v Evropě a 12. listopadu v Severní Americe. K dispozici jsou celkem tři edice (všechny už je možno předobjednat) - digipack CD, černé 2LP (400 kusů) a zlaté 2LP (66 kusů). Obal "Verses of Fire" najdete vpravo, tracklist se nachází na konci článku.

Nahrávání "Verses of Fire" probělo v Hybreed Studios s Andrewem Guillotinem (Glorior Belli). Již dříve Temple of Baal popsali nový materiál jako "průsečík mezi agresí 'Lightslaying Rituals' [2009 - pozn. redakce] a epickou atmosférou posledního splitka 'The Vision of Fading Mankind' [2011]." Posluchači prý mají očekávat organický oldschool feeling a také "široké spektrum extrémního metalu: od prudkých blastbeatů a thrashujících riffů přes strašidelná střední tempa až po hlavní vliv kapely - hrozivý sound black/death metalu raných 90. let".

Tracklist "Verses of Fire":
01. το αστέρι 418
02. Bloodangel
03. Arcana Silentium
04. The 10th Aethyr
05. Gates of Death
06. Gnosis of Fire
07. Golden Wings of Azazel
08. Lord of the Raging Seas
09. Serpens Luminis
10. Walls of Fire

Zbrusu nové videoklipy

13. září 2013 v 12:34 | Kaňour |  Music News
>>> Populární Američané KoRn do světa vypustili nový videoklip k písni "Never Never", která se vyskytne i na chystaném albu "The Paradigm Shift". Více informací o nové desce je k mání zde.


>>> Rovněž metalcoroví Trivium nachystali videoklip k jedné z písní nové desky. Novinka "Venegance Falls" vyjde pod Roadrunner Records 15. října. Video se točilo k písni "Strife".


>>> Z Ameriky se přesuneme do severní Evropy, konkrétně Finska. Tamější Sonata Arctica totiž natočili další videoklip k písni z poslední desky "Stones Grow Her Name". Videa se dočkala skladba "Alone in Heaven".


Joyless Jokers - Taste of Victory

12. září 2013 v 21:59 | Ježura |  Recenze
Říkají si Joyless Jokers, pocházejí z Itálie a zatím toho za sebou moc nemají. Od svého vzniku v roce 2006 totiž nahráli jen jedno EP (2010) a pak až loňskou řadovou fošnu "Taste of Victory", která je předmětem dnešní recenze. Stejně jako nad každou mladou kapelou se tedy i nad Joyless Jokers vznáší stín pochybnosti, jestli má co nabídnout. Čas strávený v přítomnosti "Taste of Victory" však tyhle pochybnosti celkem snadno rozmetal, protože není sporu o tom, že zrovna tahle banda si své místo na slunci určitě zaslouží.

Metalové anály hovoří o tom, že Joyless Jokers hrají melodický death metal, a tahle informace je v zásadě správná. Jen bych dodal, že v jejich podání jde o značně přímočarý melodeath, který navíc místy přesahuje do moderních a žánrově neurčitých vod, ve kterých se pohybují spolky typu Gojira a jim podobné. Tím nechci tvrdit, že by Joyless Jokers nahráli podobně inteligentní album jako třeba právě Gojira, ale jen to, že hudební výrazivo obou kapel je příbuzné. Z toho se dá odtušit, že to je docela nářez, a ono to tak vážně je. Deska sice prokládá čistokrevné rubanice melodičtějším materiálem, čímž naplňuje svůj melodic death metalový charakter, ale obecně vzato jde o rychlou a poměrně dost agresivní hudbu, která ani na chvíli nezpomalí. To je ale dost ošemetná záležitost, protože není třeba dlouhého přemýšlení, aby si člověk dal dvě a dvě dohromady a nepostihly ho obavy, jestli to brzy nezačne splývat a nebo hůř - obtěžovat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Music Solutions Agency]

Lacuna Coil nahrávají další album

12. září 2013 v 20:12 | Monsterfuck |  Music News
Italové Lacuna Coil se už pustili do nahrávání svého sedmého řadového alba, které by mělo vyjít někdy začátkem roku 2014 pod značkou firmy Century Media. K ruce jim je producent Jay Baumgardner (Evanescence, Papa Roach, Sevendust). O nahrávce se rozpovídali hned tři členové kapely:

Zpěvačka Cristina Scabbia: "Jsem z práce na novém materiálu nadšená... Jsem si jistá, že spoustu lidí překvapí, jaký má chystané album filmový nádech. Jsem ráda, že máme možnost pracovat s Jayem. Nejen že je to profesionál v tom, co dělá, ale jednoduše se mi také zamlouvá, že experimentujeme s novými zvuky a že dostáváme nový úhel pohledu na naše umění. Už teď jsme zavalení novým materiálem..."

Zpěvák Andrea Ferro: "Potkali jsme Jaye před pár lety v L.A. a měli jsme z něj opravdu pozitivní pocit, také produkoval a mixoval některé z mých nejoblíbenějších nahrávek a některá velmi důležitá rock/metalová alba. Rozhodli jsme se s ním spolupracovat, protože má schopnost vést kapelu ke společnému cíli, aniž by ji odváděl od jejího vlastního soundu. Ve studiu je teď ta správná energie, která obyčejným lidem umožňuje dosáhnout neobyčejných výsledků!"

Kytarista Cristiano Migliore: "Jo, jsme hodně nadšení, že konečně nahráváme nové písničky - a můžu vás ujistit, že nový materiál nakopává prdel!"

Předcházející album Lacuna Coil se jmenovalo "Dark Adrenaline", vyšlo v lednu loňského roku a šlo o druhou velkou nahrávku, na níž Italové spolupracovali s producentem Donem Gilmorem (Linkin Park, Bullet for My Valentine). Počin vyšel pod značkou Century Media v podobě standardního jewelcase CD, pak limitovaného CD s odlišným artworkem, který vytvořila samotná skupina, limitovaného CD+DVD digipacku, limitovaného CD+LP a nakonec limitovaného boxu s digipackovou verzí, kalendářem a třemi připínáčky.

Detaily o novince Protest the Hero

12. září 2013 v 17:07 | Monsterfuck |  Music News
Kanaďané Protest the Hero odhalili bližší detaily o své studiové novince "Volition", jež naváže na desku "Scurrilous" z roku 2011. Celkově půjde o čtvrtou dlouhohrající nahrávku skupiny a její vydání je naplánováno na 28. října. Artwork a tracklist najdete klasicky okolo tohoto textu.

Protest the Hero se pro realizaci "Volition" rozhodli využít v poslední době čím dál tím populárnější způsob financování alb pomocí příspěvků fanoušků. Kapela si za svůj cíl stanovila částku 125 000 amerických dolarů, ale nakonec jí její příznivci přispěli rovnou dvojnásobek. Veškeré objednávky spojené s kampaní budou vyřízeny ve stejný den jako samotné klasické vydání, čili 28. října. Všechny tyto CD a LP kopie budou také obsahovat odlišný, exkluzivní přebal.

První ukázku z "Volition" v podobě songu "Clarity" si můžete poslechnout na této adrese.

Tracklist "Volition":
01. Clarity
02. Drum-Head Trial
03. Tilting Against Windmills
04. Without Prejudice
05. Yellow Teeth
06. Plato's Tripartite
07. A Life Embossed
08. Mist
09. Underbite
10. Animal Bones
11. Skies

Kimaera vydali nové album

12. září 2013 v 15:10 | Monsterfuck |  Music News
Doom/death metalová skupina Kimaera z Libanonu vydala 6. září svou třetí dlouhohrající desku, která nese název "The Harbringer of Doom" a vyšla pod značkou německých Eternal Sound Records. Okolo si samozřejmě můžete prohlédnout tracklist a obálku, o jejíž vytvoření se postaral Rhett Podersoo (například obaly pro "A Map of All Our Failures", "Bring Me Victory" a "For Lies I Sire" od My Dying Bride, dále má na svědomí množství knižních obálek, třeba pro anglická vydání knih legendárního Stephena Kinga).

"The Harbringer of Doom" obsahuje celkem desítku skladeb, z nichž jedna je předělávkou "Lost Control" od britské kapely Anathema. K ní také vznikl i videoklip, který najdete na konci článku.

"The Harbringer of Doom" je nástupcem alba "Solitary Impact", jež vyšlo v červenci 2010 u ruských Stygian Crypt Productions jako jewelcase CD, jehož součástí byl i malý plakát kapely. Samotný disk obsahuje i bonusový klip k písničce "The Taste of Treason".

Tracklist "The Harbringer of Doom":
01. Ancient Serpents
02. Daughter of Eve
03. Praising My Pain
04. The Harbringer of Doom
05. A Casual Stray
06. The Script of Sorrow
07. Claim the Dark
08. Blood of Saints
09. Aged Wine and Woe
10. Lost Control [Anathema cover]


Winds of Plague s prvním infem o albu

12. září 2013 v 13:18 | Monsterfuck |  Music News
Američané Winds of Plague, kteří kombinují deathcore s epickými a symfonickými klávesami, mají aktuálně na programu vydání své nové řadovky, která naváže na album "Against the World" z roku 2011. Novinka dostala název "Resistance", vyjde 4. listopadu u Century Media Records a její obal si můžete prohlédnout napravo. Okolo jejího vydání se Winds of Plague vydají na severoamerické turné po boku Oceano, Gieon, Sworn In a hlavně headlinerů Bleeding Through, pro něž se bude jednat o poslední koncertní šňůru před koncem kariéry.

"Resistance" bude pátým řadovým albem Winds of Plague. Předcházející dlouhohrající nahrávka se jmenovala "Against the World" a vyšla v dubnu 2011 u firmy Century Media ve třech verzích. Ta standardní nabídla CD se samotným albem, dále pak ještě existuje limitovaná 2CD edice, kde druhý disk tvoří živý záznam koncertu z prosince 2010 ve městě Pomona v Kalifornii - tato verze je určena exkluzivně pro síť obchodů FYE. Poslední edice je limitované CD+DVD, přičemž DVD obsahuje obrazový záznam stejného vystoupení jako v předchozí edici a dále bonusy jako záběry z turné nebo making of - tato verze je zase určena pouze pro obchodní síť Hot Topic.

DevilDriver - Winter Kills

11. září 2013 v 22:29 | nK_! |  Recenze
Dez Fafara se vrátil z ročního reunion turné Coal Chamber a jal se se svou momentálně domovskou formací DevilDriver vypustit do kritického světa v pořadí již šestou řadovku, tentokráte jménem "Winter Kills". Pamětníci jistě zaloví v hlavinkách a vzpomenou si, že recenze na "Beast", duchovního předchůdce zmíněné novinky, bylo v naší redakci přijato vesměs kladně a vysloužilo si průměrné hodnocení celých sedmi bodů, což se samozřejmě ne každé desce podaří. A jak je na tom ona aktuální "Zabíjející zima"?

V první řadě je potřeba si přiznat krutou pravdu - DevilDriver nahráli spíše podprůměrný materiál a upřímně, na prvních několik poslechů zní všechny písně až nepříjemně podobně. Ve skutečnosti jsem si nejprve připadal, jako bych sjížděl jeden song třináctkrát dokola za sebou, což není vždy až takové terno. Teprve až na nějaký čtvrtý pokus se začaly profilovat zajímavější kousky a celkem mě mrzí, že jich není tolik, kolik by si takový průměrný skalní fanoušek (rozuměj třeba já) kapely představoval. "Winter Kills" si drží několik málo silných momentů v podobě pár unikátních písniček, ale na novou řadovku zavedené kapely je to sakra bída. Kde se předchozí "Beast" alespoň částečně vymanilo z bahna patosu a jednotvárnosti svých dvou mladších bratříčků, tam se "Winter Kills" opět nebezpečně přibližuje vodám označeným jako "nebetyčná nuda" nebo "absolutní zbytečnost". Definitivně pryč jsou doby prvních dvou alb, která měla hlavu a patu, bavila a dokázala nabídnout dostatečné množství zábavných a svým způsobem zvláštních songů.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!