Září 2013

Ecocide - Eye of Wicked Sight

20. září 2013 v 20:32 | Kaša |  Recenze
Zdá se mi to, nebo se země tulipánů a fotbalových Oranjes pomalu stává mekkou death/thrashových smeček, kterých se po úspěchu krajanů Legion of the Damned vyrojilo jako hub po dešti? Ecocide jsou totiž další z početné řady ctitelů této módy, přestože jsou trošku víc zakořenění v devadesátých letech. Své štěstí zkoušeli od roku 2010 pod jménem Toxic Napalm, tehdy jako čistě oldschool thrashová kapela, ovšem zdá se, že bez pamětihodného úspěchu, protože tahle parta nestihla před svým rychlým koncem vydat jedinou vlastní skladbu. Rok 2012 se tak nesl ve znamení změn a pokusu o nový start, takže z popela Toxic Napalm povstala tříčlenná parta slyšící na jméno Ecocide, do své tvorby přimíchala death metalovou hutnost a po loňském eponymním demu rychle přispěchala se svým debutem "Eye of Wicked Sight", pod jehož pokličkou se vaří oldschoolový death/thrash plný těch nejchutnějších ingrediencí jménem Death, Coroner či Slayer.

Trojice vystupující pod přezdívkami The Slapper, Ducaz a Goof nahrávala v neznámém Dirty Bird Studios v Holandsku a podařilo se jim zhmotnit všechny klady i zápory, které si jen lze od mladé kapely obdobného zaměření představit. Je to přímočaré, agresivní a plné mladického nadšení a samozřejmě taky skladatelskou nezkušeností. Hudba nezní moc originálně a zpěvák Rick "The Slapper" sice jede jako pekelná mlátička, ale nemyslím si, že by byl něčím výjimečný a bez problémů by se dal nahradit a zaměnit s mnoha podobně zaměřenými křiklouny. Je škoda, že jsem neměl k dispozici texty, protože z názvů skladeb se dá tušit, že lyricky se kapela věnuje ne úplně běžným tématům mimozemského světa, jenže Rickovu chropotu není v rychlejších pasážích zas tak dobře rozumět, takže jsem si z potenciálního faktoru, jenž by kapelu mohl odlišit, nic moc neodnesl, což je škoda.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K hodnocení poskytl: Abyssal Warfare Promotion]

Nightwish vydají DVD

20. září 2013 v 19:10 | Ježura |  Music News
Finští Nightwish připravují vydání nového DVD. To ponese název "Showtime, Storytime", vyjde 29. listopadu a k dostání bude jako limitovaná edice 2Blu-ray+2CD digipack, limitovaná edice 2DVD+2CD digipack, 2CD digipack, barevné gatefold 2LP a exkluzivní edice pro objednávky od Nuclear Blast.

Na první disku se objeví záznam vystoupení kapely z německého Wacken Open Air festivalu (3. srpna). Natočil ho Ville Lipiäinen na sedmnáct kamer a jeho délka činí 85 minut. Šlo o první ze tří závěrečných koncertů "Imaginaerum World Tour", na němž kapela představila dočasnou náhradu za Anette Olzon, Holanďanku Floor Jansen (ReVamp, ex-After Forever). Tracklist záznamu koncertu najdete níže. Druhý disk obsáhne dvouhodinový dokument z turné. Ten ponese název "Please Learn the Setlist in 48 Hours" a i pod ním je podepsán Ville Lipiäinen. Mezi dalším materiálem se pak objeví šestnáctiminutový záznam Nightwish turnaje ve stolním hokeji, který vznikl na turné, a také dva živé videoklipy - "I Want My Tears Back" (Hartwall Arena, Helsinki) a "Ghost Love Score" (Buenos Aires).

Lídr a klávesák Nightwish, Tuomas Holopainen, se vyjádřil takto: "Naše drahá bludná Holanďanka Floor Jansen během turné neodvedla o nic menší než neuvěřitelnou práci, takže tohle je perfektní příležitost, jak učinit současnou náladu v kapele nesmrtelnou - nafilmovat ji!"

Setlist zaznamenaného koncertu Nightwish z Wacken Open Air:

01. Dark Chest of Wonders
02. Wish I Had an Angel
03. She Is My Sin
04. Ghost River
05. Ever Dream
06. Storytime
07. I Want My Tears Back
08. Nemo
09. Last of the Wilds
10. Bless the Child
11. Romanticide
12. Amaranth
13. Ghost Love Score
14. Song of Myself
15. Last Ride of the Day
16. Outro (Imaginaerum)

Vzhledem k tomu, že většinu Imaginaerum World Tour odzpívala teď již bývalá zpěvačka Anette Olzon, záhy se vynořily spekulace, proč je DVD postavené na koncertu, kde s kapelou vystoupila Floor Jansen. Těm učinilo přitrž prohlášení samotného režiséra celého počinu, Villeho Lipiäinena, které se objevilo na oficiálním fóru Nightwish a vypadá takto:

"Ahoj všichni, materiál ze světového Imaginaerum turné jsme začali natáčet v lednu 2012. Natáčení pokračovalo celou dobu až do srpna 2013, takže jsme skončili s tunami materiálu z turné. Ten obsahoval mimo jiné koncerty, zkoušky a rozhovory se všemi členy kapely. Dokument jsme začali editovat zkraje roku 2012.

Nicméně na začátku března 2013 jsme obdrželi zprávu, ve které se trvalo na tom, že žádný obrazový ani zvukový materiál obsahující Anette Olzon nesmí být na DVD použit, a to na osobní žádost Anette.

To znamenalo, že se můžeme vrátit na úplný začátek editačního procesu. Respektujeme její přání a právě to je důvodem, proč se Anette bohužel na DVD 'Showtime, Storytime' neobjeví."

Administrátoři fóra rovněž zjistili a zveřejnili následující nepodepsané prohlášení: "Věřte tomu nebo ne, Anettino rozhodnutí bylo zcela mimo kontrolu kapely, kapela si přála, aby byla Anette součástí tohoto dokumentu, protože byla důležitým dílem Nightwish pěkných pár let a nikdo nechtěl, aby byla takhle vyškrtnuta a zapomenuta. Vůbec ne! To nikdy nebylo záměrem kapely. Bylo to její vlastní rozhodnutí a měla plné právo něco takového požadovat. Stejně tak k jejímu rozhodnutí kapela nechová jakékoli negativní emoce. Všichni její přání respektují a pověděli jí, že je to v pořádku. Od té chvíle jdou všichni dál."

Nový singl post-hard core partičky HUGE RAT je on-line

20. září 2013 v 14:44 | Monsterfuck |  Music News
Nový singl post-hard core partičky HUGE RAT je on-line

Nový singl Nezvaný zveřejnila na svém Bandzone profilu mladá kapela HUGE RAT z Harbartova. Pokud se vám líbí progresivní a energická hudba vycházející z hard core, právě tato partička, která koncertuje teprve něco málo přes rok, by se vám mohla zalíbit.

"Singl Nezvaný je naší druhou studiovou nahrávkou. Na konci léta k této skladbě hodláme natočit i videoklip," nastínil baskytarista Tomin.

Skladba by se později měla objevit i na debutovém EP, které chtějí HUGE RAT natočit začátkem příštího roku. Už nyní mají jasno, že se na nahrávce objeví skladby Cela č. 24, Strach, Nezvaný, Skrz Představy a Třpyt Ostří. Poslední jmenovanou věc už fanoušci ve studiovém podání znají. Byl to první singl kapely, podílel se na něm ale ještě bývalý zpěvák.

HUGE RAT mají za sebou veliký úspěch v soutěži Karlovarská rocková mapa. Kapela zvítězila jak u poroty, tak u diváků. "Dost nás to nakoplo, protože hlavní cena bylo nahrávání songu v HD kvalitě ve studiu Ex - avik v Klatovech. Za tu zkušenost jsme moc vděční a příští nahrávání se bude určitě konat zase tam. Další úžasnou cenou je zmíněný videoklip od agentury Act media z Plzně," řekl kytarista Tedy.

V průběhu léta mohli fanoušci HUGE RAT zaznamenat například na festivalu 10 let KVRM v loketském amfiteátru. "Do konce září nás čeká ještě festival Island v Ostrově nad Ohří," dodal bubeník Tom s tím, že po natočení videoklipu hodlá kapela vyrazit na koncerty i za region západních Čech..

Kontakt: www.bandzone.cz/hugerat (e-mail - hugerat@seznam.cz)

[tisková zpráva]

Nová vydání Jolly Roger Records

20. září 2013 v 13:43 | Monsterfuck |  Music News
Nová vydání Jolly Roger Records

Joly Roger Records oslaví prvních pět let své aktivity vydáním 12'' split vinylu mezi kultovní doom metalovou kapelou L'Impero delle Ombre a classic heavy metalovou skupinou Bud Tribe, stejnými kapelami, které otevřely diskografii labelu 7'' split vinylem "Dr. Franky / Star Rider" v roce 2008.

Strana L'impero delle ombre bude obsahovat jednu nevydanou píseň s názvem "Corvi Neri", nevydanou alternativní verzi "Divoratori della Notte" a "Dr. Franky".

Strana Bud Tribe bude obsahovat "Warrior Creed" a "Rule the Lightning" (obě jako CD bonus skladby z alba "Eye of the Storm") a "Star Rider".

Limitace na 250 kusů, prvních 100 kopií na rudém vinylu.

Dalším vydáním je vinylová edice "Demon Woman" od italské kultovní doom-heavy kapely Sacrilege (nástupce Black Hole a předchůdce Epitaph v sestavě s Mauro Tollinim a Nicola Murarim), která bude obsahovat pět kompletně remasterovaných songů z demo kazety z roku 1986 a osmistránkovou přílohou. Prvních 100 kopií na fialovém vinylu.
Toto vydání vznikne ve spolupráci s Andromeda Relix.

Obě alba budou venku v listopadu 2013
Informace a předobjednávky: jolly_roger_records@alice.it

-----

Jolly Roger Records new releases

Jolly Roger Records celebrates first 5 years of activity releasing a 12" split vinyl between cult-doom band L'Impero delle Ombre and classic heavy metal band Bud Tribe, same bands which opened label's discography with 7" split vinyl "Dr. Franky / Star Rider" in 2008.

L'impero delle ombre side will contain one unreleased track titled "Corvi Neri", unreleased alterative version of "Divoratori della Notte" and "Dr. Franky".

Bud Tribe side will contain "Warrior Creed" and "Rule the Lightning" (both as cd bonus tracks from "Eye of the Storm" album) and "Star Rider".

Limited to 250 copies, first 100 copies in red vinyl.

Another release is the vinyl edition of "Demon Woman" from italian cult doom-heavy band Sacrilege (post-Black Hole and pre-Epitaph featuring Mauro Tollini and Nicola Murari), which will contain 5 tracks from 1986 demo-tape, completely remastered and an 8 page-insert. First 100 copies in purple vinyl.
This release is produced in collaboration with Andromeda Relix.

Both albums will be out in November 2013.
For infos and preorders : jolly_roger_records@alice.it

[tisková zpráva vydavatele]

Deathnoise Festival - Vánoční speciál

20. září 2013 v 11:05 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Deathnoise Festival - Vánoční speciál

V sobotu 14. 12. 2013 se uskuteční první ročník Vánočního speciálu festivalu Deathnoise.

Celá tahle palba se odehraje v Olomouckém U-klubu.

Headlinery festivalu bude česká metalová legenda Debustrol, dalšími kapelami které doplní tuhle legendu bude Ostravská mlátička Malignant Tumor dále pak výkvět české grindové scény v podobě Fleshless a Isaccarum, v podání metal core se na vás vrhne smečka s Tábora a to F.O.B a tuhle pětici doplní další Ostravské kapely Eternity a Nahum které, do vás nasypou pořádnou dávku smrtícího Death-Thrash Metalu.

Festivalový line up je určitě pořádně nabitý ale, kromě skvělých kapel se také můžete těšit na doprovodný program v podání vánoční tomboly ve které, se bude hrát o spoustu zajímavých cen.

Festivalový předprodej bude zahájen začátkem záři a to prostřednictvím SMS Ticket a také v sítích Ticketstream.

Sledujte proto pozorně festivalové stránky, případně FB profil Deathnoise Fest - Vánoční speciál, kde budete pravidelně o všem informování.

Těšíme se na Vaší návštěvu Deathnoise!!

[tisková zpráva pořadatele]

Satyricon - Satyricon

19. září 2013 v 22:16 | Monsterfuck |  Recenze
Eponymní deska Satyricon byla zcela jistě velmi očekávanou záležitostí… a nejen že se na ni čekalo, ale dost se toho od ní i očekávalo. Nahrávka ovšem prozatím sbírá docela rozporuplné reakce, ale upřímně tak úplně nechápu proč… nebo lépe řečeno, do jisté míry chápu samotné stížnosti, ale občas mi uniká jejich důvod. Především mi přijde trochu úsměvná argumentace, že "už to není Satyricon"… no, to je slovo do pranice… Je bezpodmínečné nutné si uvědomit jednu věc, a sice že Satyricon se v rámci svojí diskografie vždy pohybovali v jakýchsi obdobích. To úplně první se neslo v duchu typického black metalu úvodní poloviny 90. let - syrový, mrazivý a silně atmosférický. Všechny tyhle norské black metalové klasiky z 90. let byly svým způsobem unikáty, a přestože hrály v uvozovkách "to stejné", každá to kapela byla svá a měla vlastní zvuk, což samozřejmě platí i o raných deskách Satyricon - ne nadarmo mají "Dark Medieval Times" (1994), "The Shadowthrone" (1994) a "Nemesis Divina" (1996) dodnes čestná místa v mnoha black metalových sbírkách, tu mojí nevyjímaje. Poté ovšem přišel skok a Satyricon na následujících dvou albech "Rebel Extravaganza" (1999) a "Volcano" (2002) svůj zvuk značně vyčistili a zpřístupnili, sice šlo stále o black metal, ale místy (hlavně na druhé jmenované) začaly vystrkovat růžky rockovější pasáže, což naplno propuklo s nahrávkami "Now, Diabolical" (2006) a "The Age of Nero" (2008), které se již nesly v duchu jakéhosi black'n'rollu. Tím chci říct, že vývoj nebyl pro Satyricon nikdy nic cizího, takže kdo tu kapelu sleduje déle než od doby onoho načernalého rokenrolu, těžko si teď najednou může stěžovat, že je to jiné… pokud se tedy nejedná o případy, kteří si stěžují, že to nezní jako prvotní tvorba, ale to si zase nezaslouží komentář, protože to jsou stížnosti 15 let s křížkem po funuse.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Na co se nedostalo #13

19. září 2013 v 21:04 | Monsterfuck |  Minirecenze
Echo of Emptiness - Anguish (leden, Depressive Illusions Records)
black metal, Rusko

Rusové Echo of Emptiness už během letošního roku stihli nasolit přes dvě hodiny muziky v rámci čtyřech počinů, mezi nimiž nechybí ani řadové album "Anguish", jež vyšlo v lednu. A pokud vás - podobně jako mě - napadlo, že podobná kadence se asi dost dobře podepíše na samotné kvalitě materiálu, rozhodně tomu tak je...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Sorrow - 03:52
02. Damned Dust - 06:28
03. Anguish - 02:21
04. Life Is Useless Crap - 08:42
05. Psychosis 1 - 09:42
06. … - 05:15
07. Psychosis 2 - 15:46

Autor: Monsterfuck

Flamen - Supremo Die (28. ledna, Hass Weg Productions)
black metal, Itálie

Flamen je úplně nový black metalový projekt, jehož hlavním hybatelem je Bartlett Green z italské ambient black metalové kapely Warnungstraum, který obstarává kompletní instrumentální stránku. S vokály mu pak pomohl bulharský hudebník Alexander Ivanov, jehož světonázor je asi patrný už jen z názvů projektů, v nichž působí - Aryan Art a Stürm Kommand. Jako rodilý Bulhar bude určitě árijec jak stehno, Adolf by z něj měl jistě radost... Ale nechme to být a pojďme se radši podívat, jak jsou na tom Flamen po hudební stránce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Intro: Sic Volvere Parcas - 04:43
02. Supremo Die - 11:37
03. Rex Occultus - 09:41
04. Outro: Viae Solitariae - 03:04

Autor: Monsterfuck

Paths - I Turn My Body from the Sun (15. dubna, selfrelease)
psychedelic black metal, Kanada

Od úplně prvního demosnímku právě začínající kapely většinou moc velká očekávání nemáte, což je docela logické, ale když se ke mně dostal počin "I Turn My Body from the Sun" jednočlenného psychedelic black metalové projektu Paths z Kanady pod vedením jistého Michaela Taylora, jehož předchozí výčet kapel je navíc taktéž na nule, stejně jsem si z nějakého důvodu tak nějak říkal, že v tomhle případě by mohlo jít o hodně dobrou záležitost a na poslech se docela těšil. Snad za to mohl nejen žánr, protože black metal křížený s psychedelií můžu vždy a všude, ale i excelentní obálka v nádherně tripových barvičkách…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. As Flies in Honey - 07:28
02. The Medusa Picture - 04:38
03. Burning a Flower - 07:22
04. Ritual of Annihilation - 04:47
05. Psychical Misanthropy - 06:36
06. I Turn My Body from the Sun - 12:25

Autor: Monsterfuck

Ռահվիրա - Հակահարված (15. června, selfrelease)
black metal, Arménie

Že název kapely ani alba v nadpisu nepřečtete? To je v pohodě, já taky ne. V přepisu do latinky z arménštiny by se skupina měla jmenovat Rahvira a deska "Hakaharvatc". Co ovšem nahrávka skrývá po hudební stránce? Svým způsobem se jedná o relativně zajímavou záležitost už jen tím svým původem, jelikož na black metal z Arménie člověk ani náhodou nenaráží každý den… vlastně k jakémukoliv metalu z Arménie se posluchač nedostává úplně běžně (System of a Down tu nevytahujte, ti už od začátku působí v USA a také jde o výjimku potvrzující pravidlo). Tak se na to pojďme podívat…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Տիգրան Մեծի Վիշտը - 04:22
02. Տիգրան Մեծ - 04:43
03. Խնջույք - 07:11
04. Իմ Սիրտը Լեռներում - 05:08
05. Ծովամարտ - 08:34
06. Մահվան Սիմֆոնիա #2 (Նզովք) - 07:06
07. Չենք Ներելու - 05:43
08. R-36 - 03:40

Autor: Monsterfuck

Sekhmet - Words of the Master (Proverbs of Hell) (1. července, Werewolf Production)
black metal, Česká republika

Je mi jasné, že se najdou lidi, kteří mě za tohle budou pranýřovat, protože nad Sekhmet se vždy vznášela jistá dávka kontroverze, nicméně ať si říká kdo chce co chce, po hudební stránce je dle mého názoru tahle děčínská smečka jednou z nejlepších českých kapel na poli čistokrevného black metalu. Jednoduše ten zběsilý ortodoxní black metal vždy uměli a na všech třech svých předchozích deskách to dokázali více než dostatečně. Jak je na tom ale čtvrtá fošna "Words of the Master (Proverbs of Hell)"?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Arafel - 02:05
02. Daath - 08:49
03. Black Witchcraft or Ancient Lore of Black - 07:24
04. Guide Is Found - 08:42
05. All Shell Bear Witness I - 05:39
06. All Shell Bear Witness II - 05:45
07. Age of Titans - 06:28
08. Proverbs of Hell - 06:45
09. I Am the Grave of the 80's [Darkthrone cover] - 03:08

Autor: Monsterfuck

Gorgoroth nahrávají

19. září 2013 v 20:10 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní norští black metalisté Gorgoroth se konečně pustili do nahrávání své dlouho slibované nové desky. Ta se bude jmenovat "Instinctus Bestialis" a vyjít by měla už začátkem roku 2014. Půjde o první album Gorgoroth, na němž se představí nový vokalista Atterigner ze srbské black metalové kapely Triumfall, jenž v sestavě nahradil předchozího zpěváka Pesta, který byl v polovině minulého roku vyhozen. Kromě něj se na natáčení podílejí bubeník Thomas Asklund (ex-Dissection, ex-Dark Funeral), baskytarista Bøddel (alias Frank Watkins; ex-Obituary) a samozřejmě také hlavní mozek Infernus na kytaře.

"Instinctus Bestialis" naváže na album "Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt" z října 2009. Šlo o první desku Gorgoroth, která vznikla po soudních tahanicích o jméno skupiny mezi kytaristou Infernusem a dvojicí King ov Hell (baskytara) a Gaahl (zpěv). Spor nakonec jako zakladatel Gorgoroth vyhrál Infernus, King a Gaahl následně založili novou formaci s názvem God Seed. "Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt" vyšlo u Regain Records jako CD, limitované CD ve slipcase krabičce a s nášivkou a LP v limitaci 666 kusů. Kromě toho se objevilo i picture LP v limitaci 300 kopií, tentokrát ovšem v režii vlastního labelu Infernuse, Forces of Satan Records. CD verze pak ještě existuje v licencích pro Brazílii (Somber Music) a Rusko (Soyuz Music). Před dvěma lety, tedy v roce 2011, vydali Gorgoroth znovu nahranou verzi svého třetího velkého alba "Under the Sign of Hell", jež původně vyšlo v říjnu 1997.

Morgue Son - Soutěž a "Rok v zrcadle"

19. září 2013 v 18:17 | Monsterfuck |  Music News
Uběhl nám rok od vydání Impure Speculum Replete With Eeriness - tedy "Zrcadla" ! Proto jsme se k této příležitosti rozhodli rozdat 5 CDéček a 2 trička ISRWE. Následovat bude také několik živých prezentací tohoto alba zaštítěných pod názvem "Rok v zrcadle". Pokud doma tedy ještě nemáte "Zrcadlo" a zajímá Vás, určitě mrkněte na náš Facebook. Vítězové budou vylosování 21.12. 2013 v průběhu našeho koncertu v brněnském Boru. Zde si také můžou svoji výhru ihned vyzvednout. Zkuste tedy své štěstí a přijďte si poslechnout "Zrcadlo" naživo. Pro bližší informace sledujte náš Facebook nebo web - data koncertů budou přibývat.


[tisková zpráva kapely]

Red Raven Phantoms of Pilsen vol. 7 – rozpis jednotlivých dnů – warm-up – vstupenky - info

19. září 2013 v 16:00 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Red Raven Phantoms of Pilsen vol. 7 - rozpis jednotlivých dnů - warm-up - vstupenky - info

Vzhledem k přibližujícímu se datu festivalu Red Raven Phantoms of Pilsen vol. 7 zveřejňujeme rozpis kapel, tak jak vystoupí v jednotlivých dnech. Celkem letos půjde o rekordních 21 kapel z celé Evropy!!! Novinkou je, že ve čtvrtek 24.10.2013, tedy den před hlavním programem, proběhne v plzeňském klubu Pod Lampou zahajovací Warm-Up party v duchu starého dobrého thrash metalu. Od 20:00 se tak nedočkaví mohou těšit na německé STAGEWAR, sušické MORTIFILIA a plzeňské 1000 BOMBS (projekt členů TROLLECH) a KILL!KILL!KILL!. Vstup na tuto akci bude pro majitele vstupenky na Red Raven Phantoms of Pilsen vol. 7 v ceně 70 CZK, pro ostatní pak 100 CZK.

Předprodej vstupenek pokračuje na místech uvedených níže. Celkové info o festivalu naleznete na www.phantomsofpilsen.cz / www.facebook.com/crew.pilsen. Nezapomeňte také mrknout do sekce Plzeň a okolí, kde naleznete pár našich tipů, kam zajít či zajet ve městě a jeho okolí na krátký výlet. Red Raven Phantoms of Pilsen vol. 7 se uskuteční ve dnech 24.10. - 26.10. v Plzni Pod Lampou a následně v Plzni - Božkově v sále Pod Kopcem.

CENY DVOUDENNÍCH VSTUPENEK:
STANDARDNÍ PŘEDPRODEJ: 690 Kč / 28 € (e-mailem tickets@phantomsofpilsen.cz; v obchodě RedRaven.cz v ulici Na Královce 7, Praha 10; v obchodě Musicrecords, Dominikánská 3, Plzeň; osobní předání po domluvě)
TICKET ART PŘEDPRODEJ: 777 Kč (na všech předprodejních místech sítě Ticket Art, www.ticket-art.cz; též zásilkový předprodej s možností platby kartou online).
NA MÍSTĚ: 888 Kč / 35 €

CENY JEDNODENNÍCH VSTUPENEK:
JEDNODENNÍ VSTUPENKY jsou dostupné POUZE v síti www.TicketArt.cz za předprodejní cenu 550 Kč (pátek nebo sobota). Tyto vstupenky budou v případě nerozprodání dostupné také na místě (590 Kč / 24 €).

ROZPIS JEDNOTLIVÝCH DNÍ:
24.10.2013 - čtvrtek od 20:00, Plzeň - Pod Lampou, Havířská 11.
STAGEWAR (Ger), MORTIFILIA (Cz), 1000 BOMBS (Cz), KILL!KILL!KILL! (Cz).
25.10.2013 - pátek od 16:30, Plzeň - Božkov, Pod Kopcem, Božkovské náměstí 18.
NARGAROTH (Ger), DEMONICAL (Swe), FEN (UK), KOLDBRANN (Nor), ENDSTILLE (Ger), SPASMODIC (Swe), HAILSTONE (Ger).
26.10.2013 - sobota od 13:30, Plzeň - Božkov, Pod Kopcem, Božkovské náměstí 18.
AURA NOIR (Nor), TURNING GOLEM - VULTURE INDUSTRIES and HAPPY GORILLA DANCE COMPANY (Nor), MAKE A CHANGE ... KILL YOURSELF (Den), ALCHEMYST (Ger), INFERNO (Cz), TULSADOOM (Aut), SELBSTENTLEIBUNG (Aut), SAKRILEG (Aut), AVENGER (Cz), HELLOCAUSTOR (Cz).

booking@phantomsofpilsen.cz
tickets@phantomsofpilsen.cz

[tisková zpráva pořadatele]

3.10. RESIDUAL ECHOES (usa), TOMÁŠ PALUCHA – Klub čp 4 Hradec Králové

19. září 2013 v 12:18 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
3.10. RESIDUAL ECHOES (usa), TOMÁŠ PALUCHA - Klub čp 4 Hradec Králové

17. září započne kalifornská čtveřice Residual Echoes svoji první pouť Evropou. Na tu se vydala až po 10ti letech existence, za kterou kapela stihla vydat čtyři dlouhohrající nahrávky a tu poslední z nich, "The Middle Path" vypustí ku příležitosti nadcházejícího turné.

Residual Echoes založil v roce 2003 Adam Payne, kytarista a pravověrný "deadhead" (rozuměj oddaný fanoušek legendárních Grateful Dead). S nimi Residual Echoes sdílí nejen psychedelickou estetiku, ale i značně eklektický hudební styl typický pro kalifornský jam band. Před koncertem Residual Echoes není nikdy úplně jasné, jestli se Payne oddá písničkové formě, nekonečnému jamu anebo odehraje set sestavený z cover verzí Black Flag. Žánrově čerpá z psychedelického rocku 60tých let, německého krautrocku, italského progrocku, cizí mu není ani L.A. punk rock historie, ke které s oblibou odkazuje (Circle Jerks, Black Flag) nebo chytlavá power pop formule z laboratoře Dinosaur Jr.

Nová deska Residual Echoes The Middle Path vyjde na vydavatelství Holy Mountain. S ním je kapela provázána už od svého počátku a pojítkem mezi vydavatelstvím a kapelou není nikdo jiný než Ben Chasney (Six Organs of Admittance, Comets On Fire), legendární postava kalifornského indie rocku, na jehož doporučení Holy Mountain vydalo jejich stejnojmenný debut (2005). Kromě Bena Chasneyho mají RE oddaného fanouška i v osobě Juliana Copea, ten jejich debut vybral jako desku měsíce na svém grafomanském serveru Head Heritage.

Evropské turné kapela odehraje s novým bubeníkem. Tím je Matthew Clark, u nás známý z prog rockových Ostinato, kteří se v minulosti již několikrát prohnali Čechami. Chladným by nikoho nemělo nechat ani jeho působení v Premonition 13, bočním projektu Wina (St. Vitus).

Supportovat budou dva geniální hipsteři z Prahy, pseudonymující se Tomáš Palucha, emotivní jak hovado, vydávající na Silver Rocket. S typickým mountain lookem rozechvějí nejen své kostkované košile.

Odkazy:

[tisková zpráva pořadatele]


HEAVY METAL DOPELORD

19. září 2013 v 9:55 | Monsterfuck |  Music News
HEAVY METAL DOPELORD

Prostřednictvím nového slovenského labelu HEAVY METAL VOMIT PARTY, spatřilo světlo nesvěta LP polských stoner/doom metalistů DOPELORD "Magic Rites". Šest válů "vyhulenecké" produkce, která háže laso uctívačům kapel jako Electric Wizard či Sleep.

Jedná se o limitovanou edici 300 ručně číslovaných kusů, na 180 g "heavy weight" vinylu, barvy "black and olive" (A SIDE / B SIDE effect). Toto všechno za krásných 12 euro + pošta na adrese, heavymetalvomitparty69@gmail.com

V přípravě je split 7´EP Blues For The Redsun/Escape The Flesh (funeral doom sludge vs.death metal)

dopelord666@gmail.com

[tisková zpráva]


Herrschaft - Les 12 Vertiges

18. září 2013 v 21:48 | Monsterfuck |  Recenze
Byly doby, kdy metal byl prostě metalem, čistokrevný a neředěný, a jeho kombinování s jakýmkoliv jiným žánrem bylo považováno za něco jako kacířství. Jasně, pořád se najdou lidi, kteří vám budou tvrdit, že do metalu nepatří žádné klávesy, ženské za mikrofonem nebo nedejbože míchání s jinými žánry, třeba s jazzem nebo dokonce nějakou nechutnou elektronikou, kterou přece poslouchají jenom smažky a feťáci. Podle mě je ovšem dobře, že se nejpozději po roce 2000 (přece jenom v 90. letech šlo spíše o konkrétní výstřelky a obecně nešlo mluvit o nějakém proudu) stalo experimentování a křížení žánrů standardem a že se už dnes asi málokdo pozastaví nad kombinací extrémního metalu a tvrdé elektroniky jako nad něčím výjimečným. Ono se to k sobě ostatně i docela hodí, protože podle mého skromného názoru mají obě tyto hudební scény - tedy metalový i elektronický underground - svým pojetím a filozofií společného víc, než jsou si fanoušci obou stran možná ochotni připustit… ale asi ne všichni, když podobných kříženců existují mraky a své příznivce si to najde. A Herrschaft z Francie právě takovouhle kombinaci nabízejí - a snad hned dopředu je možné prozradit, že komu míchanice ostrých kytar, ostrých beatů a ostrého vokálu chutnají, na "Les 12 Vertiges" by si rozhodně mohl přijít na své.

Jak již bylo zmíněno, Herrschaft pocházejí z Francie, jejich aktuální album "Les 12 Vertiges" je celkově jejich třetím počinem a druhým dlouhohrajícím. Pokud v sestavě čekáte nějaká jména ze známějších projektů, moc nepochodíte, pouze kytarista, baskytarista a "elektrikář" Zoé H. hraje v dalších kapelách, například jej najdete v aktuální sestavě žánrově ne zas tak vzdálených The CNK, dříve v živé sestavě Alcest, jako zvukař se také podílel na loňské desce "1994" black metalového projektu Glaciation, která svým absolutním zpátečnictvím docela zahýbala black metalovým podzemím. Herrschaft ovšem vždy byli hlavním projektem nejen jeho, ale i ostatních zúčastněných, jimiž jsou BzD (vokály) a MaX (elektronika, bicí).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Aural Music / Code666]

Estuary High Tide, jaywalker a Singhaia - České Budějovice, MC Fabrika (20. září 2013)

18. září 2013 v 21:02 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Estuary High Tide, jaywalker a Singhaia - České Budějovice, MC Fabrika (20. září 2013)

Posluchači alternativnější rockové muziky by měli zbystřit. V pátek 20. září vypukne v českobudějovické mc Fabrika mejdan, na kterém by chybět neměli! Na programu je totiž koncert tří kapel, které se nebojí syrových kytar a méně učesané produkce. Sestava je následující:

Estuary High Tide (rock-alternative)

Více než deset let fungující rockové těleso z Českých Budějovic. Na kontě má několik studiových nahrávek. Své koncerty zpestřují i covery známých interpretů.

jaywalker (rock-garage)

Syrový rock, který v sobě kloubí prvky grunge, ale i punku, hrají strakoničtí jaywalker. Ti fungují už od roku 2001. Jejich nejaktuálnější nahrávka se jmenuje In seven years.

Singhaia (grunge-Lo-Fi )

Absolutně nevykalkulovaný retro grunge. Ale ten klasickej, né ten moderní. Takto o sobě na Bandzone mluví českobudějovická parta Singhaia. Jejich poslední nahrávkou je EP Even Hypochondriacs Can Get Sick z letošního roku.

Celá akce vypukne ve 21 hodin. Vstupné je symbolických 50 korun.[tisková zpráva]

Persona Grata prináša materiál, ktorý vám zastaví dych. Nová zostava, klip, album

18. září 2013 v 19:47 | Monsterfuck |  Music News
Persona Grata prináša materiál, ktorý vám zastaví dych. Nová zostava, klip, album

Slovenská progresívna rocková skupina Persona Grata známa svojím originálnym prístupom k hudobným kompozíciám prináša na progrockovú scénu nové dimenzie. Ovplyvnená skupinami ako Yes, Queen, Dream Theater a súčasnými Muse, vyvinula Persona Grata zvuk, ktorý prirodzene vychádza zo všetkých týchto inšpirácií, spolu s dôrazom na melódiu a komplexný rytmus.

Po krátkej tvorivej odmlke prichádza Persona v kompletnej vynovenej zostave. Pripravuje ďaľšiu etapu koncertov a materiál na album, ktorý by mal vyjsť začiatkom budúceho roka. Jeho predzvesťou je aj nový videoklip k skladbe Forevermore, ktorý naznačuje súčasný zvuk kapely a demonštruje muzikantské zručnosti nových členov - gitaristu Petra Luhu a klávesáka Maťa Mikloša:


Pri tejto príležitosti vychádza aj oficiálny, kompletne zremixovaný a zremastrovaný debutový album Reaching Places High Above. "Tento album je niečo, čo by každý poslucháč progresívneho rocku alebo metalu na akejkoľvek úrovni mal počuť a šíriť ďalej. Na scéne, kde je bezpočet klonov a prerábok, je tento album závan čerstvého vzduchu." - Prog Sphere.

Chalani ho už skôr nahrali ako demo album a bol veľmi dobre prijatý zahraničnou kritikou. "Nikdy sme nemali pocit, že bol tento album oficiálne ukončený. Neustále sme na ňom pracovali, pridávali vrstvy, menili zvuky a hrali sa s ním a zároveň boli šťastní, že tento kúsok dostal toľko pozitívnych recenzií. Jediné, čo RPHA chýbalo, bol profesionálny mastering, ktorý by doviedol všetky zvuky k vytvoreniu súladu s celým aranžom," hovoria bubeník Ján Steno a spevák Martin Stavrovský.

Komplexný album pozostáva z 50 minút hudobného materiálu. "Za zmienku stojí najmä inštrumentálna trilógia Orient Express popisujúca neuveriteľnú cestu od trhoviska v Istanbule - jednom z najvýznamnejších miest v histórii - do Benátok - miesta kedysi známeho ako 'kráľovná Jadranu'," opisuje Timo Stries, vytvárajúci v skupine basové linky.

Reaching Places High Above si môžete objednať na iTunes, Amazone a CDBaby. Napriek tomu, že je to prvý oficiálne vydaný album Persony Grata, podarilo sa už skupine vytvoriť si pozíciu jedného z najlepších progrockových projektov v tejto časti Európy. Viac info na personagrata.sk.

[tisková zpráva kapely]

Kompletní info o novince Rhapsody of Fire

18. září 2013 v 17:14 | Ježura |  Music News
Italové Rhapsody of Fire vydají své nové album "Dark Wings of Steel" 22. listopadu (Evropa), respektive 3. prosince (Severní Amerika). Deska vyjde v obou případech u AFM Records a k dostání bude jako jewelcase CD, digipack CD a vinyl, přičemž na digipackové a vinylové verzi alba se objeví bonusová skladba "A Candle to Light" v rozšířené verzi.

Hlavním hybatelem celého alba je klávesák Alex Staropoli, který se podepsal pod produkci a spolu se svým bratrem Manuelem a za asistence kytaristy Roberta de Micheliho rovněž složil všechny skladby. Lyrická stránka věci pak spadá na účet zpěváka Fabia Lioneho, který všechny skladby otextoval. Z alba zazní orchestr, sbor a dle tradice Rhapsody of Fire také živé strunné nástroje.

Rhapsody of Fire v součanosti fungují jen s jedním kytaristou, protože od nich v červnu kvůli "filosofickým rozdílům" odešel Američan Tom Hess. "Dark Wings of Steel" bude rovněž prvním albem kapely po jejím rozchodu s kytaristou Lucou Turillim. Ten se nadále realizuje ve skupině Luca Turilli's Rhapsody, se kterou loni vydal album "Ascending to Infinity".

Tracklist "Dark Wings of Steel":
01. Vis Divina
02. Rising from Tragic Flames
03. Angel of Light
04. Tears of Pain
05. Fly to Crystal Skies
06. My Sacrifice
07. Silver Lake of Tears
08. Custode di Pace
09. A Tale of Magic
10. Dark Wings of Steel
11. Sad Mystic Moon
12. A Candle to Light [bonus]

Novinky u Negură Bunget

18. září 2013 v 13:39 | Monsterfuck |  Music News
Rumunská atmospheric black metalová stálice Negură Bunget po rozsáhlých personálních rošádách, kdy se v první čtvrtině roku obměnila úplně kompletní sestava s výjimkou bubeníka Negru, nyní hlásí také novinky ohledně nové hudby. Již před dvěma lety se hovořilo o přípravách rozsáhlého projektu "Transilvanian Trilogy", z něhož by ve výsledku měly vzniknout tři konceptem vzájemně propojené dlouhohrající desky, přičemž každou z nich by měl doprovázet rovněž celovečerní film a také jeho soundtrack. Jak už název napovídá, celý koncept se bude točit okolo domoviny Negură Bunget, tedy Transylvánie (historická země na území dnešního Rumunska, někdy též známá jako Sedmihradsko).

První ochutnávkou z "Transilvanian Trilogy" se stane singl "Gînd a-prins", jenž bude obsahovat dvě skladby. Jedna z nich, "Curgerea muntelui", je předkrmem k prvnímu dílu zmiňované trilogie. Zde se ovšem bude nacházet v odlišné verzi, než která se později objeví na samotné dlouhohrající nahrávce. Ta druhá píseň, "Tăul fără fund", se objeví exkluzivně pouze na tomto singlu, ale měla by být názornou ukázkou toho, v jakém duchu se ponese hudba doprovazející celovereční snímky k jednotlivým albům, což znamená v žánrech jako ambient nebo world music. Singl, jehož obal se nachází vpravo, vyjde 4. října jako 7'' EP v nákladu 500 kusů u firmy Prophecy Productions, resp. jejího sublabelu Lupus Lounge. Na konci novinky si můžete pustit videoklip k "Curgerea muntelui".

První část "Transilvanian Trilogy" se bude jmenovat "Tău" a vyjít by měla na jaře 2014 taktéž u Prophecy Productions / Lupus Lounge.

Posledními vydanými počiny Negură Bunget je živé album "Focul viu" z března 2011 a EP "Poartă de dincolo" z dubna 2011.

Tracklist "Gînd a-prins":
01. Curgerea muntelui
02. Tăul fără fund


Avenged Sevenfold - Hail to the King

17. září 2013 v 21:35 | Zajus |  Recenze
Začněme recenzi konstatováním jasných skutečností. Avenged Sevenfold si v současnosti užívají masivní popularity - takové, jakou si může dopřát jen málokterá rocková kapela. Zároveň s tím se vždy najde skupina odpůrců, kteří uvádějí více či méně pádné důvody, proč si kapela svou pozici nezaslouží. A obě skupiny nyní napjatě čekají na recenzi alba na Sicmaggotu, která jejich rozpory jednou pro vždy vyřeší absolutně objektivním hodnocením. Nebo tak nějak.

Avenged Sevenfold je kapela, kterou zlehka sleduji již od jejího založení. Zatímco debut "Sounding the Seventh Trumpet" nepřinášel prakticky nic dobrého, nástupce "Waking the Fallen" byl již mnohem zajímavější. Na vrchol si kapela podle mne sáhla až s dalším počinem. "City of Evil" stále zůstává solidním rockovým albem, někde na hranici vlezlé zábavnosti a rozumné inteligence. S dalšími počiny již to tak slavné nebylo a třeba poslední "Nightmare" jsem naposledy slyšel v době jeho vydání. Novince "Hail to the King" jsem tak nedával velké naděje a nebýt slibu recenze, asi bych si ho asi ani neposlechl. Myslím však, že by to byla docela škoda.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Falkenbach s novou deskou

17. září 2013 v 20:11 | Monsterfuck |  Music News
Viking / folk metalový projekt Falkenbach z Německa (původem ovšem z Islandu) vydá 1. listopadu svou šestou dlouhohrající desku v Evropě, v Severní Americe pak 5. listopadu. Její název zní "Åsa" a půjde o první album kapely, které vydá firma Prophecy Productions. K dostání budou celkem tři verze - digipack CD, 2LP s lehce odlišnou obálkou v limitaci 500 kusů a nakonec 2CD kniha s pevnou obálkou, 48 stranami a ve velikosti 18×18 cm. Druhý disk bude obsahovat další čtyři písničky, kromě toho budou součástí překlady textů (lyrická stránka "Åsa" je ve starém a dnes už málo používám západoněmeckém dialektu) a úryvky několika nikdy nepoužitých textů Falkenbach. V tomto případě čítá limitace 2000 kopií.

Součástí "Åsa" bude rovněž skladba "Eweroun", jež vyšla už v dubnu letošního roku jako sedmipalcový singl v nákladu 500 kusů, který byl celý rozebrán už v předprodeji. Písničku najdete na konci článku v podobě lyric videa.

Předchozí deska Falkenbach, na níž bude "Åsa" navazovat, se jmenovala "Tiurida" a vyšla 28. ledna 2011 u firmy Napalm Records jako jewelcase CD, digipack CD (s bonusovým songem), sběratelský box obsahující digipack a přívěšek a nakonec jako tři vinylové verze, z nichž každá rovněž obsahuje zmiňovanou bonusovou píseň - černé LP (400 kusů), bílé LP (250 kusů) a zlaté LP (100 kusů).

Tracklist "Åsa":
01. Vaer Stjernar Vaerdan
02. Wulfarweijd
03. Mijn Laezt Wourd
04. Bronzen Embrace
05. Eweroun
06. I Nattens Stilta
07. Bluot Fuër Bluot
08. Stikke Wound
09. Ufirstanan Folk


Grand Magus se pustili do nahrávání

17. září 2013 v 18:45 | Monsterfuck |  Music News
Švédští heavy metalisté Grand Magus hlásí, že již začali s nahráváním svého nového alba, které by mělo začátkem roku 2014 navázat na loňský počin "The Hunt". Kapela se nachází v Studio Sweetspot ve švédském Halmstadu, kde jí je k ruce producent Nico Elgstrand a zvukař Staffan Karlsson.

Bubeník Ludwig Witt říká: "Čas přišel! Válečníci! Poslední dobou bylo trochu ticho, ale už nás znáte dost dobře na to, abyste věděli, že jsme jen tak nečinně neseděli... Dokončili jsme psaní našeho nového alba a nastoupili jsme do studia! Pondělí 2. září značí začátek naší nové cesty. A výsledek bude stát za slyšení. To je slib. Chcete něco heavy? Budete to mít. Tohle bude naše zatím nejsilnější deska."

Předchozí "The Hunt" vyšlo v květnu 2012 u Nuclear Blast a šlo o první počin Grand Magus, na němž se podílel nový bubeník Ludwig Witt, jenž v kapele nahradil Sebastiana Sippolu, který v loňském roce odešel z rodinných a pracovních důvodů. "The Hunt" vyšlo v podobě CD, limitovaného CD se třemi bonusovými písničkami a nášivkou a na čtyřech různých vinylech - černé 2LP, temně rudé 2LP (250 kusů), bílé 2LP (250 kusů) a 2LP, kde je byl jeden vinyl modrý a druhý žlutý (250 kusů).

Black Sabbath vydají DVD

17. září 2013 v 14:09 | Monsterfuck |  Music News
Legendární britští heavy metalisté Black Sabbath ohlásili, že z turné na podporu svého comebackového alba "13", které vyšlo v červnu letošního roku, vydají také živé DVD. To se bude jmenovat "Live... Gathered in Their Masses" a vyjde 26. listopadu u Vertigo/Republic. Hlavní náplní počinu bude záznam dvou koncertů Black Sabbath z Melbourne v Austrálii, které proběhly 29. dubna a 1. května letošního roku. Půl minuty dlouhý trailer najdete na konci novinky.

"13" vyšlo 10. června 2013 a bylo prvním albem Black Sabbath po dlouhých 18 letech od počinu "Forbidden" (1995), zároveň však bylo první nahrávkou po 35 letech od desky "Never Say Die!", na níž se sešly tři čtvrtiny nejslavnější sestavy, tedy Ozzy Osbourne (zpěv), Tony Iommi (kytara) a Geezer Butler (baskytara). Poslední zbývající člen, bubeník Bill Ward, se nakonec na novince nepodílel, protože se se zbytkem Black Sabbath nedohodl na podmínkách, za nichž by nahrávání a koncertování mělo proběhnout. Jeho náhradníkem se stal Brad Wilk z Rage Against the Machine.


Sawthis: teaser k "Youniverse" online

17. září 2013 v 12:03 | Monsterfuck |  Music News
Moderní thrasheři Sawthis zveřejnili video teaser ke svému novému albu "Youniverse":

-----

Modern thrashers Sawthis have made available a teaser video for their new album 'Youniverse':

[tisková zpráva kapely]


Terrorway - Blackwaters

16. září 2013 v 21:02 | Kaša |  Recenze
Debutové album italské čtveřice Terrorway snad ve všech ohledech splňuje očekávání a požadavky, které posluchač může mít od mladé kapely, která toho (krom jednoho EP) za sebou moc nemá. Borci si to ve svém případě trošku usnadnili a pro inspiraci nešli daleko, takže nenápadně čerpají u těch největších jmen, jež se v daném žánru pohybují, ale i přesto Terrorway v konečném vyznění nechybí zdravá agresivita a hlavně zápal, který z nahrávky srší. A to navzdory perfektnímu technickému dojmu a hutné kytarové hradbě, přes kterou nepropadne ani jehla, což je výsledek produkce "Blackwaters", kterou obstaral Jacob Olsen (Moonspell či Hatesphere), z čehož vyplývá, že žádného undergroundového chrastění se bát nemusíte, spíš se připravte na ostré hrany kytar a průbojné bicí.

Zpěvák Valentino Casarotti, kytarista Ivan Fois, basák Giovanni Serra a bubeník Cosma Secchi se hned z kraje své existence zhlédli v kapelách jako Machine Head, Pantera nebo z pozdějších jmen Lamb of God a Throwdown, při jejichž výčtu musí být hned jasné, že v tomto případě máme tu čest s kombinací thrashe se skočným groove metalem. Mix to sice není nikterak originální, přesto to při správném poměru funguje pořád dobře, i když už všechno bylo řečeno. Když se k tomu přidají sborové HC vokály, tak člověk nabude dojmu, že má co dočinění s parádním albem. Jediným problémem je fakt, že drtivá většina kapel ve výsledku zní stejně, což platí i o Terrorway, ale ruku na srdce, nic jiného jsem snad ani nečekal. Hráčsky je na tom výše uvedená čtveřice dobře, ale zas se nesnaží vystřílet všechny náboje v jedné skladbě, takže hrají ve prospěch celku a působí velice sehraně. Celkem logicky se pro mne ústřední osobností "Blackwaters" stal kytarista Ivan, který si svůj nástroj pořádně podladil a jeho kytara nad vším ostatním vyčnívá, což není výtka, protože se jedná o dost povedené riffy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records / Bakerteam Records]

Koncerty na říjen

16. září 2013 v 18:47 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Orphaned Land (IZR), Bilocate (JOR), The Mars Chronicles (FRA), Klone (FRA)
1.10. - Praha, Exit-Us (18:00)
Cena: 250/300
Heidenfest 2013
2.10. - Zlín, Masters of Rock Café
Vystoupí: Turisas (FIN), Ensiferum (FIN), Equilibrium (GER), Suidakra (GER), Frosttide (FIN)
Cena: 650
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Hypocrisy (SWE), Hatesphere (DEN)
5.10. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 550
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Kvelertak (NOR), Årabrot (NOR), Gerilja (NOR)
7.10. - Praha, 007 (19:30)
Cena: 200/250
Více informací: D_Smack_U

The Dillinger Escape Plan (USA)
10.10. - Praha, Rock Café (20:00)
11.10. - Ostrava, Barrák (20:00)
Cena: 450
Více informací: Obscure Promotion

Doro (GER), Nulldb (GER)
11.10. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
Cena: 600
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

HIM (FIN), Caspian (USA)
12.10. - Praha, Lucerna
Cena: 990
Více informací: Live Nation

Never Say Die Tour 2013
15.10. - Praha, MeetFactory (20:00)
Vystoupí: Emmure (USA), Carnifex (USA), I Killed the Prom Queen (AUS), Betraying the Martyrs (FRA), Hundredth (USA), Northlane (AUS), Hand of Mercy (AUS)
Cena: 490
Více informací: Obscure Promotion

The Agonist (CAN), Threat Signal (CAN), Arsis (USA), Dawn Heist (AUS)
15.10. - Olomouc, S-cube (19:00)
17.10. - Praha, HooDoo (19:00)
Cena: 277 (Olomouc), 390 (Praha)
Více informací (Praha): Obscure Promotion

Rocková Olomouc 2013
17.10. - Olomouc, Sportovní hala Univerzity Palackého (20:00)
Vystoupí: Tarja (FIN)
Cena: 690
Více informací: Rocková Olomouc

Slaughterfest
18.10. - Praha, Nová Chmelnice
Vystoupí: Onslaught (UK), Master (USA), Empire of Evil (UK),Tantara (NOR)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Death Metal Nation European Tour
19.10. - Plzeň, Parlament (20:00)
Vystoupí: Light of Dark (MEX), Inborned Lycanthropy (CZ), Sekhmet (CZ), Avidity for… (CZ)

Incantations for the World's End
19.10. - Praha, HooDoo
Vystoupí: Dødheimsgard (NOR), Troll (NOR), Hetroertzen (CL/SWE)

Masterplan (GER), Mystic Prophecy (GER), Sebastien (CZ)
19.10. - Praha, Storm Club
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Queensrÿche (USA)
21.10. - Praha, Retro Music Hall
Cena: 690
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Annihilator (CAN), The Generals (SWE), Bad Face (CZ)
25.10. - Zlín, Master sof Rock Café
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Moonspell (POR)
25.10. - Praha, Rock Café
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Red Raven Phantoms of Pilsen 7
25.-26.10. - Plzeň-Božkov, Pod Kopcem
Vystoupí: Aura Noir (NOR), Nargaroth (GER), Fen (UK), Turning Golem: Vulture Industries + Happy Gorilla Dance Company (NOR), Demonical (SWE), Alchemyst (GER), Avenger (CZ), Make a Change… Kill Yourself (DEN), Endstille (GER), Koldbrann (NOR), Selbstentleibung (AUT), Inferno (CZ), Sakrileg (AUT), Tulsadoom (AUT), Spasmodic (SWE), Hellocaustor (CZ), Hailstone (GER)
Cena: 690/888
Poznámka: 24. října se v plzeňském klubu Divadlo Pod Lampou odehraje warm-up party za účasti Stagewar (GER), Mortifilia (CZ), 1000 Bombs (CZ) a Kill! Kill! Kill! (CZ). Vstup s lístkem na Phantoms of Pilsen 7 za 70 Kč, bez něj 100 Kč.
Více informací: Phantoms of Pilsen

Swallow the Sun (FIN), Antimatter (UK)
28.10. - Praha, Nová Chmelnice (19:00)
Více informací: Obscure Promotion

Powerwolf (GER), Majesty (GER), Battle Beast (FIN), Wisdom (HUN)
29.10. - Praha, Retro Music Hall
Cena: 600
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Maleficent Terror Tour 2013
31.10. - Praha, Modrá Vopice
Vystoupí: Otargos (FRA), Stigmhate (ITA), Rotgor (CZ)

Info o novince The Gathering

16. září 2013 v 15:40 | Ježura |  Music News
Nizozemští atmosféričtí rockeři The Gathering chystají vydání nového alba. Nástupce poslední řadovky "Disclosure" z loňského roku se bude jmenovat "Afterwords", vyjde ještě letos v září a k sehnání bude na CD, vinylu i v dalších formátech. Nepůjde ale o čistokrevnou řadovku s výhradně novým materiálem. Na "Afterwords" se objeví tři skladby z loňského EP "Afterlights", dva přepracované songy původně z "Disclosure" a coververze písně "Areas". Nové skladby budou na "Afterwords" tři. Titulní skladbu (k poslechu pod článkem) opatřil svým vokálem zakládající člen The Gathering, Bart Smith, který kapelu opustil v roce 1993. Trubku pro "Afterwords" opět nahrál Noel Hofman.

Poslední album The Gathering, "Disclosure", vyšlo 12. září 2012 u Psychonaut Records, vlastního labelu kapely. Jeho obal namaloval chilský umělec Carlos Vergara Rivera.

Tracklist "Afterwords":
01. S.I.B.A.L.D.
02. Echoes Keep Growing
03. Afterwords
04. Tuning In, Fading Out
05. Areas
06. Gemini III
07. Afterlights
08. Sleep Paralysis
09. Bärenfels