Září 2013

Naurrakar vydají nové album

26. září 2013 v 11:28 | Monsterfuck |  Music News
Domácí black metalová kapela Naurrakar z Prahy aktuálně chystá svou první dlouhohrající desku, která se bude jmenovat "Epilog lidstva" a měla by vyjít někdy v říjnu nebo listopadu pod hlavičkou vydavatelství Werewolf Productions na CD v nákladu 300 kusů. Obal si můžete prohlédnout napravo. Minutu a půl dlouhou upoutávku k "Epilogu lidstva" najdete na YouTube.

Naurrakar počin natáčeli ve svém vlastním studiu. Celkem by se na albu mělo objevit deset písniček, jejichž náplní bude "syrový black metal". Texty budou v češtině a budou se zabývat "koncem lidské rasy, misantropií a zkázou". Jako hosté se na "Epilogu lidstva" podíleli Lord Morbivod, jenž se postaral o editaci bicích, a zpěvačka Morgause.

"Epilog lidstva" bude navazovat na čtyřskladbové EP "Zákon chaosu", které vyšlo v lednu loňského roku taktéž u Werewolf Productions a taktéž v limitaci 300 kopií. Ještě před tím vydali Naurrakar demosnímek "Imperium Satana" v roce 2009.

Haken - The Mountain

25. září 2013 v 22:53 | Zajus |  Recenze
V roce 2011 vydali Haken své druhé album, "Visions", které se následně stalo jednou z mála desek zde na Sicmaggot ohodnocených plným počtem bodů. Právě v této recenzi jsem o Haken slyšel poprvé a netrvalo dlouho, aby se z "Visions" stalo mé nejoblíbenější album roku. Z reakcí internetových hudebních recenzentů lze ostatně usoudit, že jsem nebyl zdaleka sám. Dalo by se tedy říci, že očekávání dalšího počinu byla napjatá, a kapela nás tak nenechala dlouho čekat. Necelé dva roky po úspěšném "Visions" přichází jeho nástupce, jehož úkol je nesmírně obtížný. Obstála třetí deska Haken náročným požadavkům?

Moje největší obava byla, aby kapela nadšená z úspěchu svého teprve druhého počinu nezůstala stát na místě, jenže v tomto ohledu mé obavy Haken rozmetali s naprostou suverenitou. Dostáli významu slova "progresivní" a spíše než jeden velký skok učinili množství drobných krůčků, které značně změnily vyznění hudby samotné, aniž by zavrhly její úspěšnou minulost. V recenzích na "Visions" byli často zmiňováni jako zdroj inspirace legendární Dream Theater, s čímž jsem nikdy nemohl zcela souhlasit. Na "The Mountain" Haken však toto spojení roztrhli definitivně, a hudba, kterou na svém třetím albu prezentují, patří po právu jen jim samotným.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Zemřel Fusaty z Dissolving of Prodigy

25. září 2013 v 21:58 | Monsterfuck |  Music News
Dne 23. září ve večerních hodinách zemřel ve věku 39 let René "Fusaty" Krystyn, hlavní postava českých doom metalových veteránů Dissolving of Prodigy. Jeho pohřeb se uskuteční tento pátek, 27. září, v obci Horní Suchá.

Fusaty byl posledním zakladatelem Dissolving of Prodigy v kapele a zároveň byl hlavním skladatelem a textařem skupiny, jako jediný se také objevil na všech jejích nahrávkách.

Historie Dissolving of Prodigy začala na začátku 90. let pod názvem Bigotry. První demosnímek vyšel v roce 1993 pod názvem "Step to the Grave" a po jeho vydání se skupina přejmenovala na Dissolving of Prodigy. Celkově vyšly čtyři dlouhohrající desky - "Lamentations of Innocents" (1995), "Time Ruins Also Beauty" (1997), "Loučení se světem pozemským" (2002) a "Štvanice" (2008) - a několik neřadových nahrávek. Posledním počinem je split album "Unveiling the Signs" s formacemi Gallileous, Pantheist a Wijlen Wij, na němž se Dissolving of Prodigy podíleli téměř čtvrt hodinovou skladbou "Zlodějská světélka".

Cadaveria: oficiální trailer ke "Karma"

25. září 2013 v 20:48 | Monsterfuck |  Music News
Oficiální trailer ke "Karma" je nyní online http://youtu.be/y1IDemZkolw
Double DVD "Karma" od CADAVERIA bude vydáno 22. října 2013 u Scarlet Records.
Užijte si to!
-----
'Karma' official trailer is now on-line http://youtu.be/y1IDemZkolw
CADAVERIA 'Karma' double DVD will be released on October 22nd, 2013 via Scarlet Records.

More info:
http://www.cadaveria.com/web/cadaveria-karma-double-dvd-all-the-details/
Enjoy!

[tisková zpráva kapely]


Saxon vydají album předělávek

25. září 2013 v 19:06 | Ježura |  Music News
Britští heavy metaloví klasici Saxon se rozhodli vydat desku plnou předělávek svých starších skladeb. Počin jménem "Unplugged and Strung Up" si však neklade za cíl představit klasické songy zabalené do moderního zvuku, ale nabídne 14 skladeb v kompletně přepracované podobě. Posluchači se dočkají jak odlišného mixu a masteringu od Andyho Sneapa, tak zcela nových aranží a akustických nebo orchestrálních verzí a dokonce i remixů známých skladeb.

"Unplugged and Strung Up" v základní verzi vyjde jako jewelcase CD a také na dvojvinylu v gatefold provedení. Rozšířená verze vyjde jako digipack 2CD a digitální download a oproti základní verzi bude obsahovat i bonusový disk "Heavy Metal Thunder" z roku 2002 s výběrem 13 znovu nahraných největších hitů kapely.

Poslední album Saxon nese název "Sacrifice", nahrávalo se v LS Studios v Yorkshiru a vyšlo na začátku března letošního roku u UDR Records.

Tracklist "Unplugged and Strung Up":
01. Stallions of the Highway [remix]
02. Crusader [orchestral version]
03. Battle Cry
04. The Eagle Has Landed [orchestral version]
05. Red Star Falling [orchestral version]
06. Broken Heroes [orchestral version]
07. Call to Arms [orchestral version]
08. Militia Guard
09. Forever Free [re-recorded version]
10. Just Let Me Rock [re-recorded version]
11. Frozen Rainbow [acoustic version]
12. Iron Wheels [live acoustic version]
13. Requiem [acoustic version]
14. Coming Home [acoustic version]

Tracklist "Heavy Metal Thunder":
01. Heavy Metal Thunder
02. Strong Arm of the Law
03. Power & the Glory
04. And the Bands Played On
05. Crusader
06. Dallas 1pm
07. Princess of the Night
08. Wheels of Steel
09. 747 (Strangers in the Night)
10. Motorcycle Man
11. Never Surrender
12. Denim & Leather
13. Backs to the Wall

Klipy od In Flames a Kvelertak

25. září 2013 v 12:46 | Ježura |  Music News
>>> Švédští In Flames se snaží udržovat svou aktuální desku "Sounds of a Playground Fading" v povědomí fanoušků co to jde a tentokrát přišel na řadu nový videoklip. Dočkala se ho titulní skladba a záběry z živých vystoupení kapely, z nichž se klip skládá, dal dohromady Patric Ullaeus z Revolver Film Company.


>>> Nový klip vypustili do světa také Norové Kvelertak. Ti si opět přizvali režiséra Torjuse Førre Erfjorda, který pro kapelu už dříve stvořil animovaný klip ke skladbě "Blodtørst", a tentokrát nechali jeho umění vyniknout ve spojení se songem "Evig Vandrar" ze své aktuální druhé řadovky "Meir".


Unzucht - Rosenkreuzer

24. září 2013 v 22:15 | Ježura |  Recenze
Německo platí za současnou mekku gotické subkultury a na domácí scéně se tak krom zástupů vyznavačů tohoto stylu pohybuje taky dlouhá řada kapel, které k tomu všemu plodí soundtrack. Asi tedy není sporu o tom, že jsou Němci nejen náruživými konzumenty ale rovněž velmi zručnými producenty všech možných i nemožných druhů gotické hudby, protože pro to prostě mají buňky. To však ještě automaticky neznamená, že vše, co brnká na potemnělé struny lidské osobnosti a má zároveň nálepku "Made in Germany", je dobré. Důkazem, že široká poptávka dává vzniknout i nepříliš kvalitním produktům, může být třeba album "Rosenkreuzer" od dolnosaské kapely Unzucht.

Unzucht na své novince po vzoru jiných míchají metalové riffy s industrialovými samply, temnotu s až romantickými melodiemi a k tomu přidávají většinou čistý zpěv. Muzikantům do hlavy nevidím, takže se mohu jen domýšlet, s jakým záměrem se do skládání "Rosenkreuzer" pustili, ale dělá to na mě dojem, jako by měl výsledek představovat mix podmanivé zlé elektroniky s metalovou hutností a srdceryvnými melodiemi zpívanými rádoby charismatickým hlasem. Prostě taková typická muzika, na kterou se tančí v klubech, kde ze stropu visí háky a na nich lidi, kde dominuje černá, ultrafialová případně radioaktivně zelená a o kterých si vaše babička pomyslí, že se tam a priori smilní a fetuje ve velkém - přesně taková hudba, jen oděná do podstatně přístupnějšího kabátu. Připadá vám to trochu jako oxymorón, protože je to něco podobného, jako pořídit si okruhový sporťák a pak k němu přivařit kouli na valník, abyste s ním mohli vozit nábytek na chatu? Tak v tom případě jste kápli na jeden z největších problémů, se kterým se "Rosenkreuzer" potýká.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Under the Black Sun 2014: dvě nové kapely potvrzeny

24. září 2013 v 21:46 | Ježura |  Koncerty & Akce
Před několika dny byly pro festival UNDER THE BLACK SUN 2014 potvrzeny první dvě kapely KULT a THE GREAT OLD ONES. Nyní je čas na další dvě potvrzení:

WILDERNESSKING:

První africká kapela, která kdy vystoupí na UNDER THE BLACK SUN. Kvartet z Jihoafrické republiky si se svými zasněnými melodiemi a atmosférickými skladbami vysloužil status černého koně post-black-metalové scény! WILDERNESSKING také pracují na novém materiálu, který by měl dojít vydání na přelomu letošního a příštího roku.

BLAZE OF PERDITION:

Tahle polská kapela svou výbornou show přesvědčila už na UNDER THE BLACK SUN v roce 2012 a nyní se do Helenenau vrací! Buďte připraveni na zvrácenou show obsahující krev, hnus a bolest!

UNDER THE BLACK SUN FESTIVAL se uskuteční mezi 3. a 5. červencem 2014 v Reiterhof Helenenau v Börnicke (nedaleko Bernau). Jedinečná lokace v lesích za Berlínem podtrhuje atmosféru hudby.

-----

Some days ago the first two bands KULT and THE GREAT OLD ONES have been confirmed for the UNDER THE BLACK SUN 2014. Now it is time for the next two confirmations:

WILDERNESSKING:

The first African band which has ever played at the UNDER THE BLACK SUN. The quartet from South Africa with their dreamy melodies and atmospheric songs gained the status as an absolutely insider tip of the Post-Black-Metal-Scene! WILDERNESSKING are also working on new recordings which are set to be release at the end of 2013/early 2014.

BLAZE OF PERDITION:

The band from Poland already convinced with their great show at UNDER THE BLACK SUN in 2012 and they are now coming back to Helenenau. Be prepared for a sick show including blood, filth and pain!

The UNDER THE BLACK SUN FESTIVAL will take plase from July 3rd to 5th 2014 at the Reiterhof Helenenau in Börnicke (close to Bernau). The special location in the woods outside of Berlin outlines the atmosphere of the music.

[tisková zpráva]


Nový song od Six Degrees of Separation

24. září 2013 v 20:55 | Monsterfuck |  Music News
Six Degrees Of Separation zveřejnili skladbu z připravovaného alba The Hike & Other Laments, které výjde 1. prosince u Metalgate Records. Jmenuje se Hike II. a ve formě lyric videa si ji můžete poslechnout na níže uvedeném odkazu:

http://youtu.be/rgM4kMGHzA8

[tisková zprávy kapely]


Inferno vydají nové album, trailer online

24. září 2013 v 17:32 | Monsterfuck |  Music News
Čeští black metalisté INFERNO vydají své nové album s názvem "Omniabsence Filled By His Greatness" celosvětově 24. září. Video trailer k počinu je k dispozici zde: http://youtu.be/nHkdLcW1fZk

Šesté album kapely je skok kupředu v porovnání s předchozím počinem "Black Devotion". Ačkoliv přímočarý black metal a melodické riffy jsou stále přítomné, "Omniabsence Filled By His Greatness" vyhrává v rámci kvality a atmosféry. Disharmonické pasáže jdou nyní ruku v ruce s delikátním využitím psychedelie, kompozice se staly náročnější.

Deska byla nahrána, zmixována a zmasterována v Necromorbus Studio u Tore Stjerny (Watain, Ondskapt, Valkyrja). Fenomeno Design (Blut Aus Nord, Glorior Belli, Perdition) připravili grafiku.

"Omniabsence Filled By His Greatness" je druhým počinem nahraným v nové sestavě Adramelech (vokály), Ska-gul (kytary) a Sarapis (bubeník). Album obsahuje hostující basové linky zahrané Beldarohem (Besatt).

Tracklist:
1. Pervasion
2. The Firstborn from Murk
3. The Funeral of Existence
4. Revelations Through the Void
5. The Vertical Fissure of the Most Distant End
6. Metastasis of Realistic Visions


-----

Czech black metallers INFERNO will release a new album entitled "Omniabsence Filled By His Greatness" on September 24th worldwide. Video trailer for the release is available at: http://youtu.be/nHkdLcW1fZk

Band's 6th album is a leap forward in comparison with the previous release, "Black Devotion". While straightforward black metal and melodic riffs are still present, "Omniabsence Filled By His Greatness" gained in terms of quality and atmosphere. Dissonant passages go now hand in hand with a delicate use of psychedelia, the compositions became more demanding.

The album was recorded, mixed and mastered at Necromorbus Studio by Tore Stjerna (Watain, Ondskapt, Valkyrja). Fenomeno Design (Blut Aus Nord, Glorior Belli, Perdition) prepared the layout.

"Omniabsence Filled By His Greatness" is the second release recorded with the new line-up of Adramelech (vocals), Ska-gul (guitars) and Sarapis (drummer). The album features guest bass lines played by Beldaroh (Besatt).

Track-list:
1. Pervasion
2. The Firstborn from Murk
3. The Funeral of Existence
4. Revelations Through the Void
5. The Vertical Fissure of the Most Distant End
6. Metastasis of Realistic Visions


[tisková zpráva vydavatele]


Detaily o novince Cronian

24. září 2013 v 15:55 | Kaňour |  Music News
Několik základních informací o obživění projektu Cronian a následném podepsání smlouvy se Season of Mist tu již proběhlo. Ze zákulisí projektu kolem dvojice norských hudebníků Andrease "Vintersorga" Hedlunda a Øysteina G. Bruna teď na povrch prosákly detailní informace o novém albu. Novinka ponese jméno "Erathems" a vyjde 8. listopadu v Evropě, v Americe potom o čtyři dny později. Prohlédnout si také můžete tracklist a obal, který pro Cronian vytvořil Marcelo Vasco. Ten na scéně není žádným nováčkem, vytvářel artworky pro kapely, jako jsou Soulfly, Borknagar či Keep of Kalessin.

Tracklist "Erathems":
01. Cold Wave Eruption
02. Ecocracy
03. Drifting Station
04. Moments and Monuments
05. Blackwater Horizon
06. Core Resiliency
07. Chemical Dawn
08. End(Durance) Part III
09. Full Moon Inferno [bonus pro digipack a digitální edice]

Secrets of Sin - Future Memories

23. září 2013 v 22:15 | Kaša |  Recenze
Začnu trochu netradičně a dám vám hádanku, která sice prozradí pointu celé recenze, ale tohle album je taková ztráta času, že i číst o něm je zbytečné, takže se s tím moc párat nebudu a hned z kraje upozorním všechny, kteří se mají rádi, aby se této desce vyhnuli. Nyní ale kýžená hádanka. Takže, zde jsou indicie... Tam, kde to má působit epicky, to vyznívá prázdně. Místo vážné a seriózní produkce se vám dostane kýčem nasáklá zhovadilost nejhrubšího zrna, při jejímž poslechu si říkáte, že to nemůže autor myslet vážně. Tvrdší pasáže jsou průhledné jako sklo a celkově to působí velmi jednoduše, skoro až stupidně. Jako třešničku na dortu si představte, že je to neskutečně nudné. Správně hádáte, že se jedná o debutové album německého kvintetu Secrets of Sin s titulem "Future Memories", k němuž jsem přistupoval jako k výzvě. Tušil jsem, že to nebude můj šálek čaje, ale že to bude taková hovadina, to jsem nečekal.

Kdybych chtěl být svině, tak řeknu, že na "Future Memories" je špatně snad úplně všechno krom zvuku, který splňuje nároky moderní metalové tvorby, jež si vyžaduje nablýskanou produkci, ostré, ale v případě potřeby hezky melodické kytary, jednoduchou rytmiku a hlavně vokál, který je za každých okolností slyšet v popředí a jemuž je hezky rozumět. A víte co, budu ta svině, protože to je nejspíš vše, co se albu dá vyloženě pochválit. Toť vše, protože to, co je hlavní - tedy hudba - je na úrovni středoškolské kapely, která si jednoho dne řekla, že smíchat symfonický metal a metalcore je skvělý nápad, který se určitě bude každému líbit, a dalo by se s tím prorazit. Tohle je však jeden z těch případů, kdy něco vypadá zajímavě pouze do chvíle, než to slyšíte na vlastní uši. Nebo jinak, než to slyšíte v tak naivním a hloupém podání, jako se toho zhostili Secrets of Sin na své debutové desce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Metal Church chystají novinku

23. září 2013 v 19:45 | Stick |  Music News
Američtí metaloví klasici Metal Church, kteří se opět sjednotili po svém rozpadu v roce 2009, se rozhodli přiblížit svou připravovanou novinkovou desku. Desátý studiový počin vyjde 22. října na labelu Body of Work Recordings, jenž patří kytaristovi Kurdtovi Vanderhoofovi. Deska nese název "Generation Nothing". Podle vyjádření členů kapely jde o návrat k nejhlubším kořenům kapely, ale s moderním vyzněním. Natáčelo se v Kurdtově studiu English Channel ve Washingtonu. První vypuštěnou skladbu "Scream" si můžete poslechnout zde, na YouTube se můžete mrknout na audio upoutáku.

Zpěvák Ronny Munroe o rozpadu v roce 2009: "Ve zkratce, šlo o různé události a věci, které se kapele děly v průběhu celé kariéry. Byli jsme bez patřičného managementu a vhodných lidí, kteří by se o nás měli starat. Ve finále jsme hráli koncerty, které jsme odehrát neměli, a Kurdt se díky tomu cítil otrávený a my všichni s ním. Nakonec jsme došli k názoru, že než se rozejít kvůli hádkám a osobním rozepřím, radši jsme to zabalili včas. Všichni jsme zůstali přátelé a chtěli jsme, aby to tak zůstalo i nadále. Všichni víme, jaká je dnešní hudební scéna v porovnání s tehdejškem. Neměli jsme prostě ve svém táboře správné lidi.

Tentokrát album vydáváme na Kurdtově labelu, kapela tím přebírá větší kontrolu nad svou prací. Stahování je možná na horší úrovni než v roce 2009, ale na druhou stranu, pokud víš, co děláš, a dokážeš s internetem pracovat správně, můžeš mít úspěch. Kurdt tak pracuje se svou druhou kapelou Presto Ballet a funguje to. Prostě to zkusíme, když to nevyjde, pořád můžeme jít hledat label nebo něco takového. Zkusíme to a uvidíme, co se stane, myslím, že bychom možná mohli mít aspoň nějaký úspěch."

Tracklist "Generation Nothing":
01. Bullet Proof
02. Dead City
03. Generation Nothing
04. Noises in the Wall
05. Jump the Gun
06. Suiciety
07. Scream
08. Hits Keep Comin'
09. Close to the Bone
10. The Media Horse

Legenda československého heavy metalu CITRON vystoupí v Želči u Tábora

23. září 2013 v 16:47 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Legenda československého heavy metalu CITRON vystoupí v Želči u Tábora

Kapela, která zaplnila na jaře tohoto roku sedm sálů, z nichž většinu vyprodala a svým oddaným příznivcům slíbila, že se ještě letos na pódia vrátí. CITRON - Fany Michalík, Jarda Bartoň, Jirka Šperl, Vašek Vlasák a Radim Pařízek - slib plní a po obrovském úspěchu oznamují druhou část svého úspěšného "Radegast a Plni energie Tour 2013". V rámci koncertní šňůry zavítají také na jih Čech, kde 15. listopadu vystoupí v KD Želeč u Tábora.

Skupina na své podzimní šňůře navštíví města a místa, která v programu první části nebyla (teda až na domovskou Ostravu, jasna věc) a i tentokrát dá minimálně sedm koncertů v Čechách a na Moravě. V jejich průběhu opět kompletně odehraje své první dvě kultovní desky "Plni Energie" (1986) a "Radegast" (1987), ovšem nejen je. Skupina na každém koncertě druhé části turné uspořádá autogramiádu a ke koupi nabídne obě legendární alba na CD. Pozor! Speciálním hostem, který zazpívá hity s touto rockovou legendou, bude opět zpěvačka TANJA.

Jako předkapely se na turné představí i kytarová hvězda 80. a 90. let DANIEL KROB, kterého svět zná z FERAT, ARAKAIN nebo KREYSON a příjemná kytarovka z Brna TIBET. Vyperte si džísku a přijďte zakalit s muzikou, při níž každý omládne!
Program turné je následující:
15/11 - Želeč u Tábora - Kulturní dům
16/11 - Ústí nad Orlicí - Kulturní dům
30/11 - Březolupy - Sportovní hala
04/12 - Ostrava - Garage
08/12 - Žďár nad Sázavou - Dům kultury
12/12 - Opava - KD Na Rybníčku
13/12 - Frýdek Místek - Klub Stoun
15/12 - Prostějov - Společenský dům

Info k akci v Želci sledujte na události na facebooku.
Předprodej vstupenek pro všechna města za super zaváděcí cenu 200,-Kč, platnou pouze do poloviny října, byl zahájen na e-shopu agentury Alfedus zde. Vstupenky jsou k dostání i v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketpro.

[tisková zpráva pořadatele]

Entombed přeložili album na příští rok

23. září 2013 v 13:59 | Stick |  Music News
29. října mělo původně vyjít novinkové album Entombed, "Back to the Front", které mělo následovat šest let starou desku "Serpent Saints - The Ten Ammendments". Před pár dny však bylo vydání přeloženo na začátek roku 2014 - jako důvod byly uvedeny neočekávané technické potíže, přesné datum vydání bude upřesněno. Nahrávalo se ve Studio Bohus (Abba, Europe) s producentem Robertem Laghim (In Flames, Hardcore Superstar). Obal vytvořil Zbigniew Bielak (Watain, Vader). Bližší info o albu jsme na našich stránkách přinesli již dříve na začátku měsíce.

Tracklist "Back to the Front":
01. Kill to Live
02. Bedlam Strike
03. The Underminer
04. Second to None
05. Allegiance
06. Waiting for Death
07. Eternal Woe
08. Digitus Medius
09. Vulture and the Traitor
10. Pandemic Rage
11. Soldier of No Fortune

Nine Inch Nails - Hesitation Marks

22. září 2013 v 21:32 | Kaša |  Recenze
Celých pět let trvalo, než Nine Inch Nails, potažmo Trent Reznor, usoudili, že nastal ten správný čas pro nové studiové album kapely (no dobře, spíš one-man projektu), která si po dobu své působnosti vysloužila neotřesitelnou pozici industriálně rockové legendy. Kdo podrobněji sleduje tvorbu tohoto multiinstrumentalisty, ten ví, že v mezidobí nezahálel a věnoval se svým bočním aktivitám. Post-industriální projekt How to Destroy Angels, jejž založil se svou ženou Mariqueen Maandig, se dočkal dvou EP a debutového alba "Welcome Oblivion", které bylo spíše zklamáním a při jeho poslechu se člověk nenápadně poohlížel po klasických počinech Nine Inch Nails, přestože hudebně si obě party nejsou zas tak podobné, jak by se mohlo zdát. Výrazněji na sebe Reznor upozornil spolu se svým parťákem Atticusem Rossem, s nímž se vydal do světa filmového průmyslu, kde si odnesli Oscara za soundtrack k "Sociální síti" a Grammy za hudbu k "Muži, kteří nenávidí ženy". Loňský rok padl za oběť přípravám nového alba, které je nyní konečně tady. Ale tolik nezbytného úvodu, kterým se snažím si natáhnout délku článku, protože "Hesitation Marks" se pro mne stalo oříškem, jenž se prostě musí slyšet, protože zprostředkovat dojmy z jeho poslechu není vůbec snadné.

Tak trochu jsem očekával, že nedávné boční aktivity Trenta Reznora se výraznou měrou promítnou do novinky jeho domovské kapely, až jsem byl překvapený, že zas v takové míře se tak neděje. Náznaky tam samozřejmě jsou, ale Nine Inch Nails mají svůj nepřeslechnutelný rukopis a zvuk, který si nelze splést a přesto se nedá říct, že by jejich alba byla pořád stejná a hrála na tutéž strunu do zblbnutí. Aktuální "Hesitation Marks" v sobě má víc elektroniky než debut "Pretty Hate Machine", když se hrábne do zkreslených kytar, tak jsou plnější než na rockovém "With Teeth", přesto však v sobě skrývá trochu ambientu "Ghosts I-IV" a výše uvedených soundtracků a dokonce se dočkáme i křehkých momentů "The Fragile", či právě How to Destroy Angels. Že to zní jako pověstný dort, do kterého se tak dlouho přidávaly ingredience, až z něj vznikl nechutný patvar? Máte pravdu, teoreticky je to pěkný mišmaš, ale Reznorovi se podařilo spojit všechny tyto nálady do jednotného výsledku, který paradoxně působí soudržněji, než některá z jeho pozdějších alb ("Year Zero"). První dojem, který jsem z "Hesitation Marks" nabyl, byl minimalistický, což nemusí nezbytně znamenat jednoduchý nebo jednotvárný, na to předem zapomeňte. Jedná se totiž o minimalismus promyšlený a do detailu vypiplaný.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tři klipy od Annihilator, Scar the Martyr a Skeletonwitch

22. září 2013 v 19:09 | Stick |  Music News
>>> Letos vydali kanadští Annihilator čtrnáctý počin s názvem "Feast". "No Way Out" je název skladby, ke které byl natočen videoklip. V něm je zachycena cesta kapely z letiště do hotelových pokojů a následně ze zkoušky na pódium německého festivalu Wacken Open Air. V klipu nemůže chybět zakladatel a hlavní postava Jeff Waters, ani jeho souputník Dave Padden (zpěv,kytara), který s kapelou je již přes deset let. Rytmiku jistí bubeník Mike Harshaw a basák Alberto Campuzano.


>>> Scar the Martyr je název nové kapely bubeníka Slipknot, Joeyho Jordisona. Na 1. října mají nachystané k vydání debutové eponymní album, jež vyjde u Roadrunner Records. Nyní vyšlo oficiální video ke skladbě "Blood Host", ve které se představí většina sestavy tohoto projektu, na kterém se mimo Jordisona podílel zpěvák Henry Derek Bonner (s nímž Jordison napsal veškerý materiál), klávesák Chris Vrenna (ex-Nine Inch Nails, ex-Marilyn Manson) a kytaristé Jed Simon (ex-Strapping Young Lad) a Kris Norris (ex-Darkest Hour).


>>> Pro dnešek posledním klipem zůstávají Skeletonwitch se svým "I Am of Death (Hell Has Arrived)". Pochází z chystané páté desky "Serpents Unleashed", která vyjde 29. října u Prosthetic Records jako následník dva roky staré "Forever Abomination". Letos kapela zároveň slaví desáté výročí, a tak si v klipu udělala radost tributem klasickým krvákům. Režíroval jej Jon Nix.


Rush vydají v listopadu živák

22. září 2013 v 15:59 | Stick |  Music News
Trio kanadských rockerů Rush sklízí se svým posledním počinem "Clockwork Angels" jeden úspěch za druhým. Na listopad chystají živý záznam s názvem "Clockwork Angels Tour". Živák by měl vyjít 19. listopadu na labelu Anthem/Roadrunner Records na CD/DVD. Turné trvalo jedenáct měsíců. Kapela během něj projela dvakrát severní Ameriku a Evropu. Materiál pro živé album byl natočen loňského listopadu na vystoupení v Dallasu.

Během turné trvalo vystoupení tři hodiny. V jeho průběhu zazněly jak klasiky "Tom Sawyer" nebo "2112", společně s osmdesátkovými "The Analog Kid" či "Territories". Tyto skladby byly doplněny o nově zaranžované skladby speciálně pro turné, a to s pomocí Clockwork Angels String Ensemble. Bylo to tak poprvé, co si kapela na turné vzala přídavné muzikanty. Setlist navíc obsahoval i devět skladeb z alba "Clockwork Angels".

Na konci září jsou od Anthem/Atlantic Records nachystány k vydání remixované album z roku 2002 "Vapor Trails Remixed" a sedmidiskový box set "The Studio Albums 1989-2007". Tento box bude obsahovat všechny desky vydané pod Atlantic Records.

Tracklist "Clockwork Angels Tour":
Set první:
01. Subdivisions
02. The Big Money
03. Force Ten
04. Grand Designs
05. The Body Electric
06. Territories
07. The Analog Kid
08. Bravado
09. Where's My Thing? / Here It Is! [drum solo]
10. Far Cry

Set druhý:
11. Caravan *
12. Clockwork Angels *
13. The Anarchist *
14. Carnies *
15. The Wreckers *
16. Headlong Flight * / Drumbastica [drum solo]
17. Peke's Repose [guitar solo] / Halo Effect *
18. Seven Cities of Gold *
19. Wish Them Well *
20. The Garden *
21. Dreamline *
22. The Percussor (I) Binary Love Theme (II) Steambanger's Ball [drum solo]
23. Red Sector A *
24. YYZ *
25. The Spirit of Radio
26. Tom Sawyer
27. 2112

Bonus:
28. Limelight (soundcheck recording)
29. Middletown Dreams
30. The Pass
31. Manhattan Project *

* s účastí Clockwork Angels String Ensemble

Blu-ray/DVD:
- Can't Stop Thinking Big [dokument z turné]
- Behind the Scenes
- Outtakes
- rozhovot s Dwush
- Family Goy
- Family Sawyer
- The Watchmaker (intermission tour film)
- Office of the Watchmaker (closing tour film)

Anthrax pracují na dalším albu

22. září 2013 v 13:19 | Monsterfuck |  Music News
Zámořští thrash metaloví veteráni Anthrax oficiálně potvrdili, že již začali se skládáním nového materiálu pro své další dlouhohrající album, jež naváže na poslední desku "Worship Music" z roku 2011. Více informací prozatím není známo, pouze kytarista Scott Ian před pár dny tweetnul zprávičku, že s bubeníkem Charliem Benantem a baskytaristou Frankem Bellem začínají psát a že kostry pár písniček už se rýsují.

Anthrax v nedávné době do svých řad přijali nového kytaristu Jona Donaise (Shadows Fall), který v sestavě nahradil dosavadního kytaristu Roba Caggiana, jenž se následně připojil k dánské kapele Volbeat.

Poslední deska Anthrax vyšla 13. září 2011 po osmi letech čekání od předcházející "We've Come for You All". Zároveň s tím to bylo poprvé od alba "Persistence of Time" z roku 1990, kdy nahrávku Anthrax nazpíval Joey Belladonna. Název alba zněl "Worship Music".

Ministry - From Beer to Eternity

21. září 2013 v 22:10 | Prdovous |  Recenze
Nu, tak to tu máme zase - Ministry opět ohlásili ukončení činnosti kapely. Jenže vzhledem k tomu, že reunion přišel po tříleté pauze sotva dva roky nazpět, není vůbec jisté, jestli tu u příležitosti vydání "From Beer to Eternity" máme opravdu poslední štěk kapely, protože je úplně stejně možné, že si z nás Al Jourgensen zkrátka a dobře dělá prdel a za pár let značku opráší a vydá další mizernou desku, jak má poslední dobou ve zvyku. Po velkohubých prohlášeních, že následovatel nemastného, neslaného "Relapse" má být nejlepším albem v historii kapely, zbyla leda prázdná bublina a plná huba keců.

A zrovna mlít pantem zvládá Al Jourgensen na výbornou. Bohužel je to jediné, co mu jde, protože ten zbytek už tak nějak nestojí za moc a právě nejrůznější projevy, tlachy, žvásty a rádoby anarchistická hesla jsou alfou a omegou esence, která mi na "From Beer to Eternity" leze krkem ze všeho nejvíc. Ani texty na tom nejsou nijak slavně a k tradičnímu pojetí mají poměrně daleko, ale zrovna u industriální hudby mi tahle vlastnost nijak nevadí. Přestože dobrý text potěší, dávám v téhle kategorii přednost kvalitnímu výplachu mozku v instrumentální rovině. Jenže kdykoliv začne Jourgensen něco žvanit nebo dojde na vycpávky v podobě směsky rozhovorů, proslovů a kdovíčeho ještě, jde o pasáže, které jsou až na výjimky na pěst a bez problémů by se daly vypustit, protože nic jiného než výše zmíněné ingredience a nicneříkající hudební podmaz bez jakékoliv přidané hodnoty neobsahují. Zejména druhá polovina alba má na takové perly vážně štěstí, "The Horror", "Thanx But No Thanx" nebo "Side F/X Include Mikey's Middle Finger (TV4)" jsou toho ukázkovým příkladem. "Fairly Unbalanced" díky spojení se slušnou instrumentální stránkou docela dobře funguje, ale to je asi jediná skladba, kde jsem ochoten rádoby anarchistické projevy tolerovat. Ubíjení hudebního projevu ovšem není jedinou tváří celého problému. Nevím jak vy, ale já už Ministry tuhle anarchisticko-odbojářskou pózu obrácenou proti USA, potažmo západní kultuře a konzumnímu způsobu života prostě nežeru. Ne od té doby, co se pánové dali opět dohromady, protože mi v tom víc než touha tvořit smrdí prachsprostý kalkul a obecně věci, proti kterým se docela dlouho a hlasitě vyjadřovali. I proto nevěřím, že tenhle konec kapely je ten definitivní, neb Ministry mi začínají připomínat spíš zavedenou dojnou krávu - a pokud dojde ještě k jednomu reunionu, nic už tenhle dojem nevyvrátí. Jourgensen si i se zbytkem členů v mých očích kálí na vlastní hlavu a ještě se neštítí výsledný produkt řádně rozmáznout, takže asi chápete, jak chutný to musí být pohled, natož pak poslech.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinky u Hecate Enthroned

21. září 2013 v 20:23 | Monsterfuck |  Music News
Melodic black metalisté Hecate Enthroned z Velké Británie hlasí dalších pár novinek ohledně svého nadcházejícího alba, které bude prvním studiovým počinem kapely po mnohaletém půstu. Již dříve se objevila informace, že novinka by se měla jmenovat "Virulent Rapture", nyní Hecate Enthroned podepsali smlouvu pro její vydání s firmou Crank Music Group, přičemž předběžné vypuštění počinu do obchodů je naplánováno na listopad.

"Virulent Rapture" bude první nahrávkou Hecate Enthroned, na níž se představí dva noví členové - vokalista Elliot Beaver, jenž nahradil dlouholetého zpěváka Deana Seddona, a bubeník Gareth Hardy, který se zase stal nástupcem Roberta Kendricka, jenž u Hecate Enthroned hrál nepřetržitě od roku 1996 až do loňska.

Baskytarista Dylan Hughes již dříve na adresu "Virulent Rapture" prohlásil následující: "Nový materiál je více kytarově zaměřený, hodně těžkých a rychlých riffů, dávajících skladbám pocit nesmiřitelnosti, což jsme ještě zabalili do orchestrálního hávu. Sbory a orchestry vždy byly velkou součástí zvuku Hecate, což tento materiál jen potvrzuje. V některých částech se objevují nálady ze starých alb. Vzhledem k tomu, že nahrávání si řídíme sami, nejsme pod časovým tlakem a můžeme si dát na čas se zvukem, vyhrát si s mixem, dříve jsme museli některé věci obětovat vzhledem k deadlinům nahrávací společnosti. Nahrávání trvá déle, než je u nás zvykem, ale výsledek bude stát za to."

"Virulent Rapture" bude následovník desky "Redimus", jež vyšla v květnu 2004 u Blackend Records na CD. O verzi pro americký trh se pak postarali Candlelight Records. Celkově bude nadcházející novinka pátou dlouhohrající nahrávkou Hecate Enthroned.

Valkyrja o své nadcházející desce

21. září 2013 v 18:40 | Monsterfuck |  Music News
Black metalisté Valkyrja ze Švédska ohlašují vydání své třetí velké desky, jež naváže na počin "Contamination" z roku 2010. Novinka ponese název "The Antagonist's Fire" a vyjde 11. listopadu u World Terror Committee. Obligátní seznam skladeb a obálku najdete jako vždy v okolí tohoto textu.

Label o "The Antagonist's Fire" říká následující: "Divoké, ale vyvážené, nezkrotné, ale profesionální; Valkyrja jsou zde mnohem silnější, využívají rozmanitá tempa a textury - včetně výrazného užití klasické heavy metalové práce - avšak stále zůstávají na smrt oddáni nadčasové black metalové ortodoxnosti."

Minulá deska Valkyrja se jmenovala "Contamination" a vyšla v lednu 2010 pod značkou firmy Metal Blade na CD v evropské a americké verzi. Licenci pro Rusko pak vydala firma Фоно. LP edice se objevila až v lednu 2012 u W.T.C. Productions, kteří budou vydávat i novinku "The Antagonist's Fire". Šlo o 2LP ve dvou edicích - černé (400 kusů) a barevné (100 kusů). Vinyl měl rovněž oproti původnímu vydání rozšířený artwork a barevná verze navíc přidala plakát a nášivku.

Tracklist "The Antagonist's Fire":
01. Betrayal Incarnate
02. The Cremating Fire
03. Madness Redeemer
04. Years to Burn
05. Eulogy (Poisoned, Ill and Wounded)
06. Season of Rot
07. Treading the Path of the Predator

Sarkom s informacemi o novince

21. září 2013 v 17:10 | Monsterfuck |  Music News
Norští black metalisté Sarkom po nedávném podpisu smlouvy s Dark Essence Records zveřejňují kompletní detaily o své třetí velké desce "Doomsday Elite". Ta vyjde 15. října pod hlavičkou již zmiňovaných Dark Essence. Už dříve zveřejněný tracklist najdete opět na konci článku, vpravo je pak k vidění nově vypuštěný obal, jehož autorem je MK. Perv.

V další řadě byl zveřejněn rovněž seznam hostů, kteří se na "Doomsday Elite" objeví - Psy Coma (The Kovenant), Haan (Svarttjern), Nachtgarm (Negator, ex-Dark Funeral), V. Larsen a Tom Kvålsvoll (ex-Dødheimsgard, ex-Paradigma), jenž se postaral rovněž o mastering.

Poslední novinkou ohledně chystaného alba je pak vypuštění první ukázku v podobě titulního songu "Doomsday Elite". Poslouchat můžete na Soundcloud.

Předchozí řadovka "Bestial Supremacy (Precision in Pure Darkness)" vyšla 14. listopadu 2008 u Twilight Vertrieb na CD. O LP verzi se postarala firma Bloodred Horizon Records ve dvou podobách - černé v nákladu 500 kusů a černo-červeném splatteru v limitaci 166 kusů. Obě edice jsou ručně číslované. Po "Bestial Supremacy (Precision in Pure Darkness)" pak Sarkom v následujících dvou letech vydali ještě dvě EP "To Ruin Something That Was Never Meant to Be" (2009) a "Exit Terra" (2010).

Tracklist "Doomsday Elite":
01. Doomsday Elite
02. I Utakt Med Gud
03. No Loose Ends
04. Inside a Haunted Chapel
05. Predators in Disguise
06. Solemn Disorder 'til Human Extinction
07. Cosmic Intellect
08. Stigma

Agony of the Bleeding Flesh vydali svou první desku

21. září 2013 v 15:13 | Monsterfuck |  Music News
Francouzští death/black metaloví piráti se sídlem v Saint Malo (Bretaň), AGONY OF THE BLEEDING FLESH, vydali své první CD "Everlasting Piracy" 30. března 2013 ve vlastní režii. Je to jejich první album od jejich založení v roce 2007.

Tady je odkaz na song "Invading Souls": http://www.youtube.com/watch?v=Z5jgON44WLQ
Songy v lepší kvalitě jsou k dispozici na soundcloud stránce: http://soundcloud.com/agony...

Tracklist "Everlasting Piracy":
1. Those Buried Treasures
2. The Call of the Sea
3. Return From Death
4. Invading Souls
5. Blood of the Lords
6. To Penetrate
7. Pas de Pitié, Pas de Remords

Artwork se zlatým inkoustem na obálce byl realizován v Metastazis studios. Proces mixu a masteringu byl svěřen do rukou Fuel (Diapsiquir) and Zoé (The CNK, Herrschaft).

"Everlasting Piracy" je nyní k dostání v obchodě kapely (http://agonyofthebleedingflesh.bigcartel.com/).

AGONY OF THE BLEEDING FLESH jsou:
Erwan Daniel - zpěv
Hugo Moerman - kytara (také v Necroblaspheme & Glaciation)
Adrien Albant - baskytara
Damien Laroche - kytara
Baptiste Tordeux - bicí

-----

French Death/Black Metal Pirates, based in Saint Malo (Brittany), AGONY OF THE BLEEDING FLESH released their first CD, "Everlasting Piracy", on March 30th, 2013 in autoproduction. This is their first album since their creation in 2007.

Here's the link for the song "Invading Souls": http://www.youtube.com/watch?v=Z5jgON44WLQ
Songs with better quality are available on the soundcloud page: http://soundcloud.com/agonyofthebleedingflesh

"Everlasting Piracy" track listing:
1. Those Buried Treasures
2. The Call of the Sea
3. Return From Death
4. Invading Souls
5. Blood of the Lords
6. To Penetrate
7. Pas de Pitié, Pas de Remords

The artwork with a gold ink on the frontcover has been realized by Metastazis studios. The Mix and mastering process has been entrusted to Fuel (Diapsiquir) and Zoé (The CNK, Herrschaft).

"Everlasting Piracy" is only available in the band's webshop (http://agonyofthebleedingflesh.bigcartel.com/).

AGONY OF THE BLEEDING FLESH is:
Erwan Daniel - Vocals
Hugo Moerman - Guitar (also in Necroblaspheme & Glaciation)
Adrien Albant - Bass
Damien Laroche - Guitar
Baptiste Tordeux - Drums

[tisková zpráva kapely]

Klipy od Diabolical, Haken a Vicious Rumors

21. září 2013 v 12:18 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédští death metalisté Diabolical zveřejnili klip ze svého aktuálního alba "Neogenesis", které po několika odkladech oficiálně vyjde 27. září pod značkou ViciSolum Productions. Videoklip byl pořízen k songu "Metamorphosis".

"Chtěli jsme, aby toto video mělo pevnou symbolickou návaznost na filozofii a koncept 'Neogenesis'," říká zpěvák a kytarista Sverker Widgren. "Námět této konkrétní kapitoly novely [album je doprovázeno rovněž 'post-apokalyptickou novelou' o jedenácti kapitolách - pozn. redakce] se odraží do transformace, kterou uvidíte v klipu. Stručně, cosi monstrózního je přeměněno na cosi krásného, což reprezentuje metamorfózu čehosi mnohem hlubšího. Ti, kteří slyšeli album a četli knihu, tomu budou rozumět."


>>> Progresivní metalisté Haken z Velké Británie vydali svou třetí velkou nahrávku "The Mountain" 2. září u InsideOut Music a nyní k ní zveřejňují videoklip "Cockroach King". O režii se postarali sami Haken za pomoci Christiana Burnetta. Kapela říká:

"U 'Cockroach King' jsme nechali naši excentrickou stránku vyplavat na povrch a napsali jsme skladbu podle tradice některých našich nejoblíbenějších anglických kapel ze 70. let jako Queen, The Specials a samozřejmě - je to také velká pocta Gentle Giant. Je tu osmistrunné metalové riffování a samozřejmě Jens Bogren odvedl úžasnou práci na mixu, je to směs starých tradicí a moderních zvuků, které ze srandy říkáme 'Djentle Djiant'. Video je také poctou mnohem nevinnějších dobám předtím, než naše televizím vládla počítačová animace a vysoké rozlišení; dobám, kdy se vše dělalo ručně, bylo to užitečné a zábavné pro celou rodinu."


>>> Poslední klip novinky mají na kontě Američané Vicious Rumors, kteří ze své letošní novinky "Electric Punishment", jež vyšla v dubnu u firmy Steamhammer, vybrali pro zfilmování titulní věc "Electric Punishment":