Září 2013

Ctulu - Seelenspiegelsplitter

30. září 2013 v 22:12 | Monsterfuck |  Recenze
Ctulu z Německa je kapela, kterou registruji již delší dobu, ale až doposud jsem se do poslechu její tvorby nijak zvlášť nehrnul. Důvod je vcelku jednoduchý… když člověk poslouchá hudbu už opravdu dlouhou dobu a pravidelně, což je přesně můj případ, časem si vypěstuje jakýsi odhad, který mu dopředu ještě před samotným poslechem pomáhá určit, zdali by mohlo jít o slušnou záležitost nebo ne. Samozřejmě, není to nic dogmatického a mnohdy se v tom člověk zmýlí, nicméně dost často může jít o faktor, podle něhož se posluchač rozhoduje, jaké skupině z toho obrovského počtu čekajícího na poslech bude věnovat svou pozornost a svůj čas, jenž je v dnešní době poměrně vzácným artiklem. A přesně tento odhad mi říkal, že Ctulu asi budou produkovat ten druh black metalu, který slyšet opravdu nepotřebuji. A nebýt toho, že mi do klína spadla recenze na třetí dlouhohrající počin "Seelenspiegelsplitter", asi by tomu tak zůstalo i nadále.

Nechápejte mě ale špatně, rozhodně jsem k "Seelenspiegelsplitter" nepřistupoval s tím, že to bude něco vyloženě špatného a že se mi to nebude líbit. Jestli jsem se totiž něco za spoustu těch let naučil, pak zcela jistě to, že hudební fanoušek, za něhož se trochu neskromně považuji, by ohledně hudby neměl mít předsudky, protože díky nim se může připravit o spoustu muziky, která je jinak moc dobrá, což mohu potvrdit z vlastní zkušenosti - a věřím, že rozhodně nebudu sám. K novému albu Ctulu jsem přistupoval s tím, že toho od něj nic moc nečekám, ale že mě tím pádem "Seelenspiegelsplitter" může jedině příjemně překvapit. A to je - dovolím si tvrdit - docela férový přístup, který album nijak neznevýhodňuje. Tím vším chci říct, že Ctulu šanci rozhodně dostali a bylo jen na nich, zdali ji využijí, nebo promarní…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Cult of Erinyes vydají druhou desku

30. září 2013 v 20:58 | Monsterfuck |  Music News
Belgická black metalová kapela Cult of Erinyes aktuálně připravuje svou druhou dlouhohrající desku. Ta se bude jmenovat "Blessed Extinction" a vyjde 28. října u italské firmy Code666. Okolo textu jsou k vidění obal a seznam skladeb.

"S energií z nejtemnějších myšlenek svých tvůrců mají Cult of Erinyes v úmyslu se rozvinout ve sférách black metalu, ale zároveň posouvat jeho limity o kus dále," říká kytarista, baskytarista a klávesista Corvus. "Cult of Erinyes byli zrozeni se záměrem destilovat uměleckou odvahu z vážených tradic a patří k zakázaným praktikám, kde hudba je pouze přiznakem vyšší pravdy. Rituální hymnusy, zkažené a zvrácené vokály, zběsilá rytmika a ambientní odbočky jsou jen některými zbraněmi, které z Cult of Erinyes dělají skupinu, s níž je nutné počítat."

První ukázku v podobě skladby "自爆 (Jibaku)" si můžete poslechnout na Soundcloud.

Cult of Erinyes vznikli v roce 2009 a od té doby vydali EP "Golgotha" (2010), dlouhohrající debut "A Place to Call My Unknown" (2011) a split s tureckými Zifir (2012). Všechny tři počiny vyšly na CD a MC.

Tracklist "Blessed Extinction":
01. From the Shattered Skies
02. 自爆 (Jibaku)
03. Unspoiled Beauty
04. Bipolar
05. Dissolve into the Stars
06. Sunken Cities
07. The Vlasov Notes
08. Coda

Druhá fošna Generation Kill na obzoru

30. září 2013 v 18:04 | Monsterfuck |  Music News
Thrash/crossover metalová sebranka Generation Kill ze Spojených států amerických, v jejímž čele stojí vokalista Rob Dukes z Exodus, má na 15. listopad naplánované vydání svého druhého velkého alba. Stane se tak pod křídly Nuclear Blast. Novinka se bude jmenovat "We're All Gonna Die" a její obálka a tracklist jsou k vidění okolo. S produkcí kapele vypomohl Chris "Zeuss" Harris (Soulfly, Suicide Silence, Shadows Fall, Chimaira).

"Pojmenovali jsme tuhle desku 'We're All Gonna Die', protože texty jsou z větší části o temnější stránce existence lidstva na téhle planetě," vysvětluje Rob Dukes. "Album jako celek je rozmanité, inspiruje se u věcí, na kterých jsme vyrůstali. Dosáhli jsme svého cíle vytvořit něco, na co jsme všichni pyšní. Osobně si myslím, že jde o nejsilnější vokální výkon mojí kariéry, jako kapela se nemůžeme dočkat, až tuhle fošnu hard rockový / metalový svět uslyší."

Debut Generation Kill se jmenoval "Red, White and Blood" a vyšel v září 2011 u Season of Mist jako digipack CD.

Tracklist "We're All Gonna Die":
01. Born to Serve
02. Prophets of War
03. Self Destruction
04. Friendly Fire
05. Carny Love
06. Vegas
07. There Is No Hope
08. We're All Gonna Die

Blut aus Nord vydají nové EP

30. září 2013 v 15:12 | Monsterfuck |  Music News
Francouzští avantgardní black metalisté Blut aus Nord vydají zanedlouho své nové EP. Půjde o pokračování vzájemně provázaného cyklu, jenž začal v roce 2010 s počinem "What Once Was... Liber I" a pokračoval v roce 2012 s "What Once Was... Liber II". Třetí část se bude logicky jmenovat "What Once Was... Liber III" a k dostání bude od 18. října skrze Debemur Morti Productions na CD a LP. Tracklist a obal najdete okolo.

Mimo série "What Once Was" tvořili Blut aus Nord v nedávné době ještě jeden cyklus, který byl již ovšem zkompletován a také se jednalo o dlouhohrající desky. Šlo o nahrávky "777 - Sect(s)" (2011), "777 - The Desanctification" (2011) a "777 - Cosmosophy" (2012). Všechny tři vyšly na digipack CD, černém LP a barevném LP u Debemur Morti Productions.

Tracklist "What Once Was... Liber III":
01. I
02. II
03. III
04. IV
05. V
06. VI

Klipy od Palms a Within Temptation

30. září 2013 v 13:16 | Monsterfuck |  Music News
>>> Zámořské uskupení Palms, v němž se sešli tři bývalí členové dnes již nefungujících Isis a vokalista Chino Moreno z Deftones, zveřejnilo nový videoklip k písničce "Future Warrior", o jehož režii se postaral Jon Mancinetti. Song pochází ze stejnojmenného debutu "Palms", který vyšel letos v červnu.


>>> Within Temptation před pár dny vydali nové EP "Paradise (What About Us?)", které je první ochutnávkou z chystaného šestého alba, jež bude následovníkem počinu "The Unforgiving" z roku 2011, a nyní k němu zveřejnili videoklip k titulní skladbě, v níž si zahostovala Tarja Turunen (ex-Nightwish).


DE BILL HEADS, RAPTOR - České Budějovice, mc Fabrika (5. října 2013)

30. září 2013 v 1:20 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
DE BILL HEADS, RAPTOR - České Budějovice, mc Fabrika (5. října 2013)

Idiotic pub band. Tak sami sebe titulují rockoví DE BILL HEADS z Turnova, kteří se zastaví 5. října v českobudějovickém klubu mc Fabrika. Pokud vám název této kapely nic neříká, tak věřte, že vás čeká odlehčený bigbít, který je leckdy přirovnávaný například ke kapele Kabát.

DE BILL HEADS patří koncertně k nejčinnějším kapelám v Čechách. Na pódiu je můžete spatřit například s Dymytry, Dogou či legendárním Citronem. Ve Fabrice jim budou dělat předskokany místní mladíci RAPTOR, kteří drhnou heavy metal v té nejryzejší podobě.

RAPTOR v létě natočili své debutové CD, které by mělo vyjít zhruba do konce listopadu. Pokud vše půjde podle plánu, tak právě ve Fabrice by kluci nahrávku rádi pokřtili, a to 23. listopadu.

DE BILL HEADS mají na svém kontě nahrávek několik. Tou poslední je deska s názvem Mockba Nostra. Ukázky z ní naleznete na www.bandzone.cz/debillheads.

Celá akce v Českých Budějovicích odstartuje ve 21.00.

DE BILL HEADS - www.debillheads.cz
MC FABRIKA - www.mcfabrika.cz


[tisková zpráva pořadatele]

Dream Theater - Dream Theater

29. září 2013 v 22:03 | Zajus |  Recenze
Dream Theater si za necelá tři desetiletí kariéry vybudovali zasloužený věhlas a ne náhodou jsou tak jejich alba očekávána s velkou netrpělivostí. Koneckonců jsou právě oni dnes asi nejznámějším jménem progressive metalu, a proto mají kromě zástupu fanoušků i velké množství odpůrců. Sám jsem se vždy stavil spíše na stranu fanoušků. Dream Theater nelze upřít těžce vydřená schopnost psát výborné písně a skutečnost, že si svůj styl takříkajíc vybudovali. Na druhou stranu i nejhlasitější argument odpůrců, tedy že Dream Theater místo hudby tvoří spíše technickou onanii, nelze brát na lehkou váhu. Tyto hlasy vystoupily do popředí zejména v době vydání alb "Systematic Chaos" a "Black Clouds & Silver Linings". Poněkud paradoxně to však bylo až následující (a do vydání eponymní desky poslední) album "A Dramatic Turn of Events", při jehož poslechu jsem sám pocítil, že oné techniky je místy opravdu až příliš a že hudebníci občas skáčou z jedné strany hmatníku na druhou, jen aby bylo jasné, že to umí (koukám na vás, pane Myungu!). Takový byl tedy stav věcí před vydáním dnes recenzované desky.

Prvotně si ovšem představme podstatné formality, které stojí za zmínku, přestože nejde o nic nového. Před vydáním "A Dramatic Turn of Events" z dlouhodobě neměnné sestavy odešel Mike Portnoy, často označovaný jako jeden z nejlepších bubeníků současnosti. Ve "výběrovém řízení" ho pak nahradil Mike Mangini, ovšem hudba pro nadcházející album byla připravena ještě pro Portnoye a Mangini tak do psaní nijak nezasáhl. V tomto ohledu je tedy novinka důležitější než její předchůdce, protože kapelu poprvé opravdu plnohodnotně představuje v nové sestavě. A jaký je tedy mezi novými a starými Dream Theater rozdíl? Jak zvuk kapely pozměnila dnes již plně zacvičená posila?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Necrophobic: zpěvák Tobias Sidegård jde do vězení

29. září 2013 v 19:53 | Monsterfuck |  Music News
Již před časem proběhla zpráva, že Tobias Sidegård, vokalista švédské black/death metalové kapely Necrophobic, čelí obvinění z domácího násilí, kterého se měl opakovaně dopouštět na své manželce a dvou dcerách mezi zářím 2011 a dubnem letošního roku. Původně měl být odsouzen na 18 měsíců, nicméně během soudního líčení, které proběhlo 20. září, byl Tobias Sidegård uznán vinným "pouze" z lehčího napadení, díky čemuž mu byl trest odnětí svobody snížen na šest měsíců. Kromě toho musí své manželce zaplatit odškodnění ve výši 16 000 švédských korun (cca 47 000 Kč).

Necrophobic mají aktuálně na programu vydání své sedmé dlouhohrající desky "Womb of Lilithu". Následovník "Death to All" z roku 2009 vyjde 25. října pod značkou Season of Mist jako digipack CD, černé 2LP, průhledné 2LP (400 kusů) a černobílé splatter 2LP (150 kusů).

Nově byla zveřejněna další ukázka z "Womb of Lilithu" - jde o lyric video ke skladbě "Furfur". Poslouchat můžete na konci článku.

Další informace o "Womb of Lilithu" i o případu okolo Tobiase Sidegårda najdete v předcházející novince.

Tracklist "Womb of Lilithu":
01. Womb of Lilithu
02. Splednour Nigri Solis
03. Astaroth
04. Furfur
05. Black Night Raven
06. The Necromancer
07. Marquis Phenex
08. Asmodee
09. Marchosias
10. Matanbuchus
11. Paimon
12. Opium Black
13. Infinite Infernalis
14. Amdusias


Hell s detaily o svém druhém albu

29. září 2013 v 18:51 | Monsterfuck |  Music News
Britští heavy metaloví veteráni Hell ukázali obálku a tracklist svého očekávaného druhého alba, jež naváže na vysoce ceněný debut "Human Remains" z roku 2011. Novinka, která se bude jmenovat "Curse and Chapter", vyjde 22. listopadu pod hlavičkou firmy Nuclear Blast a k dispozici bude (resp. už je k předobjednání) jewelcase CD, digipack CD+DVD (limitované na první pressing) a 2LP v černé a rudé barvě. Oba vinyly budou navíc obsahovat také plakát; náplní DVD u digipackové edice pak budou dva živé záznamy - pět skladeb z koncertu v Derby a tři z festivalu Bloodstock.

Ještě před samotnou deskou "Curse and Chapter" se objeví ochutnávka v podobě EP "The Age of Nefarious", které vyjde 25. října. Další informace o novém počinu Hell najdete v první a druhé starší novince.

Tracklist "Curse and Chapter":
01. Gehennae Incendiis
02. The Age of Nefarious
03. The Disposer Supreme
04. Darkhangel
05. Harbringer of Death
06. End ov Days
07. Deathsquad
08. Something Wicked This Way Comes
09. Faith Will Fall
10. Land of the Living Dead
11. Deliver Us from Evil
12. A Vespertine Legacy

HYSTERICAL NAKED, BLACK VELVET SUICIDE - České Budějovice, mc Fabrika (4. října 2013)

29. září 2013 v 15:10 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
HYSTERICAL NAKED, BLACK VELVET SUICIDE - České Budějovice, mc Fabrika (4. října 2013)

Inspirují se u takových velikánů, jako jsou například Pink Floyd či Simon & Garfunkel. Přesto zní moderně a svěže. Kapela HYSTERICAL NAKED patří k největším objevům tuzemské rockové scény. Jejich debut Inferior Specimen for More z letošního roku se může pochlubit silnými skladbami a vynikajícím zvukem. Jak to klukům hraje naživo, se můžete v pátek 4. října přesvědčit v českobudějovickém klubu mc Fabrika.

Velikou devizou souboru je, že zní světově, na čemž se určitě podepsal i fakt, že skladatel a kytarista kapely Jiří Maršálek žil v Anglii, a to rovnou poblíž Londýna. Mohl tak naplno nasát atmosféru místa, kde se psaly ty nejdůležitější rockové dějiny. "Podoba britské hudební scény a odkaz kapel jako Beatles nebo Pink Floyd je v Anglii zcela jiná, než jak ji vnímáme z Česka," zmiňuje Jiří Maršálek.

Nejenom soubory z 60. či 70. let jsou ale v muzice HYSTERICAL NAKED cítit. Na své si přijdou například i fanoušci RADIOHEAD.

HYSTERICAL NAKED jsou na české hudební scéně stále novým a neokoukaným pojmem. Vznikli teprve před dvěma lety v Brně. Už nyní je ale jisté, že o této partě ještě hodně uslyšíme! V mc Fabrika kapela vystoupí společně s místní rockovou smečkou BLACK VELVET SUICIDE. Celá akce odstartuje ve 21.00!!!

ODKAZY:
FB HYSTERICAL NAKED: http://www.facebook.com/HysNak
BZ BLACK VELVET SUICIDE: http://bandzone.cz/bvs
mc Fabrika: www.mcFabrika.cz

[tisková zpráva pořadatele]

Black Pus, Les Homosexuels - Praha, 2. října

29. září 2013 v 13:12 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Black Pus (USA, Thrill Jockey)
Les Homosexuels (Brno)
2. října 2013
Klub 007 Strahov, Praha

Black Pus je kapela, kterou tvoří několik bubnů a činelů, pěkná řádka efektů, basový oscilátor, hradba reproduktorů a jeden člověk s mikrofonem zabudovaným do trochu úchylně vypadající látkové masky. Hybatelem tohoto svérázného one-man projektu je kreslíř komiksů Brian Chippendale, který nahrával třeba s Björk nebo Lee Scratch Perrym, ale je hlavně bubeníkem kultovních Lightning Bolt, kapely, která definovala psychedelickou hudbu pro 21. století. Brian přináší do Black Pus všechno, co je jeho hlavní devizou v domovské kapele: invenční, dynamickou, až hysterickou hru na bicí, neuvěřitelně zkreslený vokál, hlasitost na hraně snesitelnosti - a všechno to vkusně je doplňuje zničujícími basovými vlnami oscilátoru a dalších efektů. Oproti Lightning Bolt pracuje dokonce s něčím, co by se dalo označit za melodie a písně, což přivedlo některé recenzenty k tomu, aby Black Pus označili za Brianův "popový projekt". Ano, ale nemusíme se bát - pop v podání Briana Chippendale je samozřejmě kategorie sama o sobě.

Brian vydal jako Black Pus už několik nahrávek (většinou vlastním nákladem), jeho posledního materiálu se však chopilo vydavatelství Thrill Jockey: celá ta šílenost se přesunula z Brianovy domácí zkušebny, kde dosud nahrával, poprvé do studia - a výsledkem je fantastická deska All My Relations, kterou Black Pus představuje na aktuálním turné, a s níž se zastaví 2. října i v Praze. Společnost mu bude dělat nadějné brněnské drone / dance / electronic / industrial duo Les Homosexuels, které v Praze zahraje vůbec poprvé. Pozor - tohle je koncert, na který bude vaše bránice vzpomínat ještě dlouhou dobu!


[tisková zpráva pořadatele]

Cor Scorpii chystají druhé album

29. září 2013 v 11:00 | Monsterfuck |  Music News
Melodičtí black metalisté Cor Scorpii z Norska hlásí, že pilně pokračují v práci na svém druhém dlouhohrajícím albu. Aktuálně se prý kapela chystá na natáčení předprodukčních verzí nových skladeb. Kraťoučkou ochutnávku (15 vteřin) k novince najdete na Facebooku. Již dříve Cor Scorpii zveřejnili informaci, že by se deska měla jmenovat "Ruin". Bližší detaily prozatím nejsou k dispozici.

Debut "Monument" vyšel v březnu 2008 jako digipack CD pod značkou Descent Records. O dva roky později se pak objevila reedice pod křídly Dark Essence Records jako jewelcase CD ve slipcase obalu a s novým artworkem. Jako bonus bylo k tomuto vydání přidáno rovněž demo "Attergangar" z roku 2005.

Der Blutharsch, Deutsch Nepal, Jastreb: Praha - Chapeau Rouge, 19.9.2013

28. září 2013 v 22:11 | Prdovous |  Reporty
Jsou tomu téměř tři roky, kdy bylo v Praze křtěno DVD Der Blutharsch, "Live in Prague", za přítomnosti Deutsch Nepal, Schloss Tegal a Instinct Primal, tedy zkrátka a dobře dark ambietntních špiček zahraniční i tuzemské scény, kapela samotná však nevystoupila. Tentokráte se ovšem nekřitilo DVD, nýbrž aktuální dlouhohrající deska rovněž pocházející z pera rakouských psychedeliků, "The Cosmic Trigger", a kapela celý křest pojala jako poněkud netradiční spojení všech zůčastněných těles.

Albin Julius a Marthynna tvořící mozek a srdce Der Blutharsch (nikdo další z kapely už bohužel nebyl přítomen) sezvali na křest svého novorozeněte osoby sobě nejen hudebně blízké, a jak se brzy ukázalo, Deutsch Nepal ani Jastreb neměli na pódiu stanout samostatně, nýbrž coby součást jednoho celku, jenž by se dnešní terminologií dal naprosto s přehledem označit coby "supergroup". Začátek byl oznámen na osmou večerní, nicméně hrát se začalo zhruba o hodinu a čtvrt později, především díky problémům s nazvučením několika efektů a pultu, který obsluhovala Marthynna. Na prohlédnutí merchandise tak zbylo času více než dost - a že bylo na co koukat. Nakonec však nastoupila celá formace v čele s fenomenálním Linou Baby Dollem za mikrofonem a jelo se. Směska psychedelicky svérázných Der Blutharsch, Linova generálského vokálu hnaného přes echo efekt a krautrockových vlivů ze strany Jastreb byla bezezbytku pohlcující. Stačilo zavřít oči a jen se propadnout, nechat se unášet vlastní obrazotvorností, která na tónech a hlucích malovala mistrovská díla. Tvrdé riffy, zběsilá sóla, hammondky, všechen industriální podmaz a trojice vokálů načichlých pořádnou dávkou drog, vše do sebe zapadalo zcela přirozeně a nenuceně. Celý dojem podtrhávala skromnost všech hudebníků i velmi přívětivý kontakt s publikem a v neposlední řadě i velice dobrý zvuk, ačkoliv ke konci už jsem pomalu začínal litovat, že jsem se doposud nezaopatřil špunty do uší. Střídaly se skladby od všech zúčastněných, namátkou třeba "Yggdrasil" z dílny Jastreb, novinka "Cosmic Trigger" od Der Blutharsch, a první část večera neuzavíral nikdo jiný než generál Lina Baby Doll s jeho "Silent Siege".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sinheresy - Paint the World

28. září 2013 v 19:54 | Prdovous |  Recenze
Hádám, že většině z vás jméno Sinheresy mnoho neřekne. A hodně bych se divil, kdyby řeklo. Kapela sice vypustila před dvěma lety do světa svůj první počin v podobě EP "The Spiders and the Butterfly", nicméně že by s ním udělala díru do světa, to se zrovna říct nedá. Nicméně vzhledem k tomu, že to byl první nesmělý krok směrem k vlastní tvorbě, dá se to pochopit. Jenže mám takový dojem, že aktuální album "Paint the World" na tom nebude o moc lépe. Kdybych totiž řekl, že album je vcelku klasická směska symphonic power metalu, která staví na zavedeném a stokrát viděném principu krásky a zvířete, která se drží v kolejích žánrů a nikam neuhýbá, vlastně bych řekl vše. Což je, co si budeme povídat, trochu smutné. Nicméně by nebylo fér, abych "Paint the World" pořádně nerozebral, nepodíval se na jednotlivé jeho kousky a potom zase neposkládal zpátky.

Jak jsem již avizoval, od prvních tónů je jasné, na jakou notu se bude hrát. Kratičké atmosférické intro jako vystřižené z nějakého fantasy bijáku brzy vystřídá naprosto typické power metalové výrazivo, které brzy doplní jak mužský chraplák, tak o něco později i ženský vokál. Poté se zapojí i klávesy - no, a je vymalováno, protože jiné už to na "Paint the World" vážně nebude. Obsažena je celá paleta od rychlých vypalovaček přes středně tempé hymny až k pomalým baladám, takže i v tomto bodě je povinnostem žánru učiněno za dost, navrch se dočkáme i popovějšího kusu v podobě titulní "Paint the World", jež aspiruje na jednu z nejlepších písní alba. Kromě ní to ale jsou právě střednětempé skladby, které album táhnou kupředu, zejména pak předposlední "Elua's Gift", začínající nápěvem ve staroegyptském stylu, přičemž ve stejném duchu se poté nese i klávesová melodie a sbory, které podkreslují kytarové riffy. Opakem by pak mohla být předchozí balada "Our Angel", jež je i na poměry Sinheresy opravdu kýč až na půdu, ačkoliv v ní zpěvačka Cecilia Petrini předvádí snad nejlepší pěvecký výkon, jakého se na "Paint the World" dočkáte. Většina písní se zdržuje někde kolem průměru, tu lépe ("The Gambler", "Lost in Shadows"), tu hůře ("Made for Sin", "Breakpoint"). Největším kamenem úrazu je velmi snadná zaměnitelnost některých písní, hlavně těch rychlejších, jejichž kytarová složka se mi během poslechu často slévala do jednoho celku tak, že jsem nebyl s to určit, kde skladba začíná a kde končí a navazuje na ni skladba následující.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records / Bakerteam Records]

Absu pracují na novince

28. září 2013 v 16:09 | Monsterfuck |  Music News
Proscriptor McGovern, lídr kultovní black/thrash metalové formace Absu ze Spojených států amerických, zveřejnil krátkou zprávičku, v níž oznámil, že kapela již začala se skládáním nového materiálu pro své další album a že se tato deska bude jmenovat "Apsu". Proscriptor říká:

"Začali jsem s procesem komponování/aranžování pro naše další album, příznačně pojmenované 'Apsu', což je sumersko-akkadský přepis jména skupiny. Budeme čekat, až nová deska vyjde, než budeme jakýkoliv nový materiál prezentovat v živém provedení."

Poslední větu Proscriptor dodal nejspíše proto, aby fanoušci nečekali nové skladby na plánovaném listopadovém turné Absu, které ovšem našince nemusí příliš zajímat, protože se odehraje na půdě Severní Ameriky.

Další novinkou v táboře Absu je nové vinylové vydání třetí desky "The Third Storm of Cythraul" původně z roku 1997. Půjde o masivní 3LP box set v limitaci 666 ručně číslovaných kusů - 222 v černé, 222 ve stříbrné a 222 v modro-bílé barvě. První vinyl bude obsahovat původní verzi "The Third Storm of Cythraul" z roku 1997, na druhém se bude nacházet album v remixované podobě z letošního roku a prý bude znít tak, jak "jej kapela původně zamýšlela". Poslední LP bude obsahovat EP "In the Eyes of Ioldánach" (původně 1998) a několik dosud nezveřejněných skladeb. Součástí budou také autorské poznámky Proscriptora a dva velké plakáty. Box bude k dostání u firmy The Crypt, ale datum jeho vydání je prozatím neznámé.

"Apsu" bude třetím dlouhohrajícím počinem Absu od obnovy kapely v roce 2007. Comebacková deska se jmenovala "Absu" a vyšla v roce 2009, následující "Abzu" se na trhu objevilo v roce 2011.

Mastodon pracují na další desce

28. září 2013 v 11:31 | Monsterfuck |  Music News
Američané Mastodon prozradili, že se již v listopadu vydají do nahrávácího studia, kde začnou s natáčením svého šestého velkého alba. Kapela zveřejnila následující zprávičku:

"Mastodon teď měli hodně napilno každodenním jamováním, psaním a aranžováním další studiové desky. Máme hezkých pár písniček a nápadů, které už vydají na dost dlouho, abychom už nahráli to, co považujeme za naši další řadovku. Do konce roku už nebudeme vůbec koncertovat. Do studia se vydáme v listopadu a hotovo budeme mít snad koncem roku."

Minulý počin Mastodon nesl název "The Hunter" a na trhu se objevil v září 2011 v nákladu Reprise Records. K dispozici bylo jewelcase CD, digipack CD+DVD a LP - všechny tři ve velkém množství mírně odlišných verzí podle teritoria.

Soil - Whole

27. září 2013 v 22:48 | nK_! |  Recenze
Ryan McCombs si před téměř deseti lety solidně rozházel fanoušky své do té doby domovské formace Soil, když oznámil, že z kapely odchází a připojuje se k žánrově podobným Drowning Pool. Jak jsme se za ta léta přesvědčili, jednalo se o dvojnásobný přešlap, protože poslední dvě desky Soil, na kterých se McCombs nepodílel, dost propadly a nejinak tomu bylo i u fošen Drowning Pool, kde jsme byli zkrátka všichni zvyklí na něco docela jiného, než tam svého času Ryan předváděl. Naštěstí došlo v roce 2011 ke spásnému uvědomění, potulný frontman McCombs se vrátil do Soil (k Drowning Pool nastoupil do služby mladičký, leč schopný Jasen Morero) a dva roky na to vychází dnes recenzované album "Whole". Návrat ztraceného syna a naštěstí taktéž ke kořenům.

Američtí Soil nejsou v našich končinách zase až tolik známí (a mám pocit, že tu snad ani nikdy koncertně nevystupovali), ale za svou šestnáctiletou kariéru stihli natočit slušných šest hard rockových/alternativně metalových alb a předností jejich tvorby je právě hlas zkušeného Ryana McCombse. Dále kapela vždy sázela na úderné hard rockové melodie a riffy podepřené dunivou basou. Taková americká klasika. Desky "True Self" a "Picture Perfect", starší sestřičky novinky "Whole", tohle vše bohužel dost postrádaly a jejich kvalita tak neuvěřitelně utrpěla. Některá uskupení se bez svých dvorních a zavedených frontmanů prostě obejít nedokážou, ať si kdo chce co chce tvrdí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Deicide vypustili detaily o své novince

27. září 2013 v 19:48 | Monsterfuck |  Music News
Floridští neznabozi Deicide odhalili podobu svého jedenáctého velkého alba, které se bude jmenovat "In the Minds of Evil" a vyjde 25. listopadu u Century Media Records. Nezbytný artwork a tracklist najdete samozřejmě okolo tohoto textu. Na obálce se nachází obraz "Power of the Mind" od australského umělce Simona Cowella.

Nahrávání "In the Minds of Evil" proběhlo ve studiu Audiohammer v Sanfordu na Floridě, kapele zde vypomáhal producent Jason Suecof (Trivium, DevilDriver, Death Angel, The Black Dahlia Murder).

"In the Minds of Evil" bude první dlouhohrající deskou Deicide, na níž se podílí současný kytarista Kevin Quirion, jenž se skupinou průběžně vystupuje živě vystupuje už od roku 2008. Pro druhého kytaristu Jacka Owena (ex-Cannibal Corpse), který se k Deicide připojil v roce 2004, to bude čtvrtá řadovka v řadách floridských řezníků. Zbytek sestavy netvoří nikdo jiný než zakladatelé Glen Benton (zpěv, baskytara) a Steve Asheim (bicí).

Předchozí fošna Deicide se jmenovala "To Hell with God" a vyšla v únoru 2011 také u Century Media jako jewelcase CD, limitovaný mediabook a nakonec LP v limitaci 2000 kopií a několika barevných provedeních - 100 kusů průhledných, 250 oranžových, 350 žlutých a 1350 průhledně červených.

Tracklist "In the Minds of Evil":
01. In the Minds of Evil
02. Thou Begone
03. Godkill
04. Beyond Salvation
05. Misery of One
06. Between the Flesh and the Void
07. Even the Gods Can Bleed
08. Trample the Cross
09. Banished by Evil
10. Kill the Light of Christ
11. End the Wrath of God

Five Finger Death Punch o druhém dílu nového alba

27. září 2013 v 18:37 | Monsterfuck |  Music News
Populární zámořská kapela Five Finger Death Punch odhalila bližší informace o druhé části svého aktuálního dvojalba "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell", jehož první díl se na trhu objevil koncem července. "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Volume 2" bude k mání od 19. listopadu opět pod hlavičkou Prospect Park v Severní Americe a Eleven Seven všude jinde.

Okolo tohoto textu najdete klasicky jak obálku alba, tak také tracklist. Na konci článku si pak můžete pustit ukázku v podobě prvního singlu k písničce "Battle Born". Video je opatřeno záběry z počítačové hry "Battlefield 4".

Tracklist "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Volume 2":
01. Here to Die
02. Weight Beneath My Sin
03. Wrecking Ball
04. Battle Born
05. Cradle to the Grave
06. Matter of Time
07. The Agony of Regret
08. Cold
09. Let This Go
10. My Heart Lied
11. A Day in My Life
12. House of the Rising Sun


Sylosis měli dopravní nehodu

27. září 2013 v 16:24 | Kaňour |  Music News
Britové Sylosis byli nuceni odstoupit z turné po Severní Americe, kterou brázdili společně s Trivium, After the Burial a DevilDriver. Důvodem je vážná nehoda jejich tourbusu, všichni členové by ovšem měli být v pořádku. Sylosis do světa už stihli oznámit: "Všichni jsme živí a zdraví!"

Kytarista a vokalista v jedné osobě, Josh Middleton, vydal toto prohlášení: "Nazdar všichni, tady je Josh. Já, Rob a Bailey jsme byli právě propuštěni po více než deseti hodinách strávených v nemocnici. Carla si v nemocnici raději nechali přes noc, při chůzi ho totiž svíraly velké bolesti, ale snad bude již bude zítra ráno propuštěn [prohlášení vydáno 26.9., nutno také uvažovat montrealský čas - pozn. redakce], jakmile se jeho bolesti a otoky zmírní. My čtyři a náš řidič jsme byli hospitalizováni, Bailey byl jediný, který nebyl odnesen na nosítkách a nákrčník nebyl potřeba naléhavě. Měl právě zašitá záda a vrátil se na vrakoviště, kde byl obytný vůz, ze kterého vzal oblečení a několik osobních předmětů - hrdina. Všichni jsme měli velké štěstí. Jsme většinou právě sešití (mé obočí, trochu Carlovy nohy a záda Baileyho). (...) Z hlediska dopravní nehody jsme v pořádku, ale všeobecně nejsme fyzicky schopni pokračovat v turné a naším cílem je teď dostat se zpět k rodinám a přátelům. Chceme poděkovat záchrance, kolemjdoucím, kteří nám pomohli, personálu v nemocnci a všem fanouškům a kapelám, kteří nám přáli vše dobré. Zůstaňte v bezpečí, Josh."

Na fotku dodávky Sylosis po nehodě se můžete podívat na tomto odkazu.

Poslední deska Sylosis "Monolith" vyšla pod hlavičkou Nuclear Blast v řijnu loňského roku.


Deftones a Wolfheart natočili klipy

27. září 2013 v 14:11 | Ježura |  Music News
>>> Američané Deftones pustili do světa nové video, které doprovází singl "Romantic Dreams" z jejich poslední řadovky "Koi No Yokan". Režie se ujal skateboardista a filmař Brett Novak a před kamerou se představil další jezdec na prkně, Jason Park. Frontman kapely, Chino Moreno, vysvětluje: "Když jsme začali nahrávat, rozhodli jsme se, že nechceme natáčet žádný klip. Dělat je není moc zábavné a většinou dopadnou dost jalově. Tahle myšlenka nás ale zaujala, protože jsme všichni nadšení skejťáci a líbí se nám myšlenka svázat jednu z našich písniček s někým tak talentovaným, jako je Jason Park."


>>> Lídr a hlavní mozek dnes již nefunkčních kapel Before the Dawn, Black Sun Aeon a dalších chystá vydání debutového alba svého nového projektu Wolfheart. Po prvním zveřejněném singlu nyní vydal videoklip ke skladbě "Routa pt. 2". Album "Winterborn", ze kterého obě skladby pochází, vyjde 11. listopadu.


Na co se nedostalo #14

26. září 2013 v 23:15 | Monsterfuck |  Minirecenze
Centhron - Asgard (1. února, Scanner)
EBM, Německo

Jméno Centhron se tu zrovna nedávno mihlo i v novince, jakkoliv je to díky jejich žánru nepravděpodobné. Stalo se tak díky frontmanovi Elmaru Schmidtovi, jenž se pustil do spolupráce s německými Crematory, kteří jsou dle mého skromného názoru už docela vyčpělí, a nevzpomínám, kdy naposled mě něco z jejich produkce bavilo. Nicméně spolupráce s někým z elektronické scény by je mohla nakopnout. Než se tak ovšem v příštím roce stane, podíváme se nejdříve na "Asgard", letošní novinku samotných Centhron, kterou protáčím už nějaký ten pátek.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Fuck Off and Die - 04:03
02. Viking - 03:50
03. Zombie Nazi Babe - 03:41
04. Dr. Fuck You - 03:40
05. Cyberlady - 03:35
06. Slutbutt - 03:37
07. Lamia - 03:33
08. Panzerfaust Tyr - 04:05
09. L'etat c'est moi - 03:46
10. Asgard - 03:54
11. Ich bin ein Gott - 03:25
12. Draugr - 06:02

Autor: Monsterfuck

Černá - Restoring Life (28. května, Domestic Genocide Records)
post-black metal, USA

Je pravdou, že post-metalové (a obecně post-cosizrovnavymyslíte) kapely se v naší současnosti rodí jako houby po dešti. Vyzobat ty lepší z nich se tak stává úkolem nelehkým - a to i přesto, že zvuk i skladatelské postupy takových post-kapel mi většinou imponují a žeru je všema deseti. A jednou takovou vyzobanou je i one-man show, jež se skrývá pod názvem Černá.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Woken in Prague - 04:02
02. Společně, part I: Shy Sun - 02:53
03. Společně, part II: 05:45
04. Společně, part III: Night Sounds - 04:18
05. Společně, part IV: Embrase the Stars - 10:37
06. Společně, part V: Lullaby - 06:11
07. Restoring Life - 09:17
08. Isa - 05:05

Autor: Prdovous

Illnath - 4 Shades of Me (12. března, Pitch Black Records)
melodic death / thrash / black metal, Dánsko

Dánové Illnath za dobu svého působení prodělali poměrně zajímavý vývoj. Na prvních dvou deskách "Cast into Fields of Evil Pleasure" (2003) a "Second Skin of Harlequin" (2006) hráli normální klávesový melodic black metal, který mi ovšem nijak zvlášť zajímavý nepřišel. Předchozí album "Third Act in the Theatre of Madness" z roku 2011 bylo pro Illnath nahrávkou velkých změn, protože kapela svůj sound citelně ohlodala, vrhla se na agresivnější vyznění, a přestože klávesy tu stále byly, Dánové se vystříhali pomalejších momentů nebo snahy o atmosféru a vsadili na tah na bránu. Poslední změnou bylo, že album nenazpíval dlouholetý vokalista Narrenschiff, nýbrž sympatická slečna Mona Beck

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Blood Warrior - 03:42
02. Gallow Hill - 03:22
03. King of Your Mind - 03:47
04. Pieces - 03:19
05. No Salvation - 03:30
06. Captain of the Seven Seas - 03:50
07. Unleashed - 03:09
08. Shade of Me - 02:50
09. Not My God - 04:24
10. It's on Me - 03:38
11. Angelic Voices Calling (2012) - 03:09

Autor: Monsterfuck

Seeds of Iblis - Anti Quran Rituals (22. února, Unmerciful Death Productions)
black metal, Irák

Seeds of Iblis jsou hned na první pohled výjimeční jednou věcí - myšlenkovým pozadím své hudby udělali něco, co si snad ještě nikdo v takové míře nedovolil - začali píchat do vosího hnízda ortodoxního islámu, což je vzhledem k zemi jejich původu docela o krk, protože Irák zrovna není státem, kde by si hudebníci mohli říkat všechno, co chtějí, ale o to víc si Seeds of Iblis za tu odvahu cením. Tím spíš, že polovinu sestavy navíc tvoří ženy, což už je doslova vztyčený prostředníček islámu. Úplně nejlepší je na tom ale to, že i po hudební stránce jde o naprosto excelentní záležitost.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. From Mecca to Jahannam - 07:19
02. Qamar (Islamic Lies Pt. 1) - 01:06
03. 72 Virgins - 04:09
04. Behind the Horns of Allah - 05:25
05. The Prophecy of Rape - 04:11
06. Qabr (Islamic Lies Pt. 2) - 04:02
07. Islamophobia - 07:18
08. Sura 9 - 05:30
09. Allah Is Dead - 08:05

Seeds of Iblis - The Black Quran (15. února, Hammer of Hate Records)
black metal, Irák

Antiislámský black metal podruhé. Těsně před výše probíranou velkou deskou "Anti Quran Rituals" ještě u finské firmy Hammer of Hate vyšlo minialbum s názvem "The Black Quran", které - jak již jeho název napovídá - není hudebně ani textově o nic tolerantnější vůči náboženství, v jehož prostředí členové kapely žijí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. The Black Quran - 19:20

Autor: Monsterfuck

Tigertailz - Knives

26. září 2013 v 22:03 | Kaša |  Recenze
Při pohledu na partičku Tigertailz jsem klasicky očekával mladou nezkušenou kapelu, která se na scénu uvádí svým prvním EP "Knives", jímž se na sebe pokusí upozornit. Byl jsem však totálně mimo mísu, když se záhy ukázalo, že se jedná o glam rockovou partu, jejíž kořeny sahají až do počátku osmdesátých let a která se se svým albem "Bezerk" z roku 1990 dokonce dostala do Top 40 britského albového žebříčku. Ačkoli mé znalosti glam rock/metalu končí někde u Mötley Crüe a Skid Row, šel jsem do "Knives" s vědomím, že při nulovém očekávání nemůžu být vlastně ani zklamán. A jak už je u mě zvykem, opět jsem se zmýlil.

Toto pětiskladbové EP sice není naprostá žumpa a spodina rockové hudby, ale na druhou stranu se nejedná o nic, co by mělo schopnost výrazně zaujmout, protože ať se na mě nikdo nezlobí, ale drtivá většina podobných kapel zní naprosto stejně a pro běžného posluchače je naprosto nemožné je od sebe nějak rozeznat. Zpěvák Jim Dovey nemá takový hlas jako třeba Sebastian Bach, takže bez problémů zapadne do běžného standardu glamových borců, kteří se nebojí výšek a jimž zdatně sekunduje zbytek skupiny se sborovými vokály. "Knives" je krásným příkladem toho, kdy se kapela nemůže pohnout dopředu, protože tohle je osmdesátkové retro jak bič. Od image, přes texty až k samotné hudbě skrz naskrz mám pocit, že poslouchám počin starý pětadvacet let. Ale co, když si to fanoušci takhle žádají, tak to mají mít…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Civil War a Steven Wilson mají nové klipy

26. září 2013 v 19:49 | Ježura |  Music News
>>> Civil War, jejichž sestavu tvoří čtveřice odpadlíků Sabaton a zpěvák Nils Patrik Johansson, zveřejnili klip ke skladbě "Gettysburg" ze svého debutu "Killer Angels". Klip vychází při 150. výročí bitvy u Gettysburgu, která měla rozhodující vliv na vývoj americké občanské války.


>>> Novým klipem potěšil své příznivce také Steven Wilson. Video ke skladbě "Drive Home" z jeho aktuální sólovky "The Raven That Refused to Sing (and Other Stories)" natočil Jess Cope, který s Wilsonem spolupracoval na klipech k titulní skladbě alba a také k "Drag Ropes" z eponymního debutu Storm Corrosion. "Drive Home" vyjde rovněž jako EP ve verzích DVD+CD a Blu-ray+CD a krom samotného klipu se na něm objeví dosud nevydané skladby, videa, živé záznamy, audio ve vysoké kvalitě a dokumentární materiál. EP "Drive Home" vyjde 21. října.


Alestorm chystají DVD

26. září 2013 v 15:08 | Ježura |  Music News
Skotští power/folk metaloví srandisté Alestorm mají na 13. listopadu naplánováno vydání svého prvního DVD. To se bude jmenovat "Live at the End of the World" a vydají ho Napalm Records. Natáčelo se v lednu v Austrálii a na Novém Zélandu a na dvou nosičích (DVD a audio CD) se objeví profesionálně nasnímaný headline koncert Alestorm z australského Melbourne plus další blíže nespecifikovaný bonusový materiál.

Poslední řadovou desku "Back Through Time" vydali Alestorm v červnu 2011, nahrávala se v LSD Studios v německém Lübecku a produkoval ji Lasse Lammert.

Tracklist "Live at the End of the World":
01. The Quest
02. The Sunk'n Norwegian
03. Leviathan
04. Shipwrecked
05. Over the Seas
06. Midget Saw
07. Nancy the Tavern Wench
08. Pirate Song
09. Back Through Time
10. Wenches & Mead
11. Death Throes of the Terrorsquid
12. Keelhauled
13. Rumpelkombo
14. Set Sail and Conquer
15. Captain Morgan's Revenge
16. Rum