Sonata Arctica vyměnila baskytaristu a kutí novou desku

28. srpna 2013 v 12:08 | Ježura |  Music News
Finy Sonata Arctica opustil baskytarista Marko Paasikoski. Svoje důvody shrnul v tomto prohlášení: "Ve svém životě jsem dospěl do situace, kdy pro mě už není možné zůstávat součástí koncertující kapely a kdy je čas objevit další věci. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům a spoluhráčům z kapely za všechny ty skvělé zážitky, vystoupení a dobrodružství, které jsme spolu za uplynulou dekádu prožili. Tyhle vzpomínky ve mně zůstanou navždy, ale v tomhle okamžiku postrádám motivaci a vášeň, které jsou pro fungování v kapele nezbytné, takže bude pro všechny zainteresované strany lepší, když se vydáme různými cestami. Klukům přeju jenom to nejlepší."

Zbylí členové kapely dodávají: "Markovo rozhodnutí chápeme a je to věc, kterou jsme pochopitelně probírali v průběhu posledního turné. Oceňujeme, že se Marko zachoval jako chlap a dokončil s námi světové turné k 'Stones Grow Her Name'. Díky, Marko, za všechny ty roky a hodně štěstí ve tvém dalším úsilí. Budeš nám chybět, brácho.

Naším novým baskytaristou je Pasi Kauppinen [Silent Voices, Winterborn, ex-Requiem; na snímku - pozn. redakce]. Známe ho spoustu let, mixoval obě naše DVD a také nahrával části našich posledních třech řadovek. Ke kapele se připojí počínaje novým albem."

Co se týče nového alba, věci se pomalu dávají do pohybu. V září by měly začít zkoušky a v řijnu už by měla kapela nastoupit do studia, přičemž nahrávání a mix by měly zabrat okolo tří měsíců a deska by měla vyjít na jaře příštího roku. Záhy po jejím vydání Sonata Arctica vyrazí na turné po světě. Podle finského magazínu Soundi složil zpěvák Tony Kakko pro nástupce desky "Stones Grow Her Name" okolo padesáti skladeb. Nové album by mělo obsahovat rozmanitý a všestranný materiál a zároveň by to mělo být tvrdší, metalovější album než jeho předchůdce.

"Stones Grow Her Name" vyšlo 18., respektive 22. května u Nuclear Blast Records jako limitovaný digipack, standardní jewelcase, vinyl a digitální download.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama