Oranssi Pazuzu pojmenovali novinku

2. srpna 2013 v 19:05 | Monsterfuck |  Music News
Psychedeličtí black metalisté Oranssi Pazuzu z Finska pojmenovali svůj třetí dlouhohrající opus "Valonielu". Deska vyjde 11. října v Evropě u Svart Records a 15. října v Severní Americe u 20 Buck Spin, v obou případech jako CD a LP. Z konkrétních detailů kapela dále prozradila už jen názvy dvou skladeb, které se na "Valonielu" objeví - "Vino verso" a "Ympyra on viiva tomussa".

"Oranssi Pazuzu, entita dobře známá těm nejpozornějším a nejdobrodružnějším fanouškům black metalu, s 'Valonielu' nabízí pulzující barvitou kataklyzmu psychedelie, space rocku a black metalu, kterou nelze snadno zařadit do jakéhokoliv určitého žánru nebo k jakémukoliv určitému vlivu," hovoří se v tiskové zprávě. "'Valonielu', na jednu stranu nebeské a nespoutané, zároveň však zlověstně ponuré a hrubé, zcela jistě vynese Oranssi Pazuzu na novou úroveň významu na současné hudební scéně.

Na 'Valonielu' kapela přiostřila své skladby do mnohem stručnější a význačnější formy, impozantně vyvolává Darkthrone éry 90. let, zároveň ale troufale putuje dál do psychedelické a experimentální části multivesmíru, v němž vždy pobývala. Od začátku řezaného riffu otvíráku 'Vino verso' ('Askew Sprout') až po stupňující se pád světa závěrečné skladby 'Ympyra on viiva tomussa' ('A Circle Is a Line in the Dust') Oranssi Pazuzu mistrně oživují svou vlastní kosmologii."

Předchozí deska "Kosmonument" vyšla 26. října 2011 u Spinefarm Records jako CD. Ten samý rok se následně ještě u Blackspin Music objevila LP verze v černé barvě a v limitaci 500 kusů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 2. srpna 2013 v 19:08 | Reagovat

Kurva jo! Ať už je to tady!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama