Krátký film zpěváka Lamb of God

27. srpna 2013 v 19:48 | Kaňour |  Music News
Vokalista Randy Blythe, který je znám především z účinkování v americké skupině Lamb of God a od nedávna také díky procesu kolem zabití fanouška, natočil krátký film s názvem "Prague: The Devil Is the Details". Snímek Blythe točil na začátku tohoto roku, kdy byl souzen kvůli zabití v naší domovině.

Zpěvák ke krátkému filmu přidává své vyjádření: "Toto je snímek, který jsem udělal v Praze během svého soudu. Záběry byly natáčeny Canonem EOS 60D, později editovány programem Final Cut Pro X a hudbu jsem skládal za pomoci Reason. Chtěl jsem vydat trochu jinou verzi filmu před vynesením rozsudku (poslední záběr v této verzi tam nebyl až do doby, kdy jsem byl prohlášen za nevinného). Má idea byla ukázat mou mysl skrze film a hudbu během soudního procesu a mít ještě nejasnější zakončení mířící k mému poslednímu dni u soudu.

Nevěděl jsem, co se se mnou stane, jen jsem cítil, že dělám správnou věc. Práce tvůrčího druhu mi pomohla zůstat v klidu - to bylo to, co jsem chtěl udělat, tak jsem se rozhodl podělit se s tím s lidmi. Ukázal jsem klip mému právníkovi a on mi doporučil film nevydávat do doby, kdy soud skončí. Obával se, že orgány nemusí pochopit, co jsem se snímkem snažil říct. Je po všem, takže tady je můj ubohý pokus zkusit a vytvořit umění v období velké osobní nejistoty.

Poznámka: Ďábel hraje výzamnou roli v českých pohádkách a loutky jsou částí české lidové kultury, do níž jsem se zamiloval, když jsem tu byl - loutky teď visí v mé pracovně.

Ďábel je v českých pohádkách odlišný oproti mému chápání - loutka představuje mě, způsobem, jakým jsem vnímal sám sebe, způsob, jakým mě průběžně viděla společnost - tohle všechno. Nepředstavuje zlo - chtěl jsem to jen vyjasnit."

Na snímek "Prague: The Devil Is the Details" se můžete podívat na tomto odkaze.

Randy Blythe byl 5. července definitivně očištěn. Server Novinky.cz uvádí: "Soudce pražského městského soudu při vynášení verdiktu uvedl, že za tragédii je podle něj trestně zodpovědný organizátor koncertu a částečně také ochranná služba, která nezajistila bezpečnost návštěvníků akce. Před pódiem například chyběla bezpečnostní zóna."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama