Iron Maiden: Praha - Synot Tip Arena, 29.7.2013

2. srpna 2013 v 22:10 | Monsterfuck |  Reporty
Když se nad tím člověk zamyslí, tak na to, jak velkou skupinou Iron Maiden jsou, hrají v tak malé zemi jako Česká republika v poslední době vlastně relativně často a po roce 2000 je každé dva, tři roky možnost je zde vidět. To ovšem není v žádném případě stížnost, ani se není čemu divit - proč by tu také nehráli, když i přes poměrně slušnou kadenci je to pokaždé událost, která přitáhne davy lidí. Snad netřeba říkat, že i tentokrát to v pražském Edenu vypadalo naprosto stejně - ačkoliv úplně vyprodáno nebylo, i tak byl stadion zaplněn poctivě. Než se ovšem půjdeme ohlédnout za samotným koncertem, pojďme se nejprve podívat na pár záležitostí okolo, které sice asi všichni - i ti, kdo samotné vystoupení nenavštívili - víte, nicméně z nějakých formálních důvodů by asi zaznít měly…

V roce 2005 se Iron Maiden vydali na první vzpomínkové turné Eddie Rips Up the World Tour (které shodou okolností otevřeli právě v Praze, v T-Mobile Aréně 28. května), v jehož rámci kapela hrála pouze materiál ze svých prvních čtyř alb "Iron Maiden" (1980), "Killers" (1981), "The Number of the Beast" (1982) a "Piece of Mind" (1983). Stalo se tak mimo jiné i díky vydání DVD "The Early Years" se stařičkými koncertními záznamy. V roce 2008 britská legenda vyjela na další vzpomínkovou šňůru s názvem Somewhere Back in Time World Tour a opět se soustředila na alba z 80. let, v tomto případě zejména "Powerslave" (1984), a opět bylo podnětem vydání DVD, tentokráte digitální verze kultovního "Life After Death" (1985); scéna pak byla založena na původní podobě pódia během šňůry World Slavery Tour z let 1984-1985. Historie se ovšem opakuje a Iron Maiden v loňském roce spustili třetí vzpomínkové turné, tentokrát na základě DVD vydání jiného starého živáku "Maiden England" (původně 1989), s důrazem na desku "Seventh Son of a Seventh Son" (1988) a scénou, která odkazovala na šňůru Seventh Tour of a Seventh Tour z roku 1988. A právě sem spadalo i vystoupení, které Iron Maiden odehráli v pondělí 29. července v Praze.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Musicserver.cz (autor: Petr Klapper)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blackfang Blackfang | 2. srpna 2013 v 22:46

Na tribunách to se zvukem bylo obdobné, i když mi to zážitek příliš nekazilo ;o)
Co ale asi do konce věků nepochopím, jak někdo může během koncertu vyhulit tři cigára (a to ani zdaleka nemám na mysli ta individua, co seděla vedle mě).
Jinak vše dobré, i když stadion také moc nemusím :)

2 Ježura Ježura | 2. srpna 2013 v 22:52

Já prakticky nemám co dodat. Snad jenom co se zvuku týče, ze začátku to byla fakt bída, ale ke konci už jsem si nestěžoval. Jinak naprostej souhlas s vrcholem v podobě Seventh Son of a Seventh Son, to bylo něco neskutečnýho! A slejvák byl hodně přísnej, věci jsem sušil ještě dva dny :-D

3 Elis Elis | 4. srpna 2013 v 12:56

Pěkný, ale nedá mi to a musím si rejpnout, když Eddie přišel a sekal tam do Janicka a podobný věci, mám pocit že to nebylo u Troopera ale u Run to the hills :-)

4 Elis Elis | 4. srpna 2013 v 12:57

Já se bála že svoje boty mám na sobě naposled, jak sem v nich měla rybníček, ale sou v pohodě :-) [2]:

5 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 4. srpna 2013 v 13:07

[3]: No jo, to je pravda, vloudil se mi tam šotek :-) Dík za upozornění

6 Janek Janek | 4. srpna 2013 v 13:57

No já byl taky úplně vpředu a zvuk se mi zdál od začátku do konce dokonalej :-D
teď je třeba otázka, jestli někteří neměli pláštěnky, to ten zvuk zkazit umí když to je přes uši. A vzhledem k dešti... na tribunách to bejt špatný bohužel muselo, s tim by nikdo nic neudělal, tak to bohužel je, že na počasí záleží opravdu hodně. Vítr, déšť a už se to nedá poslouchat.

7 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 4. srpna 2013 v 14:09

[6]: Já jsem pláštěnku neměl, ani cokoliv jinýho přes uši :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama