Insect Ark, Unkilled Worker v Praze

31. srpna 2013 v 13:19 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
INSECT ARK (USA, Geweih Ritual Documents)
UNKILLED WORKER (CZ, Silver Rocket)
Praha - kavárna Potrvá
2. 9. 2013
start: 19.30, vstup 200 Kč

Temná, hypnotická hudba, trnitá cesta do vlastního nitra. Zvuk Insect Ark je zneklidňující, pohyblivý (a dusivý) jako písek, uhrančivý, soustředěný. Pod jménem Insect Ark vystupuje Dana Schechter, baskytaristka a zpěvačka Bee and Flower, která ale hrála i s Michaelem Girou v jeho kapele Angels Of Light a figurovala i v jedné ze sestav American Music Club. 2. září vystoupí Insect Ark v kavárně Potrvá spolu s Unkilled Worker, jemuž právě vychází na Silver Rocket druhá deska s názvem "Season Of Doom."

"Celý život jsem strávila v kapelách, ale vždycky jsem chtěla zkusit hrát sama," říká Dana. "Když se naskytla příležitost hrát jako Insect Ark, neváhala jsem. Být sama na pódiu je osvobuzující, ale když nastanou problémy, nemám se o koho opřít." Pod hlavičkou Insect Ark vyšly zatím dva vinyly: debutový sedmipalec na pozoruhodném labelu Lancashire And Somerset (mimo jiné Nathan Bell, Enablers, Kogumaza atd.) a letošní 10" "Long Arms" (v Česku distribuuje Silver Rocket: http://www.silver-rocket.org/obchod/k/doporucujeme). Obě nahrávky spojuje zvláštní, tíživá atmosféra: poslech Insect Ark rozhodně nepřináší bůhvíjak radostné zážitky. Pohřební bicí, ambientní / drone podklad, magické basové obrazce... Zdálky lze zaslechnout třeba inspiraci Jesu, ale tohle je rozhodně jejich odvrácená tvář. "Zvuk Insect Ark vychází přímo ze mě a snažím se ho upravovat co nejméně," vysvětluje Dana. "Zjistila jsem, že nepotřebuju ani zpívat, hudba se o sebe postará sama."

Část letošního podzimního evropského turné absolvuje Insect Ark po boku Unkilled Worker, jemuž v těchto dnech vychází na Silver Rocket nová deska "Season Of Doom." Po debutu "Faithcollapse" nabízí Unkilled Worker ještě více strohou verzi svých syrových písní. "Season Of Doom" je album ohlodané až na dřeň, s naprostým minimem zásahů zvenčí, primární a silné.

Silver Rocket: www.silver-rocket.org
Scrape Sound: www.scrapesound.org

Koncerty Insect Ark a Unkilled Worker v Česku:

31. srpna: Ústí nad Labem
1. září: Hradec Králové
2. září: Praha
3. září: Písek
4. září: Rožnov pod Radhoštěm
8. září: Brno

[tisková zpráva pořadatele]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama