Five Finger Death Punch - The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Volume 1

26. srpna 2013 v 21:01 | nK_! |  Recenze
Předpokládám, že neexistuje návštěvník našeho webu, který by neznal americké moderně-alternativní metalisty Five Finger Death Punch. V případě, že by se doopravdy někdo takový přeci jen našel, dovolím si hned v úvodu malé seznámení. Five Finger Death Punch fungují již osmým rokem a za tu dobu se jim podařilo dostat na světlo světa již čtyři alba, přičemž na to čtvrté, aktuální, naváží ještě druhou částí někdy na podzim tohoto roku. Obecně nevím, jestli je dobrý nápad vydávat dvojalba nebo desky na pokračování s minimální časovou prodlevou, protože se mi obvykle stává, že mě zaujme (když už) pouze jedna část. Ale nevadí, tohle budeme moci zhodnotit až na konci roku. Takže směle do novinky, která úspěšně aspiruje na cenu za nejdelší název rockové desky letoška - "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Volume 1" (Rob Zombie se letos držel dost při zemi).

Nebudu zbytečně chodit kolem horké gulášovky a prozradím, že se mi nová deska velice zamlouvá. Ostatně Five Finger Death Punch je již delší dobu jedna z mých oblíbených kapel a na každé další album se těším jako na druhé Vánoce. Ne, že bych automaticky hodnotil vše, co Five Finger Death Punch vydají, vysokou známkou pouze z čiré oblíbenosti, ale obvykle tak trochu očekávám, že budou nové písničky kvalitativně opět na výši a prakticky vždy se mi tato predikce potvrzuje. Přeci jen kapela, která vydává jednu lepší fošnu než druhou, by si měla dlouhodobě držet nastavenu nějakou laťku, kterou dokáže příště znovu překročit nebo alespoň udržet, a to se Five Finger Death Punch zatím pokaždé podařilo (a jsem upřímně zvědav, jak dlouho jim to dokáže vydržet).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cubiq Cubiq | 26. srpna 2013 v 21:50

Monsterfuck a Jezura je na tomto webu to co Mirka Spacilova na idnesu. Proste melete hovna, kterym nerozumite a tvarite se jak nejvetsi experti na svete...

2 korej korej | 26. srpna 2013 v 21:57

áno, tak ono hlavní je, že zdejší renomované novinářské jádro na Blog.cz docení kvalitní muziku.. :-D

3 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 26. srpna 2013 v 22:36

[1]: Hm, netuším, o koho se má jednat, ale předpokládám, že to asi měla být asi urážka - každopádně se trochu minula účinkem :)

4 Maro Maro | 27. srpna 2013 v 11:27

Skvělá recenze, alespoň ta první. Pro mě nejlepší album tohoto roku...

5 hancock hancock | E-mail | 27. srpna 2013 v 18:27

Už včera som si prečítal túto recenziu, súhlasím s emóciou autora, lebo aj mne sa doska veľmi páči!
Dnes už však musím aj zareagovať na ko-recenzenta Monsterfuck, ktorého štekavý postoj totálne nechápem! Ako môže tak zhodiť špičkový a kvalitný (aj keď komerčne úspešný) album? Doteraz som si jeho články vážil, objavil mi napr. perfektný NETRA, ktorý dookola počúvam, no rovnako počúvam aj FFDP !!! Viac tolerancie by nezaškodilo, treba vidieť aspoň elementárnu kvalitu (ak som profesionál). Nie je všetko len o doomovej a blackovek atmosfére, niekedy človek (najmä v metale) zatúži aj po energii a nápadoch, akých je v FFDP ozaj hodne. Chcel by som vedieť názor Monsterfucka trebars na taký Stone Sour či Asking Alexandria (dnes už komerčne piata v rebríčku predaja v US!)ale i na pomerne neznámych no perfektných Moonbow.
Každý má pravo na svoj názor a chute, ale 3,5 bodu pre FFDP je od profíka ozaj málo!!! :-)

6 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 27. srpna 2013 v 19:35

[5]: No, předně díky, že jinak se ti moje články líbí, to mě vážně těší :)

Co se týče 5FDP, tak si prostě nemůžu pomoct, ale zrovna to, co oni předvádějí, je mi jednoduše proti srsti; nejenže mi to nic neříká, ale dokonce mě to i vyloženě otravuje a už teď vím, že tohle je album, který už nikdy v životě nechci slyšet. Jasně, šlo to napsat určitě diplomatičtěji, zčásti jsem to takhle napsal naschvál i jako protiklad samotný nadšený recenzi. Kromě toho už mě taky nebaví to psát zaobaleně, aby to někoho náhodou nepobouřilo, radši napíšu fakt upřímnej názor, co si doopravdy myslím. To si můžu v klidu dovolit z jednoduchýho důvodu - prostě nejsem profík a nikdy a nikde jsem netvrdil, že jsem. Vždycky říkám, že nejsem hudební publicista, ale publikující hudební fanoušek, což je velkej rozdíl. Snad je to pochopitelný, jak to myslím :)

Jinak je jasný, že ne všechno je o doomu a blacku, však jsem tu chválil i spoustu jinejch věcí, stejně tak jako rozhodně ne všechen black a doom dostane pozitivní hodnocení. Z toho, co se s přimhouřenýma očima alespoň vzdáleně přibližuje žánru 5FDP, mám kromě zmiňovanýho Zombieho fakt rád třeba The Agonist, Eths, The Browning (ty jsem zrovna dneska oprášil a to jejich album je prostě skvělý), SOAD, Gojira, ale nakonec třeba i ten Slipknot. Jasně, všechno tohle je trochu o něčem jinačím než 5FDP, ale beru takový ty modernější alternative/core/atd. směry. Každopádně hlavní samozřejmě není žánr, ale kvalita (že mě obecně nejvíc oslovuje black metal, to už je jiná věc).

Co se týče těch tří kapel... Asking Alexandria neposlouchám, viděl/slyšel jsem pár klipů a nic moc mi to neřeklo, není to muzika pro mě. Ale taky to nebylo úplně nejhorší. Podrobněji se to řešilo v diskuzi u nedávný recenze. Stone Sour... starší desky mě fakt nudí a taky mi to vůbec nic nedává, ale třeba to poslední dvojalbum HoGaB mě docela příjemně překvapilo. Podrobnější názory se dají dohledat v archivu, na oba díly byly recenze a oba jsme hodnotil - dvojku dokonce nejvýš z redakce, což mě dost udivilo. To poslední vůbec neznám, ale pustil jsem si teď na YT klip The End of Time a znělo to dost pěkně, po tom se možná podívám. Podobnej retro rokec se mi docela líbí.

7 Dunce Dunce | 27. srpna 2013 v 19:35

7/10 :-)

9 hancock hancock | E-mail | 28. srpna 2013 v 20:37

[8]:to Monsterfuck:
V prvom rade dík za linky na recenzie, akceptujem ich, v celku sú fajn. Sorry, že som ich predtým nečítal, som na tomto magazíne zatiaľ doslova iba pár dní. Rovnako dík i za typy na kapely; tvoje typy zvyknú byť dobré, takže sa teším hlavne na The Browning, ten som, priznávam, ešte nepočul. Ostatné hej, niektoré si rád popočúvam (Gojira, Slipknot), iné iba zriedkavo.
Čo sa týka doomu a blacku, s tým som takmer skončil, keď som si vypočul úžasných Rotting Christ, pretože ak mám na tento žáner chuť, pustím si pár skladieb od nich a ostatné v žánri mi potom pripadá ako tridsiaty štvrtý odvar na túto tému!!! To je atmosféra, musíš uznať! (A to nie som ani satanista, dokonca ani neveriaci. Všetko je to iba o tolerancii.)
Život je príliš krátky na to, aby som ho strávil počúvaním pokusov a sračiek (sorry), mám cez 50, a radím to aj ostatným v mojom veku, aj keď pravda, všetci máme radi nové veci. Väčšinou, keď chcem niečo ozaj kvalitné, siahnem s istotou po Devinovi Townsendovi,to je Beethoven dneška, a pritom vtipný a veľmi tvorivý autor a muzikant. Páči sa mi od neho všetko (vrátane SYL), čo kedy urobil.
Čo sa mi vlastne na FFDP páči? Ak ma platňa niečim zaujme, alebo prekvapí kvalitou, nápadmi, ťahom na bránku, energiou, pritom môže ísť aj o priamočiarosť a jednoduchosť (FFDP, Newsted,...) alebo rafinovanosť (Asking A.,Stone Sour - tak by sa mal hrať "bežný" metal dneška), vtedy to s obľubou počúvam. FFDP navyše okrem ťahu a nápadov pridávajú v pravý čas aj hostí - Halford dvíha bežnú hitovku svojim frázovaním o triedu vyššie a dobrá je aj mladá z In This Moment, najmä v druhej repetícii skladby. Monsterfuck,  odporúčam dať si pre detaily slúchatka, ak si to doteraz počúval na bedniach, alebo pre silu a energetické basy dať si zasa bedne, ak si to počúval na slúchatka. Naozaj to nie je zlé, možno ťa to ešte chytí ma druhý raz, aj keď, pravdupovediac, toto nie je taký druh hudby.
Dal by som im 7/10, lebo 8-9 mám pre Devina a prípadných 10 pre nejakých nových fiktívnych Led Zeppelin, ak by také niečo vzniklo. Čo nie je až tak vylúčené... :-)  :-)  :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama